راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice – قسمت سوم

با استراتژی به سراغ غول‌ها بروید

Sekiro Shadows Die Twice را می‌توان از سری بازی‌های جذابی دانست که با وجود این که مدت کمی از عرضه‌ی آن می‌گذرد، عده‌ی زیادی را به خود جذب کرده است. در قسمت‌های قبلی به بررسی نحوه‌ی مبارزه با ۱۸ باس ابتدایی پرداخته شد. برای مطالعه‌ی بخش سوم این مقاله در ادامه با ما همراه باشید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن

۱۹- Mist Noble

این باس نیز در منطقه‌ی Ashina Depths انتظار شما را می‌کشد. پس از کشتن باس قبلی، راه خود را روی تنه‌ی درختان پیش بگیرید تا به جایی با درختان نسبتا بزرگ‌تر برسید. در این‌جا صدای معبدی از دور به گوش شما خواهد رسید. به این صدا نزدیک شوید تا از دور شاهد این مکان باشید. حفره‌ای روی سقف این معبد وجود دارد که تنها راه ورود به آن و دیدن باسی به نام Mist Noble است.

نحوه مبارزه: سعی کنید در وهله‌ی اول خود را از بلندی به روی باس پرتاب کنید. خوشبختانه برای از بین بردن این دشمن زحمت زیادی نخواهید کشید و تنها با چند ضربه قادر هستید که کاراو را تمام کنید. آیتم‌های خود را صرف وی نکنید و آن‌ها را برای نبردهای آینده ذخیره کنید. البته دشمنان کوچک‌تری هم در اطراف شما هستند که کمی کار را برای شما دشوار می‌کنند. ویدئوی مربوط به این باس را می‌توانید در قسمت زیر تماشا کنید.

۲۰- O`rin of the Water

منطقه‌ی Ashina Depths نیز از نقاطی از بازی است که در آن با باس‌های بسیاری مواجه می‌شوید. کمی که به جلوتر بروید، زنی را در حال نواختن نوعی موسیقی مشاهده می‌کنید. اگر از او دور شوید، ناگهان به شما حمله کرده و درصد زیادی از جانتان از بین می‌رود. O`rin از معدود باس‌هایی است که در جریان بازی مجبور به مبارزه با او هستید.

نحوه مبارزه: این باس از سرسخت‌ترین و عجیب‌ترین دشمنان شما به حساب می‌آید. او یک روح است و انواع ضربات شما، تنها درصد کوچکی از جان او را کاهش می‌دهد. برای شروع بهتر است او را در هنگام نواختن موسیقی غافلگیر کرده و آسیب اول را وارد کنید. وقتی او به زدن ضربه روی می‌آورد، به درستی دفاع کنید. وقتی علامت قرمز رنگ روی باس نمایان می‌شود، با پرشی مناسب ضربات مداومی را به وی وارد کنید تا بخش قابل توجهی از خونش را بکاهید. البته اکثر حملات شما توسط او دفع می‌شود اما می‌تواند موثر هم باشد. تنها به سه دکمه برای سرنگون کردن باس مذکور نیاز دارید: L1 برای دفع ضربات، ضربدر برای پرش و R1 برای استفاده از شمشیر. لازم است بدانید که فنون گذشته به دلیل اثر کندی که دارند در این‌جا کارآمد نیست و بهتر است که از شیوه‌ی بالا استفاده شود. جنگ با این باس را تقریبا می‌توان مشابه با Genichiro Ashina دانست. برای اتمام نبرد شما باید شیوه‌ی دفاعی را به تهاجمی ترجیح داده و با ارائه‌ی یک بازی منطقی، باس را بکشید. به یاد داشته باشید که وقتی ضفیف شده باشید باید به گوشه‌ی نقشه رفته تا جان تازه‌ای بگیرید.

۲۱- Corrupted Monk

درست بعد از O`rin که باس سختی هم به نظر می‌رسد، باید با Corrupted Monk به جنگ بپردازید. در بازی این اجازه را ندارید که به صورت دلخواه از این باس گذر کنید و چاره‌ای جز مبارزه نخواهید داشت. پس بهتر است که درصد زیادی از سلامتی و آیتم‌های مورد نیاز خود را ذخیره کرده تا دچار دردسر نشوید.

نحوه مبارزه: از خصوصیات این باس می‌توان به جان طولانی و ضربات مهلک اشاره کرد. این دو ویژگی در کنار حرکات زنجیره‌وار، مبارزه را برای شما دشوار خواهد ساخت. اگر سعی کنید که تمام ضربات این باس را دفع کنید، از جانتان کاسته می‌شود. تنها یک حرکت فریب‌کارانه است که دشمن شما انتظارش را ندارد. پس از مبارزه با میمون‌ها در معبد Senpou (که در قسمت دوم به آن پرداخته شد)، فن جدیدی به نام Mortal Draw به شما آموزش داده می‌شود. ابتدا تنها در صورت نیاز دفاع کنید. پس از حملات مداوم، باس حدود ۳ ثانیه توقف می‌کند؛ این بهترین زمان برای اجرای فن است. با فشردن دکمه‌های L1 +R1 قادر به اجرای آن خواهید بود. نقطه ضعف این باس در پرش‌های نه چندان کاملش به وضوح دیده می‌شود. پس این لحظه هم فرصت خوبی برای ایجاد ضربه است. بعد از استفاده از فن، دوباره کمی زمان را صرف دفاع کنید. آن‌ قدر این چرخه را ادامه داده تا با موفقیت از میدان جنگ خارج شوید. نکته‌ی مهم این است که پس از پیروزی، پاداش‌ها و آیتم‌های فراوانی نصیب شما خواهد شد.

۲۲- Snake Eyes Shirafuji

این باس در منطقه‌ی Sunken Valley در قلعه‌ی Gun Fort حضور دارد. پس از پیشروی از روی درختان می‌توانید این باس را در حال دویدن مشاهده کنید. از دویدن صرف نظر کنید چرا که وقتی به Gun Fort برسید، او را ملاقات خواهید کرد.

نحوه مبارزه: دشمنان زیادی در این میدان جنگ شما را محاصره می‌کنند. ابتدا سعی کنید یکی از تفنگ‌داران را از بین ببرید. سپس از روی درختی که در سمت چپ باس قرار دارد به روی او پریده تا یکی از جان‌هایش از بین برود. حال با کمی دفاع و زدن ضربه با دکمه‌ی R1، مبارزه را ادامه دهید. به محض نمایان شدن علامت قرمز رنگ ضربات دیگری به او وارد کنید. وقتی خون این باس به ۷۰ درصد برسد، قدرت دفاعی‌اش کم شده و شما با حملات اندکی قادر به شکستش خواهید بود. به یاد داشته باشید که درخت سمت چپ شما می‌تواند نقش موثری در برتری داشته باشد.

۲۳- Long-arm Gentipede Giraffe

کمی پس از مبارزه‌ی سختی که با Shirafuji داشتید، باید به سراغ موجود عجیب و غریبی به نام Gentipede Giraffe بروید. محل این باس هم منطقه‌ی Sunken Valley است.

نحوه مبارزه: برای مبارزه با این باس باید دقیقا از شیوه‌ی نبرد با Long-arm Gentipede Sen`un استفاده کنید. این باس همیشه و در هر فضایی قادر به دیدن شما است؛ بنابراین نمی‌توانید حتی لحظه‌ای هم از او در امان بمانید. البته از نقاط ضعف این باس می‌توان به جان کم او اشاره کرد و شما برای از بین بردنش به زحمت نخواهید افتاد. نگه داشتن دکمه‌ی L1 در برابر اکثر حملات حریف اقدامی ضروری است. پس از ضربات زنجیره‌وار او، سعی کنید آسیب اندکی بزنید تا مبارزه به نفع شما پیش رود. نمایان شدن علامت قرمز رنگ هم کار شما را ساده‌تر می‌کند. تنها با یک پرش دقیق و ضربه‌ای جانانه، درصد زیادی از خون حریفتان را کم خواهید کرد.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن

۲۴- Guardian Ape

این باس را می‌توانید در محل Bodhisattva Valley پیدا کنید. پشت فضایی که با باس قبلی می‌جنگید، یک درب مخفیانه وجود دارد. برای ورود به این مکان شما ابتدا باید کلیدی به نام Gun Fort Shrine را به دست آورید. این کلید در اتاقی به نام Kuro وجود دارد. سعی کنید تمام فضاهای این اتاق را خوب بگردید تا به چیزی که می‌خواهید برسید؛ در غیر این صورت باید قید Guardian Ape را بزنید.

نحوه مبارزه: برای مبارزه با این باس به دو راهکار مجزا نیاز دارید. در قسمت اول او نمی‌تواند حملات شما را دفع کند و قدرت آن‌چنانی ندارد. در این قسمت تنها یک جان دارد و به نظر کار شما برای کشتن او راحت است؛ هر چند که ضربات مهلکی را به شما وارد می‌کند. حتما حواستان به علامت قرمز رنگ باشد تا در زمان مناسب بتوانید از باس دوری کنید. ما به شما Firecracker را پیشنهاد می‌کنیم که هر ۲۰ ثانیه قادر به استفاده از آن‌ها خواهید بود. سپس می‌توانید به پشت باس رسیده و به او آسیب برسانید. پس از این که یک بار جان Ape را تمام می‌کنید، او برای بار دوم با یک شمشیر بزرگ به استقبال شما می‌آید. حرکات و فنون این باس در این مرحله به کلی تغییر می‌کند. مراقب حملات او باشید چرا که به راحتی با چند ضربه‌ی ساده می‌تواند شما را از میان ببرد. پس از وارد آوردن ضرباتی منطقی، او چند ثانیه روی زمین می‌افتد؛ این بهترین فرصت برای بازی‌بازان است تا صدمات دیگری هم به وی بزنند. همچنین می‌توانید کمی از او دور بمانید. این کار شما او را برای حمله تحریک خواهد کرد. به محض این که این باس به سمت شما می‌آید، باید تغییر مسیر داده و ضربات دلخواه خود را به او بزنید.

۲۵- Lone Shadow Vilehand

در قلعه‌ی Ashina و بالای برج Ashina Dojo یک باس دیگر انتظار شما را می‌کشد تا باز هم به جذابیت و هیجان بالای بازی پی ببرید. پس از مرگ باس‌های Corrupted Monk و Guardian Ape، نوبت به باس دیگری به نام Lone Shadow Vilegand می‌رسد. شما باید به قلعه‌ی Ashina برگشته و به کمک بام‌ها به این باس برسید. این همان جایی است که با Jinsuke Saze به جنگ پرداختید.

نحوه مبارزه: مطمئن باشید که مهارتی به نام Puppeteer Ninjutsu را از قبل به دست آوردید. به وسیاه‌ی این مهارت می‌توانید با فشردن دکمه‌ی R1 در صحنه‌ی جنگ، دشمن کوچکی که همراه با باس است را بر علیه او کنید! قطعا دوست شما پس از چند لحظه به راحتی از بین می‌رود؛ اما همین چند ثانیه کافی است که شما ضربات خود را تا حدودی به باس وارد کرده و جان او را به صورت قابل توجهی کاهش دهید. سپس تکرار فن Whirlwind با زدن دکمه‌های L1 + R1 کمک فراوانی به شما خواهد کرد.

راهنمای بازی God of War – چگونه دستکش فیلم Avengers: Infinity War را پیدا کنیم
خواندن
از این بخش به بعد خط اصلی داستانی تمام می‌شود؛ اما هنوز هم می‌توانید در آن به جستجو و ماجراجویی پرداخته و دشمنان و باس‌های دیگری را هم ملاقات کنید. با بازگشت به اماکن قبلی و درب‌های مخفی، بازی‌بازان می‌توانند با باس‌های کوچک‌تری که اصطلاحا آن‌ها را مینی باس می‌نامیم، مبارزه کنند.

۲۶- Emma, the Gentle Blade

در بازی Sekiro، هر پایانی یک نام دارد. در صورت پایان بازی با نام Shura، شما می‌توانید با این باس مبارزه کنید. در بالای برجی به نام Ashina Dojo می‌توانید Emma را پیدا کنید. البته از این قسمت به بعد از بین بردن باس‌های بازی کار چندان دشواری نخواهد بود.

نحوه مبارزه: برای جنگ با این مینی باس می‌توانید از فن Shadowrush استفاده کنید. برای این منظور تقریبا ده متر از او دور شده و با دویدن و پرشی به موقع، آن را روی حریف پیاده کنید. خوشبختانه دشمن شما قادر به دفع این فن نیست و به راحتی درصدی از جانش کم می‌شود. البته استفاده از ترکیب دکمه‌های L1 و R1 هم به شما پیشنهاد می‌شود.

۲۷- Isshin Ashina

دقیقا بعد از کشتن Emma، در همان منطقه با باس دیگری به نام Isshin روبرو خواهید شد. مبارزه با این باس کمی به تمرکز و مهارت بیشتری نسبت به قبل نیاز دارد.

نحوه مبارزه: در ابتدا باید سعی کنید که همان کاری را که با Emma انجام دادید، با این باس نیز بکنید. تنها کافیست که ۱۰ متر از او دور شده و فن Shadowrush را اجرا کنید. این باس هم توان مقابله با فن مذکور را ندارد. به یاد داشته باشید که زیاد به دشمن نزدیک نشوید؛ چرا که به راحتی از عهده شما برمی‌آید. در وهله‌ی بعدی، Isshin شروع به پرتاب آتش می‌کند و شما با فشردن دکمه‌ی دایره می‌توانید از حملات او در امان بمانید. با پرش برروی فضاهای مشخصی که در بازی وجود دارند، می‌توانید به پشت باس رسیده و با ضرباتی منطقی وی را از پای درآورید. استفاده‌ی بیش از حد از آیتم‌ها خصوص Pellet ضروری نیست. از آن‌ها می‌توانید در جهت از بین بردن باس‌های بعدی استفاده کنید.

۲۸- Great Shinobi Owl

به نظر می‌رسد که انبوهی از باس‌های کوچک و بزرگ در برج Ashina Dojo حضور دارند. وقتی بازی را به طور کامل به پایان رساندید، در صورت تمایل می‌توانید با این باس زورآزمایی کنید.

نحوه مبارزه: Shinobi Owl ضربات سختی را به شما وارد می‌کند؛ با این حال قدرت دفاعی چندان جالبی ندارد. همین قضیه به شما در نبرد کمک خواهد کرد. در ابتدا سعی کنید که این حملات را دفع کرده و یا به مسیر مخالف رفته تا آسیب نبینید. به راحتی می‌توانید به پشت این باس رسیده و فن Whirlwind را اجرا کنید. تکرار این فن، درصد قابل توجهی از خون او را کاهش می‌دهد. وقتی باس برای ضربه زدن به هوا می‌پرد، دوباره سعی کنید در پشت او قرار بگیرید. از Firecracker برای زمانی که ضغیف شدید و جانتان رو به اتمام بود استفاده کنید. در مرحله دوم، این باس دودهای سمی را به سوی شما روانه می‌کند.تا قبل از تشکیل این سموم شما باید به ضربه زدن ادامه دهید تا او را ناتوان‌تر کنید. سپس در جایی مخفی شده تا کمتر صدمه ببینید. پس از اتمام اثر سموم، به سمت باس برگشته و او را از بین ببرید.

مطالعه دو قسمت پیشین:

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت دوم
خواندن

 

منبع
powerpyx
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن