راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل کریس (قسمت سوم)

فرصتی برای نبرد با موجودات جهش یافته‌ی غول پیکر (از فصل اول تا پایان فصل دوم)

در بازی Resident Evil 6 شاهد چهار کمپین خواهید بود که در هر یک از آن‌ها قابلیت اجرای بازی توسط یکی از شخصیت‌های این عنوان را خواهید داشت؛ در کمپین مربوط به «کریس ردفیلد» (Chris Redfield) امکان ایفای نقش به عنوان کریس را دارید که پس از مرگ افرادش در یکی از ماموریت‌هایشان، تصمیم می‌گیرد تا از «ائتلاف ارزیابی امنیت بیوتروریسم» (Bioterrorism Security Assessment Alliance یا به اختصار BSAA) کناره گیری کند و به مرور زمان، دچار فراموشی می‌شود؛ پس از گذشت مدت زمانی و وقوع حملات جدید بیوتروریستی در چند شهر جهان، «پیرز نیوانز» (Piers Nivans) به عنوان یکی از سربازان زیر دست کریس، به او سراغ او آمده و کریس را متقاعد می‌کند که مجدداً به سازمان BSAA بازگشته و با تهدید جدیدی که با آن روبرو شده‌اند مقابله کند.

در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل کریس بازی Resident Evil 6 خواهید بود و در مقالات دیگری، راهنمای مربوط به مراحل «لیون اس کندی» (Leon S. Kennedy)، «جیک مولر» (Jake Muller) و «ایدا وانگ» (Ada Wong) را مشاهده خواهید کرد؛ همچنین جهت مطالعه‌ی خلاصه‌ای از داستان این بازی، به مقاله‌ی مربوط به کمپین لیون مراجعه کنید.

 

راهنمای مراحل بازی

فصل اول: «کوچه‌های شهر» (City Alleys)

پس از مشاهده‌ی میان پرده‌ی ابتدایی این کمپین و در اختیار گرفتن کنترل کریس، کلید B را فشرده تا از طناب موجود روی پشت بام ساختمان، پایین رفته و سپس به سمتی که توسط سربازان مشخص می‌شود حرکت کنید.

پس از رسیدن به مانع، از کلید A استفاده تا از روی آن عبور کنید.

به همراه تیم خود باید به پایین ساختمان رفته و سپس از طریق در قرمز رنگ بزرگی که بر سر راه خود مشاهده می‌کنید بیرون بروید؛ برای باز کردن در مورد نظر از کلید B استفاده کنید.

پس از رسیدن به خیابان، کلید A را فشرده و نگه داشته و به سمت جلو حرکت نمایید تا آن که با انفجار بزرگی روبرو شوید. به سرعت ایستاده و دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کنید. پلکانی که در مقابلتان قرار گرفته شما را به طبقه‌ی بالا هدایت خواهد کرد. از درهای متعددی که در مسیرتان وجود دارند عبور کرده تا به حفره‌ای روی دیوار برسید.

از این حفره عبور کرده و پایین بپرید؛ در کوچه‌ای قرار خواهید گرفت که در انتهای آن، دری را مشاهده می‌کنید.

به سمت در مورد نظر رفته و آن را باز کنید؛ در همینجا با اولین دشمن خود روبرو خواهید شد. پس از در اختیار گرفتن مجدد کنترل کریس، دشمنی که در مقابلتان قرار دارد را نابود کنید.

حال باید از طریق خیابان به راه خود ادامه دهید، برای این منظور به سمت راست حرکت کنید و پس از مشاهده‌ی یک هلیکوپتر، به سمت آن بروید.

پس از گذشت مدتی، باید به سمت راست و دری که توسط بازی مشخص شده رفته و بوسیله‌ی کلید B از آن عبور کنید.

زمانی که در موقعیت جدید قرار گرفتید، وارد ساختمانی که در انتهای کوچه قرار دارد شده و سپس دشمنانی که در داخل آن کمین کرده‌اند را بکشید.

در سمت دیگر اتاق، دری را پیدا خواهید کرد، از آن عبور کرده و پس از کمی پیشروی، به ورودی ساختمان دیگری خواهید رسید.

به سرعت وارد ساختمان شده و تمام جعبه‌هایی که در آنجا مشاهده می‌کنید را نابود نموده تا به مقداری مهمات دست پیدا کنید که در ادامه بسیار بدردتان خواهند خورد.

به حرکت رو به جلوی خود ادامه داده و یکی از دشمنان که به تنهایی در مسیرتان قرار دارد را بکشید. بهتر است که در زمان روبرو شدن با تعداد کمی از دشمنان، جهت حفظ مهماتتان، از مشت یا خنجر خود (با فشردن کلید RT) برای نابودیشان استفاده کنید اما این کار را بسیار هوشمندانه و با دقت انجام دهید چرا که می‌تواند منجر به مرگتان شود. با ادامه‌ی مسیر به در قرمز رنگی خواهید رسید که جهت باز کردن آن باید از همراه خود یعنی پیرز کمک بگیرید، برای این کار، به سمت در رفته و کلید B را بفشارید.

پس از عبور از در، توسط زامبی‌هایی که از قدرت بدنی بیشتری برخوردارند (بازوی آن‌ها بر اثر ویروس «سی» (C) جهش یافته است.) مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ این زامبی‌ها را با کمک همراهان خود به سرعت کشته و سپس از پلکانی که در سمت چپ قرار دارد بالا بروید.

در پشت در قرمز رنگ، شاهد حمله‌ای از سوی گروه بزرگی از زامبی‌ها خواهید بود؛ به سرعت در پشت نزدیک‌ترین چیزی که می‌بینید سنگر گرفته (برای اینکار در حالیکه کلید L2 را گرفته‌اید، کلید A را بفشارید.) و سپس به سمت زامبی‌ها شلیک کنید. جهت ذخیره‌ی مهماتتان، از نارنجک استفاده کنید، چرا که اگر آن‌ها را با دقت و در محل مناسبی پرتاب نمایید، منجر به نابودی تعداد زیادی از زامبی‌ها و یا شاید همه‌ی آن‌ها خواهید شد.

زمانی که مبارزه پایان یافت، از دری که در انتهای راهرو قرار گرفته عبور کرده و به بررسی جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند بپردازید؛ مهمات زیادی را از درون این جعبه‌ها بدست خواهید آورد.

با ادامه‌ی مسیر به پلکانی خواهید رسید که در بالای آن اتاقی قرار دارد؛ در این اتاق شاهد سه زامبی خواهید بود، آن‌ها را به سرعت کشته و به سمت طبقه‌ی بعدی بروید.

در یک لحظه، یکی از زامبی‌ها از پشت دری که در سمت چپ قرار دارد، روی کریس می‌پرد، این زامبی را کشته و سپس به جستجوی تمام اتاق‌ها بپردازید. در این اتاق‌ها علاوه بر جعبه‌هایی که درونشان مهماتی قرار دارند، با زامبی دیگری روبرو خواهید شد، آن را نیز به سرعت بکشید تا دردسری برای کریس ایجاد نکند.

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، به سمت در بزرگی که در سمت دیگر راهرو قرار دارد رفته و آن را باز کنید تا قسمت اول از فصل اول کمپین کریس پایان یابد.

فصل اول: «تیراندازی برروی پشت بام» (The Shootout on The Rooftop)

پس از سیو شدن بازی، جعبه‌هایی که در مقابل خود می‌بینید را نابود کرده و پس از برداشتن مهمات مخفی شده درون آن‌ها، از پلکانی که در سمت راست قرار دارد بالا بروید. در بالای پلکان تنها با یکی از دشمنان روبرو خواهید شد که امکان غافلگیر کردن و کشتن او از پشت سر وجود دارد.

زمانی که به پشت بام ساختمان رسیدید، مستقیم به سمت جلو حرکت کنید و از دست دشمنانی که در طبقه‌ی بالا قرار دارند خلاص شوید.

حال باید از نردبانی که در مسیر خود با آن مواجه می‌شوید بالا رفته و سپس از راهی که در بین ساختمان‌ها قرار دارد عبور کنید.

در طرف دیگر، به سمت راست بروید تا به چند جعبه برسید، از درون این جعبه‌ها مقداری مهمات برداشته و سپس از نردبان بالا بروید.

زمانی که به بالای نردبان رسیدید، توسط گروه بزرگی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ با کمک همراهانتان به کشتن این زامبی‌ها پرداخته و سپس به سمت پلتفرم قرمز رنگی که در سمت راست قرار دارد حرکت کنید.

طنابی را در نزدیکی این پلتفرم پیدا خواهید کرد که می‌توان از آن برای رسیدن به پشت بام ساختمان مجاور استفاده نمود.

پس از یک میان پرده‌ی کوتاه، به فشردن کلید X ادامه دهید تا به سمت دیگر طناب برسید؛ همزمان همراهانتان به سمت دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند تیراندازی خواهند کرد.

پس از رسیدن به انتهای طناب، از نردبانی که در این ناحیه قرار دارد بالا رفته و به سمت جلو حرکت کنید و تمام زامبی‌هایی که در مسیرتان قرار دارند را بکشید. در اینجا با دشمنانی روبرو خواهید شد که بازوی آن‌ها جهش یافته است، مراقب این دشمنان بوده و آن‌ها را با استفاده از مشت نابود کنید.

در انتهای مسیر نردبانی را خواهید یافت، از آن بالا رفته و از طریق پل موقتی که در آنجا قرار دارد، خود را به سمت دیگر برسانید.

کمی جلوتر دو پلتفرم قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد که دو ساختمان را به هم متصل کرده‌اند، روی آن‌ها پریده و به سمت جلو حرکت کنید و جعبه‌هایی که در گوشه‌ی این ناحیه قرار دارند را نابود کرده و آیتم‌های مخفی شده در درون آن‌ها را بردارید.

اکنون قادرید که به ساختمان دیگری بروید، برای این کار، در خراب موجود بر سر راهتان را با کمک پیرز باز کنید؛ زمانی که از این در عبور کردید، به سمت راست رفته و سپس به سمت جلو حرکت کنید تا با دشمنان دیگری روبرو شوید.

این دشمنان را به سرعت کشته و از نردبانی که در سمت چپ قرار دارد بالا بروید.

به راهی خواهید رسید که شما را به سمت یک در سبز رنگ هدایت خواهد کرد که متاسفانه قفل است. کمی بعد با یک حمله‌ی همه جانبه از سوی زامبی‌ها مواجه خواهید شد؛ در پشت چیری سنگر گرفته و به زامبی‌ها و بشکه‌های مواد منفجره‌ی نزدیک آن‌ها شلیک کنید؛ همچنین قادرید که از نارنجک‌های خود نیز بر ضد این زامبی‌ها استفاده و آن‌ها را نابود کنید.

زمانی که هلیکوپتر به موقعیت شما رسید، با شلیک به سمت بشکه‌ی قرمزی که در سمت چپ و در کنار پلکان قرار دارد، زامبی‌ای که در آنجا ایستاده است را نابود کنید. زمانی که موقعیت شما پاکسازی شد، قادر خواهید بود تا از در سبز رنگ عبور کنید.

فصل اول: «نجات گروگان‌ها» (Rescue the Hostages)

خود را آماده‌ی نبرد جدیدی کنید چرا که در پشت دری که در پیش‌روی شما قرار دارد، شاهد هجوم دشمنان دیگری خواهید بود. پیشنهاد می‌کنیم که در ابتدای نبرد، خود را به سمت راست اتاق رسانده و به مرور زمان به سمت جلو حرکت کنید، در این صورت با امنیت بیشتری قادر خواهید بود که دشمنان را نابود کنید زیرا دیگر نگرانی‌ای بابت حمله‌ی یک زامبی از سمت راست یا پشت سرتان نخواهید داشت. تا حد امکان از مشت خود برای نابودی زامبی‌ها استفاده کنید و در صورت مواجه شدن با گروه بزرگی از آن‌ها (که در کنار یکدیگر قرار دارند.) از نارنجک استفاده کنید.

همزمان با کشتن زامبی‌ها، خود را به پلکان رسانده و از آن پایین رفته تا به اتاق دیگری برسید.

وارد اتاق شده و دشمنانی که در راهروی آن منتظرتان هستند را نابود کنید. به سمت در قرمز رنگی بروید که در انتهای راهرو قرار دارد اما پیش از باز کردن آن، تمام آیتم‌های مخفی شده در جعبه‌های سمت راست را بردارید.

در را باز کرده و وارد اتاق بعدی شوید، در آنجا توسط موجوداتی عنکبوت مانند مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ این موجودات قادرند که روی سقف حرکت کنند، بنابراین بسیار مراقب آن‌ها بوده و به سرعت به سمتشان تیراندازی کنید.

به پیشروی خود ادامه دهید تا به مکانی برسید که یک عنکبوت، فردی را گروگان گرفته است! این عنکبوت در تمام مسیرهای موقعیتی که در آن قرار دارید حرکت کرده و از آن‌ها مراقب می‌کند، وظیفه‌ی شما این است که به سمت عنکبوت رفته و او را نابود کنید.

زمانی که عنکبوت را نابود کردید، به سمت پلکان بازگشته و به طبقه‌ی بالا بروید؛ در آنجا مجدداً با عنکبوت‌ها و گروگان‌های آن‌ها روبرو خواهید شد؛ در این موقعیت با تعداد زیادی از دشمنان مواجه می‌باشید، بنابراین بسیار مراقب بوده و از نارنجک‌های نورزا بر ضد این دشمنان استفاده کنید، چرا که این نارنجک‌ها بهترین ابزار برای گیج کردن و نابودی عنکبوت‌ها محسوب می‌شوند.

پس از انداختن نارنجک نورزا، با دقت به سمت عنکبوت‌هایی که بر اثر نور آن گیج شده‌اند شلیک کرده و سپس به آزادسازی گروگان‌ها بپردازید. پس از نجات دومین گروگان، از طریق پلکان به دو طبقه‌ی پایین بروید؛ به موقعیتی خواهید رسید که در آن چند جعبه را مشاهده می‌کنید، آیتم‌های درون آن‌ها را برداشته و سپس به سمت آسانسور رفته و از طریق آن به طبقه‌ی اول بروید.

متاسفانه آسانسور در میانه‌های مسیر متوقف می‌شود؛ به پیرز کمک کنید تا به سمت دریچه‌ای که برروی سقف آسانسور قرار دارد پریده و پس از عبور از آن، به کریس نیز جهت خروج از آسانسور کمک کند.

پس از میان پرده‌ای کوتاه، باید دشمنی که در طبقه‌ی بالا ایستاده و به همراه خود یک RPG حمل می‌کند را در سریعترین زمان ممکن بکشید.

به محض کشتن فرد حمل کننده‌ی RPG، دری که در نزدیکی شما قرار دارد را باز کرده و سپس از نارنجک خود جهت خلاصی از دست دشمنانی که در آنجا می‌بینید استفاده کنید.

در ادامه با گروه بزرگ‌تری از افراد دشمن روبرو خواهید شد؛ اگر در اینجا با کمبود مهمات روبرو شدید، به سمت راست رفته و از درون جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند، مقداری مهمات بدست آورید؛ برخی از افراد دشمن را می‌توان با یک ضربه‌ی ساده‌ی مشت هم کشت اما پیش از چنین کاری، از نارنجک نورزا جهت گیج کردن آن‌ها استفاده کنید، در غیر این صورت کریس را به بد دردسری خواهید انداخت.

به محض پاکسازی اتاق، به سمت دری که در گوشه‌ی سمت چپ آن قرار دارد رفته و از آن عبور کنید و سپس از پلکان پایین بروید.

در اتاق دیگر، شاهد یک نردبان و حفره‌ای خواهید بود، از طریق حفره به پایین بپرید.

تمام دشمنان موجود در موقعیت جدیدتان را بکشید، مراقب موجود جهش یافته‌ای که تلاش می‌کند یکی از گروگان‌ها را بکشد بوده و به محض مشاهده‌ی او به سمتش تیراندازی کنید. کمی بعد شاهد یک میان پرده‌ی کوتاه می‌باشید.

پس از پایان میان پرده، به سرعت به سمت نردبان مشخص شده حرکت کرده و از آن جهت رسیدن به دری استفاده کنید؛ پس از رسیدن به در گفته شده، از آن عبور کرده و سپس به سمت پلکانی که در گوشه‌ی سمت چپ اتاق قرار دارد بروید.

در اتاق بعدی، به سمت راست رفته و از حفره‌ای که در سمت راست قرار دارد عبور کنید. برای پایان یافتن این مرحله، باید به سرعت کلید آنالوگ دسته را چرخانده تا از سقوط کریس جلوگیری کرده و سپس شاهد پریدن او به سمت یکی از ساختمان‌ها باشید. در همینجا فصل اول کمپین کریس پایان می‌یابد.

فصل دوم: «حمله به شهر» (Assault on The City)

به محض پایان میان پرده، به سمت چپ رفته و به دشمنانی که در حال تیراندازی به سمت شما هستند شلیک کنید.

زمانی که تمام دشمنان نابود شدند، در پشت یکی از دیوارها سنگر گرفته و دشمنانی که در یکی از ساختمان‌های دوردست قرار دارند را بکشید.

به آرامی به سمت جلو حرکت کرده و در طول مسیر از وسایل نقلیه جهت پناه گرفتن استفاده کنید. سایر دشمنانی که بر سر راهتان قرار می‌گیرند را بکشید، مراقب دو نفر از افراد دشمن که از روی یک پل سنگی به سمت شما تیراندازی می‌کنند نیز باشید.

با ادامه‌ی مسیر به ساختمانی در سمت چپ خواهید رسید؛ خود را برای نبرد دیگری با گروه بیشتری از دشمنان آماده کنید.

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، آیتم‌های درون جعبه‌ها را برداشته و به سمت دری که توسط بازی برایتان مشخص شده حرکت کنید.

پیش از آنکه بتوانید در مورد نظر را باز و از آن عبور کنید، با هیولای جهش یافته‌ی غول پیکری مواجه خواهید شد که شروع به حرکت به سمت نقاط مختلف خیابان می‌کند.

باید از دست این هیولا فرار کنید، از نردبان‌هایی که در سمت چپ و راست مسیر حرکت خود می‌بینید بالا رفته تا این هیولا را دور بزنید.

جهت نابودی این هیولا، باید به چیزی که در پشت سر او قرار دارد شلیک کنید. اگر شلیک‌های دقیقی را صورت دهید، هیولا آسیب دیده و در نتیجه قادر خواهید بود که شلیک‌های دقیق‌تری صورت دهید. اگر مهماتتان رو به پایان بود، به اطراف حرکت کرده تا دشمنان ضعیف‌تری به شما حمله کنند و پس از نابودی آن‌ها، از مهمات بجا مانده در کنار اجسادشان استفاده کنید.

زمانی که هیولای مورد نظر فرار کرد، بدنبال وسیله‌ی نقلیه‌ی همراهانتان حرکت کنید.

پس از مدت زمانی شاهد حمله‌ی زامبی‌ها خواهید بود؛ تمام آن‌ها را کشته و پس از برداشتن مهمات بجا مانده در کنار اجسادشان، به سمت جلو حرکت کنید و باقی دشمنان را بکشید.

پس از رسیدن به یک میدان بزرگ، موجودات جهش یافته‌ای که در نزدیکیتان قرار دارند را کشته و سپس از نردبانی که در سمت راست قرار دارد بالا بروید؛ در اینجا یک تک تیرانداز در انتظار شما است، پس از کشتن او، با تک تیرنداز دیگری روبرو خواهید شد که در پشت چیزی سنگر گرفته است. در کنار نردبان در انتظار سایر دشمنان مانده و به محض ظاهر شدنشان، آن‌ها را بکشید.

زمانی که موقعیت خود را پاکسازی کردید، به سمت فنسی که در سمت چپ قرار دارد حرکت کنید، کمی بعد این فنس نابود شده و قابلیت عبور از آن فراهم می‌شود.

به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رفته و به محافظت از سربازی بپردازید که قصد دارد مواد منفجره‌ای را کار بگذارد؛ پیش از هر چیز دشمنی که با خود یک RPG حمل می‌کند را بکشید، این دشمن روی پلتفرمی در بالا و سمت راست ایستاده است.

پس از کشتن فرد حمل کننده‌ی RPG، جلوتر رفته و در پشت سنگری که می‌بینید پناه بگیرید و با سایر موجودات جهش یافته‌ای که از سمت راست به شما حمله می‌کنند مقابله و همه‌ی آن‌ها را بکشید.

تا زمانی که همراهانتان شما را صدا بزنند، با موجودات جهش یافته مبارزه کنید، سپس به سرعت به سمت سرباز دویده تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید. در اینجا قسمت اول از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «پل» (The Bridge)

پس از پایان میان پرده، به سمت چپ حرکت کرده تا به پرتگاهی برسید، به پیرز کمک کنید تا از روی آن پریده و خود را به سمت دیگر برساند.

پیرز از طریق ناحیه‌ای که در آن مستقر می‌شود، به نبردی که در پیش روی کریس قرار دارد کمک کرده و امکان عبور از پل را برای او فراهم می‌کند.

به محض ورود شما به پیاده‌رو، انفجاری روی داده و زمین زیر پای کریس فرو می‌ریزد؛ حال باید از سراشیبی‌ای که در مقابلتان قرار دارد بالا رفته و در زمان ریزش آوار، به سرعت از سر راه آن‌ها کنار بروید. کار خود را از وسط سراشیبی‌ای که روی آن قرار دارید شروع خواهید کرد، زمانی که شاهد سقوط ماشین زباله در سمت چپتان بودید، به سرعت به سمت دیگر حرکت کنید تا از مسیر حرکت ماشین سوخته کنار بروید.

زمانی که به بالای سراشیبی رسیدید، در پشت بشکه‌هایی که در سمت چپ قرار دارند مخفی شده و دشمنانی که در سمت راست پناه گرفته‌اند را بکشید؛ یکی از دشمنان در پشت مسلسلی قرار گرفته است، او را به محض توقف شلیک‌هایش به سرعت بکشید.

زمانی که تمام دشمنان را کشتید، به مکان‌هایی که آن‌ها در آن قرار داشتند رفته و باقی دشمنان را نابود کنید، در همین زمان، پیرز به سمت تانکی که در انتهای جاده قرار دارد شلیک می‌کند، برای این کار، او به بشکه‌ی مواد منفجره‌ی کنار این تانک شلیک خواهد کرد. آخرین هدف شما نابودی تک تیراندازی است که در سمت راست پل ایستاده؛ اگر مهمات کافی در اختیار ندارید، تلاش کنید که خود را از لیزر تفنگ تک تیرانداز مخفی کرده و پس از هر شلیک او، به سمت جلو پیشروی کنید.

بوسیله‌ی نردبانی که در مسیر حرکتتان قرار دارد، خود را به بالای سازه‌ی موجود روی پل برسانید، یادتان نرود که از درون جعبه‌هایی که در طول مسیر با آن‌ها روبرو می‌شوید، مقداری مهمات بردارید. به محض رسیدن به بالای سازه، دشمنی که در داخل واگن مخفی شده است را کشته و سپس نردبان نزدیک خود را پایین انداخته تا پیرز از آن بالا رفته و به کریس ملحق شود.

کمی به عقب بازگشته و واگن کوچکی که در آنجا قرار دارد را با کمک پیرز هل دهید؛ کمی بعد، وظیفه پیدا خواهید کرد که از پل محافظت کنید.

به سرعت در پشت چیزی سنگر گرفته و به سمت دشمنان تازه وارد شلیک کنید. بخاطر داشته باشید که در مصرف مهمات صرفه جویی کنید تا بتوانید برای مدت زمان بیشتری در برابر حملات دشمنان مقاومت کنید. اگر با تعداد زیادی از نیروهای دشمن روبرو شدید، به آرامی عقب نشینی کنید.

زمانی که پیرز به مقصد مورد نظر رسید، صبر کنید تا مواد منفجره‌ای را کار گذاشته و پس از پناه گرفتن در پشت چیزی، آن را منفجر کند؛ در همین لحظه شاهد میان پرده‌ی دیگری خواهید بود. در اینجا قسمت دوم از فصل دوم پایان خواهد یافت.

فصل دوم: «سلاح‌های متحرک» (Gun Turrets)

پس از در اختیار گرفتن کنترل کریس، برگشته و به سمت ساختمانی بروید که در سمت راست قرار دارد (موقعیت این ساختمان توسط بازی مشخص شده است.)؛ در این ساختمان شاهد سلاح متحرکی خواهید بود که باید نابود شود.

در ابتدا تمام دشمنان را نابود کرده و صبر کنید تا یکی از سربازان، مواد منفجره‌ای را روی سلاح متحرک نصب نماید، در این مدت باید از او در برابر مهاجمین محافظت نمایید.

پس از انفجار اولین سلاح متحرک، به سمت ساختمان دیگری حرکت کنید که توسط بازی مشخص می‌شود. زمانی که به ساختمان مورد نظر رسیدید، وارد شده و در پشت دری که به آن خواهید رسید، دو نفر از افراد دشمن را کشته و سپس به طبقه‌ی بالا بروید تا دومین سلاح را نیز نابود کنید. همچون دفعه‌ی قبل، زمانی که سرباز مشغول نصب کردن مواد منفجره روی سلاح متحرک می‌شود، از او در برابر دشمنان محافظت کنید.

پس از انفجار دومین سلاح، پایین رفته و وارد مسیر زیرزمینی شوید.

به سمت جلو حرکت کنید اما مراقب حفره‌های موجود برروی سقف باشید؛ به سرعت از زیر این حفره‌ها عبور کنید زیرا کمی بعد شاهد ورود گروه بزرگی از زامبی‌ها از طریق این حفره‌ها خواهید بود.

در اینجا باید خود را به یک نردبان برسانید، سرباز همراهتان نردبان درست را به شما نشان داده و سپس بدنبال او حرکت کنید و به نابودی دشمنانی بپردازید که بر سر راهتان ظاهر می‌شوند. خود را به سومین سلاح متحرک برسانید، در مسیر حرکتتان به یک مسلسل سنگین خواهید رسید، مکان آن را به خاطر بسپارید چرا که بزودی به آن نیاز پیدا خواهید کرد. در اینجا قسمت سوم از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «مبارزه با سلاح بیو اُرگانیک» (Fighting B.O.W.)

پس از انفجار مواد منفجره، به سرعت به سمت مسلسل سنگینی بروید که در انتهای مرحله‌ی قبل به آن اشاره کردیم اما پیش از استفاده از این مسلسل، موجود بزرگی که با آن روبرو می‌شوید را به سمت آخرین سلاح متحرکی که آن را منفجر کردید ببرید، برای این کار، کریس را به بالای موانع ببرید تا این موجود او را ببیند.

به محض رسیدن این موجود جهش یافته به محل مورد نظر، با استفاده از کلید LT در پشت مسلسل سنگین قرار گرفته و سپس با فشردن کلید RT به سمت سر این موجود شلیک کنید؛ این کار را تا زمانی انجام دهید که این موجود روی زمین بیفتد و سپس به سمت او رفته و کلیدهای نشان داده شده روی صفحه نمایش را بفشارید. اگر در تلاش‌های اولیه‌ی خود موفق نشدید که این موجود را شکست دهید، به سرعت مسلسل سنگین را ترک کنید چرا که احتمال نابودی آن توسط این موجود وجود خواهد داشت.

در ادامه‌ی بازی و با استمرار شلیک‌ها به سمت این هیولا، منجر به گیجی او خواهید شد، در همین زمان به سمت او رفته و با فشردن کلید RT روی آن بپرید و سپس شروع به چرخاندن کلید آنالوگ نمایید تا کریس کار این هیولا را تمام کرده و مبارزه پایان یابد. در همینجا قسمت چهارم از فصل دوم نیز به پایان می‌رسد.

فصل دوم: «عمارت متروک» (Abandoned Mansion)

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به سمت ساختمان رفته و دری که توسط بازی مشخص شده است را باز کنید.

در راهرویی که به آن می‌رسید زامبی‌ای را مشاهده خواهید کرد، او را کشته و به جستجوی اتاقی بپردازید که این زامبی در آن مخفی شده بود تا مقداری مهمات پیدا کنید.

با حرکت به سمت جلو، به درب دیگری خواهید رسید، از آن عبور کرده و سپس به طبقه‌ی پایین بپرید، کمی بعد با موجودات جهش یافته‌ی دیگری روبرو خواهید شد که از درون پیله‌ای بیرون می‌آیند.

این موجودات جهش یافته‌ی جدید بسیار قدرتمند هستند اما در عین حال بسیار آهسته حرکت می‌کنند، به آن‌ها اجازه ندهید که بیش از حد به کریس نزدیک شوند زیرا بلافاصله او را خواهند کشت؛ همچنین از موادی که به سمتتان پرتاب می‌کنند نیز پرهیز کنید، آن‌ها این مواد را پس از زدن ضرباتی به سینه‌شان پرتاب خواهند کرد، بنابراین قابلیت تشخیص زمان پرتاب آن‌ها را خواهید داشت.

برای حفظ مهماتتان و جلوگیری از هدر رفت آن‌ها، منتظر بمانید تا تمام این موجودات از پیله‌ی خود خارج شده و سپس نارنجکی را به سمت آن‌ها پرتاب کنید تا پس از انفجار آن، تنها با شلیک چند گلوله بتوانید این موجودات را نابود کنید.

به محض نابودی تمام موجودات، از دری که توسط بازی مشخص شده عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید.

در اتاقی دیگر با سه نفر از افراد دشمن روبرو خواهید شد، یکی از آن‌ها دقیقاً در کنار ورودی اتاق قرار دارد، مراقب او بوده و هر سه نفرشان را نابود کنید.

پس از پاکسازی این موقعیت، از در دیگری که می‌بینید عبور کرده تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید. پس از اتمام میان پرده، زن نجات یافته به گروه شما ملحق خواهد شد؛ حال به سمت جلو حرکت کرده تا به اتاقی مملو از موجودات جهش یافته برسید.

به اطراف نگاه کرده و پس از پیدا کردن پلکان، از آن بالا رفته و در مشخص شده را باز کنید.

در اتاق جدیدی که وارد آن می‌شوید، با نوع جدیدی از دشمنان روبرو خواهید شد؛ این موجودات جهش یافته در زمان‌های متعددی ایستاده و مواد کشنده‌ای را روی زمین مقابل خود می‌ریزند؛ به محض مشاهده‌ی یکی از آن‌ها، منتظر بمانید تا بایستد و سپس راه خود را از میان مواد کشنده‌ی روی زمین باز کرده (از راهی که در میان آن‌ها قرار دارد عبور کنید.) و خود را به این موجود برسانید و با مشت به او ضربه بزنید تا شاهد نابودیش باشید، این سریع‌ترین راه جهت کشتن این نوع از موجودات است.

زمانی که آخرین دشمن خود را کشتید، به سمت جلو حرکت کرده و سپس به طبقه‌ی پایین بپرید. در داخل انبار با گروه دیگری از دشمنان روبرو خواهید شد اما نیازی نیست که همه‌ی آن‌ها را بکشید.

بجای نابود کردن تمام این موجودات، به سمت مقابل دویده تا به پلکانی برسید که شما را به سمت پایین هدایت می‌کند. از دروازه‌ای که در مسیر خود با آن روبرو می‌شوید عبور کرده تا در نهایت فصل دوم این کمپین پایان پذیرد.

به پایان قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل کریس در بازی رزیدنت اویل ۶ رسیدیم.

برای مطالعه دیگر قسمت‌های راهنمای قدم به قدم رزیدنت اویل ۶ می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن