راهنمای بازی

راهنمای بازی Gears 5 – چگونه در بخش Horde ماهر شویم؟

اصول دفاع را بیاموزید

به مانند تمامی نسخه‌های شماره‌دار سری Gears of War از زمان عرضه‌ی Gears of War 2، عنوان جدید این فرنچایز یعنی Gears 5 هم حاوی بخش Horde است. با مامور کردن شما و هم‌تیمی‌هایتان برای ایستادگی در برابر موج‌های مختلفی از دشمنان که رفته رفته سخت‌تر هم می‌شوند، این بخش این بار داشتن مکانیک‌های جدیدی می‌خواهد حتی بیش از گذشته مهارت‌های شما در زمینه‌ی بقا را محک بزند. در این مقاله، قصد داریم تا ضمن معرفی این بخش به شما، نکاتی که باید در هنگام تجربه‌ی آن مدنظر داشته باشید را هم لیست کنیم. با پیکسل آرتس همراه باشید.


اصول پایه‌ای Horde

قضیه از چه قرار است؟

قبل از این که بخواهید این بخش را شروع کنید، باید بدانید که Horde اصلا در مورد چیست. در حقیقت ماجرای Horde در Gears 5 هم نسبت به گذشته دست‌ نخورده باقی مانده است. شما و گروهی چهارنفره از گیمرهای دیگر، باید در یکی از نقشه‌های بخش چندنفره، باید جعبه‌ای به نام Fabricator را آماده‌ی کار کرده و از خودتان در برابر موج‌هایی از دشمنان حفاظت کنید. اگر زخمی شوید، یکی از هم‌تیمی‌هایتان موظف است شما را احیا کند. اگر همه‌ی اعضای تیم بمیرند، بازنده‌ خواهید بود. در درجه‌های سختی بالاتر، امکان شروع مجدد از همان موجی که در آن شکست خورده‌اید هم وجود نخواهد داشت.

چگونه در بازی Resident Evil 8 Village ماهیگیری کنیم؟
خواندن

همان‌طور که شما دشمنان را شکست می‌دهید، جنازه‌های آن‌ها از خود Power به جای خواهند گذاشت. این همان واحد پولی مورد نیاز برای خرید تجهیزات و ارتقاها از Fabricator است. موانع حاوی میخ و تورت‌های اتوماتیک را می‌توان با Power خریداری کرد. در کنار آن‌ها، می‌توانید برای اسلحه‌ی خود گلوله خریداری کنید. نارنجک‌ها و اسلحه‌های دیگری هم می‌توان به کمک Power خریداری کرد.

با شروع موج دهم، شما به طور متناوب با باس‌های مختلف هم به نبرد خواهید پرداخت. این باس‌ها در واقع برگرفته از همان باس‌های کمپین داستانی Gears 5 هستند. از جمله‌ی باس‌ها می‌توان به Flock پرجنب و جوش هم اشاره کرد، که اگر می‌خواهید زود از شر آن خلاص شوید شما و تیم‌تان باید با تمرکز تمام و به‌شکلی بادقت عمل کنید. هدف غایی شما این است که ۵۰ موج را با موفقیت پشت سر بگذارید، که برای رسیدن به این هدف باید کارهای بزرگی را انجام دهید.


سیستم Power Tap و تقسیم Power

به جز باس‌ها که باید با آن‌ها مبارزه کنید، باید حواس‌تان به ویژگی جدید Horde در Gears 5 یعنی Power Tap هم باشد. با آغاز موج یازدهم، یک Power Tap در جایی از نقشه اسپاون خواهد شد. شما باید از این لوکیشن دفاع کنید یا مالکیت آن را بازپس بگیرید. اگر این کار را با موفقیت انجام دهید، شما و یاران‌تان در هر راند جوایز بیشتری دریافت خواهید کرد و Power بیشتری در دسترس‌تان قرار خواهد گرفت.

اغلب اوقات Power Tap جایی به دور از محلی که Fabricator را قرار داده‌‌اید اسپاون خواهد شد. بنابراین، ضروری است که گروه شما در نقشه جابجا شود و به سراغ دفاع از آن ناحیه برود. هر ۱۰ راند، جای Power Tap عوض می‌شود و بنابراین لازم است تا گروه شما هم جای خود را تغییر دهد. اگر شما با یک گروه کامل بازی نمی‌کنید، توصیه نمی‌شود که به سراغ دفاع از Power Tap ها بروید. هم‌تیمی‌های شما در این حالت که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند توانایی این را ندارند که هم از خود مراقبت کنند و هم از Fabricator و هم Power Tap، بنابراین بهترین کار این است که حواس‌تان را معطوف به Fabricator کنید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن

یکی از تغییرات اساسی ایجاد شده در Horde نحوه توزیع Power میان اعضای گروه است. اکنون، وقتی که از روی زمین Power برمی‌دارید، به مقدار مساوی میان شما و بقیه‌ی اعضای تیم تقسیم می‌شود. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا وقتی که خیلی دور از هم‌تیمی‌ها هم هستید، باز بتوانید به سمت Fabricator بروید و موارد مورد نیاز خود را خریداری کنید. از آن جایی که بین هر موج فقط ۳۰ ثانیه فرصت دارید، این قابلیت کمک شایانی به صرفه‌جویی در زمان می‌کند.


انتخاب شخصیت

قابلیت‌ها و توانایی‌های شما در حالت Horde به طور مستقیم وابسته به شخصیتی است که انتخاب می‌کنید. در نسخه‌ی Standard بازی شش شخصیت وجود دارد که می‌توانید از بین آن‌ها گزینه‌ی مورد نظر خود را انتخاب کنید. ما هر شش شخصیت را بررسی کرده‌ایم و به شما نشان می‌دهیم که ویژگی‌های منحصر به فرد هر یک چه مواردی است:

  • JD Fenix: یک کاراکتر هجومی به که ازای هر شش هدشات موفق‌اش، مهمات بیشتری به دست می‌آورد. قابلیت نهایی این شخصیت، امکان درخواست برای حمله‌ی سهمگین به یک جای مشخص‌شده از طرف اوست.
  • Marcus Fenix: یک شخصیت از کلاس تانک که قابلیت نهایی‌اش با صدمه‌ دیدن از طرف دشمن شارژ می‌شود. قابلیت نهایی او هر ضربه از طرف او را یک هدشات حساب می‌کند.
  • Kait Diaz: یک شخصیت از کلاس دیده‌ور که با کشتن دشمنانی که در نزدیکی او هستند، Power بیشتری دریافت می‌کند. قابلیت‌ نهایی او باعث می‌شود تا برای مدت محدودی نامرئی شود.
  • Del Walker: یک شخصیت از کلاس مهندس که می‌تواند در ازای مبلغ کمتری سنگر بسازد و با سرعت بیشتری Fabricator را جابجا کند. قابلیت نهایی او باعث فراخواندن DeeBee Tracker ها برای هدف گرفتن دشمنان می‌شود.
  • Fahz Chutani: یک شخصیت تهاجمی دیگر که می‌تواند به ازای هر شش باری که Critical Hit ثبت می‌کند، آیتم‌های بیشتری برمی‌دارد. قابلیت نهایی او باعث می‌شود تا بتواند از درون دیوارها هم ببیند و شلیک کند.
  • Jack: یک روبات از کلاس پشتیبان. کشتن دشمنانی که Marked شده‌اند باعث می‌شود تا Cooldown قابلیت نهایی او کاهش یابد. قابلیت نهایی او باعث می‌شود تا دشمنان را به طور مستقیم هدایت کنید.
ترفندها و نکات بازی Civilization 6 | معرفی بهترین رهبران، حاکمان و حکومت‌ها
خواندن

قابلیت‌های نهایی حکم یک ویژگی تازه را برای بخش Horde دارند، ولی به آن‌ها به چشم تلاقی دنیای Gears of War و Overwatch نگاه کنید. آن‌ها در گذر زمان شارژ می‌شوند و به شخصیت شما یک قدرت بسیار کارآمد یا یک بوست قابل توجه می‌دهند.

تشکیل یک تیم متوازن هم بسیار مهم است. توصیه می‌شود که یک نفر از هر تیم از بین JD و Marcus یکی را انتخاب کند. هر دوی آن‌ها قابلیت‌های تهاجمی خوبی دارند که در هنگام رویارویی با باس‌ها می‌تواند بسیار کارآمد باشد. از آن جایی که هر موج که در آن یک باس وجود دارد شامل یک سری دشمن دیگر هم می‌شود، ضروری است که با تمرکز روی باس اول او را از میان بردارید، در سریع‌ترین زمان ممکن.

همچنین توصیه می‌کنیم که حتما یک نفر از هر تیم شخصیت Jack را انتخاب کند. او بسیار سریع است و می‌تواند به دیگر اعضای تیم کمک کند. قابلیت نهایی او هم به شدت کارآمد است. اگر کاری کنید که حواس دشمنان از هم‌تیمی‌های شما پرت شود و یک سری Swarm هم در این راه از بین ببرید، می‌تواند یک استراتژی بسیار خوب لقب بگیرد.Skill Card ها و Perk ها

دو راه وجود دارد تا عملکرد خود در بخش Horde بازی Gears 5 را بوست کنید: Skill Card ها و Perk ها. شاید در نگاه اول این دو قابلیت مشابه به نظر برسند، ولی در عمل تفاوت‌های قابل توجهی میان آن‌ها وجود دارد.

در اصل، Perk ها در هر بازی از Horde به شخصیت‌هایی خاص، بوست‌های مخصوص به خود را می‌دهند. شما می‌توانید در هر دست از Horde با خرج کردن Power یکی از چهار Perk مرتبط با هر شخصیت را ارتقا دهید که شامل مواردی چون نوار سلامتی طولانی‌تر یا قوی‌تر شدن اسلحه‌ی Assault Rifle و غیره می‌شود. هر شخصیت‌ Perk های خاص خود را دارد و هزینه‌ی ارتقای آن‌ها هم بعد از هر ارتقا افزایش پیدا می‌کند. معمولا ارتقا دادن Perk ها فکر بهتری نسبت به خرج کردن پول روی مواردی چون سنگرها و تورت‌ها است. به این علت این را می‌گوییم که در کل مسابقه می‌توانید از Perk ها استفاده کنید. در واقع عمر آن‌ها بیشتر از تورت و سنگر است. وقتی که نزدیک به موج حاوی باس هستید، سعی کنید تا روی Perk های مرتبط با دمیج تمرکز بیشتری داشته باشید.

معرفی سلاح‌های موجود در بازی Resident Evil 8 Village
خواندن

از سوی دیگر اما Skill Card ها و تعداد آن‌ها ارتباط مستقیمی با میزان وقتی که مشغول به بازی هستید دارد. هر چقدر که لول شما افزایش پیدا می‌کند، اسلات‌های Skill Card های شما هم بالاتر می‌رود. خود این کارت‌ها به شکل جایزه برای تجربه‌ی این بخش در قالب شخصیت‌های مختلف در دسترس شما قرار می‌گیرد. بعضی از آن‌ها چیزهایی مثل قدرت ضربات چاقو را افزایش می‌دهند و برخی دیگر امتیاز تیمی که کسب می‌کنید را. اگر کارت‌های تکراری هم به دست بیاورید می‌توانید با ترکیب دو کارت تکراری، یک مدل قوی‌تر از آن کارت را بسازید.

در حقیقت به لطف همین Skill Card ها است که شما می‌توانید تجربه‌ی خود از بخش Horde را شخصی‌سازی کنید. همچنین لول شما بین دو حالت Horde و Escape یکسان است، بنابراین هر چه که در حالت Horde بکارید، در حالت Escape هم قابل برداشت خواهد بود.


زنده ماندن در Horde

آخرین دشمن را نکشید

درست به مانند Gears of War 4، کار عاقلانه‌ای است اگر در آخر هر راند یک دشمن را زنده بگذارید چرا که مدت زمان استراحت بین هر راند بلافاصله پس از کشتن آخرین دشمن شروع می‌شود. اگر یک دشمن در نقشه وجود دارد، شما می‌توانید با بی‌توجهی به او شروع به جمع‌ کردن Power ها از روی زمین کنید و هر ارتقایی هم که مدنظرتان است را اعمال کنید. نیازی به عجله نیست. فقط توجه کنید که آخرین بازمانده از موج دشمنان یک Scion یا Sire نباشد، چرا که ممکن است خودتان را به کشتن دهید.


با آغوش باز پذیرای اسلحه‌های دیگر باشید

وقتی که در یک گوشه‌ی امن‌تر از نقشه گرفتار آماج دشمن شده‌اید، زیاد شلیک خواهید کرد. این به آن معناست که اسلحه‌های مورد علاقه شما مهمات‌شان تمام خواهد شد. در Gears 5 هر کسی اسلحه‌ای را پیدا می‌کند که بیشتر از بقیه‌ی اسلحه‌ها به مذاق‌اش خوش می‌آید، ولی از برداشتن و امتحان کردن بقیه‌ی اسلحه‌ها هم غافل نشوید. شما کلی رایفل Hammerburst و ساب‌ماشین گان Enforcer در نقشه پیدا خواهید کرد، که هر دوی آن‌ها برای از میان برداشتن دشمنان گزینه‌های چندان بدی نیستند. همچنین مهمات آن‌ها هم به وفور و با کشتن دشمنان به دست می‌آید.

راهنمای استفاده از بخش Photo Mode | ثبت بهترین تصاویر از بازی‌های محبوب‌تان
خواندن

یک رایفل دقیق را دم دست خود نگه دارید

اسلحه‌هایی مثل Enforcer و Lancer برای مقابله با دشمنان کوچک‌تر و ضعیف‌تر انتخاب‌هایی عالی به شمار می‌روند. با این حال، وقتی که می‌خواهید با دشمنان عظیم‌الجثه و بزرگی مثل Warden گرز به دست بجنگید، باید تیرهای خود را هدف‌مند شلیک کنید. به این منظور، توصیه می‌کنیم تا یک اسلحه‌ی قدرتمند و دقیق مثل Longshot یا Markza را دم دست خود داشته باشید. چرا؟ چون به کمک این‌ها شما می‌توانید راحت‌تر دشمنان را هدشات کنید و میزان قابل‌توجهی از سلامتی آن‌ها را از بین ببرید.


حواس‌تان به Sire ها باشد

همان‌طور که قبلا هم در این مقاله توصیه شد، باید به شدت حواس‌تان به یک نوع خاص از دشمنان باشد: Sire ها. این دشمنان از تیره‌ی Swarm بی‌شباهت به Flood از سری Halo نیستند، ولی به هر حال عملکرد آن‌ها کاملا متفاوت است. پس از این که این دشمنان به شما برسند، شما را با خود می‌کشند و از هم‌تیمی‌هایتان جدا می‌کنند. اگر آن‌ها زود به این دشمن شلیک کنند، شما زنده می‌مانید، ولی اگر تایمر نمایش داده شده به صفر برسد، شما کاملا خواهید مرد و دیگر امکان احیای شما وجود نخواهد داشت! اطمینان حاصل پیدا کنید که اگر این اتفاق برای کسی در گروه افتاد، بقیه‌ی اعضا هر کاری که می‌کنند را متوقف کنند و توجه‌شان را فقط معطوف آن عضوی کنند که گرفتار Sire شده است.

در پایان از شما دعوت می‌شود به دیگر راهنماهای بازی Gears 5 سر بزنید.

منبع
DIGITAL TRENDS
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن