راهنمای بازی

راهنمای بازی Free Fire – نکاتی برای زنده ماندن و پیروزی

چگونه آخرین بازمانده باشیم

بازی Garena Free Fire عنوانی نفس‌گیر در سبک بتل رویال بوده که شما را در مقابل ۵۰ بازیکن دیگر قرار می‌دهد. حال با استفاده از راهنمای بازی فری فایر شما می‌توانید تمامی نکاتی که برای زنده ماندن احتیاج دارید را فراگیرید. آیا شما توانایی آن را دارید که آخرین فرد ایستاده در میدان نبرد باشید؟ با ما همراه شوید.

گیم‌پلی بازی Garena Free Fire شباهت بسیار زیادی به PUBG دارد، پس اگر آن عنوان را قبلا تجربه تجربه کرده باشید، نباید اینجا نیز مشکلی برایتان پیش‌ بیاید. در هر صورت راهنمای ما با بیان نکاتی کلیدی شما را در زنده ماندن در میدان نبرد کمک خواهد کرد. بازی Garena Free Fire نیازمند توجه، واکنش‌های سریع و تفکر لحظه‌ای است، و راهنمای ما به شما در تمامی این موارد یاری خواهد رساند.

۱. تجهیزات قدیمی خود را بی‌اندازید!

وقتی شما تجهیزات جدیدی برای اسلحه خود پیدا کنید، فلش رو به بالای قرار گرفته در کنار آن نشان دهنده بالاتر بودن سطحش نسبت به تجهیزات فعلی شما است. بازی به صورت خودکار تجهیزات جدید را بر روی سلاحتان قرار خواهد داد، هرچند تجهیزات قدیمی شما همچنان در کوله پشتی باقی مانده که می‌تواند سریعا باعث پر شدن کوله پشتیتان شود. حواس خود را جمع کرده و پس از گرفتن تجهیزات جدید، تجهیزات قبلی خود را بیرون انداخته تا از کمبود جا در کوله پشتی خود جلوگیری کنید.

راهنمای بازی Call of Duty: Mobile - هفت نکته برای رسیدن به آخرین حلقه در بخش بتل رویال
خواندن

۲. سریعا سنگر گرفته و میان سنگرها جابجا شوید

هیچ موقع در یک محیط باز نباشید، خصوصا اگر پیرامون شما ساختمان وجود دارد. ایستادن در یک محیط باز شما را به هدف آسانی بدل کرده که بازیکنان دیگر می‌توانند از جهات مختلف و نامشخص به آن آسیب برسانند. در محیط‌های باز دویده و پشت اشیا مختلف سنگر بگیرید. شما همچنین می‌توانید برای جلوگیری از شناسایی شدن به صورت نشسته حرکت کرده یا کاملا سینه‌خیز بروید. هرچند اگر بازیکنان شما را شناسایی کرده‌اند از انجام این عمل خودداری نموده، زیرا آسیب رساندن به شما در این حالت‌ها راحت‌تر است.

هیچوقت پس از روبرو شدن با یک بازیکن دیگر در یک مکان ثابت نمانید. برای جلوگیری از آسیب دیدن یاد بگیرید تا در محیط جابجا شده و دائما شلیک کنید. برای تبدیل شدن به یکی از بهترین بازیکنان در Free Fire این یکی از هنرهایی است که باید در آن تبهر پیدا کنید.

۳. هر مهماتی که پیدا کردید را در کوله پشتی خود نگه دارید

هر نوع سلاح از مهمات خاصی استفاده می‌کند. شما احتمالا دارید با خود فکر می‌کنید: آیا لازم است مهمات سلاح‌هایی که ندارم را نگه دارم؟ خب تصمیم نهایی با شماست اما توصیه ما این است که مهمات خود را نگه دارید.

دلیل این توصیه ما این بوده که به هنگام جابجایی در محیط شما همیشه سلاح‌های جدیدی پیدا می‌کنید. پس اگر تجهیزات جدیدی یافتید که نوع اسلحه و تیر شما را تغییر می‌دهند، با داشتن مهمات آن می‌توانید سریعا از اسلحه جدید خود استفاده کنید. هیچ چیز ناراحت‌کننده تر از آن نبوده که سلاح جدید و قویتری پیدا کنید، اما سریعا متوجه شوید که مهمات مورد نیاز برای استفاده از آن را ندارید.

راهنمای قدم به قدم بازی FIFA 20
خواندن

۴. در مناطق خلوت فرود بیایید

شاید مهمترین تصمیم شما مکان فرود آمدنتان باشد. همیشه سعی کنید در جایی خلوت و کم جمعیت فرود بیایید. اینطوری نه تنها شما مدت زمان بیشتری زنده مانده، بلکه موقعیت آن را داشته تا لوت و تجهیزات بهتری پیدا کرده و با آمادگی بیشتر وارد نبرد شوید.

۵. حواستان به نقشه‌ کوچک باشد

نقشه‌ کوچک بازی نه تنها برای جهت‌یابی خوب بوده بلکه راه خوبی برای شناسایی خطرات در محیط است. اگر شخص ناشناسی شما را مورد حمله قرار داده، نگاهی سریع به نقشه کوچک داشته باشید. فلش قرمزی در نقشه پدیدار خواهد شد که مکان تیر شلیک شده از آن را به شما نشان می‌دهد. نقشه کوچک می‌تواند برای یافتن دیگر بازیکنان یا فرار کردن از آن‌ها مفید باشد.

۶. قبل از مبارزه تمامی لوازم حیاتی مورد نیاز را بگیرید

قبل از وارد شدن به مبارزات بهتر است لوازم و تجهیزات کافی جمع‌آوری کنید. از دید ما این یعنی داشتن چند جعبه کمک‌های اولیه، دو سلاح اصلی همراه با یک پیستول و محافظ سر و بدن. با داشتن لوازم و تجهیزات کافی شانس شما برای پیروزی در یک نبرد بسیار بالا خواهد رفت. اگر هنگامی که هنوز تجهیزاتتان کامل نیست با یک بازیکن دیگر روبرو شدید، شاید بهترین گزینه بسته به موقعیتتان فرار کردن از دست آن بازیکن باشد.

۷. حواستان به جعبه‌های پشتیبانی که از آسمان فرود می‌آیند باشد

همانند سایر عناوین سبک بتل رویال، گاها هواپیماهایی از آسمان رد شده که جعبه‌های پشتیبانی برای بازیکنان می‌اندازند. می‌توان مکان این جعبه‌ها را با توجه به منورهای پدیدار شده در محیط شناسایی کرد. گوش‌ها و چشمان خود را برای دیدن این جعبه‌ها باز کنید. اگر می‌توانید جعبه‌ای را در حال سقوط ببینید، سریعا به سمت آن حرکت نمایید.

جعبه‌های پشتیبانی شامل تجهیزات و سلاح‌های مختلفی هستند که در صورت رسیدن به آن‌ها، می‌توانید آنان را مال خود کنید. هرچند مواظب باشید زیرا سایر بازیکنان نیز به سمت این جعبه‌ها خواهند آمد.

۸. در صورت امکان از هدفون استفاده کنید

صدا در عنوان Garena Free Fire نقش بسیار حیاتی و مهمی دارد، پس اگر امکانش را دارید، حتما از هدفون استفاده کنید. اینگونه شما از وقایع پیرامون خود آگاه بوده و صدای پا، وسایل نقلیه و سایر صداهای موجود در محیط را از مکان دقیق منشا آن خواهید شنید. این موضوع به شما کمک کرده تا در مقابل آنچه انتظار شما را می‌کشد آماده‌تر باشید.

معرفی بازی Tokaido
خواندن

۹. با عجله وارد نبرد نشوید

از آنجایی که هدف این عنوان زنده ماندن است، پس شما باید سر خود را پایین – به صورت نشسته یا سینه‌خیز – نگه داشته و از میدان نبرد دور بمانید. مکان خوبی را پیدا کرده و مخفی شوید و با آمدن دشمن در تیررس شما، آن‌ها را بدون لو دادن موقعیت خود از پا در آورید. اگر موقعیتتان لو رفت، سریعا جای خود را عوض کرده تا سایر بازیکنان شما را پیدا نکنند.

این عنوان بر اساس استراتژی پایه‌ریزی شده، بازیی که در آن باید صبور بوده و فقط زمانی که می‌توانید دشمن را از پا در آورید حمله کنید. هدف شما بودن آخرین نفر در میدان نبرد است، نه کشتن بیشترین بازیکنان موجود در نقشه.

۱۰. شخصیت درست را انتخاب کنید

بسته به سبک بازی خود شخصیتی را انتخاب کنید که نحوه بازی شما را تقویت می‌کند. دو شخصیت ابتدایی بازی امتیاز ویژه‌ای به شما نمی‌دهند، اما سایر شخصیت‌ها ویژگی‌های مخصوص خود را دارند. در ادامه می‌توانید ویژگی‌های هر شخصیت را مشاهده کنید.

  • Andrew – پایین آمدن ۲ درصدی میزان کاهش ماندگاری جلیقه
  • Ford – کاهش ۴ درصدی آسیب وارده در بخش‌های خارج از منطقه امن
  • Kelly – افزایش یک درصدی سرعت دویدن شخصیت شما
  • Kla – افزایش آسیب حملات با دست خالی و بدون سلاح به میزان ۱۰۰٪
  • Nikita – افزایش سرعت تعویض خشاب سلاح‌های خودکار (Submachine) به میزان ۴٪
  • Maxim – دو درصد افزایش سرعت در استفاده از جعبه کمک‌های اولیه و خوردن غذا
  • Misha – افزایش سرعت رانندگی به میزان ۲٪
  • Olivia – افزایش ۶ درصدی انرژی بازیکنانی که پس از تیر خوردن زنده می‌کنید

به نظر ما با توجه به ویژگی‌های ذکر شده، شخصیت‌های نیکیتا، اندرو و مکسیم در حال حاضر بهترین شخصیت‌های این عنوان هستند. و با ذکر این نکته راهنمای ما برای عنوان Free Fire به پایان خود می‌رسد. امیدوارم رعایت نکات ذکر شده به شما کمک کرده تا شانس زنده ماندن خود را بالاتر برده و پیروز از میدان نبرد بیرون بیایید.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
139 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
139
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن