راهنمای بازی

راهنمای بازی Need for Speed Heat – نکاتی ساده که باید در ذهن خود بسپارید

۹ نکته کلیدی برای تجربه بازی

Need for Speed Heat ساخته جدید استودیوی Ghost Games و شرکت EA، هم‌اکنون قابل تهیه بوده و وعده مسابقات جذاب و تعقیب و گریزهای نفسگیر را به واقعیت تبدیل کرده است. به لطف قابلیت دسترسی زود هنگام (Early Access) با استفاده از سرویس‌هایی چون EA Access و Origin Access، افرادی زیادی مدت زمان قابل توجه‌ای را در خیابان‌های Palm City گذرانده‌اند، اما حال با عرضه جهانی این عنوان، بازیکنان بیشتری می‌توانند این بازی سرگرم کننده را تجربه نمایند.

برای کمک به تجربه شما به هنگام شروع این بازی، ما لیستی از نکات ساده و کلیدی در مورد Need for Speed Heat را گرد‌آوری نموده‌ایم، که در ادامه می‌توانید آن‌ها را مطالعه کنید.

دریفت کردن

دریفت کردن (Drifting) در عنوان Need for Speed Heat با سایر عناوین سبک ریسینگ تفاوت دارد. بجای ترمز گرفتن در دل یک پیچ برای انجام دریفت، در این عنوان شما باید پس از رسیدن به یک پیچ ابتدا دکمه R2/RT را رها کرده و سپس به هنگام پیچاندن فرمان، دوباره دکمه R2/RT را فشار دهید. این نوع دریفت کردن یک مکانیزم خاص اما ساده بوده، که عادت کردن به آن ممکن است کمی زمان ببرد. پس توصیه ما این بوده که در ابتدای بازی مقداری از وقت خود را به تمرین این ویژگی اختصاص دهید – در دنیای باز این عنوان جابجا شده و تا زمانی که به این مکانیزم عادت نکرده‌اید آن را تمرین نمایید – زیرا با پیشروی در بازی، از این قابلیت زیاد استفاده خواهید کرد.

ریسک و پاداش

عنوان Need for Speed Heat از دو روی متفاوت برخوردار است – مسابقه در روز و مسابقات شبانه. در طول روز تمامی مسابقات انجام شده قانونی بوده پس نیازی نیست نگران سایر ماشین‌های موجود در جاده یا تعقیب شدن و دستگیری توسط پلیس باشید. اما شب هنگام قضیه کاملا فرق دارد، زیرا باید با ترافیک (نسبتا سبک) جاده‌ها کنار آمده و از دست پلیس‌هایی که گاها مسابقات خیابانی شما را خراب می‌کنند، بگریزید. مسابقات شبانه یک نوع سیستم ریسک و پاداش جالب را به شما ارائه می‌دهند، زیرا هرچه درجه Heat شما بالاتر برود – که بسته به میزان خرابکاری شما یا میزان مسابقاتتان در یک شب افزایش می‌یابد – ضریب جایزه نهایی دریافتی شما نیز چندین برابر خواهد شد. پس بدون شک انگیزه کافی برای خرابکاری در این بخش را خواهید داشت – اما باید حواستان جمع باشد، زیرا با افزایش درجه Heat شما، پلیس‌ها نیز در تعقیب خود مصمم‌تر شده و در صورت دستگیری شما توسط آن‌ها، نه تنها ضریب جایزه خود را از دست می‌دهید، بلکه از لحاظ مالی نیز ضربه خواهید خورد.

مسابقات شبانه

با انجام مسابقات در طول روز شما پول (Bank) بدست آورده، که می‌توانید از آن برای خریدن ماشین یا قطعات جدید استفاده نمایید، در حالی که مسابقات شبانه باعث افزایش شهرت (Rep) شما شده که ماشین‌ها، فطعات و مسابقات جدید را برای شما باز می‌کنند. ناگفته مشخص است که شما باید تمرکز خود را بر روی مسابقات شبانه بگذارید. البته بدون شک شما به مسابقات در طول روز نیز نیاز دارید زیرا بدون پول نمی‌توانید چیزی خریداری کنید، اما از آنجایی که این مسابقات شبانه و شهرت شما هستند که قطعات جدید را باز می‌کنند، تمرکز بر روی آن‌ها یک عمل طبیعی است زیرا اگر چیزی برای خریدن باز نکرده باشید، پول به خودی خود کارایی خاصی برای شما ندارد.

خانه‌های امن

خانه‌های امن متعددی در سراسر Palm City وجود داشته و کاربرد آن‌ها دقیقا به همان صورتی است که تصور می‌کنید – در طول روز می‌توانید با استفاده از این خانه‌های امن در سراسر نقشه سفر سریع انجام دهید و شبانگاه این مکان‌ها تنها نقاط امن شما به هنگام فرار از دست پلیس هستند. شما همچنین می‌توانید در خانه‌های امن میان حالت شب و روز جابجا شوید. البته باید بگوییم که شما ابتدا باید این مکان‌ها را باز کنید، که می‌توانید صرفا با رفتن به هر یک از این خانه‌ها به این مهم دست یابید. پس توصیه می‌کنیم به هنگام شروع بازی ابتدا با ماشین‌ خود به تمامی این نقاط رفته و خانه‌های امن را فعال نمایید، این مکان‌ها از قبل در نقشه شما مشخص شده‌اند پس تنها کاری که باید انجام دهید، رانندگی کردن به هر یک از این نقاط است. فعال کردن تمامی خانه‌های امن زمان زیادی از شما نخواهد گرفت.

پمپ گازها

پمپ‌های گاز تقریبا به اندازه خانه‌های امن مهم هستند – هرچند برخلاف خانه‌های امن، پمپ‌های گاز بر روی نقشه شما مشخص نشده‌اند و با عبور از کنار هر یک از این ایستگاه‌ها، پمپ گاز مورد نظر بر روی نقشه شما پدیدار خواهد شد. چرا این پمپ‌های گاز مهم هستند؟ به دلیل اینکه عبور از هر یک از این مکان‌ها ماشین شما را کاملا تعمیر نموده و به وضعیت اولیه خود برمی‌گرداند، این موضوع از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده زیرا خطر آسیب دیدن ماشین شما همیشه وجود دارد، خصوصا در طول شب و تعقیب و گریزهای حساس. البته به یاد داشته باشید که هر شب تعداد دفعات محدودی می‌توانید ماشین خود را تعمیر کنید.

قابلیت تخریب

عنوان Need for Speed Heat با الهام‌گیری از سری بازی‌های Forza Horizon، اکثر اشیا موجود در محیط را تخریب‌پذیر کرده است. البته ساختمان‌ها، درختان تنومند یا پل‌های موجود در بازی تخریب‌پذیر نیستند، اما فنس‌ها، درختان کوچک، نرده‌ها و سایر اشیای کوچک‌تر موجود در بازی را می‌توانید با ماشین خود از بین ببرید. پس به هنگام مسابقه یا رانندگی در سطح دنیای بازی به صورت عادی، نیازی نیست زیاد نگران تصادف کردن با اشیای موجود در محیط باشید، زیرا به احتمال قوی شما شی مورد نظر را تخریب کرده و به راه خود ادامه خواهید داد.

ارتقا قطعات

عنوان Need for Speed Heat تعداد بسیار زیادی گزینه برای ارتقا و شخصی‌سازی ماشین‌ها داشته، هرچند ممکن است شما وسوسه شوید تا تمامی پول‌های خود را در راه خریدن ماشین‌های جدید صرف کنید (ماشین‌ها در این عنوان با پیشروی در بازی باز خواهند شد). در حالی که مطمئنا ایده خوبی بوده تا دو سه ماشین متفاوت برای خود تهیه نمایید، توصیه ما این است که اکثریت پول خود را بر روی بهبود ماشین‌های خود سرمایه‌گذاری کنید. بجای استفاده از پول خود برای خریدن یک ماشین جدید، آن را در راه خریدن قطعات و ارتقاهای تازه برای ماشینی که دارید مصرف نموده، بدین صورت بجای خریدن چندین قطعه برای چندین ماشین متفاوت، می‌توانید تمرکز خود را بر روی یک ماشین نهاده و آن را بهبود ببخشید. البته مطمئنا در موارد خاصی شما مجبور به تهیه یک وسیله نقلیه جدید خواهید شد، مثلا زمانی که برای انجام یک مسابقه به نوع خاصی از ماشین احتیاج دارید، اما حتی در چنین شرایطی، اکثر اوقات می‌توانید با خریدن قطعات جدید (یا استفاده از قطعاتی که پیش از این تهیه کرده‌اید)، ماشین خود را براساس شرایط موجود برای آن مسابقه تغییر دهید. خلاصه بخواهیم بگوییم، بجای خریدن ماشین جدید، تمرکز خود را بر روی خریدان قطعات و ارتقاهای متفاوت بگذارید.

فعالیت‌های موجود در دنیای بازی

دنیای باز موجود در شهر Palm City دارای فعالیت‌های مختلفی بوده که شما می‌توانید به هنگام گشت و گذار در محیط (خارج از مسابقات)، خود را با آن‌ها سرگرم کنید. از پیدا کردن خانه‌های امن و پمپ‌های گاز گرفته – که پیش از این در مورد آن‌ها سخن گفتیم – تا تله‌های سرعت، نابودی بیلبوردهای تبلیغاتی، چالش‌های دریفت، پرش‌های نمایشی، پیدا کردن نقاشی‌های خیابانی و موارد بسیار بیشتر. و در حالی که میزان لذت شما از هر یک از این موارد بستگی به علاقه‌تان به انجام تمام فعالیت‌های موجود در یک بازی دارد، بعضی از آن‌ها جوایز خوب و مفیدی برای شما به ارمغان خواهند آورد. فعالیت‌هایی چون نابودی بیلبوردها و یافتن و از بین بردن فلامینگوها، میزان کمی پول و شهرت برای شما فراهم می‌کنند، پس توصیه می‌کنیم به هنگام مشاهده این موارد در دنیای بازی، آن‌ها را از بین ببرید. اینگونه فعالیت‌ها می‌توانند به پیشروی شما در بازی کمک نمایند.

چالش‌های راننده

یکی دیگر از راه‌های موجود برای بدست آوردن پول و شهرت انجام چالش‌های راننده (Racer Challenges) می‌باشد. شما می‌توانید این چالش‌ها را در گاراژ یا خانه‌های امن انتخاب کنید. تعدادی از این چالش‌ها مختص روز یا شب بوده، در حالی که تعدادی دیگر را می‌توان در هر دو زمان انجام داد و این دسته از چالش‌ها، پاداش بیشتری برای شما به همراه خواهند داشت. همچنین با به پایان رساندن تمامی چالش‌های موجود برای یک زمان خاص (به عنوان مثال تمام چالش‌های مختص روز)، بازی پاداش بسیار بزرگ‌تری به شما خواهد داد. شایان ذکر است که اکثر این چالش‌ها فعالیت‌هایی هستند که شما می‌توانید به سادگی در طول بازی معمولی خود انجام دهید. پس هر موقع از یک گاراژ می‌خواستید به دنیای باز این عنوان بروید، توصیه می‌کنیم ابتدا چندین چالش مختلف و مطابق با زمان بازی را برداشته و سپس رانندگی خود را آغاز کنید.

دیگر مطالب مرتبط با Need for Speed Heat:

بررسی بازی Need For Speed Heat
خواندن
راهنمای Need for Speed Heat - بهترین راه‌ برای پول در آوردن
خواندن
راهنمای Need for Speed Heat - معرفی سریع‌ترین ماشین‌ها
خواندن
منبع
GamingBolt
عضویت
اطلاع از
guest
27 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن