راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 3 Remake

راهنمایی برای تمامی مراحل بازی

در این مقاله به راهنمای بازی Resident Evil 3 Remake پرداخته‌ایم. راهنمای بازی رزیدنت اویل ۳ ریمیک تمامی بخش‌های بازی را پوشش داده است. پس از مدت‌ها انتظار بالاخره زمان عرضه‌ی بازی Resident Evil 3 Remake نیز فرا رسید و کلیه‌ی بازیکنان قادرند که نسخه‌ی بازسازی شده‌ی عنوان Resident Evil 3: Nemesis که در سال ۱۹۹۹ به بازار عرضه شده بود را روی کنسول‌های نسل هشتمی PS4 و Xbox One و همچنین PC تجربه کنند.

در اینجا راهنمای کاملی از بازی Resident Evil 3 Remake را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بدون آنکه در نقطه‌ی خاصی از آن با مشکلی مواجه شوید، این بازی زیبا و هیجان انگیز را به اتمام برسانید. داستان این بازی پیش از حوادث بازی Resident Evil 2 آغاز شده و به صورت موازی با وقایع این عنوان رخ می‌دهد. شما در نقش یکی از شخصیت‌های محبوب و جذاب سری بازی Resident Evil یعنی «جیل ولنتاین» (Jill Valentine) پای به دنیای این بازی خواهید گذاشت. ولنتاین یکی از افسران اداره‌ی پلیس شهر «راکون» (Racoon) و همچنین یکی از اعضای گروه «سرویس نجات و تدابیر ویژه» (Special Tactics and Rescue Service یا به اختصار S.T.A.R.S.) است؛ او به عنوان یکی از بازماندگان حوادث کوهستان «آرکلی» (Arklay) در بازی Resident Evil، اکنون پای به حوادث سومین نسخه از این عنوان گذاشته است.

حوادث بازی Resident Evil 3 از آنجایی شروع می‌شوند که شرکت داروسازی «آمبرلا» (Umbrella) که مسئول پخش ویروسی مرگبار در شهر راکون بوده است، یکی از «سلاح‌های بیو ارگانیک» (Bio Organic Weapon یا به اختصار B.O.W) خود به نام «نمسیس» (Nemesis) را به شهر راکون ارسال می‌کند تا دو تن از بازماندگان گروه S.T.A.R.S. یعنی ولنتاین و «برد ویکرز» (Brad Vickers) را نابود نماید؛ ویکرز خلبان هلیکوپتر تیم آلفا بود که در ابتدا بدلیل ترسی که از موقعیت پیش آمده داشت، گروه را تنها گذاشت اما در نهایت به سمت آن‌ها بازگشته و اعضای تیم را نجات داد. داستان بازی Resident Evil 3 بصورت کلی روی مبارزات و حوادث پیرامون جیل ولنتاین متمرکز است، کسی که نه تنها در تلاش بوده تا از دست نمسیس جان سالم به در ببرد، بلکه همچنین در تلاش است تا از شهر راکون، زامبی‌ها و موجودات وحشتناک موجود در آن نیز فرار کند. این راهنما بجز آنکه به شما کمک خواهد کرد تا مراحل بازی Resident Evil 3 را به بهترین شکل ممکن پشت سر بگذارید، همچنین به شما یاری می‌رساند تا به جمع آوری تروفی‌های مختلف این بازی نیز بپردازید که شامل سلاح‌های مختلف، اسناد، «جعبه‌های قفل» (Locked Box) و مجسمه‌ی Mr. Charlie می‌شوند.

راهنمای بازی Resident Evil 3

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 3 Remake


مقدمه

داستان بازی با بیدار شدن جیل در آپارتمانش در شهر راکون آغاز می‌شود. اولین بخش از بازی را با «دید اول شخص» (First Person View) شروع خواهید کرد و می‌توانید بصورت آزادانه به نقاط مختلفی از آپارتمان جیل بروید. بدلیل تاریکی هوا، جیل به حمام می‌رود و به آینه و خونی که از دماغش می‌چکد نگاه می‌کند. جیل به ویروس پخش شده در شهر، آلوده شده و راهی جز پایان دادن به زندگی خود نمی‌بیند، بنابراین اسلحه را برداشته و آن را به سمت سر خود می‌گیرد و ماشه را می‌کشد. خوشبختانه تمام این‌ها یک کابوس بود و در نتیچه‌ی آن، جیل در حالیکه در پشت میز کار خود قرار دارد، ناگهان از خواب بیدار می‌شود. در آپارتمان جیل چهار سند پیدا خواهید کرد؛ گزارش جیل و یادداشت‌های او از تحقیقاتش را روی وایت برد خواهید یافت؛ پاکت نامه‌ی باز نشده را در کمدی در سمت چپ تابلوی وایت برد مشاهده خواهید کرد؛ آخرین سند که توسط یکی از همکاران جیل برای او ارسال شده را نیز می‌توانید روی میز آشپرخانه، در کنار جعبه‌ی پیتزا پیدا کنید. بار دیگر به سمت حمام بروید و نگاهی به آینه‌ی موجود در آن بیندازید. پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، کنترل جیل را بصورت «دید سوم شخص» (Third Person View) در اختیار خواهید گرفت؛ از این لحظه تا پایان بازی، مراحل بازی Resident Evil 3 را از زاویه‌ی سوم شخص پشت سر خواهید گذاشت.

بلافاصله پس از خروج از حمام، برد با جیل تماس گرفته و به او می‌گوید که در سریعترین زمان ممکن از خانه‌اش خارج شود. در واقع برد به جیل هشدار می‌دهد که به سرعت از خانه خارج شده و این هشدار او بی علت نیست! در همین زمان نمسیس دیوار خانه را شکسته و به تعقیب شما می‌پردازد؛ ازطریق چند آپارتمان و مسیر آتش گرفته، به سرعت از دست او فرار کنید. زمانی که به پایین‌ ترین طبقه‌ی ساختمان رسیدید، سقف روی سر نمسیس خراب شده و به شما اجازه خواهد داد تا بصورت موقتی از دست او گریخته و خود را به خیابان‌های شهر راکون برسانید.


فرار بسوی پارکنیگ

در خیابان با برد ملاقات خواهید کرد، او را تا زمان مشاهده‌ی یک میان پرده دنبال کنید. در این میان پرده، شاهد از بین رفتن یک مانع میان خودتان و زامبی‌ها خواهید بود، بنابراین باید از دست آن‌ها فرار نمایید؛ به سمت برد بدوید، او خود را فدا کرده و امکانی را برای جیل فراهم می‌کند تا از آن مخمصه بگریزد. با ادامه‌ی مسیر به کوچه‌ای خواهید رسید که درون آن جسد یک پلیس را مشاهده خواهید کرد؛ سلاح کمری پلیس را بردارید، در همین لحظه چند زامبی به شما حمله می‌کنند؛ کاری به زامبی‌های مهاجم نداشته باشید و از سلاح کمری بدست آمده برای نابودی آن‌ها استفاده نکنید (در واقع باید بگوییم گلوله‌های گران بهای خود را بی علت هدر ندهید.) چراکه در این موقعیت علتی برای نابودی این زامبی‌ها وجود ندارد و می‌توانید با آسودگی آن‌ها را نادیده گرفته و به مسیر خود ادامه دهید. به سمت دیگر کوچه حرکت کرده تا به تابلوی نئون خراب شده‌ای برسید، خم شده و از مسیری که در زیر این تابلو قرار دارد عبور کنید و خود را به کوچه‌ی بعدی برسانید. در کوچه‌ی بعدی با فردی به نام «داریو روسو» (Dario Rosso) در یک انبار روبرو خواهید شد. جیل از روسو می‌خواهد که از ماندن در آنجا پرهیز کرده و جیل را همراهی کند اما او از این پیشنهاد استقبال نکرده و ترجیح می‌دهد که در سنگری که برای خود ساخته است بماند.

راهنمای بازی The Last of Us Part 2‌ - قسمت اول: صندوق‌های روز 1-2
خواندن

در کنار راه خروجی، مقداری مهمات برای سلاح کمری خود پیدا خواهید کرد، آن‌ها را برداشته و سپس از آنجا خارج شوید. در ادامه‌ی مسیر فنس‌هایی را مشاهده می‌کنید، خم شده و از زیر آن‌ها عبور نمایید و راه خود را به سمت پارکنیگ ادامه دهید. زمانی که به آسانسور رسیدید، دو زامبی (یکی بصورت ایستاده و دیگری بصورت درازکش روی زمین) به شما حمله می‌کنند؛ در اینجا دو راه دارید، اگر در دنیای این بازی تازه کار هستید، آن‌ها را بکشید و وارد آسانسور شوید، اما اگر دل نترسی دارید و با قواعد این سبک از بازی‌ها آشنایی دارید، جهت ذخیره‌ی مهمات خود، ابتدا آن‌ها را به مسیر دیگری منحرف کرده (بدون نیاز به شلیک حتی یک گلوله) و سپس وارد آسانسور شوید و خود را به بالاترین طبقه‌ی پارکینگ و هلیکوپتری که در آنجا در انتظار شما است برسانید.

زمانی که به هلیکوپتر رسیدید، شاهد منهدم شدن آن و حضور مجدد نمسیس خواهید بود. در اینجا جیل سوار ماشینی شده و توسط فردی به نام «کارلوس اولیویرا» (Carlos Oliveira) نجات می‌یابد. این بخش از بازی با انتقال جیل به ایستگاه مترو توسط کارلوس خاتمه می‌یابد.

راهنمای بازی Resident Evil 3ایستگاه مترو

پس از آنکه مجدداً کنترل جیل را در اختیار گرفتید، بجای آنکه بدنبال کارلوس بروید، برگشته و از پلکانی که در آنجا قرار دارد بالا بروید و خود را به خیابان برسانید. در ناحیه‌ای که در آن قرار می‌گیرید، از میان دو ماشین فروش روزنامه، اولین مجسمه‌ی Mr. Charlie بازی Resident Evil 3 را پیدا خواهید کرد، به آن شلیک کنید و سپس بدنبال کارلوس بروید تا شاهد میان پرده‌ی دیگری باشید. در این میان پرده‌ی جدید، با «میخائیل ویکتور» (Mikhail Victor) ملاقات خواهید کرد که بر اثر جراحات وارده از حمله‌ی زامبی‌ها، به شدت زخمی شده و روی صندلی واگن قطار نشسته است.

میخائیل و کارلوس هر دو عضو واحد نظامی و امنیتی (Umbrella Biohazard Countermeasure Service یا به اختصار U.B.C.S.) هستند که زیر نظر شرکت آمبرلا فعالیت کرده و وظیفه‌ی آن‌ مقابله با تهدیداتی است که بر اثر آزمایشات و محصولات زیست محیطی این شرکت بوجود می‌آیند.

زمانی که میخائیل و جیل با هم ملاقات می‌کنند، میخائیل از جیل می‌خواهد که به او و اعضای تیمش جهت کمک به افراد باقی مانده در شهر و فرار از آنجا یاری برساند و جیل نیز به درخواست او پاسخ مثبت می‌دهد. پس از پایان میان پرده، از روی نیمکتی که در بیرون واگن قطار قرار دارد، راهنمای ساخت مهمات U.B.C.S. و همچنین از دکه‌ی روزنامه فروشی‌ای که در مسیر حرکتتان قرار گرفته نیز صفحه‌ی اول مجله‌ی Tabloid را بردارید. در بالای پلکان به یک جعبه‌ی قفل خواهید رسید که روی آن قفل زرد رنگی قرار دارد، فعلاً از کنار این جعبه بگذرید چراکه تا زمان دستیابی به Lock Picks نمی‌توانید این جعبه را باز کنید؛ با پیشروی در داستان بازی به Lock Picks دسترسی خواهید یافت.

آخرین اتاقی که در ایستگاه مترو قرار دارد، اولین «اتاق امن» (Safe Room) بازی Resident Evil 3 به حساب می‌آید که در آن یک «دستگاه تایپ» (Typewriter) و یک «جعبه آیتم» (Item Box) واقع شده است؛ همچنین در این اتاق یک جعبه‌ی قفل دیگر پیدا خواهید کرد که همچون جعبه‌ی پیشین، بدلیل در اختیار نداشتن Lock Pick، در حال حاضر قابلیت باز کردن آن وجود ندارد، بنابراین محل این جعبه‌ها را به یاد داشته باشید تا بعداً به سراغشان بیایید. پیش از ترک اتاق، آیتم‌های گران‌بهایی که در آن قرار دارند را بردارید. روی میزی که در وسط اتاق قرار گرفته راهنمای ساخت گیاهان دارویی U.B.C.S. را خواهید یافت؛ همچنین در ساعتی که در گوشه‌ی اتاق واقع شده است، مقداری آیتم پیدا خواهید کرد که پس از قرار دادن سه جواهر موجود در «جعبه‌های فانتزی» (Fancy Boxes) در این ساعت، به آن‌ها دسترسی خواهید یافت.


مرکز شهر: خاموش کردن آتش

زمانی که کارتان با اتاق امن تمام شد و تمام آیتم‌ها را برداشتید، به سمت خیابان رفته و از کوچه‌ها که تنها مسیر موجود هستند بگذرید. زمانی که از کوچه‌ها گذشتید و به فضای باز دیگری رسیدید، در سمت راست خیابان یک فروشگاه اسباب بازی خواهید دید اما درب ورودی آن با قفل زرد رنگی مسدود شده است و همچون سایر آیتم‌های قفل، تا زمان پیدا شدن Lock Pick باید از آن صرف نظر کنید و به ادامه‌ی مسیر بپردازید. محل این فروشگاه اسباب بازی را به یاد داشته باشید چراکه در آن یک مجسمه‌ی Mr. Charlie، یک جعبه‌ی فانتری (با جواهرات گران‌بها) قرار داشته و همچنین پوشه‌ی Charlie Doll را روی دیوار این فروشگاه خواهید یافت. در سمت دیگر خیابان یک سوپر مارکت پیدا خواهید کرد که درون آن جعبه‌ی فانتزی دیگری وجود دارد اما جهت ورود به این سوپر مارکت نیاز به یک «قیچی آهن‌بر» (Bolt Cutter) خواهید داشت.

به سمت انتهای خیابان بروید تا میان پرده‌ی دیگری را ببینید. در این میان پرده شاهد صحبت جیل و کارلوس خواهید بود، کارلوس از جیل می‌خواهد تا جهت ادامه‌ی مسیر از کوچه‌ای عبور کند که آتش گرفته است، بنابراین باید بدنبال راهی جهت خاموش کردن آتش درون کوچه باشید. پس از مدتی شاهد پاره شدن فنسی خواهید بود که میان شما و زامبی‌ها قرار داشت. از مسیر باز شده عبور کنید تا به موقعیتی برسید که باید محلی که قصد رفتن به آنجا را دارید تعیین کنید. در این راهنما ما از پلکان موجود در این موقعیت بالا رفته و مسیری که در سمت چپ قرار دارد را دنبال کرده‌ایم؛ مسیری که در سمت راست قرار دارد، تنها یک میانبر به حساب می‌آید که در آن چند آیتم وجود دارد و چیز بخصوص دیگری در آن موجود نیست. زمانی که مسیر سمت چپ را ادامه دادید به ساختمانی خواهید رسید؛ از دری که در آنجا قرار دارد وارد ساختمان شوید. درون اتاق یک گاو صندوق مشاهده خواهید کرد که قابلیت باز کردن آن را با وارد کردن کد «۹ چپ، ۳ راست، ۷ چپ» (بعد از آپدیت ۱.۰۳ بازی) / «۹ چپ، ۱ راست، ۸ چپ» (قبل از آپدیت ۱.۰۳)، خواهید داشت. در وسط اتاق قفسه‌ای را می‌بینید که در کنار آن مجسمه‌ی Mr. Charlie را خواهید یافت، به آن شلیک کنید.

راهنمای Destiny 2: New light برای مبتدیان
خواندن

از اتاق خارج شده و به دفتر Kite Bros Subway بروید. در راهرو یک «شلنگ آتش نشانی» (Fire Hose) پیدا خواهید کرد، آن را بردارید، چراکه در ادامه بسیار بدردتان خواهد خورد. در موقعیت مورد نظر، یادداشت‌های کارمندان مترو را خواهید یافت، همچنین سلاح قدرتمند شاتگان را در پشت قفسه‌ای مشاهده خواهید کرد که بوسیله‌ی زنجیر قفل شده است و برای باز کردن آن نیاز به قیچی آهن‌بر دارید؛ در این ناحیه همچنین کمد قفلی وجود دارد که برای باز کردن آن نیاز به Lock Pick خواهید داشت. با کمی جستجو به دفتری خواهید رسید که روی دیوار آن نقشه‌ی مترو قرار دارد، روی میز موجود در این دفتر، دفترچه‌ی خطوط راه آهن Kite Bros را مشاهده می‌کنید، آن را بردارید، همچنین در زیر میز مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری خواهید یافت، به آن شلیک کنید؛ اگر از موارد گفته شده، آیتمی را پیدا نکردید یا جا انداختید، نگران نباشید، در ادامه مجدداً به این اتاق باز خواهید گشت.

اکنون که شلنگ آتش نشانی را بدست آورده‌اید، می‌توانید آتش موجود در کوچه‌ای که برای ادامه‌ی مسیر باید از آن بگذرید را خاموش کنید. ما فروشگاه Moon Donut را برای ادامه‌ی مسیر انتخاب می‌کنیم زیرا در آن می‌توانید یک مجسمه‌ی Mr. Charlie را در پشت پیشخوانی که در کنار دستگاه مایکروویو قرار دارد پیدا کنید؛ همچنین یک جعبه‌ی قفل و یک جعبه‌ی فانتزی دیگر نیز در آشپزخانه‌ی این فروشگاه پیدا خواهید کرد. لازم به ذکر است که این آشپزخانه اتاق امن دیگر بازی Resident Evil 3 به حساب می‌آید؛ همچنین در صورت نیاز می‌توانید بازی خود را ذخیره کنید تا کلیه‌ی پیشرفت‌هایتان محفوظ باقی بماند.

به کوچه‌ای که آتش گرفته بود بازگردید و در کنار «شیر آتش نشانی» (Fire Hydrant) قرمز رنگ بایستید و شلنگ آتش نشانی را انتخاب کنید تا جیل شروع به خاموش کردن آتش نماید. از مسیر باز شده عبور کنید تا به ساختمان دیگری برسید. در این ساختمان اتاق امن دیگری از بازی Resident Evil 3 را پیدا خواهید کرد که درون آن یک جعبه‌ی قفل دیگر و یک قیچی آهن‌بر وجود دارد. از قیچی آهن‌بر برای باز کردن دری که در کنار شما قرار دارد استفاده کنید و همچنین بوسیله‌ی آن می‌توانید زنجیر سوپر مارکت و قفسی که شاتگان در آن قرار داشت را نیز باز کنید.

راهنمای بازی Resident Evil 3

تامین نیروی واگن قطار

در اتاق دیگر با «نیکولای» (Nicholai) ملاقات کرده و شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. بنظر می‌رسد که نیکولای چندان از جیل خوشش نمی‌آید. پس از پایان میان پرده، Training Log را از روی جسد مردی که نیکولای به او شلیک کرد بردارید و سپس از آنجا خارج شوید. در بن بستی که در سمت راست قرار دارد، جسدی را مشاهده خواهید کرد که در کنار آن یک «نامه‌ی خودکشی» (U.B.B.S. Suicide Note) می‌یابید. پیش از آنکه مسیری که در سمت چپ قرار دارد را در پیش بگیرید، «اعلامیه‌ی برق» (Electrician’s Notice) را که روی یکی از دیوارهای مسیر بن بست قرار دارد بردارید. در ادامه به کوچه‌ای خواهید رسید که در آن یک فنس و یک ژنراتور پیدا خواهید کرد؛ در این ناحیه خیلی مراقب باشید زیرا دو سگ به شما حمله خواهند کرد. برای توقف سگ‌ها و نابودی راحت‌تر آن‌ها، به ژنراتور شلیک کنید تا انفجار آن منجر به گیج شدن سگ‌ها شود.

در ادامه به یک ایستگاه برق خواهید رسید، وارد آن شوید. در طبقه‌ی اول یک جعبه‌ی قفل پیدا می‌کنید؛ در طبقه‌ی دوم نیز یک اتاق امن وجود دارد که در داخل آن یک Hip Pouch، یک فکس از طرف «رئیس ایستگاه برق» (Substation Chief) و یک مجسمه‌ی Mr. Charlie روی قفسه‌ای در کنار درب خروجی پیدا خواهید کرد؛ همچنین در قفسه‌ای که در طبقه‌ی پایین قرار دارد، سندی به نام Green Herbs: They Work! و چند «گیاه سبز» (Green Herb) پیدا می‌کنید که در بهبود وضعیت سلامتتان تاثیر قابل توجهی خواهند داشت؛ توجه داشته باشید که حداقل یک گیاه سبز را در فهرست دارایی‌های خود بگذارید. در ناحیه‌ای که در آن قرار دارید، چمدانی را خواهید یافت که درون آن یک Lock Pick وجود دارد، آن را بردارید. اکنون که در نهایت هم قیچی آهن‌بر و هم Lock Pick را در اختیار گرفته‌اید، زمان مناسبی است که به سراغ تمام جعبه‌ها و فروشگاه‌های قفلی بروید که پیش از این به آن‌ها رسیده بودید و آن‌ها را باز کرده و از آیتم‌های موجود در آن‌ها استفاده کنید. در حال حاضر نمسیس کاری به کارتان ندارد، بنابراین با آزادی کامل در شهر حرکت کنید و نگرانی‌ای بابت او نداشته باشید.

با استفاده از Lock Pick، درب قفل ایستگاه برق را باز کنید (پیش از این کار حتماً از موجود بودن یک گیاه سبز در فهرست دارایی‌هایتان اطمینان حاصل نمایید) و از روی دیوار یادداشت‌های کارمندان آنجا را بردارید. در اینجا میان پرده‌ی دیگری را مشاهده خواهید کرد که در آن، یک عنکبوت به جیل حمله کرده و او را مبتلا به یک انگل می‌کند، بنابراین باید به سرعت از یکی از گیاهان دارویی موجود در فهرست دارای‌هایتان استفاده کنید چرا که این انگل به مرور زمان موجب مرگ جیل خواهد شد. در ادامه به تونلی خواهد رسید که باید چهار ژنراتور برق موجود در آن را فعال کنید. در میانه‌های تونل نردبانی را خواهید یافت، از آن بالا بروید تا به داربستی برسید که روی آن یادداشت‌های «چد» (Chad) قرار دارد. زمانی که هر چهار ژنراتور را فعال کردید، به آخرین اتاق امنی که در آن قرار داشتید برگردید تا شاهد میان پرده‌ی دیگری باشید. پس از پایان میان پرده، باید به دفتر Kite Bros Subway بازگردید. زمانی که ساختمانی که در آن قرار دارید را ترک کنید، نمسیس مجدداً به تعقیب شما خواهد پرداخت. هنگامی که به مقصد مورد نظر رسیدید، باید به حل پازل کوچکی بپردازید تا برق مورد نیاز واگن قطار را تامین کنید؛ راهنمای حل پازل:

راهنمای انتخاب بهترین هافبک‌های FIFA 21
خواندن

RE 01 – FA 02 – RA 03 – SA 02 – FO 01


بازگشت به مترو و فرار از طریق فاضلاب

زمانی که برق واگن قطار تامین شد، باید به ایستگاه مترو بازگردید؛ برای این کار به فروشگاه Donut بروید تا شاهد میان پرده‌ای با حضور نمسیس باشید. جهت نابودی جیل، نمسیس زامبی‌ها را تبدیل به هیولاهایی می‌کند که می‌توانند به سر جیل حمله کرده یا آنکه از شاخک‌هایشان جهت آسیب‌رسانی به او استفاده کنند. مجدداً از دست نمسیس فرار کرده و به سمت ایستگاه مترو بروید. کمی جلوتر، جیل با فریب دادن نمسیس، جان کارلوس را نجات خواهد داد. نمسیس مجدداً از طریق یک راهروی باریک تا یک انبار کوچک به تعقیب شما می‌پردازد؛ جهت کاهش سرعت نمسیس، به بشکه‌های مواد منفجره‌ای که بر سر راهتان قرار دارند شلیک کنید. با ادامه‌ی مسیر به دریچه‌ی زرد رنگی می‌رسید، از طریق آن، از دست نمسیس فرار کرده و خود را به فاضلاب برسانید.

زمانی که در فاضلاب قرار گرفتید، می‌توانید نقشه‌ی فاضلاب را در اتاق امنی که در سمت راستتان قرار دارد پیدا کنید. در ادامه به دری خواهید رسید که برای عبور از آن نیاز به یک «پک باتری» (Battery Pack) خواهید داشت؛ همچنین در کنار این درب، یک پرونده به نام «افزایش امنیت فاضلاب» (Increased Sewer Security) پیدا خواهید کرد. مسیر را ادامه داده تا به جایی برسید که شاهد تقسیم مسیرها خواهید بود؛ ابتدا مسیر سمت چپ را دنبال کنید و مراقب حمله‌ی «شکارچیان گاما» (Gamma Hunters) باشید، چراکه در صورت نزدیک شدن به جیل، می‌توانند درجا او را بکشند. دهان باز این موجودات، نقظه ضعف آن‌ها محسوب می‌شود، همچنین آن‌ها در برابر نارنجک ضعف قابل توجهی دارند.

زمانی که به انتهای مسیر سمت چپ رسیدید، اتاق امن دیگری را در آنجا مشاهده خواهید کرد؛ درون این اتاق امن یک «پرتاب کننده‌ی نارنجک» (MGL Grenade Launcher) وجود دارد، آن را بردارید؛ همچنین در این اتاق شاهد یک صورت حساب مربوط به فروشگاه اسلحه‌ی «کندو» (Kendo) و یک گزارش «دستیار تحقیقاتی» (Research Assistant) نیز خواهید بود.

به جایی که مسیر تقسیم شد بازگردید و این بار مسیر سمت راست را دنبال کنید. در این مسیر با شکارچیان گامای دیگری روبرو خواهید شد، بنابراین بسیار مراقب باشید. به جایی خواهید رسید که در سمت راستتان آبشاری از فاضلاب را مشاهده خواهید کرد، به سمت آن بروید تا یادداشت‌های کارگر فاضلاب را پیدا کنید. اکنون به مسیری که در آن قرار داشتید بازگردید و آن را تا انتها ادامه دهید. به نردبان کوچکی خواهید رسید، پیش از بالا رفتن از آن، میله‌هایی که در کنار آن قرار دارند را چک کنید تا مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری که در پشت آن‌ها مخفی شده است را بیابید. پس از شلیک به مجسمه (در صورت تمایل!) از نردبان بالا رفته و پک باتری مورد نیاز جهت ادامه‌ی مسیر را بردارید؛ البته بجز پک باتری، در این ناحیه یک جعبه‌ی قفل (که اکنون می‌توانید آن را باز کنید.) و یک «نامه‌ی عاشقانه؟» (A Love Letter) پیدا خواهید کرد.

اکنون که پک باتری را بدست آورده‌اید، به موقعیت دری که جهت باز شدن به آن‌ها نیاز داشت رفته و پک را روی آن قرار دهید؛ همچنین مراقب شکارچیانی باشید که در اتاق بعدی قرار دارند. حال قفل در را از سمت دیگر باز کرده و پک باتری خود را بردارید. در طبقه‌ای که در آن قرار دارید، در دیگری را خواهید یافت که برای باز شدن نیاز به پک باتری خواهد داشت؛ پس از عبور از در گفته شده، یک Hip Pouch خواهید یافت. پس از برداشتن Hip Pouch، پک باتری را برداشته و از نردبانی که در آنجا قرار دارد پایین بروید و از پک باتری برای باز کردن دری که به آن می‌رسید استفاده کنید. پس از باز شدن در، به سمت پلکانی که در آنجا قرار دارد بروید اما پیش از بالا رفتن از آن، برگشته و به مجسمه‌ی Mr. Charlie که در بالای دری که هم اکنون از آن عبور کردید مخفی شده است، شلیک کنید.


نمسیس مرحله یک

زمانی که به بالای موقعیتی که در آن قرار داشتید رسیدید، مجدداً شاهد حمله‌ی نمسیس خواهید بود؛ این بار او با خود یک «شعله افکن» (Flame Thrower) حمل می‌کند. از دست نمسیس فرار کرده و کاری به زامبی‌هایی که بر سر راهتان حاضر می‌شوند نداشته باشید. در نهایت به محل ساخت و سازی خواهید رسید. به حرکت خود به سمت بالا ادامه دهید. در این مرحله از بازی شاهد یک مسیر مشخص و خطی خواهید بود و احتمال گم شدنتان صفر است. در ادامه به دستگاه تایپی می‌رسید که اگر قصد ذخیره کردن بازیتان را داشته باشید، می‌توانید از آن استفاده کنید؛ همچنین در کنار دستگاه تایپ گفته شده یک «اطلاعیه تاخیر در تخریب» (Notice of Demolition Delay) مشاهده خواهید کرد. در ادامه به نردبانی خواهید رسید که در زمان بالا رفتن از آن، اولین نبرد واقعی‌تان با نمسیس آغاز خواهد شد.

در این نبرد نمسیس از سلاح شعله افکن خود استفاده خواهد کرد. جهت مبارزه با این دشمن قدرتمند، به مخزن گاز این شعله افکن که در پشت سر او قرار دارد شلیک کنید تا مخزن منفجر شده و نمسیس برای لحظاتی روی زانوهای خود بیفتد؛ زمانی که او مجدداً برخواست، از بقایای سلاح شعله افکن خود بر ضد شما استفاده خواهد کرد. پس از چند شلیک به نمسیس، او زمین خورده و شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. پس از این میان پرده، مجدداً به خیابان‌های شهر راکون باز خواهید گشت. از مسیری که در پیش رویتان قرار دارد عبور کنید و از ماشین آتش فشانی‌ای که به آن می‌رسید بالا بروید تا خروجی ساختمان اداره‌ی پلیس شهر راکون را ببینید. خود را به انتهای خیابان برسانید و وارد فروشگاه سلاح کندو شوید تا شاهد میان پرده‌ای باشد. کلید در فروشگاه را از روی دیوار برداشته و سپس از فروشگاه خارج شوید. از طریق کوچه، خود را به ساختمان دیگر برسانید. پیش از ادامه‌ی بازی، به مجسمه‌ی Mr. Charlie موجود در آشپزخانه شلیک کرده و سپس به طبقه‌ی دوم بروید. در طبقه‌ی دوم یک جعبه‌ی قفل و سندی به نام Raccoon Times Reader’s Column پیدا خواهید کرد.

راهنمای بازی Rainbow Six: Extraction
خواندن

راهنمای بازی Resident Evil 3

در خارج از موقعیتی که در آن قرار دارید مجدداً توسط نمسیس مورد حمله قرار خواهید گرفت. این بار او به همراه خود یک «راکت لانچر» (Rocket Launcher) حمل می‌کند! از او فرار کرده و برخی اوقات به وی شلیک کنید. از تنها راهی که در پیش رویتان قرار دارد عبور کنید تا در نهایت شاهد میان پرده‌ای باشید. پس از پایان میان پرده، خود را روی پشت بامی در کنار فروشگاه Moon Donut خواهید دید. از پشت بام پایین رفته و از تنها راهی که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید تا به پلکانی برسید. از طریق پلکان گفته شده به فروشگاه اسباب بازی هدایت خواهید شد؛ پیش از آنکه به ادامه‌ی بازی بپردازید، از پلکانی که از طریق آن به فروشگاه اسباب بازی رسیدید بالا رفته تا شاهد سر بزرگ مجسمه‌ی Mr. Charlie باشید. حال بجایی که از آن آمدید بازگردید. پس از مدتی مجدداً شاهد حضور و حمله‌ی نمسیس خواهید بود؛ به سمت ایستگاه مترو فرار کنید. در حالی که به سختی در حال فرار از دست نمسیس هستید، کارلوس در مقابلتان ظاهر شده و به همراه او به داخل ساختمان ایستگاه پمپ بنزین فرار خواهید کرد. فعلاً از شر نمسیس در امان هستید. زمانی که به واگن قطار رسیدید، کنترل شخصیت کارلوس را در اختیار خواهید گرفت.


اداره‌ی پلیس شهر راکون

زمانی که کنترل شخصیت کارلوس را در دست گرفتید، به سمت جلو حرکت کرده تا شاهد میان پرده‌ای باشید. برد را که اکنون به یک زامبی تبدیل شده بکشید و ID Card او را بردارید تا در آینده از آن استفاده کنید. بجای آنکه وارد ساختمان شوید، به نقطه‌ای که این مرحله از بازی را از آنجا شروع کردید برگردید و از پلکانی که در آنجا قرار دارد پایین بروید تا وارد اتاق کوچکی شوید؛ در این اتاق شاهد سندی به نام Email Outbox خواهید بود. از اتاق خارج شده و از پلکان بالا بروید و خود را به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار می‌گیرید برسانید تا در آنجا مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری را پیدا کنید. اکنون دیگر می‌توانید با خیال راحت وارد ساختمان شوید و به «تیرل» (Tyrell) که چشم انتظار شما است بپیوندید.

زمانی که تیرل دروازه را باز کرد، ID Card Security Protocols را از روی نیمکتی که در آنجا قرار دارد بردارید. از تنها مسیری که در پیش رویتان قرار دارد عبور کرده و خود را به راهرویی برسانید که در آن چند زامبی و چند درب قرار دارد. ابتدا وارد دفتری که در سمت غرب قرار گرفته شوید و پرونده‌ای به نام «گزارش بازداشتی» (Arrest Report) را از آنجا بردارید؛ در این اتاق همچنین گاو صندوقی وجود دارد که درون آن یک Hip Pouch قرار داده شده است؛ با استفاده از ترکیب زیر، درب این گاو صندوق را باز کنید:

۹ چپ، ۱۵ راست، ۷ چپ

حال به سمت اتاق امنی بروید که در زیر پلکان قرار دارد و از آنجا سندی به نام «یادداشت داخلی» (Internal Memo) را بردارید. از طریق پلکان خود را به طبقه‌ی بالا رسانده و کلیدی که در آنجا قرار گرفته را بردارید و سپس کمد قفل را با استفاده از کد DCM باز کنید. در دفتر غربی که کمی قبل‌تر در آن حضور داشتید، درب قفلی قرار داشت، آن را با استفاده از کلیدی که اکنون بدست آوردید باز کنید تا به سندی به نام ۳F Locker و مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری دسترسی یابید. مخزن امنیتی ۱۰۴ را جهت دستیابی به چند باتری باز کنید؛ مراقب باشید، در موقعیتی که در آن قرار دارید یک «لیکر» (Licker) در انتظار فرصتی برای حمله به شما است.

زمانی که باتری‌های گفته شده را بدست آوردید، به طبقه‌ی دوم رفته و از روی نیمکتی که در آنجا قرار دارد، سندی به نام «یادداشتی به یک دوست» (Note to a Friend) را بردارید و سپس با استفاده از کد CAP، کمد واقع در آنجا را باز کنید. باتری بدست آمده را روی Electronic Gadget که روی دیوار قرار دارد اعمال کنید تا به C4 Detinator دسترسی پیدا کنید. از C4 Detinator استفاده نمایید تا انفجار حاصل از آن، منجر به حبس شدن و رویارویی شما با گروهی از زامبی‌ها شود، بنابراین خیلی مراقب باشید. پس از نابودی تمام زامبی‌ها، در حالی که لیکر دیگری بر سر راهتان قرار می‌گیرد، به دفتر S.T.A.R.S. بروید؛ در مورد لیکر دو راه در پیش روی خود دارید، یا او را بکشید، یا او را فریب داده و به راه خود ادامه دهید. از اتاق کوچکی که در آن قرار می‌گیرد، «گزارش حادثه‌ی عمارت» (Report of the Mansion Incident) را بردارید و زمانی که قصد ترک کردن اتاق را دارید، اولین قسمت از بخش کارلوس خاتمه خواهد یافت و مجدداً کنترل جیل را در اختیار خواهید گرفت.


«میدان برج ساعت» (Clock Tower Plaza)

زمانی که مجدداً کنترل جیل را در اختیار گرفتید، مسیری که در پیش رویتان قرار دارد را ادامه دهید تا به اتاق امن دیگری از بازی Resident Evil 3 برسید. از روی نیمکتی که در این اتاق قرار دارد «اطلاعیه‌ی سلاح‌های جدید» (U.B.C.S. New Weaponry Notice) را بردارید. در راهروی بعدی با چند زامبی و تخت خواب‌هایی در دو سمت راهرو روبرو خواهید شد. در دومین اتاق خواب از سمت راست، شاهد مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری می‌باشید. از تنها راهی که در پیش رویتان قرار دارد عبور کنید تا به یک نردبان برسید؛ از نردبان بالا رفته و بروشور مربوط به برج ساعت که روی نیمکت قرار دارد را بردارید؛ همچنین می‌توانید یک مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگر را در موقعیتی که در آن قرار دارید پیدا کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن

در ادامه به پلکانی خواهید رسید که وقتی از آن بالا بروید، یک بخش تعقیب و گریز دیگر آغاز خواهد شد. پس از فرار ابتدایی، در میدانی قرار خواهید گرفت که در آنجا باید با نمسیس مرحله دو که به شما حمله کرده است مقابله کنید. با قدرتمندترین سلاح‌های خود به او شلیک کرده و زمانی که شروع به دویدن روی دیواره‌های اطراف میدان کرد، با نارنجک انداز خود به او شلیک کنید. زمانی که شلیک شما با نارنجک انداز به او برخورد کرد و منجر به زمین خوردن او شد، به نقطه‌ی ضعفش که سینه‌ی او است شلیک نمایید. کارهای گفته شده را تا جایی انجام دهید تا در نهایت شاهد میان پرده‌ای مبنی بر مرگ نمسیس مرحله دو باشید. پس از کشته شدن نمسیس، تمام آیتم‌های مورد نیازتان را از میدان برداشته و سپس جهت ادامه‌ی مسیر به سمت دروازه‌ی بزرگ (دروازه‌ای که در کنار جسد نمسیس قرار دارد.) بروید؛ در همین زمان میان پرده‌ی دیگری پخش خواهد شد که در آن شاهد حمله‌ی مجدد نمسیس به جیل خواهید بود؛ جیل برای رهایی از دست او، به دروازه شلیک کرده و دست نمسیس را قطع می‌کند، در همینجا نمسیس تیغی را به سمت جیل پرتاب کرده و او را به ویروس مبتلا می‌نماید. در نهایت زمانی که جیل روی زمین افتاده است، کارلوس به کمک او آمده و جیل را به بیمارستان منتقل می‌کند.

راهنمای بازی Resident Evil 3

«بیمارستان یادبود اسپنسر» (Spencer Memorial Hospital)

در حالی که جیل روی تخت بیمارستان دراز کشیده و با ویروسی که اخیراً به بدنش وارد شده است دست و پنجه نرم می‌کند، مجدداً کنترل کارلوس را در اختیار خواهید گرفت. از اتاقی که در آن قرار دارید خارج شده و از دری که در سمت راست وجود دارد عبور کنید. در محوطه‌ی پذیرش بیمارستان با گروهی از زامبی‌ها روبرو خواهید شد، آن‌ها را نابود کنید. از دکه‌ی روزنامه‌ فروشی که در موقعیتتان قرار دارد، Spencer Memorial Pamphlet را برداشته و سپس محوطه‌ی پذیرش را ترک کنید. در انتهای راهرویی که در آن قرار می‌گیرید، مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری را روی یکی از تخت‌ها پیدا خواهید کرد؛ همچنین از روی میز موجود در پذیرش آزمایشگاه، Tape Player و «دفتر وقایع تاریخ ۲۵ سپتامبر پرستاران» (Nurse’s Journal Sept 25) را بردارید و سپس از دری که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید.

از پلکانی که در سمت راستتان قرار دارد جهت رفتن به طبقه‌ی دوم استفاده کنید؛ سپس از اولین دری که در سمت چپتان قرار دارد عبور نموده تا به پشت بام بیمارستان برسید. توجه داشته باشید که زامبی‌های موجود در این طبقه هنوز زنده هستند، بنابراین مراقب آن‌ها باشید. زمانی که به پشت بام رسیدید، در سمت راست بدنبال مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری بگردید. از دری که در سمت دیگر این ناحیه قرار دارد خارج شده و سپس به سمت راست بروید تا وارد راهرویی شوید؛ راهرو را به سمت جلو بپیمایید تا به شیشه‌های شکسته برسید. کاری به اولین شیشه‌ی شکسته نداشته باشید و به سراغ دومین شیشه‌ی شکسته بروید؛ از این شیشه عبور کرده و Locker Key را از موقعیتی که در آن قرار می‌گیرید بردارید.

حال به سمت دری بروید که از طریق آن پشت بام را ترک کردید و سپس بجای آن که راه سمت راست را در پیش بگیرید، به سمت چپ بروید و پس از آن وارد اولین در از سمت چپ شوید (در کنار این در شاهد نقشه‌ی بیمارستان خواهید بود.) تا به اتاق امن این قسمت از بازی Resident Evil 3 برسید. درون اتاق یک «دفتر وقایع تاریخ ۲۷ سپتامبر پرستاران» (Nurse’s Journal Sept 27) را روی قفسه پیدا خواهید کرد. در صورت نیاز می‌توانید به ذخیره‌ی بازی خود بپردازید.

اتاقی که در آن قرار داشته را ترک کرده و از دری که در سمت چپتان قرار گرفته عبور کنید تا به اتاق کارکنان برسید؛ درون این اتاق «دفتر وقایع تاریخ ۲۹ سپتامبر پرستاران» (Nurse’s Journal Sept 29) را روی میز و «یادداشتی از مدیریت» (Memos from Administration) را روی یکی از دیوارهای اتاق پیدا خواهید کرد؛ در این اتاق دری وجود دارد که کلید آن را اخیراً پیدا کردید، بنابراین از کلید بدست آمده استفاده کرده و از این در عبور کنید. در داخل اتاق جدیدی که در آن قرار می‌گیرید، Hospital ID Card را از درون کمدی که در سمت چپ قرار دارد بردارید.

پس از برداشتن ID Card مورد نظر، مسیر را بازگردید. کمی بعد نوع جدیدی از دشمنان بازی را مشاهده خواهید کرد. از مسیری که در میان پنجره‌ها قرار دارد عبور کنید و خود را به «ایستگاه پرستاری» (Nurse’s Station) برسانید؛ در این اتاق یک «نوار ضبط شده» (Tape Recording) را روی میز و یک گاو صندوق پیدا خواهید کرد. جهت باز کردن گاو صندوق از این ترکیب استفاده کنید:

۹ چپ، ۳ راست

در سطل زباله‌ی اتاق «بیمار» (Sickroom) یک مجسمه‌ی Mr. Charlie پیدا خواهید کرد که بخوبی درون سطل زباله پنهان شده است. بوسیله‌ی ID Card که اخیراً بدست آورده‌اید، دری که در موقعیت جدیدتان قرار دارد را باز کنید و سپس راهرویی که در آن قرار می‌گیرید را پشت سر بگذارید تا به اتاق Treatment برسید؛ در این اتاق دو تن از دشمنان جدید بازی به نام شکارچیان بتا (Hunters Beta) در انتظارتان هستند، بنابراین مراقب باشید. پس از کشتن شکارچیان، از درون اتاق یک Audiocassette Tape پیدا خواهید کرد که باید آن را با Tape Player خود ترکیب کنید. حال از طریق پلکان، خود را به طبقه‌ی پایین رسانده و از طریق ID Card وارد اتاق Operating شوید؛ درون این اتاق سندی به نام RE: Lost Items و همچنین آیتم‌های مفیدی را پیدا خواهید کرد. به مکانی بازگردید که در آن Tape Player را پیدا نمودید؛ بوسیله‌ی Audio Tape که اخیراً آن را بدست آوردید، دری که در موقعیت گفته شده قرار دارد را باز کنید؛ وارد اتاق جدیدی خواهید شد که در آن بارد (Bard) را مشاهده خواهید کرد، از کنار او «کارت دعوت» (Banquet Invitation) را بردارید و سپس به سراغ کامپیوتر بروید تا به «ایمیلی از ناتانیل بارد» (Email from Nathaniel Bard) دسترسی یابید. از دری که در اتاق قرار دارد عبور کنید و «نمونه‌ای از واکسن» (Vaccine Sample) را بردارید و سپس به سراغ جیل بروید.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت دوم)
خواندن

پس از آنکه کارلوس واکسن را به جیل تزریق کرد، او درمان شده و زمان آن فرا می‌رسد که از بیمارستان در برابر زامبی‌هایی که به آن حمله می‌کنند دفاع کنید. پس از مدتی، برق‌های بیمارستان خاموش شده و یک شکارچی دری که در مقابل شما قرار دارد را می‌شکند؛ زامبی مهاجم را کشته و سپس برق را جهت ادامه‌ی بازی وصل کنید. درون اتاقی که از طریق آن برق بیمارستان را وصل کردید، یک Hip Pouch پیدا خواهید کرد. پس از مبارزه با تعداد زیادی از زامبی‌ها، باید از Detonator بر ضد ستون‌های موجود استفاده کنید تا شمارش معکوس ۳۰ ثانیه‌ای بکار بیفتد. با پایان یافتن ۳۰ ثانیه زمان گفته شده، این مرحله از بازی Resident Evil 3 نیز خاتمه خواهد یافت.

راهنمای بازی Resident Evil 3

تشکیلات زیرزمینی

در این مرحله از بازی Resident Evil 3 مجدداً کنترل جیل را در اختیار خواهید گرفت. در حالی که از راهروهای بیمارستان عبور می‌کنید، توجه داشته باشید که قفل‌هایی در برخی از اتاق‌ها قرار دارند که جیل قابلیت باز کردن آن‌ها را دارد، این قفل‌ها عبارتند از:

  • پذیرش: دری که در سمت راست موقعیتی است که در حال حاضر در آن قرار دارید.
  • راهروی بعد از پذیرش: در انتهای راهرویی که در آن قرار دارید، مسیری را در سمت چپ مشاهده خواهید کرد.
  • ورود اضطراری: جایی که زامبی‌ها یک اتاق شیشه‌ای را شکستند.
  • اتاق کارکنان: کمدی که درون این اتاق قرار دارد.
  • اتاق «ملافه» (Linen): در قسمتی از بازی که دو تا از شکارچیان به کارلوس حمله کردند، پیش از ورود به این موقعیت، شاهد اتاق ملافه خواهید بود.

قفلی که در اتاق ملاقه قرار دارد، آخرین قفل بازی Rezident Evil 3 به حساب می‌آید و با باز کردن آن می‌توانید تروفی RE: Master of Unlocking را بدست آورید. گرچه اگر تمایلی به کسب این تروفی ندارید، هیچ مانعی وجود نداشته و به آسودگی می‌توانید به ادامه‌ی بازی خود بپردازید.

همچنین در طبقه‌ی دوم موقعیتی قرار دارد که به جهت درشت اندام بودن کارلوس، او قابلیت رد شدن از آنجا را نداشت، اما جیل می‌تواند به آسودگی از آنجا عبور کرده و خود را به پنجره‌ی مخفی‌ای برساند که شما را به حیاطی هدایت خواهد کرد که در آن یک سلاح ۴۴ AE Lightning Hawk قرار دارد و آخرین سلاح این بازی به حساب می‌آید که قابلیت بدست آوردن آن را خواهید داشت.

پس از عبور از پذیرش و پیشروی در بیمارستان، به اتاق بزرگی خواهید رسید که درون آن یک آسانسور وجود دارد؛ در این اتاق شاهد یک لیفتراک خواهید بود که روی آن مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری وجود دارد. آسانسور را پایین آورده و از طریق آن خود را به اتاق امن بعدی بازی Resident Evil 3 برسانید که در آنجا یک Hip Pouch و یک «اطلاعیه در مورد آسانسور» (Elevator Notice) پیدا خواهید کرد.

وارد انبار شده، سپس پایین پریده و به سمت آسانسور بروید. ناگهان فیوزهای آسانسور خواهند سوخت، بنابرین باید بدنبال ۳ فیوز جدید بگردید؛ آسانسور کوچکی که در سمت راستتان قرار دارد را فعال کنید تا به اولین فیوز دست یابید. مسیر را ادامه داده و پس از عبور از دو قفسه، قفسه‌ای که در سمت راست قرار دارد را چک کنید تا مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری را بیابید. حال بالا رفته و دومین فیوز را در آسانسوری که در آنجا قرار دارد پیدا کنید؛ در این ناحیه مراقب شکارچی گامایی که به شما حمله می‌کند نیز باشید.

از مسیری که آمدید بازگشته و وارد اتاقی شوید که در مسیرتان قرار دارد. به اتاقی هدایت می‌شوید که در جنوب اتاق امن قرار گرفته است. داخل اتاق گفته شده یک «یادداشت از کارکنان» (Employee Memo) را در سمت چپ پیدا خواهید کرد. از اتاقی که در سمت چپ قرار دارد عبور کرده و از نردبان پایین بروید و سومین و آخرین فیوز مورد نیازتان را پیدا کنید؛ مراقب باشید دراین موقعیت توسط یک شکارچی مورد حمله قرار خواهید گرفت. حال از نردبان بالا رفته و در دیگری که در اتاق قرار دارد را باز کنید تا به اتاق امن هدایت شوید. حال به سمت آسانسوری که فیوزهای آن سوخت بروید. در مسیر حرکتتان به یک کامپیوتر خواهید رسید، در پشت آن قرار گرفته تا به «گزارش فعالیت‌های ناتمام» (Unfinished Activity Log) دسترسی یابید. در همینجا شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. پس از آنکه به همراه تیرل از راهرو عبور کردید، به آزمایشگاه Nest 2 خواهید رسید.


آزمایشگاه Nest 2

به انتهای راهرویی که در آن قرار دارید رفته و از دری که در آنجا می‌بینید عبور کنید تا به اتاق امن دیگری از بازی Resident Evil 3 برسید. درون این اتاق امن، سندی به نام Employee Regulations خواهید یافت که همچنین نقشه‌ای از موقعیت جدیدتان را در اختیار شما قرار خواهد داد. حال از پلکان بالا رفته و سپس خود را به انتهای راهرویی برسانید که در سمت چپ شما قرار دارد. در انتهای راهرو دفترچه‌ی خاطرات «آیزاک گریوز» (Isaac Graves) را روی زمین خواهید یافت. حال از تنها دری که در این راهرو قرار دارد عبور کنید و خود را به اتاقی برسانید که درون آن یک «دستگاه ترکیب واکسن» (Vaccine Mixing Machine) واقع شده است؛ همچنین روی تخت خواب‌هایی که در این ناحیه قرار دارند، مقاله‌ای در مورد «واکسن سنتز» (Essay on Vaccine Synthesis) پیدا خواهید کرد. حال به سراغ کامپیوتری بروید که در گوشه‌ی اتاق قرار گرفته است؛ از طریق این کامپیوتر یک «فلش درایو» (Flash Drive) بدست خواهید آورد که جهت پیشرفت در داستان بازی به آن نیاز خواهید داشت. پیش از آنکه این اتاق را ترک کنید، به بالکن رفته و در سمت چپ بدنبال مجسمه‌ی Mr. Charlie دیگری بگردید.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی
خواندن

پس از برداشتن فلش درایو مورد نظر، ازطریق پلکان به پایین بازگشته و فلش درایو را روی دری که در آنجا قرار دارد اعمال کنید تا وارد اتاقی مملو از کیسه‌های جسد شوید که از سقف آویزان شده‌اند؛ از روی میزی که در این اتاق قرار دارد، «اعلامیه‌ی مربوط به حمل و نقل» (Shipping Notice) را بردارید. حال به طبقه‌ی بالا و «آزمایشگاه ۱» (Lab 1) بروید و «درخواست مجوز سلاح» (Weaponry Authorization Request) و «پایه‌ی واکسن» (Vaccine Base) را به ترتیب از داخل میز و Mixer بردارید. اتاق کوچکی را در پشت ناحیه‌ای که در آن قرار دارید مشاهده خواهید کرد که در آن آخرین مجسمه‌ی Mr. Charlie بازی Resident Evil 3 را خواهید یافت.

به اتاقی که در آن کیسه‌های جسد قرار داشت بازگشته و وارد اتاق دیگری که در آن قرار دارد شوید. به محض ورود به اتاق جدید گفته شده، به سمت راست رفته و از کنار جسدی که در آنجا قرار دارد، «پیام مرگ دانشمند» (Scientist’s Dying Message) را بردارید. حال از طریق پلکان به طبقه‌ی پایین رفته و باتری را فعال کنید و سپس از طریق فریزر، خود را به آسانسور کوچکی برسانید. از مسیری که در پیش رویتان قرار دارد عبور کنید تا به آزمایشگاه Incubation برسید؛ در این آزمایشگاه «لوله‌ی آزمایشگاه پر از مایع» (Liquid-filled Test Tube) و سندی به نام Expression of Concern را بردارید. دو لوله‌ی آزمایشی که در اختیار دارید را با هم ترکیب کرده و سپس به سمت آسانسور برگردید.

راهنمای بازی Resident Evil 3

در مسیر حرکتتان با شکارچیانی روبرو خواهید شد که از پادهای خود بیرون آمده و به شما حمله خواهند کرد، بنابراین مراقب باشید. زمانی که تمام شکارچیان کشته شدند، به اتاقی که در آن دستگاه ترکیب واکسن قرار داشت بازگردید و نمونه‌ی Culture را درون آن قرار دهید. در پاسخ به معمایی که در اینجا با آن روبرو می‌شوید، «متوسط» (Medium)، «زیاد» (High) و «کم» (Low) را وارد کنید. به محض دریافت واکسن، توسط نمسیس مورد حمله قرار خواهید گرفت و سپس شاهد چند میان پرده خواهید بود. پس از مشاهده‌ی میان پرده‌ها، خود را در اتاق امن دیگری از بازی Resident Evil 3 خواهید دید که روی دیوار آن سندی به نام Disposal Center قرار دارد.

در ادامه مجدداً با حملاتی از سوی نمسیس روبرو خواهید شد، بنابراین پیش از ترک اتاق امن، خود را بخوبی برای مبارزه با او آماده کنید. دو مرحله مبارزه در پیش خواهید دشت که میان آن‌ها مجدداً به اتاق امن دسترسی خواهید یافت. در مبارزات گفته شده باید چندین بار به نمسیس مرحله دو شلیک کنید تا به زمین بیفتد. در بخشی از مبارزه‌تان شاهد حضور کارلوس نیز خواهید بود که به شما در این مبارزه کمک خواهد کرد. پس از مدتی نمسیس در پشت مخازنی مخفی خواهد شد، در این زمان کارلوس شما را راهنمایی کرده و مخزنی که باید به آن شلیک کنید را به شما نشان می‌دهد. شما باید به پنل قرمز رنگی که روی مخازن قرار دارد شلیک کنید تا با اینکار، آن‌ها جریان الکتریسیته‌ای را به نمسیس منتقل کنند؛ این کار را تا زمان کشته شدن نمسیس تکرار کنید؛ البته مراقب زامبی‌هایی که در بعضی زمان‌ها به کمک نمسیس شتافته و به شما حمله می‌کنند نیز باشید.

پس از مبارزه‌تان با نمسیس، به آخرین اتاق امن بازی Resident Evil 3 دسترسی خواهید یافت که در داخل آن یک «برگه‌ی مشخصات سلاح» (Weapon Spec Sheet) قرار دارد. پیش از ترک اتاق، خود را برای آخرین مبارزه آماده کنید. به محض شروع مبارزه، از دستگاهی که در پشت سرتان قرار دارد استفاده کنید تا به سلاح قدرتمندی دسترسی یابید؛ روی بدن نمسیس شاهد تاول‌هایی خواهید بود که نقاط ضعف او به حساب می‌آیند؛ از طریق اسلحه‌ی قدرتمند خود، به آن‌ها شلیک کنید. پس از مدتی، مشکلی در پروسه‌ی شارژ باتری‌های سلاح ایجاد می‌شود و بصورت خودکار نمی‌توانند به جای قبلی خود بازگردند، به همین دلیل جیل باید سلاح را که اکنون بدون استفاده است، در جایگاه ابتدایی خود قرار داده و پس از مبارزه با نمسیس (با استفاده از سلاح‌های معمولی خود) و از پای درآوردن موقت او، باتری‌های دستگاه را بصورت دستی در جایگاه ابتدایی خود قرار دهد. زمانی که تمام باتری‌ها را در جای خود قرار دادید، مجدداً قابلیت استفاده از سلاح قدرتمند را بدست خواهید آورد و می‌توانید نمسیس را یک بار و برای همیشه نابود کنید.

راهنمای بازی Resident Evil 3

پس از پایان مبارزه، از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و سندی به نام Suspicious Contract Memo که آخرین سند بازی Resident Evil 3 به حساب می‌آید را از روی زمین بردارید. مسیر را تا رسیدن به آسانسور ادامه دهید. از طریق آسانسور خود را به طبقه‌ی بالا برسانید تا شاهد یک میان پرده باشید. پس از پایان میان پرده، به نیکولای شلیک کنید. تبریک می‌گوییم، همینک بازی Resident Evil 3 را به پایان رساندید، از میان پرده‌ی نهایی آن لذت ببرید. نسخه‌های مختلف بازی Resident Evil 3 را می‌توانید از طریق این لینک خریداری کنید.

منبع
POWERPYX
عضویت
اطلاع از
guest

23 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
3h§ąñ
3h§ąñ
4 سال قبل

عالی بود

مسعود۷۳
مسعود۷۳
3 سال قبل

ممنون و خسته نباشید. خیلی جامع و مفید بود. عالی

raouf
raouf
4 سال قبل

دمت گرم

سایبریا
سایبریا
3 سال قبل

راهنمای خیلی خوب و واضحی بود مرسی واقعا دمتون گرم، زحمت کشیدید

رادین
رادین
4 سال قبل

عالی

میثم
میثم
4 سال قبل

سلام… ممنون دمتون گرم… خیلی به درد خورد مطلبتون….
یه سوال داشتم… من یه سری بازی رو رفتم و بعد از اتمام از فروشگاه بازی یه چاقو خریدم… حالا چی میشه.!؟
دوباره نیو گیم رفتم اما چاقو رو بهم نداده…!!!!!!

Benyamin
Benyamin
Reply to  میثم
4 سال قبل

داداش اون اتاقی هست که میگه lock pick رو در چمدان پیدا میکنی.. و چمدان داخل قفسه س. من چمدان رو اصلا پیدا نمیکنم. ممنون میشم راهنمایی کنی

parsa
parsa
Reply to  میثم
3 سال قبل

باید تو جعبه آیتم ها بر داریش

امیر
امیر
Reply to  میثم
3 سال قبل

ایتم هایی که از شاپ میخری تو جعبه ایتم ها یا همون item boxذخیره میشه

جعفر
جعفر
3 سال قبل

من بعد از مرحله ی لابراتوار که جیل سرنگ رو برمی داره و با نمسیس درگیر می شه… بعد اینکه با بالابر به safe room جیل به جز شلیک کردن و راه رفتن هیچ کار دیگه ای نمی تونه بکنه… حتی بازی رو نمی شه بست. کسی اگه مشکل رو داره و راه حلش رو می دونه بگه

علیرضا
علیرضا
Reply to  جعفر
3 سال قبل

منم همین مشکلی رو که رفیقمون گفت دارم لطفا بهم بگید چیکار کنم بازی تموم شدست ی ذره مونده تموم شه خیر سرش بازی رو ابدیت هم کردن این دیگه چ باگ چرتو پرتیه ممنون از همه اگر راهنمایی کنید ممنون میشم

امیر
امیر
3 سال قبل

ممنون راهنمایی خوبی بود در مورد کسایی که در مورد look pickصحبت کردن گفتن نمیتونن پیدا کنن باید اول شلنگ شیر اتش فشانی رو پیدا کنید و اتش رو خاموش کنید بعد برید داخل یه در هست که اونم با look pickباز میشه برید سمت چپ یه ادم مرده ولی تو دستش یه چمدونه اون رو بردارید بعد منوی ایونتوری رو باز کنید بعد بزنید رو جعبه و دکمه سرچ رو بزنید بعد جعبه رو باز کنید لوک پیک رو پیدا میکنید ممنون

Yasin
Yasin
3 سال قبل

عالییه

Arshia
Arshia
3 سال قبل

سلام
اقا من هر کاری کردم چمدونی که توش lookpike هستو پیدا نکردم

امیر
امیر
Reply to  Arshia
3 سال قبل

باید اول اتش رو خاموش کنی راحته بعد ادامه بده مسیرش رو تا هم به بولت کاتر و هم به لوک پیک برسی

Asad
Asad
3 سال قبل

سلام.
شما گفتید که زمانی که به هلیکوپتر رسیدید، شاهد منهدم شدن آن و حضور مجدد نمسیس خواهید بود. در اینجا جیل سوار ماشینی شده و توسط فردی به نام «کارلوس اولیویرا» (Carlos Oliveira) نجات می‌یابد. این بخش از بازی با انتقال جیل به ایستگاه مترو توسط کارلوس خاتمه می‌یابد.
ولی بعد از انفجار بالگرد و سوار شدن داخل ماشین دکمه R2را مدام بفشارید .
ولی هر بار این کار میکنم .
دختر کشته میشه .
علت چییه،،؟؟؟

امیر
امیر
Reply to  Asad
3 سال قبل

اگه روی پلی استیشن ۴ بازی میکنی بایداول دکمه xرو جند بار بزنی تا ماشین استارت شه بعدشم R2رو بگیر بعد که افتادید پایین و میان پرده تموم شد شروع کن عقب عقب راه رفتن خیلی راحته

سالار
سالار
3 سال قبل

واقعا دمت گرم راهنمایی جامع و کاملی بودش دستت درد نکنه

عباس
عباس
3 سال قبل

یه ترفند خوب بلدم برای تمامی بازی میشه انجام داد

عباس
عباس
3 سال قبل

برین برنامه این گل چیت رو دانلود کنید بعد می تونن هر عددی رو تو بازی هست بی نهایت کنید مثل فشنگ امتیاز و…
همه چی رو هک می کنه

Asqar
Asqar
3 سال قبل

راهنمای مفیدی بود. خسته نباشید.

عباس
عباس
3 سال قبل

اینم اسم انگلیسی cheat engine حتما حتما دانلود کنید خیلی برنامه خوبیه مخصوص هک بازیه

Saba
Saba
3 سال قبل

سلام خسته نباشین.من جعبه قفل رو پیدا کردم ولی بقیش رو هر کاری میکنم نمیتونم راه جدیدی پیدا کنم.لطفا راهنمایی بفرمایین

دکمه بازگشت به بالا
23
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن