پیکسل آرتسراهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice – قسمت پنجم

با استراتژی به سراغ غول‌ها بروید

در بخش‌های قبلی این مقاله به بررسی چگونگی مبارزه با باس‌های مختلف بازی Sekiro Shadows Die Twice پرداختیم. در بخش پایانی نیز با سایر باس‌های بازی مذکور آشنا شده و نقاط ضعف و قوت آن‌ها را خواهیم آموخت. در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن

۴۰- (Headless (Ashina Depths

همان‌طور که گفته شد، شما در این بازی باید باس‌های مختلفی با نام Headless مبارزه کنید. یکی از همین دشمنان در منطقه‌ی Ashina Depths و در یک مزرعه‌ی مخفی قرار دارد که با کمی تفکر می‌توانید به او برسید. اگر از مزرعه به سمت پایین حرکت کنید، در زیر درختان قادر به یافتن وی خواهید بود.

نحوه مبارزه: در صورت امکان از دو آیتم Divine Confetti برای ضربه زدن و Pacifying Agent برای دفاع استفاده کنید. در مورد دو آیتم ذکر شده در بخش قبلی صحبت شده بود. سعی کنید برای ارزیابی حریف به اطراف او حرکت کنید. بهترین شیوه‌ی مبارزه این است که در پشت او قرار بگیرید. در این حالت می‌توانید به باس ضربات مهلکی وارد کنید. البته فراموش نکنید که اکثر حملات دشمنات باید دفع شوند؛ چرا که چند ضربه از او جان شما را به پایان می‌رساند.

۴۱- (Healess (Sunken Valley

از سرسخت‌ترین باس‌های Headless شما است که در دره‌ای به نام Sunken حضور دارد. همان‌طور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، مسیر خود را از روی شاخه‌های درختان ادامه داده تا به فضایی مشخص برسید. در این قسمت دو تیرانداز را می‌بینید. با توجه به مهارت‌هایی که تاکنون فراگرفته‌اید، با خیالیی آسوده آن‌ها را از بین ببرید. از همان منطقه به سمت چپ حرکت کرده تا در امتداد صخره به مکانی مخفی وارد شوید. در آن‌جا یک استخر پر از آب را خواهید دید که با وارد شدن به آن به فضایی عمیق و تاریک دسترسی پیدا می‌کنید.

نحوه مبارزه: جالب است بدانید که برای مبارزه با این باس دقیقا به همان استراتژی باس‌ قبلی نیاز دارید. تقریبا تمام باس‌های Headless با یک راهبرد کشته می‌شوند. از همان دو آیتم برای ضربه و دفاع بهره برده و از نبرد خود لذت ببرید.

۴۲- (Underwater Headless (Fountainhead

آخرین Headless هم در قلعه‌ای به نام Fountainhead وجود دارد. در این قسمت شما دریاچه‌ای را مشاهده می‌کنید که عمق بسیاری دارد. در اعماق این دریاچه قادر به مبارزه با باس مذکور خواهید بود.

نحوه مبارزه: این باس نسبت به سایر نسخه‌ها قدرت کمتری دارد و شما برای نابود کردن او به دردسر نخواهید افتاد. او ممکن است مدام از شما دور شود؛ اما از همان راه دور هم قادر به آسیب رساندن به شما است. البته حملات از راه دور چندان مهلک نیست و چند دفاع ساده کارساز خواهد بود. پیشنهاد می‌شود که مجددا از آیتم‌های پیشین برای پیشروی استفاده کنید. همچنین می‌توانید به اعماق آب رفته و به صورت ناگاهی با ضربه‌ی شمشیر به حریف حمله کنید.

۴۳- (Shichimen Warrior (Fountainhead

شاید وجود یک پل مشخص در قلعه‌ی Fountainhead توجه شما را جلب کرده باشد. برای راهنمایی بیشتر، به اطرافتان نگاه کنید. اگر پا به منطقه‌ای پر از گل پا گذاشته‌اید، راه را درست رفته‌اید. کافیست تا به زیر پل رفته و با باس دیگری وارد جنگ شوید.

نحوه مبارزه: مبارزه با این باس تقریبا مشابه با Sichimen است؛ با این تفاوت که روبروی شما یک دشمن تغییریافته با ظاهری دیگر حضور دارد. البته نوار سلامتی این باس نسبت به گذشته بیشتر هم شده است. از Divine Confetti و Pacifying Agent به مقدار کافی استفاده کنید. سعی کنید درصد زیادی از ضربات خود را به پشت باس وارد کنید. سپس او به صورت ناگهانی از صحنه دور می‌شود. به سرعت به سمت انتهای رودخانه حرکت کنید تا به او برسید. اگر باز هم این باس از چشم شما دور شد، به همان منطقه‌ی قبل بازگشته تا او را پیدا کنید. البته باید مراقب حملات و تیراندازی‌های از راه دور با هم باشید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن

۴۴- Divine Dragon

Divine Dragon در منطقه‌ای بین دو قلعه‌ی Fountainhead و Grounds حضور دارد. همانند آن چه در ویدیو مشاهده می‌کنید، در ساختمان کناری خود در سمت راست رفته و از درب آن خارج شوید. از آن‌جا می‌توانید از روی چند شاخه به حرکت خود ادامه داده و به زنی برسید. پس از مکالمه با وی، شاهد باس جدیدی خواهید بود.

نحوه مبارزه: از ساده‌ترین باس‌های این بازی به شمار می‌رود و شما برای از بین بردن او احتیاج به مهارت بسیاری ندارید. ابتدا دشمنان سفید رنگی را مشاهده می‌کنید که باید در مقابل آن‌ها به دفاع بپردازید. آن‌ها از سمومی استفاده می‌کنند که با دفاع ساده قادر به مهار خواهید بود. سپس به راحتی این دشمنان کوچک را از بین ببرید. وقتی شاخه‌های درختان به سمت پایین متمایل می‌شوند، از آن‌ها بالا رفته و با یک پرش جانانه، تعداد زیادی از دشمنان سفید رنگ را در یک زمان بکشید. در وهله‌ی بعدی تنها شما می‌مانید و باس این قسمت. اگر دقت کنید، شاهد مناطق روشنی در فضای مبارزه خواهید بود. به آن‌جا رفته و ابزار پرتابی خود را به کار ببرید. البته این ابزار در این بخش تنها در صورتی کارایی دارد که دشمن شما دست از ضربه زدن بردارد. با تکرار همین استراتژی می‌توانید جان باس را به پایان برسانید.

۴۵- Shume Masaji Oniwa

این باس از دشمنان مخفی شما به شمار می‌رود که پس از کشتن Divine Dragon باید با آن مبارزه کنید. پس از انجام این کار، به سوی قلعه‌ی Ashina رفته و مطابق ویدیو پیش بروید تا به باس برسید.

نحوه مبارزه: سعی کنید به وسیله‌ی قدرتی به نام Gachiin`s Sugar به صورت مخفی به پشت باس رسیده و با Puppeteer Ninjutsu ضربه‌ی اولیه سختی را وارد کنید. در غیر این صورت مبارزه برای شما بسیار دشوار خواهد بود. در فاز اول جنگ، باس شما را به راحتی گم می‌کند و باز هم می‌توانید از همان استراتژی قبل برای اتمام جان وی بهره ببرید. در فاز دوم باید از Firecracker به نحو احسن استفاده کنید. این کار قدرت دفاعی حریف را به شدت ضعیف خواهد کرد. برای زدن ضربات بیشتر بهتر است از فن Ichimonji استفاده کنید. همچنین استفاده از آیتم Fitsul of Ash در فاز پایانی مبارزه نیز به شما پیشنهاد می‌شود.

۴۶- Shigekichi of the Red Guard

باس فوق در منطقه‌ی Ashina Outskirts و در راهرویی مشخص شده حضور دارد. جنگ با این باس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که قبلا Divine Dragon را از بین برده باشید. محل جدید نبرد شما دقیقا همان جایی است که در گذشته اقدام به کشتن General Tenzen کرده بودید.

نحوه مبارزه: شما تقریبا به همان استراتژی‌های مبارزه با Juzou نیاز دارید. باز هم تعدادی از دشمنان کوچک‌ اطراف باس اصلی را محاصره و از او دفاع می‌کنند. ابتدا شروع به از بین بردن آن‌ها کنید اما به یاد داشته باشید که به جنگ با همه‌ی آن‌ها نیازی نیست. تنها دشمنانی را از راه بردارید که برای مبارزه با باس اصلی مزاحم شما هستند. اگر شاهد کاهش خون خود بودید، به گوشه‌ی فضای بازی و قسمتی که نقطه‌ی کور باس است بروید تا برای لحظاتی از شر او در امان بمانید. این بهترین فرصت است که با یک تیر دو نشان زده و علاوه بر افزایش خون، از پشت به دشمنتان حمله کنید. همچنین در روند جنگ خود می‌توانید از Puppeteer Ninjutsu نیز کمک بگیرید.

۴۷- Ujinari Mizuo

اگر پس از پایان بازی به فکر ادامه‌ی آن و مبارزه با دشمنان بیشتری هستید، سری به قلعه‌ی Ashina و بالای برج Ashina Dojo بزنید. برای مبارزه با Ujinari Mizuo نیاز دارید تا Divine Dragon را از قبل کشته باشید. با وجود این که Divine Dragon از باس‌های فرعی به شمار می‌رود، اما ظاهرا نقش مهمی را در جریان بازی ایفا می‌کند؛ چرا که مبارزه با بسیاری از باس‌ها در گروی از بین بردن وی است. برای یافتن محل دقیق و مخفی این باس می‌توانید ویدیوی زیر را مشاهده کنید.

نحوه مبارزه: ابتدا آن قدر از باس دور بمانید که قادر به دیدن شما نباشد. سپس با سرعت به سوی او رفته و ضربه‌ی دلخواه را وارد کنید. مبارزه با این باس تقریبا مشابه با Ashina Elite است؛ با این تفاوت که چشمانی قرمز و رفتاری به مراتب وحشیانه‌تر دارد. از نقاط قوت این باس این است که او بسیاری از خملات شما را مثل آب خوردن دفع می‌کند. پس بهتر است از فن Shadowcrush برای یک ضربه‌ی جانانه استفاده کنید. دور شدن از او و تکرار این فن شما را چند قدم به پیروزی نزدیک خواهد کرد.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

۴۸- (Sichimen Warrior (Ashina Depths

همان‌طور که از تیتر بالا پیداست، این باس هم در محلی به همین نام حضور دارد. منطقه‌ای بین استخر سمی و مزرعه‌ی مخفی وجود دارد که شما در آن قادر به نبرد با یکی دیگر از باس‌های Sekiro خواهید بود. البته اگر تمایل به مبارزه با Sichimen Warrior را داشته باشید، ابتدا باید Guardian Apes را از بین برده باشید.

نحوه مبارزه: از دو آیتم Divine Confetti و Pacifying Agent به ترتیب برای ضربه و دفاع در برابر این باس استفاده کنید. به دشمنتان تا زمانی که غیب نشده است آسیب بزنید. اگر به سرعت به روی باس بپرید، او قدرت غیب شدن نخواهد داشت؛ اما در صورتی که این اتفاق رخ دهد شما باید او را یافته و مجددا از دو آیتم مذکور برای ادامه بهره ببرید.

۴۹- Demon of Hatred

از باس‌های عجب و غریب بازی به شمار می‌رود که در Ashina Outskirts و به طور دقیق‌تر در Outskirts Wall Gate حضور دارد. البته شرط مبارزه با این باس، از بین بردن Divine Dragon است. از پله‌های مشخصی که در قلعه‌ی Ashina وجود دارند و در ویدیوی زیر مشخص هستند به پایین رفته تا به پلی مخفی برسید. این همان جایی است که در گذشته با نخستین باس Ogre مبارزه کرده بودید.

نحوه مبارزه: نبرد با این باس به هیچ وجه کار ساده‌ای به نظر نمی‌رسد. او سه جان دارد و تنها با دو ضربه قادر به کشتن شما است. کمی زمان می‌برد تا به حرکات و مهارت‌های او پی ببرید؛ بنابراین چندان عجله نکنید. سعی کنید همیشه به باس نزدیک باشید و از وی دوری نکنید. هرچه فاصله شما و باس کمتر باشد، او کار دشوارتری برای ضربه زدن به شما دارد. مطابق ویدیو سعی کنید در همان فاصله‌ی اندک بیشترین آسیب را به حریف وارد کرده و از وی نگریزید چرا که به ضرر شما خواهد بود. با تکرار همین استراتژی در پایان پیروز میدان خواهید بود.

۵۰- Lone Shadow Masanaga Spear-Bearer

در صورت به اتمام رساندن بازی، در محل Hirate Estate می‌توانید به نبردی دیگر پرداخته و از وجود باس‌های فراوان این عنوان لذت ببرید. همان‌طور که در قسمت‌های قبلی گفته شد، این بازی چند پایان متفاوت دارد و هرطور که مایل هستید می‌توانید آن را به پایان برسانید. مبارزه با این باس در صورتی مقدور است که بازی را از بخش Purification به پایان رسانده باشید. این منطقه دقیقا جایی است که Shinobi Owl را سرنگون کرده بودید.

نحوه مبارزه: چند مبارز مختلف شامل تیراندازها در اطراف این باس دیده می‌شوند. توصیه می‌شود که در ابتدا به کشتن آن‌ها مشغول شوید. سپس به سوی پل فرار کنید تا دشمن اصلی به دنبال شما بیاید. او از یک مکان به بعد دیگر قادر به عبور نیست. در این لحظه باید خود را به پشت وی رسانده و ضربات لازم را وارد کنید. تکرار این حملات موجب افتادن باس از روی پل می‌شود. وقتی که باس در مکان اصلی خود نباشد، دیگر نمی‌تواند مانند سابق مهارتی از خود نشان دهد. در نهایت شما می‌توانید با سلاح دلخواه خود هر چه دوست دارید به دشمنتان حمله کنید. این ساده‌ترین روش برای از بین بردن باس فوق است.

۵۱- Juzou the Drunkard 2nd Version

اگر بازی را از طریق بخش Purification به پایان برسانید، با چند باس مختلف مواجه می‌شوید. یکی از همین افراد، شخصیتی به نام Juzou است که این بار با ظاهر و نسخه‌ای متفاوت و در سالن اصلی Hirate Estate روبروی شما خواهد ایستاد. جالب است بدانید که نسخه‌ی اصلی این باس را در اواسط بازی در همین منطقه از بین برده بودید.

نحوه مبارزه: طرز نگاه و ایستادن این باس جدید مشابه با گذشته است. یکی از تفاوت‌های بزرگ این است که عده‌ی زیادی اطراف او را برای دفاع محاصره کرده‌اند و ظاهرا شما کار سخت‌تری در پیش دارید. ابتدا وقت خود را صرف از بین بردن دشمنان ضعیف‌تر کنید. اگر نگاهی دقیق به فضا بیندازید، متوجه می‌شوید که سمت چپ باس دشمنانی نه چندان قدرتمند وجود دارند؛ پس کار خود را از این ناحیه آغاز کنید. سپس سایر نواحی را هم از وجود دشمنان کوچک پاک کنید. وجود یک نینجا که مدافع باس هم هست، شما را در میدان جنگ آزار خواهد داد. اگر از Puppeteer Ninjutsu استفاده کنید، نینجای مذکور علیه باس اقدام خواهد کرد و متحد شما خواهد شد. در پایان سعی کنید خود را به پشت باس رسانده و ضربات متعددی را تکرار کنید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت چهارم
خواندن

۵۲- Owl Father

مبارزه با باس فوق نیز در گروی به پایان رساندن بازی از بخش Purification است. در محل Hirate Estate و دقیقا جایی که با Lady Butterflu جنگیدید، بار دیگر باید به نبردی بسیار سخت بپردازید.

نحوه مبارزه: پیش از مبارزه با Owl Father باید تمام باس‌ها را از بین برده باشید. قطعا با از بین بردن دشمنانی مانند Divine Dragon و Demon of Hatred، آیتم‌ها و قدرت‌های بسیاری نصیب شما می‌شوند که برای ادامه راه کمک شایانی خواهند کرد. اگر قدرت شما به حد کافی نرسیده باشد، به جرات می‌توان گفت که مبارزه با این باس امکان‌پذیر نخواهد بود. در وهله‌ی اول سعی کنید تا حملات ابتدایی این باس را دفع کنید. باس مذکور حرکاتی زنجیروار دارد که پس از مدتی تکرار می‌شوند. پس از چند ضربه‌ی ساده، وی ضربه‌ای سخت‌تر به شما وارد می‌کند. بهترین استراتژی این است که پس از دفع ضربه‌ی اصلی به سرعت به حریفتان آسیب وارد کنید. این حملات را تا جایی ادامه دهید که باس مجددا برای آسیب زدن به شما اقدام کند. مطمئنا تکرار این روند شما را پیروز میدان خواهد کرد.

۵۳- Isshin the Sword Saint

اگر شما بازی را از بخش Shura به پایان نبرده باشید، Isshin the Sword Saint باس پایانی این بازی خواهد بود. البته هرکدام از پایان‌ها را هم انتخاب کنید، در روند بازی مجبور به مبارزه با این باس هستید. به قلعه‌ی Ashina و جایی که با Genichiro جنگیدید رفته و با آخرین باس این بازی مبارزه کنید.

نحوه مبارزه: کار این باس با ۴ مرحله‌ی جداگانه به پایان می‌رسد. دقت داشته باشید که برای بهترین شیوه‌ی جنگ از آیتم‌هایی مانند ده عدد Healing Gourd، سه عدد Pellet و یک عدد Divine Grass خواهید داشت.

مرحله اول: از نقاط قوت این باس می‌توان به سرعت بسیار بالا اشاره کرد. سرعت وی در حدی است که نبرد برای شما دشوار می‌شود. ابتدا سعی کنید تا با مهارت‌های سابق، خود را به پشت باس رسانده و خون او را کاهش دهید. با شمشیر خود به ادامه‌ی جنگ پرداخته تا قدرت دفاعی حریف ضعیف شود. او حرکات مکرری دارد؛ پس در هر بار تعدا حملات او را بشمارید تا زمان مناسب برای حمله را بدانید. به یاد داشته باشید که تا زمانی به دشمن آسیب وارد می‌شود که در حال پرش یا حمله نباشد؛ در غیر این صورت سلامتی وی به خطر نخواهد افتاد.

مرحله دوم: این باس در فاز دوم تنها با یک شمشیر به جان شما می‌افتد. همان مرحله‌ی اول را دو برابر انجام داده و سعی کنید تا ضریب اشتباهتان را به حداقل برسانید. اگر بیش از دو حمله به Isshin کنید، او در برابر شما دفاع می‌کند. در سمت چپ فضای جنگ یک مکان مخفیی وجود دارد که برای استراحت و بهبود سلامتی می‌توانید به آن‌جا مراجعه کنید. سپس دوباره باید خود را به پشت باس رسانده و همان استراتژی گذشته را پیاده کنید. سخت‌ترین قسمت مرحله‌ی دوم این است که دیگر مثل سابق قادر نیستید تا روند حملات حریف را به درستی ارزیابی کنید و او به راحتی در اواسط جنگ شما را غافلگیر خواهد کرد.

مرحله‌ سوم و چهارم: دو مرحله‌ی پایانی این جنگ دقیقا با هم مشابه هستند. همان‌طور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، شما باید به سمت راست رفته و از دکمه‌ی دایره هم استفاده کنید. این کار شما را در پشت باس قرار می‌دهد. سپس با نگه داشتن دکمه‌ی R1 / RB به حرفتان آسیب بزنید. با تکرار همین استراتژی ساده در نهایت این شما هستید که طعم شیرین پیروزی را می‌چشید.

به‌پایان راهنمای قدم به قدم شکست غول آخرهای بازی Sekiro: Shadow Die Twice رسیدیم. امیدواریم توانسته باشیم در پایان رساندن کامل این بازی به شما کمک کرده باشیم.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن