راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل کریس (قسمت سوم)

فرصتی برای نبرد با موجودات جهش یافته‌ی غول پیکر (از فصل اول تا پایان فصل دوم)

در بازی Resident Evil 6 شاهد چهار کمپین خواهید بود که در هر یک از آن‌ها قابلیت اجرای بازی توسط یکی از شخصیت‌های این عنوان را خواهید داشت؛ در کمپین مربوط به «کریس ردفیلد» (Chris Redfield) امکان ایفای نقش به عنوان کریس را دارید که پس از مرگ افرادش در یکی از ماموریت‌هایشان، تصمیم می‌گیرد تا از «ائتلاف ارزیابی امنیت بیوتروریسم» (Bioterrorism Security Assessment Alliance یا به اختصار BSAA) کناره گیری کند و به مرور زمان، دچار فراموشی می‌شود؛ پس از گذشت مدت زمانی و وقوع حملات جدید بیوتروریستی در چند شهر جهان، «پیرز نیوانز» (Piers Nivans) به عنوان یکی از سربازان زیر دست کریس، به او سراغ او آمده و کریس را متقاعد می‌کند که مجدداً به سازمان BSAA بازگشته و با تهدید جدیدی که با آن روبرو شده‌اند مقابله کند.

در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل کریس بازی Resident Evil 6 خواهید بود و در مقالات دیگری، راهنمای مربوط به مراحل «لیون اس کندی» (Leon S. Kennedy)، «جیک مولر» (Jake Muller) و «ایدا وانگ» (Ada Wong) را مشاهده خواهید کرد؛ همچنین جهت مطالعه‌ی خلاصه‌ای از داستان این بازی، به مقاله‌ی مربوط به کمپین لیون مراجعه کنید.

 

راهنمای مراحل بازی

فصل اول: «کوچه‌های شهر» (City Alleys)

Resident Evil 6 Walkthrough 501

پس از مشاهده‌ی میان پرده‌ی ابتدایی این کمپین و در اختیار گرفتن کنترل کریس، کلید B را فشرده تا از طناب موجود روی پشت بام ساختمان، پایین رفته و سپس به سمتی که توسط سربازان مشخص می‌شود حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 502

پس از رسیدن به مانع، از کلید A استفاده تا از روی آن عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 503

به همراه تیم خود باید به پایین ساختمان رفته و سپس از طریق در قرمز رنگ بزرگی که بر سر راه خود مشاهده می‌کنید بیرون بروید؛ برای باز کردن در مورد نظر از کلید B استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 504

پس از رسیدن به خیابان، کلید A را فشرده و نگه داشته و به سمت جلو حرکت نمایید تا آن که با انفجار بزرگی روبرو شوید. به سرعت ایستاده و دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کنید. پلکانی که در مقابلتان قرار گرفته شما را به طبقه‌ی بالا هدایت خواهد کرد. از درهای متعددی که در مسیرتان وجود دارند عبور کرده تا به حفره‌ای روی دیوار برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 505

از این حفره عبور کرده و پایین بپرید؛ در کوچه‌ای قرار خواهید گرفت که در انتهای آن، دری را مشاهده می‌کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 506

به سمت در مورد نظر رفته و آن را باز کنید؛ در همینجا با اولین دشمن خود روبرو خواهید شد. پس از در اختیار گرفتن مجدد کنترل کریس، دشمنی که در مقابلتان قرار دارد را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 507

حال باید از طریق خیابان به راه خود ادامه دهید، برای این منظور به سمت راست حرکت کنید و پس از مشاهده‌ی یک هلیکوپتر، به سمت آن بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 508

پس از گذشت مدتی، باید به سمت راست و دری که توسط بازی مشخص شده رفته و بوسیله‌ی کلید B از آن عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 509

زمانی که در موقعیت جدید قرار گرفتید، وارد ساختمانی که در انتهای کوچه قرار دارد شده و سپس دشمنانی که در داخل آن کمین کرده‌اند را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 510

در سمت دیگر اتاق، دری را پیدا خواهید کرد، از آن عبور کرده و پس از کمی پیشروی، به ورودی ساختمان دیگری خواهید رسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 511

به سرعت وارد ساختمان شده و تمام جعبه‌هایی که در آنجا مشاهده می‌کنید را نابود نموده تا به مقداری مهمات دست پیدا کنید که در ادامه بسیار بدردتان خواهند خورد.

Resident Evil 6 Walkthrough 512

به حرکت رو به جلوی خود ادامه داده و یکی از دشمنان که به تنهایی در مسیرتان قرار دارد را بکشید. بهتر است که در زمان روبرو شدن با تعداد کمی از دشمنان، جهت حفظ مهماتتان، از مشت یا خنجر خود (با فشردن کلید RT) برای نابودیشان استفاده کنید اما این کار را بسیار هوشمندانه و با دقت انجام دهید چرا که می‌تواند منجر به مرگتان شود. با ادامه‌ی مسیر به در قرمز رنگی خواهید رسید که جهت باز کردن آن باید از همراه خود یعنی پیرز کمک بگیرید، برای این کار، به سمت در رفته و کلید B را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 513

پس از عبور از در، توسط زامبی‌هایی که از قدرت بدنی بیشتری برخوردارند (بازوی آن‌ها بر اثر ویروس «سی» (C) جهش یافته است.) مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ این زامبی‌ها را با کمک همراهان خود به سرعت کشته و سپس از پلکانی که در سمت چپ قرار دارد بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 514

در پشت در قرمز رنگ، شاهد حمله‌ای از سوی گروه بزرگی از زامبی‌ها خواهید بود؛ به سرعت در پشت نزدیک‌ترین چیزی که می‌بینید سنگر گرفته (برای اینکار در حالیکه کلید L2 را گرفته‌اید، کلید A را بفشارید.) و سپس به سمت زامبی‌ها شلیک کنید. جهت ذخیره‌ی مهماتتان، از نارنجک استفاده کنید، چرا که اگر آن‌ها را با دقت و در محل مناسبی پرتاب نمایید، منجر به نابودی تعداد زیادی از زامبی‌ها و یا شاید همه‌ی آن‌ها خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 515

زمانی که مبارزه پایان یافت، از دری که در انتهای راهرو قرار گرفته عبور کرده و به بررسی جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند بپردازید؛ مهمات زیادی را از درون این جعبه‌ها بدست خواهید آورد.

Resident Evil 6 Walkthrough 516

با ادامه‌ی مسیر به پلکانی خواهید رسید که در بالای آن اتاقی قرار دارد؛ در این اتاق شاهد سه زامبی خواهید بود، آن‌ها را به سرعت کشته و به سمت طبقه‌ی بعدی بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 517

در یک لحظه، یکی از زامبی‌ها از پشت دری که در سمت چپ قرار دارد، روی کریس می‌پرد، این زامبی را کشته و سپس به جستجوی تمام اتاق‌ها بپردازید. در این اتاق‌ها علاوه بر جعبه‌هایی که درونشان مهماتی قرار دارند، با زامبی دیگری روبرو خواهید شد، آن را نیز به سرعت بکشید تا دردسری برای کریس ایجاد نکند.

Resident Evil 6 Walkthrough 518

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، به سمت در بزرگی که در سمت دیگر راهرو قرار دارد رفته و آن را باز کنید تا قسمت اول از فصل اول کمپین کریس پایان یابد.

فصل اول: «تیراندازی برروی پشت بام» (The Shootout on The Rooftop)

Resident Evil 6 Walkthrough 519

پس از سیو شدن بازی، جعبه‌هایی که در مقابل خود می‌بینید را نابود کرده و پس از برداشتن مهمات مخفی شده درون آن‌ها، از پلکانی که در سمت راست قرار دارد بالا بروید. در بالای پلکان تنها با یکی از دشمنان روبرو خواهید شد که امکان غافلگیر کردن و کشتن او از پشت سر وجود دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 520

زمانی که به پشت بام ساختمان رسیدید، مستقیم به سمت جلو حرکت کنید و از دست دشمنانی که در طبقه‌ی بالا قرار دارند خلاص شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 521

حال باید از نردبانی که در مسیر خود با آن مواجه می‌شوید بالا رفته و سپس از راهی که در بین ساختمان‌ها قرار دارد عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 522

در طرف دیگر، به سمت راست بروید تا به چند جعبه برسید، از درون این جعبه‌ها مقداری مهمات برداشته و سپس از نردبان بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 523

زمانی که به بالای نردبان رسیدید، توسط گروه بزرگی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ با کمک همراهانتان به کشتن این زامبی‌ها پرداخته و سپس به سمت پلتفرم قرمز رنگی که در سمت راست قرار دارد حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 524

طنابی را در نزدیکی این پلتفرم پیدا خواهید کرد که می‌توان از آن برای رسیدن به پشت بام ساختمان مجاور استفاده نمود.

Resident Evil 6 Walkthrough 525

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، به فشردن کلید X ادامه دهید تا به سمت دیگر طناب برسید؛ همزمان همراهانتان به سمت دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند تیراندازی خواهند کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 526

پس از رسیدن به انتهای طناب، از نردبانی که در این ناحیه قرار دارد بالا رفته و به سمت جلو حرکت کنید و تمام زامبی‌هایی که در مسیرتان قرار دارند را بکشید. در اینجا با دشمنانی روبرو خواهید شد که بازوی آن‌ها جهش یافته است، مراقب این دشمنان بوده و آن‌ها را با استفاده از مشت نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 527

در انتهای مسیر نردبانی را خواهید یافت، از آن بالا رفته و از طریق پل موقتی که در آنجا قرار دارد، خود را به سمت دیگر برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 528

کمی جلوتر دو پلتفرم قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد که دو ساختمان را به هم متصل کرده‌اند، روی آن‌ها پریده و به سمت جلو حرکت کنید و جعبه‌هایی که در گوشه‌ی این ناحیه قرار دارند را نابود کرده و آیتم‌های مخفی شده در درون آن‌ها را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 529

اکنون قادرید که به ساختمان دیگری بروید، برای این کار، در خراب موجود بر سر راهتان را با کمک پیرز باز کنید؛ زمانی که از این در عبور کردید، به سمت راست رفته و سپس به سمت جلو حرکت کنید تا با دشمنان دیگری روبرو شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 530

این دشمنان را به سرعت کشته و از نردبانی که در سمت چپ قرار دارد بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 531

به راهی خواهید رسید که شما را به سمت یک در سبز رنگ هدایت خواهد کرد که متاسفانه قفل است. کمی بعد با یک حمله‌ی همه جانبه از سوی زامبی‌ها مواجه خواهید شد؛ در پشت چیری سنگر گرفته و به زامبی‌ها و بشکه‌های مواد منفجره‌ی نزدیک آن‌ها شلیک کنید؛ همچنین قادرید که از نارنجک‌های خود نیز بر ضد این زامبی‌ها استفاده و آن‌ها را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 532

زمانی که هلیکوپتر به موقعیت شما رسید، با شلیک به سمت بشکه‌ی قرمزی که در سمت چپ و در کنار پلکان قرار دارد، زامبی‌ای که در آنجا ایستاده است را نابود کنید. زمانی که موقعیت شما پاکسازی شد، قادر خواهید بود تا از در سبز رنگ عبور کنید.

فصل اول: «نجات گروگان‌ها» (Rescue the Hostages)

Resident Evil 6 Walkthrough 533

خود را آماده‌ی نبرد جدیدی کنید چرا که در پشت دری که در پیش‌روی شما قرار دارد، شاهد هجوم دشمنان دیگری خواهید بود. پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدای نبرد، خود را به سمت راست اتاق رسانده و به مرور زمان به سمت جلو حرکت کنید، در این صورت با امنیت بیشتری قادر خواهید بود که دشمنان را نابود کنید زیرا دیگر نگرانی‌ای بابت حمله‌ی یک زامبی از سمت راست یا پشت سرتان نخواهید داشت. تا حد امکان از مشت خود برای نابودی زامبی‌ها استفاده کنید و در صورت مواجه شدن با گروه بزرگی از آن‌ها (که در کنار یکدیگر قرار دارند.) از نارنجک استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 534

همزمان با کشتن زامبی‌ها، خود را به پلکان رسانده و از آن پایین رفته تا به اتاق دیگری برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 535

وارد اتاق شده و دشمنانی که در راهروی آن منتظرتان هستند را نابود کنید. به سمت در قرمز رنگی بروید که در انتهای راهرو قرار دارد اما پیش از باز کردن آن، تمام آیتم‌های مخفی شده در جعبه‌های سمت راست را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 536

در را باز کرده و وارد اتاق بعدی شوید، در آنجا توسط موجوداتی عنکبوت مانند مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ این موجودات قادرند که روی سقف حرکت کنند، بنابراین بسیار مراقب آن‌ها بوده و به سرعت به سمتشان تیراندازی کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 537

به پیشروی خود ادامه دهید تا به مکانی برسید که یک عنکبوت، فردی را گروگان گرفته است! این عنکبوت در تمام مسیرهای موقعیتی که در آن قرار دارید حرکت کرده و از آن‌ها مراقب می‌کند، وظیفه‌ی شما این است که به سمت عنکبوت رفته و او را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 538

زمانی که عنکبوت را نابود کردید، به سمت پلکان بازگشته و به طبقه‌ی بالا بروید؛ در آنجا مجدداً با عنکبوت‌ها و گروگان‌های آن‌ها روبرو خواهید شد؛ در این موقعیت با تعداد زیادی از دشمنان مواجه می‌باشید، بنابراین بسیار مراقب بوده و از نارنجک‌های نورزا بر ضد این دشمنان استفاده کنید، چرا که این نارنجک‌ها بهترین ابزار برای گیج کردن و نابودی عنکبوت‌ها محسوب می‌شوند.

Resident Evil 6 Walkthrough 539

پس از انداختن نارنجک نورزا، با دقت به سمت عنکبوت‌هایی که بر اثر نور آن گیج شده‌اند شلیک کرده و سپس به آزادسازی گروگان‌ها بپردازید. پس از نجات دومین گروگان، از طریق پلکان به دو طبقه‌ی پایین بروید؛ به موقعیتی خواهید رسید که در آن چند جعبه را مشاهده می‌کنید، آیتم‌های درون آن‌ها را برداشته و سپس به سمت آسانسور رفته و از طریق آن به طبقه‌ی اول بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 540

متاسفانه آسانسور در میانه‌های مسیر متوقف می‌شود؛ به پیرز کمک کنید تا به سمت دریچه‌ای که برروی سقف آسانسور قرار دارد پریده و پس از عبور از آن، به کریس نیز جهت خروج از آسانسور کمک کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 541

پس از میان پرده‌ای کوتاه، باید دشمنی که در طبقه‌ی بالا ایستاده و به همراه خود یک RPG حمل می‌کند را در سریعترین زمان ممکن بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 542

به محض کشتن فرد حمل کننده‌ی RPG، دری که در نزدیکی شما قرار دارد را باز کرده و سپس از نارنجک خود جهت خلاصی از دست دشمنانی که در آنجا می‌بینید استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 543

در ادامه با گروه بزرگ‌تری از افراد دشمن روبرو خواهید شد؛ اگر در اینجا با کمبود مهمات روبرو شدید، به سمت راست رفته و از درون جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند، مقداری مهمات بدست آورید؛ برخی از افراد دشمن را می‌توان با یک ضربه‌ی ساده‌ی مشت هم کشت اما پیش از چنین کاری، از نارنجک نورزا جهت گیج کردن آن‌ها استفاده کنید، در غیر این صورت کریس را به بد دردسری خواهید انداخت.

Resident Evil 6 Walkthrough 544

به محض پاکسازی اتاق، به سمت دری که در گوشه‌ی سمت چپ آن قرار دارد رفته و از آن عبور کنید و سپس از پلکان پایین بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 545

در اتاق دیگر، شاهد یک نردبان و حفره‌ای خواهید بود، از طریق حفره به پایین بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 546

تمام دشمنان موجود در موقعیت جدیدتان را بکشید، مراقب موجود جهش یافته‌ای که تلاش می‌کند یکی از گروگان‌ها را بکشد بوده و به محض مشاهده‌ی او به سمتش تیراندازی کنید. کمی بعد شاهد یک میان پرده‌ی کوتاه می‌باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 547

پس از پایان میان پرده، به سرعت به سمت نردبان مشخص شده حرکت کرده و از آن جهت رسیدن به دری استفاده کنید؛ پس از رسیدن به در گفته شده، از آن عبور کرده و سپس به سمت پلکانی که در گوشه‌ی سمت چپ اتاق قرار دارد بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 548

در اتاق بعدی، به سمت راست رفته و از حفره‌ای که در سمت راست قرار دارد عبور کنید. برای پایان یافتن این مرحله، باید به سرعت کلید آنالوگ دسته را چرخانده تا از سقوط کریس جلوگیری کرده و سپس شاهد پریدن او به سمت یکی از ساختمان‌ها باشید. در همینجا فصل اول کمپین کریس پایان می‌یابد.

فصل دوم: «حمله به شهر» (Assault on The City)

Resident Evil 6 Walkthrough 549

به محض پایان میان پرده، به سمت چپ رفته و به دشمنانی که در حال تیراندازی به سمت شما هستند شلیک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 550

زمانی که تمام دشمنان نابود شدند، در پشت یکی از دیوارها سنگر گرفته و دشمنانی که در یکی از ساختمان‌های دوردست قرار دارند را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 551

به آرامی به سمت جلو حرکت کرده و در طول مسیر از وسایل نقلیه جهت پناه گرفتن استفاده کنید. سایر دشمنانی که بر سر راهتان قرار می‌گیرند را بکشید، مراقب دو نفر از افراد دشمن که از روی یک پل سنگی به سمت شما تیراندازی می‌کنند نیز باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 552

با ادامه‌ی مسیر به ساختمانی در سمت چپ خواهید رسید؛ خود را برای نبرد دیگری با گروه بیشتری از دشمنان آماده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 553

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، آیتم‌های درون جعبه‌ها را برداشته و به سمت دری که توسط بازی برایتان مشخص شده حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 554

پیش از آنکه بتوانید در مورد نظر را باز و از آن عبور کنید، با هیولای جهش یافته‌ی غول پیکری مواجه خواهید شد که شروع به حرکت به سمت نقاط مختلف خیابان می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 555

باید از دست این هیولا فرار کنید، از نردبان‌هایی که در سمت چپ و راست مسیر حرکت خود می‌بینید بالا رفته تا این هیولا را دور بزنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 556

جهت نابودی این هیولا، باید به چیزی که در پشت سر او قرار دارد شلیک کنید. اگر شلیک‌های دقیقی را صورت دهید، هیولا آسیب دیده و در نتیجه قادر خواهید بود که شلیک‌های دقیق‌تری صورت دهید. اگر مهماتتان رو به پایان بود، به اطراف حرکت کرده تا دشمنان ضعیف‌تری به شما حمله کنند و پس از نابودی آن‌ها، از مهمات بجا مانده در کنار اجسادشان استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 557

زمانی که هیولای مورد نظر فرار کرد، بدنبال وسیله‌ی نقلیه‌ی همراهانتان حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 558

پس از مدت زمانی شاهد حمله‌ی زامبی‌ها خواهید بود؛ تمام آن‌ها را کشته و پس از برداشتن مهمات بجا مانده در کنار اجسادشان، به سمت جلو حرکت کنید و باقی دشمنان را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 559

پس از رسیدن به یک میدان بزرگ، موجودات جهش یافته‌ای که در نزدیکیتان قرار دارند را کشته و سپس از نردبانی که در سمت راست قرار دارد بالا بروید؛ در اینجا یک تک تیرانداز در انتظار شما است، پس از کشتن او، با تک تیرنداز دیگری روبرو خواهید شد که در پشت چیزی سنگر گرفته است. در کنار نردبان در انتظار سایر دشمنان مانده و به محض ظاهر شدنشان، آن‌ها را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 560

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، به سمت فنسی که در سمت چپ قرار دارد حرکت کنید، کمی بعد این فنس نابود شده و قابلیت عبور از آن فراهم می‌شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 561

به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رفته و به محافظت از سربازی بپردازید که قصد دارد مواد منفجره‌ای را کار بگذارد؛ پیش از هر چیز دشمنی که با خود یک RPG حمل می‌کند را بکشید، این دشمن روی پلتفرمی در بالا و سمت راست ایستاده است.

Resident Evil 6 Walkthrough 562

پس از کشتن فرد حمل کننده‌ی RPG، جلوتر رفته و در پشت سنگری که می‌بینید پناه بگیرید و با سایر موجودات جهش یافته‌ای که از سمت راست به شما حمله می‌کنند مقابله و همه‌ی آن‌ها را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 563

تا زمانی که همراهانتان شما را صدا بزنند، با موجودات جهش یافته مبارزه کنید، سپس به سرعت به سمت سرباز دویده تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید. در اینجا قسمت اول از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «پل» (The Bridge)

Resident Evil 6 Walkthrough 564

پس از پایان میان پرده، به سمت چپ حرکت کرده تا به پرتگاهی برسید، به پیرز کمک کنید تا از روی آن پریده و خود را به سمت دیگر برساند.

Resident Evil 6 Walkthrough 565

پیرز از طریق ناحیه‌ای که در آن مستقر می‌شود، به نبردی که در پیش روی کریس قرار دارد کمک کرده و امکان عبور از پل را برای او فراهم می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 566

به محض ورود شما به پیاده‌رو، انفجاری روی داده و زمین زیر پای کریس فرو می‌ریزد؛ حال باید از سراشیبی‌ای که در مقابلتان قرار دارد بالا رفته و در زمان ریزش آوار، به سرعت از سر راه آن‌ها کنار بروید. کار خود را از وسط سراشیبی‌ای که روی آن قرار دارید شروع خواهید کرد، زمانی که شاهد سقوط ماشین زباله در سمت چپتان بودید، به سرعت به سمت دیگر حرکت کنید تا از مسیر حرکت ماشین سوخته کنار بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 567

زمانی که به بالای سراشیبی رسیدید، در پشت بشکه‌هایی که در سمت چپ قرار دارند مخفی شده و دشمنانی که در سمت راست پناه گرفته‌اند را بکشید؛ یکی از دشمنان در پشت مسلسلی قرار گرفته است، او را به محض توقف شلیک‌هایش به سرعت بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 568

زمانی که تمام دشمنان را کشتید، به مکان‌هایی که آن‌ها در آن قرار داشتند رفته و باقی دشمنان را نابود کنید، در همین زمان، پیرز به سمت تانکی که در انتهای جاده قرار دارد شلیک می‌کند، برای این کار، او به بشکه‌ی مواد منفجره‌ی کنار این تانک شلیک خواهد کرد. آخرین هدف شما نابودی تک تیراندازی است که در سمت راست پل ایستاده؛ اگر مهمات کافی در اختیار ندارید، تلاش کنید که خود را از لیزر تفنگ تک تیرانداز مخفی کرده و پس از هر شلیک او، به سمت جلو پیشروی کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 569

بوسیله‌ی نردبانی که در مسیر حرکتتان قرار دارد، خود را به بالای سازه‌ی موجود روی پل برسانید، یادتان نرود که از درون جعبه‌هایی که در طول مسیر با آن‌ها روبرو می‌شوید، مقداری مهمات بردارید. به محض رسیدن به بالای سازه، دشمنی که در داخل واگن مخفی شده است را کشته و سپس نردبان نزدیک خود را پایین انداخته تا پیرز از آن بالا رفته و به کریس ملحق شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 570

کمی به عقب بازگشته و واگن کوچکی که در آنجا قرار دارد را با کمک پیرز هل دهید؛ کمی بعد، وظیفه پیدا خواهید کرد که از پل محافظت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 571

به سرعت در پشت چیزی سنگر گرفته و به سمت دشمنان تازه وارد شلیک کنید. بخاطر داشته باشید که در مصرف مهمات صرفه جویی کنید تا بتوانید برای مدت زمان بیشتری در برابر حملات دشمنان مقاومت کنید. اگر با تعداد زیادی از نیروهای دشمن روبرو شدید، به آرامی عقب نشینی کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 572

زمانی که پیرز به مقصد مورد نظر رسید، صبر کنید تا مواد منفجره‌ای را کار گذاشته و پس از پناه گرفتن در پشت چیزی، آن را منفجر کند؛ در همین لحظه شاهد میان پرده‌ی دیگری خواهید بود. در اینجا قسمت دوم از فصل دوم پایان خواهد یافت.

فصل دوم: «سلاح‌های متحرک» (Gun Turrets)

Resident Evil 6 Walkthrough 573

پس از در اختیار گرفتن کنترل کریس، برگشته و به سمت ساختمانی بروید که در سمت راست قرار دارد (موقعیت این ساختمان توسط بازی مشخص شده است.)؛ در این ساختمان شاهد سلاح متحرکی خواهید بود که باید نابود شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 574

در ابتدا تمام دشمنان را نابود کرده و صبر کنید تا یکی از سربازان، مواد منفجره‌ای را روی سلاح متحرک نصب نماید، در این مدت باید از او در برابر مهاجمین محافظت نمایید.

Resident Evil 6 Walkthrough 575

پس از انفجار اولین سلاح متحرک، به سمت ساختمان دیگری حرکت کنید که توسط بازی مشخص می‌شود. زمانی که به ساختمان مورد نظر رسیدید، وارد شده و در پشت دری که به آن خواهید رسید، دو نفر از افراد دشمن را کشته و سپس به طبقه‌ی بالا بروید تا دومین سلاح را نیز نابود کنید. همچون دفعه‌ی قبل، زمانی که سرباز مشغول نصب کردن مواد منفجره روی سلاح متحرک می‌شود، از او در برابر دشمنان محافظت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 576

پس از انفجار دومین سلاح، پایین رفته و وارد مسیر زیرزمینی شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 577

به سمت جلو حرکت کنید اما مراقب حفره‌های موجود برروی سقف باشید؛ به سرعت از زیر این حفره‌ها عبور کنید زیرا کمی بعد شاهد ورود گروه بزرگی از زامبی‌ها از طریق این حفره‌ها خواهید بود.

Resident Evil 6 Walkthrough 578

در اینجا باید خود را به یک نردبان برسانید، سرباز همراهتان نردبان درست را به شما نشان داده و سپس بدنبال او حرکت کنید و به نابودی دشمنانی بپردازید که بر سر راهتان ظاهر می‌شوند. خود را به سومین سلاح متحرک برسانید، در مسیر حرکتتان به یک مسلسل سنگین خواهید رسید، مکان آن را به خاطر بسپارید چرا که بزودی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در اینجا قسمت سوم از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «مبارزه با سلاح بیو اُرگانیک» (Fighting B.O.W.)

Resident Evil 6 Walkthrough 579

پس از انفجار مواد منفجره، به سرعت به سمت مسلسل سنگینی بروید که در انتهای مرحله‌ی قبل به آن اشاره کردیم اما پیش از استفاده از این مسلسل، موجود بزرگی که با آن روبرو می‌شوید را به سمت آخرین سلاح متحرکی که آن را منفجر کردید ببرید، برای این کار، کریس را به بالای موانع ببرید تا این موجود او را ببیند.

Resident Evil 6 Walkthrough 580

به محض رسیدن این موجود جهش یافته به محل مورد نظر، با استفاده از کلید LT در پشت مسلسل سنگین قرار گرفته و سپس با فشردن کلید RT به سمت سر این موجود شلیک کنید؛ این کار را تا زمانی انجام دهید که این موجود روی زمین بیفتد و سپس به سمت او رفته و کلیدهای نشان داده شده روی صفحه نمایش را بفشارید. اگر در تلاش‌های اولیه‌ی خود موفق نشدید که این موجود را شکست دهید، به سرعت مسلسل سنگین را ترک کنید چرا که احتمال نابودی آن توسط این موجود وجود خواهد داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 581

در ادامه‌ی بازی و با استمرار شلیک‌ها به سمت این هیولا، منجر به گیجی او خواهید شد، در همین زمان به سمت او رفته و با فشردن کلید RT روی آن بپرید و سپس شروع به چرخاندن کلید آنالوگ نمایید تا کریس کار این هیولا را تمام کرده و مبارزه پایان یابد. در همینجا قسمت چهارم از فصل دوم نیز به پایان می‌رسد.

فصل دوم: «عمارت متروک» (Abandoned Mansion)

Resident Evil 6 Walkthrough 582

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به سمت ساختمان رفته و دری که توسط بازی مشخص شده است را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 583

در راهرویی که به آن می‌رسید زامبی‌ای را مشاهده خواهید کرد، او را کشته و به جستجوی اتاقی بپردازید که این زامبی در آن مخفی شده بود تا مقداری مهمات پیدا کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 584

با حرکت به سمت جلو، به درب دیگری خواهید رسید، از آن عبور کرده و سپس به طبقه‌ی پایین بپرید، کمی بعد با موجودات جهش یافته‌ی دیگری روبرو خواهید شد که از درون پیله‌ای بیرون می‌آیند.

Resident Evil 6 Walkthrough 585

این موجودات جهش یافته‌ی جدید بسیار قدرتمند هستند اما در عین حال بسیار آهسته حرکت می‌کنند، به آن‌ها اجازه ندهید که بیش از حد به کریس نزدیک شوند زیرا بلافاصله او را خواهند کشت؛ همچنین از موادی که به سمتتان پرتاب می‌کنند نیز پرهیز کنید، آن‌ها این مواد را پس از زدن ضرباتی به سینه‌شان پرتاب خواهند کرد، بنابراین قابلیت تشخیص زمان پرتاب آن‌ها را خواهید داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 586

برای حفظ مهماتتان و جلوگیری از هدر رفت آن‌ها، منتظر بمانید تا تمام این موجودات از پیله‌ی خود خارج شده و سپس نارنجکی را به سمت آن‌ها پرتاب کنید تا پس از انفجار آن، تنها با شلیک چند گلوله بتوانید این موجودات را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 587

به محض نابودی تمام موجودات، از دری که توسط بازی مشخص شده عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 588

در اتاقی دیگر با سه نفر از افراد دشمن روبرو خواهید شد، یکی از آن‌ها دقیقاً در کنار ورودی اتاق قرار دارد، مراقب او بوده و هر سه نفرشان را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 589

پس از پاکسازی این موقعیت، از در دیگری که می‌بینید عبور کرده تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید. پس از اتمام میان پرده، زن نجات یافته به گروه شما ملحق خواهد شد؛ حال به سمت جلو حرکت کرده تا به اتاقی مملو از موجودات جهش یافته برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 590

به اطراف نگاه کرده و پس از پیدا کردن پلکان، از آن بالا رفته و در مشخص شده را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 591

در اتاق جدیدی که وارد آن می‌شوید، با نوع جدیدی از دشمنان روبرو خواهید شد؛ این موجودات جهش یافته در زمان‌های متعددی ایستاده و مواد کشنده‌ای را روی زمین مقابل خود می‌ریزند؛ به محض مشاهده‌ی یکی از آن‌ها، منتظر بمانید تا بایستد و سپس راه خود را از میان مواد کشنده‌ی روی زمین باز کرده (از راهی که در میان آن‌ها قرار دارد عبور کنید.) و خود را به این موجود برسانید و با مشت به او ضربه بزنید تا شاهد نابودیش باشید، این سریع‌ترین راه جهت کشتن این نوع از موجودات است.

Resident Evil 6 Walkthrough 592

زمانی که آخرین دشمن خود را کشتید، به سمت جلو حرکت کرده و سپس به طبقه‌ی پایین بپرید. در داخل انبار با گروه دیگری از دشمنان روبرو خواهید شد اما نیازی نیست که همه‌ی آن‌ها را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 593

بجای نابود کردن تمام این موجودات، به سمت مقابل دویده تا به پلکانی برسید که شما را به سمت پایین هدایت می‌کند. از دروازه‌ای که در مسیر خود با آن روبرو می‌شوید عبور کرده تا در نهایت فصل دوم این کمپین پایان پذیرد.

به پایان قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل کریس در بازی رزیدنت اویل ۶ رسیدیم.

برای مطالعه دیگر قسمت‌های راهنمای قدم به قدم رزیدنت اویل ۶ می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest

5 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
فرهاد مرادی
فرهاد مرادی
2 سال قبل

با سلام من تو قسمت کریس جای که میفته دنبال اید اونجا گیر کردم

فرهاد مرادی
فرهاد مرادی
2 سال قبل

جای کریس میشینه پشت فرمون اون توربو رو هم میزنم که سرعتش زیاد میشه ولی بازم به ماشین ایدا نمیرسم

aro
aro
Reply to  فرهاد مرادی
2 سال قبل

باید سرعت زدی کلید تیرزدن روبگیری ولش نکن تا میرسی بش

علی
علی
2 سال قبل

سلام
من تو قسمت کریس جایی که روی پل تانک هست گیر کردم منتها من الان نقشم پریز هست و نمیدونم باید چه طوری در رو باز کنم تا برم کمک کریس

حمیدرضا
حمیدرضا
Reply to  علی
2 سال قبل

اون جا باید یه آرپیجی پیدا کنی تا تانک رو نابود کنی که کریس بتونه بره بالا و بعد در باز میشه باید بری روی پل

دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x