راهنمای بازی

راهنمای بازی FIFA 20 – نکاتی جهت حمله، شوت زدن و گل‌زنی

بررسی نکات کلیدی جهت حمله صحیح و رسیدن به گل

بدون شک در طول هر بازی لحظاتی وجود داشته که شما در آن توسط مدافعین مختلف محاصره شده و نمی‌توانید دروازه حریف را باز کنید. در این راهنمای تلاش ما این بوده تا با بیان نکات کلیدی در مورد نحوه حمله و گل‌زنی در عنوان FIFA 20، شما را در بدست آوردن پیروزی در مسابقات خود یاری نماییم.

راهنمای بازی FIFA 20 - بهترین بازیکنان در بخش Ultimate Team
خواندن

نکاتی کلیدی برای حمله کردن در عنوان FIFA 20

در این بخش از راهنما به بیان نکات اساسی جهت حمله کردن و ایجاد موقعیت برای گل‌زنی خواهیم پرداخت.

۱. بازیابی توپ

اولین نکته‌ای که باید به آن توجه نمایید سختی عبور از مدافعان به هنگام حمله است. امکان دارد شما در موقعیتی ناخواسته قرار گرفته و به راحتی قابل تکل شدن باشید. بازیابی توپ به شما کمک کرده تا از بدست آوردن توپ توسط حریف جلوگیری نموده و از سد دفاع حریف نیز عبود کنید.

برای بازیابی توپ شما راه‌های مختلفی دارید. شما می‌توانید به راحتی یا با انجام یک حرکت تکنیکی جهت خود را به سمت عقب تغییر داده، و توپ را به هافبک دفاعی خود پاس دهید؛ هافبکی که در سمت راست زمین نزدیک‌ترین به بازیکن شما است. پس از آن شما می‌توانید به یکی دیگر از هافبک‌های خود پاس داده و سپس توپ را به یکی از مهاجمین وسط یا دو جناح خود برسانید. اگر بازیکن آزادی پیدا کردید، توپ را به او پاس دهید. به صورت خلاصه باید بگوییم که به هنگام گیر کردن در یک محیط بسته، وسط زمین در اکثر مواقع خالی بوده و شما می‌توانید از آنجا موقعیت سازی کنید.

به همین دلیل شما باید سریعا توپ را بازیابی نموده و آن را به وسط میدان منتقل نمایید. اگر در این مواقع عملکرد کندی داشته باشید، بازیکنان حریف در میانه میدان تجمع کرده و فرصت گل‌زنی کمتری برای شما فراهم خواهد شد.

راهنمای قدم به قدم بازی FIFA 20
خواندن

۲. استفاده از توانایی تکنیکی بازیکنان

این یکی از کار‌آمدترین و ساده‌ترین روش‌ها برای حمله کردن و گل‌زنی است. لحظه‌ای که از بازیکن حریف جدا شوید، او دیگر نمی‌تواند به شما برسد – این یکی از تکنیک‌های اساسی در عنوان FIFA 20 است.

از این رو همیشه سعی کنید تا بازیکن مدافع روبروی شما تصور این را داشته باشد که شما می‌خواهد با یک حرکت برشی وارد محوطه جریمه شوید. هرچند در حقیقت شما چنین قصدی ندارید. در امتداد خط محوطه جریمه حرکت نموده و با دیدن یک بازیکن آزاد بر روی نقطه پنالتی، توپ را به او پاس داده و گل بزنید.

برای فریب مدافع روبرویتان، حرکت توپ را شبیه‌سازی کرده یا با انجام یک حرکت تکنیکی این تفکر غلط که می‌خواهید به درون محوطه جریمه حرکت نمایید را در ذهن او ایجاد کنید.

۳. به بازیکن میانی پاس دهید

برای پیاده‌سازی این حرکت شما باید هافبک و مهاجم مرکزی خود را به سمت دروازه حریف بفرستید. پس از انجام این مهم، بجای پاس دادن به مهاجم مرکزی خود، توپ را به بازیکن میانی که بین هافبک و مهاجم شما قرار دارد پاس دهید.

با انجام این کار هافبک و مهاجم مرکزی شما فرصت کافی را پیدا کرده تا از خط دفاعی حریف عبور نموده و آماده دریافت یک پاس عمقی باشند. هرچند به یاد داشته باشید که برای پیاده‌سازی و رسیدن به موفقیت در این روش، مهاجم مرکزی و هافبک شما باید سرعت و چابکی کافی برای عبور از خط دفاعی حریف و گل‌زنی را داشته باشند.

راهنمای بازی FIFA 20 - نکاتی کلیدی برای دفاع کردن
خواندن

۴. حرفه‌ای شدن در استفاده از حرکات ریز

دفاع تک‌نفره برای بازیکنان حرفه‌ای آسان بوده، اما انجام این کار برای بازیکنان تازه‌وارد بسیار سخت است. خصوصا اگر آن‌ها توانایی و دانش استفاده از حرکات ریز (نگه داشتن L2 در پلی‌استیشن و LT در نسخه اکس‌باکس وان) را نداشته باشند.

از این رو یکی از راه‌های عبور از مدافعان و ایجاد موقعیت گل‌زنی، آن است که شما به پاس دادن در پشت محوطه جریمه ادامه دهید تا زمانی که تنها یک مدافع روبروی مهاجم شما قرار داشته باشد. پس از آن با انجام حرکت یک پا دو پا یا یک دریبل زیدانی، مدافع روبروی خود را رد کرده و موقعیت گل‌زنی ایده‌آل را ایجاد نمایید.

نکاتی کلید در مورد شوت زدن و به ثمر رساندن گل در FIFA 20

اگر شما نتوانید حمله خود را با یک شوت دقیق و حساب شده به گل تبدیل کنید، تمامی پاس‌ها و تکنیک‌های استفاده شده برای رساندن توپ به موقعیت ایده‌آل خود را در واقع هدر داده‌اید. در این بخش از این راهنما ما با بررسی انواع مختلف شوت‌ها شما را در گل‌زنی و پیروزی در مسابقات خود یاری می‌کنیم.

برای زدن شوت، ضربات سر و زدن شوت به صورت سر ضرب تنها کافیست تا دکمه شوت را فشار دهید. با نشانه‌گیری دقیق ضرباتتان شما می‌توانید از فواصل نزدیک یا دور، با شوت‌های خود دروازه حریف را باز کنید.

راهنمای انتخاب ترکیب در بخش FUT بازی FIFA 20
خواندن

شوت‌های زمان‌بندی شده

به موقع شوت زدن از جمله مهم‌ترین موارد در بازی فوتبال است؛ این قضیه در مورد FIFA 20 و حتی فوتبال واقعی صادق می‌باشد. اگر زمان‌بندی شوت شما دقیق نباشد، شما نمی‌توانید به گل برسید. شوت زدن دقیق از فواصل و زوایای مختلف، به تمرین بسیار نیاز دارد. هرچند در عنوان FIFA 20 سیستم زمان‌بندی برای شوت زدن طراحی و قرار داده شده، که رسیدن به شوت ایده‌آل را آسان‌تر می‌کند. برای استفاده از این سیستم زمان‌بندی شما باید دکمه شوت را دو بار بزنید. میزان دقت شوت شما به مدت زمان میان دو ضربه زده شده بر روی دکمه شوت بستگی دارد.

برای رسیدن به بهترین شوت، دومین باری که دکمه را فشار می‌دهید باید دقیقا هماهنگ با اولین ضربه شما به دکمه شوت باشد. از این رو شما باید از زود یا دیرتر زدن دکمه شوت برای دومین بار خودداری کنید. در صورت استفاده از ویژگی FIFA Trainer، خط انرژی بالای سر بازیکن شما پدیدار خواهد شد. برای زمان‌بندی دقیق شوتتان، باید موقعی دومین ضربه را بزنید که خط انرژی در بخش سبز قرار دارد. اگر زمان‌بندی شما بی‌نقص باشد، در بالای این خط انرژی، شما نوشته «Great Timing» را خواهید دید.

اگر ضربه دوم شما دقیقا موقع برخورد پا (یا سر) بازیکن شما با توپ زده شود، شما شانس بیشتری برای گل زدن خواهید داشت.

شوت‌های زمینی / ضربات سر رو به پایین

ضرباتی زمینی و کم قدرت که به دلیل پایین بودن ارتفاع آن‌ها احتمال به گل نشستنشان بیشتر است. ما به شما توصیه می‌کنیم که در مواقع تک به تک شدن با دروازه‌بان از این نوع شوت‌ها استفاده کنید.

پنالتی: ضربه چیپ

در این نوع ضربات توپ ارتفاع بسیاری خواهد گرفت. به دلیل ارتفاع بالای این توپ، امکان رد کردن آن از مدافعان مختلف و حتی دروازه‌بان حریف وجود داشته و می‌تواند شما را به گل برساند.

پنالتی: شوت دقیق

این شوت بجای قدرت بر روی دقت تمرکز دارد. این نوع ضربات کات دار بوده و با استفاده از بخش داخلی پا زده می‌شوند.

شوت قدرتی

این نوع شوت دیدنی از قدرت بسیار زیادی برخوردار بوده، هرچند دقت آن پایین است. قدرت این نوع شوت می‌تواند در شکست دادن دروازه‌بان حریف مفید واقع شود.

ضربه ایستگاهی: شوت زمینی

این نوع ضربات زمینی اکثرا به هنگام شروع مجدد بازی از ضربات ایستگاهی زده شده و به لطف ارتفاع کمشان از زیر پای دیوار دفاعی عبور کرده و به گل می‌رسند.

سرعت و قدرت

شما می‌توانید قدرت و سرعت شوت‌های خود را با مدت زمانی که دکمه شوت را نگه می‌دارید تعیین کنید. هر چه دکمه شوت را بیشتر نگه‌ دارید، قدرت ضربه شما نیز افزایش خواهد یافت. برعکس این مورد، اگر دکمه شوت را زود رها کنید، فدرت شوت شما نیز کم خواهد بود. هرچند شایان ذکر است که سرعت واکنش بازیکن شما نیز به میزان نگه داشتن دکمه شوت بستگی دارد.

راهنمای بازی FIFA 20 - بهترین بازیکنان در بخش Ultimate Team
خواندن

ویژگی Trainer

اگر این اولین تجربه شما با سری FIFA است، ما توصیه می‌کنیم که حتما از ویژگی Trainer استفاده نموده و ضربات مختلف را در این حالت تمرین کنید. حالت Trainer در عنوان FIFA 20 دارای موارد جدیدی بوده که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

۱. نشانگر دریافت پاس

با فعال کردن این مورد، به هنگام پاس دادن میان بازیکنانتان مسیر حرکت توپ برای شما به نمایش در خواهد آمد.

۲. ارتفاع شوت

با فعال کردن این حالت، به هنگام شوت زدن فلشی بر روی صفحه نمایان خواهد شد. ارتفاع فلش پدیدار شده بر روی صفحه بیانگر ارتفاع شوت شما نیز خواهد بود.

۳. نشانگر شوت‌های زمان‌بندی شده

با فعال کردن این حالت به هنگام زدن شوت‌های زمان‌بندی شده خط انرژی بالای سر بازیکن شما پدیدار می‌شود. هر موقع که خط انرژی را بر روی بخش قرمز دیدید، از زدن دکمه دوم برای ضربه زدن به توپ خودداری کنید.

هنگامی که خط انرژی شما در بخش سبز قرار گرفته باشد، شما می‌توانید با فشار دادن مجدد دکمه شوت یک ضربه دقیق بزنید.

نحوه اجرای هر شوت

در ادمه می‌توانید نحوه اجرای هر یک از شوت‌های ذکر شده در عنوان FIFA 20 را مشاهده کنید.

نوع شوتنحوه اجرا بر روی پلتفرم پلی‌استیشن ۴نحوه اجرا بر روی پلتفرم اکس‌باکس وان
شوت چیپL1 + دایرهLB + B
شوت دقیقR1 + دایرهRB + B
شوت قدرتیL2 + دایرهLT + B
ضربه ایستگاهی: شوت زمینیL1 + دایرهLB + B
شوت‌های زمینی / ضربات سر رو به پاییندایره + ضربه زدن به دایرهB + ضربه زدن به B
پنالتی: شوت چیپL1 + دایرهLB + B
پنالتی: شوت دقیقR1 + دایرهRB + B
شوت / شوت سر ضرب / ضربه سردایرهB
شوت زمان‌بندی شدهدایره + دایره (با زمان‌بندی دقیق)B + B (با زمان‌بندی دقیق)
منبع
SegmentNext
عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن