راهنمای بازی

راهنمای بازی Call of Duty: Mobile – هفت نکته برای رسیدن به آخرین حلقه در بخش بتل رویال

راهنمایی برای تازه‌کاران در این بازی

به یک ورژن بسیار متفاوت از بخش Blackout خوش آمدید. بازی Call of Duty: Mobile دارای نقشه مخصوص خود برای بخش بتل رویال بوده، و شما برای تبدیل شدن به تنها بازمانده در این بخش باید تغییرات اساسی در سبک بازی خود ایجاد کنید. توانایی‌های تیر‌اندازی حرفه‌ای، که در سایر بخش‌های رقابتی بدست آورده‌اید، مطمئنا در این بخش نیز به هنگام درگیر با دشمنان به کار شما خواهند آمد، اما برای موفقیت در بتل رویال باید موارد بسیار بیشتری را در نظر داشته باشد.

با بدست آوردن تجربه‌های بسیار در بخش Blackout، ما نکات و ترفند‌های ساده زیر را برای موفقیت در نسخه تغییر یافته و موبایلی این بخش برای شما آماده کرده‌ایم. از آنجایی که این یک بازی موبایلی بوده، طبیعتا نیازی نیست که در کنار سایر اعضای تیم خود مانده یا با آن‌ها ارتباط صوتی داشته باشید. شما همچنین با بات‌های بسیاری مبارزه خواهید کرد که افزایش رتبه شما را کمی آسان‌تر خواهد نمود. نکات اساسی برای رسیدن به پیروزی در این بتل رویال زنده ماندن تا آخرین بخش بازی، بدست آوردن بهترین تجهیزات و شکست دادن رقبای خود در حلقه پایانی است.

ما همگی به اندازه کافی با روند کلی بازی‌های سبک بتل رویال آشنایی داریم، پس بگذارید به بررسی جزییات Call of Duty: Mobile بپردازیم. در ادامه می‌توانید ۷ نکته برای بقا و پیروزی در بخش بتل رویال این عنوان را مطالعه کنید.

CoD1

۱. در بخش بتل رویال حالت دوربین را به سوم شخص تغییر دهید

دوربین اول شخص محدوده دید شما را بسیار کوچک خواهد کرد. این مورد کاملا مشخص بوده و این نوع دوربین کاملا اختیاری نیز می‌باشد. حتی در صورت استفاده از دوربین سوم شخص نیز شما همچنان می‌توانید موقع شلیک کردن به حالت اول شخص بروید، پس برای دیدن گوشه و کنار دیوارها، بالای فنس‌ها و تپه‌ها ما این حالت را به شما توصیه می‌کنیم. نگذارید دیگران شما را غافلگیر کنند. به استفاده از دوربین سوم شخص عادت کنید. زیرا باقی بازیکنان نیز از این دوربین استفاده خواهند نمود.

راهنمای بازی Horizon Forbidden West
خواندن

۲. هلیکوپترها هم می‌توانند یک نعمت باشند و هم یک نفرین

برای بهتر شدن در بتل رویال شما احتمالا باید نحوه پرواز کردن با یک هلیکوپتر را یاد بگیرید. استفاده از آن مطمئنا به تمرین زیادی نیاز دارد، اما این تله مرگ پرنده، می‌تواند شما را به راحتی به دورترین بخش‌های نقشه ببرد. یادگیری و استفاده از یک هلیکوپتر می‌تواند کمک بسیار زیادی به تیم شما برساند، هرچند استفاده از آن اجباری نیست – زیرا یک خلبان بد که وسط میدان نبرد فرود آمده و شما را در معرض خطر قرار می‌دهد، از نداشتن یک هلیکوپتر به مراتب بدتر است.

ما توصیه می‌کنیم در نقشه نقاطی که در آنجا هلیکوپترها ظاهر می‌شوند را به یاد بسپارید. به عنوان رهبر گروه، تیم خود را به مکانی که می‌دانید در آنجا هلیکوپتر وجود داشته راهنمایی کرده و آن هلیکوپتر را از آن خود کنید. پس از آن می‌توانید به تنهایی (یا همراه با سایر اعضای تیمتان) به راحتی در نقشه جابجا شوید. به یاد داشته باشید که هلیکوپترها می‌توانند راه خوبی برای نابود کردن تمام اعضای تیمتان به صورت یکجا باشند، با این وجود استفاده درست از آن‌ها می‌تواند برتری را در میدان نبرد از آن شما کند. به نظر ما که هلیکوپترها ارزش ریسک کردن دارند. فقط در خلبانی آن‌ها تبهر پیدا کرده و با خلبان‌های بد همراه نشوید.

CoD2

۳. به دنبال تجهیزات فرود آمده در نقشه بوده و به مناطق پر لوت بروید

بهترین تجهیزات موجود در بازی درون جعبه‌های فرود آمده از آسمان مخفی شده‌اند. شما می‌توانید لباس و سلاح‌های افسانه‌ای را درون این جعبه‌ها پیدا کرده، و اگر یک هلیکوپتر داشته باشید، می‌توانید سریعا خود را به مکان فرود آن‌ها رسانده و قبل از آنکه بقیه آن‌ها را غارت کنند، لوت‌های موجود در این جعبه‌ها را بدست آورید. رسیدن به این جعبه‌ها به صورت تیمی نیز می‌تواند کمک حال شما باشد، زیرا در این حالت هنگام بررسی جعبه‌ها و گرفتن آیتم‌های موجود در آن‌ها، یکی از اعضای تیم می‌تواند وظیفه نگهبانی را برعهده گرفته و مراقب دشمنان موجود در آن منطقه باشد.

راهنمای بازی Immortals of Aveum
خواندن

گرفتن این جعبه‌ها از ریسک زیادی برخوردار بوده اما در صورت موفقیت پاداش بسیار خوبی نیز برای شما به همراه دارد – درست مثل فرود آمدن در مناطق پر لوت به هنگام شروع مسابقه در بخش بتل رویال. بازی‌های بتل رویال بر روی موبایل برای بازی کردن در فواصل زمانی کوتاه طراحی شده‌اند. به نظر ما بهتر است در ابتدای بازی همراه با تیم خود به دنبال بهترین لوت‌ها بروید. شاید فرود آمدن در یک منطقه بی‌ارزش با یک یا دو اسلحه بد باعث شود شما مدت زمان بیشتری زنده بمانید، اما در این حالت بازی برای شما خسته کننده خواهد بود.

۴. حواستان به هم تیمی‌هایتان باشد اما زیادی به آن‌ها نزدیک نشوید

اگر هم‌ تیمی‌های شما از میکروفون استفاده نمی‌کنند، یا راه ارتباطی با آن‌ها نداشته و از بازی کردن با غریبه‌ها راضی هستید، شما هنوز هم می‌توانید به آخرین بازمانده در بخش بتل رویال تبدیل شوید. مهمترین نکته در این بخش حمایت کردن از یکدیگر می‌باشد. اگر دیدید یکی از هم‌ تیمی‌های شما آسیب دیده و در حال مردن است، با هلیکوپتر سریعا خود را به او رسانده و زنده‌اش کنید. اگر او در یک منطقه باز و وسیع تیر خورده است، نارنجک دودزایی بر روی او انداخته، سپس او را درمان کنید.

حتی اگر در بازی کشته شدید، باز بد نیست که در بازی مانده و عملکرد هم تیمی‌های خود را مشاهده نمایید. لازم نیست حتما بازی کردن آن‌ها را نگاه کنید. می‌توانید دوربین را بر روی یکی از هم تیمی‌های خود قرار داده سپس به کار دیگری مشغول شوید یا اصلا تلویزیون تماشا کنید. همراه شدن و نگاه کردن ادامه بازی هم تیمی‌های شما در رتبه‌ای که در انتهای بازی می‌گیرید اثر مثبت خواهد گذاشت. پس اگر نگران از دست دادن رتبه‌تان هستید، مشاهده بازی هم تیمی‌هایتان می‌تواند ایده خوبی باشد.

راهنمای بازی Rainbow Six: Extraction
خواندن

CoD3

۵. حرکت کردن در محیط به اندازه نشانه‌گیری مهم است

توصیه ما این بوده که در بخش بتل رویال گزینه «همیشه دویدن» را فعال کنید. تقریبا نشانه‌گیری تمامی بازیکنان در Call of Duty: Mobile بد خواهد بود. از آنجایی که این عنوان هنوز از دسته‌های حرفه‌ای پشتیبانی نمی‌کند، همه ما مجبوریم با کنترل لمسی آن را تجربه کنیم. از این موضوع به نفع خود استفاده نمایید!

دائما بدوید، بپرید و لیز بخورید. جهت خود را عوض کرده و در فواصل طولانی به صورت زیکزاکی حرکت کنید. اگر شما پیش از این عنوان Call of Duty را بر روی کنسول‌ها و رایانه‌های شخصی بازی کرده باشید، متعجب می‌شوید وقتی بدانید ایجاد تغییرات بسیار ساده در نحوه حرکت کردن شما تا چه حد می‌تواند نشانه‌گیری دشمنانتان را خراب کند.

۶. بسته به موقعیت از اسلحه مناسب استفاده کنید

اساسی‌ترین نکته در بخش بتل رویال، گرفتن بهترین اسلحه قبل از باقی بازیکنان است. تفنگ تهاجمی (Assault Rife) و شاتگان ترکیب خوبی برای فواصل متوسط و نزدیک هستند. اگر در محیط‌های باز و وسیع مبارزه می‌کنید، به تیربار سبک (LMG) یا تفنگ تک‌تیرانداز (Sniper Rifle) رو بیاورید. اگر نشانه‌گیری شما خوب نیست، تیربار سبک می‌تواند گزینه خوبی برای تیر‌اندازی پراکنده باشد. حتی اگر دشمن شما در جاخالی دادن تبهر داشته باشد، مطمئنا تعدادی از تیرهای شما به او برخورد خواهند کرد.

یکی از بهترین سلاح‌های موجود در بازی Legendary Artic 50 است. این اسلحه تک‌تیرانداز مرگبار دارای دوربین فروسرخ مخصوص بوده که به شما اجازه می‌دهد تا دشمنان قایم شده در بوته‌ها را رویت کنید. این تک‌تیرانداز برای استفاده در حلقه پایانی بسیار کاربردی است.

راهنمای بازی Diablo Immortal | بهترین کلاس برای شروع بازی
خواندن

موشک‌انداز‌ها (Rocket Launcher) بسیار کمیاب بوده و ما توصیه نمی‌کنیم آن‌ها را به صورت عادی بردارید. فقط مکان آن‌ها را نقشه در به یاد داشته باشید، تا در صورت مشاهده یک هلیکوپتر سریعا خود را به یک موشک‌انداز رسانده و هلیکوپتر دشمن را نابود کنید.

و نهایتا می‌رسیم به مسلسل‌های دستی (SMG). شاید مسلسل‌های دستی در سایر بخش‌های رقابتی و مبارزات بازیکن علیه بازیکن یکی از بهترین سلاح‌ها باشند، اما در بخش بتل رویال زیادی محدود هستند. در فواصل متوسط شما به برد و دقت بیشتری که تفنگ‌های تهاجمی فراهم می‌کنند نیاز خواهید داشت و در فواصل نزدیک نیز شاتگان گزینه مناسبی برای ناکار کردن دشمنانتان است.

CoD4

۷. کلاس مناسب را برای شخصیت خود انتخاب کنید

هر کلاس موجود در بازی کاربردهای مخصوص خود را دارد، اما بعضی کلاس‌ها از کارایی بیشتری برخوردار هستند. توانایی قلاب/چنگک در کلاس Ninja به شما اجازه می‌دهد تا از جهت‌های مختلف به دشمنان ثابت و پنهان شده حمله کنید، پس مدام از این توانایی استفاده نموده و دشمنانتان را غافلگیر کنید. خصوصا اگر از مکان‌هایی حمله نمایید که دشمنانتان انتظارش را ندارند. کلاس Clown یکی از بهترین کلاس‌ها برای تنهایی بازی کردن است. این کلاس به شما اجازه احضار کردن زامبی‌ها را می‌دهد که می‌توانید با استفاده از آن‌ها حواس دشمنانتان را پرت کرده و سپس از جهتی دیگر آن‌ها را غافلگیر کنید.

کلاس‌های Scout ،Medic و Mechanic همگی کلاس‌های حمایتی و پرکاربردی هستند که در صورت استفاده تیمی بهترین بازدهی را خواهند داشت. اگر به صورت تیمی بازی می‌کنید، توانایی‌های این کلاس‌ها می‌توانند بازی را برای شما بسیار آسان‌تر کنند.

چگونه در Mortal Kombat 1 همه کاراکترها و کمئوها را باز کنیم
خواندن

بدترین کلاس در بازی، البته به نظر ما، کلاس Defender می‌باشد. به نظر ما این کلاس قابل اتکا نبوده و استفاده از آن را به شما توصیه نمی‌کنیم.

منبع
Gameranx
عضویت
اطلاع از
guest

2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
SaeeD17
SaeeD17
4 سال قبل

من همه کلاس هارو استفاده کردم و به جرعت میگم بهترین کلاس برای single بازی کردن defender هست. من با این کلاس توی ۱۰ بازی معمولا ۳یا ۴بار اول میشم باقیشم جزو ۱۰نفر . هرکلاسی رو‌باید در جای خودش استفاده کرد تا نتیجه مناسب بده برای هرکلاسی هم ترفند هست و آموزشش طولانیه ولی در مورد defenderبهترین کلاس بازی برای سبکی که پایین میگم . این کلاس مخصوص توی مود single جواب میده توی درگیری نزدیک هیچ اسکیلی کشنده تراز defender نیست. همیشه سوار هلی کوپتر میشم و ایر دراپ هارو میگیرم و اگه هلی کوپتر رقیب بیاد منتظر میشم… ادامه مطلب »

ارش
ارش
4 سال قبل

دستت درد نکنه یاد آوری کردی

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x