راهنمای بازی

راهنمای بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild

پانزده کاری که می‌توانید انجام دهید تا Breath of the wild تازه به نظر برسد

چیزی که درباره بازی کردن عناوین شاهکار ناراحت کننده به نظر می‌رسد این است که بازی بالاخره باید در جایی به اتمام برسد. چند بار شنیده‌ام که افراد آرزو داشته‌اند بتوانند خاطراتشان از بازی The Legend of Zelda: Breath of the Wild را پاک کنند تا حس تازگی بازی را دوباره بچشند. خبر خوب این است که حتی اگر بازی را سال‌ها است تجربه کرده‌اید هنوز هم کارهای زیادی برای انجام دادن وجود دارد. تجربه شما از بازی هنوز نباید به اتمام برسد. با کمی خلاقیت تمامی بازی تازه به نظر خواهد رسید.

The Legend of Zelda Breath of the Wild wallpaper

در ذیل فهرستی از چیزهای جالب و خاص آمده است که می‌توانند بازی را در نظر شما تازه سازی کنند. در این فهرست، در فرض شده که شما پیشاپیش کارهایی نظیر فتح معابد، جمع آوری تمام آیتم‌های مخفی، پیدا مردن لباس‌ها، پیدا کردن اسب‌های خوب و… را انجام داده‌اید. همچنین فرض ما بر این است که اعمالی نظیر امتحان کردن حالت Master Mode، سفر به جزیره Eventide و ماموریت ساخت یک شهر را انجام داده‌اید. این مطلب بیش‌تر در مورد چالش‌های خود خواسته، مینی گیم‌ها و سازوکارهایی است که موجب می‌شوند شما بازی را به نوعی دوباره کشف کنید.

The Legend of Zelda Breath of the Wild 8

فهرست محتوا

با ابزار Stasis به پرواز در آیید

در بیش‌تر موارد استفاده از Stasis به حل کردن پازل‌ها محدود می‌شود. اما شما می‌توانید از این ابزار برای حرکت در نقشه استفاده کنید. کسانی که به دنبال سریع تمام کردن بازی هستند روشی را کشف کرده‌اند که به آن پرتاب فوق‌العاده گفته می‌شود. این راهی برای حرکت سریع در آسمان است. بازیکنان آموزشی برای استفاده از این راهکار در اینترنت قرار داد‌اند. حتی اگر نمی‌خواهید بازی را سرعتی تمام کنید نیز امتحان این کار ارزشمند است. خوب است با این ابزار سروکله بزنید و ببینید تا کجا می‌توانید پرواز کنید.

the legend of zelda breath of the wild snowboarding 1280.0

با سپر نظیر حرفه‌ای‌ها اسکیت سواری کنید

اکثر افرادی که سعی کرده‌اند با سپر لینک اسکیت سواری کننده، پس از چند بار شکسته شدن سپرشان بی‌خیال این کار شده‌اند. اما نه تنها پیدا کردن یک مسیر طولانی برای اسکیت سواری خودش لذت بخش است. به علاوه یاد گرفتن این روش سفر در بازی و میانبر زدن از طریق معابد درون نقشه، فنی عالی و جذاب است.

قفسه‌های کتاب را امتحان کنید

چیز عجیب‌وغریب در مورد Breath of the Wild این است که قفسه‌های کتاب قطعات فلزی دارند و می‌توانید بر روی آن‌ها از ابزار آهن ربایی Magnesis استفاده کنید. بازیکنان متوجه شده‌اند که از قفسه‌ها می‌توان به عنوان سلاحی قدرتمند استفاده کرد که واقعا موثر هم هست. اگر شجاع هستید از این سلاح عجیب در برابر دشمنانی نظیر Lynel یا Calamity Ganon استفاده کنید.

در آسمان پرواز کنید

اسب‌ها را فراموش کنید. یکی از منحصر به فردترین راه‌ها برای سفر در سرزمین Hyrule گاری معدن است که به وسیله ابزار Magnesis  کار می‌کند. اگر به درستی از این وسیله نقلیه استفاده کنید می‌توانید مستقیم کنار اژدهایان آسمان پرواز کنید. جذاب نیست؟ البته قبول داریم این گونه استفاده کردن از گاری معدن کمی سخت است.

راهنمای بازی Ori and the Will of the Wisps
خواندن

از یک CUCCO روی دشمنان بزرگ استفاده کنید

اگر تا به حال به یکی از Cucco ها حمله کرده باشید پس حتما می‌دانید آن‌ها چه موجودات وحشی‌ای می‌توانند باشند. بامزه است که واکنش شدید آن‌ها فقط نسبت به لینک نیست بلکه با هر موجودی که در بازی به آن‌ها متعرض شود برخورد سنگینی می‌شود. شما می‌توانید از این صفت آنان به نفع خود استفاده کنید. دشمنانی نظیر Lynels، Modulga و حتی Calamity Ganon همگی می‌توانند به وسیله Cucco مورد حمله قرار گیرند. بخش سخت این کار انتقال یک Cucco به موقعیت مکانی دشمنان است. گرچه همین چالش هم به نوعی سرگرم کننده است.

Perfect dodge

حملات را از راه دور دفع کنید

وقتی که در بازی Breath of the Wild یاد می‌گیرید چگونه حمله محافظان را به خودشان برگردانید لحظه مهمی در ماجراجویی شما محسوب می‌شود. اما نباید در همین محدود شوید. محافظان می‌توانند از فواصل دور زیر به شما حمله کنند که این راهی عالی برای شما است تا واکنش‌های خود را به چالش بکشید. چه میزان بدون از این که ضربه بخورید می‌توانید حملات دشمن را دفع کنید؟

با قبیله Yiga سروکله بزنید

وقتی به اندازه کافی آخرین نسخه زلدا را بازی کرده باشید می‌توانید اعضای قبیله Yiga را از یک کیلومتری هم تشخیص دهید. مشکل اینجاست که هر وقت با یکی از آنان صحبت کنید از جای خود بیرون می‌پرند. اگر به فاصله دقت داشته باشید می‌توانید قبل از این که خود واقعی‌شان را نشان دهند برایشان تله بگذارید. ببینید آیا می‌توانید قبل از تغییر ظاهر پیدا کردنشان آن‌ها را بکشید؟ ویدیوی بالا یک نمونه از روش‌های از بین بردن آن‌هاست اما راه‌های خلاقانه دیگری هم وجود دارد.

بهترین اسلحه‌های بازی Call of Duty: Black Ops Cold War
خواندن

Breath of the Wild Screen Shot 3 6 17 2.03 PM.1488988717

بدون رابط کاربری بازی کنید

رابط کاربری بازی چیزی خیلی ضروری نیست. مهم‌تر این که پیشروی بدون رابط کاربری مجبورتان می‌کند بیش‌تر به خود محتوای بازی دقت به خرج دهید. پس غیر فعال کردن رابط کاربری راه حل مناسبی برای غرق شدن در اتمسفر بازی است. گردش و کاوش با استفاده از این پیشنهاد ما، بازی را جذاب‌تر خواهد کرد. کافی است به منوی تنظیمات رفته و گزینه رابط کاربری حرفه‌ای را فعال کنید.

بدون سفر سریع بازی کنید

آسمان خراش‌ها در بازی زلدا واقعا مفید هستند اما اگر برای جابجایی در نقشه زیادی از آن‌ها استفاده کنید می‌بینید که عملا در بازی گم گشته‌اید. اگر به جای سفر سریع مسیرتان را با پای پیاده راهپیمایی کنید می‌بینید که با دنیای کاملا جدیدی مواجه هستید. برخی استفاده از اسب را هم پیشنهاد می‌دهند که این نیز مناسب است.

غول‌ها را به جنگ هم بیندازید

هر محافظی که در بازی پیدا کنید با صبر و زمان کافی قابل جابجا شدن است. اگر موقعیت مکانی دشمنان سرسختی نظیر Modulga، Hinox و یا Stone Talos را می‌شناسید، می‌توانید بین آن‌ها و محافظان جنگ راه بیندازید. این موقعیت چینی، کار ساده‌ای نیست، اما این چالش به سرگرم کنندگی‌اش می‌ارزد.

Zelda

با بالون‌ها بازی کنید

شما می‌توانید بالون‌ها را به هر شی‌ای متصل کنید و احتمالات این کار بی پایان است. مثلا یک قایق پرنده ساخته و با چسباندن Logها به آن، قایق را بر سر دشمنان خویش بکوبید. به علاوه می‌توانید از بشکه‌های انفجاری نیز استفاده کنید. همه چیز به خلاقیت شما بستگی دارد.

پرش صحنه آهسته انجام دهید

مخاطبان حرفه‌ای بازی توانسته‌اند یک ایراد فنی در بازی زلدا کشف کنند که به کمک آن می‌توان از روی دشمنان یخ زده به پرواز در آمد. تمام کاری که باید بکنید این است که با سپر خود به روی سر دشمن یخ زده بپرید و در حالت صحنه آهسته یک تیر پرتاب کنید. این اعمال به شکل عجیبی موجب به هم ریختن فیزیک بازی و در نتیجه به پرواز در آمدن لینک می‌شوند. انجام این کار در عمل سخت است و احتمالا به تمرین نیاز دارد. همچنین فیلم بالا می‌تواند کمک کند.

بهترین اسلحه‌های بازی Halo Infinite
خواندن

maxresdefault 1 1

از نقشه راه استفاده کنید

اگر بسته الحاقی The Master Trials را داشته باشید می‌توانید از نقشه‌ای استفاده کنید که اماکنی که قبلا رفته‌اید را مشخص می‌کند. با این کار می‌توانید جاهایی که تا به حال کشف نشده را بیابید. کافی است کلید X را بفشارید تا نقشه را ببینید.

خاطرات جدید بسازید

این پیشنهاد به یک بازیکن دیگر نیاز دارد که فایل ذخیره کامل خودش را داشته باشد. به این صورت که شما از جایی در بازی عکس می‌گیرید و برای دوست خود می‌فرستید. او باید محل دقیق عکس را پیدا کند. وقتی این کار انجام شد نوبت اوست که یک عکس برای شما بفرستد. با این کار به نوعی بازیکنان خاطرات یکدیگر از بازی را مرور می‌کنند.

خرابه‌ها را کاوش کنید

ruin map

بر اساس اولین تریلر از دنباله بازی، به نظر می‌رسد نسخه بعدی به وقایع Zonai می‌پردازد. همچنین مشخص شد که Breath of the Wild به غیر از تمدنSheikah  پر از بقایای تمدن‌های گذشته است. در حال حاضر بازیکنان به خرابه‌های باستانی بازی می‌روند تا ببینند می‌توانند چیزی در مورد نسخه آینده بازی پیدا کنند یا خیر؟ حتی اگر شما از نظریه پردازی‌ها در مورد آینده این مجموعه خوشتان نمی‌آید، گشتن در این خرابه‌ها و مشاهده داستان سرایی محیطی بازی در نوع خوب می‌تواند برایتان جالب باشد.

منبع
polygon
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
سیروس
سیروس
3 سال قبل

اتفاقا مشکل همون فرض جلو جلو شماست. اگه میخواید درست راهنمایی کنید این فرضیات رو بزارید کنار لطفا. سختی اصلی این بازی از دست دادن زود هنگام سلاح و تجهیزاته و مشکل دیگه اینه که توی این محیط بزرگ از کجا باید بهترین سلاح ها و ابزار برای پیش برد داستان رو پیدا کرد و وقت صرف کرد تا بشه حداقل داستان رو جلو برد؟ بیشتر توضیحات رو روی این مسئله پیدا کردن ابزار و تجهیزات و سلاح بزارید چون من بخاطر همین خیلی وقتم گرفته شد و چندین بار بازی رو رها کردم

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن
بستن