راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل لیون (قسمت دوم)

سفری از قاره‌ی آمریکا تا قاره‌ی کهن (از فصل سوم تا پایان بازی)

برای مطالعه‌ی قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل لیون بازی رزیدنت اویل ۶، از این لینک استفاده کنید.


فصل سوم: «دخمه» (The Catacombs)

Resident Evil 6 Walkthrough 401

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کرده و با کمک هلنا، اهرم‌هایی که در دو سمت دروازه قرار دارند را کشیده و از راهی که باز می‌شود عبور کنید تا وارد راهرویی شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 402

به سمت جلو دویده و تمام گلدان‌ها را نابود کرده و داخل تابوت‌ها را چک کنید تا آیتم‌های مخفی درون آن‌ها را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 403

پس از مدت زمانی به قسمتی خواهید رسید که مسیر پیش رویتان توسط تیغه‌هایی مسدود خواهد شد، کلید A را فشرده و نگهدارید تا از این تیغه‌ها عبور کنید و سپس کلید LT را بفشارید تا لیون برروی زمین دراز بکشد (کلیدها در زمان مناسب برروی صفحه نمایش نشان داده خواهند شد.).

Resident Evil 6 Walkthrough 404

هنگامی که از تیغه‌ها عبور کنید، توسط گروه کوچکی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت، آن‌‌ها را در حالیکه روی زمین قرار دارید بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 405

کمی بعد به ناحیه‌ای خواهید رسید که مسیرتان توسط دیوار آتش مسدود می‌شود؛ با فشردن کلید A به بررسی آتش پرداخته و سپس به هلنا کمک کنید تا از نردبانی که در سمت راست قرار دارد بالا برود. در حالی که هلنا تلاش می‌کند تا اهرمی را برای خاموش شدن آتش پیدا کند، خود را برای مقابله با هجوم دشمنان آماده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 406

پس از عبور از دیوار آتش، به دروازه‌ای خواهید رسید که برروی آن یک حکاکی مار وجود دارد، در ابتدا تلاش کنید تا این دروازه را باز نمایید؛ سپس به مکالمه‌ی لیون و هلنا گوش داده و در نهایت، با استفاده از کلیدی که برروی صفحه نمایش مشخص می‌شود، حلقه را روی مار قرار دهید؛ حال خود را برای مبارزه با گروه بزرگی از زامبی‌ها آماده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 407

در اینجا شعله افکنی را مشاهده خواهید کرد که قابلیت کنترل آن از طریق اهرمی که در آن نزدیکی قرار دارد، ممکن خواهد بود؛ این شعله افکن می‌تواند در مبارزه با زامبی‌ها و نابودی آن‌ها به شما کمک کند. هر زمان که توانستید، به سمت اهرم مورد نظر رفته و به هلنا در نابودی زامبی‌های باقی مانده کمک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 408

زمانی که تمام زامبی‌های مهاجم کشته شدند و دروازه‌ای که ادامه‌ی مسیر را برایتان ممکن می‌کند باز شد، تمام آیتم‌های بجا مانده در کنار جسد زامبی‌ها را برداشته و سپس از دروازه‌ی باز شده عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 409

در ادامه به داخل آب خواهید رفت؛ تا زمان رسیدن به دروازه‌ای که کریستال قرمزی روی آن قرار دارد، به سمت جلو حرکت کنید. به هلنا کمک کنید تا از دیواری که در سمت چپ قرار دارد بالا رفته و منتظر بمانید تا او چیزی را برای باز کردن این دروازه پیدا کند و قابلیت ادامه‌ی مسیر را امکان‌پذیر سازد، تا آن زمان، به دقت مراقب سطح آب اطرافتان بوده و به محض مشاهده‌ی حرکتی، به سمت آن رفته و با فشردن کلید RT، دشمنی که در زیر آب در حال حرکت است را با پا له کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 410

پس از باز شدن دروازه، خود را به سمت دیگر آن برسانید؛ در همین زمان، لیون و هلنا از یکدیگر جدا خواهند شد؛ به سرعت از پلکان بالا رفته و همزمان مراقب هلنا نیز باشید و در صورتی که زامبی‌ها به او حمله کردند، با شلیک گلوله آن‌ها را متوقف کنید. زمانی که تمام زامبی‌ها کشته شدند، هلنا قادر خواهد بود که جعبه‌ی مسدود کننده‌ی مسیر را از سر راه بردارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 411

شما نیز کار هلنا را تکرار کرده و جعبه‌ای که بر سر راهتان قرار دارد را کنار بزنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 412

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده تا آن که به راهرویی که تیغه‌های چرخان در آن قرار دارند برسید؛ همچون قبل از این راهرو عبور کرده و زامبی‌ای که در پایین و سمت چپ قرار دارد را بکشید تا میخ‌هایی که در حال بیرون آمدن از کف زمین هستند متوقف شوند.

Resident Evil 6 Walkthrough 413

چند قدم جلوتر مکانیزمی را پیدا خواهید کرد که قابلیت ادامه‌ی مسیر را امکان‌پذیر می‌کند اما متاسفانه اهرم آن کنده شده است! برای بدست آوردن اهرم مورد نظر، مسیر را برگشته و زامبی‌هایی که در زیر تیغ قرار دارند را نابود کنید؛ پس از نابود کردن تمام زامبی‌ها، اهرم مورد نظر را در کنار یکی از آن‌ها خواهید یافت. در مدت شلیک به سمت زامبی‌ها، مراقب اسید‌هایی که توسط زامبی‌های دیگر به سمتتان پرتاب می‌شوند نیز باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 414

زمانی که اهرم را بدست آوردید، به سمت مکانیزم آن برگشته، اهرم را در جای خود قرار داده و دروازه را برای هلنا باز کنید و سپس منتظر بمانید که او دروازه‌ی دیگری را باز کند تا از طریق آن بتوانید خود را به سمت دیگر برسانید. در نهایت درب دیگری را مشاهده خواهید کرد که باید آن را با کمک هلنا باز کنید تا قسمت اول از فصل سوم را پشت سر بگذارید.

فصل سوم: «مرکز زمین» (The Center of the Earth)

Resident Evil 6 Walkthrough 415

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، درون غاری در اعماق زمین قرار خواهید گرفت. به سمت جلو حرکت کرده، از روی پرتگاه پریده و سپس زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را بکشید. در نهایت به اهرمی خواهید رسید که قابلیت پایین آوردن پل و ادامه‌ی مسیر را برای شما فراهم خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 416

در سمت دیگر پل با زامبی‌هایی روبرو خواهید شد که جیغ می‌کشند! هر زمان که با گروهی از زامبی‌ها روبرو شدید، همیشه سعی کنید که در ابتدا این دسته از زامبی‌ها را با شلیک به غده‌ای که روی گلویشان قرار دارد نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 417

زمانی که با زامبی مشابه دیگری روبرو شدید، بدنبال او حرکت کنید و مراقب باشید که فاصله‌ی زیادی از هلنا نگیرید. پس از نابودی پلی که در حال عبور از روی آن بودید، هلنا به لیون کمک می‌کند تا بالا برود.

Resident Evil 6 Walkthrough 418

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده تا به زامبی چاقی برسید که در سمت دیگر یک پل معلق در انتظار شما است! به سرعت از روی پل عبور کنید چرا که این موجود قادر است تا آن را به اطراف حرکت داده و تعادل شما را به هم بزند. زمانی که از روی پل عبور کردید، منتظر این زامبی بمانید تا به سمتتان حرکت کند و سپس، به سرعت از کنار او عبور کرده و خود را به سمت دیگر پل برسانید و از همانجا به این موجود که بسیار آهسته حرکت می‌کند شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 419

زمانی که زامبی چاق را کشتید، تمام آیتم‌های موجود در این موقعیت را جمع کرده و به مسیر خود ادامه دهید. در حالی که به پیشروی خود ادامه می‌دهید، با دشمنانی روبرو خواهید شد که مواد منفجره‌ای را به همراه خود حمل می‌کنند (در واقع این مواد به بدن آن‌ها متصل هستند.)، همواره تلاش کنید تا این گروه از دشمنان را از فاصله‌ی دور نابود کنید تا انفجار ناشی از مواد منفجره آسیبی به لیون وارد نکند، از طرف دیگر هیچگاه اجازه ندهید که آن‌ها به شما نزدیک و لیون را لمس کنند، چرا که این کار منجر به انفجار مواد همراهشان خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 420

زمانی که به پرتگاه بزرگی رسیدید، به هلنا کمک کنید تا پرشی را صورت داده و خود را به سمت دیگر برساند و سپس، در زمان بالا رفتن به حفاظت از او پرداخته و زامبی‌هایی که به سمتش حمله می‌کنند را نابود کنید. هلنا باید خود را به اهرمی برساند که بوسیله‌ی آن، پلی که در مسیرتان قرار دارد را برای شما پایین خواهد آورد و در نتیجه امکان ادامه‌ی مسیر را خواهید داشت. با کشتن زامبی‌های مهاجم به هلنا کمک کنید تا به مسیر خود ادامه دهد؛ زمانی که از هلنا محافظت می‌کنید، مراقب لیون و زامبی‌هایی که از پشت سر به او حمله می‌کنند هم باشید و آن‌ها را نیز نابود کنید!

Resident Evil 6 Walkthrough 421

پس از آنکه امکان ادامه‌ی مسیر برای شما ممکن شد، خود را به سمت دیگر رسانده و با کمک هلنا، سنگی که مسیر را مسدود کرده به پایین هل دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 422

به حرکت خود ادامه داده تا به پل دیگری برسید، پیش از آنکه از اهرم کنار این پل استفاده کنید و آن را پایین بکشید، اطمینان حاصل کنید که تمام زامبی‌های موجود در اطراف آن را کشته باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 423

زمانی که شروع به پایین آوردن پل کنید، شاهد فروپاشی غار خواهید بود؛ مسیری که در مقابلتان قرار دارد را به سرعت پیموده و از روی پرتگاهی که به آن می‌رسید بپرید؛ از درگیری با دشمنانی که بر سر راهتان می‌بینید خودداری کرده و تنها از کنار آن‌ها گذشته و به مسیر خود ادامه دهید. بهتر است که از سمت راست مسیری که در حال پیمودن آن هستید عبور کنید، چراکه در ادامه به زامبی چاق دیگری خواهید رسید که اگر در سمت چپ مسیر قرار داشته باشید، دردسرهایی را برایتان درست خواهد کرد. زمانیکه مشغول فرار از غار در حال فروپاشی هستید، به سنگ دیگری در مسیر حرکتتان خواهید رسید که باید آن را نیز با کمک هلنا به پایین هل دهید و در نهایت شاهد پایان قسمت دوم از فصل سوم باشید.

فصل سوم: «دریاچه‌ی زیرزمینی» (The Underground Lake)

Resident Evil 6 Walkthrough 424

پس از فرار از غار، خود را در دریاچه‌ای زیرزمینی خواهید دید؛ در ابتدا به سمت سطح آب (بالا) حرکت کنید تا کمی هوا به لیون برسد، سپس به سمت جلو حرکت کنید و از حفره‌هایی که در مسیر خود می‌بینید جهت افزایش هوای ذخیره‌ی لیون استفاده نمایید.

Resident Evil 6 Walkthrough 425

پس از مسدود شدن بخشی از تونل، به سمت چپ رفته و به حرکت (شنای) خود ادامه دهید تا به مسیری برسید که در آن شاهد چندین جسد معلق در آب خواهید بود؛ در موقعیت جدید خود، تلاشی برای نزدیک شدن به زامبی‌ها و بررسی آن‌ها از نزدیک نکنید چراکه آن‌ها لیون را گرفته و شروع به خفه کردنش می‌کنند.

Resident Evil 6 Walkthrough 426

در انتهای تونل یک حفره‌ی بزرگ مشاهده خواهید کرد، آن را با کمک هلنا باز کنید تا کمی هوا بدست آورید.

Resident Evil 6 Walkthrough 427

کمی بعد شاهد یک انیمیشن خواهید بود که برای گذر از آن باید به دستورالعملی که برروی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 428

در صورت اجرای صحیح دستورالعمل بازی، کوسه‌ای که به لیون حمله کرد شکست خورده و قادر خواهید بود که خود را به قسمت دیگر غار برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 429

با کنترل لیون به سمت جلو حرکت کرده و به سمت مشعل‌های روشن بروید. در نهایت به دروازه‌ای خواهید رسید که باید آن را با کمک هلنا باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 430

زمانی که از دروازه عبور کردید، به سمت زمینی که توسط بازی مشخص شده حرکت کرده و مراقب کوسه‌ای که به شما حمله می‌کند نیز باشید. زمانیکه کوسه به سطح آب آمد و به شما حمله کرد، کلید A را مرتباً بفشارید، در همین زمان، هلنا به غده‌ی نارنجی رنگی که برروی فک کوسه قرار دارد شلیک می‌کند. کمی بعد توسط یک زامبی مورد حمله قرار خواهید گرفت که برای خلاصی از دست او، کافی است که آنالوگ دسته‌ی خود را به سرعت به اطراف حرکت دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 431

پس از آنکه به خشکی رسیدید، گلدان‌هایی که در اطراف خود می‌بینید را بررسی کرده و پس از برداشتن آیتم‌های مخفی، به سمت دروازه رفته و آن را باز کنید؛ کمی بعد مجدداً توسط کوسه مورد حمله قرار خواهید گرفت.

Resident Evil 6 Walkthrough 432

در زمان حمله‌ی کوسه، به غده‌ی موجود روی فک او شلیک کنید و در زمان مناسب، اقدام به پر کردن خشاب سلاح خود نمایید؛ در ادامه باید بصورت همزمان کلیدهای X و A را فشرده و همچنین به دستورالعملی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید. در نهایت با شلیک به بشکه‌ی TNT موفق خواهید شد که از پس کوسه برآمده و این مرحله از بازی و همچنین فصل سوم را به پایان برسانید.

فصل چهارم: «هواپیما» (The Plane)

Resident Evil 6 Walkthrough 433

در همان ابتدای کار توسط موجودی مورد حمله قرار خواهید گرفت که پیش از این در مرحله‌ی کلیسا با او مبارزه کرده بودید. در مدت مبارزه، فاصله‌ی خود را از این موجود حفظ کرده و زمانی که بیش از حد به شما نزدیک شد، به سمت دیگری حرکت کنید تا بدین شکل از برخورد با اسید‌هایی که او به سمتتان پرتاب می‌کند در امان باشید. مواد منفجره دز این قسمت بسیار کمک کننده خواهند بود. زمانی که این موجود روی زانوهای خود افتاد، به سرعت به سمت او رفته و کلید RT را بفشارید تا در نهایت شاهد فرار این موجود باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 434

پس از پایان مبارزه، به سمت کابین خلبان هواپیما رفته و با فشردن کلید A به بررسی آن بپردازید تا اطلاعاتی را در مورد خسارت‌های وارد شده به هواپیما بدست آورید.

Resident Evil 6 Walkthrough 435

حال باید به سمت موقعیتی که توسط بازی مشخص شده رفته و چرخ دستی قرمز رنگ را بچرخانید؛ کمی بعد مجدداً با همان موجود مهاجم روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 436

بجای مبارزه با این زامبی، تلاش کنید که او را به سمت دیگر هواپیما ببرید و زمانی که به سمت هلنا حمله کرد، به سمت جعبه‌ی قرمز مشخص شده روی بدنه‌ی هواپیما رفته و آن را باز کنید و اهرمی که در داخلش قرار دارد را بکشید (اینکار را باید سریع انجام دهید چرا که این موجود گازی را تولید خواهد کرد که موجب آسیب رسانی به لیون خواهد شد.)؛ اگر میزان سلامت لیون خیلی کم شد، از اسپری درمانی‌ای که در نزدیکی جعبه‌ی گفته شده قرار دارد استفاده و میزان سلامتی لیون را افزایش دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 437

پس از باز شدن درب انتهایی هواپیما، لیون و هلنا باید خود را به داخل هواپیما برسانند، برای این کار، کلیدهای LT و RT را بصورت همزمان بفشارید و سپس آن‌ها را رها و مجدداً این کار را تکرار کنید تا لیون شروع به حرکت کند؛ همچنین خود را برای فشردن همزمان کلیدهای X و A آماده کنید تا در صورت لغزش محموله‌های موجود در هواپیما و پرت شدنشان به بیرون، خود را از مسیر حرکت آن‌ها کنار بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 438

زمانی که به محدوده‌ی امنی رسیدید، به سرعت خود را به کابین خلبان برسانید و توجهی به حمله‌ی زامبی‌ها نکنید. در مسیر حرکت خود، باید با کمک هلنا چیزی که مسیر را مسدود کرده کنار بزنید، نگران حمله‌ی دشمنان نیز نباشید، در این موقعیت (در زمان برداشتن چیزی که مسیر را سد کرده) هیچکس به شما حمله نخواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 439

پس از آن که به مقصد خود (کابین خلبان) رسیدید، لیون باید کنترل هواپیما را در دست بگیرد، در همین زمان نیز هلنا با زامبی‌های مهاجم مبارزه خواهد کرد. جهت فرود آوردن هواپیما باید به دستورالعملی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید. ابتدا به سمت بالا نگاه کرده و در زمان مناسب کلید X را بفشارید، سپس به اهرمی که در سمت راست قرار دارد نگاه کرده و آن را بکشید. در نهایت باید به فشردن مکرر کلید X ادامه دهید تا لیون اهرم مقابلش را به سمت خود بکشد. کلاس آموزش هدایت هواپیمای باری در لحظه‌ی بحران، همزمان با پایان قسمت اول از فصل چهارم خاتمه می‌یابد، امیدواریم نکات ارزشمندی را آموخته باشید!

فصل چهارم: «اوستانک» (The Ustanak)

Resident Evil 6 Walkthrough 440

پس از پایان یافتن انیمیشین، نبرد شما با یکی از باس‌های بازی به نام اوستانک آغاز خواهد شد. در ابتدای مبارزه، از نردبانی که در سمت چپ قرار گرفته، بالا رفته و محفظه‌ای مملو از بشکه‌های مواد منفجره را به پایین هل دهید؛ حال باید باس بازی را به نزدیکی این بشکه‌ها رسانده و در زمان مناسب آن‌ها را منفجر کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 441

پس از انفجار، از دکمه‌ی قرمز رنگی که در کنار نردبان قرار دارد استفاده کنید تا شاهد پایین آمدن پلتفرمی باشید که از طریق آن قادر خواهید بود تا خود را به محفظه‌های دیگر نگهداری بشکه‌های مواد منفجره رسانده و از آن‌ها بر ضد باس بازی استفاده کنید؛ همچون مرحله‌ی قبل از محفظه‌های مواد منفجره باقی مانده استفاده کنید. برای در امان ماندن از دست این موجود، بهتر است که در طول نبرد در بالای کانتینرها بمانید و تنها زمانی که باس متوجه‌ی حضور شما در بالای کانتینرها شد به پایین بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 442

زمانی که دیگر محفظه‌ای برای انفجار وجود نداشت، خود را به فنس‌های مشخص شده توسط بازی برسانید؛ در حالی که هلنا تلاش می‌کند تا از حملات اوستانک فرار کند، لیون باید سعی کند تا اتوبوسی که در نزدیکی این ناحیه می‌بیند را به راه بیندازد، برای این کار، ابتدا فرمان آن را بررسی و سپس به عقب اتوبوس رفته و موتور آن را تعمیر کنید؛ برای تعمیر موتور باید به دستوراتی که روی صفحه نمایش نشان داده خواهند شد عمل کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 443

پس از آنکه موتور را تعمیر کردید، به بالای اتوبوس و طرف دیگر آن بروید و به پایین بپرید. پلتفرم دیگری را در اینجا مشاهده خواهید کرد؛ برروی پلتفرم و محفظه‌ی نگهدارنده‌ی بشکه‌های مواد منفجره پریده و بشکه‌ها را به پایین هل دهید؛ در نهایت پس از استفاده از تمام بشکه‌های مواد منفجره بر ضد اوستانک، منجر به اتمام مبارزه و پایان قسمت دوم از فصل چهارم خواهید شد.

فصل چهارم: «بازار» (The Outdoor Market)

Resident Evil 6 Walkthrough 444

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به همراه هلنا به سمت مقابل رفته و از در بزرگی که با آن روبرو می‌شوید عبور کنید. خود را در بازار متروکه‌ای مشاهده خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 445

به سمت جلو حرکت کنید تا به دری برسید که برای باز کردن آن نیاز به سه کلید خواهید داشت. در اینجا با نوع جدیدی از دشمنان بازی روبرو خواهید شد؛ این هیولا بسیار آزار دهنده خواهد بود، چرا که پس از شلیک چند گلوله، بدن او به چند قسمت تقسیم می‌شود، دست‌ها، پاها و قسمت بالایی بدنش؛ جهت نابودی این موجود، باید به سرعت از شر تمام قسمت‌های بدن او خلاص شوید، در غیر اینصورت، آن‌ها مجدداً به هم ملحق شده و بار دیگر این هیولا را شکل خواهند داد. متاسفانه حتی اگر موفق به نابودی این هیولا شوید، تنها برای مدت زمان کوتاهی از دست او خلاص خواهید شد، چرا که پس از مدتی او دوباره شکل گرفته و به شما حمله خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 446

برای پیدا کردن اولین کلید، در سمت چپ موقعیتی که در آن قرار دارید، چند فروشگاه خواهید دید که در آن‌ها آیتم‌های بدرد بخوری قرار گرفته‌اند، این آیتم‌ها را بردارید؛ در کنار این فروشگاه همچنین دری را مشاهده خواهید کرد که به برق متصل است و در صورت دست زدن به آن، سلامت لیون کاهش خواهد یافت؛ برای قطع برق، از اهرمی که در پشت پیشخوانی که در سمت چپ قرار دارد استفاده کنید. پس از قطع برق، از در رد شده و اولین کلید را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 447

حال به جایی که کار خود را از آن شروع کردید (منظور جایی است که از طریق آن وارد بازار شدید نه جایی که این مرحله را در آن شروع کردید.) بروید؛ چند قدم جلوتر از ماشین سبز رنگی که در موقعیت مورد نظر قرار دارد، یک فروشگاه باز مشاهده خواهید کرد (در سمت چپ)، وارد فروشگاه شده و سپس به سمت کوچه‌ای که در جهت راست قرار دارد بروید. در انتهای این کوچه، دومین کلید را خواهید یافت.

Resident Evil 6 Walkthrough 448

برای بدست آوردن سومین و آخرین کلید، باید از نردبانی که در آن نزدیکی می‌بینید بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 449

به محض رسیدن به پشت بام، به سمت لبه‌ای که رو به خیابان است رفته و به هلنا کمک کنید که با انجام پرش بلندی، خود را به پشت بام ساختمانی برساند که در سمت دیگر خیابان قرار دارد؛ هلنا دری که در پایین و سمت راست مشاهده می‌کنید را برایتان باز خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 450

به سمت در مورد نظر رفته و از آن عبور کنید و به حرکت خود تا رسیدن به دروازه‌ی دیگری ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 451

دروازه را شکسته و کلیدی که در توالت مخفی شده را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 452

حالا تمام کلیدهای مورد نیاز را در اختیار دارید، به سمت دری که برای گذر از آن به این سه کلید نیاز داشتید برگشته و قفل آن را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 453

پس از عبور از در، به سمت جلو حرکت کنید. ناگهان توسط زامبی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ برای نابودی این زامبی، به سرعت آنالوگ دسته را چرخانده و کلید RT را بفشارید تا این موجود نابود شود. در همینجا سومین قسمت از فصل چهارم پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «آزمایشگاه» (The Laboratory)

Resident Evil 6 Walkthrough 454

پس از یک میان پرده‌ی طولانی، از پلکان سمت چپ پایین رفته و از دری که در آنجا قرار دارد عبور کنید. به مسیر خود ادامه دهید تا به راهرویی برسید که ایدا وانگ اقدام به فعال کردن سیستم امنیتی آن می‌کند! در نتیجه با لیزرهایی مواجه خواهید شد که در صورت برخورد با لیون، بدن او را همچون پنیر می‌برند؛ برای پرهیز از برخورد با لیزرها، به سمت راست راهرو رفته و با فشردن کلید A و LT برروی زمین بخوابید. در نهایت با نابود کردن کریستال‌های موجود در کنار دری که در انتهای راهرو خواهید دید، امکان ادامه‌ی مسیر را فراهم کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 455

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده و از تمام درهایی که به آن‌ها می‌رسید عبور کنید تا آنکه به اتاقی برسید که در آن شاهد مخازن بزرگ آب خواهید بود؛ پس از مدتی، در حالی که تلاش می‌کنید به ادامه‌ی مسیر بپردازید، ربات‌هایی را مشاهده خواهید کرد که مواد منفجره‌ای را به سمتتان پرتاب می‌کنند.

Resident Evil 6 Walkthrough 456

برای اجتناب از برخورد مواد منفجره، همواره در حرکت باشید. تاخیری که در مدت زمان هر انفجار وجود دارد، به شما اجازه خواهد داد تا از آن‌ها بر ضد ربات‌ها استفاده کرده و نیازی به شلیک حتی یک گلوله هم نداشته باشید، تنها نکته‌ای که در این قسمت باید به آن توجه داشت این است که همواره در حرکت باشید تا نه تنها گلوله‌ای را هدر ندهید، بلکه حتی درصدی از میزان سلامت لیون نیز کاسته نشود. در حالیکه لیون سرگرم ربات‌ها است، هلنا از طریق کامپیوتری که در آنجا قرار دارد، دری را جهت ادامه‌ی مسیر باز می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 457

وقتی رنگ تمام چراغ‌هایی که در بالای در قرار دارند سبز شد، صبر کنید تا رنگ آن‌ها مجدداً به قرمز تغییر کند و سپس به نابودی تمام ربات‌ها پرداخته و خود را به طرف دیگر اتاق برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 458

در اتاق کنترل دریچه‌ای را پیدا خواهید کرد که شما را به سالن بزرگی هدایت می‌کند؛ زمانی که به این سالن رسیدید، شاهد هرج و مرجی خواهید بود که بواسطه‌ی ایدا وانگ ایجاد می‌شود! به سمتی که توسط بازی مشخص شده حرکت کنید تا در نهایت شاهد یک میان پرده‌ی طولانی باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 459

زمانیکه میان پرده به پایان رسید، به پایین پلکان رفته و پس از عبور از چندین در، با سیمونز ملاقات کنید. در همینجا چهارمین قسمت از فصل چهارم خاتمه خواهد یافت.

فصل چهارم: «ملاقات با سیمونز» (Meeting Simmons)

Resident Evil 6 Walkthrough 460

پس از پایان میان پرده، به انتهای قطار رفته و سپس روی سقف بروید. به محض ایستادن روی سقف، به سرعت به سمت سیمونز شلیک کنید تا پیش از بدل شدن به یک هیولا، مجدداً به فرم انسانی خود تبدیل شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 461

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، به داخل قطار بازگشته و در انتظار سیمونز بمانید و زمانی که با او روبرو شدید، به سمتش شلیک کرده تا دوباره به انسان تبدیل شود، حال کافی است که به سرعت به سمت او دویده و پس از فشردن کلید RT، مرتباً کلید A را بفشارید؛ کاری که گفتیم را دو بار دیگر در درون قطار و یک بار هم روی سقف انجام دهید. پس از سومین حمله، شاهد یک تعقیب و گریز خواهید بود؛ شما باید به سرعت به سمت جلو حرکت کنید تا سیمونز نتواند به لیون دسترسی پیدا کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 462

زمانی که روی قطار دیگر پریدید، سیمونز نیز بدنبال شما خواهد آمد، برای پرهیز از ضربات او، از کلید A استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 463

سومین فاز مبارزه‌ی شما بسیار آسان خواهد بود، البته اگر بدانید که باید چه کاری انجام دهید! در ابتدا از طریق حفره به سمت سیمونز شلیک کنید تا آنکه شاهد پرتاب اجسام معلقی از سوی او باشید، پیش از برخورد این اجسام به لیون، در پشت چیزی پناه بگیرید؛ پس از عبور اجسام معلق، مجدداً ایستاده و به سمت سیمونز شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 464

در ادامه‌ی مبارزه، سیمونز مجدداً به داخل قطار می‌آید، در این زمان به سرعت کلید‌های X و A را بطور همزمان بفشارید تا از برخورد ضربات او با لیون جلوگیری کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 465

اگر در مرحله‌ی قبل موفق شده باشید، خود را مجدداً روی سقف قطار خواهید دید. آخرین وظیفه‌ی شما این است که مجدداً به سیمونز ضربه‌ای وارد کنید؛ برای این کار، زمانی که سیمونز بخوبی به شما نزدیک شد (تا حدی که بدانید شلیک گلوله‌های اسلحه‌تان، برروی او تاثیر خوبی خواهد داشت.)، از مسلسل یا تپانچه‌ی خود برای شلیک به او استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 466

زمانی که مبارزه‌ی شما با سیمونز به پایان رسید، به بالای پلکان بروید. کمی بعد شاهد پایان این قسمت و فصل چهارم بازی خواهید بود.

فصل پنجم: «شهر» (The City)

Resident Evil 6 Walkthrough 467

در ابتدای این مرحله، از پلکان پایین رفته تا سربازی را مشاهده کنید، بدنبال او بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 468

این سرباز شما را به ساختمانی هدایت می‌کند که توسط زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهد گرفت. به طبقه‌ی بالا رفته و تلاش کنید تا از گاز سمی فرار کنید، چرا که استنشاق آن منجر به مرگ سریع لیون خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 469

در طبقه‌ی بالا باید در انتظار سرباز دیگری بمانید تا دری را برایتان باز کند. اهمیتی به دشمنانی که می‌بینید ندهید، سربازان به حساب آن‌ها خواهند رسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 470

پس از باز شدن در، به سمت جلو حرکت کرده و بعد از رسیدن به گروه دیگری از زامبی‌ها، آن‌ها را به همراه هلنا دور زده تا به در دیگری برسید؛ از در عبور کرده تا ماشینی را مشاهده کنید، سوار آن شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 471

زمانی که قسمت مربوط به رانندگی پایان یافت، از روی کامیون واژگون شده عبور کنید؛ کمی بعد شاهد صحنه‌ای خواهید بود که در مقدمه آن را مشاهده و تجربه کردید، گرچه در اینجا با کمی تغییر نسبت به قبل روبرو خواهید بود.

Resident Evil 6 Walkthrough 472

در ابتدا به سمت کوچه‌ای که در سمت راستتان قرار دارد رفته و وارد ساختمان مشخص شده شوید؛ به راه خود ادامه دهید تا به ماشینی برسید که در درون آن گیاه سبزی را پیدا خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 473

پیش از آنکه این گیاه را بردارید، دو سرباز زامبی شده را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 474

کمی جلوتر، راهرویی را مشاهده خواهید کرد که شما را به سمت یک پلکان هدایت می‌کند؛ پیش از آن که از این پلکان عبور کنید، از پر بودن خشاب سلاح‌های خود اطمینان حاصل نمایید چرا که با رسیدن به پایین پلکان، توسط گروه بزرگی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ با وجود آنکه این زامبی‌ها بسیار ضعیف هستند و کشتن آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر است، مشکل، تعداد زیاد آن‌ها بوده و این موضوع می‌تواند منجر به کمبود مهمات شود. در مدت نبرد با زامبی‌هایی که بر سر راهتان قرار گرفته‌اند، مجبور خواهید شد که مکرراً خشاب سلاح خود را پر کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 475

پس از نابودی تمام زامبی‌ها، از ساختمان خارج شده و از روی مانع پریده و وارد خیابان شوید؛ در اینجا با گروه دیگری از زامبی‌ها روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 476

زمانی که آخرین زامبی را کشتید، قابلیت ادامه‌ی مسیر را بدست خواهید آورد، در این زمان دیگر توجهی به زامبی‌ها نکرده و فقط به سمت جلو حرکت کنید؛ مجدداً شاهد سقوط هواپیما و صحنه‌ی مربوط به فرار لیون و هلنا خواهید بود.

Resident Evil 6 Walkthrough 477

در این قسمت همواره کلید A را فشرده نگهدارید و بسوی موقعیتی که توسط بازی مشخص شده حرکت کرده و پس از رسیدن به هلیکوپتر، به سمت آن بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 478

در اینجا یکی از زامبی‌ها پای لیون را می‌گیرد، برای خلاصی از دست این زامبی، باید آنالوگ دسته را به سرعت بچرخانید تا لیون ضربه‌ای را به او وارد کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 479

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، باید به هدایت هلیکوپتری که در آن قرار دارید پرداخته و جهت زنده ماندن در طول پرواز، تمام کلیدهایی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند را در زمان صحیح و با دقت بفشارید. پس از فرود، خود را آماده کنید که کلیدهای X و A را به سرعت و بطور همزمان بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 480

زمانی که در موقعیت امنی قرار گرفتید، تمام آیتم‌های مخفی شده‌ی درون جعبه‌ها را برداشته و سپس به داخل ساختمانی که در مقابل خود می‌بینید بروید؛ پس از پرشی از روی نرده‌ها، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود و کمی بعد، مبارزه‌ی بعدی و نهایی شما با سیمونز آغاز خواهد شد. در همینجا قسمت اول از فصل پنجم به پایان می‌رسد.

فصل پنجم: «آخرین نبرد با سیمونز» (The Final Fight with Simmons)

Resident Evil 6 Walkthrough 481

در اولین مرحله از مبارزه یا سیمونز تلاش کنید که فاصله‌تان را از او حفظ کرده و پس از کشاندن او به منطقه‌ای که بشکه‌های مواد منفجره در آن قرار دارند، به آن‌ها شلیک کنید تا منفجر شوند.

Resident Evil 6 Walkthrough 482

پس از هر انفجار، سیمونز برای مدت زمان کوتاهی به حالت انسانی خود بر می‌گردد، در همین زمان به سرعت به سمت او دویده و با فشردن کلیدهای RT و A، به او ضرباتی بزنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 483

کاری که گفته شد را چندین بار تکرار کنید تا آنکه یک ماشین نظامی وارد موقعیتی که در آن قرار دارید شود؛ از اسلحه‌ای که روی این ماشین نظامی قرار دارد استفاده و به سمت چشمی که روی زبان سیمونز قرار دارد شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 484

پس از پایان یک تعقیب و گریز، مرحله‌ی اول نبردتان مجدداً آغاز خواهد شد. این بار با بشکه‌های مواد منفجره‌ی کمتری روبرو خواهید بود، بنابراین مجبورید تا بصورت مستقیم به خود سیمونز شلیک کنید؛ همچنین قادرید که از اسلحه‌ی موجود روی یکی از ماشین‌ها و همچنین مواد منفجره‌ی قرار گرفته در درون جعبه‌ها نیز استفاده کنید. پس از چند ضربه‌ی سخت، سیمونز بالاخره فرار خوهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 485

پس از پایان میان پرده‌ای دیگر، خود را روی طنابی در خارج از ساختمان خواهید دید؛ دستوراتی که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شوند را اجرا کنید تا به موقعیت جدیدی وارد شوید که در آنجا باید از ایدا در برابر سیمونز محافظت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 486

به شلیک‌های خود به سمت سیمونز ادامه داده و زمانی که مهماتتان به پایان رسید، منتظر رسیدن دشمنان ضعیف‌تر بمانید تا پس از نابودی آن‌ها، بتوانید مهماتی را از کنار اجسادشان بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 487

در مرحله‌ی بعدی نبردتان تلاش کنید که کمترین اشتباهات ممکن را انجام داده و آماده باشید تا در زمان‌های مناسب (زمانی که دشمن خیلی به شما نزدیک شد.)، به سرعت کلیدهای A و X را با هم بفشارید. کمی بعد، به همراه ایدا وانگ به مبارزه با سیمونز خواهید پرداخت و هلنا نیز از بالا به شما کمک کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 488

از همان ابتدا تلاش کنید تا به سمت سیمونز شلیک کرده و سپس منتظر بمانید تا مجدداً کنترل لیون را بدست آورید.

Resident Evil 6 Walkthrough 489

در این مرحله از مبارزه، باید به شلیک‌های خود به سمت سیمونز ادامه داده و همزمان، مهماتی که مشاهده می‌کنید را برداشته و همچنین از سر راه حملات مرگبار سیمونز کنار بروید. سیمونز معمولاً دو نوع حمله صورت خواهد داد: ضربه به جلو و طرفین و پرتاب خرده استخوان. برای پرهیز از نوع اول حملات سیمونز، فاصله‌ی خود را از او حفظ کنید، چرا که او تنها می‌تواند به افرادی که در فواصل نزدیک به او قرار دارند ضربه بزند. برای پرهیز از نوع دوم حملات سیمونز نیز تنها کافی است که از سر راه خرده استخوان‌ها کنار بروید. بهترین مکان برای فرار از حملات سیمونز، پلتفرم کوچکی است که در میانه‌ی پیاده‌رو (راهروی متصل کننده‌ی دو ساختمان به یکدیگر) قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 490

تا زمان توقف مبارزه، به سمت سیمونز شلیک کنید تا در نهایت شاهد میان پرده‌ی دیگری باشید؛ پس از این میان پرده، خود را برای مرحله‌ی بعدی مبارزه آماده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 491

در ابتدای مرحله‌ی جدید مبارزه، به سرعت دشمنان ضعیف‌تر را کشته و همزمان تلاش کنید که از حملات سیمونز جان سالم به در ببرید؛ او همیشه به سمت جلو حمله می‌کند و تا زمان حمله‌ی بعدی، تاخیر قابل توجهی خواهد داشت، بنابراین مشکلی خاصی پیش‌رو ندارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 492

پس از نابودی تعدادی از زامبی‌ها و پاکسازی تقریبی موقعیتی که در آن قرار دارید، به سراغ سیمونز رفته و به او شلیک کنید. پس از مدتی، دشمنتان توسط همراهانش مورد حمله قرار خواهد گرفت و این فرصت برایتان ایجاد خواهد شد تا از پلکان موجود استفاده و خود را به بالای ساختمان برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 493

به سمت هلیکوپتری که مشاهده می‌کنید رفته و در مسیر خود، مهماتی که در جعبه مخفی شده‌اند را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 494

پس از جدا شدن از هلنا، به چشم‌های موجود پرنده‌ای که به شما حمله کرده شلیک کنید، در همین زمان هلنا تلاش می‌کند تا با بکار انداختن مکانیزمی، پلتفرمی را به حرکت درآورد.

Resident Evil 6 Walkthrough 495

وقتی که لیون و هلنا دوباره به یکدیگر رسیدند، به سمت هلیکوپتر حرکت نمایید و زمانی که به آن نزدیک شدید، خود را آماده‌ی نبردی دیگر با سیمونز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 496

در ابتدای مرحله‌ی جدید مبارزه‌تان با سیمونز، به سمت غده‌های نارنجی رنگ موجود روی بدن او شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 497

در ادامه یک «اسپایک ولتاز» (Voltage Spike) مشاهده خواهید کرد که در صورت استفاده از آن، سیمونز برای مدتی گیج و مبهم می‌ماند، از همین فرصت برای شلیک به سمت غده‌های موجود روی بدنش استفاده کنید؛ پس از تکرار مرحله‌ی قبل برای دو تا سه بار دیگر، شاهد بزرگ‌تر شدن سیمونز خواهید بود.

Resident Evil 6 Walkthrough 498

کارهای مرحله‌ی قبل را مجدداً تکرار کرده تا آنکه ماده‌ی عجیبی از این موجود خارج شود و پس از آن، او چشم خود را پایین آورده و در معرض دید لیون قرار می‌دهد، در همین زمان یک اسپایک ولتاژ را برداشته و بوسیله‌ی آن، یکی از چشم‌های قرمز این موجود را نابود کنید؛ این مرحله از مبارزه در همینجا پایان می‌یابد. اگر در انجام مراحل بالا در چند تلاش اول شکست خوردید یا آنکه این موجود خود را احیا کرد، ناامید نشده و پس از بارگذاری سلاح خود، مراحل گفته شده را مجدداً تکرار کنید. از زامبی‌هایی که در این مرحله در اطرافتان قرار دارند نترسید و به آن‌ها به چشم یک منبع خوب جهت تامین آیتم‌های مورد نیازتان نگاه کنید!

Resident Evil 6 Walkthrough 499

پس از آخرین انفجار، به سمت هلیکوپتر حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 500

بعد از حمله‌ی مجدد سیمونز، RPG را از منوی سلاح‌های خود انتخاب کرده، چشم او را هدف گرفته و بسوی آن شلیک کنید تا یکبار و برای همیشه از شر سیمونز خلاص شوید. در نهایت به سمت هلیکوپتر رفته و سوار آن شوید.

تبریک می‌گوییم در همینجا کمپین مربوط به شخصیت لیون در بازی Resident Evil 6 را به پایان رساندید؛ جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر کمپین‌ها و شخصیت‌های این بازی، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest

8 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
علی
علی
1 سال قبل

سلام من تو یه قسمت دریاچه زیر اب صفحه مانیتور خود به خود ب رنگ ابی در میاد و چیزی بجز لاین اکسیژن نشون نمیده حرکت میکنه ولی صفه تاره
کات سینارو هم خوب نشون نمیداد باگ داشت
راه حلی هست که این مشکلو درست کنم ؟

مجید
مجید
4 سال قبل

سلام من یه مشکل دارم تو بازی. تو صحنه ای که با ایدا ملاقات میکنه و میان پرده تموم میشه لیون خود به خود میمیره و از اول مرحله دوباره بازی میاد

مجید
مجید
Reply to  فرشاد سامانی
4 سال قبل

داداش با pc بازی میکنم. تا حالا مشکلی نداشتم. ولی تو این مرحله وقتی دمو تموم میشه خود به خود لیون میمیره. اون جایی هستم که لیون و کریس برای اولین بار با هم روبرو میشن. و با ایدا درگیر میشن. اگه امکانش هست یه شماره تماس یا آیدی تلگرام بهم بدید که راحتر بتونم ازتون کمک بگیرم. ممنون

A.R.J.P
A.R.J.P
Reply to  مجید
2 سال قبل

دقیقا منم این مشکل دارم.

مهدی
مهدی
Reply to  A.R.J.P
2 سال قبل

شماره بده پیام بده کمکت کنم

مهدی
مهدی
Reply to  مجید
2 سال قبل

سلام من این بازیو تموم کردم. واقعا عالی بود. رزیدنت اویل شیش و اساسینز کرید سه رو هیچ وقت نمیتونم فراموششون کنم. همشو بلدم خاستی راهنماییت میکنم.

شاهین قلندرزاده
شاهین قلندرزاده
3 سال قبل

سلام من در طناب دستم ول میشه میفتم پایین

دکمه بازگشت به بالا
8
0
Would love your thoughts, please comment.x