راهنمای بازیمنتخب سردبیر

پنج کاری که پس از تمام کردن Assassin’s Creed Odyssey می‌توانید انجام دهید

Odyssey شما هنوز به پایان نرسیده!

به عقیده خیلی‌ها یوبی‌سافت با Assassin’s Creed Odyssey یک شاهکار را به بازار عرضه کرده است. این بازی تمام ویژگی‌های مثبت نسخه‌ی قبلی یعنی Origins را گرفت و به عمق آن‌ها اضافه کرد. تا پیش از Origins، بدون اغراق می‌توان گفت که این سری به ورطه تکرار افتاده بود ولی Origin توانست سنت‌های همیشگی را بشکند و روحی تازه به کالبد این سری محبوب بدمد. بعد نوبت به Odyssey رسید تا آن مسیر را دنبال کند، از Origins هم موفق‌تر ظاهر شود، و همه را به فکر فرو ببرد که نسخه‌ی سال ۲۰۲۰ این فرنچایز چه چیزی را با خود به همراه خواهد داشت.

با این حال، تا وقتی که سال ۲۰۲۰ و نسخه‌ی بعدی سری Assassin’s Creed از راه برسد، زمان زیادی مانده است. تا آن وقت، همگی ما می‌توانیم به ماجراجویی‌هایمان با Assassin’s Creed Odyssey ادامه دهیم. خود بازی و خط اصلی داستانی آن یکی از عظیم‌ترین‌ها در نسل هشتم است. به اتمام رساندن مراحل مربوط به خط اصلی داستانی خودشان حوالی ۴۰ ساعت به طول می‌انجامند. بعد از آن هم البته کار شما تمام نشده و باید باقی Cultistها را از بین ببرید تا بتوانید با رهبر آن‌ها مقابله کنید. سپس، نوبت به مقابله با موجودات اساطیری یونان باستان می‌رسد که حداقل برای آن‌ها باید به سطح ۵۰ رسیده باشید.

وقتی که تمامی اعمال ذکر شده به انجام رسید، آن وقت نوبت به چشیدن طعم پایان واقعی بازی می‌رسد. به جرئت هم می‌توان گفت که آن لحظه در Assassin’s Creed Odyssey جزو بهترین لحظات فرنچایز است. با این حال، برای آن‌هایی که واقعا از یونان باستان در آدیسی لذت می‌برند، همه‌چیز لزوما اینجا به اتمام نخواهد رسید. در این مقاله، قصد داریم نگاهی به ۵ فعالیتی بیندازیم که بعد از به اتمام رساندن کامل خط داستانی اصلی بازی، می‌توانید به سراغ آن‌ها بروید. با پیکسل آرتس همراه باشید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 3 Remake
خواندن

Story Creator Mode

dims

چه راهی برای لذت بردن از یونان باستان در آدیسی وجود دارد بهتر از این که بتوانید داستان خودتان را در آن جهان پیاده‌سازی کنید؟ از ابتدای تابستان، یوبی‌سافت بخشی جدید به بازی اضافه کرد که تحت عنوان Story Creator Mode از آن یاد می‌شود. در این حالت شما این امکان را دارید تا ماموریت‌های منحصر به فرد و مورد علاقه‌ی خود را بسازید و با دیگران به اشتراک بگذارید. در این راه، می‌توانید از شخصیت‌هایی که در طول داستان اصلی آدیسی معرفی شدند استفاده و حتی سیستم انتخاب دیالوگ را هم به ماموریت خود اضافه کنید. این یکی از راه‌های لذت‌بخش برای تجربه‌ی محتوای بازی پس از اتمام خط داستانی آن است. البته وقتی این حالت در دسترس قرار گرفت، با مشکلاتی هم روبرو بود. مثلا، یک سری از گیمرها ماموریت‌هایی آسان با XP فراوان طراحی می‌کردند که توازن بازی را به هم می‌ریخت. یوبی‌سافت بعدا البته با این مسائل برخورد کرد و دوباره بالانس را به این بخش بازگرداند.

روابط عاشقانه

Assassins Creed Romance

در حالی که سیستم روابط عاشقانه در Assassin’s Creed Odyssey قوی‌ترین نمونه در دنیای بازی‌های ویدئویی نیست، ولی به هر حال فرصت‌های مختلفی در طول تجربه‌ی این بازی برای شما پیش می‌آید تا با یک شخصیت دیگر رابطه برقرار کنید. خیلی از این موقعیت‌ها البته تا اواخر بازی در دسترس قرار نمی‌گیرد و دلایل متعددی دارد. مثلا، ممکن است منطقه‌ای که فلان شخصیت در آن حضور دارد در تصرف دشمن قرار داشته باشد و Level شما هم در سطحی نباشد که بتوانید آن جا به راحتی تردد کنید. از سوی دیگر، برقراری رابطه عاشقانه با یک سری شخصیت مثل Daphnae هم شرایط خودش را دارد. برقراری رابطه با این شخصیت از لول ۱۳ شروع می‌شود ولی تا لول ۴۵ به طول خواهد انجامید. به هر حال، برقراری روابط عاشقانه هم یکی دیگر از ویژگی‌های Assassin’s Creed Odyssey است که اگر خوب در محیط بازی بگردید و با شخصیت‌ها تعامل کنید، متوجه موقعیت‌های آن خواهید شد.

ویروس کرونا عامل شیوع فرهنگ گیمری!
خواندن

محتویات الحاقی ریز و درشت

zanrvdbo22m11

بعد از عرضه‌ آدیسی سازنده آن پشتیبانی فوق‌العاده‌ای از آن کرد و نتیجه آن دو بسته الحاقی بزرگ و پولی و چندین و چند بسته الحاقی کوچک‌تر و رایگان است. دو بسته الحاقی اصلی و بزرگ، با نام‌های Legacy of the First Blade و Fate of Atlantis، هر کدام شامل سه اپیزود هستند که وقتی این مقاله را می‌خوانید تمام قسمت‌های آن‌ها در دسترس قرار گرفته است. افرادی که دوست داشتند تا منتظر باشند و وقتی که تمامی قسمت‌های این دو بسته الحاقی بزرگ عرضه شود و سپس به سراغ آن‌ها بروند می‌توانند اکنون نسبت به خریداری آن‌ها اقدام کنند. همچنین بد نیست اشاره کنیم که اپیزود Torment of Hades از بسته الحاقی Fate of Atlantis شاید بهترین اپیزود باشد. تجربه این اپیزود را به همه طرفداران بازی توصیه می‌کنیم.

آن‌هایی هم که از بازی اصلی لذت برده‌اند و می‌خواهند وقت بیشتری در آن بگذارند بدون صرف هزینه بیشتر برای محتویات الحاقی پولی، می‌توانند از بسته‌های الحاقی متعدد و رایگان بازی استفاده کنند که کوچک‌تر هستند. این بسته‌های الحاقی مراحل جدیدی را به بازی اضافه می‌کنند که می‌توانند عمق دنیای Assassin’s Creed Odyssey را حتی بیش از پیش برای شما افزایش دهند. مثلا، از بین مراحل جالب آن‌ها می‌توان به مرحله‌ای اشاره کرد که یک نفر لقب Eagle Bearer را می‌دزدد و همه‌چیز به هم می‌ریزد. این بسته‌های الحاقی با خودشان دشمنان جالبی را به بازی اضافه می‌کنند.

بازدید از یونان باستان

odysseyAthens1

یونان باستانی که یوبی‌سافت در Assassin’s Creed Odyssey خلق کرده مملو از زیبایی است. برای خوره‌های تاریخ آن دوران و دوست‌داران جنبه‌های گرافیکی در بازی‌های ویدئویی این یک دنیای وسیع و بسیار جذاب است. در حالی که این جهان سرشار از لوکیشن‌هایی است که دل سنگ را هم از زیبایی آب می‌کند، قصد داریم به چند نمونه از مطرح‌ترین و زیباترین آن‌ها اشاره کنیم تا بدانید که بعد از تمام بازی می‌توانید به کدام مناطق بروید. مرتفع‌ترین نقطه در نقشه (از Chasm of Taygetus گذر کنید تا به Mount Taygetus برسید و سپس از کوه بالا بروید)، شهر کوچک Lalaia در Phokis، منطقه The Silver Islands، و البته Korinth، خصوصا در هنگام شب از جمله مکان‌های جذاب و دیدنی بازی هستند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن

حالت New Game Plus

AC odyssey 3

آخرین سوالی که مطرح می‌شود این است: وقتی که تمام کارهایی که بالاتر اشاره کردیم را انجام دادید و دیگر کمتر ماموریتی روی نقشه بازی باقی ماند، نوبت به انجام چه کاری می‌رسد؟ پاسخ واقعا ساده است، دوباره بازی را از ابتدا شروع کنید! بازی محتوای زیادی را ارائه می‌کند که پایان‌های متعدد هم یکی از آن‌هاست (بله، یک پایان خیلی خوش هم در بازی وجود دارد!) و مزدورهایی که برای یک بار دیگر به اتمام رساندن بازی آن را تازه نگه‌ می‌دارند. حالت نیو گیم پلاس بازی Assassin’s Creed Odyssey اجازه می‌دهد تا شما شخصیت‌تان را عوض کنید ولی توانایی‌ها و قابلیت‌ها و لول و تجهیزات خود را به دومین باری که می‌خواهید بازی را شروع کنید منتقل کنید.

بازی Assassin’s Creed Odyssey و تمام محتویات الحاقی آن برای سه پلتفرم اصلی PC، پلی‌استیشن ۴ و اکس‌باکس وان در دسترس قرار دارد. بازی در آینده‌ای نزدیک برای Google Stadia هم منتشر خواهد شد.

منبع
Gamerant
عضویت
اطلاع از
guest

8 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مسیح ربیعی
مسیح ربیعی
3 سال قبل

چون من امروز تمومش کردم
پیشنهادتون چیه
با یک اکانت دیگه برم از دویارهکیا یا همون اکانت؟
چون من از روی ساده لوحی و (مهربونی)انتخوابی اشتباه کردم و باعث شد پایان بازی به شدت بد و غم انگیر بشه

مرتضی
مرتضی
Reply to  مسیح ربیعی
2 سال قبل

همون اکانت

مسیح ربیعی
مسیح ربیعی
3 سال قبل

نیو گیم پلاس تو نسخه عادی هم هست؟

مسیح ربیعی
مسیح ربیعی
3 سال قبل

نیو گیم پلاس تو نسخه عادی عم هست دیگه؟

مرتضی
مرتضی
Reply to  مسیح ربیعی
2 سال قبل

بله همون بازی از اوله

کامران
کامران
1 سال قبل

سلام
من رو حالت اسون تا بصورت کمپلت تا اخر بردم یکسالی طول کشید و دلم رو هیچ بازی ای نمیرفت اخه لامصب هرچی میرفتم ته نداشت تموم نمیشد ولی خیلی باهاش عشق کردم

حسین
حسین
2 سال قبل

چیکار کنم که کاساندرا نمیره؟؟؟

علی
علی
3 سال قبل

من امسال کنکور دارم اودیسه رو نصب کرده بودم یه کم برای تفریح بازی کنم از شانس من اولین بازی طولانی که تو عمرم میخواستم بازی کنم (اخه اصلا بازی بازی های کامپیوتری رابطه داشتم جدیدا علاقه مند شدم ) یکی از طولانی ترین بازی های کامپیوتری هست خخخخخخ
میخوام ولش کنم برم سراغ یه اساسین کرید قدیمی که زود تموم شه

دکمه بازگشت به بالا
8
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن