راهنمای بازی

راهنمای Mortal Kombat 11 برای تازه‌واردین

پیروزی بی‌نقص‌تان را تضمین کنید

بازی Mortal kombat 11 منتشر شده است و در آخرین اثر مبارزه‌ای خونین NetherRealm، حملات خطرناک‌تر شده‌اند. بازی به شما کمک می‌کند تا پیش از روبرو شدن با بازیکنان دیگر، اصول نبرد را یاد بگیرید، اما اگر Mortal kombat 11 را درست بازی نکنید، شاهد باختن پشت سر هم مسابقات، دفع شدن تک تک حرکاتتان توسط حریف و پایان یافتن کارتان با یک Fatality مضحک خواهید بود. با استفاده از راهنمای بازی Mortal kombat 11 ما که برای مبتدی‌ها نوشته شده است، می‌توانید جلوی رخ دادن چنین اتفاقاتی را بگیرید. تمام چیزهایی که لازم است هنگام شروع بازی بدانید، در اینجا نوشته شده است.

 

اصول مبارزه

mk11beginners1

Mortal kombat 11 نسبت به شماره‌های قبل تمرکز کمتری روی Comboها دارد. این نسخه از سری تمرکز بیشتر روی دنباله‌های کوتاه حملات و توانایی بازیکن در کنترل زمین بازی با حملات دور برد، پرش و حملات ضد هوایی است. بیشتر مسابقات به این صورتند که کسی که دو ست را پشت سر هم ببرد، برنده مسابقه است. اگر پس از بردن ست اول، حریفتان ست دوم را ببرد، برنده در ست سوم تعیین می‌شود.

هر یک از چهار حرکت استاندارد بازی به یکی از دکمه‌های کنترلر منسوب شده‌ است. در Xbox One مشت‌ها با کلید X و Y و لگدها با کلیدهای A و B زده می‌شوند. شما می‌توانید این حرکات‌ را آزمایش کنید تا حملات مورد علاقه خود را پیدا و اجرا کنید. با حرکت دادن پد جهت دار در یک جهت خاص در هنگام فشار دادن یکی از این دکمه‌ها می‌توانید از حملات خاص کاراکتری که انتخاب کرده‌اید استفاده کنید.

راهنمای بازی The Outer Worlds - پنج نکته‌ مهمی که باید قبل از شروع بازی بدانید
خواندن

تقریبا تمام حرکاتی که می‌توانید انجام دهید، وابسته به کاراکتری است که انتخاب کرده‌اید. با فشار دادن دکمه Start در مبارزات آفلاین، گزینه Move list را خواهید دید. این گزینه به شما تمام حرکات کاراکترتان را نشان می‌دهد؛ که شامل کمبوهای معمولی است که می‌توانید امتحانشان کنید. یک مبارز ممکن است یک کمبو با الگوی X-Y-X داشته باشد و با آن بتواند آسیب زیادی به حریف وارد کند، در حالی که شاید یک مبارز دیگر اصلا چنین الگویی در حرکاتش نداشته باشد.

اگر در حال حمله به حریف نیستید، احتمالا در حال دفع ضرباتش هستید. دو نوع گارد گرفتن در بازی وجود دارد: گارد بالا و پایین. این که حمله دشمن دفع شود به این بستگی دارد که دشمن چه حمله‌ای می‌کند و این که شما از چه گاردی استفاده کنید. بر خلاف بازی‌های مبارزه‌ای دیگر مانند Dragon ball fighter Z، برای گارد گرفتن باید RT را نگه دارید. اگر زمان بندی خوبی داشته باشید، می‌توانید پس از گارد گرفتن و دفع ضربات، یک ضد حمله سریع بزنید.

اگر خیلی گارد بگیرید، حریف شما می‌تواند با grab (گرفتن شما) گاردتان را بشکند. اگر نزدیک دشمن باشید و  LB یا L1 را فشار دهید، می‌توانید دشمن را بگیرید و پیش از کنار انداختنش به او با حمله کردن آسیب بزنید. می‌توانید وقتی حریف می‌خواهد شما را بگیرد با زدن یکی از دکمه‌های حمله معمولی، او را به عقب هل دهید.

 

چگونه آسیب بیشتری بزنیم

mk11begginers2

راه‌های متفاوتی برای زدن آسیب بیشتر و تغییر دادن شرایط مبارزه به نفع خودتان در Mortal kombat 11 وجود دارد. استفاده از تمام این تکنیک‌ها برای موفقیت بسیار حیاتی است؛ مخصوصا اگر در سطوح بالا بازی کنید.

راهنمای بازی Greedfall - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

Fatal blows: نوع جدیدی حمله که در Mortal kombat 11 معرفی شده است. Fatal blow وقتی فعال می‌شود که سلامتی شما به زیر ۳۰ درصد برسد، و فقط یک بار در هر دور می‌توانید از آن استفاده کنید. اگر از آن درست استفاده کنید و بدون این که حریف ضربه را دفع کند به او حمله کنید، می‌توانید تا ۲۵ درصد از سلامتی او کم کنید.

Amplified attacks: هر مبارزی در Mortal kombat 11 حرکات مشخصی دارد که با استفاده از یک بخش از Offensive meter در گوشه صفحه می‌تواند آن را تشدید کند. این کار را می‌توانید با فشار دادن RB یا R1 در حین انجام اجرای حرکات به خصوص انجام دهید. برای این که ببینید کدام حرکات کاراکترتان قابلیت تشدید شدن در Amplified attack را دارد، می‌توانید به لیست حرکات کاراکترتان مراجعه کنید. به عنوان مثال برای کاراکتر Scorpion، حمله معروف Spear او می‌تواند منجر به زدن ضربات سریع و پشت سر هم شود که می‌تواند جلوی فرار دشمن را بگیرد.

Environmental attacks: هر محیط در بازی چیزهایی دارد که می‌توانید با آن‌ها تعامل کنید؛ المان‌هایی که معمولا در پیش زمینه یا دو طرف محیط هستند. برخی از آن‌ها کمک می‌کنند به وسط میدان مبارزه برگردید، اما بعضی از آن‌ها می‌توانند آسیب بسیار زیادی بزنند. اگر یک شمشیر، اره برقی، با شئ دیگری دیدید که به نظر خطرناک می‌آمد، RB یا R1  را فشار دهید تا از آن به عنوان سلاح یک بار مصرف استفاده کنید. این حملات‌ هم می‌توانند دفع شوند یا از آن‌ها جلوگیری شود، پس مانند حملات استاندارد، حواستان را جمع کنید.

راهنمای بازی Dauntless - نکاتی که باید در ابتدای بازی بدانید
خواندن

Air attacks: حملات هوایی، معمولا لگدهای هوایی، آسیب زیادی می‌زنند. با پریدن به جلو و فشار دادن B یا دایره، می‌توانید مقدار زیادی از سلامتی حریف کم کنید و آن‌ها را به عقب پرت کنید. این کار گزینه بسیار خوبی برای متوقف کردن حملات حریف است. ولی باید مواظب باشید؛ حملات ضد هوایی مانند پایین-Y یا پایین-مثلث حمله شما را خنثی می‌کنند و به دشمن اجازه می‌دهد مجموعه حرکاتشان را بزنند.

 

فیتالیتی‌ها

Mortal kombat 11 شامل فیتالیتی‌های معروف سری می‌باشد و می‌توانید در بیشتر حالات بازی پس از این که دو دور از سه دور یک مسابقه را بردید، آن‌ها را روی حریف اجرا کنید. فیتالیتی هر کاراکتر و همچنین دکمه‌هایی که باید برای اجرای آن‌ها بزنید متفاوت است.

فیتالیتی‌های هر کاراکتر در لیست حرکات هر کاراکتر موجود است، اما همه آن‌ها از ابتدا فعال نیستند. یکی از آن‌ها در ابتدا باز است و آن هم آسان‌ترین آن‌هاست.

کنار نام فیتالیتی، کلمه‌ای در پرانتز می‌بینید: close، mid یا far. این کلمه تعیین می‌کند برای زدن فیتالیتی باید در چه فاصله‌ای نسبت به حریفتان باشید. اگر فیتالیتی از نوع close باشد، باید آن را کنار حریف اجرا کنید، در حالی که اگر از نوع far باشد، باید فاصله زیادی داشته باشید. اگر تشخیص فاصله مناسب برایتان مشکل است،‌ می‌توانید از تمرین فیتالیتی در حالت آموزشی بازی (Tutorial) آن استفاده کنید. در این حالت محدوده‌های far، mid و close روی زمین برایتان مشخص می‌شود.

 

حالت‌هایی که باید اول امتحان کنید

Mortal kombat 11 حالت‌های زیادی برای بازی دارد که می‌توانید در منوی اصلی یکی از آن‌ها را انتخاب کنید. ممکن است در اولین نگاه گیج کننده به نظر برسند. در ادامه به شما حالت‌هایی را که باید اول امتحان کنید به شما معرفی می‌کنیم تا با ساز و کار بازی آسنا شوید.

راهنمای بازی Genshin Impact
خواندن

آموزشی (Tutorial): بله، بخش آموزشی می‌تواند بسیار مفید باشد، حتی اگر یک بازیکن حرفه‌ای در سبک مبارزه‌ای باشید. در این بخش نه تنها مکانیک‌های ساده و پیشرفته بازی‌ را یاد می‌گیرید، بلکه در پایین صفحه آموزش‌های مخصوصی برای هر کدام از کاراکترها به شما داده می‌شود. این بخش تمام حرکات یک کاراکتر را به شما آموزش نمی‌دهد، اما تعدادی از آن‌ها را به شما یاد می‌دهد تا بتوانید در مسابقات دوام بیاورید.

تمرین(Practice):  بخش تمرین به شما اجازه می‌دهد تا هر کدام از حرکات مبارزتان را روی یک حریف ثابت امتحان و تمرین کنید. این بخش به شما این امکان را می‌دهد تا بدون فشار دفاع کردن زمان بندی درست برای زدن دکمه‌های لازم برای هر حمله را یاد بگیرید و ببینید دشمنان چه واکنشی به ضربات نشان می‌دهند. پیشنهاد می‌کنیم پیش از آن که با یک کاراکتر جدید به مبارزه بروید، کمی در بخش تمرین با آن بازی کنید.

حالت داستانی(Story mode): تمام کردن حالت داستانی حدود ۵ ساعت زمان لازم دارد. در این حالت نه تنها تعداد زیادی مبارزه با دشمنان متفاوت خواهید داشت، بلکه مجبورید با کاراکترهای متنوع و زیادی بازی کنید. با همه شخصیت‌ها بازی نخواهید کرد، اما متوجه خواهید شد با کدامیک احساس راحتی بیشتری می‌کنید. در پایان بخش داستانی باید از تمام تاکتیک‌ها و حرکاتی که یاد گرفته‌اید استفاده کنید تا برنده شوید، و هنگامی که تیتراژ پایانی بخش داستانی‌ را می‌بینید آماده‌اید تا با دیگر بازیکنان به رقابت بپردازید.

 

شخصی سازی و تجهیزات

mk11beginners3

Mortal kombat 11 سیستم گسترده‌ای دارد که به شما اجازه می‌دهد نسخه کامل و ایده‌آلی را از شخصیت مورد علاقه خود بسازید. برخی از تغییراتی که ایجاد می‌کنید تنها ظاهری هستند، در حالی که تعدادی از آن‌ها هستند که روی عملکرد آن اثر می‌گذارند.

راهنمای بازی Mortal Shell
خواندن

در صفحه شخصی سازی کاراکتر، بخش Abilities وجود دارد. در اینجا می‌توانید مهارت‌هایی را که در حال حاضر دارید حذف کنید و با آن‌هایی که مناسب سبک بازیتان هستند تعویض کنید. برخی مهارت‌ها بیشتر از یک جا لازم دارند،‌پس با احتیاط آن‌ها را انتخاب کنید، البته آن‌ها به شما کمک می‌کنند کاراکتری داشته باشید که مخصوص شما است.

در کنار skin، هر کاراکتر در Mortal kombat 11 از سه ابزار استفاده می‌کند که به طور معمول شامل یک کلاه خود و دو سلاح می‌باشد که هر کدام از آن‌ها را می‌توان ارتقا داد تا چیزهایی به آن‌ها اضافه کرد. با بالا رفتن لول تجهیزات شما، جای جدیدی برای اضافه کردن آیتم‌های تقویتی (ِAugmentation) آزاد می‌شود و وضعیت شما را کمی تغییر می‌دهد.

پیشرفت کردن تجهیزات با برخی ابزارهای خاص گره خورده است. این بدین معناست که اگر می‌خواهید به جای شمشیرهای قدیمی باراکا از شمشیرهای جدید استفاده کنید،‌ باید آن‌ها را دوباره ارتقا دهید. همچنین پس از باز کردن جای ارتقا،‌ می‌توانید با پرداخت سکه آن‌ها را برگردانید و احتمالا جاهای دیگری به دست آورید که مناسب آیتم‌های تقویتی باز شده شما باشد.

برای باز کردن تجهیزات و آیتم‌های تقویتی چند راه وجود دارد. برخی از آن‌ها با بازی کردن بخش داستانی و کامل کردن برج‌ها در Towers of time باز می‌شوند؛ البته با این کار سکه و دیگر ارزهای بازی‌ را هم به دست خواهید آورد. اگر وسیله به خصوصی را می‌خواهید و می‌خواهید بدانید چگونه باید آن را به دست بیاورید، آن را در صفحه شخصی سازی انتخاب کنید تا روش به دست آوردن آن با جزئیات به شما نشان داده شود.

راهنمای بازی Sea of Thieves | آموزش نکات اساسی در بازی Sea of Thieves
خواندن

بیشتر وسیله‌های شما در Krypt باز می‌شود، یک حالت بازی با محوریت جستجو که حاوی صندوق‌های بسیاری است. بیشتر آن‌ها با استفاده از سکه استاندارد بازی باز می‌شوند. صندوق‌هایی که سکه بیشتری برای باز شدن نیاز دارند، چیزهایی مانند تجهیزات جدید، فیتالیتی‌های جدید یا آیتم‌های تقویتی دارند. برخی از آن‌ها برای باز شدن چیزهای دیگری مانند قلب می‌خواهند که با زدن فیتالیتی به دست می‌آورید.

در نگاه اول Krypt کوچک به نظر می‌رسد، اما همینطور که در آن پیش می‌روید بزرگتر می‌شود. چکشی که در اتاق اول پیدا می‌کنید می‌تواند درها و دیوارهای آسیب دیده را نابود کند. در پشت آن‌ها پازل‌هایی پیدا خواهید کرد که برایتان راه‌های جدیدی باز می‌کنند.

شما نمی‌توانید با یک بار رفتن به Krypt هر چیزی را که می‌خواهید به دست آورید. شما باید بین Towers of time و Klassic towers و Krypt در رفت و‌ آمد باشید و سکه‌هایی را که در طی بازی به دست می‌آورید در این مسیر خرج کنید. وقتی حالت داستانی را تمام کنید، این کار بیشتر وقت شما را خواهد گرفت.

منبع
DigitalTrends
عضویت
اطلاع از
guest

16 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
پویا
پویا
4 سال قبل

سلام من می‌خوام کریپت بازی کنم نوشتش قرمزه اینتر نت هم دارم پول ها یم همش صفره باید چه کاری بکنم

ناشناس
ناشناس
Reply to  پویا
2 سال قبل

باید دیسک بازی رو بخری بعد اکانت پلستیشن بسازی و با نت بازی کنی

امیررضا
امیررضا
3 سال قبل

سلام آقای طوسی ما نمیتوانیم وارد کریپت شویم لطفا راهنمایی کنید

Pouya
Pouya
4 سال قبل

سلام من بازی رو اکانت هکی ریختم واگه آنلاین شم ps4بن میشه و پولمن صفره چی کار کنم

Amir06
Amir06
4 سال قبل

سلام ، من از اونجایی که نسخه های مورتال رو کامل بازی کردم ، خیلی زود کار با مورتال ۱۱ رو یاد گرفتم . اما من یه مشکل اساسی دارم ، اونم اینه که وقتی روی بخش krypt و tower of time و کاستمیز بازی میرم میگه باید به نت وصل بشی ، حتی توی استوری مود و کلاسیک هم بهم پول نمیده . ره حلش چیه . لطفاً راهنمایی کنید ممنون.

توکلی
توکلی
4 سال قبل

سلام کیریپت من باز نمی شود باید چه کنم

حسین
حسین
1 سال قبل

سلام من داخل مورتال کامبت ۱۱ بخش داستانیش گیرم بخش داستانیش برای من قوفله باید چیکار کنم که تا باز بشه ممنون میشم که جوابهمن را بدهید

طاها
طاها
9 ماه قبل

سلام آقای طوسی چرا بخش استوری برای من باز نمیشه

Last edited 9 ماه قبل by طاها
طاها
طاها
4 سال قبل

سلام آقای طوسی برای فیتالیتی دوم نیازی به بخش کریپت نداردبخش کریپت فقط حرکات فیتالیتی دوم رونشون میده بابرنامه ی فیتالیتی های مورتال کامبت۱۱رادانلود کنیدباتشکر

سعید
سعید
Reply to  علیرضا فرقانی طوسی
4 سال قبل

سلام.راهنمایی میخواستم لطفا..من مورتال تازه گرفتم..اما بعضی از بخشها مثل کریپت و توییرزآف تایم و وووو قرمز رنگ و نمیشه واردش شد…تو همون قسمتهایی هم که هست خیلی بازی کردم اما همچنان زیر صفحه قسمت قلب و سکه صفر…میشه ی راهنماایی بکنید به من که مبتدی و صفرکیلومتر هستم…ممنون میشم

سعید
سعید
Reply to  علیرضا فرقانی طوسی
4 سال قبل

آقای طوسی ممنون میشه راهنمایی کنید منو ..من چطور میتونم کامبت پک و شخصیت نایت وولف آزاد کنم…چطوری میتونم کریپت فعال کنم و واردش بشم

طاها
طاها
Reply to  سعید
4 سال قبل

سلام آقای سعید برای آزاد کردن بخش کریپت باید آنلاین باشید شخصیت نایت ولف هم فکرکنم مود هست باتشکر طاها

Pouryia 1382
Pouryia 1382
4 سال قبل

لطفا راهنمایی کنید . . . آیا برای ذخیره پول داخل بازی و جوایز بخش داستانی مثل اسکین ها ولباس های شخصیت ها باید به اینترنت وصل باشیم . من جایی شنیدم که میگن اگر جوایز رو در بخش داستانی به صورت آفلاین دریافت کنیم بعد از خارج شدن از بازی و دوباره بازگشتن به بازی خواهیم دید که جوایز در دسترس نیستن . . . آیا این درسته ؟

Ana
Ana
4 سال قبل

سلاخ چه جوری وقتی داریم داستان رو سیو می‌کنیم وسط راه سیو کنیم که بعدا بازی کنیم ؟

دکمه بازگشت به بالا
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن