راهنمای بازی

راهنمای بازی Mortal Shell

مهم‌ترین نکات و ترفندها

اولین ساعات بازی Mortal Shell سریعا یک موضوع را برای بازیکن روشن می‌کنند؛ طی اولین قدم‌های بازی مذکور، برای بازیکن مشخص می‌شود که موفقیت فرمول عناوین Soulsborne تنها محدود به بازی‌های استودیوی «فرام‌ سافتور» نیست، بلکه با کمی تلاش، هرکسی قادر خواهد بود با استفاده از آن عنوانی درخور ارائه دهد. سازندگان در استودیوی «کُلد سیمِتری» (Cold Symmtetry) هم این را خوب دانسته و با جدیدترین ساخته‌ِی خود یعنی Mortal Shell ثابت کرده‌اند که سازندگان ماهری هستند. کسانی که دیگر نمونه‌های این ژانر متشخص را تجربه کرده‌اند می‌دانند که Mortal Shell می‌تواند در اوایل کار خود بسیار پس‌زننده، گیج‌کننده، آزاردهنده و چالش‌برانگیز باشد. در اولین ساعات، شما مهارت و صبر خود را محک خواهید زد. این یعنی قرار است ساعات بسیاری را صرف تلاش‌های مکرری که عرق سرد بر پیشانی شما می‌نشانند، بکنید. اما باید بدانید این کوشیدن افراطی بسیار هم قرار است سرگرم‌کننده باشد، چرا که خود Mortal Shell عنوانی است متعادل و سرگرم‌کننده. برای اتمام Mortal Shell، بازیکن نیاز به دانش و منابع خاصی دارد. حال، بازیکن هر یک از پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، ایکس‌ باکس وان، یا رایانه‌های شخصی هستید، بهتر است راهنمای بازی Mortal Shell در فراگیری مهم‌ترین نکات و ترفندها به‌منظور پیشروی در این بازی دشوار و طافت‌فرسا را در وب‌سایت «پیکسل آرتس» از دست ندهید. ما طی این راهنمایی چندگانه شما را در زمینه‌ی ‌گشت‌وگذار بازی، نحوه‌ی کارکرد آیتم‌ها و سیر تا پیاز مبارزات، راهنمایی خواهیم کرد.

راهنمای بازی Mortal Shell

فهرست محتوا

راهنمای بازی Mortal Shell: با آن مثل یک بازی ریتمیک رفتار کنید

شایدی تیتر که هم‌اکنون خواندید برایتان کمی عجیب باشد، اما باید بدانید که این حرف را تقریبا برای هر عنوان Soulsborne که تاکنون عرضه شده، زده‌ایم. بازی‌های سبک مذکور بخاطر سختی بسیارشان مشهورند، اما علی‌رغم دشواری بالا، بازی‌های بسیار منصفی هم هستند. کافی است چندین بار یک چیز را امتحان کرده تا متوجه شوید که جریان بازی واقعا آهسته‌تر از چیزی است که تصور می‌کنید. شتاب‌زدگی بازیکن و اضطراب وی در راستای «شلوغ» و بی‌نظم نشان دادن Mortal Shell بسیار موثر بوده و دقیقا به همین خاطر است که می‌گوییم با چنین عناوینی همچون بازی‌های ریتمیک رفتار کنید. شما به راحتی می‌توانید با تشخیص الگوهای دشمنان از پس آن‌ها بربیایید. دریافتن این الگو، نیازمند وقت و دقت بسیار بالاست. با آرامش عمل کنید و به جزئیات مواردی که اطرافتان رخ می‌دهد، دقت نمایید. سپس با دانسته‌های جدیدتان حمله کرده و در مواقع نیاز به سادگی از خود دفاع کنید. این پروسه درست مانند یک بازی ریتمیک و موسیقی‌محور چون Guitar Hero یا Rock Band است؛ بازیکن در چنین عنوان‌هایی باید تمامی فاکتورهای اولیه و ثانویه که در آن لحظه رخ می‌دهند را سنجیده و الگوهای جدیدی که همزمان با نواخته شدن برایش ظاهر می‌شوند را پیشاپیش پیش‌بینی کند. دشمنان در Mortal Shell چندان در طراحی با یکدیگر فرق ندارند. آن‌ها همانند نوت‌های بازی‌های ریتمیک بوده و شما کسی هستید که باید آن‌ها را بنوازید. به نحوه‌ی حرکتشان بنگرید و سعی کنید متوجه زمان‌بندی حملاتشان شوید. این‌گونه به موقع علیه‌شان واکنش نشان خواهید داد. به بازی‌های Soulsborne مثل یک رقص نگاه می‌کنیم. این یعنی شما حین مواجه شدن با دشمنان، می‌توانید از حرکاتی که از قبل تعیین شده استفاده نمایید. اگر به درستی از پس این «رقص» بربیایید، دیگر چیزی جلودارتان نخواهد بود.

راهنمای بازی Sea of Thieves | چگونه در نبردهای دریایی Sea of Thieves پیروز شویم
خواندن

راهنمای بازی Mortal Shell: بشورید، آبکش کنید، سپس تکرار

اگر قرار باشد Mortal Shell یک بازی ریتمیک فرض شود، باید آن را برابر با Guitar Hero روی درجه‌ی سختی Expert پنداشت. اگر نتوانستید آهنگ خود را در اولین امتحان تمام کنید، ناراحت نشوید، زیرا بازی طوری طراحی شده که هیچکس در اولین رویارویی خود با چالش‌های بازی نتواند پیروز شود. شما در چنین لحظاتی خود را عصبی خواهید یافت، اما به یاد داشته باشید که این تلاش‌های به‌ظاهر بی‌فایده‌ی شما تنها تمرین‌هایی بوده در جهت دست‌یابی به بهترین شیوه‌ی بازی کردن. هرچقدر بیشتر تمرین کنید، بهتر خواهید شد. موفقیت در این بازی در تکرار و تمرین نهفته است. اگر از نقشه‌های موفق خود جلوی دشمنان مختلف استفاده کنید، بر آن‌ها غلبه خواهید کرد. البته نیاز به ذکر است که گاها مواردی در بازی ظهور می‌کنند که مقابله کردن با آن‌ها مستلزم تغییر در شیوه‌ی قبلی خویش است، اما در نگاهی کلی، یک بار که قلق بازی را پیدا کنید دیگر چیزی نمی‌تواند شما را شکست دهد. برای مثال در سناریویی فرضی، جهش زده و نزدیک‌ترین دشمن را از پای درآورید. سپس شخص بعد از او را بکشید. بعد از آن، سعی کنید یکی از اشخاص باقی را سمت تله‌ی فرستاده و درحالی که از حرکت‌کردن بازایستاده، به او ضربه‌ای سهمگین را وارد کنید. همین کار را برای شخص دیگر انجام دهید تا درنهایت با آخرین دشمن حاضر در منطقه مواجه شوید. Mortal Shell در اکثریت مواقع این‌گونه عمل می‌کند. آیا ممکن است اشتباهی رخ دهد؟ صدالبته. مطمئنا شما اشتباهاتی را مرتکب خواهید شد، اما همیشه آرامش خویش را حفظ کرده و شکست‌های متوالی را چون بهبود و تقویت بپندارید.

ساخت اکانت PSN | چگونه اکانت پلی‌استیشن خود را بسازیم
خواندن

راهنمای بازی Mortal Shell

راهنمای بازی Mortal Shell: عجله نکنید

معمولا بدترین کاری که بازیکنان چنین عناوینی می‌کنند،‌ این است که خود را برتر شمرده و مطابق مسیری که بازی برایشان تعیین کرده عمل نمی‌کنند. برای مثال، با غرور بسیار،‌ سمت نقطه‌ی مدنظر خود دویده و بدون آن‌ که بیم از چیزی داشته باشند، به دویدن خود ادامه می‌دهند. این عمل معمولا ختم به یک فاجعه می‌شود. حتی ضعیف‌ترین دشمنان هم می‌توانند بازیکنان مغرور و خودبین را که تصور می‌کنند نیازی به تامل ندارند، شکست دهند. می‌دانم، آهسته و پیوسته عمل کردن خیلی سخت است. دوست دارید همه چیز سریع پیش برود و تمام شود، اما به خاطر داشته باشید که گاها نیاز است دو قدم به عقب برداشته و مجدد برنامه‌ریزی کنید. برنامه‌ریزی دوباره و تبدیل آن به عادت یکی از واجبات Mortal Shell است. عجله نکنید. به آهستگی بازی نمایید و از دانش خود حین نبرد و موقعیت‌های مرگبار استفاده کنید.

راهنمای بازی Mortal Shell: از آیتم‌هایی که پیدا می‌کنید نهایت استفاده را ببرید

یکی از نکات متمایزکننده‌ی Mortal Shell در مقایسه با بازی‌های Soulsborne، نقش فعال بازیکن در حل کردن معماهای دنیای بازیست و از جمله مواردی که در این مسیر به شما یاری می‌رسانند، آیتم‌هایی بوده که طی سفرتان پیدا می‌کنید. حد و اندازه‌ی آیتم‌های مختلف بازی را بسیار بپندارید. اگر غیر از این بود، بدانید که چیز خاصی است. وقتی وارد بازی شوید بیشتر به این موضوع پی خواهید برد. مثلا آن قارچ عجیبی که اوایل بازی پیدا می‌کنید را مصرف نمایید. سریعا متوجه خواهید شد که آن قارچ عجیب منجی شما در مبارزات بوده  و با مصرف مکرر آن،‌ توانش بیشتر هم می‌شود. هر آیتم با استفاده‌ی مکرر بیشتر شناخته شده که به اثرگذاری‌اش می‌افزاید.

راهنمای بازی Escape Game Home Town Adventure
خواندن

راهنمای بازی Mortal Shell

راهنمای بازی Mortal Shell: یک نقشه‌ی ذهنی برای خودتان بسازید

طراحی مرحله‌ی Mortal Shell مانند یک دیگ‌ ماکارونی در مقابل دیدگان یک مورچه است؛ شما در این بازی نقشه‌ای ندارید، لذا باید به محیط اطراف خود دقت فراوان داشته باشید تا این‌گونه گشت‌وگذاری معنادار را آغاز کنید. برای مثال،‌ یک پل مخروبه، یک درخت زشت یا مجموعه‌ای از قبرها خود می‌توانند نقطه‌ی بخصوصی باشند که با استفاده از آنان مسیریابی کنید. مثلا قارچ عجیبی که بالاتر به آن اشاره کردیم،‌ Weltcap، معمولا اطراف منطقه‌ی آغازین رشد می‌کند. مکان‌های مربوطه را به یاد داشته باشید تا در مواقع لزوم دوباره جمع‌آوری‌شان کنید.

راهنمای بازی Mortal Shell: طراحی دنیای بازی را در درک کنید

کمی بعد از آغاز بازی، شما به یک معبد در منطقه‌ی «فال‌گریم»‌ (Fallgrim) خواهید رسید. این محیط حکم مرکز فرماندهی را دارد. با ورود به جای مذکور، سریعا شش «شَم» را خواهید یافت که کارهایی که بازیکن در ابتدای کار بایستی انجام دهد را نشان می‌دهند. به عبارتی، راهنمای شما هستند. سه تا از آن‌ها شما را سمت «پوسته»‌ (Shell) های گوناگون هدایت کرده و سه تای باقی سمت سلاح‌های متناظر. سپس این توهمات شما را سمت سازه‌هایی بخصوصی راهنمایی خواهند کرد که نقش قطب‌نمای بازیکن را ایفا می‌کنند. «فال‌گریم» را یک نقطه‌ی اتصال در نظر بگیرید. این معبد نه تنها تیپ مبارزه‌ی شما را، براساس علایق شخصی، تعیین کرده، بلکه مسیری مشخص را به‌منظور یافتن سلاح‌های مخفی، البته بعد از شکست باس‌فایت کوچکی که نگهبان سلاح متناظر بوده، برایتان روشن می‌کند.

منبع
Polygon
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Ehtesham
Ehtesham
10 ماه قبل

خیلی عالی دمتون گرم

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن
بستن