راهنمای بازی

راهنمای بازی PES 2020 – استفاده از لباس‌، لوگو و اسامی اصلی تیم‌ها و بازیکنان

آموزش نحوه نصب یک Option File برای گرفتن لباس، لوگو و اسم‌های رسمی در PES 2020

اگر به دنبال بازی کردن عنوان PES 2020 هستید (که امسال اسم کامل آن به eFootball PES 2020 تغییر کرده است)، مطمئنا به یک Option File برای این بازی نیاز پیدا خواهید کرد. در حالی که امسال اسامی واقعی بیشتری به بازی اضافه شده است، شما هنوز برای رساندن کیفیت تیم‌های موجود در این عنوان به بازی FIFA، باید لباس و لوگوهای واقعی تیم‌های لیگ جزیره و لالیگا را در بازی نصب کنید. در ادامه ما تمامی نکات لازم جهت دانلود و نصب Option File این عنوان بر روی پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن ۴ را بررسی خواهیم نمود.


PES 2020 Option File: چه چیزی نیاز دارید؟

خوشبختانه استفاده از Option File پروسه پیچیده‌ای نیست. مهمترین وسیله‌ای که برای اینکار به آن نیاز دارید (خصوصا در نسخه پلی‌استیشن ۴) یک فلش مموری (ترجیحا با ۸ گیگ حافظه) است. شما همچنین به یک Option File خوب نیاز خواهید داشت که یافتن این مورد ما را به بخشی بعدی آموزشمان می‌رساند…


PES 2020 Option File: از کجا یک Option File خوب پیدا کنیم؟

در حال حاضر اکثر Option Fileهای موجود برای عنوان PES 2020 پولی هستند. اگر با پول خرج کردن در این راه مشکلی ندارید سایت PES Universe یک Option File مناسب با قیمت ۱۰ یورو (۱۲ دلار) برای فروش گذاشته است. در غیر این صورت شما ممکن است با رفتن به سایت PES World و بررسی محتویات آن یک Option File مناسب و رایگان برای PES 2020 پیدا کنید.


PES 2020 Option File: چگونه اسامی، لوگو و لباس‌های رسمی را در نسخه پلی‌استیشن ۴ نصب کنیم

اگر پیش از این فلش خود را بر روی پلی‌استیشن ۴ استفاده نکرده‌اید، لازم است که فلش‌تان را به FAT32 فرمت کنید. انجام اینکار بسیار آسان و راحت بوده، هرچند قبل از آن تمامی محتویات فلش خود را درون رایانه‌تان کپی نمایید، زیرا فرمت کردن فلش تمامی محتویات آن را نیز پاک خواهد کرد.

در My Computer بر روی درایو فلش خود راست کلیک کرده و سپس گزینه Format را انتخاب کنید. از منوی File System گزینه FAT32 را انتخاب نموده و سپس بر روی Start کلیک کنید. به همین آسانی. پس از آن درون فلش خود رفته و پوشه‌ای با نام WEPES ایجاد نمایید.

سپس از یکی از سایت‌های که بالاتر ذکر کردیم (یا هر سایت دیگری که به آن اطمینان دارید) Option File مورد نظر خود را دانلود کرده و با استفاده از برنامه WinRAR یا برنامه‌های مشابه، محتویات آن را استخراج و به درون پوشه WEPES که حال در فلش خود ایجاد کرده‌اید، کپی نمایید. حال می‌توانید فلش خود را به پلی‌استیشن ۴ وصل کنید.

نکته: اگر Option File دانلود شده توسط شما خودش پوشه WEPES را داشت (کمتر پیش می‌آید که این اتفاق بی‌افتد)، دیگر نیازی نیست شما این پوشه را درون فلش خود ایجاد نمایید و می‌توانید مستقیما محتویات Option File را درون فلش خود استخراج کنید.

قبل از شروع عملیات نصب، مطمئن شوید که جدیدترین بروزرسانی‌ها را بر روی بازی خود اعمال کرده‌اید (برای انجام اینکار به بخش Setting رفته و گزینه Apply latest Live Update را انتخاب کنید). پس از آن به منوی Setting رفته و بر روی گزینه Edit کلیک نمایید. در صورتی که پیش از این اینکار را انجام نداده‌اید Edit Data را بر روی سیستم خود ایجاد کنید. حال پایین رفته و گزینه Import/Export را انتخاب کنید. پس از مشاهده هشدار گزینه Accept را انتخاب نموده و سپس برای بدست آوردن اسامی، لوگو و لباس‌های واقعی بازیکنان دکمه X را بزنید.

متاسفانه امسال یک آموزش آزاردهنده در این بخش قرار داده شده که شما مجبور به انجام آن هستید. در این بخش فقط پشت سر هم X را زده و در مواردی که بازی از شما می‌خواهد، دستوراتی که بر روی صفحه می‌بینید را اجرا کنید. پس از پایان این آموزش مجددا به بخش Import Team بازگردید. وقتی گزینه مورد نظر بر روی صفحه پدیدار شد فلش خود را انتخاب نموده و سپس با زدن دکمه مربع تمامی موارد را انتخاب کرده و نصب کنید. در بخش Detailed Settings به هیچ گزینه‌ای دست نزده و سپس OK را انتخاب نمایید. پس از آن بسته به Option File دانلود شده توسط شما کپی کردن فایل‌های بازی ممکن است بین ۱۰ تا ۱۵ دقیقه طول بکشد.


پس اگر بخواهیم به صورت خلاصه بگوییم:

  • فلش خود را فرمت کنید
  • یک Option File برای PES 2020 دانلود نمایید
  • محتویات آن را درون پوشه WEPES در فلش خود کپی کنید
  • فلش را به پلی‌استیشن ۴ وصل کنید
  • درون بازی PES 2020، به گزینه Setting رفته، سپس Edit و بعد از آن Import/Export را انتخاب نمایید
  • به بخش Import Team رفته و در صورت نیاز آموزش کوتاهی که در آن بخش وجود داشته را انجام دهید
  • در منوی پدیدار شده در این بخش فلش (USB) خود را انتخاب کنید
  • با زدن دکمه مربع تمامی فایل‌های موجود در فلش را انتخاب کرده سپس به Detailed Settings بروید
  • بدون دستکاری هیچ یک از موارد در Detailed Settings گزینه OK را انتخاب کنید (جعبه‌های این بخش معمولا نباید تیک خورده باشند)
  • صبر کنید تا فایل‌های شما نصب شوند – و تمام!

PES 2020 Option File: چگونه اسامی، لوگو و لباس‌های رسمی را در رایانه‌های شخصی نصب کنیم

اولین کاری که باید انجام دهید (البته پس از دانلود کردن Option File)، اجرا کردن بازی بر روی سیستم خود و سپس رفتن به بخش Settings و Edit است. با انجام اینکار Edit Data در بازی ایجاد شده و بازی به صورت خودکار برای شما پوشه WEPES را درست خواهد کرد تا بتوانید محتویات Option File را درون آن کپی‌ کنید.

دو مکان احتمالی برای پوشه WEPES درون سیستم شما وجود داشته، که بستگی به آن دارد که شما از نسخه استیم بازی استفاده می‌کنید یا نه. در صورت استفاده از نسخه استیم آدرس پوشه WEPES چنین خواهد بود:

C:\Steam\steamapps\common\Pro Evolution Soccer 2020

اگر نسخه PES 2020 شما نسخه استیم نباشد، احتمال بسیار زیاد پوشه WEPES را می‌توانید در این آدرس پیدا کنید:

My Documents > Konami > Pro Evolution Soccer 2020 > WEPES

پس از پیدا کردن موقعیت پوشه WEPES تمامی محتویات Option File را درون آن کپی کنید. سپس به PES 2020 بازگشته از منوی Settings به بخش Edit رفته و پس از آن گزینه Import/Export را انتخاب نمایید. پس از آن هشدار نمایش داده شده را قبول کرده و بر روی گزینه Import Team کلیک کنید. پس از به نمایش در آمدن لیست فایل‌های موجود در Option File، دکمه‌ای که برای انتخاب تمامی موارد (Select All Files) نمایش داده شده را فشار دهید. پس از تیک خوردن تمامی موارد به Detailed Settings رفته و تمامی گزینه‌ها را بدون تیک نگه داشته و بر روی OK کلیک کنید.

این پروسه بسته به تعداد تیم و لیگ‌های که در Option File خود دارید ممکن است نزدیک به ۱۰ دقیقه به طول بی‌انجامد. پس از تمام شدن نصب Option File تیم‌های شما به روزرسانی شده و حال می‌توانید از اسامی، لوگو و لباس‌های رسمی تیم‌ها در عنوان PES 2020 لذت ببرید.PES 2020 Option File: آیا می‌توان اسامی، لوگو و لباس‌های رسمی تیم‌ها و بازیکنان را در نسخه Xbox One هم درست کرد؟

تا زمان نوشتن این راهنما متاسفانه به دلیل عدم پشتیبانی از فایل‌های خارجی در Xbox One، هیچ راهی برای نصب اسامی، لوگو و لباس‌های رسمی در این نسخه از PES بر روی این پلتفرم وجود ندارد. دارندگان این نسخه تنها می‌توانند با استفاده از ویرایشگر موجود در بازی به صورت دستی این موارد را یکی یکی تغییر دهند.

PES 2020 Option File: آیا این تغییرات در بخش آنلاین نیز کار می‌کنند؟

تمامی اسامی، البسه و لوگوهای دانلودی در بازی PES 2020 در بخش آنلاین نیز کار می‌کنند. هرچند یک ایراد در این بخش وجود دارد. حریف شما توانایی مشاهده این موارد بروزرسانی شده را نداشته و این تغییرات فقط برای شما قابل رویت هستند. به همین صورت اگر حریف شما از Option File متفاوتی استفاده کرده باشد شما فقط محتویات نصب شده توسط Option File خود را مشاهده خواهید نمود.

منبع
GamesRadar
عضویت
اطلاع از
guest
6 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن