راهنمای بازی

راهنمای بازی Empires & Puzzles

نکات و ترفندهایی برای تازه‌واردان

شاید بازی Empires & Puzzles یک عنوان پازل جور کردن ۳-شکل ساده به نظر برسد، اما سازندگان این بازی در استودیوی Small Giant Games با افزودن عناصر نقش آفرینی و ساخت پایگاه به این عنوان، این سبک از عناوین را یک قدم جلوتر برده‌اند. نتیجه این کار بسیار  اعتیادآورتر از چیزی شده که فکرش را می‌کنید، خصوصاً که به بازیکنان اجازه می‌دهد قبل و در حین هر «نبرد» برنامه‌ریزی‌های بیشتری نیز داشته باشند. در ادامه با راهنمای بازی Empires & Puzzles در پیکسل آرتس همراه باشید.

Emperors banner

البته با اضافه شدن مکانیزم‌های جدید، چالش‌های جدیدی نیز به وجود می‌آیند، که شاید در ابتدا این موضوع بازی بازیکنان جدید دشوار باشد و کمی طول بکشد تا به آن عادت کنند. به عنوان مثال اگر شما با سیستم‌های گاچا و مکانیزم‌های ارتقاء قهرمانان آشنا نباشید، پیش از آن که بتوانید در میدان نبرد خودی نشان دهید، باید نحوه کارکرد این موارد را بیاموزید. برای یاری رساندن به شما، در این راهنمای بازی Empires & Puzzles ما ۱۰ نکته مهم و اساسی برای تازه‌واردان را جمع‌آوری نموده‌ایم.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – بعضی اوقات عملکرد بازی خودکار مناسب است

احتمالاً با خود فکر می‌کنید که هوش مصنوعی موجود در بازی Empires & Puzzles توانایی انجام «مبارزات» جور کردن ۳-شکل را نداشته باشد. این تفکر شما در مورد اکثر بخش‌های بازی درست بوده، زیرا هوش مصنوعی این عنوان بسیار مسخره است. هوش مصنوعی در شرایطی که می‌توان به آسانی یک جور کردن ۴ شکلی داشت، ۳ شکل را جور می‌کند، از برتری‌های عناصر استفاده نخواهد کرد، و معمولاً حتی در شرایط مناسبش نیز به موقع قابلیت یک قهرمان را فعال نمی‌کند. با این وجود، عملکرد «بازی خودکار» (AutoPlay) هنوز برای به اتمام رساندن اکثر مراحل کافی است.

راهنمای بازی NBA 2K22
خواندن

E P TipsandTricksforBeginners S2

البته متأسفانه این موضوع بیشتر نشانگر درجه سختی ضعیف بازی Empires & Puzzles به صورت کلی می‌باشد. البته خوشبختانه تمام بازی به این آسانی نیست. وقتی ۳ تا ۵ چپتر ابتدایی بازی را به اتمام برسانید، درجه سختی بازی کمی افزایش یافته و نیازمند آن خواهید بود که خودتان شخصیت‌ها را کنترل کنید. اما خب تا رسیدن به این نقطه در بازی، ایرادی ندارد اگر بگذارید هوش مصنوعی بازی را برایتان به پیش ببرد.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – همیشه قوی‌ترین نیروهای خود را انتخاب کنید

واضح بوده که هر قهرمان که دارای درجه کمیابی و سطح بالاتری باشد، شخصیت بهتری نیز خواهد بود، اما آیا دقت کرده بودید که هر یک از قهرمانان تیم شما دارای یک جوخه مخصوص خود بوده که می‌توان آن‌ها را نیز بهبود بخشید؟ هرگاه که از کارت‌کشی (Pull) عادی در Summoning Gate استفاده کنید، یا یک قهرمان و یا یک واحد/جوخه را بدست خواهید آورد.

E P TipsandTricksforBeginners S3

زمانی که واحد‌های بهتری برای یک رنگ پیدا کردید، حتماً به یاد داشته باشید که در مبارزات بعدی از آن‌ها استفاده کنید. متأسفانه بازی به شما در این مورد چیزی نخواهد گفت، پس اگر به نظرتان آسیب زیادی به دشمن وارد نمی‌کنید، تعویض واحدها و بهبود آن‌ها می‌تواند راه چاره شما باشد.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – قهرمان‌ها را براساس مقایسه مهارت انتخاب کنید

زمانی که چندین قهرمان از یک رنگ دارید، ایده خوبی است که به مقایسه مهارت‌های ویژه آن‌ها پرداخته و بدین صورت یکی از آن‌ها را برای تیم اصلی خود انتخاب نمایید. ارتقاء دادن شخصیت‌ها در بازی Empires & Puzzles بسیار گران است، پس تنها زمانی به تقویت قهرمان خود بپردازید که مطمئن هستید مدتی از او استفاده خواهید کرد.

راهنمای بازی Animal Crossing: New Horizons
خواندن

E P TipsandTricksforBeginners S4

در کنار ماهیت مهارت ویژه هر قهرمان، شما باید به میزان آسیب‌رسانی وی، میزان انرژی (HP) و نرخ بازیابی مانا (Mana) او نیز توجه داشته باشید.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – آیتم‌های مبارزاتی را ساخته و استفاده کنید

انواع مختلفی از آیتم‌های مبارزاتی – از داروهای افزایش انرژی و مانا گرفته تا طومارهای جان‌بخشی، تقویت‌کننده‌ها و نفرین‌ها – را می‌توان در بخش Forge به وجود آورد. این ساختمان در اوایل بازی برای شما فعال خواهد شد، پس برنامه‌ریزی نموده و هرچه زودتر آن را ارتقاء دهید تا به آیتم‌های بهتر و بیشتری دسترسی یابید.

E P TipsandTricksforBeginners S5

با وجود آن که در چند چپتر ابتدایی بازی نیاز خاصی به آیتم‌ها نخواهید داشت، این اقلام در مأموریت‌های پایانی و خصوصاً مبارزه با باس‌ها نقشی کلیدی را بازی خواهند کرد. شایان ذکر است که در حالت عملکرد «بازی خودکار»، هوش مصنوعی آیتم‌های شما را مصرف نمی‌کند.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – از همان بخش‌های ابتدایی برج مراقبت را بسازید

برج مراقبت (Watchtower) روی یک بلندی در سمت راست قلعه اصلی شما قرار دارد. زمانی که این برج را بازسازی کنید، قابلیت PvP بازی Empires & Puzzles برای شما باز خواهد شد که نه تنها از بخش داستانی و PvE بازی سرگرم‌کننده‌تر است، بلکه جوایز بهتری را نیز به شما خواهد داد.

E P TipsandTricksforBeginners S6

شما می‌توانید برج مراقبت را در بخش‌های ابتدایی بازی بازسازی نمایید، و توصیه ما نیز این بوده که به محض دسترسی یافتن به این توانایی، برج مراقبت را بسازید. هرچه زودتر به بخش PvP دسترسی یابید، سریع‌تر می‌توانید منابع بیشتری جمع نموده و قهرمان‌های خود را ارتقاء دهید.

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال 2020
خواندن

راهنمای بازی Empires & Puzzles – از نقاط ضعف دشمن استفاده کنید

تمامی دشمنان نسبت به برخی عناصر قوی‌تر بوده و در مقابل عناصر دیگری ضعف دارند. تاکنون ۵ عنصر در بازی Empires & Puzzles وجود داشته و هر یک دارای رنگ خاصی نیز می‌باشند: به عنوان مثال عنصر آتش با جواهرات قرمز رنگ فعال می‌شود؛ این عنصر نسبت به واحد‌های زمین (سبز) برتری دارد، اما در مقابل واحدهای آب (آبی) ضعیف‌تر است. نور (زرد) و تاریکی (بنفش) نیز جفت دیگری را تشکیل داده که یکدیگر را لغو می‌کنند.

E P TipsandTricksforBeginners S1

اگر امکان انجام این کار وجود داشت، جواهرات خود را به صورتی تنظیم کنید که همیشه به واحدی حمله نمایید که نسبت به آن جواهر دچار ضعف باشد. خصوصاً در بخش PvP، این تاکتیک نقش قابل توجهی در موفقیت شما بازی خواهد کرد.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – به یک اتحاد بپیوندید

وقتی که به سطح ۴ برسید، قابلیت آن را خواهید داشت تا یک اتحاد (Alliance) را انتخاب نموده و به آن بپیوندید. بازی کردن با دیگر بازیکنان همیشه لذت‌بخش‌تر از بازی کردن به صورت تکی می‌باشد، هرچند دلیل اصلی پیوستن شما به یک اتحاد، مبارزه در مقابل Titansها است.

شکست دادن این باس‌های غول‌آسا امری فوق‌العاده دشوار بوده و باید بازیکنان متعددی در طول روز به آن‌ها حمله کنند. هرچند، اگر اتحاد شما موفق شود که یک Titan را از بین ببرد، شما و سایر شرکت‌کنندگان در این نبرد، پاداش سخاوتمندانه‌ای دریافت خواهید کرد.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – مأموریت‌های تحت تعقیب را تکمیل کنید

به محض آن که پایگاه خود را باز کردید، پس از چند مأموریت ابتدایی بازی، یک جعبه کوچک در سمت چپ تصویر شما ظاهر خواهد شد. داخل این جعبه شما موارد بسیاری از جواهرات گرفته تا آهن، غذا و مواد اولیه متنوعی برای ارتقاء شخصیت‌های خود را پیدا خواهید کرد، هرچند باز کردن این جعبه می‌تواند کاری چالش برانگیز باشد.

راهنمای Need for Speed Heat - معرفی سریع‌ترین ماشین‌ها
خواندن

E P TipsandTricksforBeginners S7

سه نوع جعبه در بازی وجود داشته و هر یک دارای نیازمندی‌های مخصوص خود هستند. جعبه‌های هیولا از شما می‌خواهند تا تعداد مشخصی هیولا را در بخش PvE بازی بکشید، در حالی که جعبه‌های قهرمان از شما درخواست می‌کنند تا تعداد مشخصی قهرمان را در یورش‌های PvP از پای در آورید. آخرین جعبه که جعبه Titan نام دارد نیز از شما درخواست می‌کند تا میزان آسیب مشخصی به یک Titan وارد کنید.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – جریان پیوسته‌ای از قهرمان‌ها داشته باشید

دو راه برای بدست آوردن قهرمان‌ها در بازی Empires & Puzzles وجود دارد. اولین راه کارت کشیدن (Pull) در بخش Summoning Portal است که می‌توانید چند بار در روز به صورت رایگان این کار را انجام دهید، اما به صورت کلی برای انجام آن نیازمند واحد پول پریمیوم خواهید بود که با پول واقعی خریداری می‌شود.

E P TipsandTricksforBeginners S8

دومین راه تمرین دادن و ایجاد قهرمان‌ها در کمپ تمرینی (Training Camp) با استفاده از غذا و نیروهایی است که در طول مأموریت‌ها جذب کرده‌اید. متأسفانه در ابتدا شما تنها می‌توانید قهرمان‌های یک ستاره در کمپ تمرینی خود به وجود آورید و برای افزایش کارایی این بخش و ارتقاء کمپ تمرینی جهت بدست آورن قهرمان‌های بهتر، باید مقدار قابل توجه‌ای از منابع خود را مصرف کنید.

راهنمای بازی Empires & Puzzles – از پایگاه اصلی خود مراقبت کنید

حتی اگر بخاطر تضمین این مورد باشد که همیشه در حال آموزش قهرمان‌ها و نیروهای جدید هستید، شما باید در همه حال به فکر بهبود پایگاه اصلی خود به وسیله ارتقاء ساختمان‌های فعلی و ایجاد سازه‌های جدید باشید. نادیده گرفتن پایگاه شما بدین معنا بوده که به اندازه کافی منابع بدست نخواهید آورد یا آن که توانایی ایجاد آیتم‌های مبارزاتی بهتر و مورد نیاز برای پیشروی در بازی را نخواهید داشت. کافیست اطمینان حاصل کنید که Builder شما همیشه مشغول کار است، بدین صورت دیری نگذشته که ارتشی بزرگ و قدرتمند خواهید داشت.

راهنمای بازی FIFA 20 - معرفی بهترین وینگرهای جوان
خواندن

باید به یاد داشته باشید که بازی Empires & Puzzles برای بازیکنانی که صرفاً می‌خواهند بدون پرداخت هزینه اضافی و به صورت رایگان (F2P) آن را تجربه کنند، عنوان چالش برانگیزی خواهد بود، به همین دلیل تک تک قدم‌های شما در بخش‌های ابتدایی بازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند. از نکات و ترفندهایی که در این راهنمای بازی Empires & Puzzles برای شما بیان نمودیم پیروی کنید، تا نگران انجام اشتباهی جبران ناپذیر هنگام تجربه این عنوان نباشید.

منبع
Blue Stacks
عضویت
اطلاع از
guest

10 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مهدی
مهدی
10 ماه قبل

دوستان سلام، لطفا یکی به من بگه چطوری سربازان کوچک خودمو ارتقاء بدم قبلا بلد بودم ولی یادم رفت

شهریار
شهریار
3 سال قبل

سلام بازی من پاک شده چطور اکانتمو برگردانم فقط شماره اکانتمو دارم همین

محمد
محمد
3 سال قبل

بازی عالیه

شهریار
شهریار
3 سال قبل

این شماره من هست ۰۹۳۵۲۴۷۳۰۰۰ حتی اگر لازمه تو واتساپ هماهنگ بشیم هزینش پرداخت میکنم ممنون

HASSAN_PARDISAN
HASSAN_PARDISAN
2 سال قبل

آیا میشه بازی رو از اول شروع کنیم یعنی از صفر من هر کاری میکنم نمیشه کمکم کنین لطفا

خردمند
خردمند
Reply to  HASSAN_PARDISAN
2 سال قبل

میتونید توی قسمت ستینگ برید و یه اکانت جدید بسازید

پیمان رضازاده
پیمان رضازاده
1 سال قبل

سلام. من مدتیه کمی هست که با بازی آشنا شدم بهمین دلیل گرفتاری زیادی دارم و طبعا سوالات زیاد اما برای اینکه وقتتون رو نگیرم به یکی دو سوال اصلی اشاره می کنم. ۱. برای ارتقای شخصیت ها از رنگ اونها استفاده کنیم یا از کلاس اونها. بطور مثال یه یار کمکی اومده واسه ارتقا رنگش سبزه اما کلاسش کمان. باید کماندار رو ارتقا بدم هر چند رنگ متفاوت داره یا بازیگر منتخب زمین رو که سبز رنگ هست هرچند که کلاسش فی المثل کارده ۲. برای آیتم جنگ باید قویترین رو ببرم یا اینکه سعی کنم از هر رنگ… ادامه مطلب »

مسعود
مسعود
Reply to  پیمان رضازاده
1 سال قبل

امیدوارم که به جواب سوالات رسیده باشی ولی اگه نه این شماره منه.شاید بتونم کمکت کنم.۰۹۳۷۷۹۶۳۱۴۰

آرش
آرش
1 سال قبل

سلام یه کلید طلایی میده و مینویسه برای دریافت قهرمان باید ۵ عدد کلید داشته باشید من دارم ولی از کجا باید این قهرمان ها رو بگیرم با کلید البته

محمد
محمد
1 سال قبل

با سلام خدمت همه،ایا روشی هست بشه جمیل بازی رو تغییر داد؟

دکمه بازگشت به بالا
10
0
Would love your thoughts, please comment.x