راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Gears 5 – بخش Escape و فوت و فن‌های آن

با این راهنما، از هیچ چیز بخش Escape نخواهید هراسید!

این بار برای شما راهنمای بخش Escape در بازی Gears 5 را آماده کرده‌ایم. این بخش جدید در واقع ویرایشی نو از حالت کلاسیک Horde محسوب می‌شود. به جای این که یک گوشه بایستید و منتظر باشید تا موجودات Swarm به سمت شما حمله کنند، این شما هستید که باید به لانه‌ی‌ آن‌ها رخنه کنید. به این ترتیب، شما می‌توانید با کار گذاشتن سلاح‌ بیوشیمیایی در لانه‌ی آن‌ها یک بار برای همیشه کارشان را تمام کنید. جالب است، نه؟ بیایید یک راست برویم سراغ راهنما چرا که Escape با کل Gears 5 تفاوت دارد و برای زنده ماندن در آن باید نکات خاصی را رعایت کنید.


کار تیمی همه‌چیز را آسان می‌کند

می‌دانم. کلیشه‌ای است. ولی باور کنید که کار تیمی کلید اصلی زنده ماندن در حالت Escape بازی Gears 5 است. ذات تصادفی اسپان شدن دشمنان باعث می‌شود تا هیچ وقت ندانید چند قدم جلوتر چه چیزی انتظارتان را می‌کشد. اگر بتوانید با هم در ارتباط باشید و هماهنگ با یکدیگر عمل کنید، موفقیت نزدیک‌تر خواهد بود.

بر خلاف مودهای Horde و Versus، که هر دوی آن‌ها اساسا پنج‌نفره هستند، مود Escape یک حالت سه‌نفره است. بهترین حالت این است که دو دوست معتمد خود را برای این بخش انتخاب کنید. اگر هم یک تیم کامل ندارید، می‌توانید با گیمرهای دیگر تیم شوید. در این حالت، اگر دسترسی به میکروفون ندارید، سعی کنید تا حتما از طریق ایموت‌ها (Emote) با یکدیگر در ارتباط باشید.

وقتی که تیم‌تان تشکیل شد، نوبت به مرحله‌ی بعد می‌رسد: در کنار هم بمانید. اگر مجروح شوید خیلی مسئله بزرگی نیست به شرطی که یکی کنارتان باشد تا شما را احیا کند. ولی اگر پشت خطوط دشمن گرفتار شدید و این وسط مجروح شدید و محتاج به کمک، احتمالا دیگر کارتان تمام است چون کسی به دادتان نخواهد رسید. اگر کسی جان خود را از دست داد، امکان احیا کردن او در ادامه‌ی مسیر به وسیله‌ی Swarm Pod وجود دارد، ولی این را هم در نظر بگیرید که در طول این مسیر تیم دونفره خواهد شد. بهتر است خیلی روی این قضیه حساب نکنید. امکان رسیدن یک تیم دونفره به آن نقطه که بتوانند نفر سوم را احیا کنند کم است.


از Skill Card ها غافل نشوید

آن دسته از طرفداران دوآتشه و قدیمی Gears شاید از همان اول دلشان بخواهد که دل را به دریا بزنند و با انتخاب درجه‌ی سختی Master، مهارت‌های خودشان را اثبات کنند. ولی این ایده‌ی خوبی نیست. با این کار شما فقط خودتان را تحت فشار می‌گذارید و پیشروی‌تان کند می‌شود. کاراکترهای مود Escape  ارتقا پیدا می‌کنند، اسلات‌های بیشتری برای Skill Card ها باز می‌کنند و به این ترتیب شما می‌توانید شخصیت خود را حسابی باف کنید.

همان طور که لول شما ارتقا پیدا می‌کند، Skill Card های بیشتری آزاد می‌کنید. سپس، با ادامه دادن به تجربه‌ی مود Escape شما کارت‌های تکراری به دست می‌آورید. این کارت‌های تکراری را بعدا می‌توان معاوضه کرد و یک کارت ارتقایافته از آن تکراری‌ها را به دست آورد. با بازی روی درجه‌های سختی بالاتر، امکان به دست آوردن کارت‌های نادرتر هم وجود دارد، ولی به هر حال آسان‌تر شروع کنید. به این ترتیب شما می‌توانید اول یک سری کارت‌های معمول‌تر را جمع کنید، آن‌ها را ارتقا دهید و سپس به سراغ چالش‌های بعدی بروید. وقتی که لول شما بالاتر رفت، طبیعتا باید به فکر چالش‌های بیشتر باشید. ولی آن اوایل، فکر قهرمان‌بازی را از سر بیرون کنید.

هر گل بویی دارد!

هر کدام از شخصیت‌های حاضر در بخش Escape ویژگی‌ها و توانایی‌های خاص خود را دارد که باعث می‌شود تا شاهد عملکرد خاص هر یک در گیم‌پلی بازی هم باشیم. همچنین آن‌ها قابلیت‌های نهایی خاص خود را هم دارند که در فواصل معینی می‌توانید آن را فعال کنید. برای مثال، Keegan یک شخصیت از کلاس ساپورت است که مهارت‌هایش در واقع هم‌تیمی‌ها را باف می‌کند و قدرت قابلیت ویژه‌ی خودش را هم افزایش می‌دهد که در اصل تهیه‌ی مهمات برای خود و هم‌تیمی‌هاست. از سوی دیگر، Lahni یک شخصیت از کلاس دیده‌ور محسوب می‌شود که قابلیت ویژه‌اش یورش به‌شکلی خشن به سمت دشمنان است. به همین علت، مهارت‌های او مرتبط با باف شدن ضربات او در مبارزات تن به تن است و قابلیت نهایی‌اش هم حمله‌ای سهمگین به اسم Electroblade است. با این حمله، او به سرعت برق و باد دشمنان را قلع و قمع می‌کند و جلو می‌رود.

مهم است که شما کاراکتر مورد نظر خود را به خوبی انتخاب کنید و به این ترتیب، کل تیم از انتخاب شما نفع ببرد. کلاس تانک تیم شما باید با شجاعت جلو برود و جلوی آتش دشمن بایستد، نه این که به شکلی بزدلانه پشت سر همه حرکت کند. کلاس دیده‌ور به جای این که از یک فاصله دور با اسنایپر شلیک کند، باید در بطن درگیری‌ها هم حاضر باشد. اگر قرار است در حالت Escape برنده شوید، باید با هوشمندی شخصیت خود را انتخاب کنید و از تمام ویژگی‌ها و قابلیت‌هایش هم بهترین استفاده را ببرید.


از اسلحه‌های مختلف استفاده کنید

در حالت Escape مهمات کم پیدا می‌شود، خصوصا روی درجه‌های سختی بالا. به این ترتیب این اتفاق رخ می‌دهد که دشمنان پس از مرگ مهمات کمتری از خود به جای می‌گذارند. برای این که از حداکثر توان اسلحه‌ها بهره ببرید، سعی کنید تا اسلحه‌ای متفاوت از هم‌تیمی‌ها انتخاب کنید. به این ترتیب لازم نیست تا بر سر پیدا کردن مهمات از سر جنازه‌ها با هم رقابت کنید و این وقت را به جمع کردن مهمات اختصاصی اسلحه‌ی خود اختصاص می‌دهید و همه مهمات پیدا می‌کنند.

در حالی که هر شخصیت می‌تواند از هر نوع اسلحه‌ای استفاده کند، برخی شخصیت‌ها می‌توانند بهتر از برخی اسلحه‌ها استفاده کنند. مثلا Lahni نسبت به اسلحه‌های نزدیک‌برد مقاوم است و تخصص او در مبارزات تن به تن خلاصه می‌شود. بنابراین، یک شات‌گان بیشتر با خصوصیات او جور در می‌آید تا یک اسنایپر که بخواهد از راه دور شلیک کند.

دشمنان را گیر بیندازید!

آیا با باس‌های بخش Escape مشکل دارید؟ آیا Flock شما را کلافه کرده‌؟ شاید هم Warden شما را نابود می‌کند؟ خب برای تمامی این مشکلات یک راه حل جالب داریم. آن‌ها را در یک اتاق گیر بیندازید و دیگر کاری هم به آن‌ها نداشته باشید! در سراسر Hives، شما اتاق‌هایی پر از مهمات را پیدا می‌کنید که درب آن‌ها باز و از آن مهم‌تر، بسته می‌شود! اگر شما رویای جنگیدن با باس‌ها و به زانو در‌آوردن آن‌ها را در سر ندارید و فقط می‌خواهید از آن‌ها گذر کنید، آن‌ها را به داخل این اتاق‌ها بکشانید. سپس، یک Flashbang پرتاب کنید تا مقداری گیج شوند. این کار، به شما فرصت کافی برای بیرون رفتن از اتاق و بستن درب آن را می‌دهد. مشکل حل شد!


لیدربوردها اهمیت دارند

مود Escape سیستم لیدربورد هم دارد. به لطف این سیستم، شما با بقیه‌ی تیم‌ها رقابت می‌کنید تا ببینید که کدام تیم می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن یک بازی را به اتمام برساند. همان‌طور که در این بخش مشغول مبارزه هستید، هر دشمنی که بکشید از زمان کلی شما کم می‌کند. هدشات‌ها و دیگر کارهای جالب توجه هم حتی جوایز بهتری دارند. درجه‌های سختی پایین با خود جریمه‌هایی از نظر زمانی دارند که موجب می‌شود رسیدن به رتبه‌های خوب لیدربورد تقریبا غیرممکن شود. در همین حال اما درجه‌های سختی بالا با خود جایزه دارند. هر دشمنی که در درجه‌های سختی بالا بکشید، بیشتر از زمان کلی شما کم می‌کند.

لیدربوردها هر هفت روز یک بار بروزرسانی می‌شوند. نکته‌ی مهم، این است که بر اساس رتبه‌ی به دست آمده در لیدربورد، بازیکنان جوایزی دریافت می‌کنند. فقط به اتمام رساندن یک بازی به شما XP Boost می‌دهد، در حالی که اگر جزو ۵۰ درصد برتر لیدربورد باشید این بوست دوبرابر خواهد شد. جایزه‌ی اصلی اما برای وقتی است که به ۱۰ درصد اول یا ۱ درصد اول برسید. در این حالت، شما جوایز ویژه‌ای مثل اسکین‌ برای شخصیت‌ها و اسلحه‌ها و ایموت‌های ویژه به دست خواهید آورد. اگر می‌خواهید به آن رتبه‌ها دست پیدا کنید، باید لول شخصیت خود را ارتقا دهید، روی درجه‌های سختی بالاتر به تجربه‌ی مود Escape مشغول شوید، و همکاری تیمی خوبی داشته باشید.

امیدواریم که نکات بالا به کمک شما بیایند و بتوانید راحت‌تر از پس بخش Escape خصوصا روی درجه‌های سختی بالا بربیایید.

راهنمای بازی Gears 5 - چگونه در بخش Horde ماهر شویم؟
خواندن
راهنمای بازی Gears 5 - نکاتی برای شروع بخش داستانی
خواندن
منبع
Fanbyte
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن