راهنمای بازی

راهنمای شخصیت‌های بازی Apex Legends (بروزرسانی شد)

کدام شخصیت مناسب شماست؟

بازی ایپکس لجندز یکی از پدیده‌های بسیار محبوب سال ۲۰۱۹ است که توانسته در مدت زمانی اندک، طرفداران بسیاری را برای خود پیدا کند. ایپکس لجندز یک بازی بتل رویال است که بر خلاف دیگر عناوین مطرح این سبک مثل پاب‌جی و فورت‌نایت، روی قهرمانان خاصی تمرکز دارد و باید از بین آن‌ها که هر کدام کلاس متفاوتی دارند، یکی را انتخاب کنید و به بازی بروید. هر کدام از این قهرمانان، قابلیت‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند و به همین علت، عمق تاکتیکی ایپکس لجندز بالاست و گیم‌پلی‌ آن هم انعطاف‌پذیر به شمار می‌رود. новые мфо займ без проверок

در ایپکس لجندز شما وقتی در قالب تیم‌های سه‌نفره به میدان جنگ می‌روید، باید این نکته را در نظر داشته باشید که در یک تیم دو نفر نمی‌توانند یک قهرمان یکسان را بردارند و یعنی هر تیم سه‌نفره، باید سه قهرمان متفاوت را در اختیار داشته باشد. این مسئله، گیمرها را ملزم به این می‌کند که حداقل با سه قهرمان بلد باشند به خوبی بازی کنند تا اگر اولویت اولشان را کس دیگری انتخاب کرد، بتوانند با قهرمانی دیگر گلیم خود را از آن بیرون بکشند.

این نکته را باید در نظر داشت که ایپکس لجندز قهرمانان بیشتری در گذر زمان دریافت خواهد کرد ولی تا به این لحظه، قهرمان‌های بازی مشخص‌اند و در دسترس قرار دارند و مقاله‌ی حاضر، قصد دارد به شما کمک کند تا بتوانید بهترین قهرمان را از نظر خودتان بشناسید و به سراغ انتخاب آن برای تجربه‌ی بازی بروید. در ادامه با پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای جامع اسلحه‌های بازی Apex Legends
خواندن

1552460557 bangalore

Bangalore

بانگالور یک سرباز همه‌فن حریف است و این قضیه در ایپکس لجندز خیلی خوب خودش را نشان می‌دهد. همه‌ی ویژگی‌های او در خدمت این هستند که بتوانید بقیه را بکشید و و سریعا از مهلکه بگریزید. اگر شما علاقه‌مند به دویدن، شلیک کردن و به صورت کلی‌تر، بازی به صورت تهاجمی هستید، بانگالور یک انتخاب مناسب برای شما تلقی می‌شود.

 • قابلیت منفعل: Double Time

وقتی که بانگالور به بقیه شلیک می‌کند یا به سمت‌اش شلیک می‌شود، سرعت حرکتش هم افزایش پیدا می‌کند.

 • قابلیت تاکتیکی: Smoke Launcher

این قابلیت به بانگالور اجازه می‌دهد تا یک ابر دودی را شلیک کند که یک منطقه را در برمی‌گیرد و امکان اختفای بقیه‌ی بازیکنان، چه هم‌تیمی‌ها و چه دشمنان را فراهم می‌آورد.

 • قابلیت اصلی: Rolling Thunder

بانگالور این امکان را دارد تا با استفاده از قابلیت اصلی‌اش، درخواست پشتیبانی هوایی و موشکی را کند که یک منطقه خاص را مورد هدف قرار می‌دهد.

1552460630 bloodhound

Bloodhound

بلادهاوند در حقیقت همان کلاس Scout یا دیده‌ور بازی است؛ کسی که این توانایی را دارد تا پشت دیوارها را ببیند و رد دشمنان را برای هم‌تیمی‌هایش بزند در حالی که اطلاعات بیشتری را هم در مورد محیط اطراف به آن‌ها می‌دهد. بلادهاوند برای بازی‌کنان محتاط عالی است، کسانی که می‌خواهند قبل از اینکه وارد یک مبارزه شوند، در مورد آن اطلاعاتی داشته باشند تا غافل‌گیر نشوند.

 • قابلیت منفعل: Tracker

بلادهاوند روی زمین رد پاهای دشمنانی که به تازگی از آن منطقه عبور کرده‌اند را می‌بیند.

 • قابلیت تاکتیکی: Eye of the Allfather

بلادهاوند می‌تواند قسمت کوچکی از نقشه را اسکن کند، و به این ترتیب دشمنان از پشت دیوارها هم معلوم می‌شوند.

 • قابلیت اصلی: Beast of the Hunt

این قابلیت به بلادهاوند اجازه می‌دهد تا وارد یک حالت جنون شود، که این به او اجازه می‌دهد تا پشت اجسام را به‌ٌورت همزمان ببیند و سریع‌تر هم حرکت کند. دشمنان هم در این حالت برای او با رنگ دیگری مشخص می‌شوند.

راهنمای بازی Apex Legends – یازده نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید
خواندن

1552460700 apex legends caustic

Caustic

در بین قهرمانان ایپکس لجندز، بدون شک کاستیک همان متخصص کار با گازهای سمی است. او می‌تواند با قرار دادن تله‌هایی از دود دشمنان را در یک منطقه گیر بیندازد یا به آرامی آن‌ها را مسموم کند تا وقتی که بمیرند. کاستیک مناسب بازی‌کنان صبور است، کسانی که می‌خواهند یک تله کار بذارند و عقب بنشینند و ببینند که چه اتفاقی می‌افتد، نه اینکه یک اسلحه بردارند و به قلب درگیری بروند.

 • قابلیت منفعل: Nox Vision

کاستیک می‌تواند دشمنانی که در گاز Nox او گیر افتاده‌اند را ببیند.

 • قابلیت تاکتیکی: Nox Gas Trap

کاستیک یک محفظه‌ی حاوی گاز را روی زمین می‌اندازد، سپس می‌تواند با شلیک کردن به آن یک ابر سمی ایجاد کند تا دشمنان در آن گرفتار شوند.

 • قابلیت اصلی: Nox Gas Grenade

کاستیک یک نارنجک حاوی گاز Nox پرتاب می‌کند که یک منطقه‌ی بزرگ را سمی می‌کند.

1552460745 gibraltar

Gibraltar

جیبرلتر، برای دشمنان حکم یک دیوار و برای هم‌تیمی‌ها حکم یک سپر حفاظتی را دارد. او یک شخصیت تدافعی است که می‌تواند برای مدتی طولانی بدون اینکه از بین برود، مبارزه کند. جیبرلتر برای کسانی که می‌خواهند نفر اول تیم باشند و جلوتر از بقیه حرکت کنند و حواس دشمن را به خود معطوف کنند تا دوستان‌اش که آسیب‌پذیرتر هستند از بین نروند، عالی عمل می‌کند.

 • قابلیت منفعل: Gun Shield

در حال نشانه‌گیری، جیبرلتر یک سپر محافظ جلوی خودش می‌سازد که تیر دشمنان را به خود جذب می‌کند.

 • قابلیت تاکتیکی: Dome of Protection

جیبلرتر یک حباب درست می‌کند که نقش سپر را دارد و به مدت ۱۵ ثانیه از افرادی که درون آن هستند در برابر حملات دشمنان محافظت می‌کند.

 • قابلیت اصلی: Defensive Bombardment

جیبرلتر یک خمپاره‌انداز دقیق ولی با برد کم را مورد استفاده قرار می‌دهد که دشمنان نزدیک را مورد هدف قرار می‌دهد.

1552460791 lifeline

LifeLine

لایف‌لاین همان کلاس مدیک ایپکس لجندز است. او می‌تواند در میدان نبرد به هم‌تیمی‌هایش کمک‌های پزشکی برساند، و همچنین درخواست آیتم‌های قدرتمندی را کند که برای زنده ماندن کمک بزرگی محسوب می‌شوند. لایف‌لاین برای افرادی ایده‌آل است که بیشتر به فکر پشتیبانی از هم‌تیمی‌ها هستند تا اینکه به کشتن دشمنان بپردازند. البته او می‌تواند یک مبارز قابل هم باشد و با نشانه‌گیری خوب هم همیشه می‌توان به موفقیت رسید، ولی در بهترین حالت از او باید برای پشتیبانی و مراقبت از هم‌تیمی‌ها استفاده کرد.

 • قابلیت منفعل: Combat Medic

او هم‌تیمی‌ها را با سرعت بیشتری نسبت به بقیه درمان می‌کند، در حالی که یک سپر هم برای محافظت از آن‌ها ایجاد می‌شود.

 • قابلیت تاکتیکی: O.C. Heal Drone

لایف‌لاین یک درون درمانی را به کار می‌گیرد که در یک جا قرار گرفته و به یکی از هم‌تیمی‌ها که در رنج آن قرار دارد، کمک کرده و او را درمان می‌کند.

 • قابلیت اصلی: Care Package

لایف‌لاین یک کپسول بزرگ را درخواست می‌کند که از آسمان به زمین می‌افتد و در آن پر است از کیت‌های درمانی، زره و دیگر آیتم‌های تدافعی که برای بقا ضروری است.

1552460805 mirage

Mirage

میریج شخصیت حیله‌گر ایپکس لجندز است. او که پر از دبدبه و کبکبه است، به جاهای مختلفی از دنیا سفر کرده و سر خیلی‌ها را کلاه گذاشته است. او به درد افرادی می‌خورد که می‌خواهند روی اعصاب دشمنان رژه بروند. اگر می‌خواهید به حریف نشان دهید که هوش جنگی بهتری نسبت به او دارید، آن وقت باید به سراغ میریج بروید.

 • قابلیت منفعل: Encore!

وقتی که او به زمین افتاده و در حال خونریزی است، او یک بدل از خودش را در همان نزدیکی ایجاد می‌کند که برای ۵ ثانیه باعث نامرئی شدن‌اش می‌شود.

 • قابلیت تاکتیکی: Psyche Out

میریج یک کپی از خودش را ایجاد می‌کند که به سمت دشمن می‌دود و می‌تواند باعث سردرگمی آن دشمن شود.

 • قابلیت اصلی: Vanishing Act

میریج خودش را نامرئی می‌کند، در حالی که تعداد زیادی کپی از خودش را ایجاد می‌کند که باعث سردرگمی دشمنان می‌شود.

1552460846 pathfinder

Pathfinder

پث‌فایندر، یک روبات مهربان است که می‌توان آن را در کلاس دیده‌ور طبقه‌بندی کرد. او می‌تواند با سرعتی مثال زدنی در نقشه جابجا شود و به کمک قلابی که در اختیار دارد، به مکان‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است به راحتی هرچه تمام‌تر دسترسی پیدا کند. این خصوصیات از او کاراکتری را می‌سازد که در حرکات عمودی خوب است و این قضیه باعث می‌شود تا دشمنان به راحتی او را نبینند. او به درد افرادی می‌خورد که بازی تهاجمی دارند و به‌شدت به جنب و جوش و جابجایی در نقشه‌ی بازی علاقه دارند.

 • قابلیت منفعل: Insider Knowledge

پث‌فایندر می‌تواند آنتن‌های مراقبتی در نقشه را پیدا کند، سپس با اسکن کردن آن‌ها متوجه شود که دایره‌ی نقشه (که در اصل همان دایره از نقشه باقی می‌ماند و بقیه‌ی نقاط از بین می‌روند) به کجا حرکت خواهد کرد. این باعث می‌شود او سریع‌تر از بقیه بتواند به جایی برود که باید در آنجا باشد.

 • قابلیت تاکتیکی: Grappling Hook

پث‌فایندر قلاب‌اش را به سمت مکان‌هایی از اطرافش شلیک می‌کند و با کمک آن‌، خودش را به آن جا می‌کشد و به آن منطقه دسترسی پیدا می‌کند.

 • قابلیت اصلی: Zipline Gun

پث‌فایندر می‌تواند Zipline خودش را ایجاد کند که بقیه‌ی هم‌تیمی‌هایش هم امکان استفاده از آن را دارند.

1552460906 wraith

Wraith

ریث متخصص فرار کردن، حرکت سریع و قرار گرفتن در مکانی امن در بحبوحه‌ی مبارزه است. او می‌تواند به راحتی در میدان جنگ جابجا شود و دشمنان را غافلگیر سازد. ریث برای گیمرهایی ساخته شده که می‌خواهند مدام به دل جنگ بیایند و از آن بیرون بروند، کسانی که می‌دانند کی در معرض خطر هستند و کی می‌توانند به دشمن بهترین ضربه را وارد کنند.

 • قابلیت منفعل: Voices from the Void

وقتی یک دشمن ریث را نشانه می‌گیرد، به او هشدار داده می‌شود.

 • قابلیت تاکتیکال: Into the Void

ریث برای چند ثانیه نامرئی و ضدضربه می‌شود.

 • قابلیت اصلی: Dimensional Rift

ریث یک پورتال ایجاد می‌کند که به کمک آن دو نقطه‌ی متفاوت از دنیای بازی بهم متصل می‌شوند. او و دیگر هم‌تیمی‌هایش می‌توانند از آن برای مدتی کوتاه استفاده کنند و بین آن دو نقطه جابجا شوند.

Octane

Octane

Octane نیز از آن قهرمان‌هایی است که باید با پرداخت هزینه‌ای آن را قابل بازی کنید. اگر اهل کسانی هستید که به‌دنبال بازی سرعتی هستید و نشانه‌گیری خوبی هم دارید، Octane می‌تواند انتخابی منطقی برای شما باشد. او می‌تواند به‌سرعت از میدان نبرد فرار کند یا وارد آن شود، دشمنان را دنبال کند یا زودتر از بقیه به لوت‌ برسد.

 • قابلیت منفعل: Swift Mend

سلامتی اکتین به‌مرور زمان بهبود می‌یابد. (نکته: باید بیرون از نبرد باشید تا سلامتی بهبود یابد)

 • قالبیت تاکتیکال: Stim

با تزریق یک سوزن سرعت او سریع‌تر می‌شود با این حال از سلامتی او کم می‌شود.

 • قالبیت اصلی: Launch Pad

پرتاب یک بشقاب که با با آمدن به‌روی آن پرتاب می‌شوید.

میکس تیمی که دارای Octane درکنار Lifeline و Gibraltar است می‌تواند ترکیبی عالی باشد. با از دست رفتن سلامتی اکتین، Lifeline می‌تواند سلامتی مورد نیاز او را برگرداند و Gibraltar نیز با سپر دفاعی خود از آن‌ها دفاع کند.

Wattson

Wattson

Wattson قهرمانی است که از سیزن دوم به‌دنیای Apex Legend آمده. او همراه با سیزن ۲ بازی در دسترس قرار گرفت و در دسته‌بندی شخصیت‌های دفاعی قرار می‌گیرد. او همانند Octane و دیگر شخصیت‌های تازه اضافه شده، با هزینه‌ای آزاد می‌شود.

 • قابلیت منفعل: Spark of Genius

قابلیت منفعل Wattson این امکان را می‌دهد که با کنار Interception Pylon ایستادن، یعنی قابلیت اصلی او، قابلیت تاکتیکالش، یعنی Perimeter Security زودتر شارژ می‌شود.

 • قابلیت تاکتیکال: Perimeter Security

این قابلیت به شما امکان می‌دهد که دیواره‌هایی الکتریکی را ایجاد کنید و به دشمنانی که از آن عبور می‌کند تاثیری همانند Arc Star (با آسیب‌ کمتر) می‌دهد.

 • قابلیت اصلی: Interception Pylon

این قابلیت شیلد‌های هم‌تیمی‌ها و خودتان را شارژ می‌کند و از پرتاب نارنجک و آلتیمیت در محدوده آن جلوگیری می‌کند.

Wattson حقیقتا یکی از بهترین شخصیت‌ها برای ایجاد یک قلعه دفاعی است. در رینگ‌های پایانی، قابلیت‌های او می‌تواند به‌شما برتری خاصی نسبت به رقیبان‌تان می‌دهد.

Crypto.0

CRYPTO

کریپتو قهرمان تازه‌ای است که از سیزن سوم پا به بازی گذاشت. کریپتو برای کسانی خوب است که بیشتر علاقه‌اند یکباره به جنگ وارد نشوند و ابتدا با فکر و استراتژی برنامه حمله خود را بچینند. او با پهبادی که دارد می‌تواند جای دشمنان را شناسایی و حتی به آن‌ها آسیب برساند.

 • قابلیت همیشگی(نیاز به استفاده نیست و همیشه روشن است): Neurolink

زمانی که دارید از پهباد (Drone) خود استفاده می‌کنید، دشمنان تا فاصله ۳۰ متری از شما علامت گذاری شده و به دوستان‌تان نیز اطلاع داده می‌شود و قابل رویت است.

 • قابلیت تاکتیکال: Surveillance Drone

این قابلیت به شما اجازه می‌دهید که اسکن منطقه‌ای انجام داده و از مکان دشمنان آگاه‌تان کند.

 • Ultimate Ability: Drone EMP

با منفجر شدن EMP دشمنان کُند شده، شیلدشان کم می‌شود و از مهم‌تر تله‌های کاستیک و واتسون نیز از بین می‌رود پس دیگر نگرانی برای کمپ کردن دشمنان در یک خانه و تله‌گذاری‌شان نخواهید داشت.


به پایان راهنمای شخصیت‌های Apex Legend رسیدیم، همچنین برای اطلاع از نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید Apex بدانید، به مقالات زیر مراجعه کنید.

راهنمای جامع اسلحه‌های بازی Apex Legends
خواندن
راهنمای بازی Apex Legends – یازده نکته و ترفندی که بهتر است پیش از شروع بدانید
خواندن
راهنمای چالش‌های فصل دوم Apex Legends (هفته دوم اضافه شد)
خواندن
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

17 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
فردین
فردین
5 سال قبل

دوستان فیلتر اپکس برداشته شده ؛ اورجینزو دانلود کنید و اپکسو بگیرید و نصب کنید و بعدش دیگه نیازی ب قند شکن نیست و بدون اینکه نیاز باشه اورجینزو باز کنید و قند شکنو روشن کنید ، وارد بازی بشید و لذت ببرید ، البته دوستان علاقه مند ب گیم ک پیگیر این موضوع بودن و من برای اطلاعا رسانی ب افرادی مثل خودم این کامنتو گذاشتم‌

کیان
کیان
4 سال قبل

پس روننت کجاست؟

پویا
پویا
3 سال قبل

رونانت لوبا رمپارت??اینا کجان

سعید
سعید
5 سال قبل

پس اوکتان کجاس ؟

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  سعید
5 سال قبل

به‌زودی پست با قهرمان‌های جدید بازی بروزرسانی میشه.
ممنون از توجهت.

آریا
آریا
Reply to  سعید
4 سال قبل

جای تشکرت؟

امیر
امیر
4 سال قبل

لطفا به روز رسانی کنید.

کیان
کیان
4 سال قبل

چرا نمی گین فیلتر شکن

آریا
آریا
4 سال قبل

عالی ممنون که وقت گذاشتید و توضیح دادید، سپاس گزاریم ادمین عزیز

ناشناس
ناشناس
4 سال قبل

میراج تو سیزن های قبلی بدرد نمیخورد ولی الان واقعا یه انتخواب عاقلانست تو سیزن پنج عالی شده میراج یه شخصیت اتکیه خو خوب زیاد بدرد کمپ کردن نمی خوره ولی اگه شخصیت اتکی می خواید به نظر من یا میراج یا ریث

رشاد
رشاد
4 سال قبل

مطلب رو آپدیت کنید ، الان من میخواستم در مورد واتسون بخونم ، نداشتین :))

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  رشاد
4 سال قبل

راهنمای دو قهرمان Octane و Wattson اضافه شدند.

MAHAN
MAHAN
Reply to  امیرحسین دهنوی
4 سال قبل

سلام یه کمکی میخاستم من بین Wattsonو Octaneموندم سبک من اینطوریه که خرکی وارد میدان میشم بعد در میرم یا میمیرم البته همیشه اینطوری نیست گاهی وقطا هم کمپ میکنم واسه حمله الان نمیدونم کدومو انتخاب کنم یا وایستم سیزس ۳ ببینیم چه قهرمانی میاد اونو بگیریم با تشکر

امیرحسین دهنوی
امیرحسین دهنوی
مدیر
Reply to  MAHAN
4 سال قبل

به‌نظرم Octane بیشتر برای سبک بازیت مناسبه، واتسون بیشتر برای دفاعی و ساپورت مناسبه.

محمدپرورشی
محمدپرورشی
1 سال قبل

ایپکس

Mobin
Mobin
4 سال قبل

سلام من بین اکتاون و میرج موندم سبکم اینه که دشمن ببینم راش میدم و درگیر میشم ولی بعضی وقتا دوس دارم رو مغز حریف راه برم کدوم بهتره؟

نیکان
نیکان
Reply to  Mobin
3 سال قبل

میراژ بهتره برا این سبک ولی اکتین کلا بهتر از میراژه

دکمه بازگشت به بالا
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن