راهنمای بازی

راهنمای بازی Humankind

نکاتی برای تازه‌واردان

بازی Humankind مدت کوتاهی است که عرضه شده و شباهت بسیاری هم به سری معروف Civilization دارد، اما وقتی بازی را شروع کنید، این شباهت‌ها به میزان قابل توجه‌ای کمتر می‌شوند. در این بازی فرهنگ‌ها، عصر‌های خاص، تمدن‌ها، سیاست، محورهای ایدئولوژیکی و کلی ویژگی جدید و منحصر به فرد وجود دارد که حتی اگر یک بازیکن حرفه‌ای و قدیمی سری Civilization هم باشید، در این بازی احساس یک شخص تازه‌وارد را خواهید داشت.

سازندگان بازی Humankind مجموعه‌ای از آموزش‌های ویدیویی را درون بازی قرار داده‌اند که نحوه عملکرد هر بخش را توضیح می‌دهد. اما با وجود این ویدیو‌ها، داشتن سوالات بیشتر و فراموشی برخی نکات اجتناب‌ناپذیر است. در این راهنما از وب سایت پیکسل‌آرتس مراحل ابتدایی شروع بازی، بخش‌های اصلی و چند نکته مهم را به شما آموزش خواهیم داد، همچنین سوالات احتمالی شما در طول این مسیر را هم پاسخ خواهیم داد.


wp7829501

راهنمای بازی Humankind: چگونه شروع کنیم

رهبر خود را ایجاد کنید

ویژگی رهبرها در بازی Humankind توسط هوش مصنوعی انتخاب می‌شود؛ اما نیازی به نگرانی نیست، شما کنترل کاراکتر را در دست دارید و می‌توانید به خوبی از مزایا و معایب ویژگی‌های شخصیت خود استفاده کنید. در بازی تنها وظیفه شما در ایجاد رهبر، مربوط به ویژگی‌های ظاهری آن است.

اگر می‌خواهید کاراکتر خود را به جنگ با دشمنان بفرستید، قبل از هر چیز ابتدا باید ویژگی‌های کاراکتر خود را بشناسید:

بخش‌ رفتار (Archetypes): این بخش شامل ۱۱ گزینه است که نوع رفتار و پاسخ کاراکتر شما در شرایط خاص را تعیین می‌کند. هر یک به طور پیش فرض روی “حالت متعادل” تنظیم شده است، اما می‌توانید سه مورد را برای برای بروز دادن ویژگی‌های مهم تغییر دهید. به عنوان مثال، در بخش اعتماد (Trust)، می توانید اعتماد کامل (Trusting) یا هشیار بودن (Wary) را انتخاب کنید تا نحوه واکنش شخصیت شما نسبت به حریفان تغییر کند.

راهنمای بازی No Man's Sky
خواندن

نقاط قوت (Strengths): این بخش دارای دو پاداش مخصوص است که به نوع بازی بازیکن بستگی دارد، شما می‌توانید گزینه افزایش قدرت نیروها را انتخاب کنید، و یا به توسعه خود بپردازید و افزایش تولید را انتخاب کنید.

تمایلات (Biases): این بخش دارای دو گرایش رفتاری است که کاراکتر شما سعی می‌کند تابع آن باشد، مانند تلاش برای اتحاد با همه، یا ساختن یک شهر بزرگ و رقابت با دیگران.

با به دست آوردن جایزه‌های درون بازی می‌توانید قفل‌های ویژگی بیشتری باز کنید. در حال حاضر، شما فقط می‌توانید یک شخصیت برای بازی ایجاد کنید، اما می‌توانید رفتار، نقاط قوت و تمایلات او را تغییر دهید، همچنین شما می‌توانید با کلیک بر روی پرتره حریف ویژگی‌های او را مشاهده کنید.


راهنمای بازی Humankind
راهنمای بازی Humankind

دوران نوسنگی (The Neolithic Era)

شما هر بازی را به عنوان قبیله‌ای سرگردان در دوران نوسنگی (The Neolithic Era) آغاز می‌کنید. برای حرکت به دوران باستان و انتخاب اولین فرهنگ خود، باید یک Era Star (امتیاز لازم برای پیشرفت بشر) کسب کنید. در اینجا سه ​​راه برای به دست آوردن آن ستاره وجود دارد:

اعضای قبیله را افزایش دهید: با پیدا کردن غذا (که با نماد گندم مشخص شده)، تهاجم به پناهگاه‌ها و شکار حیوانات، اعضای جدید قبیله خود را ایجاد می‌کنید. فقط به یاد داشته باشید که هر دسته تنها می‌‌تواند چهار واحد داشته باشد، بنابراین اگر می‌خواهید اعضای قبیله را بیشتر از ظرفیت دسته کنید، باید آن را در یک دسته دیگر تقسیم کنید.

کشف موارد علمی نادر: این بقایا با نماد اتم (Atom) مشخص شده‌اند و به شما اعتبار (Influence) می‌دهند که برای ایجاد پاسگاه‌ها (outposts) می‌توان از آنها استفاده کرد. این به شما امکان می‌دهد که پرچم خود را در یک قلمرو ارزشمند قرار دهید و در آینده آن را به یک شهر تبدیل کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Demon’s Souls
خواندن

شکار حیوانات: این سخت ترین ستاره برای به دست آوردن است، زیرا شما معمولاً به حداقل دو عضو قبیله برای شکار بی‌خطر یک گوزن و سه نفر برای یک ماموت نیاز دارید، با این وجود، ممکن است تعدادی را هم از دست بدهید. اگر تعداد را در دست داشته باشید، آنها منابع خوبی برای به دست آوردن غذا هستند.

بازی Humankind دارای چندین سرعت مختلف برای گذر زمان بازی است، و تنظیمات بخش سرعت موارد کسب ستاره را کاهش می‌دهد، اما به طور کلی بدست آوردن اعضای قبیله جدید در ابتدا بسیار آسان است حتی اگر تغییری هم در سرعت بازی ایجاد نکنید. شما همچنین در طول دوران نوسنگی رویداد‌هایی دریافت می‌کنید که اعضای قبیله شما را افزایش می‌دهد و داشتن اعضای زیاد به این معنی است که وقتی شهر را تأسیس می‌کنید، می‌توانید برخی از آنها را برای افزایش جمعیت اولیه استفاده کنید.

به غیر از افزایش اعضای قبیله، مهم‌ترین بخش دیگر شما در دوران نوسنگی کاوش در نقشه است، شما باید تلاش کنید که مکان‌های نادر، پناهگاه‌ها و مکان‌های مناسب احتمالی که بتوان در آن پاسگاه ایجاد کرد را پیدا کنید.


راهنمای بازی Humankind
راهنمای بازی Humankind

انتخاب فرهنگ

شما می‌توانید تا هر زمان که می‌خواهید در دوران نوسنگی بمانید و برای به دست آوردن آن ۲ ستاره اضافی تلاش کنید، اما بهتر است که فرهنگ خود را به سرعت انتخاب کنید. وقتی بازیکن دیگری فرهنگ خود را انتخاب کند، این امر برای دیگران قفل می‌شود و بعد از باز شدن، گزینه‌های محدود‌تری خواهید داشت.

هر فرهنگ دارای یکی از هفت ویژگی زیر است که نوع خاص بازی شما را رقم می‌زند:

  • Agrarian (کشاورزی)
  • Militarist (نظامی گرا)
  • Aesthete (هنر)
  • Merchant (تاجر)
  • Builder (سازنده)
  • Expansionist (توسعه دهنده)
  • Scientist (دانشمند)
راهنمای بازی Spellbreak | نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

هر فرهنگ دارای یک عمل خاص، یک پاداش خاص، یک میراث منحصر به فرد، یک ویژگی نمادین و یا دارای یک واحد نمادین است. به طور ساده، اینها اساساً پاداش‌هایی هستند که به آن فرهنگ اجازه می‌‌دهند در یک سبک بازی به خصوص پیشتاز باشد، و امتیاز و شهرت بیشتری را برای تکمیل اهداف بر اساس ویژگی داده شده کسب کند. در این بازی، هر کسی که بیشترین شهرت را در پایان بازی داشته باشد برنده است.

هنگام انتخاب اولین فرهنگ خود، علاوه بر در نظر گرفتن پاداش خاص آن فرهنگ، باید چیزهای خاصی که در دوران نوسنگی به دست آوردید را هم در نظر بگیرید. برای مثال، شما یک مکان حاصل‌خیز به همراه یک رود در کنار آن پیدا کرده‌اید، این نوع مکان برای فرهنگ Agrarian بسیار مناسب است، این ویژگی جمعیت و غذای آن منطقه را پیش از پیش افزایش می‌دهد و یک مکان عالی کشاورزی ایجاد می‌کند.

اما شاید شما هنگامی که به دوران کلاسیک برسید، فرهنگ Militarist را انتخاب کنید تا از این جمعیت اضافی بهره‌مند شوید و به همسایگان خود حمله کنید. در بازی Humankind همه چیز در مورد ترکیب فرهنگ‌ها برای ایجاد یک سبک بازی خاص است که به شما در مقابله با چالش‌های دوران بعدی کمک می‌کند.


RdW2d44ao7LHFX3BoKS4Rk

اولین شهر خود را تاسیس کنید

اکنون شما در دوران باستان قرار دارید، یک فرهنگ هم انتخاب کرده‌اید و سرانجام می‌توانید یک پاسگاه را به یک شهر ارتقا دهید. این امر به شما مالکیت آن منطقه به خصوص را می‌دهد که بر روی نقشه به صورت خط‌های تیره مشخص شده است. این مالکیت به شما اجازه تحقیق در مورد فناوری‌ها، ایجاد ساختمان‌ها، ساخت زیرساخت‌ها و استفاده از منابع لوکس و خاص آن منطقه را می‌دهد.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

همچنین ساخت یک شهر به شما امکان می‌دهد تا تولید چهار منبع اصلی و مهم بازی را شروع کنید:

غذا (Food): یک از چهار منبع اصلی شما است که وظیفه تولید غذا را در اختیار دارد و میزان رشد جمعیت را هم مشخص می‌کند.

صنعت (Industry): منبع اصلی ساخت و ساز شما است و سرعت تولیدات را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

پول (Money): منبع تجارت شما است و برای خرید منابع استراتژیک و لوکس، اتمام زودهنگام پروژه‌های ساختمانی و پرداخت هزینه نگهداری نیروها کاربرد دارد.

علم (Science): منبع علم و دانش شما است و سرعت تحقیق در مورد فناوری‌های جدید را افزایش می‌دهد.

همچنین سه منبع (خارج از این چهار منبع اصلی) دیگر وجود دارد که خوب است که در مورد آنها اطلاعاتی داشته باشیم:

نفوذ (Influence): این منبع برای ایجاد پاسگاه‌ها، تبدیل آنها به شهرها، جذب مردم شهرهای آزاد و تصویب قوانین مدنی تمدن‌ها کاربرد دارد.

جمعیت (Population): این منبع بر روی تمام تولیدات دیگر شما تاثیر دارد و می‌تواند برای ایجاد واحدها یا به پایان رساندن پروژه‌های ساختمانی استفاده شود.

ثبات (Stability): این معیاری برای تعیین میزان خوشحالی مردم شهر شما است. ثبات بر روی رویداد‌هایی که ممکن است در طول بازی دریافت کنید تاثیر می‌گذارد و اگر میزان آن پایین باشد، مردم شهر را ترک می‌کنند و خطر وقوع انقلاب را افزایش می‌دهد.

یک مکان مرتفع برای دفاع، به همراه میزان مناسبی از دو منبع مهم غذا و صنعت، یک مکان عالی برای احداث یک شهر است. اگر غذای آن مکان کم باشد، باید بیشتر تلاش کنید تا جمعیت بیشتری به دست آورید، اگر صنعت آن کم باشد، به این معنی است که برای ساخت پاسگاه‌ها و هر چیز دیگری باید مدت زمان زیادی را صبر کنید، پس در انتخاب مکان دقت کنید. همچنین، قرار دادن شهر خود در منطقه‌ای با یک اثر قدیمی تاریخی، به شما ثبات بیشتری می‌دهد و به منابع لوکس آن منطقه هم دسترسی خواهید داشت.

راهنمای بازی Call Of Duty: Modern Warfare - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

نزدیک بودن شهرها به یکدیگر هم بسیار مهم است. در بازی Humankind، ایجاد پاسگاه‌ها و شهرهای جدید به نفوذ (Influence) نیاز دارند و هر چه بیشتر از قلمرو شما دور باشند، هزینه آنها افزایش می یابد. در بازی، مانعی برای ساخت پاسگاه‌ها بدون متصل کردن آنها به قلمرو اصلی وجود ندارد و حتی در مواردی از اینکار برای استفاده از منابع لوکس و استراتژیک آن منقطه استفاده می‌کنند که بسیار هم حرکت خوبی است، اما بهتر است که به سرعت مرزهای خود را به آن متصل کنید و هزینه‌های خود را پایین بیاورید.


nAXTM3vYs4WmCaY5HyZAU3

چگونه می‌توانم شهر خوبی بسازم؟

شهرسازی در بازی Humankind یک حرکت دو‌طرفه است. شما برای افزایش جمعیت و تولید به مناطق جدید نیاز دارید، اما مناطق بیشتر ثبات را کاهش می‌‎دهند. برای حل این موضوع، شما می‌توانید با ساخت آثار تاریخی، زیرساخت‌های بهداشتی، اماکن مذهبی، محله‌های عمومی، برگزاری جشن‌های عمومی یا ایجاد پادگان برای سربازها ثبات را افزایش دهید. همچنین می‌توانید منابع لوکس را از امپراتوری‌های دیگر خریداری کنید تا تأثیرات مثبت آنها را به دست آورید.

کلید ایجاد یک شهر بزرگ، استفاده از ساختمان‌های خاص و استفاده حداکثری از یکسری مناطق به خصوص است. ساختمان تمدن و فرهنگ شما یکی از مهم‌ترین عامل‌ها در ایجاد یک شهر بزرگ است، زیرا نه تنها فقط پایتخت، بلکه تمامی شهرهای مجاور تحت شعاع قرار می‌دهد و روند توسعه شهرها را سریع‌تر می‌کند.

به عنوان مثال، اگر شهری متمرکز بر صنعت داشتید و تصمیم گرفتید به عنوان امپراتوری گورکانی به دوران اولیه مدرن (Early Modern Era) بروید، شما به ساختمان مسجد جامع (Jama Masjid) این تمدن دسترسی خواهید داشت. این ساختمان به ازای هر کارگری که دارید ۳ صنعت بیشتر می‌دهد، و تمام شهرهای مجاور هم تحت پوشش قرار می‌دهد. با در دست داشتن این ویژگی و ترکیب آن با ویژگی‌های شهرهای خود، پیشرفت چشمگیری در صنعت خود خواهید داشت.

عضویت
اطلاع از
guest

4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
mazi
mazi
1 سال قبل

سلام
ویدیوی آموزشی درست و حسابی این بازی رو کجا میشه پیدا کرد؟

Alireza
Alireza
Reply to  mazi
1 سال قبل

سلام دوست عزیز
تو آپارات من یه سری آموزش و گیم پلی آپلود کردم و دارم همچنان ادامه میدم
خوشحال میشم اگه پیشنهاد یا انتقادی هم داشتی برام بنویسی 🙂
https://www.aparat.com/v/j3C8e?playlist=1518812

Last edited 1 سال قبل by Alireza
Alireza
Alireza
1 سال قبل

خیلی عالی بود، علیرضا!
ممنون از راهنمای خوبتون ??

دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x