راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice – قسمت چهارم

با استراتژی به سراغ غول‌ها بروید

در قسمت‌های قبلی این مقاله به نحوه‌ی مبارزه با باس‌های مختلف بازی جذاب Sekiro Shadows Die Twice پرداختیم. در این بخش نیز چگونگی جنگ با چند باس دیگر را خواهیم آموخت. برای مشاهده‌ی قسمت چهارم راهنمای این بازی در ادامه با ما همراه باشید.

۲۹- True Corrupted Monk

همان‌طور که قبلا گفته شد، در این بازی شما با انتخاب‌های زیادی در مسیرتان مواجه می‌شوید که روند داستان را تغییر می‌دهند. اگر در پایان بازی با شخصیت Kuro اعلام وفاداری کنید، با دشمن دیگری با نام True Currupted Monk مبارزه خواهید کرد؛ البته پس از این که Great Shinobi Pwl را شکست دهید. محل این نبرد در قلعه‌ای به نام Fountainhead خواهد بود.

نحوه مبارزه: اگر یادتان باشد، قبلا با این باس مبارزه‌ای داشتید اما حالا او با نسخه‌ای تغییریافته به جنگ با شما آمده است. این باس ۳ جان دارد و کشتن او کار دشواری به نظر می‌رسد. خوشبختانه گرفتن دو جان ابتدایی او نسبتا ساده‌تر است. سعی کنید طوری وارد محل شوید که در ابتدا باس متوجه حضور شما نشود. از درختی که در گوشه وجود دارد استفاده کرده و سه شاخه از آن را طی کنید. سپس به روی او بپرید تا یکی از جان‌هایش را از دست بدهد. در مرحله‌ی دوم، تنها به کمی حمله نیاز دارید. وقتی باس حواسش به شما نبود، به سرعت از میانه‌ی زمین دور شده و دوباره به روی درخت بروید تا بار دیگر به روی او فرود بیایید. توجه داشته باشید که اگر سرعت را چاشنی کارتان نکنید هرگز موفق نخواهید بود. حالا این باس فقط یک جان دارد. با پرتاب Firecracker و ضربه با شمشیر از پشت، با قدرت به نبرد ادامه دهید. تقریبا هشت Firecracker کافیست تا True Corrupted Monk هم به لیست‌ باس‌های کشته شده اضافه شود.

راهنمای بازی Scavengers | نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

۳۰- Great Serpent

در معبد Senpou و بخشی به نام Mt. Kongo، باس دیگری وجود دارد که کشتن آن کار چندان سختی هم نیست. البته مبارزه با این باس در صورتی امکان‌پذیر است که شما پس از جنگ با میمون‌های رنگی (که در بخش دوم به آن پرداخته شد) مهارت Puppeteer را آزاد کرده باشید. در این بخش باید از صخره‌هایی که در ویدئو مشاهده می‌کنید پایین رفته تا به دشمن کوچکی برسید. او را به راحتی کشته و از اهرمی که در دستش است برای پیشروی استفاده کنید. تا جایی بروید که در سمت راستتان یک درخت غول‌پیکر را مشاهده می‌کنید. اگر کمی به جلو بروید، Great Serpent را مشاهده خواهید کرد.

نحوه مبارزه: برای مبارزه با این باس به استراتژی خاصی نیاز ندارید و تنها با چند ضربه می‌توانید او را از بین ببرید. فقط به یاد داشته باشید که برای تسریع در کشتن این مار باید به سر او ضربه‌ی بیشتری را وارد کنید. پس از مرگ این باس می‌توانید به ماجراجویی خود در بازی ادامه دهید.

۳۱- Guardian Ape Undying

پس از این که Guardian Ape را شکست دهید، نسخه‌ی دوم این باس را بعدها ملاقات خواهید کرد. حالا این باس با تغییرات گسترده و به ظاهر قدرتمندتر پیش روی شما است. این باس در مکانی به نام Ashina Depths و جایی که سموم مختلف شما را احاطه کرده‌اند حضور دارد.

نحوه مبارزه: در این قسمت باید از فاز دوم جنگ با نسخه‌ی اصلی این باس کمک گرفته تا بتوانید هدفمند پیش بروید. این باس دو جان دارد که به اتمام رسیدن آن هم زمان زیادی نمی‌خواهد. دلیل آن را می‌توان افزایش قدرت شما دانست؛ چرا که از اواسط بازی تا انتهای آن، قدرت‌ها و آیتم‌های بسیاری نصیبتان می‌شود که راحت‌تر قادر به کشتن دشمنان خواهید بود. راهبرد از بین بردن این باس نسبت به گذشته کمی متفاوت است. او کندتر شده اما حملات مخربی را به شما وارد می‌کند. سعی کنید ضربات ابتدایی او را دفع کنید. سپس با مهارت‌های ساده از جانش بکاهید. البته این باس دشمنانی را هم برای کشتن شما به میدان جنگ هدایت می‌کند و باید در این زمینه هوشیار باشید. در هنگام مشاهده‌ی علامت قرمز رنگ، بلافاصله از آن فضا بگریزید. برای این کار از دکمه‌ی دایره استفاده کنید. پس از وارد آوردن حملات دیگر، به جان این باس نیز پایان دهید.

۳۲- Sakura Bull of the Palace

پس از این که True Corrupted Monk را شکست دهید، در قلعه‌ی Fountainhead و در فضایی پر از گل قادر به رویارویی با دشمن بزرگ دیگری به نام Sakura Bull of the Palace خواهید بود.

نحوه مبارزه: مبارزه با این باس دقیقا مشابه با Blazing Bull است. اگر کمی دقت کنید متوجه می‌شوید که شکل و شمایل او نیز مانند سابق است و تنها تفاوت آن را می‌توان رنگ بنفش وی دانست. به دلیل داشتن مهارت‌ها و آیتم‌های بیشتر نسبت به قبل، از بین بردن این باس حالا کار ساده‌تری است. در زمان مناسب در برابر ضربات او واکنش نشان داده یا به گوشه‌ی فضای بازی بروید. سپس فرصت را غنیمت شمرده و خود را به پشت باس برسانید تا با ایجاد چندضربه‌ی ساده او را شکست دهید.

۳۳- Okami Leader Shizu

قلعه‌ی Fountainhead از سری مناطقی است که بعد از اتمام داستان بازی باید در آن جا با باس‌های زیادی روبرو شوید. برای شنا در دریاچه و گذر از این منطقه حتما باید با Okami Leader Shizu بجنگید. خوشبختانه نبرد با این باس هم به فنون عجیب و غریب گذشته نیاز ندارد.

نحوه مبارزه: از نقاط مشخص شده روی درختان این مکان نهایت استفاده را بکنید تا از ضربات کشنده‌ی باس در امان باشید. آشکارترین نقطه ضعف این باس نداشتن مهارت دفاعی است. بنابراین وقتی که به شما نزدیک شده و قصد حمله‌ای را دارد، به راحتی می‌توانید با شمشیرتان درصد خون او را کاهش دهید.

راهنمای استریم در Mixer | راهنمایی برای تازه‌واردین
خواندن

۳۴- Great Colored Carp

این باس از عجیب‌ترین دشمنان شما در بازی به شمار می‌رود که برای کشتن آن به زمان نسبتا زیادی نیاز دارید. او در قلعه‌ی Fountainhead حضور دارد.

نحوه مبارزه: همان‌طور که گفته شد، کشتن این باس برای بازی‌بازان کار نسبتا سختی است. برای موفقیت در این منطقه باید پنج مرحله‌ی اصلی را اجرا کنید.

مرحله‌ی اول: در بخش اول شخصی به نام NPC را ملاقات می‌کنید. با صحبت کردن با او و به صدا درآوردن زنگ بزرگ کنارتان، Great Colored Corp را احضار خواهید کرد. به سرعت به سمت قلعه رفته و برای این کار از ساختمان‌های سمت راستتان بروید. در پشت این ساختمان‌ها درختی مشخص شده است که نوعی پل ارتباطی به سقف معبد و سپس مکانی به نام Feeding Ground است. با فرد دیگری به نام Blue Fish شروع به صحبت کنید و زنگی دیگری را به صدا درآورید تا باس دوباره روبروی شما قرار گیرد.

مرحله‌ی دوم: همچنان زمان مناسبی برای مبارزه با باس نیست. از منطقه‌ی Feeding Ground به Hirate Estate به سرعت نقل مکان کرده و با Scale Merchant به صحبت بپردازید. هر آیتمی را از او به ارزش ۷ عدد بخرید. برای این کار بهتر است اقدام به خرید mask fragment کنید. البته خرید آیتم‌های دیگر نیز مانعی ندارد.

مرحله‌ی سوم: پس از خرید آیتم‌ها، این فرصت به شما داده می‌شود که دوباره با این شخص صحبت کنید. پس از پایان مکالمه‌ها، او به شما آیتمی به نام Truly Precious Bait را خواهد داد.

مرحله‌ی چهارم: به سمت Feeding Ground بازگردید و از آیتم ذکر شده استفاده کنید. این حرکت باعث مسموم کردن حریف شما خواهد شد.

مرحله‌ی پنجم: همان‌طور که در ویدئو مشاهده می‌کنید، باید به سرعت به Sunken Valley سفر کرده و باس را بار دیگر ملاقات کنید. از تمام مطالب و آیتم‌های گفته شده در جهت از بین بردن این باس نهایت استفاده را بکنید. در این مرحله کشتن باس بسیار ساده است و پس از مرگ او نیز پاداش‌های فراوانی نصیب شما خواهد شد.

۳۵- Sichimen Warrior

درست در جایی که قبلا باسی به نام Lone Shadow Longswordman (در قلعه‌ی Ashina) را از بین بردید، پیشروی را ادامه داده و از دریاچه‌ای گذر کنید. در بخش تاریکی قادر به دیدن باس دیگری به نام Sichimen Warrior خواهید بود.

نحوه مبارزه: این باس از دشمنان قدرتمند شما در بازی به شمار می‌رود که ضربات مرگباری را وارد می‌کند. او می‌تواند تنها با اجرای چند ضربا‌ی ساده کار شما را تمام کند؛ پس در مقابلش هوشیار باشید. سعی کنید از دو آیتم به نام‌های Divine Confetti برای آسیب رساندن و Pacifying Agent برای دفاع کردن بهره ببرید. در غیر این صورت جنگ دشوار و نابرابری در انتظار شما خواهد بود. به وسیله‌ی این دو آیتم شما می‌توانید ضربات منطقی و مهلکی به حریف وارد آورده و در صورت نیاز نیز از حملات او در امان بمانید. این باس در شرایطی که انتظارش را ندارید غیب شده و در جایی دیگر ظاهر می‌شود. پس باید مراقب این غافلگیری بوده و با استفاده از شمشیرتان بهترین استراتژی را پیاده کنید.

۳۶- Chained Ogre

در قلعه‌ی Ashina و ساختمانی به نام Antechamber می‌توانید به مبارزه‌ای دیگر بپردازید. از روی این ساختمان به داخل آن بپرید تا باس را ببینید. البته پیدا کردن این باس کار سختی نیست چرا که فریادهای او از دور قابل شنیدن است. شایان ذکر است که جنگ با این باس تنها در صورت پایان مراحل اصلی بازی امکان‌پذیر خواهد بود.

نحوه مبارزه: نبرد با این باس تقریبا مشابه با کاراکتری دیگر با همین نام در Ashina Outskirts است. از همان استراتژی حمله و دفاع به صورت مکرر استفاده کنید تا بخشی از جان او را بکاهید. در نزدیکی این محل درب کوچکی وجود دارد که این باس به دلیل بزرگ بودن جثه قادر به عبور از آن نیست و تنها شما می‌توانید رد شوید. پس سعی کنید به آن‌جا بروید تا باس هم به همراه شما آمده و گیر کند. در این بخش فشردن دکمه‌ی R1 برای بازی‌بازان منطقی است.

۳۷- Lone Shadow Masanaga the Spear

شما قادر هستید تا در قلعه‌ی Ashina با باس‌های متفاوتی جنگیده و از تجربه‌ی این بازی مهیج لذت ببرید. پس از کشتن Great Serpent و در صورت به پایان رساندن بازی، می‌توانید با دشمن دیگری تحت عنوان Lone Shadow Masanaga the Spear مبارزه کنید.

نحوه مبارزه: قبل از مبارزه با باس سعی کنید سه گرگی که در صحنه حضور دارند را از بین ببرید. سپس به مقبره‌ای که در سمت چپ وجود دارد رفته تا به باس برسید. مهم‌ترین نکته این است که بتوانید در پشت باس قرار بگیرید. در این صورت با چند ضربه درصد قابل توجهی از خون او کاسته می‌شود. باقی مراحل مبارزه درست مانند سایر باس‌های Lone Shadow است. وقتی او حمله می‌کند، به طرف مخالف گریخته و فن Whirlwind را اجرا کنید. تکرار این استراتژی، شما را به سمت موفقیت پیش خواهد برد.

۱۲ نکته که باید در مورد بازی The Legend of Zelda: Link’s Awakening بدانید
خواندن

۳۸- Headless

در اماکن قدیمی بازی، برخی نقاط مخفی هستند که شما با پیدا کردن آن‌ها می‌توانید با باس‌های جدیدی به نبرد بپردازید. مبارزه با این باس‌ها در همان ابتدای بازی امری غیرممکن است چرا که شما هنوز مهارت‌ها، فنون و آیتم‌های لازم برای نبردهای دشوار را به دست نیاوردید. پس بهتر است بازی را به پایان رسانده و با قدرت هر چه بیشتر به سراغ آن‌ها بروید. در منطقه‌ی Ashina Outskirts پس از پیروزی در برابر Generak Tenzen، به سمت راست رفته و از روی شاخه‌ی درختان عبور کنید. از جایی مشخص شده پایین بروید تا به غار تاریکی برسید. درون این غار باس دیگری به نام Headless وجود دارد.

نحوه مبارزه: جالب است بدانید که چند باس با نام Headless در بازی هستند. برای نبرد با اولین Headless، از دو آیتم Divine Confetti و Pacifying Agent برای حمله و دفاع استفاده کنید. به‌وسیله‌ی این دو آیتم، مبارزه برای شما به قدری ساده می‌شود که می‌توانید چند ضربه پی در پی را به باس وارد کنید. اگر دشمن را وادار کنید تا همراه با شما به کنار صخره بیاید، مبارزه برای او به شدت سخت خواهد شد. برای ادامه‌ی جنگ احتیاج به فن و مهارت خاصی ندارید و با صربات ساده‌ی شمشیر می‌توانید کار باس را تمام کنید.

۳۹- Underwater Headless

اگر قصد ادامه‌ی بازی پس از پایان یافتن آن را داشته باشید، به ناچار باید با این باس بجنگید. در منطقه‌ی Old Grave هنگامی که قصد عبور از دریاچه را داشته باشید، این موجود عجیب مانع شما خواهد شد.

نحوه مبارزه: نبرد با این باس تقریبا مشابه با Headless قبلی است. ابتدا از Divine Confetti برای وارد آوردن ضربات خود به حریف استفاده کنید و در صورت لزوم با آیتم Pacifying Agent، از حملات بی رحمانه‌ی او در امان بمانید. به عمق دریاچه رفته و با استفاده از شمشیرتان به صورت غافلگیرانه حمله کنید. خوشبختانه این باس قدرت چندانی نداشته و بسیار کند است. ادامه‌ی این روند شما را بار دیگر پیروز و سربلند می‌کند.

ادامه دارد…

شما می‌توانید دیگر قسمت‌های راهنمای بازی را در ادامه مطالعه کنید:

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن