راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل لیون (قسمت اول)

سفری از قاره‌ی آمریکا تا قاره‌ی کهن (از مقدمه تا پایان فصل دوم)

در راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 تلاش شده تا تک‌تک مراحل بازی رزیدنت اویل ۶ توضیح داده شده و راهنمایی جامع برای بازی رزیدنت اویل ۶ تقدیم شما گردد. در ادامه با راهنمای بازی Resident Evil 6 (اویل ۶) همراه ما شوید.


بازی Resident Evil 6 یک عنوان در سبک شوتر سوم شخص محسوب می‌شود که به بازیکنان اجازه می‌دهد تا از طریق سه کمپین متفاوت، کنترل سه شخصیت «لیون اس کندی» (Leon S. Kennedy)، «کریس ردفیلد» (Chris Redfield) و «جیک مولر» (Jake Muller) را در دست گرفته و با گروهی که در پشت چند حمله‌ی بیوتروریستی قرار دارد مبارزه کنند؛ هر یک از این شخصیت‌ها توسط فرد دیگری همراهی می‌شوند که به آن‌ها در پیمودن مسیرشان کمک می‌کنند؛ این افراد عبارتند از:

  • «هلنا هارپر» (Helena Harper) به عنوان همراه لیون
  • «پیرز نیوانز» (Piers Nivans) به عنوان همراه کریس
  • «شری برکین» (Sherry Birkin) به عنوان همراه جیک

تمامی سه کمپین بازی و شخصیت‌های آن، در نقطه‌ای از داستان به هم می‌رسند. با به پایان رساندن هر سه کمپین گفته شده، کمپین دیگری برای بازیکنان باز خواهد شد که امکان اجرای بازی توسط شخصیت مرموز «ایدا وانگ» (Ada Wong) را برای آن‌ها فراهم خواهد کرد، شخصیتی که در زمان پشت سر گذاشتن حوادث سه کمپین اصلی، رفتارهای متمایز و متضادی را از او مشاهده خواهیم کرد! در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل لیون nv بازی Resident Evil 6 خواهید بود و در مقالات دیگری، راهنمای مربوط به مراحل کریس، جیک و ایدا را مشاهده می‌کنیم.

پیش از راهنمای مراحل مربوط به لیون، مروری کوتاه بر داستان بازی Resident Evil 6 خواهیم داشت:

داستان بازی

در تاریخ ۲۴ دسامبر سال ۲۰۱۲، جیک مولر به عنوان پسر «آلبرت وسکر» (Albert Wesker) و عضو ارتش آزادی خواه «ادونیا» (Edonia)، در جریان یک حمله‌ی بیوتروریستی به این شهر، گریخت و با «شری برکین» (Sherry Birkin) به عنوان یکی از مامورین «واحد عملیات امنیتی» (Division of Security Operations یا به اختصار DSO که یک سازمان ضد بیوتروریستی بوده و تحت نظر دولت فدرال ایالات متحده قرار دارد.) و همچنین یکی از بازماندگان حوادث «شهر راکون» (Raccoon City) همراه شد؛ خیلی زود جیک متوجه می‌شود که شری قصد دارد تا از او جهت ساخت یک واکسن جهت مقابله با ویروس جدیدی که در جهان پخش شده استفاده کند؛ در واقع جهت ساخت واکسن مورد نظر، به خون آلبرت وسکر نیاز است اما چون او در پی حوادث بازی Resident Evil 5 کشته شد، شری اکنون به سراغ جیک، به عنوان پسر وسکر و کسی که خون او را در رگ‌های خود دارد آمده است. پس از موافقت جیک جهت همکاری با شری، آن‌ها توسط یک هیولای بزرگ به نام «اوستانک» (Ustanak) که حاصل یک سلاح بیولوژیکی است مورد حمله قرار می‌گیرند.

در همین زمان، «ائتلاف ارزیابی امنیت بیوتروریسم» (Bioterrorism Security Assessment Alliance یا به اختصار BSAA) گروهی به رهبری کریس ردفیلد و پیرز نیوانز را جهت مبارزه با مردم محلی آلوده شده به ویروس اعزام می‌کند، اما آن‌ها توسط سرکرده‌ی گروه «نئو آمبرلا» (Neo Umbrella) که در پشت حملات بیوتروریستی قرار دارد، مورد حمله قرار گرفته و در نتیجه، او شش نفر از اعضای گروه BSAA را بوسیله‌ی دستگاهی که ویروس «سی» (C) را در هوا پخش می‌کند، به این ویروس مبتلا کرده که در نهایت موجب مرگشان می‌شود؛ پس از وقوع این حادثه، کریس خود را تبعید کرده و از سازمان BSAA کنار کشیده و به مرور زمان دچار فراموشی می‌شود. از سوی دیگر، شری و جیک که در ادامه‌ی مسیر خود به کوهستان می‌رسند، توسط ایدا دستگیر شده و به مدت شش ماه در بند او می‌مانند.

200

در تاریخ ۲۹ ژوئن سال ۲۰۱۳، «آدام بنفورد» (Adam Benford) به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده‌ی آمریکا تلاش می‌کند وقایعی که در پشت پرده‌ی حوادث مربوط به شهر راکون که در سال ۱۹۹۸ روی دادند را فاش و با مردم به اشتراک بگذارد، چراکه طبق مذاکرات دولت و شرکت «آمبرلا» (Umbrella)، این شرکت موافقت می‌کند که دست از آزمایشات بیوتروریستی خود بکشد؛ اما در همین زمان، شهر «تال اوکس» (Tall Oaks) که در نزدیکی محل سخنرانی رئیس جمهور (دانشگاه آیوی) قرار داشت، مورد حمله‌ی بیوتروریستی قرار گرفته و در نتیجه‌ی آن، رئیس جمهور به ویروس سی آلوده می‌شود و لیون اس کندی به عنوان یکی از مامورین DSO و همچنین بازمانده‌ی دیگری از شهر راکون، و همچنین هلنا هارپر به عنوان مامور سرویس مخفی آمریکا، مجبور می‌شوند که رئیس جمهور را بکشند؛ پس از این حادثه، آن دو با ایدا وانگ روبرو شده و بوسیله‌ی اطلاعاتی که از او دریافت می‌کنند، متوجه می‌شوند که «درک سیمونز» (Derek Simmons) به عنوان مشاور امنیت ملی با گروه نئو آمبرلا که مسئولیت حمله به شهر تال اوکس را بر عهده گرفته، همکاری کرده است. بنابراین لیون و هلنا، سیمونز را تا چین و شهر ساحلی «لانشیانگ» (Lanshiang) تعقیب می‌کنند. در گوشه‌ی دیگری از شهر لانشیانگ، جیک و شری که در زندان ایدا قرار داشتند، موفق به فرار می‌شوند.

پس از شروع حملات مجدد، پیرز به سراغ کریس رفته و او را متقاعد می‌کند که بار دیگر با سازمان BSAA همکاری کند؛ کریس با پیشنهاد پیرز موافقت کرده و هر دو به عنوان یک تیم جدید، به شهر لانشیانگ که تحت یک حمله‌ی بیوتروریستی قرار گرفته اعزام می‌شوند. کریس که به مرور زمان حافظه‌ی خود را بدست می‌آورد، تصمیم می‌گیرد تا از ایدا بدلیل نابودی تمام گروهش انتقام بگیرد. کریس و پیرز در ادامه‌ی پیشرویشان، با ایدا روبرو می‌شوند اما مداخله‌ی لیون (رابطه‌ی عاطفی خاصی میان لیون و ایدا وجود دارد.)، فرصتی را برای ایدا فراهم کرد تا فرار کند. پس از آنکه کریس و پیرز، لیون را از وقایع پیش آمده مطلع کردند، ایدا را تا یک هواپیما دنبال کرده و موشک‌های کروزی که با ویروس سی پر شده‌اند را نابود می‌کنند.

در ادامه‌ی داستان بازی، لیون، هلنا، شری و جیک، سیمونز را پیدا کرده و با توجه به شرایطی که در آن قرار می‌گیرند، شری تصمیم گرفته تا لیون را در جریان اهمیت خون جیک جهت ساخت یک واکسن ضد ویروس قرار دهد. پس از آنکه لیون و هلنا، سیمونز را محاصره می‌کنند، او اعتراف می‌کند که رئیس جمهور را بدلیل امنیت ملی کشته و سپس در حالیکه شری و جیک دوباره اسیر می‌شوند، سیمونز بدلیل انتقال ویروس سی به بدنش، تغییر شکل داده و به یک موجود وحشی تبدیل می‌شود. در حالیکه لیون و هلنا تلاش نموده تا شهر را ترک کنند، کریس به آن‌ها خبر می‌دهد که یکی از موشک‌های کروز به سمت شهر شلیک شده و دیگر قابلیت توقف آن وجود ندارد؛ در همینجا لیون هویت واقعی جیک را برای کریس فاش کرده و از او می‌خواهد تا به یک سکوی نفتی رفته و جیک و شری را از آنجا نجات دهد. با همکاری ایدا، لیون و هلنا موفق می‌شوند که سیمونز را نابود کنند.

در سکوی نفتی، کریس و پیرز به زیر زمین رفته و پیش از حمله‌ی یک موجود جهش یافته به نام Haos، شری و جیک را آزاد می‌کنند. در حالیکه آن‌ها بر اثر حمله‌ی Haos به شدت زخمی شده‌اند، پیرز تصمیم می‌گیرد تا جهت حفظ جان کریس، خود را به ویروس سی مبتلا و با هیولایی که در برابر آن قرار گرفته‌اند مبارزه کند و در نهایت موفق می‌شود که پیش از تخلیه‌ی کامل، Haos را شکست دهد اما بدلیل آگاهی پیرز از بدتر شدن وضعش، خود را قربانی کرده و کریس را درون محفظه‌ی فرار قرار داده و سپس از توانا‌یی‌هایش جهت نابودی کل پایگاه استفاده می‌کند؛ همزمان جیک و شری از موقعیتی که در آن قرار داشتند فرار نموده و اوستانک را نابود می‌کنند.

201

با نزدیک شدن به پایان بازی، زمان آن رسیده تا سر از معمایی که در پشت رفتار دو گانه‌ی ایدا قرار داشت سر درآوریم؛ با آنکه او همواره زن مرموزی در داستان‌های Resident Evil بوده و در هر حادثه‌ای بدنبال کسب منافعی است، اما در این بازی، در برخی مواقع شاهد رفتاری از سوی او بودیم (نظیر آلوده کردن افراد گروه BSAA) که با شخصیت ایدا همخوانی نداشتند! دلیل این موضوع، وجود دو ایدا در دنیای این بازی است! یکی از این ایداها در واقع همزاد ایدای اصلی است؛ ایدای تقلبی، یک دانشمند به نام «کارلا رادامس» (Carla Radames) بوده که به اجبار سیمونز، خود را به شکل ایدا درآورده است.

در ادامه‌ی بازی، کارلا تصمیم می‌گیرد تا جهت شکست ایدا، دوز بالایی از ویروس سی را به خود تزریق کند اما در نهایت کشته می‌شود. پس از آنکه ایدا به لیون و هلنا در نبردشان با سیمونز کمک می‌کند، به آزمایشگاهی که همزادش در آن ساخته شده بود رفته و آنجا را نابود می‌نماید و پس از زنگ خوردن تلفنش، کار جدیدی که به او پیشنهاد می‌شود را می‌پذیرد.

در پایان، لیون و هلنا از همکاری با سازمان‌های که برایشان کار می‌کردند دست می‌کشند. کریس در سازمان BSAA باقی مانده تا به مبارزه‌ی خود با حملات بیوتروریستی ادامه دهد، گرچه او همچنان احساس گناهی نسبت به افراد زیر دست کشته شده‌اش، مخصوصاً پیرز دارد. شری به همکاری خود با DSO ادامه داد و جیک نیز تحت نظر و پوشش سازمان BSAA، زندگی جدیدی را همزمان با مبارزه با حملات بیوتروریستی و سلاح‌های بیولوژیکی در کشورهای توسعه نیافته در پیش گرفت.

202

در ادامه نیز راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 را مشاهده می‌کنید.

راهنمای مراحل بازی

مقدمه

این مرحله بیشتر جنبه‌ی آموزش کلیدها و آموختن روش اجرای بازی را دارد، پس نگران این موضوع نباشید که چرا بازی در وسط یک هرج و مرج شروع شده و چرا سازندگان انقدر سریع شما را در میدان نبرد با زامبی‌ها قرار داده‌اند! شما در اینجا تنها با روش اجرای بازی و کلیدهایی که در طول داستان به آن‌ها نیاز خواهید داشت آشنا شده و در ادامه و مراحل بالاتر، مجدداً به این مرحله باز خواهید گشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 303

به محض بیدار شدن از خواب، با حرکت دادن آنالوگ دسته‌ی خود، به اطراف نگاه کرده و سپس با فشردن سریع کلید A، به هلنا کمک کنید تا بلند شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 304

زمانی که به داخل ساختمان رسیدید، به سمت چراغ روشن رفته و کلیدهای نمایش داده شده برروی صفحه نمایش را بفشارید. برای باز کردن دری که راهتان را مسدود کرده، کلید X را در زمان قرار گرفتن اشاره‌گر برروی قسمت درخشان دایره بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 305

زمانی که خود را به سمت دیگر رساندید، به سمت جلو حرکت کرده تا به مکانی برسید که لیون، هلنا را برروی زمین قرار می‌دهد. اکنون وظیفه‌ی شما این است که چیزی را برای درمان هلنا پیدا کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 306

آیتم مورد نیاز برای درمان هلنا را در خودروی خراب نزدیکتان خواهید یافت. شیشه را با استفاده از کلید A شکسته و سپس با فشردن کلید X، گیاه سبز را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 307

اکنون باید این گیاه سبز را به هلنا برسانید؛ کلید Y را بفشارید تا وارد منوی بازی شده و سپس گیاهان را با هم ترکیب کرده و آن‌ها را در جعبه‌ی قرص خود قرار دهید (برای این کار کافی است که چه حالا و چه در آینده، کلید A را بفشارید).

Resident Evil 6 Walkthrough 308

زمانی که کارتان تموم شد، با فشردن کلید Y از منو خارج شده و با فشردن کلید RB دارو را به هلنا بدهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 309

متاسفانه پیش از آنکه هلنا بتواند دارو را بگیرد، اولین زامبی‌ای که در این بازی با آن مواجه می‌شوید، در پشت سرتان ظاهر می‌شود؛ باید به سرعت به این زامبی شلیک کنید، برای این کار، کلید LT را فشرده و نگهدارید و پس از هدق قرار دادن سر زامبی، با فشردن کلید RT او را بکشید. اگر این موجود به شما حمله کرد، به سرعت آنالوگ را حرکت دهید و کلید نشان داده شده برروی صفحه نمایش را در زمان مناسب بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 310

زمانی که مبارزه‌ی شما به پایان رسید، گیاه را به هلنا داده و به راه خود ادامه دهید. مسیر درست از طریق مسیریاب بازی به شما نشان داده خواهد شد، جهت استفاده از مسیریاب، کلید LB را فشرده و نگهدارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 311

به راه خود تا زمان خروج از ساختمان و ورود به خیابانی ادامه دهید که تحت کنترل زامبی‌ها قرار دارد!

Resident Evil 6 Walkthrough 312

باید مسیر را به سمت جلو ادامه داده و تمام زامبی‌هایی که در مسیرتان قرار می‌گیرند را بکشید. امکان کشتن زامبی‌ها از طریق شلیک مستقیم به آن‌ها (شلیک به سر موثرترین و سریعترین روش کشتن آن‌ها است.) یا استفاده از خنجر (با فشردن کلید RT قابلیت استفاده از خنجر را خواهید داشت که معمولاً جهت حفظ مهمات استفاده می‌شود.) امکان‌پذیر است. بر سر راه خود، با مهماتی برروی زمین برخورد می‌کنید، با فشردن کلید X آن‌ها را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 313

پس از مدتی، شاهد سقوط هواپیمایی در خیابان خواهید بود، در این موقعیت، باید به سرعت دویده تا از کشته شدن لیون جلوگیری کنید، برای این منظور از کلید A استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 314

زمانی که به هلیکوپتر رسیدید، دستوراتی که برروی صفحه نمایش می‌آیند را دنبال کنید و کلید‌های نمایش داده شده را به سرعت و در زمان صحیح بکار ببرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 315

پس از فرود، کلیدهای X و A را با هم فشرده تا کنترل لیون را بدست بگیرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 316

به سمت در حرکت کرده، آن را باز و از روی نرده بپرید. کمی جلوتر این مرحله از بازی به پایان خواهد رسید.

فصل اول: «دانشکده» (The Campus)

Resident Evil 6 Walkthrough 1

پس از مرگ رئیس جمهور، به سمت جلو حرکت کرده تا به سالن بزرگی برسید که در آن تعداد زیادی میز وجود دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 2

به سمت پلکانی که در سمت راست قرار دارد رفته و از آن پایین بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 3

پس از رسیدن به پایین پله‌ها، مردی را مشاهده می‌کنید که به سرعت از جلوی شما رد می‌شود، بدنبال او رفته و از میان میزها، بدنبال راهی جهت عبور و پیشروی بگردید.

Resident Evil 6 Walkthrough 4

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده تا به درب پشتی آشپزخانه برسید؛ در را باز کرده و با مردی که در آنجا مخفی شده صحبت کنید؛ پس از صحبت با این مرد، متوجه خواهید شد که او بدنبال دخترش می‌گردد که در جایی در داخل ساختمان گم شده است.

Resident Evil 6 Walkthrough 5

پس از مکالمه‌ی کوتاهی با مرد داخل آشپزخانه، لیون و هلنا تصمیم می‌گیرند تا در پیدا کردن دختر این مرد به او کمک کنند. به سالن بزرگ بازگشته، به سمت در مشخص شده رفته و از آن عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 6

پیش از آنکه مسیر خود را به سمت راست ادامه دهید، از پلکان واقع شده در سمت چپ بالا بروید. در انتهای راهرو، جسد مردی را پیدا خواهید کرد که در کنار او یک اسپری درمانی قرار دارد، آن را بردارید؛ این اسپری موجب افزایش قابل توجه میزان سلامت شخصیت‌های بازی خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 7

با ادامه‌ی بازی به دری خواهید رسید که برروی آن علامت یک کف دست خونی قابل مشاهده است، دختری که بدنبال او بودید در پشت این در قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 8

حال باید تا رسیدن به آسانسور، این پدر و دختر را همراهی کنید؛ در مسیر خود به یک راهرو می‌رسید که تکه‌هایی چوب آن را مسدود کرده‌اند، راهرو را بوسیله‌ی کلیدهای مشخص شده برروی صفحه نمایش باز کرده و به مسیر خود ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 9

زمانی که به آسانسور رسیدید و آسانسور شروع بکار کرد، ناگهان چراغ‌ها خاموش شده و در همین زمان، دختر که «لیز» (Liz) نام دارد و ظاهراً به ویروس آلوده شده، به زامبی تبدیل می‌شود و به شما حمله می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 10

برای رهایی از دست این زامبی، سریعاً کلید آنالوگ را حرکت داده و پس از آزادی از دست او، سرش را نشانه گرفته و او را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 11

زمانی که آسانسور از حرکت ایستاد، در را باز کرده و زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 12

تعدادی زامبی نیز در پارکنیگ قرار دارند که قادرید یا با شلیک گلوله یا با استفاده از خنجر آن‌ها را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 13

هدف شما در اینجا، دست یافتن به دری است که در گوشه‌ی سمت راست اتاقی بوده که در آن قرار دارید؛ پس از آنکه از این در عبور کردید، شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود که بعد از آن، خود را برروی یک پلکان مشاهده خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 14

پیش از بالا رفتن از پلکان، از روی جعبه‌هایی که در سمت چپ مشاهده می‌کنید مهمات را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 15

بعد از رسیدن به بالای پلکان، به سمت راست رفته تا وارد راهرویی شوید که شما را به سالن اجتماعات هدایت می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 16

وارد سالن اجتماعات شده و به سمت چپ حرکت کنید تا آنکه چند زامبی به سمت شما حرکت کنند.

Resident Evil 6 Walkthrough 17

زمانی که تمام مهاجمین را کشتید، از پلکانی که در اینجا قرار دارد پایین بروید. در پایین پلکان، مقداری مهمات و مواد منفجره پیدا خواهید کرد، آن‌ها را بردارید؛ مدتی بعد با زامبی‌های دیگری روبرو خواهید شد، آن‌ها را نیز نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 18

پیش از آنکه از دری که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید، گیاه سبزی که برروی پلکان روشن (مثل آنکه آفتاب برروی چیزی تابیده باشد.) قرار دارد را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 19

به سمت جلو حرکت کنید تا آنکه به راهروی مسدود شده‌ای برسید؛ در سمت چپ موانع، دری باز خواهد شد که از درون آن یک زامبی بیرون خواهد آمد، او را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 20

در داخل اتاقی که زامبی از آن بیرون آمد، دو زامبی دیگر را مشاهده خواهید کرد، پس از کشتن آن‌ها، با دقت به جستجوی اتاق بپردازید، چرا که در گوشه‌ی آن مقداری مهمات و گیاه سبز پیدا خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 21

زمانی که تمام آیتم‌های موجود در این اتاق را برداشتید، از دری که در سمت دیگر قرار دارد عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 22

راهرویی که در آن قرار می‌گیرید شما را به سمت پلکانی هدایت می‌کند؛ از پلکان پایین رفته و دو زامبی که در آنجا مشاهده می‌کنید را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 23

در کنار این زامبی‌ها، مهمات، گیاه سبز و Skill Point خواهید یافت.

Resident Evil 6 Walkthrough 24

به پیشروی خود ادامه دهید تا به گروه کوچکی از زامبی‌ها برسید؛ به گروه زامبی‌ها حمله کرده و سپس کمی به عقب برگشته و وارد اتاقی که در سمت چپ قرار دارد شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 25

خود را به میز معلم برسانید، یک زامبی دیگر در اینجا به شما حمله خواهد کرد، با فشردن سریع کلیدهایی که برروی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند، کار این مهاجم را تمام کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 26

پس از نبردی کوتاه، تمام آیتم‌های روی میز را برداشته و به سمت خروجی مدرسه بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 27

در بیرون از مدرسه با گروهی از زامبی‌ها مواجه خواهید شد اما آن‌ها در محیط‌های بزرگ نمی‌توانند دردسری را برایتان ایجاد کنند چرا که براحتی قابلیت حرکت به نقاط مختلف را خواهید داشت. پس از نابودی زامبی‌ها، به سمت دروازه‌ای که می‌بینید حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 28

متاسفانه این دروازه قفل است، بنابراین به سمت دری که در سمت راست قرار دارد رفته و از آن عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 29

در انتهای راهروی کوتاهی که در آن قرار دارید، گذرگاه دیگری را مشاهده می‌کنید اما این گذرگاه نیز قفل است. زمانی که هلنا تلاش می‌کند تا از طریق سیستم امنیتی، گذرگاه را باز کند، شما باید با زامبی‌هایی که سعی می‌کنند از طریق پنجره وارد شده و به شما و هلنا حمله کنند، مقابله کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 30

برای مقابله با این دشمنان، در سمت دیگر اتاق قرار گرفته (به شکلی که پشتتان به دیوار باشد.) و به سمت زامبی‌ها تیراندازی کنید. زمانی که تعداد زامبی‌های موجود در راهرو کاهش یافت، به سمت آیتم‌های باقی مانده از اجساد رفته و آن‌ها را بردارید که شامل مقداری مهمات و همچنین Skill Point می‌شوند.

Resident Evil 6 Walkthrough 31

پس از مدت زمانی، گذرگاه بالاخره باز شده و شما قادر خواهید بود تا به اتاق بعدی بروید. زمانی که درون اتاق رفتید، کشوی میزی که در کنار در قرار دارد را باز کرده و مقداری مهمات از درون آن بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 32

همچنین میزهای موجود در اتاق‌های دیگر را بررسی کرده تا در یکی از آن‌ها مقداری مهمات و در دیگری Serpent Emblem پیدا کنید؛ برای دریافت Serpent Emblem، به آن نزدیک شده و از خنجر خود برای ضربه زدن به آن استفاده کنید. Emblemها جهت باز کردن جایزه‌های مختلفی در بازی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

Resident Evil 6 Walkthrough 33

در اتاق دیگر یک قفسه‌ی بزرگ کتاب پیدا خواهید کرد که برروی یکی از قفسه‌های خالی آن، یک Campus Key Card قرار دارد؛ زمانی که Campus Key Card را بردارید، یک زامپی به سمت لیون حمله می‌کند، کلید RT را در لحظه‌ی مناسب فشرده تا از دست این زامبی خلاص شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 34

حال باید به سمت دروازه‌ی بسته‌ای که در باغ قرار داشت برگشته و در مسیر خود تمام زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را بکشید. در پشت دروازه، راهرویی را مشاهده خواهید کرد که مملو از زامبی است، تمام آن‌ها را کشته و به سمت جلو حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 35

پس از مدتی، مانع و زامبی‌های دیگری را بر سر راه خود خواهید دید؛ به سرعت از روی نرده پریده، به سمت راست رفته و به سمت ماشین پلیس بدوید و نگران زامبی‌هایی که در اطراف قرار دارند نباشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 36

زمانی که وارد ماشین پلیس شدید، باید به سرعت کلیدهای آن را پیدا کنید، برای این کار، به بالا نگاه کرده و سپس کلیدی که برروی صفحه نمایش نشان داده می‌شود را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 37

زمانی که بالاخره موتور ماشین را روشن کردید، از کلید‌های LT و RT استفاده کنید؛ با این کار با چند زامبی برخورد کرده و آن‌ها را خواهید کشت و در نهایت، وارد خیابان شده و از این صحنه فرار خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 38

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، به سمت فاضلابی که مشاهده می‌کنید رفته و وارد آن شوید تا در نهایت شاهد یک فیلم بوده و اولین قسمت از فصل اول خاتمه یابد.

فصل اول: «تونل‌های مترو» (The Subway Tunnels)

Resident Evil 6 Walkthrough 317

تا زمان رسیدن به درب قرمز خراب، به راه خود در فاضلاب ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 318

پیش از باز کردن در خراب، جعبه‌های اطراف را با فشردن کلید RT از بین برده و آیتم‌های مخفی شده‌ی درونشان را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 319

پس از ورود به تونل بعدی، به خاطر داشته باشید که به سمت چپ حرکت کنید، چرا که در سمت راست با آب‌هایی برخورد خواهید کرد که جریان الکتریسیته در آن‌ها جریان دارد و منجر به کاهش سلامت لیون خواهند شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 320

به سمت جلو حرکت کرده و مراقب موقعیت‌هایی که بوسیله‌ی نور روشن شده‌اند باشید، چراکه زامبی‌ها مراقب آن‌ها بوده و در صورت ورود به آن‌ها، به شما حمله خواهند کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 321

پس از مواجه شدن با سه گروه از زامبی‌ها، خود را آماده کنید که با اعلام بازی، همزمان دو کلید X و A را بفشارید تا از مسیر قطار در حال حرکت کنار بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 322

کمی جلوتر با یک بشکه‌ی سوزان روبرو خواهید شد که در کنار آن، سگی را مشاهده می‌کنید که به یک زامبی تبدیل شده است؛ سگ و همراهانش را نابود و به مسیرتان ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 323

در ادامه با دشمن دیگری روبرو خواهید شد که در کنار یک چراغ قرمز ایستاده است؛ پس از مدتی مجدداً با یک قطار روبرو خواهید شد که همچون دفعه‌ی قبل، باید از مسیر حرکت آن کنار بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 324

مسیری که از این به بعد در پیش رویتان قرار دارد، تا زمان رسیدن به گروه دیگری از زامبی‌ها، مسیر امنی خواهد بود؛ باید تمام زامبی‌هایی که با آن‌ها روبرو می‌شوید را کشته و سپس مسیر را به سمت جلو و تا زمان رسیدن به دری در سمت چپ ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 325

از طریق مسیریاب بازی به سمت تونل عریض‌تری هدایت خواهید شد، در این تونل به پیشروی خود ادامه دهید تا آنکه به گروه دیگری از زامبی‌ها برسید؛ بدلیل بزرگ بودن گروه زامبی‌هایی که اکنون به آن‌ها رسیده‌اید، بهتر است که از بمب کنترلی که پیش از این پیدا کردید استفاده کنید، این بمب را از منوی دارایی‌های خود انتخاب (با استفاده از کلیدهای بالا و پایین) و سپس آن را بوسیله‌ی کلید LT در نزدیکی زامبی‌ها و برروی زمین قرار دهید، سپس مقداری از آن فاصله بگیرید و منتظر بمانید تا زامبی‌های بیشتری دور آن جمع شوند؛ پس از تجمع قابل توجه زامبی‌ها در اطراف بمب، در حالیکه کلید LT را فشرده و نگهداشته‌اید، کلید RT را بفشارید تا بمب منفجر و زامبی‌های اطراف آن نابود شوند.

Resident Evil 6 Walkthrough 326

پس از مدتی یک قطار از روی ریل‌های سمت راست به شما نزدیک می‌شود، از مسیر حرکت آن کنار بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 327

در انتهای تونل، قطار دیگری را خواهید یافت، تلاش کنید که وارد آن شوید؛ پس از آنکه تلاش شما جهت باز کردن در ورودی قطار با شکست مواجه شد، به هلنا کمک کنید تا برروی سقف آن رفته و پس از آنکه از طریق دریچه‌ای که برروی سقف قطار قرار دارد وارد آن شد، قفل دری که موفق نشدید آن را باز کنید را از سمت دیگر باز کرده و قابلیت عبور از آن را خواهید داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 328

پس از ورود به قطار، به جستجوی آن بپردازید؛ چند کوپه‌ی اول خالی هستند و کسی به شما حمله نمی‌کند. زمانی که به زنی با لباس سبز رنگ رسیدید، شاهد حمله‌ی این زامبی خواهید بود؛ این زامبی جزو گروه دیگری از زامبی‌ها است و نسبت به زامبی‌های پیشین و معمولی، خطرناک‌تر است، چراکه قابلیت پرتاب اسید از طریق دهانش را خواهد داشت، بنابراین در صورت مواجه شدن با این گونه، به سرعت آن‌ها را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 329

پس از کشتن زامبی، به سمت جلو حرکت کرده و زامبی‌هایی که در مسیرتان قرار می‌گیرند را بکشید. باید خود را به یک ایستگاه متروک مترو برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 330

پس از رسیدن به ایستگاه، به سمت دیگر آن رفته تا دروازه‌ای را پیدا کنید؛ ابتدا تلاش کنید که این دروازه را باز کنید و سپس به سراغ زنی که در قطار گیر افتاده است رفته و او را آزاد کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 331

کمی بعد، زنی که او را از درون قطار نجات دادید، دروازه را باز کرده و در پشت آن با گروه بزرگی از زامبی‌ها روبرو خواهید شد؛ راحت‌ترین راه برای نابودی تمام این زامبی‌ها استفاده از همان بمب کنترلی است. در زمان نبرد با این زامبی‌ها به یاد داشته که حتماً مراقب پشت سر خود باشید، چرا که ممکن است توسط چند زامبی از پشت سر مورد حمله قرار گیرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 332

زمانی که تمام زامبی‌ها کشته شدند، از پلکانی که مشاهده می‌کنید بالا رفته و زمانی که به بالای آن رسیدید، با یک زامبی و مقداری مهمات روبرو خواهید شد. پس از برداشتن تمام آیتم‌هایی که مشاهده می‌کنید، از دروازه‌ای که در این موقعیت قرار دارد عبور کرده تا این قسمت از فصل اول نیز خاتمه یابد.

فصل اول: «حیابان‌های شهر» (City Streets)

Resident Evil 6 Walkthrough 333

ماشینی را مشاهده می‌کنید که توسط تعداد زیادی از زامبی‌ها محاصره شده است، از آن‌ها عبور کرده و خود را به مردی برسانید که برای بقای زندگیش با زامبی‌ها می‌جنگد؛ پس از مردن این مرد، کمی به سمت جلو حرکت کرده و سپس به سمت چپ رفته و وارد کوچه شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 334

از نردبانی که در این موقعیت می‌بینید بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 335

زمانی که به بالای نردبان رسیدید، از روی نرده‌ها عبور کرده، وارد خیابان شده و زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 336

زمانی که پایین پریدید، به سمت کوچه‌ای که در طرف دیگر خیابان قرار دارد بروید، در آنجا با دو زامبی روبرو خواهید شد؛ یکی از این زامبی‌ها در حال خوردن غذا است، او را رها کرده و پس از سنگر گرفتن در پشت چیزی، به سر زامبی دوم شلیک و او را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 337

کمی که جلوتر بروید، با نردبان دیگری روبرو خواهید شد، از آن بالا رفته و زامبی‌ای که در آنجا قرار دارد را بکشید و سپس محفظه‌ی بزرگی که درون آن تکه‌هایی چوب قرار دارد را هل بدهید تا راه عبوری باز شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 338

از راه باز شده در سمت راست عبور کرده تا به اتوبوسی برسید؛ در ادامه شاهد مسیری خواهید بود که شما را به موقعیت جدیدی هدایت خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 339

در پشت پیشخوان، گذرگاهی را به پشت ساختمان خواهید یافت، زمانی که به آنجا رسیدید، به سمت نزدیک‌ترین خانه حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 340

پس از عبور از چند اتاق (بدون نگرانی از حمله‌ی احتمالی زامبی‌ها)، به در قفل شده‌ای خواهید رسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 341

برای باز کردن در قفلی که به آن رسیده‌اید، نیاز به کلیدی خواهید داشت که آن را در کنار زنی که در سالن خانه نشسته خواهید یافت؛ به محض برداشتن کلید، اولین زامبی‌ای که در کنار شما قرار دارد به لیون حمله می‌کند، همچنین مرد نشسته برروی صندلی‌ای که در کنار در قفل قرار داشت نیز به زامبی تبدیل شده و به شما حمله خواهد کرد، مراقب آن‌ها باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 342

زمانی که قفل در را باز و از آن عبور کردید، با نوع دیگری از دشمنان روبرو خواهید شد؛ سپس یک میان پرده خواهید دید و پس از آن، به سمت دری که در سمت راست مشاهده می‌کنید رفته و از آن عبور کنید. گروه جدیدی از زامبی‌ها که با آن روبرو شدید، غده‌ای برروی سینه‌ی خود دارند و به محض مشاهده‌ی شما، آن را باد کرده و همچنین صدای وحشتناکی را از خود ایجاد می‌کنند که آسیب‌هایی را به سلامت لیون وارد خواهد کرد، بنابراین به محض مشاهده‌ی آن‌ها، بالون قرمز (غده‌ی باد شده) روی سینه‌شان را هدف گرفته و به آن شلیک کنید تا زامبی بمیرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 343

کمی جلوتر به دروازه‌ی بسته‌ای خواهید رسید؛ از پلکانی که در آن نزدیکی می‌بینید بالا رفته و به هلنا کمک کنید که برروی طرف دیگر مسیر بپرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 344

منتظر بمانید که هلنا دروازه را از سمت دیگر باز کند، در همین زمان توسط گروهی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت که باید با آن‌ها مقابله کنید؛ امن‌ترین راه برای مقابله با این گروه از زامبی‌ها، ماندن در بالای پلکان است و به محض باز شدن دروازه، به پایین پریده و به سمت آن بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 345

در پشت این دروازه با گروهی از افراد بازمانده روبرو خواهید شد، به آن‌ها در مبارزه با زامبی‌ها کمک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 346

پس از مدتی، کامیونی مملو از زامبی به سمت شما آمده و با دیوار برخورد می‌کند؛ به سرعت به سمت زامبی‌های این کامیون شلیک کنید و در انتظار نشت بنزین بمانید. پس از مشاهده‌ی نشت بنزین، خود را به فاصله‌ی امنی رسانده و به بنزین شلیک کنید تا شاهد انفجار ماشین و کل ایستگاه باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 347

حالا باید خود را به نزدیک‌ترین فروشگاه برسانید، برای این کار، بدنبال یکی از بازماندگان که یک مامور پلیس است حرکت کنید. صاحب مغازه به شما اجازه می‌دهد تا به طبقه‌ی بالا بروید اما پیش از آن باید محیط اطراف طبقه‌ی اول را از وجود زامبی‌ها پاکسازی کنید، برای اینکار، از طریق پنجره‌ها به زامبی‌ها شلیک کرده و تا حد امکان به آن‌ها اجازه ندهید که وارد مغازه شوند؛ به محض ورود زامبی‌ها به مغازه، از سلاح شاتگان خود استفاده کنید. نبردی که در حال حاضر در آن قرار دارید، جزو نبردهای آسان شما محسوب نمی‌شود اما با وجود کمک سایر بازماندگان، قادر خواهید بود تا در این نبرد پیروز شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 348

در یک لحظه، یکی از مردان بازمانده، از موقعیتی که در آن قرار دارند ترسیده و فروشگاه را ترک کرده و فرار می‌کند اما در مسیر فرار خود، با جانور بدون پوستی روبرو شده و کشته می‌شود؛ پس از کشتن مرد، موجود بدون پوست به سمت شما آمده و وارد مغازه می‌شود، به محض مشاهده‌ی او، به سمتش تیراندازی کنید. موجود جدیدی که با آن روبرو شده‌اید، جان سخت‌تر از سایر زامبی‌ها بوده و قادر است تا به سرعت، خود را به شما نزدیک کند، بنابراین خیلی مراقب او باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 349

زمانی که در نهایت صاحب مغازه درب طبقه‌ی دوم را باز کرده و به شما اجازه‌ی رفتن به آن طبقه را می‌دهد، تمام آیتم‌های موجود در طبقه‌ی اول را برداشته و سپس به بالای پله‌ها بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 350

خود را برای نبردی دیگر با گروه زیادی از زامبی‌ها آماده کنید اما پیش از شروع نبرد، مدت زمانی را جهت جستجوی اتاق و برداشتن آیتم‌های موجود در آن در اختیار خواهید داشت. خود را بخوبی برای نبرد آماده کنید چرا که همچون نبرد پیشین، با جان سخت‌ترین نوع از زامبی‌ها روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 351

زمانی که پای به اتاق دیگر بگذارید، توسط یک زامبی غول پیکر مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ سعی کنید که خود را در پشت سر این زامبی قرار داده و به اتاق قبل بازگردید.

Resident Evil 6 Walkthrough 352

زمانی که این زامبی غول پیکر شروع به تعقیب شما کرد، در مسیر حرکتش یک بمب قرار داده و از فاصله‌ای ایمن و در زمان مناسب، اقدام به منفجر کردن این بمب نمایید، بنابراین تعداد قابل توجهی از دشمنان شما نابود خواهند شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 353

پس از نابودی تمام زامبی‌ها و حرکت گروه بازماندگان، بدنبال پلیس و مالک فروشگاه حرکت کرده تا به طبقه‌ی بالاتر رفته و شروع به مبارزه با گروه دیگری از زامبی‌ها نمایید. اگر توان مبارزه با تعداد زامبی‌های جدید را ندارید، مجدداً از بمب استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 354

پس از نابودی گروه بزرگی از زامبی‌ها، از پلکان اضطراری استفاده کرده و خود را به پایین و یک اتوبوس برسانید. زمانی که لیون تصمیم می‌گیرد تا این اتوبوس را حرکت دهد، زامبی غول پیکر دیگری راه او را مسدود می‌کند؛ به سر زامبی مسدود کننده‌ی راه شلیک کرده و همچنین با زامبی‌هایی که از طریق پنجره‌های اطراف اتوبوس وارد آن می‌شوند نیز مقابله کنید. پس از آنکه موفق به کشتن زامبی غول پیکر شدید، فصل اول بازی به پایان خواهد رسید.

فصل دوم: «قبرستان» (The Cemetery)

Resident Evil 6 Walkthrough 355

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده‌ی کوتاه، خود را در حالیکه توسط گروه بزرگی از زامبی‌ها مورد حمله قرار گرفته‌اید برروی کف اتوبوس خواهید دید. به سرعت به سمت نزدیک‌ترین مهاجمین شلیک کرده و از مهمات بجا مانده از اجساد آن‌ها استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 356

پس از خروج از اتوبوس، به سمت قبرستان حرکت کنید. مسیر باریکی که مشاهده خواهید کرد را دنبال نموده تا به گذرگاهی در سمت چپ برسید؛ این گذرگاه شما را به خانه‌ی کوچک و متروکی خواهد رساند.

Resident Evil 6 Walkthrough 357

به سرعت وارد خانه شده و درب کابین را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 358

یک سگ زامبی از پشت در ظاهر خواهد شد؛ پس از برداشتن کلیه‌ی آیتم‌های موجود در اتاق، به تعقیب جانوری بپردازید که ظاهراً کلیدی که شما برای ادامه‌ی مسیرتان نیاز دارید را برداشته است.

Resident Evil 6 Walkthrough 359

موجود مورد نظر برروی نقشه‌ی بازی به شکل یک نقطه‌ی قرمز قابل مشاهده و ردیابی است؛ پس از رسیدن به این موجود و کشتن او، باقی زامبی‌هایی که ظاهر می‌شوند را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 360

بعد از بدست آوردن کلید، از آن برای باز کردن دروازه‌ای که در سمت راست خانه‌ی متروک قرار دارد استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 361

پس از برداشتن چند قدم، لیون سقوط کرده و توسط گروهی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهد گرفت. همزمان که با زامبی‌ها مبارزه می‌کنید، به اطراف و نقاط مختلف حرکت کنید تا آن‌ها نتوانند به لیون آسیبی برسانند.

Resident Evil 6 Walkthrough 362

در نهایت به هلنا خواهید رسید و سپس با کمک او قادر خواهید بود که دروازه‌ی بعدی‌ای که بر سر راهتان قرار دارد را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 363

با کمی پیشروی، به ورودی کلیسا خواهید رسید؛ پیش از ورود به کلیسا، تمام آیتم‌هایی که برروی زمین و اطراف می‌بینید را بردارید، چرا که کمی بعد با حمله‌ی دسته‌ی بزرگی از زامبی‌ها مواجه خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 364

در ابتدای نبرد سعی کنید که تنها از سلاح‌های خود استفاده کنید اما اگر دیدید که قابلیت نابودی تعداد زیادی از زامبی‌ها را ندارید، از نارنجک‌ها، بمب‌ها یا هر چیز دیگری که می‌تواند به شما کمک کند استفاده نمایید؛ وظیفه‌ی شما در این قسمت از بازی، زنده ماندن تا زمانی است که مردم مخفی شده درون کلیسا به شما اجازه‌ی ورود دهند. پس از آنکه اجازه‌ی ورود به کلیسا را دریافت کردید، به سمت درب آن دویده و با کمک هلنا آن را باز کنید تا قسمت اول از فصل دوم بازی به پایان برسد.

فصل دوم: «کلیسا» (The Cathedral)

Resident Evil 6 Walkthrough 365

پس از ورود به کلیسا، به سمت محراب رفته و آن را بررسی کنید، سپس مجسمه‌ای که در سمت راست می‌بینید را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 366

حالا باید به طبقه‌ی بالا بروید، برای اینکار باید به هلنا کمک کنید تا از ناحیه‌ای از کلیسا که فاقد نردبان است بالا رفته و سپس منتظر او بمانید تا نردبانی را پایین انداخته و این امکان را برای شما فراهم کند تا به طبقه‌ی بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 367

پس از رسیدن به طبقه‌ی بالای کلیسا، به سمت مسیری که محراب در آن قرار داشت رفته و مجسمه‌ای که از پایین برداشتید را روی جایگاه مشخص شده قرار دهید، اما با این کار هیچ اتفاقی نمی‌افتد؛ حال به مطالعه‌ی کتیبه‌ای که روی دیوار می‌بینید بپردازید تا متوجه شوید که باید مجسمه‌ی مشابه دیگری را پیدا و روی جایگاهی که مجسمه‌ی فعلی را بر آن قرار دادید بگذارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 368

مجسمه‌ی مورد نظر درون صندوقی مخفی شده که آن صندوق نیز در اتاقی که در نزدیکی شما است قرار دارد؛ برای پیدا کردن اتاق مورد نظر، باید به سمت خروجی حرکت کنید تا این اتاق را در سمت چپ ببینید.

Resident Evil 6 Walkthrough 369

زمانی که دومین مجسمه را نیز بدست آوردید، یکی از آن‌ها را روی جایگاهی که در کنار کتیبه قرار دارد گذاشته و دیگری را باید بر جایگاهی قرار دهید که در طرف دیگر محراب قرار گرفته است.

Resident Evil 6 Walkthrough 370

با گذاشتن این دو مجسمه در جایگاه‌هایشان، دری برایتان باز خواهد شد که شما را به سمت دو اهرم هدایت می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 371

یکی از اهرم‌ها را کشیده و سپس به سمت مجسمه‌ی تیراندازی حرکت کنید و به پایه‌ی آن نگاه کرده و کلید A را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 372

همین کار را برای غیرفعال کردن مجسمه‌ی دیگر نیز بکار ببرید و مراقب باشید که لیون را در تمام مدت حرکت دهید تا در مسیر لیزرها قرار نگیرد. زمانی که کارتان تمام شد، سلاح خود را به سمت نزدیک‌ترین آینه نشانه گرفته تا لیزر سلاح به درون آینه بیفتد. در نهایت مسیر جدیدی برایتان باز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 373

راه جدید شما را به سمت بالا و مکانی هدایت می‌کند که در آن، مجدداً باید از لیزر سلاح خود استفاده و آینه‌ای که در طبقه‌ی اول قرار دارد را نشانه بگیرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 374

زمانی که در دیگری برایتان باز شد، به سمت چپ رفته و به سمت آینه‌ای که در بالا می‌بینید شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 375

کمی جلوتر با گروهی از زامبی‌ها روبرو خواهید شد، تمام آن‌ها را نابود کرده و سپس به آینه‌ای که روی سقف سمت چپ قرار دارد شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 376

پشت در بعدی، یک مجسمه‌ی آبی پیدا خواهید کرد، آن را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 377

به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رفته تا به تراسی برسید که از روی آن، قابلیت مشاهده‌ی برج‌های ناقوس را خواهید داشت؛ وظیفه‌ی شما این است که به هر پنج ناقوسی که مشاهده می‌کند شلیک کنید. به سمت راست تراس رفته و به دو ناقوس بزرگی که در سمت چپ قرار دارند و همچنین ناقوس کوچکی که روی یک برجک قرار دارد، شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 378

حال به سمت چپ تراس رفته و به دو ناقوس دیگری که مشاهده می‌کنید (یکی بزرگ و دیگری کوچک) نیز شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 379

زمانیکه به هر پنج ناقوس شلیک کردید، ردیفی از آهن‌ها که پیش از این مانع دستیابی شما به مجسمه‌ی دیگری بودند کنار رفته و شما به مجسمه‌ی دیگری دسترسی خواهید داشت؛ مدتی بعد نیز یک راه در طبقه‌ی پایین برایتان باز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 380

از راهی که در طبقه‌ی پایین برایتان باز می‌شود عبور کرده و مجسمه‌های جدیدی که بدست آورده‌اید را برروی جایگاه‌هایشان در دو سمت محراب قرار دهید؛ بدین ترتیب راه جدیدی برایتان باز خواهد شد که از درون آن، یک زامبی با قابلیت پرتاب اسید بیرون می‌آید. باید با زامبی جدیدی که با آن روبرو شده‌اید مبارزه کرده و همچنین به بازماندگانی که اکنون به زامبی تبدیل شده‌اند نیز شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 381

برای نابودی زامبی‌ای که بر سر راهتان قرار گرفته است، از بمب‌هایی که در اختیار دارید استفاده کرده و زمانی که این موجود روی زانوهای خود افتاد، به سرعت به سمت او دویده و با پا ضربه‌ای به او بزنید تا مبارزه پایان یابد.

Resident Evil 6 Walkthrough 382

در کنار جنازه‌ی زامبی، کارتی را پیدا خواهید کرد که در موجود در پشت محراب را باز می‌کند، از آن استفاده کنید. در همینجا قسمت دوم از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «آزمایشگاه زیرزمینی» (Underground Laboratory)

Resident Evil 6 Walkthrough 383

از دو دروازه‌ای که در پیش‌روی خود می‌بینید عبور کنید. در سمت چپ یک پنل کنترل مشاهده خواهید کرد که سلول‌های مجاور را باز می‌کند؛ رقم‌های این پنل را با کلید X انتخاب کنید و جهت تغییر آن‌ها، از کلید A کمک بگیرید. ابتدا کد ۲۰۱ را وارد کنید تا سلولی با جعبه‌های آبی و مهمات باز شود، سپس از کد ۲۱۰ استفاده کنید تا راهی جهت ورود به اتاق بعدی باز شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 384

کمی جلوتر، کامپیوتری را پیدا خواهید کرد، کد ۰۲۱ را فعال کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 385

وارد سلولی که باز می‌شود شده و به حرکت خود به سمت جلو ادامه دهید و اتاق‌هایی که در مسیر حرکتتان به آن‌ها می‌رسید را بررسی و زامبی‌های حاضر بر سر راهتان را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 386

پس از مدتی به اتاقی که در آن مخازن بزرگی قرار دارند خواهید رسید، در اینجا شاهد یک میان پرده‌ی کوتاه خواهید بود. پس از مشاهده‌ی میان پرده، از پنلی که در سمت چپ قرار دارد استفاده و کد ۲۰۱ را وارد کنید؛ دری باز خواهد شد که شما را به قسمت دیگری از مجموعه‌ای که در آن قرار دارید هدایت خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 387

به محض عبور از در باز شده، نقشه‌ای از مجموعه را روی دیوار مشاهده خواهید کرد که اهرمی نیز در کنار آن قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 388

اهرم را کشیده و سپس برگشته و به سمت چپ بروید. اهرم دیگری را مشاهده خواهید کرد، به محض استفاده از آن، دو دشمن جدید بر سر راهتان ظاهر خواهند شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 389

به محض کشتن دشمنان، از طریق حفره‌ای که در نزدیکی خود می‌بینید پایین بپرید. در راهرویی قرار خواهید گرفت که شما را به یک نردبان می‌رساند؛ این نردبان به شما اجازه خواهد داد تا به طبقه‌ی بالا بروید. یک اهرم دیگر را در موقعیت جدید خود پیدا خواهید کرد، آن را کشیده تا شاهد پایین رفتن پلتفرم باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 390

باید به هلنا کمک کنید تا روی پلتفرم پریده و سپس صبر کنید تا او مکانیزم دیگری را به جریان اندازد.

Resident Evil 6 Walkthrough 391

با هجوم گروه دیگری از زامبی‌ها روبرو می‌شوید که پس از نابودی آن‌ها، قادر خواهید بود تا راه جدیدی را برای پیشروی باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 392

در اتاق جدیدی که در آن قرار گرفته‌اید، شاهد حضور دشمنان زیادی خواهید بود اما تلاشی برای مبارزه با همه‌ی آن‌ها نکنید چرا که این موضوع هم مهماتتان را هدر خواهد داد و هم سلامت لیون را به شکل قابل توجهی کاهش می‌دهد؛ بجای مبارزه با دشمنانی که مشاهده می‌کنید، شروع به دویدن به سمت انتهای مسیر پیش‌رویتان کرده و تنها دشمنانی که مانع از ادامه‌ی مسیرتان می‌شوند را نابود کنید. در انتهای مسیر، به یک سرازیری خواهید رسید که باید از آن برای پایین رفتن استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 393

زمانی که به زیرزمین رسیدید، به سمت جلو حرکت کرده و تمام دشمنانی که بر سر راهتان قرار می‌گیرند را نابود کنید و تمام آیتم‌های مخفی شده در گلدان‌ها را بردارید. در مقابل خود تونلی را خواهید دید که شما را به سمت زنی به نام «دبورا» (Deborah) هدایت می‌کند؛ به سمت دبورا (خواهر هلنا) حرکت کنید تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 394

پس از پایان میان پرده، به سمت راهی که در مقابلتان قرار دارد حرکت کرده و تمام دشمنان را در طول مسیر بکشید. در نهایت به موقعیتی خواهید رسید که در آن مجدداً میان پرده‌ای پخش خواهد شد. با پایان یافتن میان پرده‌ی جدید، شروع به شلیک به سمت دبورا که اکنون تغییر شکل داده (او توسط سیمونز به ویروس سی مبتلا شده است.) شلیک کنید؛ همزمان با پایین رفتن، شاخک‌های دبورا را مورد هدف شلیک‌های خود قرار دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 395

وقتی به جعبه‌ای رسیدید که راه شما را مسدود کرده، آن را بررسی کنید و منتظر بمانید تا هلنا با کشیدن اهرمی، آن را حرکت دهد.

Resident Evil 6 Walkthrough 396

در پایین‌ترین سطح از موقعیتی که در آن قرار دارید، مجدداً توسط دبورا مورد حمله قرار خواهید کرد؛ دبورا بیشتر اوقات در سطح بالاتری از شما ایستاده و لیون را تماشا می‌کند تا در زمان مناسب به او حمله کرده و با شاخک‌هایش، به لیون صدمه بزند. زمانی که او خود را آماده‌ی پرش به سمت لیون کرد، به سرعت به سمت دیگری بدوید و هنگامی که روی زمینه فرود آمد، اجازه ندهید تا به شما نزدیک شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 397

جهت شکست دادن دبورا، باید به سه غده‌ی بزرگ زرد رنگی که روی شاخک‌های بلند او قرار دارند شلیک و آن‌ها را نابود کنید، برای اینکار، تا زمانیکه دبورا ایستاده و شاخک‌های خود را نشان دهد، منتظر بمانید؛ به محض مشاهده‌ی شاخک‌های او، به سمت آن‌ها شلیک کنید. در مدت نبردتان همچنین باید مراقب زامبی‌هایی که به ناگاه ظاهر شده و به سمت شما حمله می‌کنند نیز باشید؛ بهترین راه برای نابودی این زامبی‌ها، شلیک و منفجر کردن بشکه‌های مواد منفجره‌ی نزدیک به آن‌ها است. پس از نابودی زامبی‌ها، آیتم‌های (نظیر مهمات) بجا مانده در کنار جسد آن‌ها را بردارید چرا که به پیروزی شما در نبردی که با دبورا در پیش رو دارید کمک شایانی خواهند کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 398

پس از وارد کردن آسیب‌هایی به دبورا، او در نهایت فرار می‌کند. به سمت طبقه‌ی پایین حرکت کرده و زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را بکشید؛ سریع‌ترین راه برای نابودی این زامبی‌ها، هدف گرفتن و شلیک به فانوس‌ها است.

Resident Evil 6 Walkthrough 399

زمانی که به پایین‌ترین طبقه رسیدید، اهرمی را در آنجا مشاهده خواهید کرد؛ اهرم را چرخانده و با دو همراه خود به درون ارابه بپرید تا با بیشترین سرعت ممکن، از معادن موجود در پیش‌رویتان عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 400

در زمان عبور از معادن، سه وظیفه خواهید داشت، با فشردن همزمان دو کلید X و A از موانع عبور کنید، به بشکه‌های موجود روی ریل‌ها شلیک کنید تا ارابه را از مسیر خارج نکنند و در نهایت، در زمان حمله‌ی دبورا، به غده‌های زرد رنگ موجود برروی بدن او شلیک کنید؛ کارهای گفته شده را مرتباً تکرار کنید تا فصل دوم بازی نیز به اتمام برسد.

به پایان قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل لیون بازی رزیدنت اویل ۶ رسیدیم.

دیگر قسمت‌های راهنمای قدم به قدم رزیدنت اویل ۶:
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Soheil
Soheil
3 سال قبل

عالی واقعا دستتون درد نکنه

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x