راهنمای بازی

راهنمای بازی Valorant | راهنمای انتخاب بهترین قهرمان‌های بازی

هر آنچه که درباره‌ی قهرمان‌ها باید بدانید

کمپانی مشهور «رایِت گِیمز» (Riot Games) با عنوان جدید خود یعنی Valorant قصد دارد چندین ژانر محبوب و بزرگ را همزمان در ساخته‌ی جدیدش پیاده کند. با راهنمای بازی Valorant همراه ما باشید. بازی Valorant «شوتر تاکتیکال» (Tactical-Shooter) چندنفره بوده که عناصر مرگبار بازی Counter-Strike را با سیستم قابلیت‌محور Overwatch ترکیب می‌کند. این بازی، مانند دیگر عناوین «شوتر» امروزی، فهرست بالقوه و اختصاصی قهرمانان، دشمنان، سلاح، پیش‌زمینه‌ی داستانی و مواردی از این دست را شامل می‌شود. شما در Valorant همیشه دلیلی برای شلیک کردن به مغز دشمنان خود و نابودی‌شان خواهید داشت. اما همه می‌دانیم که ابعاد داستانی چنین بازی از آنچنان اهمیتی برخوردار نبوده، بیشتر گیم‌پلی است که مورد توجه همگان قرار می‌گیرد. لذا، به‌منظور کمک بیشتر به  مخاطبین، راهنمایی کلی را از ده قهرمان حاضر و کنونی Valorant آماده کرده‌ایم و طی آن توضیح می‌دهیم که هر قهرمان چه قابلیت‌هایی داشته و نقاط ضعف و قوتش چه مواردی هستند. از آنجایی که فاز «بتا» (Beta) عنوان Valorant به تازگی شروع شده، می‌توانید بعد از مطالعه این مقاله به تماشای قهرمانان این بازی از طریق استریم‌ سایر کاربران بپردازید. با راهنمای بازی Valorant در «پیکسل‌آرتس» همراه ما باشید.

مقدمه

فهم چگونگی کارکرد قهرمانان Valorant از اهمیت بسیاری برخوردار است، چرا که اساسا Valorant عنوانی متمایز و متفاوت بوده و تجربه‌ای خاص را به شما ارائه می‌دهد. ما نیز در راهنمای بازی Valorant به این موضوع به خوی می‌پردازیم. احتمالا با سیستم Overwatch آشنا هستید. در این بازی، هر یک از شخصیت‌های شما طیف محدودی از قابلیت‌ها را دارا بوده که بعد از استفاده بطور موقت از دسترس شما خارج می‌شوند. در Valorant، قهرمانان شما قابلیت‌های بیشتری را در اختیار دارند، اما برای دسترسی ابتدا بایستی خریداری شوند، مشابه کاری که برای نارنجک‌های بازی CS:GO انجام می‌دهید. حتی جالب است بدانید که قابلیت «آلتیمیت» (Ultimate) هر شخصیت ممکن است چندین «راند» (Round) بعد از استفاده از دسترس شما خارج شود. در Valorant، قهرمانان بازی تنها یک سلاح ثابت ندارند، بلکه مشابه Counter-Strike، از چندین و چند سلاح، که با پول خریداری می‌شوند، بهره می‌برند. اما پیش از پرداختن به راهنمای بازی Valorant باید چند نکته را بدانید. شخصیت‌های این بازی از چند نوع قابلیت برخوردارند. این قدرت‌ها عبارتند از:

راهنمای بازی Anthem – پانزده نکته‌ای که پیش از شروع باید بدانید
خواندن

یک قابلیت «آلتیمیت»: قوی‌ترین قدرت هر شخصیت که به‌منظور استفاده، از چندین Charge، که به واسطه‌ی کشتن دشمنان یا انجام اعمال بخصوصی طی مراحل چون خنثی کردن بمب بدست آمده، استفاده می‌شود. تقریبا سه «راند» طول می‌کشد تا شما Chargeهای کافی را جهت استفاده‌ی دوباره قابلیت «آلتیمیت» بدست آورید.

یک قابلیت انحصاری (Signature): میزان استفاده‌‌ی این قدرت، بسته به شخصیتی که برمی‌دارید، متفاوت بوده و احتمال دارد برای قهرمانی استفاده‌ی چندین و چندباره از یک قابلیت طی یک «راند» هم ممکن باشد.

دو قابلیت قابل خریداری: هر شخصیت می‌تواند دو قابلیت اضافه بر سازمان که جهت استفاده Charge می‌طلبند را در ابتدای هر بازی خریداری کند. آن‌ها را مثل نارنجک‌های Counter-Strike تصور کنید؛ آیتم‌های اضافه‌ای که به شما در کشتن یا گریختن کمک می‌کنند.

حال بیایید به راهنمای بازی Valorant بپردازیم.

راهنمای بازی Valorant

۱. Phoenix

شخصیت «فینیکس» (Phoenix) یک قهرمان مهاجم است که به سرعت وارد مبارزات شده، اساسا شخصیتی سریع بوده و به لطف قابلیت‌های آتشینش دشمنان را مجبور به تحرک و از دست دادن موقعیت قبلی خود می‌کند. قابلیت‌های Phoenix عبارتند از:

Blaze: «فینیکس» دیواری از آتش را احضار می‌کند که نه تنها دید دشمن را موقتا کور کرده بلکه به آن‌ها صدمه هم وارد می‌نماید. دیوار آتشین شما از انعطاف‌پذیری هم برخوردار است.

Curveball: «فینیکس» نارنجکی گلوله‌مانند را پرتاب کرده که مثل یک Flashbang عمل می‌کند.

قابلیت انحصاری Hot Hands: «فینیکس»  توپی آتشین را پرتاب نموده که به هنگام برخورد به زمین، آن منطقه‌ را موقتا به آتش کشیده، به دشمنان صدمه وارد می‌کند. در صورت راه رفتن روی این‌ زمین، «فینیکس» بخشی از نوار سلامتیش را بدست می‌آورد.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)
خواندن

قابلیت آلتیمیت Run it back: این قابلیت نقطه‌ی سکونت کنونی شما را شناسایی کرده و مدت زمان مشخصی را تعیین می‌کند. در صورت مردن یا اتمام زمان تعیین شده، دوباره از این نقطه با سلامت کامل بازخواهید گشت.

 

راهنمای بازی Valorant

۲. Jett

شخصیت «جِت» (Jett) یک سرباز سریع و چابک بوده و مخصوص مقابله کردن با شبیهخون‌های دشمن و شکست آنان به وسیله حرکاتی دقیق و فرز است.

Cloudburst: «جِت» نارنجک دودی را پرتاب می‌کند که دید دشمن را در مرحل اصابتش کور می‌نماید.

Updrift: این قابلیت شما را بعد از مکثی کوتاه به بالا پرتاب می‌کند.

قابلیت انحصاری Tailwind: با استفاده از این قابلیت، بسرعت‌ به هر جهتی که می‌خواهید منتقل می‌شوید.

قابلیت آلتیمیت Blade Storm: طی این قابلیت، چندین خنجر معلق را کنترل خواهید کرد که در صورت اصابت به بدن دشمنان، خسارتی قابل توجه و در صورت اصابت به سَرشان، آن‌ها را می‌کشند. اگر با این خنجر‌ها کسی را بکشید، ذخیره‌ی شما پر شده و می‌توانید باری دیگر از آن‌ها به شکل تکی یا جمعی استفاده کنید.

 

راهنمای بازی Valorant

۳. Viper

هر عنوان شوتر به یک مبارز مغرور که عاشق تنفس کردن هوای خود بوده نیاز دارد. این شخصیت در Valorant، زنی است به نام «وایپر» (Viper). قابلیت‌های وی از ذخیره‌ای ثانویه استفاده می‌کنند.

Snakebite: شلیکی که در صورت اصابت، منطقه‌ی برخوردش را تا مدتی سمی می‌کند.

Poison Cloud: «وایپر» بمبی دودی را در ازای استفاده از ذخایر ثانویه‌اش پرتاب کرده که ابری سمی را تولید می‌نماید. شما می‌توانید این بمب را بعد از اندکی صبر دوباره برداشته و استفاده کنید.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم
خواندن

قابلیت انحصاری Toxic Screen: «وایپر» چندین دستگاه تولیدکننده‌ی گاز ایجاد کرده که در صورت فعال شدن، دیواری متشکل از گازی سمی را در ازای ذخایر ثانویه‌اش می‌سازد.

قابلیت آلتیمیت Viper’s Pit: «وایپر» ابری سمی را ایجاد می‌کند که بخشی وسیع از منطقه‌ی بازی را پوشانده و دشمنان در آن گرفتار می‌شوند.

 

راهنمای بازی Valorant

۴. Sova

کماندار Valorant، «سُووا» (Sova) قابلیت‌هایی دارد که به بازیکن در ردیابی و یافتن دشمنان کمک بسیاری می‌کند.

Shock Bolt: «سُووا» تیری را شلیک نموده که هنگام اصابت حجم زیادی از انرژی استاتیک را آزاد می‌کند.

Own Drone: «سُووا» از یک ربات پهباد کوچک، که قابلیت روشن‌سازی منطقه‌ و یافتن دشمنان را دارد، استفاده می‌نماید.

قابلیت انحصاری Racon Bolt: «سُووا» تیری را شلیک می‌کند که هنگام اصابت امواج ردیاب تولید کرده و دشمنان را در نزدیکی شناسایی می‌نماید.

قابلیت آلتیمیت Hunter’s Fury: «سُووا» سه تیر تنومند شلیک نموده که از موانع گذشته و تا انتهای نقشه حرکت می‌کنند. دشمنانی که مورد اصابت این شلیک قرار بگیرند خسارت بالایی دریافت کرده و شناسایی می‌شوند.

 

راهنمای بازی Valorant

۵. Cypher

اگر بازیکنی هستید که به مخفیانه کار کردن و شناسایی دشمنان علاقه دارد، «سایفر» (Cypher) انتخاب ایده‌آل برای شماست. وی در کشاندن دشمنان سمت تله‌های مرگبار و یافتنشان بدون دیده شدن مهارت بسیاری دارد.

Trapwire: «سایفر» تلفه‌ای سیمی را بین دو دیوار کاشته که دشمنان را نگه‌داشته و مکانشان را برای مدتی کوتاه نشان می‌دهد. این تله قابل بازیافت است.

Cyber Cage: «سایفر» تله‌ای را می‌کارد که در صورت عبور از روی آن، دشمنان آهسته می‌شوند.

قابلیت انحصاری Spycam: «سایفر» دوربین مخفیی را به‌کار می‌گیرد که به سمت دشمنان شلیک خواهد کرد.

تمام کدهای تقلب GTA IV
خواندن

قابلیت آلتیمیت Neural Theft: «سایفر» از دشمنان مرده اطلاعات جمع‌آوری کرده و مکان سایرین را این‌ گونه مشخص خواهد کرد.

 

راهنمای بازی Valorant

۶. Brimstone

«بِریم‌ستون» (Brimstone) قهرمانی مرگبار است که می‌تواند به لطف سلاح‌های مخصوصش، به دشمنان از سمت هوا به‌شکلی ناگهانی حمله کرده، آن‌ها را از پای درآورد. وی همچنین می‌تواند با استفاده از بمب‌های دودزا گستره‌ی دید حریفان را کاهش دهد.

Incendiary: «بِریم‌ستون» نارنجکی آتشین را پرتاب می‌کند که محل اصابتش را به آتش می‌کشد.

Stim Beacon: «بِریم‌ستون» به لطف این قابلیت، منطقه‌ای را نشانه‌گذاری کرده و اگر شخصی از هم‌تیمی‌هایش نزدیک آن باشد، سرعت شلیکش بیشتر خواهد شد.

قابلیت انحصاری Sky Smoke: «بِریم‌ستون» بخشی از نقشه را به‌ لطف بمب‌های دودزا پوشانده و دید دشمنان را کور می‌کند.

قابلیت آلتیمیت Orbital Strike: «بِریم‌ستون» یکی از بخش‌های نقشه را به مدت چند ثانیه بمب‌باران می‌نماید.

 

راهنمای بازی Valorant

۷. Sage

شخصیت «سِیج» (Sage) حکم پزشک بازی Valorant را دارد و با استفاده از قابلیت‌هایش بازیکنان را از خطر مرگ نجات می‌دهد.

Slow Orb: «سِیج» یک گوی را پرتاب می‌کند که هنگام اصابت به زمین، آن منطقه را آهسته کرده و مانع از پریدن دشمن می‌شود. همچنین، دشمنانی که از این منطقه عبور کنند، صدایی بلند را ایجاد خواهند کرد.

Barrier Orb: «سیج» گویی را پرتاب می‌کند که موجب تولید یک دیوار می‌شود.

قابلیت انحصاری Healing Orb: «سیج» با استفاده از این گوی سلامت یارانش را برمی‌گرداند.

قابلیتی آلتیمیت Resurrection: «سیج» یکی از یارانش را بعد از مکثی کوتاه به زندگی باز می‌گرداند.

 

راهنمای بازی Valorant

۸. Omen

شخصیت «اُمِن» (Omen)، به‌لطف قابلیت‌های Teleporting و سرعت بالایش، انتخابی ایده‌آل برای اشخاصی بوده که علاقه به بازی با شخصیت‌های قاتل دارند.

چگونه حالت Mercenaries بازی Resident Evil 8 Village را فعال کنیم؟
خواندن

Paranoia: «اُمِن» کلونی سایه‌ مانند را تولید می‌کند که در صورت برخورد با دشمن، خسارت وارد کرده و کورشان خواهد کرد.

Shadow Walk: «اُمِن» به مکانی نزدیک Teleport می‌کند.

قابلیت انحصاری Dark Cover: «اُمِن» یک گوی سیاه را پرتاب نموده که به هاله‌ای سیاه و تاریک تبدل شده و منطقه‌ اطرافش را می‌پوشاند.

قابلیت آلتیمیت From The Shadows: «اُمِن» بعد از مکثی کوتاه، قادر خواهد بود به هر نقطه‌ای از نقشه Teleport کند. هرچند دشمنان شما قبل از انجام شدن این پروسه هاله‌ای سیاه خواهند دید که در صورت نابودی‌اش، Teleport شما لغو می‌شود. بعد از Teleport شدن، «اُمِن» برای چند ثانیه از دیدها محو خواهد شد.

 

راهنمای بازی Valorant

۹. Breach

شخصیت «بریچ» (Breach)‌ نیرویی زلزله‌آسا برای تیمش به حساب آمده که دشمنان را، فارق از هرگونه مانع چون دیوارهای مختلف، به لرزه در می‌آورد.

Aftershock: «بریچ» گلوله‌ای شارژ شده را شلیک می‌کند که از دیوارها به‌دلیل قدرت زیادش عبور کرده و به دشمنان اطراف خودش آسیب می‌رساند.

Flashpoint: «بریچ» دید دشمنان خود را با شلیکی کورکننده محدود می‌نماید.

قابلیت انحصاری Fault Line: «بریچ» ضربه‌ای محکم و شدید را وارد کرده که تعادل دشمنان را بهم می‌زند. شدت این ضربه از دیوار هم رد می‌شود.

قابلیت آلتیمیت Rolling Thunder:  «بریچ» ضربه‌ای مرتعش و محکم وارد می‌کند که دشمنان را برای لحظه‌ای گیج کرده و آن‌ها را به هوا پرتاب می‌نماید.

راهنمای بازی Valorant

۱۰. Raze

«رِیز» متخصص مواد منفجره‌ی Valorant بوده و با استفاده از نارنجک‌های مرگبارش دشمنان را به سرعت از پای درمی‌آورد.

Blast Pack: «رِیز» بسته‌ای انفجاری را پرتاب کرده که به سطوح می‌چسبد. استفاده‌ی دوباره از این قابلیت موجب انفجار بسته شما می‌شود.

راهنمای بازی Gears 5 - نکاتی برای شروع بخش داستانی
خواندن

Boom Bot: «رِیز» رباتی کوچک موسوم به Boom Bot را هدایت می‌کند که می‌تواند از روی دیوار پریده و سراغ دشمن برود. بعد از رسیدن به هدف خود، این ربات کوچک منفجر می‌شود.

قابلیت انحصاری Paint Shells: «رِیز» نارنجکی خوشه‌ای را پرتاب می‌کند که هنگام انفجار، ذرات ریزی تولید می‌نمایند.

قابلیت آلتیمیت Showstopper: «رِیز» موشک‌انداز مخصوصش را به دست می‌گیرد.

به پایان راهنمای بازی Valorant رسیدیم. امیدواریم از این راهنما نهایت استفاده را برده باشید.

بازی Valorant هم‌اکنون در دسترس رایانه‌های شخصی است.

منبع
PCGamer
عضویت
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
امیر
امیر
1 سال قبل

انگار یک کارکتر نیستش

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن