راهنمای بازی

راهنمای انتخاب ترکیب در بخش FUT بازی FIFA 20

بهترین سیستم‌ها، استراتژی و نکات تکمیلی

در حالی که در دنیای واقعی تیم‌ها مدام باید بسته به شرایط خود در بازی، سیستم و ترکیب خود را دستخوش تغییر و تحولات مختلف کنند، در بازی FIFA 20 بازیکنان باید همیشه از یک سیستم ثابت در بخش FUT استفاده کنند تا فضاها به خوبی بسته شود و بازیکن به این سیستم عادت کند. ما در این راهنما که برای بخش FUT تهیه کرده‌ایم، همه سیستم‌های ممکنی که شما می‌توانید در بازی انتخاب کنید را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا بتوانید بسته به تاکتیک و استراتژی مد نظرتان، بهترین ترکیب را برای تیم خود انتخاب کنید.

 

ترکیب‌های بازی FIFA 20 در بخش FUT

 

ترکیب‌ها و سیستم‌های بسیار زیادی برای انتخاب کردن در بخش Ultimate Team بازی FIFA برای شما در نظر گرفته شده است که در ادامه ما همه‌ی آن‌ها را برای شما آماده کرده‌ایم.

FIFA 20 Eden Hazard

Flat 5-4-1

 

در سیستم‌هایی که پنج مدافع در آن‌ها در نظر گرفته شده است، این سیستم را می‌توان از نظر دفاعی و فرم کلی، جزو یکی از روان‌ترین سیستم‌ها به حساب آورد. در این ترکیب شما دو بازیکن در بال‌های خود در اختیار دارید که اگر بازیکنانی با استقامت خوب برای این دو پست انتخاب کنید، می‌توانید مدافعان تیم رقیب را دچار دردسر کنید و یک بازی سخت برای آن‌ها به وجود بیاورید. زمانی که شما به اندازه کافی در بازی پیشروی کنید و تقریبا مدت زیادی را با آن سپری کنید، می‌توانید به خوبی از مزیت‌های این سیستم استفاده کنید.

برای این که از بال‌های ضعیف‌تر خود به خوبی مراقبت کنید و شرایط سختی برای آن‌ها به وجود نیاورید، باید همان گونه‌ای که لازم است، با این سیستم بازی کنید؛ در غیر این صورت، این سیستم پاسخگوی نیاز شما نخواهد بود و با آن احساس راحتی نخواهید کرد. البته باید از این نکته هم آگاهی داشته باشید که وقتی از این سیستم استفاده می‌کنید، فضاهای زیادی پشت سر بال‌های چپ و راست شما به وجود خواهد آمد که باید حسابی مراقب آن‌ها باشید و با پوشش مناسب فضای کافی در اختیار حریف خود قرار ندهید.

 

۵-۳-۲

 

این سیستم را می‌توان بهترین سیستم موجود در ترکیب‌های دفاعی با پنج مدافع دانست. در کل روی هم رفته، از نظر دفاعی بودن و ساختار کلی، این سیستم بهتر از بقیه است. این سیستم به خاطر CM های بیشتری که استفاده می‌کند، متعادل‌تر از بقیه است. این سیستم در خط میانی بسیار قدرتمند است و دفاع آن هم همیشه با بستن فضاهای موجود در خط دفاعی، قدرتمند باقی می‌ماند. شما در این سیستم باید از دو مهاجم سریع استفاده کنید تا دفاع حریف را به شدت تحت فشار قرار دهید.

سه CM که در جلو قرار دارند باعث می‌شوند که این سیستم عرض کافی را نداشته باشد و شما خودتان باید با کنترل کردن CM ها تعادل بیشتری در گوشه‌های چپ و راست زمین خود فراهم کنید. اگر این سه CM عمیق‌تر در زمین چیده شوند و تمایل بیشتری به سمت دفاع داشته باشند، گزینه‌های شما محدودتر خواهند شد. یکی دیگر از مزیت‌های استفاده از این سیستم هم این است که به خاطر وجود دو مهاجم، آن‌ها هیچ وقت تنها نخواهند ماند و در کل مدت بازی آن‌ها می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند و این که دفاع کردن هم کار ساده‌تری خواهد شد. با تدافعی کردن CM ها و استفاده از پنج مدافع، این سیستم دفاعی‌تر از این هم خواهد شد و قدرت بیشتری در این خط برایتان به وجود خواهد آمد.

موقعیت تمام گنجینه‌های بازی Resident Evil 8 Village
خواندن

 

۵-۲-۱-۲

 

بدون توجه به این که این روزها چه سیستم‌هایی از بقیه محبو‌ب‌تر هستند و بیشتر استفاده می‌شوند، انتخاب و چیدمان بهترین و مناسب‌ترین ترکیب، تقریبا تمام چیزی است که برای پیروزی و موفقیت نیاز دارید. در این سیستم، عرض کلیدی و مهمی که شما به آن نیاز دارید، توسط بازیکنانی که در گوشه قرار گرفته‌اند فراهم شده است و نقش بازی سازی هم توسط CM انجام خواهد شد که در نهایت آن یک CAM هم می‌تواند با همکاری STها برای شما گل بزنند. اگر شما در این ترکیب از CM به عنوان بازیکن مرکزی خود استفاده نکنید، او ممکن است از پست خودش خارج شود و شما دیگر قادر به پیدا کردن آن در پست اصلی او نخواهید بود. پس بهتر است در صورتی که می‌خواهید از این سیستم استفاده کنید، همه بازیکنان خود را دائما با توپ درگیر کنید و بازی سازی خوبی شروع کنید.

درگیر کردن دو CM دفاعی ممکن است گاهی اوقات آن طور که شما انتظار دارید، نتیجه بخش نباشد چرا که آن‌ها فضای کمی برای بازی و گردش توپ در اختیار دارند و معمولا بعد از تصاحب توپ، باید سریع آن را با پاس دادن به هافبک تهاجمی به مهاجمین برسانند. همچنین در این سیستم به خاطر کار دفاعی کمی که RM و LM انجام می‌دهند، ممکن است فضای زیادی در بال‌ها در اختیار حریف داده شود که البته وقتی توپ به خط دفاعی یا هافبک تدافعی شما برسد، خطر چندانی نمی‌تواند شما را تهدید کند.

 

۵-۴-۱ Attack

 

این سیستم را می‌توان از نظر حفظ و نگه داشتن توپ، بهترین و مناسب‌ترین ترکیب موجود دانست چون شرایط آن طوری است که می‌تواند بیشترین زمان ممکن این کار را انجام دهد. در این سیستم عرض کلیدی و مهمی که همیشه اهمیت دارد، توسط بازیکنانی که در گوشه قرار دارند، فراهم شده و بازی ساز اصلی هم CM است که وظیفه موقعیت سازی بر عهده او است. دو هافبک تهاجمی نیز فضای بسیار زیادی در اختیار دارند تا به مهاجمان ملحق شوند تا به CM  کمک بیشتری کنند و با به وجود آوردن موقعیت‌های خطرناک بسیار با بازیکنان پرتعداد، گل‌های زیادی برای شما به ثمر برسانند.

درست مانند سیستم ۵-۲-۱-۲ در صورتی که از CM به عنوان بازیکن مرکزی خود استفاده نکنید و توپ زیادی به آن نرسانید، او از موقعیت خود خارج خواهد شد و شما دیگر نمی‌توانید در پست تخصصی او، پیدایش کنید. گاهی اوقات هم درگیر کردن دو هافبک تهاجمی ممکن است به خاطر فضای محدودی که در اختیار دارند، زیاد باب میل شما نباشد. همچنین در صورتی که RM و LM های شما در کار تدافعی ضعیف باشند، ممکن است فضاهای خالی زیادی در اختیار حریف قرار داده شود تا از طرف بال‌ها شروع به خلق موقعیت کنند.

 

۴-۵-۱ Flat

 

این سیستم را هم می‌توان جزو بهترین سیستم‌ها برای حفظ مالکیت توپ به حساب آورد. درست مانند سیستم بالا، بازیکنانی که در عرض زمین قرار گرفته‌اند، می‌توانند به خوبی این فضا را پوشش دهند و سه CM هم نقش بازی سازی بر عهده دارند که فضای کافی را برای هر بازیکنی فراهم خواهند کرد تا به مهاجم‌ها ملحق شود که سپس می‌تواند موقعیت‌های زیادی برای گل زنی برای شما به وجود بیاورد.

نکات منفی یا بهتر است بگوییم ضرر استفاده از این سیستم هم این است که به خاطر وجود سه CM در زمین و شلوغ شدن فضای بازی در این نواحی، آن‌ها ممکن است زیاد به یکدیگر نزدیک شوند و بازی یکدیگر را دچار اخلال کنند. در صورتی که از این سیستم استفاده می‌کنید، برای جلوگیری از این کار باید وظایف مختلفی را برای هر یک از این CM ها تعریف کنید. پست‌های RM و LM هم در این سیستم قدرت تدافعی آنچنان زیادی ندارند و معمولا نبردها را شکست می‌خورند که می‌تواند باعث به وجود آمدن فضای خالی در بال‌های شما شود. داشتن حجم کار و سیستم تقسیم وظایف Medium یا High در دفاع و حمله، بهترین راه پوشش این ضعف‌ها است.

راهنمای بازی Westland Survival
خواندن

FIFA20 GAMEPLAY NATURAL PLAYER MOTION HIRES 16x9 CLEAN e1563460319873

۴-۴-۲ Flat

 

این ترکیب یک سیستم کلاسیک است اما اگر شما جزو نسل‌هایی هستید که بیشتر سیستم‌هایی مثل ۴-۲-۳-۱ یا ۴-۱-۲-۱-۲ مورد استفاده قرار می‌گیرند، ممکن است آن را یک سیستم از مد افتاده بدانید و به خاطر قدیمی بودن آن زیاد از آن استفاده نکنید. با این وجود، می‌دانید که دود از کنده بلند می‌شود. به خاطر همین هم هست که این سیستم هنوز هم که هنوز است بسیار متعادل و جا افتاده محسوب می‌شود که در صورتی که از یک ترکیب مناسب استفاده کنید و بهترین نفرات خود را در زمین قرار دهید، این سیستم می‌تواند بسیار مفید و کارآمد باشد. وجود دو مهاجم در این ترکیب باعث می‌شود بسیار خطرناک باشد چرا که احتمال ۱-۲ کردن بسیار زیاد است و شما می‌توانید با استفاده از این کار به راحتی از سد مدافعان عبور کنید و با تک به تک شدن گل بزنید. همچنین قابلیت حفظ و نگهداری توپ در یک سوم دفاعی خود باعث می‌شود حتی خط میانی هم یک سری کارهای تهاجمی انجام دهند و نفوذ‌های خطرناکی داشته باشند.

اگر شما مهره‌های مناسب و خوبی برای استفاده از این سیستم در اختیار ندارید تا سیستم تقسیم وظایف به خوبی انجام شود، این سیستم ممکن است برای شما نتیجه بخش نباشد. در صورتی که از مهره‌های نامناسب استفاده کنید، به راحتی ممکن است ضد حمله بخورید و توپ را در خط میانی خود از دست بدهید که در این صورت فضای بسیار خوبی برای حمله و گل زدن در اختیار مهاجم‌های حریف قرار داده خواهد شد که در این صورت باید دست به دامن مدافعان خود شوید. اگر حریف شما از بازیکنی مثل Pirlo استفاده کند که بازی سازی عمیق انجام می‌دهد و با نفوذهای جادویی خود قلب خط میانی شما را می‌شکافد و جلو می‌رود، باید به هر قیمتی که شده جلوی آن را بگیرید و به هیچ وجه اجازه ندهید توپ اصلا به او برسد چون این سیستم کاملا برای نوع بازی او ساخته شده تا نفوذ کند و به شما ضد حمله بزند.

 

۴-۴-۲ Holding

 

درست مثل ۴-۴-۲ Flat یک سیستم کلاسیک و نه چندان به‌روز است اما در صورتی که از مهره‌های خوبی استفاده کنید، به خاطر تعادل بیشتر و تاثیر گذاری عمیق‌تر، موثرتر و بهتر از ۴-۴-۲ Flat خواهد بود. امکان پاس کاری به صورت ۱-۲ و حفظ و نگهداری توپ در یک سوم آخر زمین در این سیستم هم وجود دارد. با این حال، به خاطر وجود دو هافبک تدافعی، قدرت بیشتری به خط میانی شما داده خواهد شد.

مزیت‌ها و معایب استفاده از هر دو سیستم ۴-۴-۲ Flat و Holding کاملا شبیه به یکدیگر است که شما نیاز به داشتن مهره‌های مناسب دارید و سیستم تقسیم وظایف هم باید به خوبی برای هر بازیکن تعریف شود. ضد حمله زدن به شما برای کسی که از بازیکن بازی ساز عمیق مثل Pirlo استفاده می‌کند، مثل آب خوردن است. پس باید مثل سیستم قبلی جلوی او را بگیرید.

راهنمای انتخاب بهترین مهاجمین FIFA 21
خواندن

 

۴-۴-۱-۱ Attack

 

اگر ترجیح می‌دهید که با صبر و حوصله بازی کنید و با سرعت کم تیم خود را پیش ببرید، این سیستم عالی است. برای این سیستم باید روی CF تمرکز کنید که تنها کسی است که ST و هافبک‌های جناحین را تغذیه می‌کند و توپ را به آن‌ها می‌رساند. یکی دیگر از مزیت‌های این سیستم هم سفت و محکم بودن دفاع است. شما فقط باید مطمئن شوید که هیچ یک از بازیکنان خارج از پست‌های خود قرار نمی‌گیرند و شما مصون از هر گونه جای گیری اشتباه هستید.

البته اگر قصد استفاده کردن از این سیستم را دارید، باید آگاهی داشته باشید که با این ترکیب زیاد نمی‌توانید ضد حمله‌های موثر و سنگین داشته باشید چرا که این کار مانع از بازی کردن شما است که دلیل اصلی آن هم این است که شما فقط در پست تهاجمی خود یک CF و یک ST در اختیار دارید که احتمالا زمان ضد حمله‌ها در میانه زمین قرار دارند و به خاطر کم تعداد بودن عوامل تهاجمی، دیگر سرعت و استقامت رساندن توپ به دروازه حریف را نخواهند داشت. در صورتی که تاکتیک دفاعی چیده باشید و یا بازیکن شما در پست CF از قدرت دفاعی خوبی برخوردار باشد، ممکن است ST را در پست مهاجم تنها به حال خودش رها کند و برای دفاع کردن عقب بازی کند؛ بنابراین بهتر است CF  خود را با دقت بیشتری انتخاب کنید.

 

۴-۳-۳ False Nine

 

این سیستم می‌تواند یکی از بدترین ترکیب‌های ۴-۳-۳ باشد که در FIFA 20 وجود دارد. اگرچه سیستم‌های ۴-۳-۳ به خاطر قابلیت‌های خود برای ترکیب کردن استایل و سبک پاس کاری با شوت زنی در میانه زمین و قابلیت باز کردن فضای بازی به سمت بال‌ها، به خوبی شناخته می‌شوند و محبوب هستند، اما این سیستم از کارایی چندان زیادی برخوردار نیست.

با این حال، شما با استفاده از این سیستم عرض بسیار خوبی با دو وینگر خود به دست خواهید آورد که فرصت‌های سانتر بسیار زیادی در اختیار شما قرار خواهد داد. قابلیت ضد حمله زدن نیز یکی از بزرگ‌ترین و بهترین مزیت‌های این سیستم است. فضاهای عریض و زیادی که حوالی خط میانی برای شما به وجود می‌آید، بزرگ‌ترین ضعف و مشکل استفاده از این سیستم است. به خاطر وجود پست‌های CF و CAM به یک سیستم الماس شکل دست پیدا می‌کنید که آن‌ هم چندان قوی و قدرتمند نیست. در صورتی که حریف شما از سیستم‌های ۳-۵-۲ یا ۵-۳-۲ استفاده کند، شما دچار مشکلات زیادی خواهید شد و دردسر خواهید کشید.

 

۴-۳-۳ Attack

 

اگر دوست دارید با سیستم ۴-۳-۳ به صورت حمله‌ای بازی کنید، این سیستم برای خود شما ساخته شده است. این سیستم تمام مزایای ۴-۳-۳ که در بالا گفته شد را دارد. با این حال امکان ضد حمله زدن در این سیستم بیشتر است چرا که هر سه هافبک در حملات به خط هجومی شما کمک خواهند کرد و به حملات ملحق خواهند شد.

ناحیه قرار گیری CDM ممکن است باعث به وجود آمدن یک شکاف بزرگ شود که به خاطر ریسک بالای آن امکان توصیه کردنش را کاهش می‌دهد. پس اگر می‌خواهید از این سیستم استفاده کنید، باید به خاطر داشته باشید همانطور که خط حمله شما تقویت می‌شود و موقعیت‌های گل زنی زیادی به وجود می‌آید، خط دفاع شما کار سختی دارد و کسی نیست به آن‌ها کمک کند. باز هم باید تاکید کنم که در صورت استفاده از این سیستم باید به خوبی روی چینش بازیکنان خود و همکاری تیمی دقت زیادی داشته باشید.

راهنمای بازی Greedfall - چگونه بهترین شخصیت را بسازیم
خواندن

5

۴-۳-۳ Defend

 

علیرغم این که اغلب سیستم‌های ۴-۳-۳ در FIFA 20 مزایا و معایب یکسانی دارند، اما این یکی را می‌توان از میان بقیه بیشتر ترجیح داد. تنها تفاوت فاحشی که این سیستم با قبلی دارد، این است که ناحیه CDM به خوبی پوشش داده شده است و بازیکنی که در این پست قرار بگیرد، می‌تواند خط دفاعی را به خوبی کمک کند.

شما در این سیستم فقط یک ST خواهید داشت که در زمان حمله جلوتر از بقیه قرار بگیرد و اگر وینگرهایی انتخاب کنید که سرعت کافی و خوبی نداشته باشند که دائما در حمله به ST ملحق شوند و یا قدرت دفاع آن‌ها زیاد باشد، قادر به پوشش دادن مهاجم شما نخواهند بود و معمولا در حملات جا می‌مانند. با این حال شما با درگیر کردن CDM و بازی کردن با او و سپس پاس دادن به وینگرها می‌توانید این ضعف را ریشه کن کنید.

 

۴-۳-۳ Holding

 

این سیستم شناخته شده‌ترین ترکیبی است که عده زیادی از مردم در بازی‌های رو در رو از آن استفاده می‌کنند. سه بازیکنی که در خط میانی قرار گرفته‌اند، بزرگ‌ترین نقطه قوت این سیستم هستند که در کنار سه گزینه‌ی حمله‌ای که در جلوی زمین خود دارید، می‌توانند موقعیت‌های خوبی برای گل زنی به وجود بیاورند و چهار بازیکن عقبی هم به خوبی کار دفاعی را انجام می‌دهند. در حقیقت تعادلی که در این سیستم هست، بزرگ‌ترین مزیت آن به شمار می‌رود که باعث به وجود آمدن یک سیستم متعادل و مناسب می‌شود.

تنها ایرادی که در این سیستم ما توانستیم پیدا کنیم، این بود که گاهی اوقات CAM نمی‌تواند به پست تخصصی خودش به موقع برگردد.

 

۴-۳-۳ Fat

 

این سیستم هم دارای مزیت‌های یکسانی با ترکیب ۴-۳-۳ بالایی است. معایب آن نیز مانند سیستم ۴-۳-۳ دفاعی است. علاوه بر این‌ها، اگر هافبک‌های شما قدرت تهاجمی بالایی داشته باشند و از قدرت دفاعی کمی برخوردار باشند، سپس چهار بازیکن خط دفاعی شما به خاطر به وجود آمدن شکاف و فضای خالی در برابرشان، با دردسرهای زیادی مواجه خواهند شد و کار سختی در پیش خواهند داشت.

با استفاده از این سیستم، اگر در برابر کسی بازی کنید که از سیستمی مثل ۴-۲-۲-۲ یا ۴-۳-۲-۱ استفاده کند، دچار مشکل خواهید شد.

 

۴-۲-۲-۲

 

درست شبیه به ۴-۳-۳ Fat است اما تمرکز بیشتری روی بازی در عرض زمین دارد. اگر دو بازیکن قدرتمند انتخاب کنید که در بازی در عرض زمین تخصص داشته باشند و ‌از Rate مناسبی برخوردار باشند و قابلیت پوشش دادن و رد شدن از LF و RF حریف را داشته باشند، این سیستم عالی خواهد بود. این سیستم برای حمله کردن بسیار خوب و دقیق عمل می‌کند اما در تعادل کمی دچار مشکل است. به عنوان مثال، اگر تعداد زیادی از بازیکنان شما به سمت جلو هدایت شوند و شما ناگهان مالکیت توپ را از دست بدهید، به دست آوردن مجدد توپ و مالکیت آن کار بسیار سختی خواهد بود.

این سیستم برای آن عده از کسانی که بیشتر علاقه به بازی کردن در عرض زمین دارند و اغلب دوست دارند توپ را روی دروازه سانتر کنند، بسیار عالی است. در این صورت، می‌توانید با استفاده از یک مهاجم قد بلند با قدرت سر زنی بالا گل‌های زیبای زیادی به ثمر برسانید. اما با این حال، این سیستم پتانسیل ضد حمله خوردن بسیار بالایی دارد و حریفان شما می‌توانند به راحتی این کار را بر علیه شما انجام دهند. این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که وینگرهای شما قدرت تهاجمی زیادی داشته باشند. البته اگر شما وینگرهایی انتخاب کنید که قدرت دفاعی بیشتری داشته باشند و کمی در حمله کردن ضعیف‌تر باشند، می‌توانید به راحتی این ضعف را پوشش دهید. فقط کافی است سه CB پرسرعت داشته باشید و تا می‌توانید برای آن‌ها سانتر کنید. این مدافعان به خاطر سرعت مناسب خود، می‌توانند به موقع سر جای خودشان بازگردند و اجازه‌ی به وجود آمدن فضای خالی را به حریفتان ندهند.

راهنمای بازی Ghost of Tsushima | افزایش Legend در بازی Ghost of Tsushima
خواندن

 

۴-۱-۴-۱

 

این سیستم دارای ساختار بسیار خوبی برای دفاع کردن است. این مفیدترین و مختصرترین تعریفی است که می‌توان از این سیستم داشت. مهاجمی که به تنهایی در نوک حمله قرار گرفته است، می‌تواند تنها ضعف این سیستم باشد چون دست تنها است و کسی برای ملحق شدن به او چندان حمایتی نمی‌کند که باعث تبدیل شدن آن به ضعیف‌ترین بخش این سیستم می‌شود.

011

۴-۱-۳-۲ Wide

 

این سیستم را می‌توان یک ترکیب متعادل به حساب آورد. شما به خوبی می‌توانید با بازیکنان خود پاس کاری کنید چون گزینه‌های زیادی برای این کار در اختیار شما قرار داده شده و فاصله‌ی میان اغلب بازیکنان کاملا مساوی و یکسان چیده شده است. شکافی که میان CM و دو مهاجم در این سیستم وجود دارد، ضعف این ترکیب است. باید CM و CDM  خود را با دقت زیادی انتخاب کنید تا از به وجود آمدن فضای خالی زیاد در پست آن‌ها و اطراف آن جلوگیری کنید. همچنین اگر بازیکنان خود را به خوبی و قدرت آن‌ها را به طور مساوی در زمین پخش نکنید، عرض زمین می‌تواند نقطه ضعف شما باشد.

 

۴-۱-۲-۱-۲ Wide 

 

یک سیستم متعادل بسیار خوب که زیاد استفاده می‌شود و کاربرد بسیار بالایی دارد. فضاها و شکاف‌های بسیار کمی در این سیستم وجود دارد که به خاطر این که فاصله‌ها بسیار کم هستند، می‌توان گفت تقریبا هیچ شکافی در این سیستم وجود ندارد که باعث جلوگیری از به وجود آمدن فضای خالی برای حریفان شما خواهد شد. هر ناحیه‌ای از زمین یک بازیکن برای پوشش دادن وجود دارد و تعادل بسیار خوبی هم در دفاع و هم در حمله به وجود آمده. به جز این، شما در این ترکیب موقعیت‌های پاس کاری بسیار زیادی هم در اختیار خواهید داشت. ستون استحکام تیم شما بسیار قوی چیده شده است که RM و LM های حریف اغلب نمی‌توانند کاری انجام دهند. بنابراین یک بازیکن بسیار ماهر باید برای این پست انتخاب کنید که متخصص همین ناحیه باشد؛ مثلا Bale.

 

۴-۱-۲-۱-۲ Narrow

 

دارای همان مزیت‌های سیستم ۴-۱-۲-۱-۲ بالا است که بسیار متعادل و مناسب است که اوایل زیاد سیستم محبوب و رایجی نبود اما کم کم بسیار محبوب شد و عده زیادی از آن استفاده کردند. گزینه‌های پاس کاریِ عالی و شکاف‌های بسیار کوچک باعث به وجود آمدن ناحیه‌های خالی بسیار کمی خواهد شد.

این سیستم به خاطر چهار بازیکنی که وسط زمین دور هم جمع شده‌اند و بسیار محکم سر جای خودشان قرار گرفته‌اند، عرض کافی ندارد. اگر حریف شما از سیستم‌هایی مثل ۴-۴-۲ یا ۴-۲-۳-۱ استفاده کند، می‌تواند به راحتی با استفاده از عرض زمین برای شما دردسر ایجاد کند و به راحتی از آن ناحیه استفاده کند. تا جایی که می‌توانید، هافبک دفاعی و مدافعان خود را قدرتمند و قوی انتخاب کنید تا این ضعف پوشش داده شود و این سیستم را یک ترکیب عالی برای شما کند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 - قسمت اول
خواندن

 

۳-۵-۲ 

 

یک سیستم کلاسیک که در FIFA 18 کنار گذاشته شده بود و در FIFA 19 دوباره بازگشت و به خاطر محبوبیت بالای خود در FIFA 20 نیز ادامه پیدا کرد. این یک ترکیب محکم و یکپارچه است چون خط دفاعی بسیار قدرتمندی دارد و شما این قابلیت را در این ترکیب خواهید داشت تا مالکیت توپ را تا جایی که ممکن است برای خودتان حفظ کنید. فاصله میان بازیکنان زیاد است. RM و LM بلا استفاده خواهند بود و به خاطر این که به اندازه کافی جلو قرار داده نشده‌اند، در حملات شرکت نمی‌کنند.

وینگرهای حریف به سادگی می‌توانند از پشت توپ را از آن‌ها بگیرند و حمله کنند. با توجه به این که هر دو CDM تمایل به کمک کردن در دفاع دارند و رو به عقب بازی می‌کنند و CAM هم در حمله مشارکت می‌کند، حدود ۲۰ تا ۳۰ متر فاصله و فضای خالی در میانه زمین به وجود می‌آید که می‌تواند موجب آزار و اذیت شما شود.

 

۳-۵-۱-۱

 

این سیستم یک ترکیب جدید، قدرتمند و دفاعی است. نفوذ کردن در این سیستم بسیار سخت است و شما در میانه زمین موقعیت‌های خوبی برای پاسکاری کردن دارید و در کنار آن هم پتانسیل بسیار مناسبی برای ضد حمله در اختیار خواهید داشت.

ST در این سیستم تنها است، بنابرای باید یک بازیکن قوی در اختیار داشته باشید تا هنگامی که بقیه بازیکنان به حمله اضافه می‌شوند، بازی را حفظ کند. همچنین در نواحی ضعیف هم نیاز به داشتن بازیکنان سریع و قدرتمند دارید.

fifa 20 fullbacks e1569414973877

۳-۴-۳ Flat

 

مزیت‌های این سیستم مثل ۳-۴-۲-۱ است. نواحی عرضی زمین متفاوت هستند، بنابراین این قابلیت را خواهید داشت تا به موقع ضد حمله بزنید. همچنین LW و RW هم کمک زیادی به ST خواهند کرد.

معایب این سیستم هم شبیه به ۳-۴-۲-۱ است که به این معنی است که تیم‌هایی مثل رئال مادرید که در ضد حمله سریع هستند، می‌توانند برایتان مشکل ساز شوند. همچنین نیاز به داشتن مدافعانی دارید که سرعت و شتاب بالایی داشته باشند تا مهاجم شما در زمان حمله تنها نباشد.

 

۳-۴-۳ Diamond

 

یک سیستم ایمن با پتانسیل خوب در حمله. این ترکیب مناسب زمانی است که ناامید شدید و فکر می‌کنید در حال شکست خوردن هستید. گزینه‌های زیادی در خط هافبک در اختیار دارید و همینطور بازیکنانی که در عرض زمین جای گیری کرده‌اند اما فقط در زمان حمله از خط میانی به حمله ملحق می‌شوند.

این سیستم در میان سایر ترکیب‌های FIFA 20 بیشترین فضای خالی را در اختیار حریفان شما قرار می‌دهد. حتی اگر بازیکنان خط عرضی هم تلاش زیادی کنند، شما به راحتی در محیط‌های خالی‌تر زمین دچار مشکل می‌شوید و علاوه بر این، اگر CB ها هم در پست خودشان قرار نداشته باشند، کار شما تمام خواهد شد؛ مخصوصا اگر حریف شما در سانتر کردن ماهر باشد.

 

۳-۱-۴-۲

 

شبیه به سیستم قبلی است که تمرکز بسیار بیشتری روی عرض زمین دارد. برای گرفتن نتیجه بهتر از این سیستم، باید هافبک‌های قدرتمند با Overall بالا داشته باشید که می‌توانند به خوبی LF و RF را پوشش دهند و حمله کنند. اگر برای حمله کردن از این سیستم استفاده کنید، ممکن است تعادل آن به هم بخورد چرا که بازیکنان رو به جلو هدایت می‌شوند. اگر با این سیستم بازی کنید، می‌توانید با سانتر کردن و استفاده از نواحی عرضی زمین، بهترین نتیجه ممکن را از آن بگیرید. سپس می‌توانید با یک مهاجم قدرتمند، از این سانترها به بهترین نحو ممکن بهره‌مند شوید.

راهنمای بازی Toy Blast | ترفندها و نکات
خواندن

اگر از وینگرهایی استفاده کنید که تمایل حمله کردن دارند، مستعد ضد حمله خوردن هستید. اما اگر از وینگرهایی استفاده کنید که تمایل حمله‌ای کم‌تری دارند و قدرت دفاعی بیشتری در اختیار دارند، پوشش بهتری می‌تواند به شما بدهد. درست مانند ۳-۴-۱-۲ از سه CB سریع استفاده کنید تا بدین صورت بدون این که فضای خالی در اختیار حریف خود قرار دهید، از سانترها بهترین استفاده ممکن را ببرید و به راحتی موقعیت گل زنی به وجود بیاورید. به طور خلاصه، سبک بازی خود را سریع انتخاب کنید و با پاس‌های کوتاه و مفید به سمت جلو حمله کنید.

 

۴-۲-۴

 

مزیت‌های آن درست مانند ۳-۱-۴-۲ بالا است.

 

۴-۳-۱-۲

 

اگر بازی مالکانه دوست دارید، این سیستم دقیقا برای خود شما است. می‌توانید با استفاده از سه CM و همینطور CF پاس‌های سریع و موثر رد و بدل کنید. بازیکنی که در پست CF قرار گرفته شده، به خاطر عمق بازی آن می‌تواند در نقش بازی ساز هم برای تیم ایفای نقش کند چرا که بیشترین فضای ممکن را در این سیستم در اختیار دارد و بیشترین زمان را با توپ سپری می‌کند. از او برای رساندن توپ به ST باید به خوبی استفاده کنید.

قدرت یا Overall هافبک‌های خود را باید مد نظر داشته باشید. با این حال، اگر همه‌ی این سه نفر تمایل به حمله کردن داشته باشند، ممکن است دچار دردسر شوید و تعداد نفرات حریف بر شما چیرگی پیدا کنند. ناحیه عقب زمین هم یک ضعف بزرگ است و هیچ بازیکنی در پست‌های RM و LM هم وجود ندارد تا پوشش بیشتری به شما بدهند، بنابراین اغلب ممکن است در موقعیت دو در برابر یک گیر انداخته شوید.

 

۴-۳-۲-۱

 

این سیستم برای حمله کردن بسیار تطبیق پذیر است و درست مانند ۴-۳-۱-۲ برای بازی مالکانه هم بسیار عالی است. شما با سه هافبکی که در میانه زمین قرار گرفته‌اند، میانه زمین را می‌توانید به خوبی کنترل کنید؛ مخصوصا در برابر بازیکنانی که در مقابل شما با سیستم ۴-۴-۲ و یا ۴-۱-۲-۱-۲ FIFA Formations بازی می‌کنند چرا که می‌توانید به راحتی بر تعداد بازیکنان حریفتان برتری عددی پیدا کنید.

سه بازیکن هجومی که بالاتر از بقیه قرار دارند، می‌توانند نزدیک به هم بازی کنند. کسانی که در پست RF یا LF قرار می‌گیرند و قدرت بالایی دارند، می‌توانند برای مدافعان حریف دردسرساز شوند. درست شبیه به ۴-۳-۱-۲ اگر از هافبک‌هایی استفاده کنید که میل به بازی هجومی دارند، ممکن است در مدت کوتاهی در میانه زمین گرفتار شوید که بسیار ضروری است. اگر یکی از CM های شما قدرت تدافعی بیشتری نسبت به بقیه داشته باشد، می‌توانید از این سیستم نتیجه بهتری بگیرید.

این‌ها تمام سیستم‌هایی هستند که ما از وجود آن‌ها در FIFA 20 اطلاع داریم. اگر شما سیستم دیگری پیدا کردید که دوست دارید مزیت‌ها و معایب آن‌ها را به بقیه هم اعلام کنید، در بخش نظرات توضیح دهید. اکنون می‌توانید از بازی کردن جدیدترین نسخه از سری مسابقات شبیه ساز سالانه‌ی فوتبال لذت ببرید و با دانش موثری که اکنون به دست آورده‌اید، رقیبان خود را شکست دهید.

منبع
SEGMENTNEXT
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن