راهنمای بازی

راهنمای بازی Chivalry 2

نکاتی برای تازه‌واردان

بازی Chivalry 2 عنوانی مبارزه‌ای با دید اول شخص بوده که به تازگی برای مایکروسافت ویندوز، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس باکس وان، ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شده است. بسیاری از ما شاید قسمت اول این بازی را تجربه کرده، و تا حدودی با این بازی آشنا شده باشیم. با بیش از ده‌ها بازیکن به صورت رو در رو درگیر شوید، شمشیر خود را تاب دهید و در حین مبارزه از تیرهای رها شده از کمان جای‌خالی دهید. در چنین نبردهای شلوغ و آشفته‌ای، زندگی شما می‌تواند در یک لحظه به پایان برسد، بنابراین یادگیری نحوه زنده ماندن در این بازی ضروری بوده و می‌تواند تعیین کننده دید شما نسبت به بازی باشد.

در راهنمای بازی Chivalry 2 از وب سایت پیکسل آرتس، ما توجه بسیار ویژه‌ای به تازه‌واردان و افراد مبتدی کردیم تا بتوانند گروه مناسب را انتخاب، و از خود دفاع کنند و همچنین بتوانند با داشتن درک و دانش کافی از عملکرد اهداف درون بازی به پیروزی برسند.


کدام گروه را باید انتخاب کنید؟

در Chivalry 2 چهار گروه وجود دارد. هر یک از آنها دارای ویژگی‌های منحصر به فرد خود هستند که یک انتخاب مناسب می‌تواند نتیجه نبرد را به کلی تغییر دهد. گروهی که انتخاب می‌کنید سلاح و نوع درگیری شما با دشمن را تعیین می‌کند.

همچنین هر یک از این گروه‌ها دارای سه زیر‌گروه هستند که سبک جنگی آنها را تغییر می‌دهد. این زیرگروه‌ها همراه با سلاح‌ها و توانایی‌های جدیدی هستند که به تایپ جنگی گروه‌های اصلی پایبند هستند اما شامل تاکتیک‌ها و سلاح‌های مختلف می‌شوند. با بازی به عنوان گروه‌های اصلی و بالابردن لول‌ هر یک از آنها می‌توانید به زیرگروه‌ها دسترسی پیدا کنید. این نقش‌های اضافی در لول ۴ و ۷ باز می‌شوند.

ترفندها و نکات بازی Crusader Kings 3
خواندن
راهنمای بازی Chivalry 2
شما می‌توانید به عنوان Archer Vanguard Footman یا Knight بازی کنید.

Archer گروه کمانداران بازی هستند که با میزان سلامتی کم در میدان نبرد حاضر می‌شوند. آنها با شلیک از راه دور، هر ضعف و مشکلی که در دفاع داشته باشید را جبران می‌کنند. کمانداران به لطف توانایی ویژه‌ای که دارند می‌توانند نوک تیرهای خود را آتشین کنند. تیرهای شعله‌ور آسیب بیشتری به دشمن می‌زند و همچنین دید آنها را کم می‌کند، این نوع تیرها اگر به درستی استفاده شود، می‌توانند مانند کابوسی بر سر دشمن آوار شود.

Vanguard بسیار خشن و سنگین است. آنها می‌توانند از بزرگترین سلاح‌های بازی مانند شمشیرهای غول پیکر و گرزها بدون آن که خللی در سرعت حرکت آنها ایجاد کند استفاده کنند. سلاح ویژه آنها Oil Pot قابل پرتاب است که می‌تواند یک منطقه را به آتش بکشد. این سلاح برای آسیب رساندن به گروه‌های دشمن و جلوگیری از دسترسی به مناطق اصلی مانند پله‌ها و راهروها عالی است.

Footman یک گروه پشتیبانی است که به لطف شمشیر‌های سبکی که در دست می‌گیرند می‌توانند ضربات سریعی بزنند. میزان سلامتی آنها زیاد نیست اما اگر به درستی از آنها استفاده شود، به لطف ضربات سریعی که دارند می‌توانند بسیار موثر و قوی عمل کنند. توانایی ویژه آنها یک کیت بانداژ است که می‌توانند برای بهبود سلامتی به طرف متحدان خود پرتاب کنند. Footman تنها گروه این بازی است که می‌تواند شخصیت‌های دیگر را بهبود ببخشد، اما معنای آن این نیست که باید از نبرد دوری کنند و در عقب بایستند. دسترسی آنها به اسلحه‌های بلند مانند نیزه‌ها باعث می‌شود تا به اندازه همراهانشان موثر و خطرناک باشند.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن

Knight یک گروه متعادل و همه جانبه است. آنها در جنگ با سلاح‌هایی مانند شمشیر برتری دارند و همچنین می‌توانند با سرعت به سمت دشمن حمله‌ور شوند. توانایی ویژه آنها یک شاخ جنگی (War Horn) است که باعث بهبود سلامت متحدانی می‌شود که در نزدیکی او قرار دارند و می‌توانند آهنگ آن را بشنوند. شوالیه گروه بسیار خوبی برای شروع و یادگیری اصول بازی است.


چگونه بلاک (Block)، پری (Parry)، ضربه مقابل (Riposte) و لگد (Kick) بزنیم

مبارزات در Chivalry 2 به قدری سریع است که به معنای واقعی کلمه می‌توانید سر خود را در یک چرخش شمشیر از دست بدهید. تسلط بر دفاع به اندازه یک مبارز حرفه‌ای بودن ضروری است. با این حال، دفاع در این بازی به سادگی‌ نگه‌داشتن یک دکمه برای دفع ضربات نیست و بسیار پیچیده‌تر است.

بلاک کردن حملات نیازمند این است که هنگام بلاک کردن، نشانه روی صفحه خود را به سمت سلاح مهاجم نشانه بگیرید. درست مانند زندگی واقعی، جلوگیری از حملات به این معنی است که شما باید سلاح خود را به سمت جهت حمله ببرید و با دقت هدف را در نظر بگیرید تا آماده بلاک کردن شوید. با نگه داشتن دکمه بلاک و حرکت دادن موس به اطراف می‌توانید زنجیره حملات حریف را دنبال کنید تا هر ضربه آن را دفع کنید.

راهنمای بازی Chivalry 2
در این تصویر، بلاک کردن شخص طولانی شده و زمینه برای ضربه کاری حریف کاملا مهیا شده است.

با این حال، هر بار که بلاک می‌کنید، استامینای شما کم می‌شود. وقتی تمام استامینای شما خالی شود، در برابر حملات باز خواهید ماند و دیگر توانایی بلاک کردن ضربات را نخواهید داشت. در این موقعیت پری کردن بهترین راه برای جلوگیری از دریافت ضربات، و از دست دادن بیش از اندازه استامینا است.

راهنمای بازی Hearthstone - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

در این روش، می‌توانید لحظه‌ای قبل از پایین آمدن ضربه و برخورد آن با شما، با فشار دادن دکمه بلاک حمله را دفع کنید. پری کردن اگر به موقع و به سمت درست هدف‌گیری شود، می‌توانید خیلی سریع‌تر، بدون نیاز داشتن به استامینای زیاد، ضربه را دفع و یک برتری حمله به شما بدهد. فشردن دکمه حمله پس از یک پری موفقیت آمیز، به شما امکان می‌دهد حمله‌ای متقابل (Riposte) و قوی انجام دهید. این نوع حمله از پری به موقع شما بهره می‌‎برد و به شما فرصتی می‌دهد تا با یک ضربه متقابل قدرتمند حریف را از پا در بیاورید.

در Chivalry 2، پری کردن یک مهارت ضروری است که اگر می‌خواهید چندین مهاجم را دفع کنید، باید آن را یاد بگیرید. اگر یک حمله را پری کنید، موقعیت و به عبارتی زاویه دیدی که از آن دفاع می کنید برای دفع ضربه بعدی هم تمدید و آماده می‌شود. بنابراین اگر دو دشمن به طور پی در پی حمله کنند، و شما حمله اول را پری کنید، حمله دوم هم به طور خودکار پری خواهد شد. البته راه ساده‌تری هم وجود دارد، شما می‌توانید برای دفاع از دو حمله همزمان، دکمه بلاک را نگه‌ دارید و عقب بایستید تا حملات دفع شوند، اما در این روش، نه تنها هدف شما این است که هر دو حمله را بلاک کنید، بلکه استامینای زیادی هم نیز از دست خواهید داد که در نهایت ممکن است باعث مرگ شما شود.

اگر حریفی که با آن می‌جنگید بیش از حد ضربات شما را دفع می‌کند، می توانید به حریف لگد بزنید تا تعادل خود را از دست بدهد. لگد زدن یک حمله سریع است که هر گروه از بازی می‌تواند در چنین موقعیت‌هایی از آن استفاده کند. این حمله فیزیکی عالی می‌تواند افرادی که در بلاک کردن ضربات بسیار مهارت دارند را آسیب پذیر کند. به محض لگذ زدن حریف تعادل خود را از دست می‌دهد و بلاک کردن ضربات آتی برای او دشوار می‌شود.

راهنمای فنی بازی Microsoft Flight Simulator
خواندن

چگونه از اهداف دفاع کنیم

در Chivalry 2 دو حالت برای بازی وجود دارد. حالت اول Deathmatch است که در آن تنها هدفی که شما دارید شکست تیم حریف است. در این حالت دشمن بعد از هر مرگ باری دیگر ریسپان شده و مجدد وارد میدان نبرد می‌شود، مبارزات آنقدر ادامه می‌یابند که دیگر امکان ریسپان مجدد برای حریف فراهم نبوده و دیگر کسی در تیم آنها زنده نباشد.

حالت دوم به سادگی حالت قبلی نیست و به شما چندین هدف به همراه یک بازه زمانی خاص جهت انجام دادن می‌دهد.

راهنمای بازی Chivalry 2
هدف فعلی شما همیشه در بالای صفحه نمایش داده می‌شود.

در این حالت، هدف دائماً در بالای صفحه ظاهر می‌شود. دو تیم حریف به دو گروه مهاجم و مدافع تقسیم می‌شوند. تیم مهاجم باید با ایستادن در کنار نشانگرهای زردی که در میدان جنگ ظاهر می‌شوند، هدف مورد نظر را به پایان برسانند. اگر تیم مهاجم بتواند فضای ذکر شده را بدون حضور هیچ دشمنی اشغال کند، نواری پر می‌شود. پس از پر شدن، به هدف بعدی خود در مکانی دیگر از نقشه منتقل می‌شوند. تیم مهاجم در صورت پیروزی در هدف نهایی، برنده بازی خواهد بود.

تیم مدافع باید جلوی تکمیل اهداف توسط تیم مهاجم را بگیرد. بازی به عنوان مدافع کار دشواری است و عجیب نیست که اگر چندین هدف را در یک بازی از دست بدهند. با این حال، مدافعان تنها در صورت عدم موفقیت در دفاع از هدف نهایی، شکست می‌خورند. تیم مدافع اگر بتواند جلوی مهاجمان را از انجام هر هدف قبل از اتمام تایمر بگیرد، پیروز میدان خواهد بود.

در این حالت که بازی وابسته بر اهداف است، مبارزه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما توجه بازیکنان به انجام دادن یا دفاع از اهداف از اهمیت بالاتری برخوردار است. اگر مهاجمان تمرکز خود را بر روی گرفتن اهداف نگذارند، مدافعان می‌توانند یک پیروزی سریع بدست آورند. اگر مدافعان از اهداف محافظت نکنند، مهاجمان می‌توانند بدون هیچ مقاومت خاصی به سمت پیروزی پیش بروند.

راهنمای شخصیت‌های بازی Apex Legends (بروزرسانی شد)
خواندن
راهنمای بازی Chivalry 2
به مکان و نام اهداف توجه کنید.

تیم‌ مهاجم باید دشمنان را خارج از اهداف نگه دارند و حداقل یک بازیکن از تیم آنها روی هدف ایستاده باشد. اگر کسی از طرف تیم مهاجم بدون هیچ دشمنی در هدف حضور داشته باشد، نوار هدف پر می‌شود. وقتی نوار پر شد، مهاجمان می‌توانند به سمت هدف بعدی خود حرکت کنند. مهاجمان باید آنقدر به انجام دادن این اهداف ادامه دهند تا در نهایت به هدف اصلی رسیده و پیروز میدان شوند.

تیم مدافع باید دشمنان را بکشد و اطمینان حاصل کند که حریفان آنها هیچ‌کس را در اهداف نگذاشته باشد. اگر دشمن در هدف باشد، تیم مدافع می‌تواند همزمان با شخص حمله کننده وارد میدان شود و مانع از پیشرفت نوار هدف شود. اگر مدافعان بتوانند مانع ورود افراد مهاجم به درون دایره هدف شوند، می‌توانند زمان هدف را تمام کنند. هنگامی که زمان در هر هدفی به پایان برسد، تیم مدافع پیروز میدان خواهد شد.

این بود تمام نکات مهمی که شما باید در ارتباط با بازی جذاب Chivalry 2 بدانید، خرسند می‌شویم اگر نظرات و ناگفته‌های خود در ارتباط با این راهنما را با ما در میان بگذارید. امیدوارم از این راهنما نهایت لذت و استفاده را برده باشید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن