راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 – قسمت اول

بازگشت به ریشه‌ها

شاید عنوان نسل هشتمی رزیدنت ایول ۲ (Resident Evil ۲) نام مشترکی با یکی از بازی‌های دوست داشتنی ۲۰ سال گذشته داشته باشد. اما هیچ چیز در آن شبیه به رزیدنت ایول دوران کودکی شما نیست. رزیدنت ایول ۲، بر خلاف دیگر نسخه‌های بازنشر شده از این مجموعه، تنها یک عنوان ریمستر شده‌ی ساده نیست و در آن تمامی قسمت‌های بازی از نو بازسازی شده‌اند؛ بنابراین این بازی حتی برای طرفداران قدیمی مجموعه و کسانی که پیش‌تر نسخه‌ی دوم آن را تجربه کرده‌اند نیز تازگی خواهد داشت و قادر است آن‌ها را ساعت‌ها سرگرم کند.

راهنمایی تروفی و اچیومنت‌های بازی Resident Evil 2 Remake
خواندن

در راهنمای پیش رو، ما شما را قدم به قدم داستان اصلی همراهی خواهیم کرد تا به اتفاق یکدیگر لیان (Leon) و کلیر (Claire) را به انتهای ماجرای خود برسانیم. در این بازی ما با دو خط داستانی مجزا رو به روخواهیم شد که در اکثر قسمت‌ها با یک‌دیگر تفاوت فاحشی ندارند. اگر به دنبال کلیدها، راه حل پازل‌ها، رمزقفل‌ها، دسترسی به گاوصندوق‌ها، پیدا کردن مدال‌ها، ورودی اتاق‌ها و یا مقصد بعدی خود هستید، این راهنما به شما کمک خواهد کرد. در ادامه با راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 Remake همراه ما باشید تا به‌صورت کامل از راز و رمزها و مسیر بازی آگاه شوید.

1549097354 resident evil 2 intro 0014 layer 2 1

۱/ پمپ بنزین و خیابان های راکون سیتی (Raccon City)

در ابتدا باید گفت که دو مرحله‌ی اول رزیدنت ایول ۲ چندان جای بحث ندارند. در اولین مرحله تنها کاری که باید انجام دهید، ورود به یک پمپ بنزین و مقابله با اولین زامبی‌هایی است که در بازی می‌بینید. پس وارد شوید و زنده بمانید!

تنها نکته‌ی شایان ذکر در اینجا آن است که حتی‌الامکان از مهمات خود استفاده نکنید. از آنجایی که این عنوان در سبک وحشت و بقاء بوده و کپکام نیز این بار به شدت بر روی المان بقاء تمرکز داشته است، بازی می‌تواند گاهاً در ارائه مهمات کمی بی‌رحم برخورد کند. بنابراین از هر موقعیتی برای ذخیره مهمات استفاده کنید تا گلوله‌ها در وضعیت‌های وخیم کمک حال شما باشند.

راهنمای قدم به قدم بازی FIFA 20
خواندن
 • اطراف خود را جستجو کنید

بعد از اولین کات‌سین، لیان وارد ایستگاه شده و متوجه می‌شود که اوضاع مساعد نیست. در اینجا شما کنترل شخصیت را برای اولین بار بر عهده خواهید گرفت. در پارکینگ بیرون فروشگاه چیزی پیدا نخواهید کرد. مستقیماً از درب اصلی وارد شوید. راه خود را به انتهای فروشگاه ادامه داده و به سمت راست بروید. در اینجا با بدن بی جان پلیسی مواجه خواهید شد که به سمت دری اشاره می‌کند. پس از ورود به این در با همکار پلیسی که پیش‌تر دیدیم رو به رو خواهید شد. کار او را تمام کرده و مسیر خود را تا انتهای راهرو ادامه دهید. در اینجا یک روزنه در سمت راست پیدا خواهید کرد. پیش از ورود به روزنه ابتدا به کنار میز انتهای راهرو رفته و کلید را بردارید.

1549097435 resident evil 2 intro 0013 layer 3

 •  فرار از اتاق

پس از برداشتن کلید به سمت روزنه‌ای که پیش‌تر از آن گذر کردیم بازگردید. در اینجا پلیس دومی که برای اولین بار به شما حمله کرد، دوباره جان گرفته و به سمت شما یورش می‌آورد. البته که می‌توانید با چند گلوله کار او را بسازید اما پیشنهاد می‌کنم که با دویدن او را جا گذشته و از وی عبور کنید؛ چرا که این گلوله‌ها بعداً به شما کمک خواهند کرد.

1549097427 crackdown 3

وارد روزنه شده و از کلید استفاده کنید تا به اتاق اصلی بازگردید. در اینجا با چندین زامبی روبه رو خواهید شد که بر سر راه شما و درب اصلی قرار گرفته‌اند. راهی به بیرون پیدا کرده و محافظت از مهمات را فراموش نکنید. پس از رسیدن به درب اصلی، لیان با کلیر ملاقات کرده و شاهد یک کات‌سین طولانی خواهیم بود.

1549097378 resident evil 2 intro 0007 layer 9

 • به ایستگاه پلیس بروید

هیچ معما یا آیتم خاصی در این راه قرار ندارد. شما تنها باید مقابل موجی از زامبی ها دوام بیاورید. به هیچ یک از زامبی های غیر ضروری شلیک نکنید. اگر قصد دویدن از کنار زامبی ها را دارید بهتر است این کار را با نزدیک شدن به پشت آن ها انجام دهید چرا که دور زدن آن ها به شما وقت کافی را برای فرار خواهد داد. بعد از انفجار به سمت راست حرکت کنید. پس از پیمودن راه پیچ در پیچ به کوچه‌ی سمت چپ خود بروید. کوچه را تا انتها ادامه دهید و سپس به چپ بپیچید. پس از عبور از گرافیتی می‌توانید ایستگاه پلیس را به وضوح ببینید. از کنار اتوبوس به سرعت عبور کرده و مسیر ماشین ها را تا ایستگاه دنبال کنید. در اینجا هیچ آیتمی برای برداشتن وجود ندارد.

همه آنچه که باید از دنیای هیلو بدانید
خواندن

۲/ ایستگاه پلیس  جستجوی قسمت شرقی

1549098190 resident evil 2 police station 1 1 0081 layer 3

ایستگاه پلیس مرحله‌ای است که رزیدنت ایول ۲ حقیقی به مرور آغاز خواهد شد. اولین هدف شما در این مرحله، جستجوی سرسرای اصلی و قسمت های شرقی ساختمان است.

 • اطراف خود را جستجو کنید

حال که وارد ایستگاه پلیس شده‌اید، به سمت میز رفته و اسپری کمک های اولیه و مهمات را بردارید. در اینجا می‌توانید نگاهی به جعبه‌ی آیتم ها بیندازید. شایان ذکر است که آیتم های پیش‌خرید و اضافی بازی از طریق این جعبه و برای اولین بار از این مرحله قابل دسترسی هستند. حتما کلیدی که در مرحله‌ی قبل پیدا کردید در جعبه‌ی آیتم ها قرار دهید یا آن را از جیب خود حذف کنید. این کلید در هیچ مرحله‌ی دیگری استفاده نشده و تنها فضای حیاتی و مهم جیب شخصیت شما را اشغال می‌کند.

نکته‌ای درباره‌ی کلید ها: در طول بازی شما از کلید ها و آیتم هایی مشابه به کلید استفاده خواهید کرد. این آیتم ها می‌توانند یک یا چند بار استفاده شوند. پس از این که یک کلید تمامی استفاده خود را از دست داد یک علامت قرمز در کنار آیکون آن ظاهر خواهد شد که به معنای ابطال آن کلید است. در این وضعیت آن را درون یک جعبه آیتم گذاشته یا از جیب شخصیت حذف کنید تا فضای اضافی اشغال نکند.
هر آن چه از ایکس‌باکس اسکارلت می‌دانیم
خواندن

 

پس از اتمام کار، با استفاده از ماشین تایپ، پیشروی خود را ذخیره کرده و از طریق لپتاپ مقصد بعدی خود را پیدا کنید.  به سمت راست میز رفته و به دری که با عبارت «Keep Out» علامت گذاری شده است وارد شوید. برای این کار می‌توانید از دکمه‌ی سمت چپ کرکره ها استفاده کنید. به جعبه‌ی فیوز توجه نکنید و مسیر خود را تا انتهای راهرو ادامه دهید.

1549098160 resident evil 2 police station 1 1 0078 layer 6

به جعبه‌ی فیوز کنار در توجهی نکنید و مسیر خود را تا انتهای راهرو ادامه دهید تا به کابینت مانع برسید. در اینجا به سمت چپ پیچیده و از درها عبور کنید. در دیوار مقابل خود به دنبال نوری قرمز بگردید تا با استفاده از آن چراغ‌ها را روشن کنید. از جسد روی زمین مقداری مهمات استخراج کرده و سپس از همان راهی که وارد اتاق شدید بازگردید. حال می‌توانید کابینت را از سر راه کنار بزنید و راه خود را به سمت راهروی سمت چپ ادامه دهید.

1549102264 resident evil 2 police station 1 1 0071 layer 13

در دستشویی بانوان می‌توانید یک اسپری کمک‌های اولیه‌ی دیگر پیدا کنید. بعد از برداشتن اسپری به مسیر قبلی خود بازگردید. فعلاً به جسدهای روی زمین توجهی نکنید. پس از عبور از جسدهابه سمت چپ دور بزنید تا وارد اتاق نگهبان شوید. در اینجا لیان سعی بر نجات نگهبان دارد که در این کار موفق نیست و تنها یک دفترچه از وی برای لیان باقی خواهد ماند.

 

1549102292 resident evil 2 police station 1 1 0066 layer 18

1549102319 resident evil 2 police station 1 1 0062 layer 22

 •  بازگشت به راهروی اصلی
پس از برداشتن دفترچه یک زامبی پلیس به شما حمله خواهد کرد. پس از کشتن وی از همان دری که وارد اتاق شدید به راهروی اصلی بازگردید. راه بازگشت دشوارتر خواهد بود. در راهرو با چند زامبی رو به رو خواهید شد. مثل همیشه در حفظ مهمات دقت کنید اما به خاطر داشته باشید که دویدن از کنار این زامبی‌ها در چنین راهروی بسته‌ای انتخاب خوبی نیست. میز را به سمت راست دور بزنید و پس از ورود به راهروی جدید، به سمت چپ حرکت کنید. در اینجا یک جفت زامبی به شما حمله خواهند کرد. 
1549102963 resident evil 2 police station 1 1 0058 layer 26
آن‌ها را از پای در آورده و به سمت راست خود حرکت کنید. اکنون در کنار اتاق مطبوعات (Press Room)، یک اتاق جدید در دسترس است. وارد این اتاق شده و پس از کشتن یک زامبی تخته‌های چوبی و مهمات را بردارید. پس از خروج از اتاق، راه خود را به سمت چپ ادامه دهید تا به تعدادی پله نزدیک شوید. در اینجا می‌توانید از زیر کرکره‌ها به سرسرای اصلی فرار کنید.

1549103109 dddddw

 •  ورود به زیرزمین

حال که دفترچه‌ی افسر نگون بخت را به دست آورده‌اید، می‌توانید به راه خود ادامه دهید. همچنین در صورت نیاز می‌توانید به سراغ ماشین تایپ و جعبه‌ی آیتم ها بروید اما ضرورتی در این کار نیست؛ چرا که مقصد بعدی ما از اتاق های دور و خطرناک به حساب نمی‌آید.

۱۰ نکته که در مورد پلی‌استیشن ۵ می‌دانیم
خواندن

از پله های کنار مجسمه‌ی الهه به سمت بالا بروید.

1549184755 resident evil 2 police station 1 1 0055 layer 29

اکنون که در طبقه‌ی دوم هستید، به سمت چپ بپیچید و راهرو را تا انتها ادامه دهید تا به یک نیمکت برسید. بر روی این نیمکت یک جعبه مهمات قرار دارد. آن را برداشته و به پشت مجسمه بازگردید.

1549185657 resident evil 2 police station 1 1 0053 layer 31

در سمت دیگر یکمجسمه‌ی شیر پیدا خواهید کرد. در اینجا می‌توانیم رمز مجسمه را از دفترچه‌ی افسر نگهبان پیدا کنیم. رمز این مجسمه به ترتیب تصویرهای شیر، برگ، و عقاب است (تصویرها به صورت نسبی نام گذاری شده‌اند). پس از انجام این کار شما مدال شیر را دریافت خواهید کرد. این مدال را به طبقه‌ی پایین برده و داخل مجسمه‌ی الهه قرار دهید تا پروسه‌ی پیدا کردن دیگر قسمت‌های مجسمه را آغاز کنیم.

1549185476 resident evil 2 police station 1 1 0050 layer 34

 ۳/ ایستگاه پلیس – مدال تک شاخ

بهتر است پیش از ادامه به سراغ ماشین تایپ و جعبه‌ی آیتم‌ها بروید. هرچند راه دوری تا مدال بعدی در پیش نداریم اما رسیدن به آن کمی دشوار است. این بار به سمت غرب ساختمان حرکت کنید. در اینجا جعبه‌ای قرار دارد که با نوار چسب زرد پوشانده شده است. با استفاده از چاقوی جدید خود، نوار چسب را پاره کرده و درب اتاق پذیرش (Reception) را باز کنید.

1549198851 resident evil 2 police station 1 1 0045 layer 40

بلافاصله بعد از ورود به پذیرش می‌توانید یک گیاه سبز در سمت راست و تعدادی گلوله در سمت چپ درب ورودی پیدا کنید. راه خود را تا انتهای اتاق ادامه دهید و سپس به چپ حرکت کنید تا به درب خروجی برسید.

1549198805 resident evil 2 police station 1 1 0044 layer 41

راهرو را تا انتها ادامه دهید تا به افسر پلیس برسید. راه خود را به سمت راست ادامه دهید و از جسد به دار آویخته شده عبور کنید. در انتهای راهرو دری آهنی به چشم می‌خورد که باید وارد آن شوید. از پلکان بالا بروید و راهرو را تا پنجره‌ای که پشت آن یک زامبی قرار دارد، ادامه دهید.

1549288712 resident evil 2 police station 1 1 0039 layer 46

در اینجا می‌توانید صبر کنید تا بالاخره از پنجره وارد راهرو شده و کار او را بسازید، یا از کنار وی عبور کنید. به خاطر داشته باشید که او دیر یا زود شما را پیدا خواهد کرد. شما همچنین می‌توانید از تکه چوب‌هایی که پیش‌تر پیدا کردید برای محکم کردن پنجره‌ها استفاده کنید که انجام این کار در این موقعیت پیشنهاد نمی‌شود. بهتر است تکه چوب‌های خود را برای موقعیت‌های خطرناک‌تر نگه دارید.

چگونه برای بازی‌ها داستان بنویسیم؟
خواندن
نکته‌ای درباره‌ی تکه چوب‌ها: تکه چوب‌ها در رزیدنت ایول ۲ به نوعی یک آیتم استراتژیک به حساب می‌آیند. همانطور که به آن اشاره شد، این تکه چوب‌ها برای محکم کردن ورودی‌هایی چون پنجره‌ها به کار رفته و سرعتزامبی‌ها را کاهش می‌دهند تا شما آسان‌تر به جستجو در اتاق بپردازید و با سهولت بیشتری مبارزه کنید. بدیهی است که این آیتم نیز همچون مهمات از ارزش بالایی برخوردار است و نباید از آن بی پروا استفاده شود.

به سمت راست حرکت کرده و وارد اتاق عملیات (Operations Room) شوید.

 •  اتاق عملیات

بلافاصله بعد از ورود به این اتاق مقداری مهمات در سمت راست خواهید دید که بر روی یک صندلی قرار دارد.

1549363180 resident evil 2 police station 1 1 0037 layer 48

در انتهای اتاق یک تخته قرار دارد که مقصد بعدی شما است. پیش از رسیدن به تخته به سمت میز کار کنار در رفته و برگه‌ی گزارش حوادث (Record of Events) را بردارید.

1549363233 resident evil 2 police station 1 1 0035 layer 50

به سمت تخته شاسی حرکت کرده و نقشه را از روی آن بردارید (Police Station ۱F Map). از تخته به سمت چپ بازگشته و از جعبه‌ی نوار چسب شده استفاده کنید تا از اتاق بیرون بروید.

1549363174 resident evil 2 police station 1 1 0033 layer 51

1549363222 resident evil 2 police station 1 1 0031 layer 54

بعد از فرود، با یک افسر زامبی دیگر مواجه خواهید شد. پیش از حمله به وی گلوله‌های باقیمانده را از جسد پشت سر خود بردارید.

راهنمای قدم به قدم بازی Sekiro Shadows Die Twice
خواندن
 • دفتر غربی

کار زامبی را تمام  و سپس به سمت محیطی که وی پیش‌تر اشغال کرده بود حرکت کنید. مقصد بعدی شما، راهروی سمت چپ است. پس از ورود به این راهرو مسیر خود را به سمت راست ادامه دهید تا وارد دفتر غربی (West Office) شوید. در این اتاق دو زامبی بی جان خواهید دید که اندکی بعد از جا بلند خواهند شد. ابتدا با افسر زامبی مقابل خود که بر روی میز افتاده است، مبارزه کنید.

1549523843 resident evil 2 police station 1 1 0026 layer 59

بعد از این که وی را از سر راه برداشتید، کمی به سمت راست حرکت کرده و باروت را به همراه دستورالعمل استفاده از آن بردارید. در سمت دیگر اتاق تعدادی کمد قرار دارد که در آن‌ها مقداری مهمات پیدا خواهید کرد. از میز وسط دفتر گزارش عملیات (Operation Report) را بردارید.

داستان سری بازی‌های Gears of War
خواندن
 • پازل میز لیان

ردیف میزهای کار را تا انتها ادامه دهید تا به میز لیان برسید. سپس از روی میز کاغذ «اولین دستورات تازه کار» (Rookie’s First Assignments) را بردارید. رمز قفل سمت چپ در این جا NED و قفل سمت راست MRG خواهد بود. پس از انجام این کار، به یک خشاب ارتقاء یافته دست پیدا خواهید کرد که پس از تلفیق با اسلحه‌ی خود می‌توانید گنجایش آن را افزایش دهید. پس از اتمام کار به راهروی اصلی بازگردید.

1549523762 resident evil 2 police station 1 1 0019 layer 66

 •  اتاق گاوصندوق

از راهرو عبور کنید تا به اتاق گاوصندوق (‌Safety Deposit Room) برسید. در حال حاضر می‌توانید تنها چند صندوق را بازکنید. عددهای ۱۰۶ و ۱۰۹ را وارد کرده و سپس دکمه‌ی Enter را فشار دهید. در اینجا یکحلقه فیلم و مقداری گلوله به دست خواهید آورد. پس از برداشتن این آیتم‌ها به راهرو بازگردید.

1549524237 resident evil 2 police station 1 1 0014 layer 72

 • راهرو

پس از خروج از اتاق صندوق‌ها به سمت چپ بپیچید تا وارد راهروی جدیدی شوید. در انتهای راهرو یک زامبی دیگر در پشت پنجره خواهید دید. پیش از آن که زامبی فرصت ورود به راهرو را پیدا کند با سرعت از کنار وی گذشته و به سمت راست حرکت کنید. در سمت راست پلکان یک گیاه سبز و چند تکه چوب پیدا خواهید کرد. با استفاده از این تکه چوب‌ها پنجره را محکم کنید.

1549524325 resident evil 2 police station 1 1 0008 layer 78

 • اتاق تاریک

پس از محکم کردن پنجره، به کنار پله‌ها بازگردید. در اینجا با حرکت به سمت راست وارد محدوده‌ی اتاق تاریک خواهید شد. کاغذ مزایای پزشکی گیاهان دارویی (Medicinal Benefits of Herbs) را از مقابل خود بردارید. سپس از کمدهای سمت راست خود مقداری مهمات و باروت استخراج کنید. شایان ذکر است که از ترکیب باروت‌ها می‌توانید گلوله درست کنید.

راهنمای بازی Apex Legends – یازده نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید
خواندن

در این اتاق یک ماشین تایپ برای ذخیره سازی و یک جعبه‌ی آیتم قرار دارد اما بهتر است چند لحظه برای استفاده از آن‌ها دست نگاه دارید. مسیر خود را ادامه دهید تا اتاق تاریک را در انتها پیدا کنید. چراغ‌ها را خاموش نگه داشته و کلید را فشار ندهید. گیاه قرمزی روی پیشخوان قرار دارد. آن را برداشته و سپس به سمت سینک بروید.

1549524327 resident evil 2 police station 1 1 0001 layer 85

از حلقه‌ی فیلمی که پیش‌تر در اتاق صندوق‌هابرداشتیم استفاده کنید تا یک عکس یادبود (Commemorative Photo) ظاهر شود. فعلاً این عکس معنای خاصی نخواهد داشت و درواقع کمی بعد به کار بازی باز می‌آید. به سراغ ماشین تایپ و جعبه‌ی آیتم بروید.

راهنمای جامع اسلحه‌های بازی Apex Legends
خواندن
 •  رختکن آقایان (طبقه دوم)

اکنون از اتاق تاریک خارج شده‌ایم و مقصد بعدی ما طبقه بالا است. از پله‌ها بالا رفته و مهمات را از افسر بی جان بردارید. از وسایل شستشوی سرایدار عبور کنید و سپس گیاه قرمز را از روی زمین بردارید. حال می‌توانید وارد رختکن شوید. در مقابل شما دو کمد قرار دارد. در یکی از کمدها یک جسد قرار داشته و دیگری قفل شده است؛ بنابراین به جای آن دو به سراغ کمدهای سمت راست خود بروید. درآن‌ها علاوه بر گلوله‌های شاتگان، یک صندوق جیبی و کاغذ رمز آن را پیدا خواهید کرد.

1549524556 resident evil 2 police station 1 2 0045 layer 8

با استفاده از کاغذ صندوق را باز کنید. با این کار یک قطعه‌ی زاپاس برای اتاق صندوق‌ها به دست خواهید آورد.

1549524534 resident evil 2 police station 1 2 0043 layer 10

 • بازگشت به اتاق صندوق‌ها

بعد از برداشتن کلید زاپاس به اتاق صندوق‌ها بازگردید. سپس کلید زاپاس را در جای خود قرار داده و عددهای ۱۰۲ و ۲۰۸ را وارد کنید تا مقداری باروت و چند گلوله‌ی شاتگان پیدا کنید.

راهنمای شخصیت‌های بازی Apex Legends (بروزرسانی شد)
خواندن
 • طبقه‌ی سوم

از طریق پلکان به طبقه‌ی سوم بروید. در بالای پله‌های می‌توانید مقداری مهمات پیدا کنید. گلوله‌ها را برداشته و به راه خود ادامه دهید تا به سوراخی درون دیوار برسید. در این جا یک میز کار خواهیم دید که بر روی آن یک کلید پیک آبی (Blue Spade Key) قرار دارد.

1549525022 resident evil 2 police station 1 2 0033 layer 20

کلید را برداشته و سپس وارد درب سمت چپ شوید. راهرو را به سمت چپ ادامه دهید تا یادداشت بازماندگان را پیدا کنید. پس از برداشتن تکه کاغذ، وارد انبار غربی شوید (West Storage Room).

 • انبار غربی

به محض ورود به این اتاق می‌توانید مقداری باروت و چند تکه چوب پیدا کنید. به سمت دیگر اتاق حرکت کرده و به مجسمه نزدیک شوید. در قفسه کتاب‌های سمت راست می‌توانید مقداری مهمات پیدا کنید. پس از این که به قفس رسیدید در جهت مخالف آن جستجو کنید تا اولین کیسه‌ی کمری (Hip Pouch) خود در بازی را صاحب شوید!

1549525095 resident evil 2 police station 1 2 0025 layer 28

کیسه‌های کمری: با استفاده از این آیتم می‌توانید گنجایش جیب شخصیت خود را افزایش دهید تا قادر به حمل موارد بیشتری با خود باشد.
 • کتابخانه

وارد کتابخانه شده و راه خود را به پایین پیدا کنید. در اینجا باید با تعدادی زامبی مبارزه کنید.

1549525277 resident evil 2 police station 1 2 0018 layer 34

به سراغ قفسه‌های متحرک در قسمت شمالی اتاق بروید. قفسه کتاب واقع در راست را یک خانه به جهت راست حرکت دهید. در میان قفسه‌ها می‌توانید مقداری مهمات پیدا کنید. در انتهای پلکان دربی مشاهده خواهید کرد که مقصد بعدی شما است. پس از ورود یکی دیگر از مجسمه‌های دفترچه را پیدا خواهید کرد.

علامت‌های ماهی، عقرب و خمرهی آب را وارد کنید تا مدال تک شاخ را به دست آورید.

1549525320 resident evil 2 police station 1 2 0010 layer 43

نقشه‌ی طبقات بالایی ایستگاه پلیس (Police Station Upper Floors Map) و باروت را از روی میز برداشته و به کتابخانه بازگردید. در اینجا به سمت راست حرکت کنید تا به درب پیک آبی برسید کتاب قرمز را بردارید و سپس با استفاده از کلیدی که پیش‌تر پیدا کردیم قفل را بازکرده و وارد سرسرای اصلی شوید. مدال تک شاخ را در مجسمه‌ی الهه قرار دهید و به سراغ ماشین تایپ و جعبه آیتم‌ها بروید.

1549628303 resident evil 2 police station 1 3 0088 layer 2

۴/ ایستگاه پلیس – مدال دوشیزه

پیش از حرکت مطمئن شوید که لیان کتاب قرمز را با خود به همراه دارد. از پله‌ها بالا رفته و وارد اتاق انتظار (Waiting Room) شوید. در اینجا یک یک گیاه سبز و یک بروشور راهنما (Guide Pamphlet) پیدا خواهید کرد. آن‌ها را برداشته و وارد درب پیک آبی شوید.

1549628316 resident evil 2 police station 1 3 0084 layer 6

 • اتاق هنر

به چپ بپیچید و اولین درب در سمت راست را باز کنید. با انجام این کار وارد اتاق هنر (Art Room) خواهید شد. کارت قفل کمد اسلحه‌های را از میز مقابل خود بردارید (Weapons Locker Key Card).

1549628337 resident evil 2 police station 1 3 0080 layer 10

سپس در سمت غربی جستجو کنید تا مجله را پیدا کنید (Art Article: “The Red Stone” ). به سمت مجسمه‌ی بی دست در سمت راست اتاق حرکت کنید. از میز کنار مجسمه، دست دیگر وی را پیداکرده و سپس با کتاب قرمزی که پیش‌تر پیدا کردیم تلفیق کنید. حال می‌توانید دست مجسمه را روی آن قرار دهید تا عصای خود را رها کند.

عصا را در جیب خود بررسی کنید تا دکمه‌ی کوچک روی آن را پیدا کنید. با فشردن این دکمه به جواهری قرمز رنگ دست پیدا خواهید کرد. بهتر است جواهر را در جعبه‌ی آیتم‌ها قرار دهید چرا کهفعلاً به کارتان نخواهد آمد. به راهرو بازگردید و به سمت انتهای آن حرکت کنید. در کنار در خروجی یک گیاه سبز قرار دارد.

راهنمای Mortal Kombat 11 برای تازه‌واردین
خواندن
 • خروجی اضطراری

از درب خارج شده و کات سین را تماشا کنید. تخته‌های چوب و مهمات را برداشته و سمت جعبهابزار حرکت کنید. در اینجا یک ابزار برای بریدن قفل‌ها به دست می‌آورید که باید توسط آن قفل روی در را بشکنید.

1549628506 resident evil 2 police station 1 3 0073 layer 16

اکنون درست در کنار اتاق نگهبان قرار دارید. کار زامبی را ساخته و پنجره را با چوب محکم کنید. دیوار را به سمت راست دنبال کنید تا به دفتر شرقی (East Office) برسید. قفل در را شکسته و وارد شوید.

بررسی بازی Need For Speed Heat
خواندن
 • دفتر شرقی

بر روی میزها یک نارنجک کوری و یک گیاه سبز قرار دارد. با زامبی‌ها مبارزه کنید. یک افسر بیجان در کنار پنجره خواهید دید که می‌توانید مقداری مهمات از وی استخراج کنید. میزها را تا انتهای دیگر اتاق دنبال کرده تا به قطعات الکترونیکی (Electronic Parts) برسید. درون دفتر در سمت چپ شما یک دستگیره‌ی دورانی برای رختکن آقایان و مقداری باروت مرغوب (High-Grade Gunpowder) پیدا خواهید کرد.  به سمت درب غربی دفتر حرکت کنید. در اینجایک صندلی قرار دارد که باید آن را جا به جا کنید. با زامبی درون راهرو مبارزه کنید و سپس به سمت چپ حرکت کنید. قطعه الکترونیکی را داخل جعبه‌ی مقابل خود قرار دهید تا برق کرکره‌ی شرقی متصل شود. به سرسرای اصلی بازگردید.

راهنمای بازی Call of Duty: Mobile - هفت نکته برای رسیدن به آخرین حلقه در بخش بتل رویال
خواندن
 • اتاق عملیات

از سرسرای اصلی به اتاق عملیات بازگردید. از ابزار برش استفاده کنید تا قفل را شکسته و وارد اتاق جدید شوید. گجت الکترونیکی را از روی میز بردارید و سپس به سمت چپ حرکت کنید. گیاه سبز را از روی کابینت فایل‌ها بردارید. یک نارنجک فلش دیگر بر روی صندلی‌ها قرار دارد.  از درب کنار دسته‌ی صندلی‌ها خارج شوید.

 • اتاق گاوصندوق

در اینجا از کارت کمد اسلحه‌ها استفاده کنید تا یک شاتگان و مقداری مهمات پیدا کنید. سپس به سمت رختکن آقایان حرکت کنید.

راهنمای Gears Pop! - نکات ابتدایی که باید قبل از شروع بدانید
خواندن
 • رختکن آقایان

مستقیماً به سراغ کمد قفل شده بروید. حروف CAP رمز قفل هستند. مهمات را بردارید و سپس به سمت چپ حرکت کنید. از دستگیره‌ی دورانی استفاده کنید تا بخار را قطع کنید.

1549628707 resident evil 2 police station 1 3 0034 layer 57

اکنون می‌توانید از حمام خارج شوید. آیتم های داخل کمدها را در جیب خود گذاشته و گلوله‌ی شاتگان را از نیمکت مقابل خود بردارید. حال وارد راهرو شده و آماده‌ی مواجهه با اولین لیکر در بازی باشید.

راهرو را ادامه داده و وارد دفتر S.T.A.R.S شوید. وارد دفتر کوچک‌تر سمت چپ خود شده و باطری را بردارید. اکنون می‌توانید با تلفیق باطری و گجت الکترونیکییک منفجر کننده بسازید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2
خواندن
 • انفجار مانع و مدال سوم

با منفجر کننده‌ی خود به انبار طبقه‌ی سوم در میان کتابخانه رفته و C4 را منفجر کنید. وارد حفره شوید تا سومین مجسمه را پیدا کنید. رمز سومین مجسمهتصویرهای زن، تیر و کمان و مار خواهد بود. مراقب لیکر دوم در انبار باشید. از طریق کتابخانه به سرسرای اصلی بازگردید. سومین مدال را در جای خود قرار دهید تا دسترسی به زیرزمین را آزاد کنید.

1549629500 resident evil 2 police station 1 3 0007 layer 84

به پایان قسمت اول راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 Remake رسیدیم برای ادامه‌ی راهنما قسمت دوم  را دنبال کنید.

همچنین برای آگاهی از آخرین مقالات و راهنماهای وب‌سایت ما را در تلگرام دنبال کنید. 

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

51 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مانی
مانی
4 سال قبل

سلام.عالی بود ولی من نمیدونم اتاق عملیات کجاس میشه یکم راهنمایی کنین؟

علیرضا
علیرضا
Reply to  مانی
3 سال قبل

لطفا پاسخ بدید به این سوال…

reza kh
reza kh
4 سال قبل

منظورتون از گجت الکترونیکی چیه میشه جواب منو بدین ممنون

احسان
احسان
Reply to  reza kh
4 سال قبل

وقتی تو اتاق عملیات رفتی باید از پنجره میپرسیدی اونور که یه در بود زنجیر دورش بود بایدبا گاز انبور اون دررو باز کنی و گجتو برداری

مهدی
مهدی
4 سال قبل

اهرم داخل اداره پلیس و باید کجا پیدا کنم

زهرا
زهرا
4 سال قبل

شِت یَنی انقد سخته??!!

احسان
احسان
Reply to  زهرا
4 سال قبل

اره والا ??

محمد
محمد
Reply to  زهرا
4 سال قبل

اره ولی باحاله فقط نمسیس معضل بزرگیه

بهرام
بهرام
Reply to  محمد
4 سال قبل

دوست عزیز نمسیس در نسخه ۳ بازی است در این نسخه با آقای xسرکار داریم

iliya niksirat
iliya niksirat
Reply to  بهرام
3 سال قبل

داداش این هم نمسیس هست فقط نسخه ظعیف تر

parsa
parsa
Reply to  iliya niksirat
3 سال قبل

نه خیر اقای ایکس هست نمسیس تو نسخه سوم هست

نیما باقری
نیما باقری
Reply to  زهرا
4 سال قبل

بله

Grey
Grey
4 سال قبل

دستگیره دورانی از کجا بیارم؟

ارمیا
ارمیا
4 سال قبل

سلام ممنون که این مطلب رو گذاشتید ولی یه سوال.دستگیره دورانی که توی پارت یک نوشتید کجا هست؟ممنون میشم بگید یه هفته ست توی این مرحله گیر کردم

نیما باقری
نیما باقری
4 سال قبل

داداش عالی ولی یکم تصاویر رو بیشتر کن بعضی وقت ها آدم متوجه نمیشع

علی
علی
4 سال قبل

دربی با شرطنج باز میشه قبل از باسفایت
لطفاً کمک کنید

یوسف
یوسف
4 سال قبل

آقا ببخشید دقیقا منظورتون از c4 چیست ؟ کجاست ؟ چی شکلیه؟

امیر
امیر
Reply to  یوسف
3 سال قبل

اسم یه بمبه
تو طبقه بالاعه
در یع سلول
اگر اشتباه نکنم

abbas
abbas
3 سال قبل

سلام.من تو قسمتی که باید بمب بزاری در منفجر شه گیر کردم.بمب رو میزارم ولی هیچ عکسلعملی نشون نمیده؟!!

Last edited 3 سال قبل by abbas
Mohammad
Mohammad
Reply to  abbas
2 سال قبل

چون باید همراه با یکی c4 باتری هم پیدا کنی تا منفجر شع

علیرضا
علیرضا
3 سال قبل

با سلام
بچه ها من چطوری میتونم اتاق که داخلش گجت الکترونیکی هست رو پیدا کنم همه جا رو زیرو رو کردم اما پیدا نکردم بعدشم من بیچاره باطری رو برداشته بودم اما الان دیگه نیستش نمیدونم کجا رفنه و ایا باگ بازیه یا نه اصلا اعصابم بهم ریخت الان اتاق باطری کجاش ؟؟؟ یادم رفته که از کجا برداشتم تروخدا بگید اعصابم بهم ریخته…

Last edited 3 سال قبل by علیرضا
مجتبی
مجتبی
Reply to  علیرضا
3 سال قبل

سلام. طبقه دوم بعد ازحمام وارد راهرو میشی ووارد اولین درب سمت چپ. واردکه شدی برو اتاق کوچیک سمت چپ باتری روی میزهست. گجت هم ازسالن اصلی برو به راهرویی که اول بازی نیازبه چاقوبرای بازکردن جعبه اهرم هستش برو اخرراهرو داخل اتاق باانبر زنجیر ببرش داخل اتاق هست

Last edited 3 سال قبل by مجتبی
بهزاد
بهزاد
Reply to  مجتبی
3 سال قبل

دمت گرم

فربد
فربد
Reply to  علیرضا
3 سال قبل

توی اتاق عملیات در رو با قفل رو باز کن بعد اونجاس بگ بازی نیست احتمالا سیو نکردی

امیر
امیر
3 سال قبل

سلام اقا من یجا ک اولین بار تایرنت و میبینی ؛ هلکوپترو جا بجا میکنه . من گیر کردم میرم سالن اصلی دنبالم میاد هرجا میرم دنبالم میاد
نمیدونم کجا باید برم
گیر کردم
در ضمن مقاله راهنمای قدم ب قذم اویل ۳ تون فوق العاده کاربردی بود دمتون گرم فقط من این ۲ رو گیر کردم
دمتون گرم

Parsa
Parsa
4 سال قبل

سلام دستت درد نکنه برای راهنمای خوبت ولی من الان اون اسب تک شاخ رو گرفتم ولی دیگه نمی دونم کجا برم

احسان
احسان
Reply to  Parsa
4 سال قبل

باید بری طبقه سوم گجت الکترونیکی بزاری منفجرش کنی

Vagis
Vagis
4 سال قبل

سلام ببخشید این چجوری با سرعت حرکت میکنه

Saeid
Saeid
Reply to  Vagis
4 سال قبل

قبل شروع بازی برید قسمت آپشن از اونجا تیپ دو رو برا دسته کنترل انتخاب کنید با زدن دایره سریعتر حرکت میکنید تو تیپ یک هم با فسچشار دادن دکمه کنترل سمت چپ به پایین و گرفتن رو به جلو سریعتر حرکت میکته

Linda
Linda
Reply to  Saeid
4 سال قبل

سلام ببخشید کسی میتونه راهنماییم کنه چیجوری باید خشاب اسلحه رو میشه پر کرد

Mehrdad
Mehrdad
Reply to  Linda
3 سال قبل

مثلث رو بزن پر میشه

مهدب
مهدب
Reply to  Linda
1 ماه قبل

دکمه مربع بزن

Saeid
Saeid
4 سال قبل

سلام رفیق عزیز،به کمک راهنمایی شما خیلی راحتر تمومش کردم،فقط یه مسئله هست اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.بعد تموم کردن بازی تو منو ابتدایی که وارد بازی میشیم یه بخش جدید باز شده نیو گیم دو برا اتمام نهایی بازی که گفته شده دوبار با لیون و دو بار با کلیر باید تموم کنیم از اونجا ادامه بدیم یا همون نیو گیم اول که دفعه اول کنترل یکی از شخصیتها رو به دست گرفتیم ؟

مهدی
مهدی
4 سال قبل

اهرم داخل اداره پلیس رو کجا پیدا کنم

Mostafa
Mostafa
4 سال قبل

Aliiiiii

رامین
رامین
4 سال قبل

سلام من داخل اتاق شدم گنج الکترونیکی را پیدا نمیکنم لطفا کمکم کنید

مجید
مجید
Reply to  رامین
3 سال قبل

اقا شیر فلکه گاز حمومو چجوری پیدا کنم

یحیی
یحیی
4 سال قبل

اقایون پس این همه گاوصندوق و قفل هایی که روش حروف انگلیسیه چی؟من مرحله رو تموم کردم ولی یکی جواهر و اون چنتا گاوصندوق و چنتا قفل بی استفاده موند و رفت مرحله بعدی !

نیما باقری
نیما باقری
4 سال قبل

یه سوال .داداش من این رسیدنت ایول ۲ رو کپی زدم یعنی نصب کردم سیدیشو ندارم . تو بازی لباس های دیگه ی کراکتر ها رو نمیارع به خاطره همینه؟

Mehrdad
Mehrdad
3 سال قبل

چطوری میتونم لباس کارکتر لیان رو عوض کنم

فربد
فربد
Reply to  Mehrdad
3 سال قبل

باید پک دالوکس رو بخری که ۱۵ دلار گرون تره

محمد امین رئیسی
محمد امین رئیسی
3 سال قبل

چطوری باید توکتابخونه قفسه ها رو بیارم پایین

iman
iman
2 سال قبل

سلام
من ۶ تا مهره شطرنجو پیدا کردم اما میزارم در باز نمیشه? با کلیر دارم بازی میکنم

iman
iman
2 سال قبل

چرا در باز نمیشه

trackback
کارگردان سابق رزیدنت اویل دوست دارد حداقل یک بازی دیگر را کارگردانی کند - سی فارس
2 سال قبل

[…] (۴) راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 – قسمت اول پیکسل آرتس […]

حسین
حسین
1 سال قبل

کاربرد الماس چیه من آخرش هم نفهمیدم

مجتبی
مجتبی
1 سال قبل

سلام اقا من فلش رو پیدا نکردم برا کیس که کامپیوتر کار کنه تا در وا بشه کلت رو وردارم

سجاد
سجاد
8 ماه قبل

سلام اون کابینت توی راهرو رو که باید ب قسمت شرقی اداره پلیس بریم برنمیداره باید چیکار کنم

مهدی
مهدی
1 ماه قبل

سلام دوستان من بمب الترو مغناتیسی ساختم کجا باید استفاده کنم زده کتابخانه ولی پیدا نمیکنم

مهدی
مهدی
4 سال قبل

Resident evil4 چجوری سیو میشه تو سونی۲؟

iliya niksirat
iliya niksirat
Reply to  مهدی
3 سال قبل

داداش اول یه فلش سید واسه سونی ۲ خودت بگیر بعدش توی جاهای یه دستگاه تایپ هست اون در واقع دستگاه سیوِ همین?

دکمه بازگشت به بالا
51
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن