راهنمای بازی

راهنمای FIFA 20 – نکاتی برای رسیدن به پیروزی در بخش Volta

پیروزی در بخش Volta با رعایت نکاتی ساده

هواداران سری عناوین محبوب FIFA بدون شک با بخش‌های مختلف این عنوان آشنایی کامل دارند. هرچند در عنوان FIFA 20، علاقمندان می‌توانند یک بخش کاملا جدید از این عنوان را تجربه کنند و نام این بخش Volta است. بخش Volta شما را به کوچه و خیابان بازگردانده و مسابقات فوتبال را به دور از استادیوم‌های پر سر و صدا خواهد برد. در این بخش شما در زمین‌های محله‌ای و خیابانی بازی کرده، که با وجود حس و حال قدیمیشان، همچنان جوهره اصلی فوتبال را به خوبی به تصویر می‌کشند. در این راهنما به بررسی بخش Volta خواهیم پرداخت.

Volta 1

راهنمای FIFA 20 – نکاتی در مورد بخش Volta

تعداد انگشت‌ شماری بازیکن در هر تیم، دروازه‌ای کوچک و زمینی بسیار کوچک‌تر، بخش Volta با داشتن این ویژگی‌ها شما را به دوران جوانیتان بازخواهد گرداند. زمانی که شما و باقی هم محله‌ای‌هایتان در وسط خیابان با یکدیگر فوتبال بازی ‌می‌کردید. تمرکز گیم‌پلی در بخش Volta بر روی ارائه فوتبالی واقع‌گرایانه اما ساده است. در این بخش شما شاهد حرکات نمایشی ساده‌تر (برای اجرا)، انیمیشن‌های پویا، احساسات و از همه مهمتر استفاده از دیوار برای عبور از مدافعان خواهید بود.

بخش‌های مختلف موجود در Volta

پس از ورود به Volta بازیکنان با بخش‌های مختلفی روبرو شده که می‌توانند از آن‌ها برای امتحان کردن توانایی‌های خود یا بهتر کردن مهارت‌هایشان استفاده کنند.

مسابقه دوستانه (VOLTA Kick-Off)

هر یک از تیم‌های حرفه‌ای مورد علاقه خود را برداشته و با آن‌ها در خیابان بازی کنید. شما می‌توانید از آن‌ها در مکان‌های مختلف و با تنظیمات متفاوتی برای هر بازی استفاده نموده، که هر یک از این تنظیمات نگرش و شیوه بازی شما را تغییر خواهند داد.

راهنمای بازی Euro Truck Simulator 2
خواندن

دنیای ولتا (VOLTA World)

در این بخش تک نفره شما در مکان‌های متفاوت و با تنظیمات مختلف بازی خواهید کرد. پس از هر پیروزی شما یک بازیکن از تیم حریف را بدست خواهید آورد. بازیکنان می‌توانند در این بخش تیم رویایی خود را در Volta بسازند.

داستان ولتا (Volta Story)

بخش داستانی Volta که شما در آن با طراحی شخصیت مخصوص خود سفری را آغاز کرده که در آن با روبرویی با معروف‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال، داستانی از رشد و استقامت را مشاهده خواهید نمود.

جوایزی بدست آورده و شخصیت خود را تغییر داده و بهبود ببخشید. هدف شما در این بخش رسیدن به فینال مسابقات قهرمانی Volta در استادیوم Buenos Aires است!

لیگ ولتا (Volta League)

لیگی که در آن شما در مقابل سایر تیم‌ها از سراسر دنیا بازی خواهید کرد. یک بخش آنلاین که با قرار دادن شما در مقابل سایر بازیکنان واقعی، بهترین بازیکن بخش Volta را مشخص خواهد کرد.

تمرین‌های ولتا (Volta Training Drills)

این بخش پس از آنکه شما بخش‌های ابتدای داستان ولتا را انجام دهید باز خواهد شد. در تمرین‌های ولتا شما می‌توانید توانایی و مهارت‌های کلی موجود در بخش Volta را تمرین کنید. از آنجایی که گیم‌پلی بخش Volta دارای عمق و نکات ریز بسیاری می‌باشد، تمرین کردن در این بخش از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و نقش بسزایی در رشد شما خواهد داشت.

Volta 2

سایر جزییات

بخش Volta دارای جزییات بسیار بیشتری است که هنوز به آن‌ها اشاره نکرده‌ایم. بر خلاف یک بازی فوتبال واقعی، در این بخش تنها ۳ تا ۵ بازیکن یک تیم را تشکیل می‌دهند. قوانین هر مسابقه نیز می‌توانید متفاوت باشد: گاهی بازی‌ها محدودیت زمانی داشته و گاها برنده بازی بر اساس تعداد گل‌های زده شده توسط یک تیم مشخص خواهد شد.

راهنمای Gears Pop! - نکات ابتدایی که باید قبل از شروع بدانید
خواندن

در بعضی بازی‌ها همانند مسابقاتی که از سبک Rush (عجله‌ای) پیروی می‌کنند، دروازه‌بانی درون دروازه حضور نخواهد داشت. مدافع در اینجور بازی‌ها نقش پاس دهنده و شوت‌زن را داشته و در کنار اجرا کردن این دو نقش، بهترین تلاش خود را نیز خواهد کرد تا از دروازه محافظت کند.

دروازه‌ها در این مسابقات بسیار کوچک‌تر از چیزی هستند که در مسابقات حرفه‌ای به آن‌ها عادت کرده‌اید. حتی در مسابقات خیابانی که دروازه‌بان در آن‌ها حضور دارد و دروازه کمی در آن‌ها بزرگ‌تر است، باز اندازه دروازه به هیچ عنوان در حد مسابقات اصلی فوتبال نیست. به دلیل کوچک بودن دروازه، گل زدن در این بخش بسیار سخت‌تر است، زیرا شما به زدن شوت‌های قدرتی عادت کرده‌اید و اینجور شوت‌ها در Volta جواب نخواهند داد.

Volta همچنین تعدادی از قوانین عادی فوتبال را نادیده می‌گیرد. به عنوان مثال چیزی به نام آفساید در این بخش وجود ندارد. بدین معنی که شما می‌توانید از تمامی مدافعان حریف عبور کرده، پاسی از هم‌تیمی‌های خود دریافت نموده و دروازه حریف را بدون هیچ مشکلی باز کنید. بازی همچنین بعضی از سیستم‌های معمولی خود همانند خط استقامت را در این بخش نادیده می‌گیرد، پس می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید با تمام سرعت بدوید.

Volta 7

ترفندها و نکاتی از بخش Volta

در ادامه می‌توانید لیستی از تاکتیک‌ها، تکنیک‌ها و همچنین نکاتی که می‌توانند به شما در بخش Volta یاری برسانند، مشاهده کنید.

امتیازات مهارتی (Skill Points)

بله، در این بخش یک درخت مهارت برای بهبود شخصیت شما وجود دارد. هرچند در ابتدای کار شما فقط به دو مهارت دسترسی داشته پس محدودیت واضحی در کارهای که می‌توانید انجام دهید، خواهید داشت. به همین دلیل بهتر است هر چه سریع‌تر بر روی مهارت‌های خود سرمایه‌گذاری کرده و آن‌ها را به پنج ستاره برسانید. هر چه سریعتر اینکار را بکنید، بازیکن شما نیز سریعتر رشد کرده و توانایی انجام کارهای بسیار بیشتری خواهد داشت.

راهنمای بازی Plants vs Zombies: Battle for Neighborville - راهنمای شخصیت‌ها
خواندن

ساختن تیمتان

با پیشروی در بازی شما موقعیت‌های مختلفی بدست خواهید آورد که در آن می‌توانید بازیکنان جدیدی برای تیم خود جذب کنید. شما باید در انتخاب این بازیکنان دقت لازم را داشته باشید.

همانند بخش Ultimate Team شما می‌توانید هر بازیکن را در هر پستی که دوست دارید بگذارید، هرچند باید حواستان به هماهنگی کلی تیم نیز باشد. از این رو باید بازیکنانی را پیدا کنید که در پست‌های مورد نیاز شما تبهر داشته باشند. علاوه بر آن شما برای ایجاد هماهنگی بیشتر در تیم‌تان باید به ترکیب، زمین مورد علاقه و پست هر بازیکن توجه داشته باشید. داشتن چندین بازیکن که همگی یک زمین مورد علاقه دارند، می‌تواند هماهنگی تیم شما را به صورت چشم‌گیری افزایش دهد.

به هنگام ساختن تیم خود تمامی این موارد را در گوشه ذهنتان داشته باشید.

Volta 3

دفاع

به دلیل کوچک بودن زمین و کم بودن تعداد بازیکنان، رسیدن از یک دروازه به دروازه دیگر بسیار ساده می‌باشد. این بدین معنی است که در طول بازی خطرهای بیشتری دروازه شما را تهدید خواهند کرد. به همین دلیل، خط دفاعی شما باید بسیار مستحکم و قوی باشد.

اگر دفاع شما توپ را تصاحب کرد، سریعا آن را به بازیکن دیگری پاس دهید. سعی نکنید با دفاع خود جلو آمده و گل بزنید زیرا اینکار شما را برای دریافت یک ضدحمله آزاد خواهد گذاشت.

علاوه بر آن سعی کنید تا جایی که امکان دارد نزدیک دروازه باشید. به دلیل اندازه کوچک دروازه‌تان تنها ایستادن در مقابل آن می‌تواند شما را از گل خوردن نجات دهد.

حرکات ریز و آهسته

به دلیل کوچک بودن زمین در بخش Volta ایجاد تداخل در مسیر توپ و بدست آوردن آن بسیار ساده‌تر از مسابقات حرفه‌ای است. شما همچنین می‌توانید با انجام حرکات ریز و آهسته، تداخل و بدست آوردن توپ را از قبل نیز آسان‌تر کنید.

راهنمای بازی Axie Infinity | چطور از Axie Infinity پول دربیاوریم؟
خواندن

برای رفتن به این حالت کافی است تا بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴ دکمه L2 و بر روی پلتفرم ایکس‌باکس وان دکمه LT را نگه دارید. دریافت توپ در این حالت به مراتب ساده‌تر از حالت عادی است.

Volta 5

سادگی بهترین کلید برای موفقیت

در عنوان FIFA 20 برای شوت زدن گزینه‌های بسیار هیجان انگیز و پر زرق و برقی وجود دارد، از جمله شوت‌های دقیق و ضربات مهارتی. اما متاسفانه Volta جای انجام این شوت‌های نمایشی نیست. به دلیل کوچک بودن زمین و دروازه‌ها، انجام شوت‌های نمایشی ممکن است همیشه به نفع شما نباشد.

بهترین راه این بوده که به نکات پایه‌ای توجه داشته و با استفاده از تکنیک‌های ساده به گل برسید. هرچند، شما همچنین به حرکات تکنیکی ساده شده نیز دسترسی خواهید داشت. شما می‌توانید با نگه داشتن دکمه‌های R2 و L2 (بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴) و دکمه‌های LT و RT (بر روی پلتفرم ایکس‌باکس وان) به صورت همزمان، از این تکنیک‌ها استفاده کنید.

شما می‌توانید با استفاده از این تکنیک‌های ساده شده بدون آنکه تلاش خاص و طاقت فرسایی داشته باشید، شوت‌های بسیار زیبا و نمایشی بزنید – این تکنیک‌ها می‌توانند کمک بسیار خوبی برای شما در بخش Volta باشند.

Volta 4

قدرت همه چیز نیست

به دلیل کوچک بودن اندازه دروازه‌ها، اگر قدرت زیادی پشت شوت‌های خود بگذارید توپ شما زیادی بالا رفته و بجای آنکه درون دروازه حریف برود، به دیوار برخورد کرده و به زمین مسابقه باز می‌گردد. توصیه ما به شما این بوده که تا جایی که امکان دارد به دروازه حریف نزدیک شده، سپس با شوتی آرام اما دقیق دروازه آن‌ها را باز کنید.

راهنمای بازی Deathloop | پاسخ‌ معماهای Yerhva Queen of Riddles
خواندن

دیوارها دوست شما هستند

دیوارها در بخش Volta جلوی توپ را گرفته و نمی‌گذارند توپ از محدوده زمین بازی خارج شوند. هرچند دیوارها در این بخش می‌توانند کارایی بیشتری داشته باشند! شما می‌توانید از این دیوارها به نفع خود استفاده کنید.

با زدن توپ به دیوار، مدافعان اعصاب خورد کن حریف را دور زده یا آن‌ها را به نفع خود گیج نمایید. اگر شما در استفاده از دیوارها زیرک باشید، آن‌ها حتی می‌توانند جزیی از برنامه‌ریزی شما برای هر مسابقه باشند.

Volta 6

Revvy

در بخش داستانی ولتا شما می‌توانید بین کنترل تمامی بازیکنان تیم و کنترل بازیکن خودتان که Revvy نام داشته، انتخاب کنید. در ابتدای کار توصیه ما به شما این بوده که فقط Revvy را کنترل نمایید. در صورت کنترل کردن Revvy شما این موقعیت را خواهید داشت که با دیدن سایر بازیکنان تیم‌تان و نحوه بازی آن‌ها، درک بهتری از بازی کردن در بخش Volta بدست آورید.

شما همچنین می‌توانید از سایر بازیکنان درخواست پاس کرده و عملکرد تیم‌تان را مشاهده کنید، که می‌تواند در آینده کمک بسیار زیادی برای شما باشد.

پاس عمقی

شما می‌توانید با فشار دادن دکمه مثلث در پلتفرم پلی‌استیشن ۴ و دکمه Y در پلتفرم ایکس‌باکس وان، پاس عمقی بدهید. به دلیل نبودن آفساید در بخش Volta، پاس عمقی از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به بازی حرفه‌ای برخوردار است. شما می‌توانید از نبود آفساید سو استفاده کرده و با فرستادن توپ به پشت مدافعان حریف، دروازه آن‌ها را باز کنید!

در بخش جدید Volta تجربه‌ای تازه و جذاب انتظار شما را می‌کشد. امیدواریم این بخش بتواند انتظارات شما را برآورده کرده و تجربه‌ای لذت بخش را برای شما به ارمغان آورد!

منبع
SegmentNext
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن