راهنمای بازی

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

نکات، ترفند‌ها و کدهای تقلب

بازی Modern Combat 5: Blackout ساخته معروف استودیوی Gameloft، در فروشگاه اپل استور و گوگل پلی به محبوبیت قابل توجه‌ای دست یافته و یکی از پر دانلود‌ترین عناوین شوتر در میان بازی‌های موبایل است. با دانلود این بازی شما بار دیگر خود را در کشورهای مختلف یافته و دشمنان خارجی را خواهید کشت. سپس به بخش آنلاین رفته و دشمنان بیشتری را می‌کشید با این تفاوت که حال رقبای شما سایر بازیکنان هستند.

برای کمک به درک بهتر و شروع بازی Modern Combat 5: Blackout، ما نکات اساسی مختلفی را در این مقاله جمع‌آوری کرده‌ایم. راهنمای ما طیف وسیعی از موضوعات را پوشش می‌دهد؛ از تنظیم کنترل‌ها به بهترین صورت تا کارآمدترین ترفند‌های گیم‌پلی و باز کردن وسایل مختلف برای سلاح‌هایتان.

در بخش دیدگاه‌ها نظرات خود پیرامون بازی Modern Combat 5: Blackout را با ما مطرح نموده و راهکار و ترفندهای خود را نیز با ما به اشتراک بگذارید. در ادامه با پیکسل آرتس همراه باشید.

تنظیم کنترل‌ها

در بازی Modern Combat 5: Blackout تنظیمات کنترل براساس سلیقه‌تان می‌تواند تأثیر قابل توجه‌ای روی سرعت، دقت و بقای شما بگذارد. اما همانطور که ذکر کردیم، این تنظیمات کاملاً سلیقه‌ای است.

برای شروع، یک مرحله را آغاز کرده، بازی را متوقف نموده و از منوی ظاهر شده گزینه Customize HUD را انتخاب کنید. از اینجا شما می‌توانید تمامی دکمه‌های روی صفحه را جابجا کنید، اندازه‌شان را تغییر دهید (با انجام حرکت نیشگون روی صفحه) و با استفاده از اسلایدر موجود در وسط صفحه، میزان وضوح و آشکاری هر دکمه را تعیین نمایید.

کدهای تقلب و ترفندهای بازی Minecraft
خواندن

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

شخصاً من دوست دارم دکمه شلیک کردن را در سمت چپ و بالای آنالوگ حرکت کردن قرار دهم. بدین صورت با شست راست خود هدف گیری نموده و با شست چپ شلیک می‌کنم. شاید تنظیمات عجیبی باشد ولی برای من جواب می‌دهد.

در این حالت، برتریی که نصیب شما شده این است که می‌توان از دقت بیشتری هنگام نشانه‌گیری بهره برده و پشت سر هم دشمنانتان را هدشات کنید. نکته منفی این تنظیمات نیز عدم قابلیت حرکت و جابجایی هنگام تیراندازی است.

این بدین معنی بوده که تنظیمات ذکر شده برای دنیای سریع مولتی‌پلیر کارایی ندارد، اما از سوی دیگر می‌توان از آن در بخش داستانی و تک نفره که سرعت گیم‌پلی در آن بسیار کمتر است، به خوبی بهره گرفت. این تنظیمات برای مأموریت‌هایی چون Turret ،Breach و Sniper نیز کاملاً بی‌نقص می‌باشد، زیرا در این دسته مراحل شما اصلاً قابلیت حرکت کردن ندارید.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

شما همچنین می‌توانید از سومین تنظیمات کنترل موجود در بازی Modern Combat 5: Blackout بهره گرفته و آن را امتحان کنید. برای استفاده از این حالت کنترل، در منوی تنظیمات روی Controls کلیک نموده و سپس زیر عکس گوشی تلفن، روی گزینه ۳ کلیک نمایید. در این حالت شما با آنالوگ سمت چپ جابجا شده، با کمک آنالوگ سمت راست نشانه‌گیری کرده و با کلیک در مرکز صفحه شلیک می‌کنید. شاید این تنظیمات کمی آشفته‌تر باشد، اما اگر به آن عادت نمایید، عملکرد خوبی با آن خواهید داشت.

اما اگر واقعاً در انجام این بازی به مشکل برخورده‌اید، گزینه «شلیک خودکار» (auto-shoot) را فعال کنید. حال هرگاه نشانه‌تان روی یک دشمن برود، سلاح شما به صورت خودکار شلیک خواهد نمود. البته این تنظیمات فقط برای بخش تک نفره در نظر گرفته شده و بازی را نیز بسیار آسان می‌کند، اما می‌تواند برای تازه‌کاران گزینه مناسبی باشد.

راهنمای بازی Humankind
خواندن

نهایتاً باید بگوییم که قابلیت فعال کردن تنظیمات «gyroscope» و نشانه‌گیری با گوشی خود را نیز دارید که برای افرادی که دوست دارند گوشیشان را بالا و پایین کنند خوب است. همچنین اگر فکر می‌کنید همانند یک هواپیما، بالا به معنای پایین و پایین به معنای بالا است، بازی تنظیمات «محور Y برعکس» (Invert Y-axis) را نیز برای شما در نظر گرفته.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

نکاتی برای میدان نبرد

می‌خواهید مهم‌ترین نکته به هنگام تجربه بخش تک نفره بازی Modern Combat 5: Blackout را بدانید؟ وقتی پشت یک مانع کوتاه بنشینید، شما عملاً ضدگلوله خواهید بود. جالب اینجاست که از همین موقعیت شما هنوز امکان شلیک به تمامی دشمنان را داشته و این تنها دشمنان هستند که نمی‌توانند به شما آسیب برسانند.

به آرامی میان این نوع سنگرها جابجا شدن و شلیک کردن به دشمنانی که از سنگرهای خود بیرون می‌آیند (انگاری که مشغول انجام نسخه‌ای از بازی Virtua Cop هستید) می‌تواند شما را از هر مرحله‌ای در بخش تک نفره بازی عبور دهد.

برای کمک جهت اجرای هر چه بهتر این نقشه، توصیه می‌کنیم گزینه «دویدن خودکار» (Auto Sprint) را از درون تنظیمات غیرفعال کنید. شاید پس از آن لازم باشد تا برای دویدن به صورت دستی دکمه آن را فشار دهید، اما دست کم در این حالت دیگر شخصیت شما به صورت اتفاقی نمی‌ایستد و از سنگر خارج نمی‌شود.

همچنین گزینه «نشستن خودکار» (Auto Crouch) نیز در بخش تک نفره وجود داشته که با نزدیک شدن شما به یک سنگر، شخصیت بازی به صورت خودکار پشت آن نشسته و کاور می‌گیرد. در ادامه می‌توانید چندین نکته دیگر برای این بخش را مطالعه کنید:

راهنمای بازی PUBG - بهترین اسلحه‌های بازی
خواندن

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

میزان دقت شما – که به وسیله اندازه ضربدر نشانه‌تان به نمایش در می‌آید – بسته به عملکردتان تغییر خواهد کرد. در حالت دویدن دقت شما خیلی بد است. هنگام راه رفتن کمی بهتر می‌شود اما هنوز عالی نیست. زمانی که ثابت ایستاده باشید از دقتی معمولی برخوردار خواهید بود. موقع نشستن دقت‌تان بی‌نظیر بوده و در صورت استفاده از یک دوربین یا نشانه آهنی، دقت شما بی‌نقص خواهد بود.

شما همچنین می‌توانید از پشت دیوار یا سایر اشیاء به دشمنان شلیک نمایید. در این حالت نیز اگر نشانه‌تان قرمز رنگ شد، بدین معنا بوده که تیر شما می‌تواند از مانع عبور نموده و به دشمن برخورد کند. از هواپیمای بی‌سرنشین (Drone) خود برای شناسایی دشمنان و علامت‌گذاری آن‌ها استفاده نموده و سپس از پشت اشیاء و دیوار، سر آن‌ها را نشانه بگیرید.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

به بشکه‌ها، قوطی‌های گاز و مخازن پروپان شلیک کنید تا با ایجاد یک انفجار دشمنان نزدیک در آن منطقه را از بین ببرید. بار دیگر با قرمز شدن نشانه‌تان هنگام قرارگیری روی این اشیاء از توانایی شلیک کردن به آن‌ها آگاه خواهید شد.

اگر متوجه شدید که برای یک مرحله یک نوع سلاح کاملاً اشتباه را برداشته‌اید، اسلحه‌تان را به تفنگ دستی تغییر داده (روی نشانگر میزان مهماتتان صفحه را به سمت چپ بکشید) یا یکی از سلاح‌های دشمنان را بردارید.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

افزایش سطح و بدست آوردن تجهیزات جدید

با پیشروی در بازی Modern Combat 5: Blackout شما امتیازات تجربه (XP) بیشتری بدست آورده و سطح‌تان را افزایش می‌دهید که نتیجه آن باز کردن تجهیزات جدیدی چون کلاس‌‌ها، سلاح‌ها، افزونه‌های سلاح، انواع نارنجک و گزینه‌های شخصی‌سازی خواهد بود.

راهنمای بازی Disco Elysium - نکاتی برای تازه‌کاران
خواندن

XP کلی با به پایان رساندن مراحل و انجام اهداف سه ستاره بدست می‌آید. شما قابلیت بازگشت به مراحل قبلی برای گرایند کردن XP را خواهید داشت، اما شایان ذکر بوده که هنگام تکرار مراحل، میزان XP دریافتی به صورت قابل توجه‌ای کاهش می‌یابد.

شما همچنین برای هر دشمنی که می‌کشید XP خواهید گرفت و مواردی چون هدشات، کشتن به وسیله انفجار، کشتن چندین دشمن در زمان کوتاه و انواع راه و روش‌های به قتل رساندن دشمنانتان XP بیشتری به شما خواهند داد.

پس از آن می‌رسیم به مدال‌ها – مانند مدال دقت (در یک مرحله دقت تیر‌اندازیتان بیش از ۵۰٪ باشد)، مدال تیر‌انداز دقیق (انجام ۵ هدشات)، مدال جلاد (کشتن ۱۰ نیروی دشمن) و مدال تیر‌انداز ماهر (کشتن سه نفر در دو ثانیه) – که هر کدام XP بیشتری به شما خواهند داد.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

هر سلاح دارای خط تجربه مخصوص خود بوده که با کشتن دشمنان توسط آن سلاح، پر خواهد شد. کشتن هر دشمن ۱۰ امتیاز به سلاح اضافه کرده و با جمع‌آوری امتیاز، می‌توان افزونه‌های اختیاری (چون لوله‌ تفنگ، دسته، دوربین و خشاب) برای آن سلاح باز نمود.

همچنین کشتن دشمنان در یک کلاس از سلاح‌ها (که در مجموع شامل تفنگ‌های تهاجمی، مسلسل، شات‌گان‌، تفنگ تک‌تیرانداز، موشک‌ اندازها و تفنگ‌های دستی می‌شوند) منجر به باز شدن سلاح‌های بعدی از همان کلاس خواهد شد.

راهنمای بازی Modern Combat 5: Blackout

و نهایتاً باید بگوییم که مهارت‌هایی نیز در بازی وجود دارند. این مهارت‌ها مختص هر کلاس بوده و می‌توان آن‌ها را در صفحه کلاس‌ها مشاهده کرد. باز کردن این مهارت‌ها به SP نیاز داشته و باید به ترتیب خاصی باز شوند (هرچند پس از باز کردن یک مهارت می‌توان در آینده آن را به رتبه ۲ نیز ارتقاء داد).

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring (قسمت اول)
خواندن

شما با افزایش سطح، تمام کردن بعضی مأموریت‌های نشان داده شده در نقشه (دریافت SP برای هر مأموریت فقط یکبار کار خواهد کرد) و به کامل کردن بعضی رویدادها، SP بدست می‌آورید.

منبع
PocketGamer
عضویت
اطلاع از
guest

29 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
مرتضی
مرتضی
2 سال قبل

سلام چطوری میتونم تو بازی بمباران هوایی انجام بدم؟

كيوان
كيوان
Reply to  مرتضی
6 ماه قبل

سلام فکر کنم فقط توی قسمت مالتی پلیر اجازه استفاده از بمباران هوایی دارید که اونم توی سمت راست مشخص شده

سعید
سعید
1 سال قبل

سلام چجوری موشک بگیریم زده ساپورت

امیرعلی
امیرعلی
3 سال قبل

بچه ها منو اد کنید باهم بازی کنیم
amirali-gamer

سامی
سامی
2 سال قبل

چطور میتونم ایمیلی که وارد بازی مدرن کمبات ۵ شدم فراموشش کردم

رابیارم

سجاد
سجاد
2 سال قبل

سلام خسته نباشید میخواستم ببینم خط افقی و عمودی نمودار قدرت سلاح بیانگر چیه، ریت یا دقت نشانه گیریو نمیگما فقط نمودارو نمیدونم چیه

سجاد
سجاد
2 سال قبل

سلام یه سوال منظور اعداد روی خط عمودی و افقی نمودار هر سلاح بیانگر چیه

گوساله
گوساله
Reply to  سجاد
2 سال قبل

دمجو نشون میده

دانیال
دانیال
2 سال قبل

اگه سیصد سکه عقاب بدیم،یکی از شخصیت های ویژه رو بخریم،برا همیشه میمونه،یا موقته؟

گوساله
گوساله
Reply to  دانیال
2 سال قبل

همیشگیه. به نظر من کلاس ساپر بخر.

امیررضا
امیررضا
Reply to  دانیال
1 سال قبل

برای همیشه هست

اسماعیل
اسماعیل
2 سال قبل

چگونه میتوانیم دیتاشو دان کنیم

امیرحسین
امیرحسین
2 سال قبل

سلام من ساعت ۱۲ شب این بازی نسخه versus رو برای پی سی دانلود کردم اما موقع اتصال به سرور ارور میده اینترنت وجود ندارد با وی پی ان هم رفتم مشکل حل نشد لطفا بگید مشکل از خود بازیه؟ به ایمیلم پیام بدید.

محمد
محمد
Reply to  امیرحسین
1 سال قبل

منم همین مشکلو پیدا کردم راهی پیدا کردی ؟

مهدی
مهدی
2 سال قبل

سلام .من بعد از حدود ۴ سال بازی رو دوباره نصب کردم و اکانتی گوگل رو هم وارد کردم اما سیو بازی قبلی برنگشت
همین مشکل رو با آسفالت ۸ هم دارم کسی دلیلش رو میدونه
اچیومنتها هست اما تمام اسلحه ها که باز کرده بودم رو اصلا ندارم
کلا انگار باید از صفر شروع کنم

کیان
کیان
Reply to  مهدی
1 سال قبل

فکر کنم باید وارد حساب ماکروسافت بشی . البته مطمئن نیستم موبایل اینطوری باشه اما با کامپیوتر بازی کنی اینطوریه که توی ماکروسافت ثبت نام میکنی و بازی در حساب ماکروسافت سیو میشه

مهدی
مهدی
1 سال قبل

Event activeچگونه کنیم

بهزاد
بهزاد
1 سال قبل

سلام مرحله BATTLE PASS رو چطوری پر کنم؟ ?

ریحانه
ریحانه
1 سال قبل

سلام من این بازی رو در گوشی ام نصب کردم ولی خطا میدع همه چی اش هم پر کردم بازی دارع میاد خطا میده

محمد
محمد
1 سال قبل

سلام من بازیو اپدیت کردم بعد باز که میکنم میزنه در حال دانلود ولی دانلود نمیکنه همونجا گیر کرده میشه راهنمایی کنید؟

H. R
H. R
11 ماه قبل

توی یه قسمتای ستاره ها گفته شده more melee kill من ترجمه کردم نوشته یه کشتار غوغا بدست آورید معنیش چی هستش میخام سه ستاره بشه ولی این یه دونه درخواست یا شرط نمیزاره

سروش
سروش
8 ماه قبل

آقا تنظیمات کنترل من رفته رو دسته بلد نیستم چطور بیارمش رو گوشی چیکار کنم

عرب
عرب
Reply to  سروش
4 ماه قبل

اقا چجوری از رو دسته به گوشی فعال کنم
بازیم رو دسته فعاله

كيوان
كيوان
6 ماه قبل

سلام من تو مرحله پنجم the hunt قسمت چهارمش گیر کردم همون قسمتی که اول اجازه شلیک رو با میده و بعد باید با دوربین جاسوسی کنی من نمیتونم مرحله رو رد کنم کسی میتونه بهم کمک کنه ممنون میشم ?

محمد
محمد
Reply to  كيوان
6 ماه قبل

سلام همین موقع که اسنایپرها رو کشتی یا ماشین میاد بعد از جاسوسی به محض اینکه ماشین رفت همینجوری الکی یه تیر شلیک کن تا دشمن متوجه بشه بعد دوباره اسکوپ رو میاره دیگه شروع کن به کشتن دشمن

كيوان
كيوان
6 ماه قبل

سلام چطوری melee kill رو انجام بدم میشه راهنمایی کنین

عرفان
عرفان
6 ماه قبل

ببخشید رویداد یا معموریت های که جایزه یا زره میده رو چگونه برم پر نمیشه

میلاد
میلاد
6 ماه قبل

دوستان کسی میدونه افرادی ک بمب دستشونه رو چجوری باید کشت؟وقتی میکشمشون فیلد میشم

nafas_e_x_o
nafas_e_x_o
Reply to  میلاد
1 ماه قبل

باید به بمب توی دستش شلیک کنی

دکمه بازگشت به بالا
29
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن
بستن