راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice – قسمت اول

با استراتژی به سراغ غول‌آخرها بروید

باس‌ها در دنیای بازی و عناوین به سبک مبارزه‌ای نقش مهمی را ایفا می‌کنند و بازی‌بازان نیز برای کشتن هر یک از آن‌ها به مهارت‌های مختلفی نیاز دارند. وقتی اسم باس به زبان می‌آید، ذهنمان به سمت باس‌های معروف بازی‌های مختلف رفته و از آن‌ها یاد می‌کنیم. در این مقاله نیز قصد داریم تا به بررسی باس‌های بازی Sekiro Shadows Die Twice و نقاط ضعف و نحوه‌ی شکست آن‌‌ها بپردازیم تا در طول سفر دراز خود در این بازی، احساس ناتوانی نکنید. پس در ادامه همراه راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice با پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای قدم به قدم بازی Sekiro Shadows Die Twice
خواندن

معرفی بازی Sekiro Shadows Die Twice

Sekiro Shadows Die Twice از آن دسته عناوینی است که با وجود مدت کمی که از عرضه‌ی آن می‌گذرد اما انتظارات را تا حد زیادی برآورده کرده و مورد استقبال بازی‌بازان بسیاری قرار گرفته است. شاید بتوان یکی از دلایل محبوبیت این بازی را وجود دشمنان و باس‌های متنوع و جذاب دانست که با مهارت‌های خاصی می‌توانید تک تک آن‌ها را از پیش رو بردارید. طبق اعلام بسیاری از هواداران بازی، از بین بردن برخی از این باس‌ها بسیار سخت بوده و آن‌ها را به دردسر انداخته است. ما در این سلسله مقالات راهنمای شکست تمام باس‌های موجود در بازی را برای شما آورده‌ایم.

راهنمای قدم به قدم بازی FIFA 20
خواندن

توصیه ما این است که در برخورد با یک باس در Sekiro Shadows Die Twice، ابتدا به دویدن و دفاع کردن بپردازید تا پس از گذشت چند ثانیه بتوانید الگوهای حمله آن را متوجه شوید. این استراتژی به شما کمک می‌کند تا دشمن مقابلتان را بهتر شناخته و با ضربات کمی که دریافت می‌کنید، از نقاط ضفعش باخبر شوید. پس از شناسایی دقیق‌تر دشمن، نوبت می‌رسد که حملات ناگهانی خود را در زمان مناسب آغاز کرده و سعی کنید که آن باس را از پیش رو بردارید. قطعا این عمل برای بسیاری از باس‌ها کارساز است؛ اما در برابر هر دشمن باید تفکرات متفاوتی داشته باشید.

Sekiro Shadows Die Twice 1

چگونه تمام باس‌های بازی را تجربه کنیم؟

طرفداران Sekiro Shadows Die Twice خوب می‌دانند که این بازی حق انتخاب و پایان‌های مختلفی دارد که ممکن است از تجربه‌ی برخی اماکن و مبارزه در برابر باس‌ها محروم شوند. این اتفاقات ممکن است در ۳ حالت رخ دهند:

  • پس از کشتن Corrupted Punk در منطقه‌ی Ashina Depths و Guardian Ape در Sunken Valley، چند باس مختلف در قلعه‌ی Ashina ناپدید می‌شوند و مبارزه با آن‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود. از طرف دیگر، یک سری باس جدید برای مقابله پیش روی شما قرار خواهد گرفت.
  • اگر پایان Shura را در پیش بگیرید، دیگر قادر نخواهید بود تا با برخی از باس‌های پایان بازی رقابت کنید. البته در غیر این صورت هم شما باس‌های مربوط به بعد از این پایان را نخواهید دید.
  • پس از شکست Divine Dragon در Fountainhead، دیگر شاهد باس‌های این مناطق نخواهید بود و باس‌های جدیدی در این مناطق به وجود خواهد آمد: Ashina Castle, Ashina Reservoir, Ashina Outskirts.

شایان ذکر است که باید از کشتن برخی ازباس‌ها قبل از رسیدن به نقاطی خاص از بازی خودداری کنید تا هیچ کدام را از قلم نیندازید. در ادامه راهنمایی کامل برای شکست تک‌تک باس‌های سکیرو آماده شده که می‌توانید مطالعه کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2
خواندن

چگونه باس‌های Sekiro Shadows Die Twice را شکست دهیم؟

نکته‌: باس‌ها با شماره‌بندی به‌ترتیب رویارویی هستند.

 

۱- General Naomori Kawarada

این باس در در منطقه‌ی Ashina Outskirts قرار دارد. پس از گذشت چند لحظه در این منطقه، با این باس روبرو خواهید شد. او تنها دشمن شما در مکان مذکور است.

نحوه مبارزه: شما در درجه‌ی اول باید به صورت دزدکی روی ساختمان‌هایی که در سمت چپ هستند حرکت کرده و مراقب باشید که توسط Naomori دیده نشوید. سپس بلافاصله از پشت به او حمله‌ور شده و درصد قابل توجهی از جان او را بکاهید. به‌وسیله‌ی دکمه‌های R1 / RB به راحتی می‌توانید به این کاراکتر ضربه وارد کرده و در صورت نیاز با L1 / LB ضربات او را دفع کنید. این استراتژی را آن قدر تکرار کنید تا این موجود از پا در بیاید.

بازی و سیاست از نگاه فعالان این حوزه
خواندن

۲- Chained Ogre

از عجیب‌ترین دشمنان این بازی می‌توان به همین باس اشاره کرد که در راه پله‌های Ashina با او رقابت سختی خواهید داشت.

استراتژی: ابتدا باید تمام دشمنان کوچک‌تر این منطقه را از بین ببرید تا با خیالی آسوده به مبارزه با فرد اصلی بپردازید. در پایین پله‌ها دو نگهبان هستند که از بین بردن آن‌ها کار سختی نخواهد بود. در بین راه پله باید باید حواستان به افرادی که قصد کشتن شما را دارند باشد. به سمت چپ بروید و سربازی که نیزه دارد را بکشید. سپس به غول اصلی رسیده و باید آنالوگ سمت راست را به سمت بالا بکشید و دو بار پشت سر هم دایره / B را فشار دهید. این کار باعث می‌شود که پشت این باس قرار بگیرید و دو یا سه دفعه قادر خواهید بود تا به او ضربه وارد کنید. در چنین شرایطی، Ogre نمی‌تواند به شما آسیبی وارد کند. تکرار چند باره‌ی این استراتژی موجب می‌شود که در برابر این باس هم سربلند شوید.

 

۳- General Tenzen Yamauchi

درست پس از این که Ogre را از بین می‌برید، در منطقه بعد با باس دیگری به اسم Tenzen Yamauchi مواجه خواهید شد.

استراتژی: در وهله‌ی اول باید دشمن اصلی خود را فراموش کرده و وقت کوتاهی را صرف کشتن افراد کوچک‌تر کنید. البته از بین بردن تمام این دشمنان کار چندان ساده‌ای هم نیست؛ اما حواستان باشد که نباید درصد زیادی از جان خود را از دست بدهید یا خود را درمان کنید. اگر چنین اتفاقی رخ دهد، شکست دادن این باس به شدت سخت‌تر خواهد بود. بهتر است. پس از این کار، سعی کنید از این باس فرار کرده و از دید وی دور شوید؛ سپس با حمله‌ای غافل‌گیرانه به پشت او ضربه وارد کنید. از این جا به بعد، شکست دادن Tenzen کار ساده‌ای خواهد بود چرا که باید به شیوه‌ی باس قبلی او را نیز از بین ببرید. برای این کار کافی است تا از همان دکمه‌ها و همان ترفند استفاده کنید.

پنج کاری که پس از تمام کردن Assassin's Creed Odyssey می‌توانید انجام دهید
خواندن

۴- Gyoubu Oniwa

محل این باس در قلعه‌ی Ashina است. پس از شکست Tenzen Yamauchi، با گذشت زمان کمی به این کاراکتر جالب برخورد خواهید داشت. بعد از شکست آن باس از یک صخره باید به پایین بپرید. در این بخش، مار بزرگی به شما حمله می‌کند و بعد از نابود کردن آن باید محل مشخص شده را طی کرده تا به دشمن ذکر شده برسید. مطمئنا با این باس سوار بر اسب مبارزه‌ی نفسگیری را خواهید داشت.

استراتژی: Gyoubu اولین باس اصلی بازی به حساب می‌آید؛ پس کشتن آن در مقایسه با باس‌های قبلی کار دشوارتری به نظر می‌رسید. بدون شک همراه داشتن اسب و نیزه توسط این باس کار را برای شما سخت می‌کند اما وی نقاط ضعفی هم دارد که با توجه به آن‌ها می‌توانید به موفقیت دست پیدا کنید. مهم‌ترین ایراد این شخصیت، عدم توانایی کامل در دفاع از خود است. در مرحله‌ی اول باید برای دفاع تلاش کنید و در عین این که می‌دوید، ضربات او را هم دفع کنید تا با نوع حملاتش آشنا شوید. با انجام این کار، پس از گذشت چند لحظه الگوهای لازم برای مبارزه به راحتی برای شما آشکار می‌شود.

ساده‌ترین استراتژی ممکن این است که حملات زنجیره‌ای Gyoubu را دفع کنید. وی پس از این ضربات، حمله‌ای برق‌آسا و سنگین را در دستور کار قرار می‌دهد و همین باعث می‌شود که قدرت دفاعی‌اش را به شدت از دست بدهد. این بهترین فرصت برای کم کردن جان حریفتان است. در این حالت دو ضربه به او بزنید راه دیگر برای شکست این باس، وجود نقطه‌ای سبز روی سرش است. با فشار دادن دکمه‌ی L2 / LT در زمان مناسب می‌توانید او را غافلگیر کرده و بالای سرش بپرید و این باعث می‌شود تا دوباره او چند ثانیه از حرکت باز بماند. در این هنگام با مهارتی که دارید باید حملات بیشتری را صورت داده تا او را ضغیف‌تر کنید.

پس از این که این دشمن اولین جان خود را از دست می‌دهد، شروع به حمله‌ای تند و خشن می‌کند و شما باید با پرش به‌وسیله‌ی دکمه‌ی ضربدر / A از آن در امان بمانید. وقتی برای بار دوم نیز او را از پا درآوردید، با دکمه‌ی R1 / RB از شر آن برای همیشه خلاص شوید.

 

۵- Shinobi Hunter Enshin of Misen

برای رسیدن به Hirata Estate باید از زنگوله‌ای که از یک پیرزن در Ashina Outskirts می‌گیرید استفاده کنید؛ از این آیتم روی محراب Dilapidated Temple استفاده کنید. سپس راه را ادامه دهید تا جایی که باید دو نگهبان روی پل را از بین برده و پیشروی خود را ادامه دهید. پس از عبور از روی پل، به باغی می‌رسید که در آن مردی با لباس سفید منتظر است تا با نیزه‌ی خود از شما پذیرایی کند؛ نام او Shinobi Hunter است.

استراتژی: ابتدا دشمنی که در نزدیکی پل وجود دارد را از بین ببرید. سپس دو تیرانداز دیگری که مشاهده می‌کنید را کشته و تا جایی که دشمن اصلی توانایی شناسایی شما را نداشته باشد فرار کنید. وقت آن می‌رسد که آهسته به او نزدیک شده و او را سرنگون کنید. تکرار این کار موجب می‌شود تا یکی از جان‌های این باس تمام شود. با استفاده از آنالوگ سمت راست از حملات او در امان بمانید تا به پشت باس برسید و دو ضربه بزنید. راه دیگر این است که با فن Whirlwind به راحتی قادر خواهید بود تا کار او را هم تمام کرده و به ادامه‌ی بازی بپردازید.

راهنمای بازی The Outer Worlds - پنج نکته‌ مهمی که باید قبل از شروع بازی بدانید
خواندن

۶- Juzou the Drunkard

کمی که بازی را طی می‌کنید، به سالن اصلی منطقه‌ی Hirate Estate می‌رسید. شما باید از روی پل به پایین پریده و مسیر مشخصی را شنا کنید تا به قسمت دیگری رسیده و از روی دیوار بالا بروید تا به یک عمارت برسید. در آن‌جا با شخصیت Juzou روبرو خواهید شد.

استراتژی: جالب است بدانید که یک قبل از مواجه شدن با این باس، یک فرد سامورایی با لباس آبی رنگ در کنار آب روی یک سنگ ایستاده است. اگر با این شخصیت صحبت کنید، به شما ملحق شده و در نبرد با باس نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. از وظایف این سامورایی می‌توان به پرت کردن حواس باس اشاره کرد؛ آن هم وقتی که شما در حال شکست دادن دشمنان کوچک هستید. البته این سامورایی چندان هم که فکرش را می‌کنید قدرتمند نیست و زمانی که کار شما با مبارزان Juzou تمام شود، او نیز جان خود را از دست می‌دهد. حال سعی کنید با استفاده از آنالوگ سمت راست و جاخالی دادن و زدن دو ضربه و تکرار این پروسه، او را از پای درآورید. این استراتژی تقریبا برای تمام باس‌های بازی Sekiro جواب می‌دهد.

 

۷- Lady Butterfly

بلافاصله پس از کشته شدن Juzou، به ساختمانی که توسط وی محافظت شده بود خواهید رفت. تنها یک تیرانداز در این بخش وجود دارد که کار دشواری برای نابودی او نخواهید داشت. به پایین پله‌ها رفته و مسیر واضحی را طی کنید. سپس به در قفل شده‌ای می‌رسید که باز کردن آن با کلیدی که از قبل در اختیار داشتید امکان‌پذیر است. پس از باز کردن این در، همان چیزی که انتظارش را دارید جلوی چشم شما ظاهر خواهد شد!

استراتژی: برای از میان بردن این باس احتیاج به دو طی کردن دو روش خواهید داشت. با وجود این که Lady Butterfly تنها یک جان دارد، اما وقتی او را شکست می‌دهید دوباره زنده می‌شود و به شما حمله می‌کند. قطعا این کاراکتر سریع‌ترین باسی است که تا این‌جا با او مبارزه کرده‌اید بنابراین یکی دو بار را فقط برای تست، با او مبارزه کنید و اگر مردید اشکالی ندارد. در وهله‌ی اول کافی است تا با ترکیب آنالوگ سمت راست و جاخالی و استفاده از Whirlwind، او را سرنگون کنید. فن ذکر شده را می‌توانید با زدن هم‌زمان دکمه‌های L1+R1 / LB+RB امتحان کنید. پس از این، به همان فضایی که نبرد آغاز شد بروید چرا که او اینجا دوباره برخواهد خاست و سریع می‌توانید از پشت به او ضربه بزنید. با همان استراتژی سابق باز هم می‌توان این شخصیت را شکست داد. تنها تفاوت این است که او چند شبح را احضار می‌کند که حسابی مزاحم شما خواهند شد. با پرش مداوم حول محوطه‌ی دایره‌ای شکل می‌توانید از آن‌ها در امان باشید. به یاد داشته باشید که اگر در فضاهای نورانی حضور داشته باشید، دشمنان به شما صدمه‌ می‌زنند. این پروسه را تکرار کنید تا بالاخره او از پا دربیاید.

راهنمای بازی Hearthstone - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

۸- Blazing Bull

همان‌طور که گفته شد، در این بازی حق انتخاب‌های زیادی دارید و می‌توانید مکان‌های متفاوتی را به دلخواه تجربه کنید. در قلعه‌ی Ashina درست پس از کشتن Gyoubo Oniwa، با باس بزرگی که یک گاو است روبرو خواهید شد.

استراتژی: این گاو وحشی نوار سلامتی بسیار طولانی دارد؛ اما جان او پس از کشته شدن دیگر احیا نخواهد شد. یکی از نقاط ضعف باس این است که نمی‌تواند حملات را دفع کند و آسیب پذیری او قابل انکار نیست. تنها سلاح این گاو شاخ‌هایش است؛ بنابراین اگر در پشت او قرار بگیرید قادر نخواهد بود ضربه‌ای به شما وارد کند. حرکات این گاو را می‌توان در دو بخش خلاصه کرد: به سوی شما به سرعت حرکت می‌کند و یا وقتی از سرعتش بکاهد، به قصد صدمه زدن به شما شاخ‌هایی را به طرفتان می‌آورد. وقتی تنها به سمت جلو حرکت می‌کند، شما نیز با فشردن دکمه‌های دایره + آنالوگ به صورت هم‌زمان به طرفش بروید. بهترین فرصت برای ضربه زدن وقتی است که گاو برای حمله به شما در زمان کوتاهی شاخش را به زمین می‌کشد. هر بار می‌توانید با ایجاد دو الی سه ضربه به حریف، درصد قابل توجهی از جان را کم کنید. این الگو را چندین بار تکرار کنید تا حریفتان سرنگون شود. پرتاب سلاح Shuriken در این لحظه کمک زیادی به شما می‌کند.

نکته: به مکانی که با Gyoubo Oniwa جنگیدید برگشته و از پله‌ها بالا بروید تا به یک تاجر برسید. او در ازای دریافت پول به شما آیتم‌هایی در جهت بهبود سلامتی می‌دهد که در این راه مفید خواهد بود.

پایان قسمت اول

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

شما می‌توانید دیگر راهنماهای پیکسل آرتس را در اینجا مطالعه کنید.

منبع
PowerPYX
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
کامران
کامران
4 سال قبل

سلام من بعد از شکست دادن گنیچیرو با کورا هم صحبت میکنم دودو دنبال میکنم میرم تو اتاق ولی پیر مرد نیست که بخام باهاش صحبت کنم چیکار کنم؟ بیاد؟

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن