راهنمای بازی

راهنمای بازی Hearthstone – نکاتی برای تازه‌کاران

اگر تا به حال Hearthstone بازی نکرده‌اید این مقاله برای شماست

اگر شما هم از کسانی هستید که نگاهی به بازی Hearthstone دارید اما نمی‌دانید باید از کجا شروع کنید مقاله پیش رو روشن کننده راه شما به این بازی است. توضیحات ما ممکن است در ابتدا کمی پیچیده به نظر برسد اما نگران نباشید ما تنها به موارد مورد نیاز اولیه می‌پردازیم.


بازی Hearthstone چیست؟

Hearthstone یک بازی رایگان کارتی بر اساس دنیای فانتزی مجموعه وارکرفت است که برای رایانه‌های شخصی و گوشی‌های هوشمند عرضه شده. شما از میان نه کلاس مختلف یک قهرمان را انتخاب می‌کنید و به وسیله کارت‌ها جادوها و موجودات خیالی به نام مینیون با سایر بازیکنان به صورت آنلاین رقابت می‌کنید. وقتی پیروز می‌شوید که میزان سلامتی طرف مقابل به صفر برسد. در هر نوبت یک بازیکن کارتی رو می‌کند و همچنین کریستال مانا را به دست می‌آورد. از این کریستال‌ها می‌توان برای جادو کردن و ظاهر کردن مینیون‌ها استفاده کنید. هرچه کارت‌های قدرتمندتری استفاده کنید مانای بیش‌تری نیز می‌بایست مصرف کنید. در ابتدای هر دور بازی مخزن مانای شما پر می‌شود تا بتوانید دوباره از کارت‌ها استفاده کنید. همچنین حداکثر ده کریستال مانای اضافه نیز به دست می‌آورید. شما می‌توانید جادوها را مستقیماً روی حریف یا موجودات مینیونی رقیب یا خود پیاده کنید. هر کدام از موجودات کمکی یک عدد حمله و سلامتی دارد که نشان دهنده قدرت ضربه آنان و میزان مقاومتشان در برابر حمله است.

راهنمای گشایش صندوق‌های قورباغه‌ای در Mortal Shell
خواندن

بازیکنان مجموعه‌ای از کارت‌های گوناگون را می‌گیرد که آن‌ها رامی‌توان در طی بازی و یا به وسیله پرداخت‌های درون برنامه‌ای به دست آورد. بعضی کارت‌ها مختص کلاس خاصی هستند در حالی که برخی دیگر برای تمامی کلاس‌ها در دسترس می‌باشند. هر دست از کارت‌های شما می‌توانند تا دو جفت کارت مشابه داشته باشند هر چند اگر کارت شما افسانه‌ای باشد تنها یک جفت کارت مشابه می‌توانید داشته باشید. اگر مجموعه کارت‌های شما از یک کارت خاص بیش از دو جفت داشته باشد می‌توانید آن‌ها را تبدیل به گرد مخصوصی کنید که از این گرد می‌توان برای ساخت کارت‌های جدید استفاده کرد. البته هر چند ماه، یک بسته الحاقی برای Hearthstone عرضه می‌شود که در آن مکانیک‌های گیم پلی جدید و کارت‌های تازه‌ای برای به دست آوردن وجود دارد.

اگر بازی را نصب کرده‌اید بهترین کار آن است که نخست بخش تمرینی آن را از ابتدا تا انتها تکمیل کرده سپس به خواندن ادامه این مطلب بپردازید.


اول حساب مینیون‌ها را برسید

در بیش‌تر مواقع بهترین راهکار در ابتدای هر مبارزه از بین بردن مینیون‌های رقیب است. اگر چه شاید درگیری مستقیم با رقیب وسوسه انگیز باشد به خصوص که هدف نهایی نیز همین است. اما اگر همان اول کار سعی کنید مینیون‌های رقیب را از بین ببرید عمل هوشمندانه‌ای انجام داده‌اید. زیرا هر مینیون می‌تواند فارغ از جادوها در هر دست از بازی به شما حمله کند. از این جهت مینیون‌ها از جادوها با ارزش‌تر هستند. دیگر اینکه اگر با جادو مینیون‌های رقیب را از بین ببرید بدین صورت مینیون‌های شما بیش‌تر دوام خواهند آورد و شما در هر دست بازی می‌توانید آسیب بیش‌تری به رقیبتان وارد کنید. همچنین افزایش سلامتی مینیون‌های شما مهم است پس سعی کنید اغلب به جای خودتان مراقب مینیون‌ها باشید.

چگونه در بازی Resident Evil 8 Village یک Juicy Game بدست آوریم؟
خواندن


داد و ستد موثر داشته باشید

شما نمی‌توانید با جادو تمامی مینیون‌های دشمن را نابود کنید در نتیجه باید به این که کدام یک از موجودات کمکی حریف را انتخاب کنید حساس باشید. اگر بخواهید با مینیون‌ها به جنگ مینیون‌های حریف بروید نیز هر دو طرف آسیب می‌بینند. پس بهتر است سعی کنید با مینیون‌های کوچک خود دشمنان بزرگ‌تر را هدف قرار دهید. مثلاً اگر یک مینیون ۲٫۱ دارید و مال حریف ۵٫۲ است در وضعیت خوبی هستید. یعنی قدرت آسیب حریف پنج و شما دو است و میزان سلامتی شما یک و حریف دو است. در چنین وضعیتی اگر حمله کنید مینیون شما و رقیب هر دو از بین می‌روند اما مینیون مقابل شما بزرگ‌تر و با ارزش‌تر بوده است. پیروزی در این بازی بر مبنای همین داد و ستد موثر و انتحاری است.

متقابلاً اگر مینیون شما ۵.۲ باشد و بخواهید با آن به سراغ رقیبی با مینیون ۲.۱ بروید پیروز می‌شوید. شما تنها به یک واحد آسیب برای کشتن موجود کمکی رقیب نیاز دارید پس حمله اضافه مینیون شما به هدر خواهد رفت. اگر نمی‌توانید به وسیله جادو مینیون‌های کوچک را از بین ببرید عاقلانه است که مستقیماً به خود رقیبتان حمله کنید تا قبل از این که او بخواهد تکنیک پیش گفته را روی شما پیاده کند.


از مانای خود استفاده کنید

هر کریستال مانا نمایانگر یک واحد قدرت است که می‌توانید آن را روی تخته اجرا کنید. در پایان نوبتتان اگر مانای شما باقی بماند به خاطر آن جایزه‌ای دریافت نمی‌کنید. پس سعی کنید در هر نوبت تا جای ممکن از مانای خود استفاده کنید. برای مثال اگر شش کریستال مانا دارید بهتر است از کارت‌هایی که دو و یا سه کریستال قیمت دارند استفاده کنید تا کارت‌هایی که پنج یا شش کریستال می‌ارزند. در اینجا نکته اساسی این است که مقداری کارت برای دست‌های بعد خود نگه دارید. اگر تمام کارت‌های دست خود را بازی کنید قدرت شما در دست‌های بعد پایین خواهد آمد. بدتر آن است که بخواهید فقط به کمک مینیون‌ها با رقیب مبارزه کنید. در این صورت باید تمام مینیون‌ها را روی صفحه بچینید. این به بازیکن مقابل شما امکان می‌دهد تا با کارت‌هایی نظیر حمله آتشین، به تمامی مینیون‌های شما آسیب وارد کند.

رمزها و کدهای تقلب بازی Resident Evil 8 Village
خواندن


حالات رتبه بندی نشده و استاندارد را بازی کنید

در این بازی حالات مختلفی برای بازی کردن و لذت بردن از آن وجود دارد که خیلی زود هم رقابتی می‌شوند. پس تا موقعی که حرفه‌ای بشوید دوره‌های مقدماتی و استاندارد را بازی کنید. این حالت‌ها کمتر رقابتی هستند چرا که معمولاً با هوش مصنوعی‌های قابل پیش بینی بازی رقیب می‌شوید یا به بازیکنانی که آن‌ها نیز مبتدی هستند برخورد می‌کنید. در حالت استاندارد تنها کارت‌هایی که در یکی دو سال اخیر عرضه شده‌اند در دسترس شما قرار می‌گیرند. این موجب می‌شود که با کلکسیون عظیم و پیچیده کارت‌ها درگیر نشوید. شما همچنین می‌توانید حالت ماجرایی تک نفره را بازی کنید در این بخش کارت‌های خاصی در دسترس هستند که در بخش چند نفره وجود ندارند. قدرت بالای آنان موجب سرگرم کنندگی بیش‌تر بازی می‌شود. همچنین بدین وسیله فرصت پیدا می‌کنید با کارت‌های استاندارد بازی کنید که همیشه هم مورد توجه شما نیستند آشنا شوید.


مأموریت‌های بازی را انجام دهید

در Hearthstone برای خرید بسته‌های کارت‌ها به طلا نیاز دارید. گرچه با هر سه پیروزی ده واحد طلا کسب می‌کنید اما با انجام ماموریت های بازی نیز طلاهای بیش‌تری به دست خواهید آورد. شما می‌توانید در آن واحد تنها سه مأموریت هم‌زمان داشته باشید. هر روز یک ماموریت به بازی اضافه می‌شود پس حواستان باشد همیشه یک جای خالی داشته باشید. این کسب هر روزه‌ی طلا به شما کمک می‌کند تا مجموعه کارت‌های خود را افزایش دهید. شاید ابتدا بازی کردن با کلاس‌های مختلف برای انجام ماموریت ها کمی برایتان عجیب باشد اما می‌ارزد که با این کار با سایر کارت‌هایی که ممکن است رقیبانتان علیه شما استفاده کنند آشنا شوید. بازی یک رویداد هفتگی با قوانین جالب نیز دارد که اگر در آن پیروز شوید بسته‌های کلاسیک کارت دریافت می‌کنید. این کارت‌های کلاسیک برای بازیکنان تازه کار بسیار ارزشمند هستند و هسته کلکسیون کارت‌های شما را تشکیل می‌دهند و مانند کارت‌های بسته‌های مکمل سال به سال عوض نمی‌شوند.       Arena نیز یک حالت چالش برانگیز دیگر است که می‌تواند سرگرم کننده باشد، به خصوص اگر تازه کار باشید. شما در این حالت باید از کارت‌های اتفاقی استفاده کنید که ممکن است در کلکسیون شما وجود نداشته باشند. اگرچه ورود به Arena نیاز به هزینه کردن طلاهایتان دارد و اگر نسبت به پیروزی خود مطمئن نیستید بهتر است از خرج کردن طلا اجتناب کنید. در انتها رویدادهای فصلی نیز فرصت‌های عالی برای پیروزی در اهدافی با جوایز بزرگ‌تر هستند پس حواستان به آنان نیز باشد.

راهنمای بازی No Man's Sky
خواندن

heartstone


تمام قهرمانان را به تراز ده برسانید

سریع‌ترین مسیر برای به دست آوردن مجموعه‌ای از کارت‌های قدرتمند رساندن تمام کلاس‌ها به تراز ده است. هر وقت که یک دور بازی می‌کنید، کلاس شما امتیاز تجربه کسب می‌کند که در انتها به افزایش تراز می‌انجامد. تا موقعی که به تراز ده برسید هر وقت افزایش تراز پیدا کنید یک کارت پایه دریافت می‌کنید. اینان شبیه کارت‌های کلاسیک هستند که برای شروع Hearthstone ضروری می‌باشند. اگر ماموریت های روزانه را انجام می‌دهید و از تمام کلاس‌ها استفاده می‌کنید رسیدن قهرمانان شما به تراز ده چندان طول نخواهد کشید.


کارت Whizbang بسازید

همان طور که پیش‌تر بیان شد در این بازی باید گرد خاصی را جمع کنید. این گرد مخصوص را می‌توان با از بین بردن کارت‌های مشابه کسب کرد. وقتی یک کارت را نابود می‌کنید می‌بینید که یک شیشه آبی رنگ کنار دکمه ساخت و ساز در پایین سمت راست صفحه «کلکسیون من» به لرزه در می‌آید. کارت‌های بسیار با ارزش حدود هزار و شش‌صد واحد شن قیمت دارند. اگرچه ساخت کارت‌های ارزان‌تر برای تازه سازی مجموعه‌تان کار جذابی است اما یک کارت وجود دارد که پس‌انداز کردن برای آن برای یک بازیکن جدید حیاتی به نظر می‌رسد. وقتی که یک دست کارت جدید می‌سازید بازی سه دستور پخت کارت به شما پیشنهاد می‌کند. یکی از آن‌ها از کارت‌های کلاسیک و ابتدایی استفاده می‌کند. در حالی دیگری از کارت‌های الحاقی بهره می‌برد. وقتی یک دستور پخت را انتخاب می‌کنید موجب می‌شود دست کارت‌های شما به وسیله کارت‌هایی که در مجموعه خویش دارید و در دستور پخت نیز وجود دارند پر شود. این به شما اجازه می‌دهد کارت‌هایی که ندارید را جایگزین کنید. اینجا جایی است که Whizbang تمام این پروسه را پیش می‌برد. وقتی Whizbang را به دست خود اضافه می‌کنید کارت‌های دیگر حذف می‌شوند. چرا که وقتی با Whizbang بازی می‌کنید به همه هجده دستور پخت که در سایر کلاس‌ها وجود دارند دسترسی می‌یابید. از سوی دیگر نمی‌توانید خودتان انتخاب کنید که با کدام کلاس بازی کنید. اما توجه داشته باشید این امکان را پیدا می‌کنید که با کارت‌هایی بازی کنید که در مجموعه خود ندارید، از قبیل کارت‌های بسیار کمیاب و افسانه‌ای. به‌علاوه این دسته از کارت‌ها بسیار متعادل هستند و نیاز شما را به تحقیق و بررسی در مورد کارت‌ها را برطرف کنند.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

در نهایت با کارت Whizbang شما می‌توانید با کارت‌هایی که در مجموعه خود ندارید بازی کنید، کلاس‌های مختلف را امتحان کنید و مطمئن باشید که کارت‌های شما به خوبی ساخت یافته‌اند. امیدواریم این مقاله تمام چیزهایی که نیاز دارید در ابتدای بازی Hearthstone بدانید را در اختیار شما قرار داده باشد.

منبع
www.windowscentral.com
عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
یاسین
یاسین
2 سال قبل

این مطلب عالی بود عالی . ممنون واقعا

کامران
کامران
1 سال قبل

سلام داش میشد یکم به زبان ساده تر بگی قسمتی که مربوط به ویزبنگ هست منظورت از پخت چیه اصلا چجوری کارتو میشه نابود کرد؟ اینارو حداقل از روی عکس علامت بزن ببینیم چی به چیه

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن