راهنمای بازی

راهنمای بازی LifeAfter

ترفندها و نکات بازی LifeAfter

بازی LifeAfter جدیدترین عنوان ویدئویی استودیوی NetEase است که در سبک ترس و بقا برای گوشی‌های هوشمند به بازار عرضه شد و توانست بازخوردهای مثبتی را از سوی منتقدین و بازیکنان بدست آورد؛ در این بازی، شما به عنوان یکی از معدود انسان‌هایی که به زامبی تبدیل نشده‌‌اند (که به عنوان Infected شناخته می‌شوند.) به ایفای نقش خواهید پرداخت. هدف شما در این بازی، همکاری با سایر بازماندگان جهت بازسازی تمدن از دست رفته انسان‌ها است؛ جهت رسیدن به این هدف باید کارهای متفاوتی را انجام دهید که مهمترین آن‌ها، نابودی زامبی‌ها و بیرون راندن آن‌ها از محدوده تحت سلطه شما است تا بدین شکل، بتوانید پایگاه‌هایی را جهت اقامت انسان‌ها ایجاد کنید؛ شما همچنین باید منابعی نظیر غذا، مصالح ساختمانی و آیتم‌های متفاوتی را جمع آوری کنید. جهت اجرای بهتر عنوان LifeAfter، بازیکنان می‌توانند به کمپ‌های مختلفی ملحق شوند تا با کمک اعضای آن‌ها، در برابر حملات زامبی‌ها از خود دفاع کنند؛ همچنین اعضای کمپ می‌توانند جهت بدست آوردن منابع نادر، در مراحل Boss Raids شرکت کنند. زنده ماندن در یک دنیای «پسا آخر الزمانی» (Post-Apocalyptic) کار آسانی نیست، به همین دلیل مقاله‌ای را تحت نام ترفندها و نکات بازی LifeAfter آماده کرده‌ایم و در آن به ارائه‌ی ۳۰ نکته‌ی مهم و استراتژی‌هایی پرداخته‌ایم که شما را در پشت سر گذاشتن مراحل این بازی یاری می‌کنند.

۱- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: حیوان همراهتان را بدرستی انتخاب کنید

انتخاب حیوان LifeAfter

در زمان آغاز بازی، از شما خواسته می‌شود تا شخصیت مورد نظر خود را خلق کنید و پس از آن، می‌بایست سگی که در حین اجرای مراحل بازی، شما را همراهی خواهد کرد را انتخاب نمایید؛ شاید در نظر اول، انتخاب یک همراه سگ، امری تصادفی بنظر برسد اما این انتخاب، اولین تصمیم گیری مهم شما در بازی به حساب می‌آید که تاثیر بسیار زیادی روی گیم‌پلی و نحوه‌ی اجرای بازی خواهد داشت.

در این بازی قابلیت انتخاب سه سگ را خواهید داشت که یکی از آن‌ها The Labrador نام دارد و امکان دسترسی به دو اسلات اضافه را در بسته همراه خود، برای شما فراهم خواهد کرد؛ دسترسی به دو اسلات اضافه به شما کمک می‌کند تا منابع بیشتری را در مسیر حرکتتان جمع آوری کنید و این توانایی، کمک بسیار زیادی در ادامه بازی به شما خواهد کرد. به یاد داشته باشید که در این بازی اسلات‌های محدودی جهت جمع آوری منابع در اختیار خواهید داشت، پس دو اسلات اضافه Labrador را از دست ندهید.

۲- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: بهتر است یکی از دوستانتان، شما را در بخش آموزش بازی همراهی کند

زمانیکه شخصیت و حیوان مورد نظر خود را انتخاب نمودید، از شما پرسیده می‌شود که تمایل دارید بخش آموزشی را پشت سر بگذارید یا بجای آن به چند سوال پاسخ دهید؟ اگر برای اولین بار است که این بازی را تجربه می‌کنید، توصیه می‌کنیم که بخش آموزشی آن را پشت سر بگذارید، چراکه بدین شکل تا حدودی با نحوه‌ی اجرای بازی آشنا خواهید شد و نگران عواقب تصمیمات خود نخواهید بود؛ فقط بخاطر داشته باشید که هیچیک از آیتم‌هایی که در بخش آموزشی بدست خواهید آورد، قابلیت انتقال به بازی اصلی را نخواهند داشت، بنابراین وقت خود را با جمع آوری منابع زیاد هدر ندهید و صرفا با نحوه اجرای بازی آشنا شوید.

دعوت دوستان LifeAfter

اما چه ترفند و نکته‌ای در بخش آموزشی بازی LifeAfter وجود دارد؟ توصیه می‌کنیم که در زمان پشت سر گذاشتن این قسمت، یکی از دوستانتان را به همراه داشته باشید، چراکه در صورت تکمیل بخش آموزشی از طریق حالت Co-Op، شما و دوستتان ۳۰۰ امتیاز Friendship دریافت خواهید کرد؛ توجه داشته باشید که بدست آوردن امتیاز Friendship در بازی، امری بسیار سخت است و اینکه از همان ابتدا بتوانید مقداری از آن را بدست آورید، امتیاز ویژه‌ای برای شما خواهد بود.

۳- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: استفاده از پنجره ماموریت‌ها

همزمان با اجرای بازی، ماموریت‌هایی به شما محول خواهند شد که رسیدگی به همه آن‌ها کار نسبتاً سختی است، بنابراین توصیه می‌کنیم که روی آیکونی که شبیه به کاغذ است، کلیک کنید تا پنجره‌ای حاوی لیستی از ماموریت‌هایتان به شما نمایش داده شود؛ لیست گفته شده، ماموریت‌ها را براساس موقعیت‌های مختلف نمایش خواهد داد و ابزار کمکی مناسبی جهت تکمیل کلیه ماموریت‌های یک موقعیت به حساب می‌آید و از رفت و آمد مکرر بین موقعیت‌های مختلف جهت تکمیل ماموریت‌های باقی مانده، جلوگیری خواهد کرد.

ویژگی دیگر پنجره ماموریت‌ها، قابلیت ردیابی آن است؛ زمانی که پنجره ماموریت‌ها را باز کردید، ماموریت مورد نظر خود را انتخاب کنید تا در بالای پنجره ماموریت‌ها قرار بگیرد؛ همچنین در نقشه بازی، یک نشانگر زرد بوجود خواهد آمد که موقعیت ماموریت مورد نظرتان را نشان می‌دهد. با قابلیت ردیابی پنجره ماموریت‌ها، براحتی روی ماموریت‌های مختلف ضربه بزنید تا فاصله آن‌ها از خودتان را بررسی کنید و سپس، نزدیک‌ترین ماموریت به خودتان را انتخاب نمایید و از اتلاف وقت جلوگیری کنید.

راهنمای بازی A Total War Saga: Troy
خواندن

۴- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: شخصی سازی کنترل‌های بازی

پیش از آنکه به انجام ماموریت‌های خود بپردازید، چند کار دیگر وجود دارند که بهتر است ابتدا آن‌ها را انجام دهید؛ یکی از این کارها، شخصی سازی کنترل‌های بازی است. با آنکه قابلیت اجرای بازی با کنترل‌های پیشفرض آن وجود دارد، اما شاید بهتر باشد چند دکمه را به جایی منتقل کنید که دسترسی بهتری به آن‌ها داشته باشید، چراکه وقتی در حال نبرد جهت نجات جان خود هستید، آخرین چیزی که دوست دارید با آن مواجه شوید، این است که اشتباهاً دستتان به کلیدی خورد که منجر به تغییر سلاحتان شده و ناگهان بجای آنکه با یک اسلحه به سمت زامبی‌ها شلیک کنید، با یک کلنگ اقدام به ضرب و شتم آن‌ها نمایید!!!

شخصی سازی LifeAfter

بطور مثال شاید بد نباشد که کلید مربوط به دویدن را به گوشه پایین و سمت راست صفحه منتقل کنید تا انگشت شستتان دسترسی خوبی به آن داشته باشد، یا کلید مربوط به نارنجک را در محلی قرار دهید که همواره بتوانید تعداد نارنجک‌های باقی مانده خود را مشاهده کنید. بصورت کلی بهتر است که کلیدهای کنترلی بازی را به نقاط مختلف صفحه ببرید و ببینید که عملکردشان در هر نقطه به چه شکلی است و بهترین موقعیت برای شما کدامیک خواهد بود؛ نگران بر هم خوردن تنظیمات اصلی کلیدها نباشید، هر زمان که دوست داشتید، می‌توانید از کلید «بازنشانی تنظیمات» (Reset) استفاده نموده و همه چیز را به شکل اول درآورید.

۵- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: تکمیل راهنمای مبتدیان

آیتم بازی LifeAfter

اهمیتی ندارد که یک بازیکن حرفه‌ای باشید با یک بازیکن مبتدی، به شما توصیه می‌کنیم که حتماً ماموریت‌های بخش راهنمای مبتدیان بازی LifeAfter که آیکون آن در بالای صفحه نمایش قرار دارد را کامل کنید؛ راهنمای مبتدیان به شما کمک خواهد کرد تا مرحله به مرحله با نحوه اجرای این بازی آشنا شوید؛ تنها کاری که باید انجام دهید این است که از دستورالعمل این راهنما پیروی کنید و به آسانی جزئی‌ترین نکات این عنوان ویدئویی هیجان انگیز را بشناسید. نکته حائز اهمیت در خصوص راهنمای مبتدیان، این است که در ازای تکمیل هر ماموریت آن، پاداش قابل توجهی را بدست خواهید آورد که شامل طلا، پول، تجربه و … می‌شوند.

با توجه به توضیحات داده شده، فکر می‌کنیم که سپری کردن چند ساعت در بخش راهنمای مبتدیان بازی LifeAfter بسیار ارزشمند بوده و می‌تواند منابع خوبی را در دسترس شما قرار دهد، منابعی که می‌توانند در شروع ماجراجوییتان در دنیای این بازی، مزایای قابل توجهی را برای شما به ارمغان آورند.

۶- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: پیدا کردن یک کمپ فعال

کمپ‌ها قابلیت‌های زیادی را در دسترس شما قرار می‌دهند، بطور مثال این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که در کنار افراد با تجربه‌تر اقدام به اجرای بازی نمایید و از تجارب آن‌ها استفاده کنید؛ افراد آشنا به بازی همچنین می‌توانند به شما در پشت سر گذاشتن مراحل و ماموریت‌های سخت و پیچیده کمک کنند؛ شما همچنین می‌توانید با کمک اعضای کمپ، اقدام به نابودی باس‌های بازی نمایید. یکی از ویژگی‌های جالب کمپ‌ها، حضور یک حوضچه اختصاصی در محدوده اردوگاه است که به شما اجازه می‌دهد تا هر زمان که دوست داشتید، در امنیت کامل اقدام به ماهیگیری نمایید. همکاری اعضای کمپ در دفع حملات زامبی‌ها نیز یکیدیگر از مزایای کمپ‌ها به حساب می‌آید. یک کمپ خوب قابلیت تبدیل شدن به یک «شهر تجاری» (Trade City) را خواهد داشت که به شما اجازه خرید و فروش اجناس مختلفی را می‌دهد.

۷- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: وظایف روزانه خود را انجام دهید

یکی از بهترین کارها جهت بالا بردن تجربه و همچنین بدست آوردن پاداش‌ و منابع در بازی LifeAfter، تکمیل وظایف و ماموریت‌های روزانه است؛ جهت مشاهده این ماموریت‌ها، روی آیکون تقویمی که در بالای صفحه نمایش قرار دارد ضربه بزنید. ماموریت‌های روزانه معمولاً شامل ماهیگیری در حوضچه، عبور از دانشگاه Miska، کشتن باس‌ها و … می‌شوند؛ روزانه پیش از آنکه به سراغ ماجراجویی‌های خودتان در بازی بروید، به تکمیل این ماموریت‌ها بپردازید، چراکه تکمیل آن‌ها، به شما جهت پیشرفت در بازی و برداشتن گام‌های صحیح و مثبت، کمک می‌کند.

آموزش ساخت اکانت نینتندو
خواندن

۸- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: «ویگر» (Vigor) خود را مدیریت کنید

در گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایشتان، نوارهای آماری خود را مشاهده می‌کنید؛ در کنار نوارهای آماری، آیکونی را مشاهده خواهید کرد که شبیه به مردی درون یک جعبه است؛ جعبه گفته شده میزان ویگر شما را نشان می‌دهد. شما با گذشت هر ۱۰ دقیقه، ۱۰ ویگر دریافت خواهید کرد که حداکثر میزان آن، ۶۰۰ است؛ با ضربه زدن روی آیکون گفته شده، مقدار ویگر خود را مشاهده خواهید کرد. زمانی که مقدار ویگرتان بالای ۲۰۰ باشد، توانایی به نام Spirited بدست خواهید آورد که توانایی شما در کنترل حرکاتتان را دو برابر می‌کند؛ زمانی که وضعیت Spirited برایتان فعال بود، تلاش کنید که بیشترین استفاده را از آن ببرید.

ویگر LifeAfter

اگر میزان ویگر شما پایین بود، تنها باید منتظر بمانید تا با گذشت زمان، میزان آن افزایش یابد. خبر خوب این است که جهت بازیابی ویگرتان، می‌توانید اقدام به خوردن Super Luxurious Drumstick Meal کنید؛ شما در هر روز می‌توانید با تکمیل ماموریت Shop Recycle Recovery در Hope 101، دو Super Luxurious Drumstick Meal بصورت رایگان دریاف و مصرف کنید.

۹- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: تکمیل ماموریت‌های NPC

ماموریت LifeAfter

هرگاه به کاوش در نقشه بازی بپردازید، ممکن است که گاهی اوقات با نقطه آبی رنگی روی نقشه مواجه شوید، این نقطه آبی رنگ نشان دهنده محل یک NPC است که می‌تواند ماموریتی به شما محول کند؛ به محل نقاط آبی رنگ رفته و با NPC که در آنجا قرار دارد صحبت کنید و ببینید که آن‌ها چه چیزی از شما می‌خواهند، نگران درجه سختی این سبک ماموریت‌ها نباشید، چراکه آن‌ها از درجه سختی بالایی برخودار نیستند و معمولاً آسان هستند؛ برخی از NPCها از شما می‌خواهند که منابعی را برایشان جمع آوری کنید، برخی دیگر از شما می‌خواهند که یک عکس از یک هیولا یا حیوان برای آن‌ها آماده کنید. مامویت‌های NPC که بصورت تصادفی به شما ارائه می‌شوند، فرصت بسیار خوبی جهت بالا بردن تجربه و منابعتان به حساب می‌آیند؛ برخی از این NPCها حتی ممکن است که به عنوان پاداش، آیتم بسیار خاصی را به شما اهدا کنند؛ این منابع خاص را به NPCهایی بدهید که به آن‌ها نیاز دارند و در ازایشان، پاداش اضافی دریافت کنید.

۱۰- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: مهارت‌هایی که به آن‌ها نیاز دارید را انتخاب کنید

پس از بدست آوردن تجارب کافی، شما قادر خواهید بود که توانایی‌های جدیدی را برای خود فعال کنید یا توانایی‌های فعلیتان را ارتقاء دهید. با ضربه زدن روی آیکون خانه در گوشه بالا و سمت چپ صفحه نمایش، قادر خواهید بود که لیست کاملی ار توانایی‌های در دسترستان را مشاهده کنید؛ اگر در منوی گفته شده شاهد نقطه قرمزی بودید، بدین معنی است که توانایی مورد نظر، قابلیت ارتقاء دارد؛ جهت بدست آوردن توانایی‌های جدید و یا ارتقاء توانایی‌های فعلی، شما باید مقداری New Dollor یا «اسکیل پوینت» (Skill Points) خرج کنید که شانس بدست آوردن مقدار زیادی از آن‌ها در دنیای بازی بسیار کم بوده و این یعنی شما قادر نخواهید بود که براحتی و با سرعت، توانایی‌های خود را ارتقاء دهید؛ بنابراین باید تصمیم درستی جهت انتخاب و ارتقاء یک توانایی بگیرید.

نوع توانایی‌هایی که انتخاب می‌کنید، بستگی بسیار زیادی به استایل بازی شما دارد؛ بصورت کلی، بهتر است که مهارت‌های مربوط به جمع آوی منابع را باز کنید و ارتقاء دهید تا بدین شکل، جهت بدست آوردن منابع اصلی، نیازی به بازار نداشته باشید؛ اگر علاقه زیادی به نبرد دارید اما مرتباً کشته می‌شوید، به سراغ مهارت‌های رزمی بروید. توجه داشته باشید که پیش از فعالسازی هر مهارت، توضیحات آن را بخوبی مطالعه کنید و از نحوه عملکرد آن اطلاعات کافی بدست آورید تا بعد از خرج کردن امتیازها و دریافت مهارت، متوجه بی ارزش بودن آن مهارت نشوید.

۱۱- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: به تخصص خود فکر کنید

جدای از توانایی‌های اساسی که هر کسی می‌تواند آن‌ها را بدست آورد، شما همچنین باید تخصصی را برای خود انتخاب کنید که منجر به باز شدن مهارت‌های منحصر بفردی برای شما خواهد شد. در این بازی تخصص‌های زیادی وجود دارند و برای انتخاب هر یک از آن‌ها باید دقت زیادی داشته باشید، چراکه به محض دریافت یک تخصص، تغییر آن نیاز به پرداخت پول واقعی خواهد داشت. هر یک از تخصص‌ها نظیر چوب‌بر، معدن‌چی، جمع کننده، زره پوش و اسلحه ساز، همگی دارای مزیت‌های منحصر بفرد خودشان جهت بدست آوردن پول هستند، اینکه از طریق هر یک از این تخصص‌ها چه مقدار پول بدست آورید، به تعداد افرادی بستگی دارد که در سرور بازی شما، تخصص یکسانی با شما دارند.

راهنمای انتخاب بهترین دروازه‌بان‌های FIFA 21
خواندن

اگر برای انتخاب تخصص خود نیاز به کمک دارید، بد نیست سری به فروشگاه بزنید و قیمت‌های مصالح را بررسی کنید؛ زمانیکه تعداد تخصص‌های مشابه در یک سرور زیاد باشد، شاهد پایین آمدن قیمت مصالح نادر خواهید بود، بنابراین قیمت مصالح می‌تواند یک معیار جهت انتخاب تخصصتان باشد. معمولاً تخصص‌هایی که به نبرد و جنگ مربوط می‌شوند، مورد پسند بازیکنانی خواهند بود که قصد دارند پول واقعی در دنیای بازی خرج کنند، چراکه چنین تخصص‌هایی قابلیت تجارت و خرید و فروش چیز زیادی را نخواهند داشت. با وجود تمام نکات گفته شده، اگر به تخصص خاصی علاقه‌مند هستید، مشکلی وجود ندارد، همان تخصص مود علاقه خود را انتخاب کنید اما شاید با اینکار، پیشرفت در بازی مقداری برایتان سخت شود.

۱۲- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: ذخیره کردن Formula Shards

ذخیره LifeAfter

Formula Shards آیتم‌هایی هستند که برای Formula Research استفاده می‌شوند؛ اینکه چه مقدار Formula Shards نیاز دارید، به لول Fusion شما بستگی دارد، اگر لول شما یک باشد، به ده Shards، اگر لول شما ۲ باشد، به بیست Shards و … نیاز خواهید داشت. هر چقدر میزان لول Fusion شما بیشتر باشد، شانس بیشتری جهت دستیابی به فرمول‌های نادر خواهید داشت. شما قادرید جهت دستیابی به فرمول‌های پایه‌ای، هر میزان Shards که دوست داشتید مصرف کنید اما با اینکار، مقدار Shards خود را بی علت هدر داده‌اید. پیشنهاد می‌کنیم که تا زمان رسیدن به لول سه یا چهار Fusion، دست به Shards خود نزنید تا بتوانید به فرمول‌های نادری دست پیدا کنید.

۱۳- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: ساخت «ضمائمی» (Attachements) برای ابزار خود

قدرت ابزار شما تنها به کیفیت آن‌ها بستگی ندارد؛ در این بازی می‌توانید ضمائمی را برای ابزار خود طراحی کنید که قدرت آن‌ها را چند برابر می‌کنند؛ ضمائم می‌توانند ار طریق فروشگاه سلاح و ادوات موجود در کمپ یا Hope 101 ساخته شوند. به محض ساخت ضمائم، می‌توانید آن‌ها را از طریق تجهیزات هم لولشان ارتقاء دهید.

هر چه میزان ستاره‌های ضمائم تجهیزات شما بیشتر باشند، جهت ارتقاء آن‌ها به وسایل بیشتری نیاز خواهید داشت، بدین شکل که اگر تعداد ستاره‌ها دو باشد، شما به یک وسیله جهت ارتقاء ضمائم خود نیاز خواهید داشت، اما اگر تعداد ستاره‌های شما به ۱۲ افزایش یافت، جهت ارتقاء ضمائم خود به ۱۰۲۴ وسیله نیاز خواهید داشت؛ پیشنهاد می‌کنیم که بجای تامین چنین تعداد وسیله و اجزاء زیادی (جهت ارتقاء ضمائم)، اجزاء بدست آمده را در سایر قسمت‌های سلاح‌ها و ابزار خود استفاده کنید تا قدرت تهاجمی و دفاعیتان به شکل مناسبی افزایش یابد و با یکدیگر تناسب داشته باشند.

۱۴- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: چگونه «اجزاء» (Components) بیشتری بدست آوریم

«برج نانسی» (Nancy Town) یکی از بهترین موقعیت‌ها جهت پیدا کردن تجهیزات مختلف در این بازی است؛ کلیه اهداف و وظایف روزانه خود را تکمیل کنید تا بتوانید امتیاز بدست آوردن سه Component را بدست آورید، سپس اطمینان حاصل کنید که آمادگی بالایی جهت یک نبرد نفس گیر دارید، چراکه بازیکنان به شکل کاملاً رقابتیی در برج نانسی حاضر می‌شوند؛ در برج نانسی شما با تعداد زیادی از بازیکنان روبرو خواهید شد که تجهیزات و ابزارشان از لول بسیار بالایی برخوردار هستند، بنابراین توصیه می‌کنیم که تا پیش از بدست آوردن قدرت و لول کافی، از حضور در برج نانسی خودداری کنید.

بجز برج نانسی، همچنین می‌توانید وسایل مورد نیاز خود را از طریق فروشگاه‌های نظامی به قیمت ۳۰۰۰ New Dollars خریداری کنید. اگر مقدار New Dollars شما بالا بود، هر روز اقدام به خرید Component از فروشگاه‌های نظامی کنید، چراکه روزانه به میزان محدودی می‌توانید خرید نمایید. در کنار توضیحات بالا، شما همچنین می‌توانید مقداری Component را از طریق فروشگاه بازی، با خرج کردن Gold Bars و یا پول واقعی بدست آورید.

۱۵- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: ارتقاء Manor

بازی LifeAfter

Manor چیزی فراتر از یک وسیله تزئینی در این بازی است، حتی اگر قصد نداشته باشید که یک خانه فانتزی بسازید، اما باز هم مقداری زمان صرف ارتقاء سطح Manor خود کنید. دستیابی به برخی سلاح‌های خاص، فرمول‌ها، تخصص‌ها و …، تنها زمانی ممکن خواهد بود که لول Manor شما به میزان مشخصی رسیده باشد. جهت افزایش لول Manor، باید میزان لول «جمع آوری» (Gathering)، «ساخت» (Crafting) و «مبارزه» (Combat) شما نیز به مقدار معینی برسد، البته بجز موارد گفته شده، شما همچنین باید مواد خاصی را برای ارتقاء خود جمع آوری کرده یا آنکه بسازید. هر چه لول Manor شما افزایش یابد، برای ارتقاء مجدد آن به مصالح بیشتری نیاز خواهید داشت. جهت آگاهی از حداقل الزامات جهت ارتقاء لول Manor، می‌توانید با Controller که در بیرون از خانه شما قرار گرفته (کنار صندوق پستی) صحبت کنید.

راهنمای بازی Age of Empires 4
خواندن

۱۶- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: آیتم‌های اضافی را در کوله پشتی خود نگهدارید

جزئیاتی که در ابتدای این مقاله ارائه کردیم را به یاد می‌آورید؟ جزئیاتی در مورد بهترین سگی که می‌تواند همراهتان باشد و اسلات‌های اضافه‌ای که می‌تواند برای شما به ارمغان آورد؟ اگر بتوانید Matilda را پیدا کنید، می‌توانید آن را به یک Pack Dog تبدیل کرده و با اینکار به ۱۲ فضای خالی اضافه دسترسی پیدا کنید؛ اسلات‌های اضافه بیشتر به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید با خود، آیتم‌های اضافه‌ای نظیر یک تبر و یک کلنگ حمل کنید؛ در کنار تبر و کلنگ، توصیه می‌کنیم که همواره با خود ۴ گوشت، ۴ قارچ و ۴ سبزیجات به همراه داشته باشید؛ هرگز مشخص نمی‌شود که یک ماموریت NPC چه زمانی به شما داده خواهد شد، بنابراین بهتر است که همواره سه غذای گفته شده را در اختیار داشته باشید تا در مواقع لزوم از آن‌ها استفاده کنید؛ بطور مثال زمانی که یک ماموریت NPC به شما داده می‌شود، پس از پایان دادن ماموریت، همواره نیاز به غذا خواهید داشت و اینکه پس از پشت سر گذاشتن یک ماموریت NPC، بخواهید بدنبال غذا بگردید، امری بسیار سخت و دشوار خواهد بود، پس چه بهتر که در کوله پشتی خود، غذا به همراه داشته باشید. در ضمن توصیه می‌کنیم که همواره یکی از اسلات‌های خود را با شاخه‌های کوچکی پر کنید تا هر زمان که به سراغ یک NPC رفتید، هدیه‌‎ای برای او در اختیار داشته باشید.

۱۷- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: همیشه از بهترین ابزارها استفاده کنید

ابزار LifeAfter

هر زمان که توانستید به ابزاری با لول بالا دسترسی پیدا کنید، دیگر دلیلی وجود نخواهد داشت که ابزارهای قدیمی خود را نگهدارید، حتی اگر جهت دستیابی به ابزار جدید نیاز به منابع بیشتری داشته باشید، چون استفاده از آن‌ها به شما امتیاز تجربه بیشتری می‌دهد، بنابراین دریافت آن‌ها، ارزش خرج کردن منابع بیشتر را خواهند داشت؛ با توجه به مطالب گفته شده، بهتر است دستیابی به توانایی‌هایی که به شما امکان دسترسی به ابزار بهتری می‌دهند را در اولویت کارهایتان قرار دهید؛ بصورت کلی، جمع آوری و کسب Skill Point در دنیای این بازی، یک سرمایه گذاری بلند مدت به حساب می‌آید که در آینده به شما کمک خواهد کرد تا مراحل را با آسودگی بیشتری پشت سر بگذارید.

۱۸- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: همکاری با اعضای کمپ جهت پیروزی در باس فایت‌ها و تهاجمات

یکی از بهترین ویژگی‌های باس فایت‌ها و تهاجمات کمپ، این است که مهمات بسیار کمی از سلاح‌هایتان مصرف خواهد شد و همچنین شانس بسیار زیادی خواهید داشت تا در مدت بسیار کمی، تجربه‌ی Combat خود را افزایش دهید، بنابراین مطمئن شوید که هیچیک از رویدادهای گفته شده را از دست نخواهید داد؛ در واقع این یکی دیگر از مزایای حضور در یک کمپ فعال است که به پیشرفت سریعتان کمک می‌کند.

توجه داشته باشید که باس فایت‌های کمپ، یکبار در هر هفته برگزار می‌شوند؛ اکثر بازیکنان تازه کار، این سوال را می‌پرسند که اگر رویداد باس فایت کمپ شروع شود اما سایر اعضای کمپ حاضر نباشند و تنها خودشان (یا تعداد کمی از اعضای کمپ) حضور داشته باشند، چه اتفاقی می‌افتد؟ آیا رویداد بدلیل نبودن تمام یا بخشی از اعضای کمپ خاتمه می‌یابد؟ در جواب باید بگوییم که خیر، فرقی نمی‌کند که در زمان آغاز رویداد چه تعداد از اعضای کمپ حاضر باشند، حتی اگر یک نفر از اعضا در آن بازه زمانی حاضر باشد، رویداد آغاز شده و اگر آن یک نفر شما باشید، باید بگوییم که خداوند شما را بیامرزد!!! مگر آنکه از تجربه بسیار بالایی در این بازی برخوردار باشید.

۱۹- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: هر آنچیزی که می‌توانید را جمع آوری کنید

زمانی که بخواهید منابع خود را از طریق Postman ارسال کنید، متوجه خواهید شد که تعداد آیتم‌های سبز و آبی محدودی را می‌توانید بوسیله Postman جابجا کنید و در صورتیکه مقدار منابع شما از محدودیت در نظر گرفته شده بیشتر شود، باید مقداری Gold Bars پرداخت کنید، در چنین مواردی شاید بنظرتان بیاید که بهتر است بجای Postman، منابع خود را از طریق فروشگاه خریداری کنید اما باز هم در بعضی موارد، پرداخت Gold Bars به Postman، به صرفه تر از خرید منابع از سایر بازیکنان است. توجه داشته باشید که اگر منابع یا مصالحی در انحصار یک تخصص خاص نباشند، بهتر است که خودتان آن‌ها را بدست آورده و یا تولید کنید.

راهنمای بازی Warframe
خواندن

۲۰- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: باغ‌ها را در اولین فرصت ممکن باز کنید

باغ LifeAfter

از همان ابتدای بازی، در محوطه محل زندگیتان (Development Zone) شاهد حضور چندین باغ خواهید بود که به شما اجازه می‌دهند تا با کاشتن نهال و بذر در آن‌ها، بدون پرداخت هیچ پولی و همچنین خروج از منطقه امن، به منابع مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنید، البته برای دستیابی به این باغ‌ها نیاز به پرداخت Gold Bars خواهید داشت که با توجه به مزایای قابل توجه آن‌ها، خرج کردن این Gold Barها ازرشمند خواهد بود؛ نگران این نباشید که اگر باغ‌هایی را در ابتدای بازی فعال کنید، در صورت عضویت در یک کمپ، هزینه پرداخت شده از بین خواهد رفت، چراکه در صورت ورود به یک کمپ، باغ‌های باز شده نیز با شما به محل کمپ منتقل خواهند شد. پس از خریدن باغ، گیاهان مختلفی را در آن بکارید و سپس به آسانی، گیاهان پرورش یافته را برداشت کنید.

۲۱- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: منابع خود را سازماندهی کنید

زمانی که بازی را شروع می‌کنید، یک Wine Cabinet و یک Small Cabinet بصورت رایگان دریافت خواهید کرد که از آن‌ها می‌توانید جهت ذخیره منابع خود استفاده کنید؛ در ابتدای بازی که هنوز این کابینت‌ها پر نشده‌اند، اشکالی ندارد که منابع را در هر جای آن‌ها قرار دهید، اما بعداً از این کار خود پشیمان خواهید شد! چراکه سیستم بازی بدلیل مشکلاتی که دارد، مقدار منابع ذخیره شده‌تان را به درستی نشان نخواهد داد!

منابع LifeAfter

ترفند جالبی که می‌توان جهت برطرف کردن مشکل سیستم ذخیره سازی بازی بکار برد، این است که هر قسمت از فضای ذخیره را به یکی از منابعتان (منابعی که متداول‌تر هستند، نه منابعی که از تعدد کمی برخوردارند.) اختصاص دهید، بطور مثال یک قسمت را برای سنگ، یک قسمت را برای چوب، یک قسمت را برای آهن و … در نظر بگیرید؛ همچنین بازی به شما اجازه می‌دهد تا یک اسم برای هر فضای ذخیره سازی خود در نظر بگیرید تا بعداً راحت‌تر بتوانید منابع مورد نظر خود را پیدا کنید.

اگر منابع را به شکلی که در بالا گفتیم ذخیره کنید، در آینده با مشکلات کمتری جهت شمارش آن‌ها مواجه خواهید شد.

۲۲- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: اطلاعات هر منطقه را بررسی کنید

هر منطقه بازی با توجه به وضعیت آب و هوایی آن، از منابع خاصی بهره‌مند است؛ جهت مشاهده اطلاعات و جزئیات مناطق و اینکه چه منابعی در هر یک از آن‌ها وجود دارند، می‌توانید روی آیکون آب و هوایی که در گوشه بالا و سمت راست صفحه نمایش (درست بالای نقشه کوچک) قرار دارد ضربه بزنید؛ بطور مثال، Hardwood Vine و قارچ تنها در Fall Forest و در زمان بارندگی پیدا می‌شوند، همچنین Flint نیز تنها در Fall Forest پیدا می‌شود اما تنها زمانی که در آنجا بارندگی وجود نداشته باشد؛ با مطلع بودن از این جزئیات، قادر خواهید بود منابعی را جمع آوری کنید که در آینده بسیار به شما کمک خواهند کرد و تاثیر گذاری زیادی روی مراحل بازی دارند.

۲۳- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: همیشه چند سلاح به همراه داشته باشید

پیش از آنکه ماجراجویی خود در مناطق مختلف این بازی را شروع نمایید، اطمینان حاصل کنید که به همراه خود حداقل دو سلاح دارید، حتی اگر دومین سلاح شما یک Mondragon Rifle باشد، باز بهتر از آن است که با مشت یا ابزار خود با مهاجمین بجنگید. توجه داشته باشید که وقتی مراحل ساخت Uzi را آغاز کردید، از میزان گرمایش آن اطلاعات کافی بدست آورید، چراکه وقتی سلاح شما بیش از حد گرم شود (بر اثر استفاده طولانی مدت) آیکون شعله مانندی را روی آن مشاهده خواهید کرد، در چنین مواقعی اگر همچنان از سلاح خود استفاده کنید، دوام سلاحتان کاهش یافته و همچنین میزان تجربه Combat کمتری را بدست خواهید آورد.

اگر سلاح شما بر اثر استفاده زیاد با مشکل دوام مواجه شود، قابلیت بازیابی آن وجود دارد اما اگر سلاحتان بر اثر استفاده زیاد بی مصرف شود، باید منابع زیادی را مجدداً جمع نمایید تا بتوانید یک سلاح جدید بسازید، بنابراین پیشنهاد می‌کنیم که از گرم شدن بیش از حد سلاحتان تا حد امکان پرهیز کنید.

راهنمای بازی Star Wars: Jedi Fallen Order - نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

۲۴- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: بارگذاری سلاح در مناطق اشغال شده

بارگذاری LifeAfter

در مناطق اشغال شده یک ایستگاه بارگذاری و همچنین یک خانه امن وجود دارد؛ شما می‌توانید در ایستگاه بارگذاری این مناطق، کلیه سلاح‌های خود را بصورت رایگان بارگذاری کنید، البته توجه داشته باشید که در هر روز تنها یکبار می‌توانید اینکار را انجام دهید و در صورت مراجعه مجدد به ایستگاه مورد نظر، جهت بارگذاری سلاح‌های خود باید پول پرداخت کنید. اگر به همراه خود چندین سلاح حمل می‌کنید، پیشنهاد می‌کنیم که پیش از وود به منطقه اشغال شده، تمام مهمات آن‌ها را استفاده کنید و سپس اقدام به بارگذاری رایگان تمامی آن‌ها نمایید.

همانطور که گفته شد، اگر برای اولین بار (در هر روز) به ایستگاه بارگذاری مراجعه کنید، بارگذاری کلیه سلاح‌های شما رایگان خواهد بود و هیچ اهمیتی ندارد که میزان بارگذاری شما زیاد باشد یا کم باشد، پس در هر روز بیشترین استفاده را از این ایستگاه‌ها نمایید. حالت ایده آل آن است که به همراه خود چهار سلاح حمل کنید، چراکه در این صورت، می‌توانید برای مدت زمانی طولانی‌تری زنده بمانید و مصالح و منابع بیشتری را جمع آوری کنید.

۲۵- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: در زمان مبارزه با باس‌های بازی، سیاست داشته باشید

زمانی که یکی از باس‌های بازی کشته می‌شود، پاداش خوبی به فرد یا افراد نابود کننده آن تعلق می‌گیرد؛ این موضوع یکی از نکات قابل توجه بازی به حساب می‌آید! اهمیتی ندارد که شما سهم بزرگی از نابود کردن باس داشته باشید یا کم، حتی اگر یک گلوله به آن شلیک کرده باشید (حتی اگر قرار نبوده باشد شلیک کنید!) بازی به شما پاداش خواهد داد! بنابراین باس‌ها یک گنجینه متحرک با ارزش در بازی LifeAfter به حساب می‌آیند. حتی اگر شما تازه بازی را شروع کرده باشید و از لول پایینی برخوردار باشید، باز هم می‌توانید پاداش خوبی از باس‌های بازی دریافت کنید، اما چگونه؟ ساده است، اجازه دهید سایر بازیکنان (معمولاً بازیکنانی با لول بالا) بصورت مستقیم با باس‌ها درگیر شوند و شما نیز در فاصله زیادی از آن‌ها پناه گرفته و با یکی از سلاح‌های خود به باس شلیک کنید و تنها زمانی از پناهگاه خود خارج شده و به آن‌ها نزدیک شوید که زمان تقسیم لوت فرا رسیده باشد؛ اما آیا سایر بازیکنان به این کار شما واکنشی نشان نمی‌دهند؟ شاید بدهند! اما معمولاً خود را درگیر یک بازیکن تازه کار که مشغول اسنایپ کردن است نمی‌کنند و اجازه می‌دهند که آن بازیکن، سهم کوچکی بدست آورد! فقط یک خواهش، اگر از این قابلیت استفاده کردید (شاید روزی سازندگان بازی با آپدیتی، بروزرسانی‌ها و محدودیت‌هایی در این خصوص اعمال کنند تا نتوان چنین سوء استفاده‌هایی کرد.)، زمانی که در آینده خودتان به یکی از بازیکنان با تجربه و لول بالا تبدیل شدید و توانستید بصورت مستقیم با باس‌ها مبارزه کنید، به سایر بازیکنان (تازه کار) نیز اجازه دهید که از همین ترفند برای پیشرفت در بازی استفاده کنند.

۲۶- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: چگونه با مکانیزم Aggro باس مقابله کنیم

اگر در زمان یک یورش، متوجه شدید که باس روی شما متمرکز شده است، از فرار کردن پرهیز کنید، چراکه نتیجه خوبی در پی نخواهد داشت! در صورت فرار یکی از این دو اتفاق روی خواهد داد:

  • اگر نتوانید به اندازه کافی از باس دور شوید، شما کشته خواهید شد.
  • اگر موفق شوید به فاصله خوبی از باس برسید، باس Aggro خود را از دست داده و ریست می‌شود.

بهترین کار در زمان مواجه شدن با تمرکز باس، آن است که بصورت دایره‌ای به اطراف حرکت کنید تا در نهایت او تمرکزش را روی شخص دیگری معطوف کند؛ البته اگر از تجهیزات و زرهی که مقاومت کافی در برابر حملات باس ندارند برخوردار باشید، به هیچ وجه نباید بقدری به باس نزدیک شوید که نظر او را به خود جلب کنید! چه برسد به آنکه بخواهیم در مورد از بین بردن تمرکز او صحبت کنیم! در هر صورت، اگر هم کشته شدید، زیاد نگران نباشید، اکثر بازیکنان انقدر مهربان هستند که به سمتتان آمده و شما را زنده کنند تا از غنیمت‌هایی که بخاطر آن‌ها جان خود را از دست داده‌اید بهره‌مند شوید.

۲۷- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: ابتدا به سراغ مینی باس‌ها بروید

مبارزه با باس‌های اصلی بازی LifeAfter کمی دشوار و نفس گیر است و اگر از لول پایینی هم برخوردار باشید که کارتان سخت‌تر هم می‌شود، به همین دلیل به شما توصیه می‌کنیم که بجای باس‌های اصلی، به سراغ مینی باس‌ها بروید؛ مینی باس‌ها در اکثر نقاط نقشه بازی دیده می‌شوند و مشکل خاصی برای پیدا کردن آن‌ها نخواهید داشت. برخی از مینی باس‌ها بقدری ضعیف هستند که اگر بتوانید یک موقعیت خوب جهت اسنایپ پیدا کنید، با یک شلیک از پای در خواهند آمد؛ سایر مینی باس‌ها نیز خیلی سرسخت نیستند و به تنهایی می‌توانید از پسشان برآیید، گرچه می‌توانید از یکی از هم کمپی‌های خود نیز جهت شکار مینی باس‌ها کمک بگیرید. ضرب المثل هر چقدر پول بدهی، همانقدر هم آش می‌خوری در اینجا وجود دارد، یعنی نباید انتظار داشته باشید که بازی به ازای کشتن یک مینی باس، جایزه‌ای مشابه یک باس اصلی به شما بدهد، اما از قدیم گفته‌اند، لنگه کفش در بیابان غنیمت است.

راهنمای بازی Scary Horror 2
خواندن

۲۸- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: به حالت مبارزه‌تان توجه داشته باشید

اگر در Fall Forest اوقاتی را سپری کنید، زمانی که به Farstar City یا مناطق دیگری برسید غافلگیر خواهید شد، چراکه در این مناطق، بازیکنان می‌توانند بین دو حالت جنگی «صلح» (Peace) و «هجوم» (Invade) سوییچ کنند و به ادامه بازی بپردازند؛ زمانی که حالت صلح را انتخاب کنید، اسم شما به رنگ سفید نمایش داده خواهد شد و کسانی که حالت هجوم را انتخاب کرده باشند، می‌توانند به شما حمله کنند، اما با اینکار، اسمشان در لیست «تحت تعقیب» (Wanted) قرار خواهد گرفت؛ برخی از بازیکنان بقدری با تجربه و قدرتمند هستند که برایشان اهمیتی ندارد اسمشان در لیست گفته شده قرار بگیرد، پس خیلی مراقب باشید.

حالت مبارزه LifeAfter

اگر هم که دوست دارید کمی در بازی شیطنت کنید، حالت بازی خود را روی هجومی قرار دهید، در این حالت اسم شما به رنگ قرمز نشان داده خواهد شد و سایر بازیکنانی که آن‌ها نیز حالت هجوم را انتخاب کرده‌اند، می‌توانند بدون مشکل یا مجازاتی به شما حمله کنند؛ اگر در حالت هجوم، تصمیم بگیرید که به بازیکنی با حالت جنگی صلح حمله کنید، اسم شما در لیست تحت تعقیب‌ها قرار خواهد گرفت و در این صورت، سایر بازیکنان با کشتن شما جایزه دریافت خواهند کرد. با توجه به توضیحات داده شده، حالت جنگی خود را بسیار هوشمندانه انتخاب کنید تا بدردسر نیفتید.

۲۹- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: در طول «طوفان‌های شن» (Sandstorms) ماموریت‌ها را کامل کنید

زمانیکه به «قلعه شن» (Sand Castle) برسید با نوع جدیدی از وضعیت آب و هوایی روبرو خواهید شد که طوفان شن نامیده می‌شود؛ همانطور که می‌توان تصور کرد، در طوفان شن، شما با حجم انبوهی از شن و ماسه روبرو خواهید شد که اگر نتوانید پناهگاهی را برای خود پیدا کنید، قابلیت آسیب رسانی به شما را خواهند داشت. بهترین زمان جهت تکمیل ماموریت‌هایی که در آن‌ها باید مزدورانی را نابود کنید، در حین وقوع طوفان شن است، برای اینکار، تا زمانیکه میزان هوای موجود در ریه شما سه نقطه است، در طوفان بمانید و سپس به سرعت خود را به یک پناهگاه برسانید تا صدمه‌ای نبینید؛ به محض ورود به پناهگاه، میزان هوای موجود در ریه شما بازیابی می‌شود و به شما اجازه خواهد داد تا بار دیگر وارد طوفان شن شده و ماموریت خود را کامل کنید.

۳۰- ترفندها و نکات بازی LifeAfter: به NPCها از طریق هدایایی رشوه دهید

هدیه LifeAfter

زمانیکه به دومین قلعه دسترسی پیدا کردید، درختان (نهال) زیادی خریداری کنید و آن‌ها را بکارید؛ این درختان پس از مدتی بزرگ شده و آیتمی به نام Little Branches به شما می‌دهند که بهترین هدیه برای NPCها به حساب می‌آیند؛ پس از برداشتن Little Branches، نزد NPCها بروید و برای راه افتادن کارتان، هر میزان Little Branches که می‌توانید به آن‌ها رشوه بدهید؛ پس از مدتی که لول دوستیتان با NPCها افزایش یافت، آن‌ها به شما اجازه خواهند داد تا هدایا و جوایز مختلفی را از آن‌ها دریافت کنید که شامل امتیاز Skill نیز ‌می‌شوند.

موفقیت در بازی LifeAfter به تلاش زیادی نیاز دارد که همین تلاش‌ها لذت اجرای این بازی را دو چندان می‌کنند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد تا این بازی را به شیوه بهتری آغاز و اجرا کنید و در دنیای مفرح آن سرگرم شوید. خوشحال می‌شویم که اگر چیزی برای اضافه کردن به این مقاله دارید، آن را از طریق قسمت نظرات با ما و سایرین به اشتراک بگذارید.

منبع
LEVELWINNER
عضویت
اطلاع از
guest
6 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Balooch
Balooch
1 سال قبل

ممنون بابت راهنمایت خیلی کمکم کرد

kamaal
kamaal
Reply to  Balooch
1 سال قبل

ایا میشه وسایل رو‌خارج از دنیای بازی خرید و فروش کرد؟ همچون بازی wow
ایا بازی تحت موبایل میشناسید که چنین خصوصیتی داشته باشه ؟

محمد پارسا
محمد پارسا
Reply to  kamaal
8 ماه قبل

وات د فاز عزیزم ینی چی اینی که میگی

Iman
Iman
5 ماه قبل

خسته نباشید رفیق من یه مشکلی توی پنج ماموریت لول یک داره توی بخش سوم که با یه کارکتر حرف میزنه و بهش کارت میده توی کتابش اون گزینه ها تیک نمیخوره چه ایرادی میتونه داشته باشه لطفا کمک کنید حیاتیه!!!

اسمر
اسمر
2 ماه قبل

من بصورت یه انسان سالم بودم و لولم هم خوب بود ولی اشتباهی تبدیل به یه ویروسی شدم الان از صفر شروع کردم . چیکار باید بکنم که برگرده به حالت قبل

Mobin
Mobin
1 ماه قبل

چطور باید تبر و کلنگ بسازیم؟؟

دکمه بازگشت به بالا
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن