راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice – قسمت دوم

با استراتژی به سراغ غول‌آخرها بروید

در قسمت اول این مقاله، به شرح جزئیاتی از بازی Sekiro Shadows Die Twice و ۸ باس ابتدایی آن پرداختیم. در ادامه می‌توانید اطلاعاتی در خصوص نحوه‌ی مبارزه با سایر باس‌های این بازی را مشاهده کنید. با پیکسل آرتس همراه باشید.

۹- General Kuranosuke Matsumoto

این باس نیز در قلعه‌ی Ashina حضور دارد. پس از کشتن Blazing Bull که در قسمت قبلی به آن پرداختیم، به بالای پله‌های مشخص شده‌ای هدایت خواهید شد. در انتهای مسیر ۴ تفنگدار هستند که در بین آن‌ها می‌توانید باس جدیدی را مشاهده کنید؛ او همان Kuranosuke Matsumoto است.

نحوه مبارزه: خصوصیات این باس و نحوه‌ی جنگیدن او را می‌توان مشابه با General Naomori دانست. تنها تفاوت این باس ، نوار سلامتی طویل‌تر و همچنین ضربات بیشتر است. ابتدا نبرد خود را با از بین بردن ۴ تفنگدار آغاز کنید. پس از این کار، تا زمانی که دشمن اصلی قادر به دیدن شما نباشد عقب‌نشینی کنید. سپس از روش پشت‌بام‌ها روی او پریده و با یک حمله مخفیانه جانش را تا حد قابل توجهی کاهش دهید. با ترکیبی از فنون گریز و Whirlwind که قبلا هم از آن‌ها استفاده شد می‌توانید از این میدان جنگ با پیرروزی خارج شوید.

 

۱۰- Shikibu Toshikatso Yamauchi

پس از ورود به قلعه‌ی Ashina، اگر مسیر خود را به سمت چپ تغییر دهید، به دروازه‌ای خواهید رسید که با بازکردن آن و پیشروی بیشتر معبدی را مشاهده خواهید کرد.

نحوه نبارزه: دشمن مذکور از معدود باس‌هایی است که شیوه‌هایی که در گذشته گفته شد اثری در ضعیف شدنش نخواهد داشت پس فرمول جاخالی، جاخالی و سپس حمله را استفاده نکنید. همچنین این باس جان زیادی دارد که مبارزه را برای شما دشوار خواهد کرد. ابتدا این باس را روی پله‌ها در شرایطی که پشت به شما است ملاقات می‌کنید؛ پس سعی کنید صدمه‌ی اول را مخفیانه وارد کنید. بهترین راه برای مقابله با این باس، از بین بردن ابزار حفاظتی او است. استفاده از ابزاری مانند Firecracker و فن Ichimonji کار را برای شما ساده‌تر می‌کند. این ضربه را می‌توانید با فشردن دکمه‌های دایره و L1 به حریف وارد کنید. اگر این عمل را در حدود ۸ بار تکرار کنید، وی از پا در می‌آید. البته استفاده از آیتم خریداری شده‌ای مثل Fitsul of Ash نیز کارساز خواهد بود. غیر از این شیوه‌ها، شکست دادن این حریف کار بسیار سختی برای بازی‌بازان خواهد بود. ضمنا حواس‌تان باشد که در طول این مبارزه توسط بقیه دشمنان دیده نشوید و دشمنی که نزدیک طبل است را هم از پای دربیاورید تا بقیه را خبر نکند.

 

۱۱- Lone Shadow Longswordman

با نگاهی به محل قرارگیری باس‌های این بازی متوجه می‌شویم که عده‌ی زیادی ازآن‌ها در قلعه‌ی Ashina حضور دارند. با ورود به این قلعه، دشمنان بسیاری قصد گرفتن جان شما را دارند که یکی از آن‌ها را می‌توان Longswordman دانست. پس از ورود به این قلعه، به سمت چپ بروید تا دروازه‌ی دیگری را مشاهده کنید. با کمی پیشروی به اردوگاه دشمنان خواهید رسید که تفنگداران و سایر افراد قصد کشتن شما را دارند. پس از نابودی آن‌ها، یک سامورایی را می‌بینید که بالای یک حفره ایستاده است. از حفره به پایین بپرید تا مبارزه آغاز شود.

نحوه مبارزه: هر زمان که باس این قسمت به قصد حمله به سمت شما می‌آید، با استفاده از دکمه‌های دایره و L1 از او بگریزید (از سمت چپ او). سپس به سرعت فن Whirlwind را اجرا کنید و با تکرار آن ضربات سختی به حریف بزنید. تنها چیزی که باید به آن توجه کنید، زمان‌بندی صحیح برای اجرای این شیوه است. پس از یک بار مبارزه با این باس،، دفعات بعدی او آماده حضور شما است و به محض ورود شما به میدان مبارزه متوجه شما می‌شود. برای جلوگیری از این کار، به جای حفره اول که سامورایی بغل آن ایستاده از حفره دوم استفاده کنید تا بتوانید یک حمله از بالا به او داشته باشید.

 

۱۲- Jinsuke Saze

قلعه‌ی Ashina دارای ساختمان‌های متعددی است که چیزهای شگفت‌انگیزی در آن یافت می‌شود. Ashina Dojo نام یکی از برج‌های بلند این منطقه است که با بالا رفتن از آن و شکست دادن برخی دشمنان می‌توانید با باس دیگری به مبارزه‌ای مهیج بپردازید.

نحوه مبارزه: از نکات دشوار این باس می‌توان به وارد آوردن ضربات سخت و مهلک اشاره کرد. با این همه، Jinsuke Saze جان کم و قدرت دفاعی ضعیفی دارد که می‌توانید از آن‌ها به نحو احسن استفاده کنید. کافیست که خشونت بیشتری را چاشنی کارتان کنید و با فن Whirlwind به وی صدمه بزنید. نقطه‌ی ضعف این باس به حدی آشکار است که با وجود دفاع باز هم مقداری از خونش کاسته می‌شود. پس در این زمان به ضربات بیشتر روی آورید و هنگامی که او به شما حمله می‌کند، ببا فشردن دکمه‌های L و دایره در امان بمانید.

 

۱۳- Genichiro Ashina

جالب است بدانید که بلافاصله پس از کشتن باس قبلی، باید با باس دیگری مواجه شوید. این نکته را در نظر داشته باشید که در مبارزه‌ی قبلی خون زیادی از دست ندهید؛ چرا که مبارزه‌ای سخت‌تر پیش روی شما است. کافیست از پنجره بیرون بروید و به پشت بام برسید.

نحوه مبارزه: برای از بین بردن این باس نیاز است که دو مرحله‌ی متفاوت را طی کنید. در بخش اول، این باس دو جان دارد و حرکات یکسانی را از او خواهید دید. کشتن این باس در مرحله‌ی اول دشمن چندان سختی به نظر نمی‌رسد. در بخش دوم، وی تبدیل به فرد قدرتنمندی شده که تنها یک جان دارد. سلاح Loaded Axe در این قسمت ایده‌آل به نظر می‌رسد چرا که آسیب زیادی به حریف وارد خواهد کرد. در این‌جا لازم است که با مهارت خاصی، نبرد را کنترل کنید و اجازه ندهید که او مانند یک اسباب‌بازی با شما رفتار کند. در زمان لازم به او نزدیک شوید و با سلاح مذکور، ضربات عادی را وارد کنید. این کار کمی نیاز به زمان دارد اما بهترین شیوه برای اتمام جان Genichiro Ashina است. یکی دو بار که به حریفتان صدمه بزنید، او به سرعت به سمت شما حمله می‌کند. با استفاده از L1 ضربات او را به سادگی دفع کنید و با فشردن دکمه‌ی R1 به وی واکنش نشان دهید. البته استفاده از ابزاری مثل Mikri Counter هم می‌تواند کارساز باشد؛ به شرط این که فرد ریسک پذیری باشید. این ابزار آسیب بیشتری را به باس وارد می‌کند. گاهی هم ممکن است دشمن شما برای از بین بردن راحت‌تر شما به هوا پریده و به سرعت به زمین فرو آید. در این حالت باید به سرعت به سمت چپ فرار کرده و نحوه‌ی مبارزه‌ای که گفته شد را از سر بگیرید.

 

۱۴- Armored Warrior

از سری باس‌های بازی است که حتی اگر تمایلی هم نداشته باشید، باید با آن بجنگید. محل این دشمن در معبد Senpou است.

نحوه مبارزه: جنگ با این باس کمی متفاوت با دشمنان قبلی است. هر صدمه‌ای که به این کاراکتر وارد کنید، از جان او کاسته نمی‌شود و باید از شیوه‌ی دیگری برای شکست‌ دادنش استفاده کنید. یکی از شیوه‌های مفید برای این کار، از بین بردن Posture او است. برای این منظور می‌توانید از سلاح Loaded Axe استفاده کنید. سپس او را به سمت خود کشانده و از بالای آن منطقه به پایین پرتابش کنید. به قتل رساندن این باس تنها با کمی تمرکز میسر خواهد بود.

 

۱۵- Long-arm Gentipede Sen`un

پس از کشتن باس قبلی، به ماجراجویی خود در همین معبد ادامه خواهید داد. با کمی پیشروی، افرادی با چند گرگ را مشاهده می‌کنید که با پرتاب بمب سعی در گرفتن جان شما دارند. وقتی از آن فضا بالا بروید، در سمت راست شما یک اتاق تاریک وجود دارد که باس دیگری در آن‌جا به خون شما تشنه است.

نحوه مبارزه: اگر ابتدا سعی کنید که ۳ دشمن کوچکی که در آن منطقه هستند را از بین ببرید، کار ساده‌تری در پیش خواهید داشت. فقط باید مراقب باشید که سقوط نکنید؛ در غیر این صورت باس متوجه حضور شما خواهد شد. حال با پرش و ایجاد صدمه بر سر باس این قسمت می‌توانید در مقابل او به برتری نسبی دست پیدا کنید. یک دشمن کوچک دیگر باقی می‌ماند که باید به سرعت او را از بین ببرید؛ حال شما هستید و Long-arm. شیوه‌های گذشته برای این باس چندان کارساز نخواهد بود و باید چاره‌ی دیگری برای شکست وی بیابید. یکی از این راه‌ها، استفاده از دکمه‌های L1 برای دفع ضربات و ضربدر برای پرش است. به محض نمایان شدن آیکون قرمر روی این باس، از R1 برای صدمه زدن استفاده کنید. به یاد داشته باشید که مهارت‌هایی مثل Ascending Carp، Descendig Carp و یا Flowing Water در این بخش به کارتان خواهد آمد.

 

۱۶- Folding Screen Monkeys

در صورت پیروزی در برابر Genichiro Ashina، شما می‌توانید به بخش جذابی از بازی رفته و فضای جالب و متفاوتی را تجربه کنید. تنها کافیست با Divine Heir صحبت کنید و  به دودهایی که در اطراف شما در حال انتشار هستند توجه کنید تا به مسیر درست پی ببرید. در این قسمت باید با میمون‌های مختلف و عجیبی دست و پنجه نرم کنید.

نحوه مبارزه: ۴ نوع میمون مختلف هستند که برای هر کدام باید از مهارت‌های متفاوتی در جهت پیروزی استفاده کنید. در این بخش باید بیشتر از فکرتان استفاده کرده و گاهی با حرکات مخفیانه، دشمنان را غافلگیر کنید. نکته‌ی مثبت این است که برای شکست دادن حریفان دیگر نیاز نیست فرار کنید.

میمون نامرئی: در ابتدای مرحله به این میمون می‌رسید که پیدا کردنش هم کار چندان ساده‌ای نیست. شما می‌‌توانید چند قدم به جلو حرکت کرده و ناگهان به فضای عقب خود ضربه وارد کنید؛ شاید این میمون درست پشت سر شما باشد. راه حل دیگر این است که به ردپا و یا سایر اثراتی که این میمون می‌گذارد توجه کنید تا او را بیابید. (برای درک بهتر این مسئله ویدئو را مشاهده کنید.)

میمون سبز رنگ: برخلاف میمون قبلی، دیدن این میمون کار راحتی خواهد بود. ابتدا لازم است که او را تا مسیری تعقیب کنید. سپس این میمون به بالای یک ساختمان می‌رود و شما برای غافلگیر کردنش کافیست زنگ بزرگی که در آن‌جا وجود دارد را با استفاده از اهرم آن به صدا درآورده و وی را سراسیمه کنید. وقت آن است که به بالای ساختمان رفته و در حرکتی سریع، کار این میمون را هم تمام کنید.

میمون بنفش رنگ: از بین بردن این میمون آسان به نظر می‌رسد اما به کمی تفکر نیاز دارد. در سمت چپ شما ساختمان بلندی وجود دارد که معمولا اقامت‌گاه این میمون است. به آن‌جا رفته و دربی که در سمت چپتان وجود دارد را باز کنید تا نور داخل ساختمان افزایش پیدا کند. در نزدیکی این درب یک یادداشت وجود دارد که روند به قتل رساندن میمون در آن توضیح داده شده است. پس از افزایش نور، شما قادر به دیدن رد پای بنفش رنگ این میمون خواهید بود. کمی صبر کنید که میمون بازگردد؛ سپس با حرکتی ناگهانی پریده و به راحتی کار او را تمام کنید.

میمون قرمز رنگ: برخلاف باس‌های قبلی، این میمون قدرت بینایی و شنوایی بالایی دارد که کمی شما را به دردسر خواهد انداخت. او را تا ساختمان بلندی تعقیب کنید تا در آن‌جا به نبرد بپردازید. سعی کنید هم‌زمان با ضربات این میمون خم شوید تا آسیب نبینید. سپس خود را به پشتش رسانده و وی را از بین ببرید. از این بخش به بعد از شر میمون‌ها خلاص می‌شوید و در ادامه‌ی بازی باس‌های دیگری را ملاقات خواهید کرد.

 

۱۷- Snake Eyes Shirahagi

این باس در منطقه‌ی Ashina Depths وجود دارد. برای رسیدن به او باید از روی صخره‌ها حرکت کنید تا خطر دریاچه‌ی سمی شما را تهدید نکند. با استفاده از قلابی که در اختیار دارید به مسیر خود ادامه داده تا به این باس برسید.

نحوه مبارزه: مبارزه با Shirahagi دقیقا مشابه با باسی دیگر به اسم Shirafuji است. یکی از نکاتی که باید در نظر بگیرید این است که هرگز در این منطقه سر و صدایی ایجاد نکنید؛ چرا که اطرافتان پر ازتیراندازانی است که جان شما را به خطر می‌اندازند. وقتی با استفاده ازقلاب به جایی می‌رسید که باس حضور دارد، آهسته به سمت او رفته و از پشت ضربه‌ای به او بزنید تا یکی از جان‌هایش را از دست بدهد. با استفاده از ابزار Firecracker نیمی از جان او کاسته خواهد شد. Posture این باس به مرور زمان بهبود می‌یابد و به همین دلیل باید به سرعت اقدام کنید. در این بخش کافی است تا با شمشیر خود به وی صدمه بزنید تا در عرض چند ثانیه به پیروزی دست یابید.

 

۱۸- Tokujiro the Glutton

از دشمنان غول‌پیکر شما به حساب می‌آید که در مزرعه‌ای در منطقه‌ی Ashina Depths به نبرد با او خواهید پرداخت. مبارزه با این باس مطابق میل شما نیست و مجبور هستید که با او بجنگید. پس از کشتن Shirahagi، مسیر مشخصی از یک مزرعه را طی خواهید کرد و باید با استفاده ازقلابتان از تنه‌ی درختان عبور کنید تا به Tokujiro برسید. پس از کمی مبارزه خواهید دید که چند میمون از او محافظت می‌کنند که کار شما را دشوار خواهند کرد.

نحوه مبارزه: چگونگی مبارزه با این باس تقریبا مشابه با Juzou the Drunkard است؛ با این تفاوت که باس پیش روی شما قدرت و استقامت بیشتری دارد. ابتدا بهتر است میمون‌های اطرافتان را از بین ببرید تا با خیالی آسوده با دشمن اصلی بجنگید. سپس از دست باس فرار کرده تا از دید او دور شوید. شما می‌توانید به بالای درختی که در سمت راست Tokujiro قراردارد رفته و حمله‌ای هوایی به او کنید. با همین کار، یکی از جان‌های باس از بین می‌رود. سپس دسترسی به پشت او و استفاده از آیتم healing gourd را به شما توصیه می‌کنیم.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت اول
خواندن
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

ادامه دارد…

 

منبع
PowerPYX
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن