راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Apex Legends – یازده نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید

Apex Legends با اینکه بتازگی کار خود را در سبک بتل رویال آغاز کرده، اما بنظر می‌رسد در همین مدت اندک توانسته سهم عمده‌ای از این صنعت را با جذب میلیون‌ها کاربر از آن خود کند و روز به روز نیز به تعداد بازیکنان آن افزوده می‌شود. در حالی که رایگان بودن بازی در کسب این جایگاه نقش بسزایی داشته اما دلیل دیگر جذب این تعداد مخاطب در چنین بازه کوتاهی تغییرات منحصر بفرد و جذابی است که سازندگان در سبک بتل رویال ایجاد کرده‌اند. در این مطلب نگاهی خواهیم داشت به ۱۱ نکته‌ای که باید در هنگام تجربه Apex Legends بخاطر داشته باشید. با راهنمای بازی Apex Legend همراه ما باشید.

علامت گذاری را فراموش نکنید

یکی از ویژگی‌های جدیدی که بازی در جهت تاکید برروی تجربه تیمی بر آن تمرکز کرده سیستم پینگ است، که با وجود سادگی راهی خلاقانه را برای برقراری ارتباط با هم تیمی‌هایتان ایجاد کرده است. این سیستم را نادیده نگیرید، بخصوص اگر هنگام بازی از چت صوتی استفاده نمی‌کنید. از اسلحه گرفته تا محافظ و از دشمنان گرفته تا منابع قابل غارت، هر چیزی را که علامت گذاری کنید برروی صفحه هم تیمی‌هایتان مشخص می‌شود و کاراکتر شما بصورت شفاهی چیزی که علامت گذاری کرده‌اید را توضیح می‌دهد. این ویژگی در پیشبرد بازی بسیار موثر است.

 

قابلیت‌ها نرخ شارژ مجدد پایینی دارند

Apex Legends مشتمل بر هشت قهرمان است (که دو تا از آن‌ها را باید خودتان باز کنید) و هر یک از آن‌ها قابلیت‌های خاص خود را دارند. در هنگام استفاده از این قابلیت‌ها به این فکر نکنید که برای موقعیت‌های بعدی نگهشان دارید – تمامی آن‌ها نرخ شارژ مجدد پایینی دارند و در موقعیت‌های متعددی می‌توانند به کمک شما آیند، از قابلیت جستجوی دشمنان توسط Bloodhound گرفته تا نارنجک‌ انداز دودزای Bangalore و پهباد سلامتی Lifeline همه و همه از این قاعده پیروی می‌کنند.

احتمالات و انتظارات از کنفرانس EA PLAY
خواندن

 

قابلیت‌های Passive

همه کاراکترها دارای یک قابلیت Passive هستند که بازی اطلاعات جامعی از آن‌ها ارائه نمی‌کند (مانند نرخ شارژ مجدد و دکمه اختصاصی برای استفاده از آن) – این را به یاد داشته باشید که شخصیتی را انتخاب کنید که قابلیت Passive وی با سبک بازی کردنتان همخوانی داشته باشد. بعنوان نمونه Bloodhound می‌تواند رد پای به جا مانده از دشمنان را مشاهده کند، Gibraltar در زمان نشانه‌گیری اسلحه بصورت خودکار محافظی ایجاد می‌کند که جلوی تیرهای دشمن را می‌گیرد و Pathfinder نیز می‌تواند محل بعدی حلقه نقشه را مشخص کند.

 

سُر خوردن

گرچه توانایی دویدن برروی دیوار و خودِ تایتان‌ها نتوانستند از Titanfall یه Apex Legends راه پیدا کنند، اما سر خوردن توانست. این ویژگی حسی شبیه به قبل برایتان خواهد داشت اما نکته مهمتر شتاب لحظه‌ای قابل توجهی است که به شما می‌دهد. یک راه عالی برای جابجایی سریع از مکانی به مکان دیگر و اگر کسی به شما شلیک کرد، سر خوردن باعث می‌شود هدف سختی برای نشانه‌گیری شوید. همچنین می‌توانید بصورت نامحدود از تپه‌ها سر بخورید. مورد بعدی سر خوردن و پریدن است که هم برای زمان حرکت و هم در مبارزات ترفند زیرکانه‌ای بشمار می‌رود. در کل هر زمان که توانستید شروع به سر خوردن کنید.

 

در زمان دویدن اسلحه خود را غلاف کنید

هماهنگی سرعت حرکت و همیشه در حرکت بودن یکی از بخش‌های اساسی بازی بشمار می‌رود، در طول تجربه‌تان بارها و بارها بین مکان‌های مختلف جابجا خواهید شد. اگر اسلحه خود را غلاف کنید (نگه داشتن Y و مثلث برروی کنسول‌های ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ و کلید ۳ برروی رایانه شخصی)، کاراکتر شما در واقع می‌تواند سریعتر بدود. اگر سریعتر بدوید قاعدتا می‌توانید بلندتر بپرید و بیشتر سر بخورید.

همه‌ی آنچه در کنفرانس EA Play 2019 گذشت
خواندن

 

پریدن از روی دیوار

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم با اینکه توانایی جذاب دویدن برروی دیوار از Titanfall به Apex Legends راه نیافت، اما می‌توانید از روی دیوارهای بلند بپرید، حتی آن‌هایی که فکرش را هم نمی‌کنید که بتوان از رویشان رد شد. فقط کافیست به سمت دیوارهای بلند بدوید و در زمان رسیدن دکمه پرش را نگه دارید و کاراکتر شما در اکثر مواقع از آن‌ها بالا خواهد رفت. البته که تمامی دیوارها در بازی قابل بالا رفتن نیستند، اما در اکثر مواقع اینکار امکان‌پذیر است و پریدن از روی دیوارها هنگام جابجایی در نقشه بازی می‌تواند بسیار مفید و کمک کننده باشد.

 

هنگامی که غارت سطح بالایی در نزدیکی شما قرار داشته باشد بازی آن را اعلام می‌کند

غارت مهمترین فاکتور در هر بازی بتل رویال تلقی می‌شود و Apex Legends نیز از این قاعده مستثنی نیست. جدای دویدن از محیطی به محیط دیگر و تلاش برای کسب تجهیزات مناسب، هنگامی که وارد هر منطقه در نقشه بازی می‌شوید سریعا پیامی در بالای سمت چپ صفحه‌نمایش ارائه می‌شود که به شما نوع غارت قابل یافت در آن را اعلام می‌کند. اگر در ابتدای بازی به شما اعلام شد که غارت سطح بالایی در منطقه وجود دارد در اسرع وقت آن را پیدا کنید. اگر بعنوان مثال در اواسط بازی چنین پیغامی از سوی بازی دریافت کردید احتمال دارد که بازیکنی حامل غارتی سطح بالا باشد، بنابراین حواستان را خوب جمع کنید.

 

پس از مرگ به سرعت از بازی خارج نشوید

برخلاف اکثر عناوین بتل رویال اگر در Apex Legends کشته شوید لزوما به معنای پایان بازی نیست. با مرگ شما علاوه بر جعبه مرگ (لوت باکس)، پرچمی برروی زمین خواهد افتاد که هم تیمی‌هایتان می‌توانند آن را بردارند و به نقطه شروع مجدد (Respawn Beacon) ببرند تا باری دیگر بتوانید وارد بازی شوید. شما مجدد بدون هیچ تجهیزاتی به نبرد باز می‌گردید، بنابراین به محض کشته شدن بازی را ترک نکنید. هنگامی که کشته شدید می‌توانید با زدن کلید ضربدر برروی پلی‌استیشن ۴ و A برروی ایکس‌باکس وان محل نزدیک‌ترین نقطه شروع مجدد را به هم تیمی‌هایتان اعلام کنید.

راهنمای بازی GWENT
خواندن

 

بقای بیشتر امتیاز (XP) بیشتری نسبت به آسیب زدن دارد

بازی‌های سبک بتل رویال در مورد تعداد کشته‌ها نیست – در مورد کشتن آخرین فرد است. Apex Legends نیز روش جذابی در این مورد دارد. میزان تجربه‌ای که در پایان بازی دریافت می‌کنید وابسته به عوامل متفاوتی است، اما جالب اینجاست که با بقای بیشتر در بازی تجربه بیشتری نسبت به آسیب وارد کردن و کشتن دشمنان بدست خواهید آورد. این روشی جذاب برای تشویق بازیکنان به همکاری تیمی و کمک به یکدیگر برای رسیدن به پایان بازی است، جای اینکه آن‌ها تنها بدنبال کسب بیشترین تعداد کشته‌ها باشند. لازم بذکر است اگر بهمراه یکی از دوستان خود برای بقا تلاش کنید، ۵ درصد امتیاز بیشتر دریافت خواهید کرد.

 

حرکات تمام کننده

در جریان بازی می‌توانید حرکات تمام کننده جذابی را باز کنید که با کمک آن‌ها کار دشمنان به زمین افتاده را یکسره کنید. با اینکه استفاده از این حرکات بسیار جالب است اما باید حواستان را جمع کنید که کی و کجا آن‌ها را بکار می‌برید. زمانی که مشغول اجرای حرکت تمام کننده هستید همچنان می‌توانید توسط دشمنان مورد هدف قرار گرفته، زخمی و کشته شوید. بنابراین هنگامی که می‌خواهید از این حرکات استفاده کنید، مطمئن شوید که در مجاورت شما دشمنی نیست تا به شما صدمه وارد کند.

 

خودتان را احیا کنید

در هنگام غارت محیط همیشه یافتن Knockdown Shield افسانه‌ای را در نظر داشته باشید. با اینکه Knockdown Shield معمولی زمانی که به زمین افتاده‌اید موجب کاهش آسیب دریافتی می‌شود، اما با استفاده از نوع افسانه‌ای آن می‌توانید بدون کمک هم تیمی‌ها خودتان را احیا کنید. این مورد قطعا می‌تواند بسیار مفید باشد.

بررسی تاثیر Xbox Game Pass بر صنعت بازی
خواندن

 

در انتها نیز امیدواریم این راهنما برایتان مفید واقع شود. برای مشاهده راهنمای سایر بازی‌ها در پیکسل آرتس برروی این لینک کلیک کنید.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن