راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل لیون (قسمت دوم)

سفری از قاره‌ی آمریکا تا قاره‌ی کهن (از فصل سوم تا پایان بازی)

برای مطالعه‌ی قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل لیون بازی رزیدنت اویل ۶، از این لینک استفاده کنید.


فصل سوم: «دخمه» (The Catacombs)

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کرده و با کمک هلنا، اهرم‌هایی که در دو سمت دروازه قرار دارند را کشیده و از راهی که باز می‌شود عبور کنید تا وارد راهرویی شوید.

به سمت جلو دویده و تمام گلدان‌ها را نابود کرده و داخل تابوت‌ها را چک کنید تا آیتم‌های مخفی درون آن‌ها را بردارید.

پس از مدت زمانی به قسمتی خواهید رسید که مسیر پیش رویتان توسط تیغه‌هایی مسدود خواهد شد، کلید A را فشرده و نگهدارید تا از این تیغه‌ها عبور کنید و سپس کلید LT را بفشارید تا لیون برروی زمین دراز بکشد (کلیدها در زمان مناسب برروی صفحه نمایش نشان داده خواهند شد.).

هنگامی که از تیغه‌ها عبور کنید، توسط گروه کوچکی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت، آن‌‌ها را در حالیکه روی زمین قرار دارید بکشید.

کمی بعد به ناحیه‌ای خواهید رسید که مسیرتان توسط دیوار آتش مسدود می‌شود؛ با فشردن کلید A به بررسی آتش پرداخته و سپس به هلنا کمک کنید تا از نردبانی که در سمت راست قرار دارد بالا برود. در حالی که هلنا تلاش می‌کند تا اهرمی را برای خاموش شدن آتش پیدا کند، خود را برای مقابله با هجوم دشمنان آماده کنید.

پس از عبور از دیوار آتش، به دروازه‌ای خواهید رسید که برروی آن یک حکاکی مار وجود دارد، در ابتدا تلاش کنید تا این دروازه را باز نمایید؛ سپس به مکالمه‌ی لیون و هلنا گوش داده و در نهایت، با استفاده از کلیدی که برروی صفحه نمایش مشخص می‌شود، حلقه را روی مار قرار دهید؛ حال خود را برای مبارزه با گروه بزرگی از زامبی‌ها آماده کنید.

در اینجا شعله افکنی را مشاهده خواهید کرد که قابلیت کنترل آن از طریق اهرمی که در آن نزدیکی قرار دارد، ممکن خواهد بود؛ این شعله افکن می‌تواند در مبارزه با زامبی‌ها و نابودی آن‌ها به شما کمک کند. هر زمان که توانستید، به سمت اهرم مورد نظر رفته و به هلنا در نابودی زامبی‌های باقی مانده کمک کنید.

زمانی که تمام زامبی‌های مهاجم کشته شدند و دروازه‌ای که ادامه‌ی مسیر را برایتان ممکن می‌کند باز شد، تمام آیتم‌های بجا مانده در کنار جسد زامبی‌ها را برداشته و سپس از دروازه‌ی باز شده عبور کنید.

در ادامه به داخل آب خواهید رفت؛ تا زمان رسیدن به دروازه‌ای که کریستال قرمزی روی آن قرار دارد، به سمت جلو حرکت کنید. به هلنا کمک کنید تا از دیواری که در سمت چپ قرار دارد بالا رفته و منتظر بمانید تا او چیزی را برای باز کردن این دروازه پیدا کند و قابلیت ادامه‌ی مسیر را امکان‌پذیر سازد، تا آن زمان، به دقت مراقب سطح آب اطرافتان بوده و به محض مشاهده‌ی حرکتی، به سمت آن رفته و با فشردن کلید RT، دشمنی که در زیر آب در حال حرکت است را با پا له کنید.

پس از باز شدن دروازه، خود را به سمت دیگر آن برسانید؛ در همین زمان، لیون و هلنا از یکدیگر جدا خواهند شد؛ به سرعت از پلکان بالا رفته و همزمان مراقب هلنا نیز باشید و در صورتی که زامبی‌ها به او حمله کردند، با شلیک گلوله آن‌ها را متوقف کنید. زمانی که تمام زامبی‌ها کشته شدند، هلنا قادر خواهد بود که جعبه‌ی مسدود کننده‌ی مسیر را از سر راه بردارد.

شما نیز کار هلنا را تکرار کرده و جعبه‌ای که بر سر راهتان قرار دارد را کنار بزنید.

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده تا آن که به راهرویی که تیغه‌های چرخان در آن قرار دارند برسید؛ همچون قبل از این راهرو عبور کرده و زامبی‌ای که در پایین و سمت چپ قرار دارد را بکشید تا میخ‌هایی که در حال بیرون آمدن از کف زمین هستند متوقف شوند.

چند قدم جلوتر مکانیزمی را پیدا خواهید کرد که قابلیت ادامه‌ی مسیر را امکان‌پذیر می‌کند اما متاسفانه اهرم آن کنده شده است! برای بدست آوردن اهرم مورد نظر، مسیر را برگشته و زامبی‌هایی که در زیر تیغ قرار دارند را نابود کنید؛ پس از نابود کردن تمام زامبی‌ها، اهرم مورد نظر را در کنار یکی از آن‌ها خواهید یافت. در مدت شلیک به سمت زامبی‌ها، مراقب اسید‌هایی که توسط زامبی‌های دیگر به سمتتان پرتاب می‌شوند نیز باشید.

زمانی که اهرم را بدست آوردید، به سمت مکانیزم آن برگشته، اهرم را در جای خود قرار داده و دروازه را برای هلنا باز کنید و سپس منتظر بمانید که او دروازه‌ی دیگری را باز کند تا از طریق آن بتوانید خود را به سمت دیگر برسانید. در نهایت درب دیگری را مشاهده خواهید کرد که باید آن را با کمک هلنا باز کنید تا قسمت اول از فصل سوم را پشت سر بگذارید.

فصل سوم: «مرکز زمین» (The Center of the Earth)

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، درون غاری در اعماق زمین قرار خواهید گرفت. به سمت جلو حرکت کرده، از روی پرتگاه پریده و سپس زامبی‌هایی که مشاهده می‌کنید را بکشید. در نهایت به اهرمی خواهید رسید که قابلیت پایین آوردن پل و ادامه‌ی مسیر را برای شما فراهم خواهد کرد.

در سمت دیگر پل با زامبی‌هایی روبرو خواهید شد که جیغ می‌کشند! هر زمان که با گروهی از زامبی‌ها روبرو شدید، همیشه سعی کنید که در ابتدا این دسته از زامبی‌ها را با شلیک به غده‌ای که روی گلویشان قرار دارد نابود کنید.

زمانی که با زامبی مشابه دیگری روبرو شدید، بدنبال او حرکت کنید و مراقب باشید که فاصله‌ی زیادی از هلنا نگیرید. پس از نابودی پلی که در حال عبور از روی آن بودید، هلنا به لیون کمک می‌کند تا بالا برود.

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده تا به زامبی چاقی برسید که در سمت دیگر یک پل معلق در انتظار شما است! به سرعت از روی پل عبور کنید چرا که این موجود قادر است تا آن را به اطراف حرکت داده و تعادل شما را به هم بزند. زمانی که از روی پل عبور کردید، منتظر این زامبی بمانید تا به سمتتان حرکت کند و سپس، به سرعت از کنار او عبور کرده و خود را به سمت دیگر پل برسانید و از همانجا به این موجود که بسیار آهسته حرکت می‌کند شلیک کنید.

زمانی که زامبی چاق را کشتید، تمام آیتم‌های موجود در این موقعیت را جمع کرده و به مسیر خود ادامه دهید. در حالی که به پیشروی خود ادامه می‌دهید، با دشمنانی روبرو خواهید شد که مواد منفجره‌ای را به همراه خود حمل می‌کنند (در واقع این مواد به بدن آن‌ها متصل هستند.)، همواره تلاش کنید تا این گروه از دشمنان را از فاصله‌ی دور نابود کنید تا انفجار ناشی از مواد منفجره آسیبی به لیون وارد نکند، از طرف دیگر هیچگاه اجازه ندهید که آن‌ها به شما نزدیک و لیون را لمس کنند، چرا که این کار منجر به انفجار مواد همراهشان خواهد شد.

زمانی که به پرتگاه بزرگی رسیدید، به هلنا کمک کنید تا پرشی را صورت داده و خود را به سمت دیگر برساند و سپس، در زمان بالا رفتن به حفاظت از او پرداخته و زامبی‌هایی که به سمتش حمله می‌کنند را نابود کنید. هلنا باید خود را به اهرمی برساند که بوسیله‌ی آن، پلی که در مسیرتان قرار دارد را برای شما پایین خواهد آورد و در نتیجه امکان ادامه‌ی مسیر را خواهید داشت. با کشتن زامبی‌های مهاجم به هلنا کمک کنید تا به مسیر خود ادامه دهد؛ زمانی که از هلنا محافظت می‌کنید، مراقب لیون و زامبی‌هایی که از پشت سر به او حمله می‌کنند هم باشید و آن‌ها را نیز نابود کنید!

پس از آنکه امکان ادامه‌ی مسیر برای شما ممکن شد، خود را به سمت دیگر رسانده و با کمک هلنا، سنگی که مسیر را مسدود کرده به پایین هل دهید.

به حرکت خود ادامه داده تا به پل دیگری برسید، پیش از آنکه از اهرم کنار این پل استفاده کنید و آن را پایین بکشید، اطمینان حاصل کنید که تمام زامبی‌های موجود در اطراف آن را کشته باشید.

زمانی که شروع به پایین آوردن پل کنید، شاهد فروپاشی غار خواهید بود؛ مسیری که در مقابلتان قرار دارد را به سرعت پیموده و از روی پرتگاهی که به آن می‌رسید بپرید؛ از درگیری با دشمنانی که بر سر راهتان می‌بینید خودداری کرده و تنها از کنار آن‌ها گذشته و به مسیر خود ادامه دهید. بهتر است که از سمت راست مسیری که در حال پیمودن آن هستید عبور کنید، چراکه در ادامه به زامبی چاق دیگری خواهید رسید که اگر در سمت چپ مسیر قرار داشته باشید، دردسرهایی را برایتان درست خواهد کرد. زمانیکه مشغول فرار از غار در حال فروپاشی هستید، به سنگ دیگری در مسیر حرکتتان خواهید رسید که باید آن را نیز با کمک هلنا به پایین هل دهید و در نهایت شاهد پایان قسمت دوم از فصل سوم باشید.

فصل سوم: «دریاچه‌ی زیرزمینی» (The Underground Lake)

پس از فرار از غار، خود را در دریاچه‌ای زیرزمینی خواهید دید؛ در ابتدا به سمت سطح آب (بالا) حرکت کنید تا کمی هوا به لیون برسد، سپس به سمت جلو حرکت کنید و از حفره‌هایی که در مسیر خود می‌بینید جهت افزایش هوای ذخیره‌ی لیون استفاده نمایید.

پس از مسدود شدن بخشی از تونل، به سمت چپ رفته و به حرکت (شنای) خود ادامه دهید تا به مسیری برسید که در آن شاهد چندین جسد معلق در آب خواهید بود؛ در موقعیت جدید خود، تلاشی برای نزدیک شدن به زامبی‌ها و بررسی آن‌ها از نزدیک نکنید چراکه آن‌ها لیون را گرفته و شروع به خفه کردنش می‌کنند.

در انتهای تونل یک حفره‌ی بزرگ مشاهده خواهید کرد، آن را با کمک هلنا باز کنید تا کمی هوا بدست آورید.

کمی بعد شاهد یک انیمیشن خواهید بود که برای گذر از آن باید به دستورالعملی که برروی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید.

در صورت اجرای صحیح دستورالعمل بازی، کوسه‌ای که به لیون حمله کرد شکست خورده و قادر خواهید بود که خود را به قسمت دیگر غار برسانید.

با کنترل لیون به سمت جلو حرکت کرده و به سمت مشعل‌های روشن بروید. در نهایت به دروازه‌ای خواهید رسید که باید آن را با کمک هلنا باز کنید.

زمانی که از دروازه عبور کردید، به سمت زمینی که توسط بازی مشخص شده حرکت کرده و مراقب کوسه‌ای که به شما حمله می‌کند نیز باشید. زمانیکه کوسه به سطح آب آمد و به شما حمله کرد، کلید A را مرتباً بفشارید، در همین زمان، هلنا به غده‌ی نارنجی رنگی که برروی فک کوسه قرار دارد شلیک می‌کند. کمی بعد توسط یک زامبی مورد حمله قرار خواهید گرفت که برای خلاصی از دست او، کافی است که آنالوگ دسته‌ی خود را به سرعت به اطراف حرکت دهید.

پس از آنکه به خشکی رسیدید، گلدان‌هایی که در اطراف خود می‌بینید را بررسی کرده و پس از برداشتن آیتم‌های مخفی، به سمت دروازه رفته و آن را باز کنید؛ کمی بعد مجدداً توسط کوسه مورد حمله قرار خواهید گرفت.

در زمان حمله‌ی کوسه، به غده‌ی موجود روی فک او شلیک کنید و در زمان مناسب، اقدام به پر کردن خشاب سلاح خود نمایید؛ در ادامه باید بصورت همزمان کلیدهای X و A را فشرده و همچنین به دستورالعملی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید. در نهایت با شلیک به بشکه‌ی TNT موفق خواهید شد که از پس کوسه برآمده و این مرحله از بازی و همچنین فصل سوم را به پایان برسانید.

فصل چهارم: «هواپیما» (The Plane)

در همان ابتدای کار توسط موجودی مورد حمله قرار خواهید گرفت که پیش از این در مرحله‌ی کلیسا با او مبارزه کرده بودید. در مدت مبارزه، فاصله‌ی خود را از این موجود حفظ کرده و زمانی که بیش از حد به شما نزدیک شد، به سمت دیگری حرکت کنید تا بدین شکل از برخورد با اسید‌هایی که او به سمتتان پرتاب می‌کند در امان باشید. مواد منفجره دز این قسمت بسیار کمک کننده خواهند بود. زمانی که این موجود روی زانوهای خود افتاد، به سرعت به سمت او رفته و کلید RT را بفشارید تا در نهایت شاهد فرار این موجود باشید.

پس از پایان مبارزه، به سمت کابین خلبان هواپیما رفته و با فشردن کلید A به بررسی آن بپردازید تا اطلاعاتی را در مورد خسارت‌های وارد شده به هواپیما بدست آورید.

حال باید به سمت موقعیتی که توسط بازی مشخص شده رفته و چرخ دستی قرمز رنگ را بچرخانید؛ کمی بعد مجدداً با همان موجود مهاجم روبرو خواهید شد.

بجای مبارزه با این زامبی، تلاش کنید که او را به سمت دیگر هواپیما ببرید و زمانی که به سمت هلنا حمله کرد، به سمت جعبه‌ی قرمز مشخص شده روی بدنه‌ی هواپیما رفته و آن را باز کنید و اهرمی که در داخلش قرار دارد را بکشید (اینکار را باید سریع انجام دهید چرا که این موجود گازی را تولید خواهد کرد که موجب آسیب رسانی به لیون خواهد شد.)؛ اگر میزان سلامت لیون خیلی کم شد، از اسپری درمانی‌ای که در نزدیکی جعبه‌ی گفته شده قرار دارد استفاده و میزان سلامتی لیون را افزایش دهید.

پس از باز شدن درب انتهایی هواپیما، لیون و هلنا باید خود را به داخل هواپیما برسانند، برای این کار، کلیدهای LT و RT را بصورت همزمان بفشارید و سپس آن‌ها را رها و مجدداً این کار را تکرار کنید تا لیون شروع به حرکت کند؛ همچنین خود را برای فشردن همزمان کلیدهای X و A آماده کنید تا در صورت لغزش محموله‌های موجود در هواپیما و پرت شدنشان به بیرون، خود را از مسیر حرکت آن‌ها کنار بکشید.

زمانی که به محدوده‌ی امنی رسیدید، به سرعت خود را به کابین خلبان برسانید و توجهی به حمله‌ی زامبی‌ها نکنید. در مسیر حرکت خود، باید با کمک هلنا چیزی که مسیر را مسدود کرده کنار بزنید، نگران حمله‌ی دشمنان نیز نباشید، در این موقعیت (در زمان برداشتن چیزی که مسیر را سد کرده) هیچکس به شما حمله نخواهد کرد.

پس از آن که به مقصد خود (کابین خلبان) رسیدید، لیون باید کنترل هواپیما را در دست بگیرد، در همین زمان نیز هلنا با زامبی‌های مهاجم مبارزه خواهد کرد. جهت فرود آوردن هواپیما باید به دستورالعملی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود عمل کنید. ابتدا به سمت بالا نگاه کرده و در زمان مناسب کلید X را بفشارید، سپس به اهرمی که در سمت راست قرار دارد نگاه کرده و آن را بکشید. در نهایت باید به فشردن مکرر کلید X ادامه دهید تا لیون اهرم مقابلش را به سمت خود بکشد. کلاس آموزش هدایت هواپیمای باری در لحظه‌ی بحران، همزمان با پایان قسمت اول از فصل چهارم خاتمه می‌یابد، امیدواریم نکات ارزشمندی را آموخته باشید!

فصل چهارم: «اوستانک» (The Ustanak)

پس از پایان یافتن انیمیشین، نبرد شما با یکی از باس‌های بازی به نام اوستانک آغاز خواهد شد. در ابتدای مبارزه، از نردبانی که در سمت چپ قرار گرفته، بالا رفته و محفظه‌ای مملو از بشکه‌های مواد منفجره را به پایین هل دهید؛ حال باید باس بازی را به نزدیکی این بشکه‌ها رسانده و در زمان مناسب آن‌ها را منفجر کنید.

پس از انفجار، از دکمه‌ی قرمز رنگی که در کنار نردبان قرار دارد استفاده کنید تا شاهد پایین آمدن پلتفرمی باشید که از طریق آن قادر خواهید بود تا خود را به محفظه‌های دیگر نگهداری بشکه‌های مواد منفجره رسانده و از آن‌ها بر ضد باس بازی استفاده کنید؛ همچون مرحله‌ی قبل از محفظه‌های مواد منفجره باقی مانده استفاده کنید. برای در امان ماندن از دست این موجود، بهتر است که در طول نبرد در بالای کانتینرها بمانید و تنها زمانی که باس متوجه‌ی حضور شما در بالای کانتینرها شد به پایین بپرید.

زمانی که دیگر محفظه‌ای برای انفجار وجود نداشت، خود را به فنس‌های مشخص شده توسط بازی برسانید؛ در حالی که هلنا تلاش می‌کند تا از حملات اوستانک فرار کند، لیون باید سعی کند تا اتوبوسی که در نزدیکی این ناحیه می‌بیند را به راه بیندازد، برای این کار، ابتدا فرمان آن را بررسی و سپس به عقب اتوبوس رفته و موتور آن را تعمیر کنید؛ برای تعمیر موتور باید به دستوراتی که روی صفحه نمایش نشان داده خواهند شد عمل کنید.

پس از آنکه موتور را تعمیر کردید، به بالای اتوبوس و طرف دیگر آن بروید و به پایین بپرید. پلتفرم دیگری را در اینجا مشاهده خواهید کرد؛ برروی پلتفرم و محفظه‌ی نگهدارنده‌ی بشکه‌های مواد منفجره پریده و بشکه‌ها را به پایین هل دهید؛ در نهایت پس از استفاده از تمام بشکه‌های مواد منفجره بر ضد اوستانک، منجر به اتمام مبارزه و پایان قسمت دوم از فصل چهارم خواهید شد.

فصل چهارم: «بازار» (The Outdoor Market)

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به همراه هلنا به سمت مقابل رفته و از در بزرگی که با آن روبرو می‌شوید عبور کنید. خود را در بازار متروکه‌ای مشاهده خواهید کرد.

به سمت جلو حرکت کنید تا به دری برسید که برای باز کردن آن نیاز به سه کلید خواهید داشت. در اینجا با نوع جدیدی از دشمنان بازی روبرو خواهید شد؛ این هیولا بسیار آزار دهنده خواهد بود، چرا که پس از شلیک چند گلوله، بدن او به چند قسمت تقسیم می‌شود، دست‌ها، پاها و قسمت بالایی بدنش؛ جهت نابودی این موجود، باید به سرعت از شر تمام قسمت‌های بدن او خلاص شوید، در غیر اینصورت، آن‌ها مجدداً به هم ملحق شده و بار دیگر این هیولا را شکل خواهند داد. متاسفانه حتی اگر موفق به نابودی این هیولا شوید، تنها برای مدت زمان کوتاهی از دست او خلاص خواهید شد، چرا که پس از مدتی او دوباره شکل گرفته و به شما حمله خواهد کرد.

برای پیدا کردن اولین کلید، در سمت چپ موقعیتی که در آن قرار دارید، چند فروشگاه خواهید دید که در آن‌ها آیتم‌های بدرد بخوری قرار گرفته‌اند، این آیتم‌ها را بردارید؛ در کنار این فروشگاه همچنین دری را مشاهده خواهید کرد که به برق متصل است و در صورت دست زدن به آن، سلامت لیون کاهش خواهد یافت؛ برای قطع برق، از اهرمی که در پشت پیشخوانی که در سمت چپ قرار دارد استفاده کنید. پس از قطع برق، از در رد شده و اولین کلید را بردارید.

حال به جایی که کار خود را از آن شروع کردید (منظور جایی است که از طریق آن وارد بازار شدید نه جایی که این مرحله را در آن شروع کردید.) بروید؛ چند قدم جلوتر از ماشین سبز رنگی که در موقعیت مورد نظر قرار دارد، یک فروشگاه باز مشاهده خواهید کرد (در سمت چپ)، وارد فروشگاه شده و سپس به سمت کوچه‌ای که در جهت راست قرار دارد بروید. در انتهای این کوچه، دومین کلید را خواهید یافت.

برای بدست آوردن سومین و آخرین کلید، باید از نردبانی که در آن نزدیکی می‌بینید بالا بروید.

به محض رسیدن به پشت بام، به سمت لبه‌ای که رو به خیابان است رفته و به هلنا کمک کنید که با انجام پرش بلندی، خود را به پشت بام ساختمانی برساند که در سمت دیگر خیابان قرار دارد؛ هلنا دری که در پایین و سمت راست مشاهده می‌کنید را برایتان باز خواهد کرد.

به سمت در مورد نظر رفته و از آن عبور کنید و به حرکت خود تا رسیدن به دروازه‌ی دیگری ادامه دهید.

دروازه را شکسته و کلیدی که در توالت مخفی شده را بردارید.

حالا تمام کلیدهای مورد نیاز را در اختیار دارید، به سمت دری که برای گذر از آن به این سه کلید نیاز داشتید برگشته و قفل آن را باز کنید.

پس از عبور از در، به سمت جلو حرکت کنید. ناگهان توسط زامبی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ برای نابودی این زامبی، به سرعت آنالوگ دسته را چرخانده و کلید RT را بفشارید تا این موجود نابود شود. در همینجا سومین قسمت از فصل چهارم پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «آزمایشگاه» (The Laboratory)

پس از یک میان پرده‌ی طولانی، از پلکان سمت چپ پایین رفته و از دری که در آنجا قرار دارد عبور کنید. به مسیر خود ادامه دهید تا به راهرویی برسید که ایدا وانگ اقدام به فعال کردن سیستم امنیتی آن می‌کند! در نتیجه با لیزرهایی مواجه خواهید شد که در صورت برخورد با لیون، بدن او را همچون پنیر می‌برند؛ برای پرهیز از برخورد با لیزرها، به سمت راست راهرو رفته و با فشردن کلید A و LT برروی زمین بخوابید. در نهایت با نابود کردن کریستال‌های موجود در کنار دری که در انتهای راهرو خواهید دید، امکان ادامه‌ی مسیر را فراهم کنید.

به حرکت خود به سمت جلو ادامه داده و از تمام درهایی که به آن‌ها می‌رسید عبور کنید تا آنکه به اتاقی برسید که در آن شاهد مخازن بزرگ آب خواهید بود؛ پس از مدتی، در حالی که تلاش می‌کنید به ادامه‌ی مسیر بپردازید، ربات‌هایی را مشاهده خواهید کرد که مواد منفجره‌ای را به سمتتان پرتاب می‌کنند.

برای اجتناب از برخورد مواد منفجره، همواره در حرکت باشید. تاخیری که در مدت زمان هر انفجار وجود دارد، به شما اجازه خواهد داد تا از آن‌ها بر ضد ربات‌ها استفاده کرده و نیازی به شلیک حتی یک گلوله هم نداشته باشید، تنها نکته‌ای که در این قسمت باید به آن توجه داشت این است که همواره در حرکت باشید تا نه تنها گلوله‌ای را هدر ندهید، بلکه حتی درصدی از میزان سلامت لیون نیز کاسته نشود. در حالیکه لیون سرگرم ربات‌ها است، هلنا از طریق کامپیوتری که در آنجا قرار دارد، دری را جهت ادامه‌ی مسیر باز می‌کند.

وقتی رنگ تمام چراغ‌هایی که در بالای در قرار دارند سبز شد، صبر کنید تا رنگ آن‌ها مجدداً به قرمز تغییر کند و سپس به نابودی تمام ربات‌ها پرداخته و خود را به طرف دیگر اتاق برسانید.

در اتاق کنترل دریچه‌ای را پیدا خواهید کرد که شما را به سالن بزرگی هدایت می‌کند؛ زمانی که به این سالن رسیدید، شاهد هرج و مرجی خواهید بود که بواسطه‌ی ایدا وانگ ایجاد می‌شود! به سمتی که توسط بازی مشخص شده حرکت کنید تا در نهایت شاهد یک میان پرده‌ی طولانی باشید.

زمانیکه میان پرده به پایان رسید، به پایین پلکان رفته و پس از عبور از چندین در، با سیمونز ملاقات کنید. در همینجا چهارمین قسمت از فصل چهارم خاتمه خواهد یافت.

فصل چهارم: «ملاقات با سیمونز» (Meeting Simmons)

پس از پایان میان پرده، به انتهای قطار رفته و سپس روی سقف بروید. به محض ایستادن روی سقف، به سرعت به سمت سیمونز شلیک کنید تا پیش از بدل شدن به یک هیولا، مجدداً به فرم انسانی خود تبدیل شود.

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، به داخل قطار بازگشته و در انتظار سیمونز بمانید و زمانی که با او روبرو شدید، به سمتش شلیک کرده تا دوباره به انسان تبدیل شود، حال کافی است که به سرعت به سمت او دویده و پس از فشردن کلید RT، مرتباً کلید A را بفشارید؛ کاری که گفتیم را دو بار دیگر در درون قطار و یک بار هم روی سقف انجام دهید. پس از سومین حمله، شاهد یک تعقیب و گریز خواهید بود؛ شما باید به سرعت به سمت جلو حرکت کنید تا سیمونز نتواند به لیون دسترسی پیدا کند.

زمانی که روی قطار دیگر پریدید، سیمونز نیز بدنبال شما خواهد آمد، برای پرهیز از ضربات او، از کلید A استفاده کنید.

سومین فاز مبارزه‌ی شما بسیار آسان خواهد بود، البته اگر بدانید که باید چه کاری انجام دهید! در ابتدا از طریق حفره به سمت سیمونز شلیک کنید تا آنکه شاهد پرتاب اجسام معلقی از سوی او باشید، پیش از برخورد این اجسام به لیون، در پشت چیزی پناه بگیرید؛ پس از عبور اجسام معلق، مجدداً ایستاده و به سمت سیمونز شلیک کنید.

در ادامه‌ی مبارزه، سیمونز مجدداً به داخل قطار می‌آید، در این زمان به سرعت کلید‌های X و A را بطور همزمان بفشارید تا از برخورد ضربات او با لیون جلوگیری کنید.

اگر در مرحله‌ی قبل موفق شده باشید، خود را مجدداً روی سقف قطار خواهید دید. آخرین وظیفه‌ی شما این است که مجدداً به سیمونز ضربه‌ای وارد کنید؛ برای این کار، زمانی که سیمونز بخوبی به شما نزدیک شد (تا حدی که بدانید شلیک گلوله‌های اسلحه‌تان، برروی او تاثیر خوبی خواهد داشت.)، از مسلسل یا تپانچه‌ی خود برای شلیک به او استفاده کنید.

زمانی که مبارزه‌ی شما با سیمونز به پایان رسید، به بالای پلکان بروید. کمی بعد شاهد پایان این قسمت و فصل چهارم بازی خواهید بود.

فصل پنجم: «شهر» (The City)

در ابتدای این مرحله، از پلکان پایین رفته تا سربازی را مشاهده کنید، بدنبال او بروید.

این سرباز شما را به ساختمانی هدایت می‌کند که توسط زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهد گرفت. به طبقه‌ی بالا رفته و تلاش کنید تا از گاز سمی فرار کنید، چرا که استنشاق آن منجر به مرگ سریع لیون خواهد شد.

در طبقه‌ی بالا باید در انتظار سرباز دیگری بمانید تا دری را برایتان باز کند. اهمیتی به دشمنانی که می‌بینید ندهید، سربازان به حساب آن‌ها خواهند رسید.

پس از باز شدن در، به سمت جلو حرکت کرده و بعد از رسیدن به گروه دیگری از زامبی‌ها، آن‌ها را به همراه هلنا دور زده تا به در دیگری برسید؛ از در عبور کرده تا ماشینی را مشاهده کنید، سوار آن شوید.

زمانی که قسمت مربوط به رانندگی پایان یافت، از روی کامیون واژگون شده عبور کنید؛ کمی بعد شاهد صحنه‌ای خواهید بود که در مقدمه آن را مشاهده و تجربه کردید، گرچه در اینجا با کمی تغییر نسبت به قبل روبرو خواهید بود.

در ابتدا به سمت کوچه‌ای که در سمت راستتان قرار دارد رفته و وارد ساختمان مشخص شده شوید؛ به راه خود ادامه دهید تا به ماشینی برسید که در درون آن گیاه سبزی را پیدا خواهید کرد.

پیش از آنکه این گیاه را بردارید، دو سرباز زامبی شده را بکشید.

کمی جلوتر، راهرویی را مشاهده خواهید کرد که شما را به سمت یک پلکان هدایت می‌کند؛ پیش از آن که از این پلکان عبور کنید، از پر بودن خشاب سلاح‌های خود اطمینان حاصل نمایید چرا که با رسیدن به پایین پلکان، توسط گروه بزرگی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ با وجود آنکه این زامبی‌ها بسیار ضعیف هستند و کشتن آن‌ها به سادگی امکان‌پذیر است، مشکل، تعداد زیاد آن‌ها بوده و این موضوع می‌تواند منجر به کمبود مهمات شود. در مدت نبرد با زامبی‌هایی که بر سر راهتان قرار گرفته‌اند، مجبور خواهید شد که مکرراً خشاب سلاح خود را پر کنید.

پس از نابودی تمام زامبی‌ها، از ساختمان خارج شده و از روی مانع پریده و وارد خیابان شوید؛ در اینجا با گروه دیگری از زامبی‌ها روبرو خواهید شد.

زمانی که آخرین زامبی را کشتید، قابلیت ادامه‌ی مسیر را بدست خواهید آورد، در این زمان دیگر توجهی به زامبی‌ها نکرده و فقط به سمت جلو حرکت کنید؛ مجدداً شاهد سقوط هواپیما و صحنه‌ی مربوط به فرار لیون و هلنا خواهید بود.

در این قسمت همواره کلید A را فشرده نگهدارید و بسوی موقعیتی که توسط بازی مشخص شده حرکت کرده و پس از رسیدن به هلیکوپتر، به سمت آن بپرید.

در اینجا یکی از زامبی‌ها پای لیون را می‌گیرد، برای خلاصی از دست این زامبی، باید آنالوگ دسته را به سرعت بچرخانید تا لیون ضربه‌ای را به او وارد کند.

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، باید به هدایت هلیکوپتری که در آن قرار دارید پرداخته و جهت زنده ماندن در طول پرواز، تمام کلیدهایی که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند را در زمان صحیح و با دقت بفشارید. پس از فرود، خود را آماده کنید که کلیدهای X و A را به سرعت و بطور همزمان بفشارید.

زمانی که در موقعیت امنی قرار گرفتید، تمام آیتم‌های مخفی شده‌ی درون جعبه‌ها را برداشته و سپس به داخل ساختمانی که در مقابل خود می‌بینید بروید؛ پس از پرشی از روی نرده‌ها، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود و کمی بعد، مبارزه‌ی بعدی و نهایی شما با سیمونز آغاز خواهد شد. در همینجا قسمت اول از فصل پنجم به پایان می‌رسد.

فصل پنجم: «آخرین نبرد با سیمونز» (The Final Fight with Simmons)

در اولین مرحله از مبارزه یا سیمونز تلاش کنید که فاصله‌تان را از او حفظ کرده و پس از کشاندن او به منطقه‌ای که بشکه‌های مواد منفجره در آن قرار دارند، به آن‌ها شلیک کنید تا منفجر شوند.

پس از هر انفجار، سیمونز برای مدت زمان کوتاهی به حالت انسانی خود بر می‌گردد، در همین زمان به سرعت به سمت او دویده و با فشردن کلیدهای RT و A، به او ضرباتی بزنید.

کاری که گفته شد را چندین بار تکرار کنید تا آنکه یک ماشین نظامی وارد موقعیتی که در آن قرار دارید شود؛ از اسلحه‌ای که روی این ماشین نظامی قرار دارد استفاده و به سمت چشمی که روی زبان سیمونز قرار دارد شلیک کنید.

پس از پایان یک تعقیب و گریز، مرحله‌ی اول نبردتان مجدداً آغاز خواهد شد. این بار با بشکه‌های مواد منفجره‌ی کمتری روبرو خواهید بود، بنابراین مجبورید تا بصورت مستقیم به خود سیمونز شلیک کنید؛ همچنین قادرید که از اسلحه‌ی موجود روی یکی از ماشین‌ها و همچنین مواد منفجره‌ی قرار گرفته در درون جعبه‌ها نیز استفاده کنید. پس از چند ضربه‌ی سخت، سیمونز بالاخره فرار خوهد کرد.

پس از پایان میان پرده‌ای دیگر، خود را روی طنابی در خارج از ساختمان خواهید دید؛ دستوراتی که روی صفحه نمایش نشان داده می‌شوند را اجرا کنید تا به موقعیت جدیدی وارد شوید که در آنجا باید از ایدا در برابر سیمونز محافظت کنید.

به شلیک‌های خود به سمت سیمونز ادامه داده و زمانی که مهماتتان به پایان رسید، منتظر رسیدن دشمنان ضعیف‌تر بمانید تا پس از نابودی آن‌ها، بتوانید مهماتی را از کنار اجسادشان بردارید.

در مرحله‌ی بعدی نبردتان تلاش کنید که کمترین اشتباهات ممکن را انجام داده و آماده باشید تا در زمان‌های مناسب (زمانی که دشمن خیلی به شما نزدیک شد.)، به سرعت کلیدهای A و X را با هم بفشارید. کمی بعد، به همراه ایدا وانگ به مبارزه با سیمونز خواهید پرداخت و هلنا نیز از بالا به شما کمک کند.

از همان ابتدا تلاش کنید تا به سمت سیمونز شلیک کرده و سپس منتظر بمانید تا مجدداً کنترل لیون را بدست آورید.

در این مرحله از مبارزه، باید به شلیک‌های خود به سمت سیمونز ادامه داده و همزمان، مهماتی که مشاهده می‌کنید را برداشته و همچنین از سر راه حملات مرگبار سیمونز کنار بروید. سیمونز معمولاً دو نوع حمله صورت خواهد داد: ضربه به جلو و طرفین و پرتاب خرده استخوان. برای پرهیز از نوع اول حملات سیمونز، فاصله‌ی خود را از او حفظ کنید، چرا که او تنها می‌تواند به افرادی که در فواصل نزدیک به او قرار دارند ضربه بزند. برای پرهیز از نوع دوم حملات سیمونز نیز تنها کافی است که از سر راه خرده استخوان‌ها کنار بروید. بهترین مکان برای فرار از حملات سیمونز، پلتفرم کوچکی است که در میانه‌ی پیاده‌رو (راهروی متصل کننده‌ی دو ساختمان به یکدیگر) قرار دارد.

تا زمان توقف مبارزه، به سمت سیمونز شلیک کنید تا در نهایت شاهد میان پرده‌ی دیگری باشید؛ پس از این میان پرده، خود را برای مرحله‌ی بعدی مبارزه آماده کنید.

در ابتدای مرحله‌ی جدید مبارزه، به سرعت دشمنان ضعیف‌تر را کشته و همزمان تلاش کنید که از حملات سیمونز جان سالم به در ببرید؛ او همیشه به سمت جلو حمله می‌کند و تا زمان حمله‌ی بعدی، تاخیر قابل توجهی خواهد داشت، بنابراین مشکلی خاصی پیش‌رو ندارید.

پس از نابودی تعدادی از زامبی‌ها و پاکسازی تقریبی موقعیتی که در آن قرار دارید، به سراغ سیمونز رفته و به او شلیک کنید. پس از مدتی، دشمنتان توسط همراهانش مورد حمله قرار خواهد گرفت و این فرصت برایتان ایجاد خواهد شد تا از پلکان موجود استفاده و خود را به بالای ساختمان برسانید.

به سمت هلیکوپتری که مشاهده می‌کنید رفته و در مسیر خود، مهماتی که در جعبه مخفی شده‌اند را بردارید.

پس از جدا شدن از هلنا، به چشم‌های موجود پرنده‌ای که به شما حمله کرده شلیک کنید، در همین زمان هلنا تلاش می‌کند تا با بکار انداختن مکانیزمی، پلتفرمی را به حرکت درآورد.

وقتی که لیون و هلنا دوباره به یکدیگر رسیدند، به سمت هلیکوپتر حرکت نمایید و زمانی که به آن نزدیک شدید، خود را آماده‌ی نبردی دیگر با سیمونز کنید.

در ابتدای مرحله‌ی جدید مبارزه‌تان با سیمونز، به سمت غده‌های نارنجی رنگ موجود روی بدن او شلیک کنید.

در ادامه یک «اسپایک ولتاز» (Voltage Spike) مشاهده خواهید کرد که در صورت استفاده از آن، سیمونز برای مدتی گیج و مبهم می‌ماند، از همین فرصت برای شلیک به سمت غده‌های موجود روی بدنش استفاده کنید؛ پس از تکرار مرحله‌ی قبل برای دو تا سه بار دیگر، شاهد بزرگ‌تر شدن سیمونز خواهید بود.

کارهای مرحله‌ی قبل را مجدداً تکرار کرده تا آنکه ماده‌ی عجیبی از این موجود خارج شود و پس از آن، او چشم خود را پایین آورده و در معرض دید لیون قرار می‌دهد، در همین زمان یک اسپایک ولتاژ را برداشته و بوسیله‌ی آن، یکی از چشم‌های قرمز این موجود را نابود کنید؛ این مرحله از مبارزه در همینجا پایان می‌یابد. اگر در انجام مراحل بالا در چند تلاش اول شکست خوردید یا آنکه این موجود خود را احیا کرد، ناامید نشده و پس از بارگذاری سلاح خود، مراحل گفته شده را مجدداً تکرار کنید. از زامبی‌هایی که در این مرحله در اطرافتان قرار دارند نترسید و به آن‌ها به چشم یک منبع خوب جهت تامین آیتم‌های مورد نیازتان نگاه کنید!

پس از آخرین انفجار، به سمت هلیکوپتر حرکت کنید.

بعد از حمله‌ی مجدد سیمونز، RPG را از منوی سلاح‌های خود انتخاب کرده، چشم او را هدف گرفته و بسوی آن شلیک کنید تا یکبار و برای همیشه از شر سیمونز خلاص شوید. در نهایت به سمت هلیکوپتر رفته و سوار آن شوید.

تبریک می‌گوییم در همینجا کمپین مربوط به شخصیت لیون در بازی Resident Evil 6 را به پایان رساندید؛ جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر کمپین‌ها و شخصیت‌های این بازی، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest
4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن