راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Control – نکاتی که باید برای شروع بدانید

سفر خود را در میان Oldest House راحت‌تر کنید

بازی Control ساخته استودیو رمدی به تازگی منتشر شده است. این بازی به طور همزمان اثری شگفت انگیز، رازآلود و عجیب و غریب است که با اتمسفر خاص و مبارزات رده بالای خود، احتمالا به عنوان یکی از برترین عناوین ساخته شده توسط استودیو رمدی به شمار می‌رود. در همان ابتدا که شما به Oldest House وارد می‌شوید، دشواری های زیادی را مقابل روی خود می‌بینید. برای این که از این موانع راحت‌تر عبور کنید، این لیست که شامل ۱۵ نکته است را در اختیار شما قرار داده‌ایم تا راهنمای مناسبی برای شروع بازی باشد. در ادامه با پیکسل آرتس همراه باشید.


۱- تا می توانید در داستان غرق شوید

بازی Control داستانی پیچیده دارد. (مخصوصا در تجربه اولیه) در دنیای آن که وارد می‌شوید سوالات بسیاری در ذهن شما به وجود خواهد آمد که اتمسفر کلی بازی جوابگو تمامی آن‌ها نخواهد بود. برای اینکه داستان بازی را به طور کامل متوجه شوید، نیاز به جستجو در Oldest House دارید. در بازی تعداد زیادی پیام، فایل های صوتی و تصویری وجود دارد که هرکدام تلاش می‌کند قسمتی از قوانین و رازهای این دنیا را به شما توضیح دهد.

control image1


۲- ماموریت های فرعی

شما می‌توانید خط داستانی اصلی بازی را بدون مشکلی به پایان برسانید. ولی همچین چیزی توصیه نمی‌شود. قدرت‌های ماورایی جسی (شخصیت اصلی بازی) رکن اصلی این بازی هستند. اما بعضی از این قدرت‌ها با به پایان رساندن ماموریت های فرعی به بازیکن داده می‌شوند و در مبارزات بسیار مفید هستند. پس هروقت که بازی به شما یک ماموریت فرعی در رابطه با یک شئ قدرت می‌دهد، حتما به دنبال آن بروید.

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | چگونه شمشیر Excalibur را به دست آوریم
خواندن

control image 2


۳- قابلیت Seize

صحبت از قابلیت‌های ویژه‌ای شد که می توان از ماموریت های فرعی بازی دریافت کرد. یکی از آن ها قابلیت «تصرف کردن» (Seize) است. با این قابلیت جسی می‌تواند کنترل دشمنان را برای مدت محدودی در اختیار بگیرد و آن‌ها را مجبور کند که در کنار او بجنگند. این قابلیت در مبارزات سنگین و باس فایت‌های بازی می تواند بسیار موثر باشد. گرچه بخاطر داشته باشید برای به کنترل گرفتن دشمنان بهتر است که پشت یک جسم کاور گرفته باشید. چرا که استفاده از قابلیت «سیز» می‌تواند چند ثانیه طول بکشد و در این مدت ممکن است دشمنان به شما آسیب جدی‌ای وارد کنند.

control image 3


۴- Board Countermeasures

Board Countermeasuresها در واقع چالش‌هایی هستند که بازیکن می‌تواند در Control Pointها دریافت کند و با انجام دادنشان پاداش دریافت کند. دریافت کردن این چالش‌ها ایده‌ی خوبی است. چرا که به کارهای عادی که در طول ماموریت انجام می دهید بسیار نزدیک هستند. برای مثال کشتن تعدادی از دشمنان در جای مشخصی از بازی یا کشتن نوع خاصی از دشمنان با سلاحی مشخص. گرچه بهتر است Board Countermeasuresهایی را قبول کنید که در مناطقی از بازی هستند که شما به سمت آن می روید. همچنین شما فقط می توانید تعداد خاصی از این چالش‌ها را به صورت همزمان فعال کنید.

control image 4

۵- Service Weapon را ارتقا دهید

قابلیت های ماورایی جسی تنها یک ستون از مبارزات «کنترل» است. یکی دیگر از آن‌ها Service Weapon است. بازیکن می‌تواند با ارتقای آن حالات و فرم‌های جدیدی را باز کند و رفتار و اصل سلاح را تغییر دهد. همچنین شما می‌توانید این فرم‌ها را نیز ارتقا دهید. گرچه پیشنهاد می‌شود اول کل فرم‌های جدید برای سلاح خود را آزاد کنید، فرم‌های مورد علاقه خود را پیدا کنید و سپس به ارتقای آن‌ها بپردازید.

بهترین لپ تاپ‌های گیمینگ سال ۲۰۱۹
خواندن

control image 5


۶- بهترین ترکیب سلاح‌ها

«گریپ» (Grip) پیستول استانداردی است که با آن بازی را شروع می کنید. گرچه این سلاح آسیب آن چنانی به دشمن وارد نمی‌کند ولی تعداد تیرهای درون خشابش زیاد است که تا فاصله‌ی مناسبی به دشمن برخورد می‌کنند. داشتن این فرم همزمان با (Shatter) که شات گان موجود در بازی است یا (Pierce) که یک رایفل مرگبار است، ترکیب مناسبی است. براساس استایل بازی کردن شما، می‌توان از (Charge) که از خود نوعی نارنجک پرتاب می‌کند، نیز استفاده کرد. (Charge) سلاح مناسبی برای باس فایت های بازی است.

control image 6


۷- سلامتی خود را ارتقا دهید

سلامتی و انرژی (منبع قدرت‌های ماورایی) «جسی» قابل ارتقا هستند. در مراحل اولیه بازی انتخاب هوشمندانه این است که ابتدا سلامتی او را ارتقا دهید. چرا که در ابتدا نه قدرت‌های زیادی دارید که از آن‌ها استفاده کنید و نه دشمنان اولیه تهدیدی برای شما محسوب می‌شوند.

control image7


۸- ماد‌های سلامتی

شما می‌توانید همزمان دو یا سه ماد برای سلامتی «جسی» فعال کنید. این ماد‌ها بسیار مفید هستند و می‌توانند نتیجه را در خیلی از مبارزات سخت بازی به نفع شما تمام کنند. برای مثال بعضی ماد‌ها یک قسمت اضافه به نوار سلامتی شما اضافه می‌کنند و بعضی دیگر بازگشت سلامتی شما را سریع‌تر می‌کنند.

control image 8


۹- از منابع خود برای ساخت ماد‌ها استفاده نکنید

همانطور که در موارد بالا گفته شد، در «کنترل» شما می‌توانید برای سلاح یا شخصیت اصلی بازی ماد بسازید. اما این کار پیشنهاد نمی‌شود. صادقانه بگوییم، ساختن ماد در بازی با استفاده از منابع ارزشمندی که می‌توانند در راه بهتری صرف شوند، کار بیهوده‌ای است. ماد‌هایی که در طول بازی پیدا می‌کنید بسیار مفید‌تر و بهتر از ماد‌هایی هستند که با استفاده از منابعتان می‌سازید. بهتر است منابع را صرف خرید و ارتقا فرم‌های مختلف اسلحه‌ها کنید.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

control image 9


۱۰- ماد‌های قدیمی یا تکراری را حذف کنید

با پیشروی در بازی ماد‌های بسیاری نصیب شما می‌شود. بهتر است که هر از چند‌گاهی Inventory خود را چک کنید و از شر ماد‌های قدیمی یا ماد‌هایی که لول پایین‌تری از ماد حال حاضر شما دارند، راحت شوید. با Discard کردن ماد‌های قدیمی، می‌توانید از قطعاتی که از این‌کار به شما داده می‌شود، جهت ارتقا یا خرید فرم‌های جدید اسلحه استفاده کنید.

control image 10


۱۱- قابلیت Melee خود را ارتقا دهید

پیشنهاد می‌شود زمانی که چندساعتی از بازی خود را گذراندید و سلامتی و انرژی خود را به اندازه کافی ارتقا داده‌اید، کمی هم قابلیت Melee را ارتقا دهید. این قابلیت که به شکل یک نیروی عظیم دشمنان را به عقب پرتاب می‌کند، برای مواقعی که توسط دشمنان محاصره شدید بسیار مفید است.

control image 11


۱۲- همیشه درحال حرکت باشید

شاید «کنترل» یک شوتر سوم شخص باشد اما وقتی به مبارزات آن می‌رسیم، نباید آن‌ها را مانند دیگر شوتر‌های سوم شخص بازی کرد. برای شروع، سیستم سنتی کاور گرفتن در بازی وجود ندارد. و مهم‌تر از آن که مبارزات «کنترل» وسیع و بسیار سرعتی است. ایستادن در یک نقطه و تلاش برای کشتن دشمنان می‌تواند مساوی با مرگ باشد. دشمنان شما هیچگاه ثابت نمی‌مانند و همیشه درحال حرکت‌اند. حرکت مستمر و استفاده از قابلیت «Evade» برای جاخالی دادن از گلوله‌های دشمن، کلید اصلی بسیاری از مبارزات بازی‌ است.

control12


۱۳- نوع مختلف دشمنان

در بازی شما با چندین نوع مختلف از دشمنان روبرو می‌شوید. اطلاع از قابلیت‌ها، نوع حمله‌ها و نقط ضعف دشمنان امری حیاتی است. نقط ضعف دشمنانی که سپر دارند، قابلیت «Launch» است. نوع خاصی از دشمنان از فاصله‌ی دور مواد منفجره به شما پرتاب می‌کنند. کشتن این نوع دشمنان از یک فاصله‌ی مناسب با کمک قابلیت «Shield» یک تاکتیک هوشمندانه است. نوعی دیگری از دشمنان وقتی نزدیک شما بشوند، خود را منفجر می‌کنند. پس از آن‌ها دور بمانید.

راهنمای بازی Can You Escape The 100 Room IV
خواندن

control image 13

۱۴- Hiss Clusters

یک نوع از دشمنان که به شکل یک جسم قرمز رنگ است و بعد‌ها با او برخورد می‌کنید، «Hiss Cluster» نام دارد. آن‌ها نوع خاصی از دشمن هستند زیرا هیچگونه حمله‌ای به سمت بازیکن نمی‌کنند. اما سلامتی دیگر دشمنان را تقویت می‌کنند. بهتر است ابتدا آن‌ها را از بین ببرید سپس سراغ دشمنان عادی بروید تا کارتان راحت‌تر شود.

control image 14


۱۵- Hiss Doors

در بعضی نقاط از Oldest House، با دیوار‌هایی حاوی نوعی مه قرمز رنگ روبرو می‌شوید که ممکن است با خود فکر کنید بعد‌ها با گرفتن یک قابلیت جدید می‌توانید از آن‌ها بگذرید. اما گذشتن از آن‌ها به این صورت نیست. در همان مکانی که شما این دیوار‌ها را پیدا می‌کنید، یک نوع جسم قرمز رنگ کوچک و مشابه به این دیوار‌ها نیز وجود دارد. با استفاده از قابلیت «Launch» تمام آن‌ها را از بین ببرید تا مه قرمز رنگ روی دیوار‌ها نیز از بین برود.


بازی «کنترل» ساخته استودیو رمدی، هم‌اکنون برای ایکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و رایانه‌های شخصی در دسترس است. از اینجا می‌توانید نقد بازی توسط دانیال دهقانی را مطالعه کنید.

عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
امیر
امیر
6 ماه قبل

سلام ببخشید توی مرحله Threshold که دوباره وارد اون مسافرخونه میشیم برای چی هرچی زنگ رو میزنم در سوم برام باز نمیشه تا کلید رو بردارم

خیلی برای این موضوع ب مشکل خوردم لطفا راهنماییم کنید

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن