راهنمای بازی

راهنمای جامع بازی Fallout Shelter | نکاتی برای حکمرانی در Wasteland

چگونه والت خود را مدیریت کنیم

آیا احساس می‌کنید تنها دلیلی که نمی‌توانید عملکردی بهتر در بازی Fallout Shelter داشته باشید، کمبود زمان است؟ باید بگوییم که این دلیل موجهی نیست زیرا می‌توانید به لطف فضای ابری، بازی را روی دستگاه آندرویدی خودتان نیز تجربه کنید. بنابراین اگر مشکلتان کمبود زمان نیست و می‌خواهید بهترین مدیریت را در بازی داشته باشید، به نکات و ترفندهای Fallout Shelter که در این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم کرد توجه کنید. دنیای Wasteland می‌تواند بیرحم و خشن باشد و استفاده از تمامی فرصت‌ها و امکانات موجود ضروری خواهد بود. با پیکسل‌آرت همراه باشید.

Fallout Shelter

در راهنمای بازی Fallout Shelter، تمام نکات موردنیاز برای تبدیل کردن والت خود به امن‌ترین و شادترین مکان موجود را فرا خواهید گرفت.

بعد از خواندن این مطلب، موارد زیر را یاد می‌گیرید:

  • چگونه بیشترین بازدهی را از والت خود داشته باشیم
  • چگونه جمعیت را افزایش داده و خوشحال نگه داریم
  • چگونه از تجهیزات خود به صورت منطقی استفاده کنیم
  • و چگونه از شر raiderها در امان بمانیم

بنابراین اگر آماده‌اید که ساکنان والت خود را به سمت آینده‌ای بهتر در زیر زمین سوق دهید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

۱. برنامه‌ریزی برای ساخت و ارتقای والت

در این قسمت نکاتی را در زمینه ساخت و ساز در Fallout Shelter بیان خواهیم کرد. اگر برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید و اتاق‌ها را در مکانی درست قرار دهید، آینده ساکنان والت را در کوتاهترین زمان ممکن تضمین خواهید کرد.

اگر تازه شروع به تجربه بازی کرده باشید، ممکن است در انتخاب اتاق‌های موردنیاز و حتی نحوه مرتب کردن و جاگیری آن‌ها سردرگم شوید. خبر خوب این است که این قسمت از بازی، آنطور که به نظر می‌رسد سخت و پیچیده نیست. یک روش بهینه برای ساخت والت وجود دارد که بیشترین بازدهی را از آن می‌گیرید.

کدهای تقلب بازی Rustler
خواندن

اولین چیزی که باید بدانید این است که شما می‌توانید تا حداکثر سه اتاق مشابه را در هم ادغام کنید تا یک بخش بزرگ ایجاد شود. اگر همان ابتدای بازی به سراغ ساخت این اتاق‌های بزرگ بروید، ممکن است برای تامین واحد پول داخل بازی که با نام CAPS شناخته می‌شود، دچار مشکل شوید. اما اگر نمی‌خواهید زیاد پول خرج کنید، می‌توانید با گذشت زمان ساخت آن‌ها را تکمیل نمایید.

اطمینان حاصل کنید که در ساخت یک نیروگاه برق و تصفیه‌خانه، از همان ابتدا سرمایه‌گذاری لازم را انجام داده باشید. اتاق‌های مختلف برای این که به درستی کار کنند و ساکنان والت را سالم و خوشحال نگه دارند، به هر دوی این بخش‌ها نیاز دارند. فقط مطمئن شوید که فضای لازم را برای ترکیب سه اتاق با هم در نظر گرفته باشید و آن را خالی نگه دارید. با این روش می‌توانید در آینده بیشترین بازدهی را داشته باشید و از به هم ریخته شدن والت خودداری کنید.

نکته مهم: سعی کنید در ابتدای بازی به سراغ ساخت کافه‌تریا و اتاق‌های مخصوص ساکنان والت (Living Quarter) بروید و ابایی از گسترش این اتاق‌ها نداشته باشید

مطمئن شوید که برق موردنیاز برای پشتیبانی از والت را تامین کرده باشید. در غیر این صورت تعداد زیادی از اتاق‌هایتان تاریک خواهند شد. بنابراین ذکر این نکته نیز مهم است که در ساخت و ساز اتاق‌ها زیاد عجله نکنید. (شما می‌توانید از طریق رابط بالای صفحه، به میزان برق، غذا و آب والت دسترسی داشته باشید).

با گسترش والت، شروع به آزمایش اتاق‌های مختلف کنید و ببینید که کدام یک بهترین عملکرد را دارند. همیشه به یاد داشته باشید که فضای کافی برای ادغام اتاق‌ها را خالی نگه دارید و مطمئن شوید که با گسترش والت، این اتاق‌ها را نیز به طور منظم ارتقا دهید.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت چهارم
خواندن

Fallout Shelter

۲. چگونه ساکنان والت را خوشحال نگه داریم

بگذارید همین ابتدای کار به شما توصیه‌ای بکنیم…

مواظب باشید: ممکن است در ابتدای بازی وسوسه شوید که جمعیت والت خود را به سرعت افزایش دهید.

ممکن است همین الان نیز به امید این که کمی شادی به والت خود تزریق کنید، شروع به جفت کردن ساکنان والت کرده باشید! مواظب باشید که در این دام نیفتید!

به شما توصیه می‌کنیم که تا زمان ایجاد زیرساخت‌های مناسب برای پشتیبانی از جمعیت، از این کار خودداری کنید. استراتژی شما در بازی Fallout Shelter باید ابتدا ساخت و ساز و سپس افزایش جمعیت باشد. در ادامه، دلیل این موضوع را خواهیم گفت…

اول از همه باید بدانید که اگر چه زنان حامله هنوز قادر به کار کردن هستند، ولی از جنگیدن با مهاجمان خودداری می‌کنند. آن‌ها به محض مشاهده Raiderها فرار می‌کنند تا جان بچه‌اشان را نجات دهند. بنابراین اگر نصف والت شما زنان حامله باشند، نصف دفاع خود را از دست خواهید داد. تولد هر بچه نیز به زمان واقعی، سه ساعت طول خواهد کشید. احتمالا با خودتان فکر می‌کنید که چقدر خوب می‌شد بعد از سه ساعت، آن‌ها دوباره به حالت مبارزه بازگردند؟ خبر خوب این است که بله، آن‌ها بعد از زایمان دوباره آماده جنگیدن خواهند شد. خبر بد این است که فرزندان آن‌ها تا سه ساعت دیگر، هیچ کارایی نخواهند داشت. اشتباه نکنید، من یک پیرمرد بداخلاق نیستم؛ ولی باید بگویم که بچه‌ها کاملا بی‌مصرف هستند. آن‌ها نمی‌توانند کار کنند، نمی‌توانند بجنگند و منابع شما را نیز مصرف خواهند کرد.

راهنمای بازی Among Us
خواندن

بنابراین همیشه قبل از افزایش جمعیت، به فکر ارتقا و گسترش والت خود باشید.

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که ساکنان والت اگر در بخش مناسب خود کار کنند، خوشحال‌تر خواهند بود. بنابراین باید به ویژگی‌های SPECIAL ساکنان توجه کنید و آن‌ها را جایی به کار گیرید که مناسب با ویژگی‌هایشان باشد. از میان تمام نکاتی که در مورد Fallout Shelter وجود دارد، به شما توصیه می‌کنم که به این یکی بیشترین توجه را داشته باشید.

در ادامه خلاصه‌ای از ویژگی‌های سیستم SPECIAL را ذکر کرده‌ایم.

Strength (قدرت):

ساکنانی که قدرت بیشتری دارند برای کار در تخصص‌های مربوط به نیرو مناسب هستند، بنابراین آن‌ها را در نیروگاه‌های برق به کار بگیرید. همچنین آن‌ها در نبرد با دشمنان نیز موثرتر هستند.

Endurance (استقامت):
ساکنان با استقامت بیشتر در مقایسه با سایر افراد والت، دوام بیشتری دارند و بهتر است تولید Nuka-Cola را به آن‌ها بسپارید. آن‌ها همچنین می‌توانند ویست‌ لند را مدت زمان بیشتری از بقیه کاوش کنند.
Perception (ادراک):
ساکنانی که درک بالاتری دارند، می‌توانند لوله‌های نشت‌کننده را خیلی سریع شناسایی کنند. آن‌ها را در تصفیه‌خانه به کار گیرید. آن‌ها در ویست‌ لند می‌توانند که نسبت به سایر ساکنان، مکان‌های بیشتری را پیدا کنند.
Intelligence (هوش):
ساکنان با Intelligence بالا، هوش بالاتری از سایر افراد دارند و بهتر است آن‌ها را در واحدهای درمانی و آزمایشگاه‌ها قرار دهید. آن‌ها همچنین در مداوای مجروحانی که از ویست‌ لند بازگشته‌اند و نیز در مقابل برخی از دشمنان، مهارت بیشتری دارند.
Charisma (جذابیت):
ساکنانی که کاریزمای بیشتری دارند در ارتباط برقرار کردن با سایر افراد والت بهتر هستند. بهتر است آن‌ها را در ایستگاه‌های رادیویی به کار گیرید. همچنین برای افزایش جمعیت نیز گزینه مناسبی هستند!
راهنمای بازی Insurgency: Sandstorm | بهترین اسلحه‌های بازی
خواندن
Agility (چابکی):
این قابلیت سرعت بیشتری به افراد می‌بخشد. به دلیل سرعت بالایی که این دست از ساکنان دارند، بهتر است آنان را در غذاخوری‌ها به کار گیرید. همچنین آن‌ها در فرار از موقعیت‌های خطرناکی که در ویست‌ لند وجود دارند، بسیار خوب عمل می‌کنند.
Luck (شانس):
ساکنانی که شانس خوبی دارند، در پیدا کردن تجهیزات بسیار خوب عمل می‌کنند. این ساکنان، شانس شما را در رسیدن به موفقیت و به دست آوردن CAPS بیشتر از یک اتاق افزایش می‌دهند. در ویست‌ لند نیز آن‌ها می‌توانند CAPS بیشتر و آیتم‌هایی با کیفیت بالاتر را پیدا کنند.

Fallout Shelter

مطمئن شوید ساکنانی که به ویست‌ لند فرستاده‌اید، بیش از حد مجروح نشوند. هر چقدر میزان سلامتی پایین‌تر باشد، ساکنان نیز ناراضی‌تر خواهند بود و در نهایت نرخ تولید در والت پایین می‌آید. سلامتی آن‌ها با گذشت زمان بازیابی می‌شود ولی روند آن بسیار کند است. بهترین کار این است که با استفاده از Stimpacks و Radaway، روند بهبود آن‌ها را سرعت ببخشید تا همیشه خوشحال و سالم باشند.

شایان ذکر است که یکی دیگر از راه‌های خوشحال نگه داشتن ساکنان، چاشنی کردن مقداری رومانس در روابط آنهاست. هیچ چیز بیشتر از این کار نمی‌تواند ساکنان والت شما را در مدتی کوتاه خوشحال کند.

۳. چگونه بهترین استفاده را از تجهیزات خود داشته باشید

گاهی اوقات و هنگام جستجو در ویست‌ لند و یا باز کردن یک Lunchbox، ممکن است لباسی را پیدا کنید. احتمالا متوجه شده‌اید که ارقام و حروفی روی این لباس‌ها وجود دارد. ظاهرا در جهان آخرالزمانی ویست‌ لند، فشن و مد هنوز هم جریان دارد و ساکنان والت نیز اشتیاق فراوانی برای امتحان کردن لباس‌های جدید دارند.

راهنمای بازی Gears 5 - بهترین سلاح‌ها
خواندن

اگر به سیستم SPECIAL که قبلا به آن اشاره کردم بیشتر دقت کنید، حروفی که هر کدام از لباس‌ها دارند را نیز بهتر درک خواهید کرد. به عنوان مثال حرف S به معنای افزایش Strength یا قدرت است، حرف P برای افزایش Perception و سایر حروف نیز به همین ترتیب.

نکته مهم: اعداد نشان می‌دهند که آیتم‌ها، ویژگی موردنظر را چقدر افزایش می‌دهند. اگر خیلی خوش‌ شانس باشید، ممکن است لباس‌هایی را پیدا کنید که به صورت همزمان دو خصوصیت را ارتقا می‌دهند.

تجهیزات دیگری که باید به آن‌ها توجه داشته باشید، سلاح‌ها هستند. سلاح‌ها را نیز می‌توانید مانند لباس‌ها، از طریق Lunchboxes‌ها و یا جستجو در جهان Fallout Shelter پیدا کنید. در اینجا نیز نحوه کار بسیار ساده است؛ هر چقدر عدد بزرگتر باشد، میزان آسیب آن سلاح نیز بیشتر است.

اما سوالی که شاید برایتان پیش آید این است که چگونه بهترین استفاده را از این سلاح‌ها داشته باشیم. شاید اولین چیزی که به ذهنتان خطور می‌کند قرار دادن دو نگهبان بسیار مجهز به صورت ۲۴ ساعته در ورودی والت است. اما با این کار در اصل منابع خود را هدر داده‌اید زیرا این دو نفر می‌توانند به جای این کار، در نرخ تولید والت شما سهیم باشند و هنگامی که در ورودی والت هستند، عملاً هیچ کاربردی ندارند.

کاری که باید انجام دهید، مجهز کردن دو نفر در نزدیک‌ترین اتاق به ورودی والت با بهترین سلاح‌هایی است که در اختیار دارید. سپس هر وقت حمله‌ای انجام شد، می‌توانید به سرعت آن‌ها را به ورودی منتقل کنید تا از والت دفاع کنند. بهتر است سایر ساکنان طبقه اول را نیز به سلاح مجهز کنید تا در مواقع نیاز بتوان روی کمکشان حساب باز کرد.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring (قسمت سوم)
خواندن

Fallout Shelter

۴. مقابله با مهاجمان

اگر به دنبال بهترین راهنمای بقا در Fallout Shelter هستید، جای درستی آمده‌اید!

ویست لند می‌توان جای خطرناکی باشد حتی برای کسانی که در والت‌های امن زندگی می‌کنند. و هیچ خطری بالاتر از ملاقات‌های گاه و بیگاه Raiderها نیست؛ مهاجمانی که سعی در غارت والت شما دارند. این رویدادهای تصادفی هر لحظه ممکن است اتفاق بیفتند و هیچ راهی برای جلوگیری کامل از وقوع آن‌ها وجود ندارد.

بهترین کار این است که توصیه‌ای که قبلا به شما کردیم را جدی بگیرید و دو نفر از قویترین ساکنان والت را به همراه بهترین تجهیزاتتان در طبقه اول قرار دهید. با انجام این کار، این شانس وجود دارد که مهاجمان را حتی قبل از رد شدن از ورودی والت، از پای درآورید. با گذشت زمان و افزایش قدرت ساکنان، آسان‌تر می‌توانید از پس این رویدادها برآیید.

اما متاسفانه Raiderها خطرناک‌ترین تهدیدی نیستند که باید نگرانشان باشید. این Deathclawsها هستند که دشمن واقعی شما به شمار می‌روند. آن‌ها اولین بار بعد از اینکه تعداد ساکنان بیشتر از ۶۰ نفر شود، ظاهر می‌شوند (۳۵ نفر در حالت Survival mode). یکی دیگر از دلایل خودداری از افزایش جمعیت والت نیز همین موضوع است.

اگر چه ظاهر شدن آن‌ها نیز اتفاقی است، با این وجود فاکتورهای خاصی وجود دارند که درصد هجوم Deathclawها را نسبت به حمله Raiderها افزایش می‌دهند:

  1. اگر به محض فرستادن ساکنان به ویست لند، درهای والت را باز کنید.
  2. اگر ایستگاهی رادیویی داشته باشید که در ویست لند پخش می‌شود.

Deathclawsها به جز افزایش Experience، هیچ مزیت دیگری ندارند و در عین حال قدرتمند نیز هستند؛ بسیار قویتر از یک Raider معمولی. اگر می‌خواهید از حمله آن‌ها در امان بمانید، بهتر است در اوایل بازی سعی کنید که جمعیت والت به بیش از ۶۰ نفر نرسد. اگر به این جمعیت نیز رسیدید، دو فاکتوری که ذکر کردم را رعایت کنید.

چگونه در بازی Resident Evil 8 Village یک Juicy Game بدست آوریم؟
خواندن

نتیجه‌گیری

فرقی نمی‌کند که Fallout Shelter را بر روی آندروید، آیفون، رایانه‌های شخصی، ایکس باکس و یا حتی نینتندو سوییچ بازی می‌کنید؛ پیدا کردن بهترین راه برای زنده ماندن در جهان آخرالزمانی آن در همان ابتدای بازی، می‌تواند سخت و دشوار باشد.

امیدواریم که بعد از خواندن این مطلب بتوانید با اطلاعات و دانش بیشتری به سراغ بازی بروید و از ساکنان والت در برابر خطرات ویست لند محافظت کنید.

به یاد داشته باشید:

  • طرح والت خود را پیشاپیش برنامه‌ریزی کنید و با گذشت زمان، ارتقا و گسترش اتاق‌ها را فراموش نکنید.
  • نقاط ضعف و قدرت ساکنان را بشناسید و مطمئن شوید که در خوشحال‎‌ترین حالت ممکن هستند.
  • همیشه در مجهز کردن ساکنان به سلاح‌ها و زره‌ها، هوشمندانه عمل کنید. مطمئن شوید که بهترین تجهیزاتتان را در اختیار ساکنان نزدیک به ورودی والت قرار داده‌اید.
  • در مورد هجوم Raiderها و یا Deathclawها گوش به زنگ باشید. هیچ وقت اجازه ندهید که والت بی‌دفاع رها شود!
منبع
Vortex
عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
هادی
هادی
2 سال قبل

توضیحات عالی بود دمت گرم آقای اسماعیل زاده

مانی
مانی
3 ماه قبل

بسیار عالی با سپاس

دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن