راهنمای بازی

راهنمای بازی The Outer Worlds – پنج نکته‌ مهمی که باید قبل از شروع بازی بدانید

به جهان وسیع و پیچیده‌ی The Outer Worlds خوش آمدید

بازی The Outer Worlds فوق‌العاده است. این بازی را می‌توان یک عنوان کلاسیک دانست و ساختار جهانی و مدرن‌سازی المان‌های شوتر و نقش‌آفرینی آن شایسته تحسین است. بازی The Outer World با مکانیزم‌های عمیق نقش‌آفرینی و ظرافتی که همیشه هم در رابط کاربری بازی واضح نیست، عمقی دارد که این روزها، ناشران معدودی توان دستیابی به آن را دارند.

در این مقاله به ۵ موضوعی که خواهیم پرداخت که قبل از شروع بازی باید مورد توجه قرار گیرند. قبل از هر چیز، شاید مهمترین نکته‌ای که باید در عناوینی از این دست در نظر گرفت این است که: پیام‌های آموزشی داخل بازی را بخوانید!

بازی The Outer World در حال حاضر بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان در دسترس قرار گرفته است.

the outer worlds food Copy

به غذایی که می‌خورید اهمیت دهید

بازی The Outer Worlds عنوانی سرشار از انواع غذاها، نوشیدنی‌ها و داروهای مختلف است. تشخیص این که هر کدام از این خوراکی‌ها چه اثراتی در پی خواهند داشت، ممکن است دشوار باشد؛ مخصوصا با توجه به این نکته که برخی از آن‌ها می‌توانند اثرات جانبی منفی نیز داشته باشند.

به عنوان مثال دارویی به نام Adrena-Time سبب می‌شود که سرعت حرکت شما کاهش یابد و قابلیت بازیابی سلامتی را نیز از دست بدهید. این اثرات منفی تا زمانی که یک بار به رختخواب نروید از بین نخواهد رفت. بنابراین قبل از مصرف هر چیزی، ابتدا از اثراتی که به دنبال خواهند داشت، از طریق صفحه inventory مطمئن شوید.

همچنین لازم به ذکر است تا زمانی که پرک‌های افزایش ظرفیت بار را دریافت نکرده‌اید، این غذاها می‌توانند فضای موجودی شما را اشغال کنند. بنابراین در صورتی که با مشکل اضافه بار روبرو شوید، شاید اولین آیتم‌هایی که بخواهید از شرشان خلاص شوید، همین غذاها باشند.

راهنمای بازی Halo Infinite | بهترین تنظیمات کنترلر هیلو اینفینیت
خواندن

the outer worlds inhaler Copy

سیستم Inhaler

سیستم Inhaler، روش The Outer Worlds برای بازیابی سلامتی شماست. در صورتی که مهارت پزشکی شما به اندازه کافی بالا باشد، می‌توانید تا ۴ آیتم را در Inhaler قرار داده و از مزایایی که دریافت می‌کنید لذت ببرید.

این سیستم همواره به صورت پیش فرض از Aderno که اصلی‌ترین گزینه برای بازیابی سلامتی در بازی است، استفاده می‌کند. اگر آن را با غذاها و مواد مخدری همچون سیگار برای بهبود مواردی همچون نشانه‌گیری و سایر موارد دیگر بارگذاری کنید، تبدیل به سلاحی قدرتمند در هنگام مبارزات خواهد شد. شما می‌توانید این کار را از طریق منوی inventory انجام دهید که البته کمی خسته‌کننده است ولی هنگام مبارزات به خصوص در درجه‌های سختی بالاتر می‌تواند به برگ برنده‌ی شما تبدیل شود.

the outer worlds weapon Copy

ارتقا، تعمیر و بهبود

اگر شما ۲۰ امتیاز را در مهارت مهندسی خرج کنید و یا همراهتان مهارت‌های مهندسی داشته باشد، قابلیت tinker با سلاح‌ها و زره‌ها برایتان فعال خواهد شد. این قابلیت به شما اجازه می‌دهد تا لول یک آیتم، تاثیرگذاری آن و ویژگی‌های آسیب و دفاع آن را افزایش دهید.

شما در جریان مبارزات، اسلحه‌هایی متناسب با لول خودتان پیدا خواهید کرد اما برخی از منحصر به فردترین سلاح‌ها، زره‌ها و سلاح‌های موجود در The Outer Worlds، در همان لول اولیه خود باقی خواهند ماند مگر این که آن‌ها را ارتقا دهید.

اگر احساس کردید که سطح آسیب سلاح‌هایتان به طرز مضحکی پایین است، ممکن است مشکل ناشی از یکی از موارد زیر باشد:

  • دشمنان نسبت به آن اسلحه مقاوم‌ترند (به عنوان مثال، ربات‌ها از سلاح‌های الکتریکی نسبت به گلوله‌های معمولی، آسیب بیشتری دریافت می‌کنند.).
  • سلاحتان آسیب دیده است و باید در workbench تعمیر شود (اگر مهارت لازم را داشته باشید می‌توانید آن را در جریان بازی نیز تعمیر کنید).
  • اسلحه نسبت به دشمنانی که قصد مبارزه با آن‌ها را دارید، لول بسیار پایین‌تری دارد.
  • شما می‌توانید از مادها برای افزایش قدرت سلاح‌ها و زره‌هایتان استفاده کنید.
  • دامنه سلاح موردنظر را بررسی کنید. به عنوان مثال‌، برای وارد کردن آسیبی جدی به دشمنان با استفاده از شات گان‌ها، باید در فاصله بسیار نزدیکی به آن‌ها باشید.
راهنمای بازی Spellbreak | نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

استفاده از Time Dilation هنگام نشانه‌گیری و ساکن ایستادن به شما اجازه می‌دهد تا نقاط ضعف و قوت دشمنان خود را بشناسید. در این خصوص در ادامه‌ی مطلب بیشتر توضیح خواهیم داد.

the outer worlds parvati Copy

نکات مربوط به مبارزات

Time Dilation: مهمترین نکته در مبارزات (علاوه بر داشتن سلاح و زره ارتقا یافته) قابلیت Time Dilation است که با استفاده از نواری بنفش رنگ در زیر خط سلامتی شما، نشان داده شده می‌شود.

هنگام استفاده از Time Dilation، زمان آهسته خواهد شد و در صورتی که ساکن بمانید، شانس اسکن دشمن را برای مطلع شدن از لول، نقاط ضعف و توضیحاتی خنده‌دار در مورد آن‌ها خواهید یافت. به محض حرکت یا شلیک کردن، این قابلیت به سرعت تخلیه خواهد شد، بنابراین باید حملات خود را به دقت انجام دهید. هدف قرار دادن سر دشمنان، آن‌ها را کور کرده و از دقتشان می‌کاهد. ضربه به دست‌ها ممکن است باعث شود که سلاحشان بیافتد و شلیک به پاها نیز ممکن است آن‌ها را چلاق کرده و باعث لنگیدنشان شود. تاثیر شلیک به بدن دشمنان، بستگی به سلاح شما دارد. شات گان‌ها دشمنان را به زمین پرت می‌کنند، درحالی که پیستول‌ها ممکن است سبب خونریزی در دشمنان شوند.

شما می‌توانید قابلیت Time Dilation را با استفاده از داروها و سایر اقلام مصرفی و نیز با استفاده از مهارت‌هایتان بازیابی کنید.

مهارت‌های همراهان: اگر شما ۲۰ امتیاز را در مهارت leadership خرج کنید (و این کار را قطعا باید انجام دهید)، قابلیت‌های همراهان را آزاد خواهید کرد. این مهارت‌ها بسته به این که چه کسانی در پارتی شما هستند، تفاوت دارد و در صورت استفاده‌ی درست می‌توانند بسیار قدرتمند باشند.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring (قسمت سوم)
خواندن

در صورتی که از کنسول استفاده می‌کنید، این قابلیت را می‌توانید در گوشه پایین سمت چپ تصویر بر روی دی-پد مشاهده کنید. شما می‌توانید اثرات آن‌ها را در منوی اصلی و بر روی صفحه همراهان بررسی کنید. به عنوان مثال، قابلیت SAM باعث ایجاد موجی از Stun خواهد شد در حالی که قابلیت Vicar Max، یک شلیک شات‌ گان از فاصله‌ی نزدیک است که باعث زمین خوردن هدف می‌شود. این مهارت‌ها می‌توانند برای پرت کردن حواس دشمنان و دور کردنشان از شما و یا کشتن دشمنی که از میدان دیدتان خارج شده است مفید باشند.

پریدن، مبارزات فیزیکی و جاخالی دادن: در مناطق جهان باز و بزرگ‌تر، در صورتی که به اندازه کافی از دشمنان دور شوید، آن‌ها به هم می‌ریزند. این موضوع به خصوص هنگامی که در برخورد با گروهی از موجودات وحشی، خون زیادی از دست داده‌اید، می‌تواند مفید باشد.

بسیاری از دشمنان قبل از انجام حملات فیزیکی خود، با حرکات خود به شما خبر می‌دهند و در نتیجه، این شانس را پیدا می‌کنید که از قابلیت جاخالی دادن بازی استفاده کنید. اگر شما پرش کرده و به سمت عقب، چپ یا راست حمله برید یا دوباره دکمه پرش را فشار دهید، در اکثر اوقات می‌توانید از حمله موردنظر جاخالی دهید. این کار برای بازگشت سریع شما به کاورها نیز مفید است.

اگر شخصیت خود را بر اساس مبارزات تن به تن شکل دهید، قابلیت dash را نیز آزاد خواهید کرد که به شما کمک می‌کند فاصله‌ی خود را با دشمنان کم کنید.

the outer worlds sky Copy

درجه سختی توصیه شده

شما می‌توانید درجه سختی را در طول تجربه بازی به دلخواه و هر موقع که تمایل داشتید تغییر داده و آن را افزایش یا کاهش دهید. The Outer Worlds برای افرادی که با عناوین تیراندازی اول شخص آشنا باشند، حتی بر روی درجه سختی «Hard» نیز نسبتا آسان است. پیشنهاد ما این است که در صورت آشنایی با سبک FPS، بازی را با درجه سختی Hard شروع کنید. سختی متوسط، یک تجربه قانع‌کننده ولی نسبتا بدون هیجان را ارائه می‌دهد. سختی آسان نیز برای افرادی مناسب است که می‌خواهند بخش داستانی بازی را در سریع‌ترین زمان ممکن به اتمام برسانند و یا افرادی که قبلا هیچ عنوان تیراندازی دیگری را در این سبک تجربه نکرده‌اند.

راهنمای قدم به قدم بازی Uncharted: The Lost Legacy (قسمت اول)
خواندن

شما می‌توانید بازی را هر موقع که خواستید و با استفاده از منوی pause بازی ذخیره کنید که این موضوع قبل از اتخاذ تصمیمات مهم و یا درگیر شدن در مبارزات سخت‌تر بازی مفید است. این جایی است که سختی Supernova، تفاوت خود را نشان می‌دهد.

درجه سختی Supernova، سخت‌ترین حالتی است که The Outer Worlds پیشنهاد می‌دهد و از نظر بخش مبارزات، بیشترین جذابیت را دارد. هنگام مبارزه در سختی Supernova، باید تجهیزات خود را کاملا به دقت انتخاب کرده و آن‌ها را همواره ارتقا دهید. همچنین باید از اقلام مصرفی و سایر گزینه‌های دیگر برای بهره‌مند شدن از مزایای مختلف هنگام مبارزات بهره ببرید. لازم به ذکر است که مرگ همراهان شما در این حالت دائمی خواهد بود بنابراین باید به محل استقرار، ارتقاها و هوش مصنوعی آن‌ها دقت بیشتری داشته باشید.

اما چیزی که Supernova را خسته‌کننده می‌کند، محدودیت‌های اجباری آن است. در درجه سختی Supernova، شما تنها می‌توانید به سفینه خود fast travel کرده و در آنجا بازی را ذخیره کنید. قطعا در صورت عدم وجود این محدودیت، این درجه سختی می‌توانست بسیار سرگرم‌کننده‌تر باشد. در هر صورت fast travel می‌تواند شما را راضی کند به شرط این که از قبل با محدودیت‌های آن آشنا باشید.

the outer worlds review 7 Copy

بازی The Outer Worlds فوق‌العاده است

بازی The Outer Worlds یک عنوان کلاسیک است و با ملحق شدن آبسیدین (Obsidian) به خانواده مایکروسافت، می‌تواند جزو امیدوارکننده‌ترین فرنچایزهای استودیوهای ایکس باکس باشد. شما می‌توانید این بازی را به عنوان بخشی از سرویس ایکس باکس گیم‌پس و با قیمتی نسبتا پایین بر روی ایکس باکس وان و رایانه‌های شخصی تهیه کنید.

عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن