راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل کریس (قسمت چهارم)

فرصتی برای نبرد با موجودات جهش یافته‌ی غول پیکر (از فصل سوم تا پایان بازی)

برای مطالعه‌ی قسمت اول از راهنمای قدم به قدم مراحل کریس بازی رزیدنت اویل ۶، از این لینک استفاده کنید.

فصل سوم: «خیابان‌های شهر» (City Streets)

زمانی که این مرحله از بازی آغاز شد، به سمت جلو حرکت کنید تا به یک دروازه‌ی قرمز رنگ برسید.

دروازه را با کمک پیرز باز کرده و سپس از نردبانی که در آنجا قرار دارد استفاده و خود را به سمت دیگر فنس برسانید.

کمی جلوتر با دو موجود جهش یافته روبرو خواهید شد، هردوی آن‌ها را کشته و مسیر را به سمت جلو ادامه دهید.

به نردبان دیگری خواهید رسید که شما را به سمت پشت بام هدایت می‌کند، در آنجا با دشمنان بیشتری روبرو خواهید شد؛ همچنین در این موقعیت شاهد جعبه‌هایی خواهید بود که درون آن‌ها آیتم‌های مخفی شده‌ی جذابی قرار گرفته‌اند.

به سرعت تمام موجودات را کشته و سپس به داخل ساختمان بروید تا با موج دوم حمله روبرو شوید.

زمانی که آخرین زامبی کشته شد، از در دیگری که مشاهده می‌کنید عبور کرده و در اتاق کوچکی که در آن قرار می‌گیرید، مقداری مهمات و اسپری سلامت پیدا کنید؛ تمام آیتم‌های موجود در اتاق را برداشته و به مسیر خود ادامه دهید.

کمی بعد با صحنه‌ای روبرو خواهید شد و پس از آن وظیفه خواهید داشت تا از جیک و شری در برابر دشمنان محافظت کنید.

در حال حاضر کاری به هلیکوپتر نداشته باشید و تمرکز خود را برروی نابودی تمام موجودات جهش یافته معطوف کنید؛ برخی از این موجودات درون هلیکوپتر مخفی شده‌اند، آن‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن بکشید.

زمانی که آخرین زامبی را نابود کردید، به سمت موقعیت مشخص شده بروید.

زمانی که به موقعیت مورد نظر رسیدید، باید از شر هلیکوپتر خلاص شوید؛ در ابتدا بدنبال منطقه‌ای بگردید که توسط سه دیوار احاطه شده است، در آنجا مخفی شوید تا از مسلسل سنگین روی هلیکوپتر و مواد منفجره‌ای که به سمتتان پرتاب می‌شوند، در امان باشید؛ سپس با RPG به سمت این هلیکوپتر شلیک کنید، به این ترتیب قادر خواهید بود تا آن را نابود کنید.

زمانی که هلیکوپتر سقوط کرد، وارد ساختمان شوید تا قسمت اول از فصل سوم پایان یابد.

فصل سوم: «تعقیب مار» (Chasing the Snake)

با ادامه‌ی مسیر به مکانی خواهید رسید که مار ناپدید شده، مجدداً پدیدار خواهد شد.

با پایین رفتن از جایی که در آن قرار دارید به تعقیب این مار بپردازید.

پس از استفاده از طنابی که بر سر راهتان قرار دارد، با کمک پیرز محفظه‌ای که راهتان را مسدود کرده به جلو هل دهید. شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود.

کمی جلوتر به یک حفره خواهید رسید، به درون آن پریده و خود را برای نبردی با این مار آماده کنید.

جهت شکست دادن این موجود، در وسط اتاق ایستاده و به آرامی به اطراف نگاه کنید و بدنبال این موجود بگردید؛ زمانی که بدن درخشان این مار را مشاهده کردید، به سمت او شلیک کنید. کمی بعد این موجود کریس را می‌گیرد، در این زمان مرتباً کلید RT را بفشارید تا آزاد شوید.

پس از آنکه مادر مجدداً فرار کرد، به تعقیب او بپردازید و از حفره‌ای که بر سر راه خود می‌بینید عبور کنید. زمانی که در یک تونل باریک قرار گرفتید، به شما حمله خواهد شد، بنابراین خود را برای شلیک سریع به دشمن آماده کنید.

این موجود در اتاق بعدی مجدداً پدیدار خواهد شد؛ برای اینکه از چنگ او خلاص شوید، کلید آنالوگ دسته را سریعاً بچرخانید.

در مرحله‌ی بعدی مبارزه‌تان با این مار، همچون مرحله‌ی قبل عمل کنید؛ به اطراف نگاه کرده و بدنبال مار بگردید و به محض مشاهده‌ی او، به سمتش شلیک کنید. همچنین در اینجا باید مراقب حملات مستقیم او بوده و در صورت مواجه شدن با آن‌ها، به سرعت از مسیرش کنار بروید.

زمانی که این مار مجدداً فرار کرد، بدنبال او رفته تا سرانجام به اتاقی برسید که در آن کابل برق ضخیمی قرار دارد.

از نردبانی که در این ناحیه می‌بینید بالا رفته و خود را به طبقه‌ی بالا برسانید و وقتی این موجود به موقعیتی رسید که توسط بازی مشخص می‌شود، اهرمی که در این طبقه مشاهده می‌کنید را دو بار بکشید. برای آنکه مار را به محل مورد نظر سوق دهید، پیرز باید به عنوان طعمه به ایفای نقش بپردازد. تله‌ای که قصد دارید از آن بر ضد موجود استفاده کنید دفعه‌ی اول کار نمی‌کند، اما بار دوم که اهرم را بکشید، این موجود نابود خواهد شد. در همینجا دومین مرحله از فصل سوم پایان خواهد یافت.

فصل سوم: «بندرگاه» (The Harbor)

کشتن مار غول پیکر مرحله‌ی قبل پایان ماجرا نیست چرا که کمی بعد توسط زامبی‌ای مورد حمله قرار خواهید گرفت که اجزای بدن او از تجمع مگس‌ها تشکیل شده‌اند؛ به سمت این زامبی شلیک کنید تا حشره‌ی بزرگتری ظاهر شود. برای خلاصی از شر تمام موجودات مهاجم، زامبی‌ای که به شما حمله کرد را نابود کنید.

دشمنی که در ابتدای این مرحله با آن مواجه شدید، تنها به یک شکل به شما حمله خواهد کرد اما همان یک نوع هم بسیار قدرتمند و خطرناک بوده و تاثیر بسیاری روی کاهش سلامت کریس دارد. این زامبی پس از جمع کردن گروهی از حشرات، آن را به سمت شما پرتاب می‌کند، برای پرهیز از برخورد حشرات با کریس، او را از مسیر حرکتشان کنار بکشید.

پس از پایان نبردتان با این زامبی قدرتمند، به یک تفرجگاه ساحلی می‌رسید که در آنجا مورد هدف چند تک تیرانداز قرار خواهید گرفت؛ برای پرهیز از لیزر سلاح تک تیراندازها و اصابت گلوله‌ی آن‌ها به شما، در میان قایق‌ها حرکت کنید و به سمت محلی که توسط بازی مشخص شده بروید.

زمانی که به مقصد مورد نظر رسیدید، از نردبان بالا بروید؛ در اینجا توسط هلیکوپتر دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت که برای نابودی آن باید از RPG استفاده و به سمتش شلیک کنید.

در اتاقی که در نزدیکی شما قرار دارد، گلوله‌ی RPG را پیدا خواهید کرد؛ همچنین قادرید تا جهت پرهیز از اصابت گلوله‌های هلیکوپتر به کریس، در همان اتاق مخفی شوید.

پس از نابودی هلیکوپتر، به سمت قایق‌ها حرکت کرده و از روی آن‌ها پریده تا خود را به دروازه‌ی مشخص شده برسانید و از آن عبور کنید. در همینجا سومین قسمت از فصل سوم به پایان می‌رسد.

فصل سوم: «آزمایشگاه مخفی» (The Secret Lab)

در پشت یکی از درهایی که در مسیرتان قرار دارد، وارد آزمایشگاهی می‌شوید که در آن شاهد مخازن بزرگ آب و یک آسانسور خواهید بود.

وظیفه‌ی شما این است که خود را در سریعترین زمان ممکن به آسانسوری برسانید که در مقابلتان قرار دارد، اما لیزرهایی به عنوان مانع بر سر راهتان قرار گرفته‌اند؛ تلاش کنید تا از مسیر کوچکی که در گوشه‌ی پایین و سمت راست این دیوار لیزری قرار دارد استفاده و پس از رسیدن به آن، روی زمین لغزیده تا از این گوشه و همچنین دیوار لیزری عبور کنید.

به محض رسیدن به انتهای مسیر، دو کریستالی که در آنجا مشاهده می‌کنید را نابود کرده و وارد آسانسور شوید.

در طبقه‌ی بالا شاهد جعبه‌هایی خواهید بود که درون آن‌ها مقداری مهمات و همچنین Skill Point پیدا می‌کنید؛ در آنجا همچنین دری وجود دارد که شما را به سمت یک اتاق خالی هدایت می‌کند.

پس از عبور از دروازه‌ای که در مسیر حرکتتان قرار دارد، با ربات‌هایی روبرو خواهید شد که بسوی شما مواد منفجره پرتاب می‌کنند؛ برای پرهیز از اصابت این مواد منفجره به کریس، مرتباً در فضای داخلی اتاقی که در آن قرار دارید حرکت کرده و در همین حین به نابودی این ربات‌ها بپردازید. در اینجا قادرید تا بدون شلیک حتی یک گلوله و تنها با استفاده از همان مواد منفجره‌ای که توسط ربات‌ها پرتاب می‌شوند، آن‌ها را بدون از دست دادن حتی درصدی از سلامت کریس نابود کنید.

در ابتدا اجازه دهید که پیرز با این ربات‌ها مقابله کند و خودتان به سراغ جعبه‌ای که روی دیوار قرار دارد بروید؛ پس از باز کردن در جعبه، جای کریس و پیرز عوض خواهد شد.

پس از گذشت مدت زمانی، پیرز در را باز کرده و هردوی آن‌ها قادر خواهند بود تا به اتاق بعدی بروند؛ این اتاق را بخوبی جستجو کرده تا سه جعبه را در آن پیدا کنید که درون آن‌ها Skill Pointهایی را خواهید یافت.

پس از برداشتن تمام آیتم‌های موجود در اتاق، به طبقه‌ی پایین پریده و به تعقیب زن مرموزی بپردازید که در آنجا مشاهده می‌کنید.

بعد از مدت زمانی شاهد یک میان پرده‌ی طولانی خواهید بود که پس از آن باید مجدداً به تعقیب و گریزی بپردازید اما اینبار با ماشین.

در ابتدا پیرز ماشین را رانده و کریس وظیفه خواهد داشت تا به سمت ماشین‌های دشمن شلیک کند، پس از گذشت مدت زمانی جای شما و پیرز عوض خواهد شد.

مراحل تعقیب و گریز امری تکراری و مشابه یکدیگر هستند و چیز جدیدی در آن‌ها وجود ندارد؛ در نهایت به پارکینگ زیرزمینی‌ای خواهید رسید که در آن با مانعی روبرو خواهید شد که توسط گروه بزرگی از دشمنان ساخته شده است؛ به سرعت این مانع را بوسیله‌ی مسلسل ماشین و همچنین سلاح پرتاب کننده‌ی نارنجک نابود کنید تا در نهایت شاهد پایان تعقیب و گریز و فصل سوم بازی باشید.

فصل چهارم: «نگهداری» (The Hold)

به محض شروع این مرحله‌ی بازی، به سمت دشمنانی که به پیرز حمله می‌کنند، شلیک کرده و پس از نابودی آن‌ها، وارد اتاقی شوید که در سمت چپ قرار دارد.

پس از آنکه خود را از طریق پلکان به طبقه‌ی بالا رساندید، توسط گروهی از تک تیراندازها مورد هدف قرار خواهید گرفت، به طبقه‌ی پایین پریده و آن‌ها را با استفاده از سلاح تک تیراندازتان نابود کنید. بهترین کار این است که بشکه‌های مواد منفجره‌ی قرار گرفته در کنار دشمنان را مورد هدف قرار دهید و تنها با یک شلیک، به سرعت از شر آن‌ها خلاص شوید.

زمانی که تمام دشمنان را نابود کردید، به سمت جلو حرکت کرده و باقی آن‌ها را بکشید؛ در اینجا با دشمنانی مواجه خواهید شد که به توپ‌های عجیب Kamikaze تبدیل می‌شوند، در چنین مواقعی به سمت آن‌ها رفته و سپس به سرعت فرار کنید تا انفجار حاصل از آن‌ها، منجر به نابودی سایر موجودات جهش یافته نیز شود.

زمانی که یکی از دشمنان را مشاهده کردید که از روی پلکان شروع به دویدن می‌کند، به سرعت به سمت پلکان دیگر رفته و سپس به پیرز کمک کنید تا با انجام پرشی بلند، خود را به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید برساند. کمی بعد شاهد چرخش پلتفرم خواهید بود.

اکنون وظیفه‌ی شما این است که از طریق مسیری که در کنار دیوار قرار دارد، خود را به موشکی برسانید که در انتهای اتاق قرار گرفته است و با بستن دروازه، منجر به نابودی آن شوید.

پیش از آنکه مراحل انهدام این موشک را آغاز کنید، تمام دشمنان موجود در کنار آن را بکشید.

پس از انفجار، گلوله‌های خود را جهت کشتن دشمنان هدر ندهید و بجای آن، به سرعت به سمت در مشخص شده رفته و از آن عبور کنید تا دشمنان دست از تعقیب شما بردارند!

زمانی که به عرشه‌ی کشتی رسیدید، به سمت راست رفته، از میان پلتفرم‌ها رد شده و سپس از پلکان و نردبان‌هایی که بر سر راهتان قرار دارند بالا بروید.

در نهایت به اتاقی خواهید رسید که درون آن یک اهرم قرار دارد و منجر به پایین آمدن پلکانی می‌شود.

اهرم را پایین کشیده و سپس به سمت دری حرکت کنید که توسط بازی مشخص می‌شود؛ در مسیر خود با گروهی از دشمنان و یک جت برخورد می‌کنید، کاری به آن‌ها نداشته باشید و تنها به راهتان ادامه دهید.

در پشت اولین درب شاهد پلکانی خواهید بود، از آن بالا رفته تا به دروازه‌ی دیگری برسید؛ از این دروازه‌ی جدید نیز عبور کنید تا شاهد میان پرده‌ی دیگری باشید. در اینجا اولین قسمت از فصل چهارم پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «راهروهای کشتی» (Ship Corridors)

پس از پایان میان پرده، به سمت جلو حرکت کنید تا به یک آسانسور برسید؛ این آسانسور شما را به طبقه‌ی بالا خواهد برد که در آنجا مجدداً در برابر زن مرموز قرار خواهید گرفت.

به تعقیب این زن بپردازید و تمام دشمنانی که بر سر راهتان ظاهر می‌شوند را نابود کنید؛ دشمنانی که سر راه شما قرار می‌گیرند مشکلی را برایتان ایجاد نمی‌کنند و حتی قادرید که از کشتن تمام آن‌ها چشم پوشی کنید اما کمی بعد دستوری به کریس و پیرز داده شده و از آن‌ها خواسته می‌شود که تمام موجودات جهش یافته را نابود کنند. در اینجا یکی از این موجودات از طریق پنجره به داخل اتاق پریده و باقی آن‌ها نیز از پشت سرش ظاهر می‌شوند. در اینجا وظیفه‌ی ساده‌ای در پیش روی خود دارید، تمام دشمنان را بکشید! بهترین تاکتیک برای نابودی این موجودات، بازگشت به اتاقی است که مدتی قبل در آن حضور داشتید، سپس نارنجکی را به سمت زامبی‌ها پرتاب کنید تا در سریعترین زمان ممکن بتوانید به این نبرد پایان دهید.

کمی بعد با موجودی مواجه خواهید شد که پیش از این، یکی از هم نوعانش را پس از کشتن مار غول پیکر نابود کرده بودید (همان موجودی که با تجمع حشرات شکل می‌گیرد.)؛ وقت و مهمات خود را با نبرد علیه این موجود هدر نداده و بجای آن، از طریق پنجره به بیرون پریده و بوسیله‌ی پلکان خود را به طبقه‌ی بالا و دروازه‌ی دیگری برسانید.

پس از عبور از دروازه‌ای که به آن می‌رسید، با گروه دیگری از دشمنان روبرو خواهید شد؛ پس از نابودی تمام آن‌ها، به سمت جلو حرکت کرده تا به اتاقی برسید که در آن کامپیوترهای زیادی قرار گرفته است؛ در اینجا خود را برای مبارزه با زامبی‌ای آماده کنید که از طریق پنجره‌ی سمت چپ وارد اتاق می‌شود.

این موجود را نابود کرده و پس از آنکه پیرز به سراغ شیر فلکه‌ی بزرگ قرمز رنگی می‌رود تا آن را بچرخاند، از او در برابر دشمنان محافظت کنید.

پیرز نردبانی را پایین می‌آورد که امکان ادامه‌ی مسیر و حضور در طبقه‌ی دیگر کشتی را برای شما فراهم خواهد کرد.

به مسیر خود ادامه داده تا به اتاقی برسید که در آن مقداری مهمات خواهید یافت، آن‌ها را برداشته و سپس از نزدیک‌ترین در عبور کنید تا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی باشید و پس از آن، خود را در آسانسوری خواهید دید که به سمت پایین حرکت می‌کند. در همینجا قسمت دوم از فصل چهارم خاتمه می‌یابد.

فصل چهارم: «قفل سه گانه» (The Triple Lock)

به محض رسیدن به مقصد مورد نظر، به سمت قفلی بروید که روی در قرار دارد؛ با بررسی این قفل متوجه خواهید شد که برای باز کردنش نیاز به سه کارت الکترونیکی خواهید داشت.

اولین کارت را در اتاقی پیدا خواهید کرد که کمی جلوتر قرار دارد، آن را برداشته و سپس دری که در سمت راست قرار دارد را باز کنید.

پس از عبور از در، خود را برای نبرد دیگری آماده کنید؛ به دو موجود جهش یافته خواهید رسید که پیش از این در کمپین لیون شاهد حضور هم نوعان آن‌ها بودید. پس از شلیک به این موجودات، آن‌ها به چند تکه تقسیم شده (دست‌ها، پاها و قسمت بالایی بدن) و پس از مدتی مجدداً به حالت اول باز می‌گردند و حتی اگر تمام قسمت‌های بدن آن‌ها را نابود کنید، پس از مدتی مجدداً به هم متصل شده و شکل اولیه‌ی خود را بدست خواهند آورد. در واقع شلیک و نابودی این موجودات، مدت زمان اندکی را برای شما جهت جستجوی منطقه‌ی مورد نظر فراهم می‌کند.

به محض خلاص شدن از دست این دو موجود، دری که در سمت راست قرار دارد را باز کرده و وارد آشپزخانه‌ی کشتی شوید، در اینجا با سومین موجود روبرو خواهید شد؛ تا زمان خاموش شدن اخطار آتش، باید با این موجود در اتاق بمانید.

پس از خاموش شدن اخطار آتش و ترک کردن اتاق، به سمت جلو حرکت کنید تا به راهروی بزرگی برسید؛ در اینجا باید به سمت راست رفته و سپس وارد اولین اتاقی شوید که در سمت راست قرار دارد.

زمانی که برای باز کردن درب این اتاق اقدام می‌کنید، کریس توسط یکی از موجودات جهش یافته به سمت دیگر اتاق کشیده می‌شود؛ این موجود را کشته و دومین کارت الکترونیکی را از آنجا بردارید.

حالا قادرید که اتاق را ترک کرده و بدنبال آخرین کارت الکترونیکی بگردید. به راهرو بازگشته، به سمت راست رفته و از پلکانی که در آنجا قرار دارد پایین بروید و خود را به طبقه‌ی پایین برسانید.

به راهرویی خواهید رسید که شما را به سمت چند اتاق هدایت می‌کند؛ آخرین کارت را در اتاق یکی مانده به آخر از سمت راست خواهید یافت.

اکنون قادرید که به طبقه‌ی بالا بازگشته و دروازه‌ی مورد نظر را باز کنید تا قسمت سوم از فصل چهارم نیز خاتمه یابد.

فصل چهارم: «پرواز جت» (The Jet Flight)

پس از آنکه از دروازه عبور کردید و خود را به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رساندید، از پر بودن سلاح کریس اطمینان حاصل کرده و از در بعدی‌ که در مسیر خود به آن می‌رسید عبور کنید. کمی بعد توسط موجود جهش یافته‌ی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت، برای پرهیز از کشته شدن توسط او، باید به تمام قسمت‌های بدن این موجود که به سمت شما پرتاب می‌شوند شلیک کنید (از سمت چپ شروع کنید.).

پس از نابودی این موجود، به سمت جلو حرکت کرده تا به جتی در آشیانه برسید.

زمانی که وارد این جت شدید، ابتدا با نحوه‌ی کنترل آن آشنا شوید؛ جهت هدف گیری، کلید LT را فشرده و نگهدارید، جهت شلیک از کلید RT استفاده کنید و کلید RB جهت جاخالی دادن از حملاتی که به سمتتان انجام می‌شوند مورد استفاده قرار خواهد گرفت. وظیفه‌ی شما در این قسمت از بازی، نابودی تمام سلاح‌ها و هلیکوپترهای مشخص شده با علامت قرمز است؛ همچنین در مدت پرواز به اخطار‌هایی که در پایین صفحه نمایش ظاهر می‌شوند (مبنی بر مورد حمله قرار گرفتن توسط دشمن) توجه کرده و به محض مشاهده‌ی یکی از آن‌ها، به سرعت کلید RB را فشرده تا از حمله در امان بمانید و موشکی به هواپیمایتان اصابت نکند.

پس از نابودی آخرین هدف، کریس باید از پیرز محافظت کرده تا دو مانعی که سر راه قرار دارند را نابود و سپس موشک را متوقف کند.

زمانی که کار پیرز به اتمام رسید، یک هیولای بیو اُرگانیک وارد میدان نبرد می‌شود؛ به سر این هیولا شلیک کنید و منتظر بمانید تا پیرز به جت بازگردد.

آخرین وظیفه‌ی کریس و پیرز این است که از طریق موشک‌های جت، موجود غول پیکر را کشته و راکت بزرگ را نابود کنند. پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، این مرحله از بازی و همچنین فصل چهارم به پایان می‌رسد.

فصل پنجم: «انبار» (The Warehouse)

پس از شروع این مرحله از بازی، به سمت چراغ سبز رنگی بروید که روی دیوار قرار دارد و کلید آن را بفشارید. کمی بعد شاهد یک میان پرده‌ی کوتاه خواهید بود؛ پس از اتمام میان پرده، وارد تونل شوید.

توجه داشته باشید که در پایان این فصل با مبارزه‌ای سخت و نفس گیر با آخرین باس مواجه خواهید شد که برای مدت زمان طولانی‌ای در جریان خواهد بود؛ برای شکست این باس به مقدار قابل توجهی مهمات نیاز خواهید داشت و چون در این مبارزه دسترسی زیادی به مهمات نخواهید داشت، از همینجا شروع به ذخیره‌ی مهماتتان کرده و از هدر رفت آن‌ها جلوگیری کنید، همچنین تمام مهمات مخفی شده‌ی درون جعبه‌ها را بردارید.

زمانی که به سمت دیگر تونل رسیدید، به پیرز کمک کنید تا با انجام پرش بلندی، خود را به سمت دیگر حفره‌ی بزرگی که به آن رسیده‌اید برساند و خودتان نیز به پایین بپرید.

حال پیرز باید بدنبال مکانیزمی بگردد که منجر به خاموش شدن توربین بزرگ سر راهتان خواهد شد؛ به محض خاموش شدن توربین، از آن عبور کنید.

کمی جلوتر به توربین دیگری خواهید رسید که آن نیز توسط پیرز متوقف می‌شود، اما رد شدن از آن کار آسانی نیست زیرا دشمنان در تمام مدت ظاهر شده و به کریس حمله می‌کنند.

پس از رسیدن به انتهای مسیر، پایین پریده و از اهرمی که در آنجا قرار دارد جهت برقراری مجدد برق استفاده کنید؛ پیرز نیز در اینجا به کریس ملحق می‌شود.

اگر شاهد پیوستن پیرز به کریس نبودید، به سمت بالا حرکت کرده و به نبرد او با زامبی‌ها ملحق شوید؛ در این نبرد، ابتدا دشمنی را نابود کنید که به همراه خود یک RPG حمل می‌کند، او را در طبقه‌ی بالا پیدا خواهید کرد.

زمانی که موقعیت شما پاکسازی شد، به پایین بازگشته و با کمک پیرز، دری که در سمت راست و در کنار آسانسور قرار دارد را باز کنید؛ در پشت این در، اتاق کوچکی را پیدا خواهید کرد که در آن دشمنان جدیدی بصورت مداوم به شما حمله می‌کنند.

پس از نابودی آخرین مهاجم، به سمت جلو حرکت کنید تا به راهرویی برسید که شما را به اتاقی هدایت می‌کند که در آن شاهد حضور دو زامبی خواهید بود که به همراه خود RPG حمل می‌کنند؛ برای نابودی این زامبی‌ها، در پشت دیوار مخفی شده تا آنکه آن‌ها موشک‌هایی را به سمتتان پرتاب کنند و سپس در زمان بارگذاری RPGهایشان، به سرعت به سمتشان تیراندازی کنید.

پیش از آن به ادامه‌ی مسیر پیش‌رویتان بپردازید، به انتهای راهرویی که در آن قرار داشتید رفته و مهماتی که در آنجا قرار دارند را بردارید.

مسیر پیش‌رو، شما را به آسانسور دیگری می‌رساند، وارد آن شده و با کشیدن اهرمی که در آنجا قرار دارد، آسانسور را به حرکت درآورده و یک طبقه پایین بروید. در اینجا قسمت اول از فصل پنجم پایان می‌یابد.

فصل پنجم: «حفره‌ایی در زمین» (The Hole in The Ground)

پس از ورود به اتاق بعدی، باید خود را به در مشخص شده رسانده و آن را باز کنید؛ در اینجا برای دو بار شاهد فعال شدن شمارش معکوسی خواهید بود که طی آن، توسط زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ در این موقعیت، مهمات خود را با کشتن زامبی‌ها هدر نداده و بجای این کار، با زامبی‌ها قایم موشک بازی کنید! برای این کار، از نردبان بالا رفته و مجدداً به پایین بپرید و مدام به اطراف حرکت کنید تا شمارش معکوس پایان یابد، البته توجه داشته باشید که بهتر است تک تیراندازها را در ابتد نابود کنید، چرا که نمی‌توان با آن‌ها قایم موشک بازی کرد و بصورت ناعادلانه‌ای قوانین بازی را بر هم خواهند زد.

زمانی که دومین شمارش معکوس نیز پایان یافت، با کمک پیرز دروازه‌ای که در این موقعیت قرار دارد را باز کنید.

پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به سمت کامپیوتر مشخص شده حرکت کنید و کلید سبز رنگ را فشرده و به همراه سایر اعضای گروهتان، چهار اهرمی که در آنجا مشاهده می‌کنید را بکشید.

پس از کشیدن اهرم‌ها، شاهد حرکت پلتفرم خواهید بود.

در مدت حرکت پلتفرم، شاهد حضور دشمنان جدیدی برروی پلتفرم‌های سمت راست و چپ می‌باشید؛ همواره تلاش کنید که در ابتدا دشمنانی که به همراه خود RPG حمل می‌کنند را کشته، سپس به سراغ دشمنانی که در نزدیکی شما قرار دارند رفته و در نهایت باقی دشمنان را نابود کنید. در همینجا قسمت دوم از فصل پنجم پایان خواهد یافت.

فصل پنجم: «نبرد نهایی» (The Final Battle)

پس از آنکه پلتفرم به مقصد خود رسید، شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود؛ پس از میان پرده، شروع به فرار از دست موجود جهش یافته‌ی غول پیکر کنید.

در ابتدا از نردبان بالا رفته و سپس به سمت جلو حرکت کنید و از روی تمام موانعی که به آن‌ها می‌رسید بپرید.

زمانی که به بالاترین پلتفرم رسیدید، به پیرز کمک کنید تا از آن بالا برود و سپس با فشردن کلید B، از او کمک گرفته تا کریس نیز از پلتفرم بالا برود. در ادامه به موقعیتی خواهید رسید که مسیر، بوسیله‌ی موجود غول پیکر مسدود می‌شود، برای ترساندن این موجود و باز کردن راه، چند دفعه به سر او شلیک کنید؛ پس از باز شدن مسیر، به حرکت خود به سمت جلو ادامه دهید، مراقب دومین مانعی که به آن می‌رسید باشید، بجای پریدن از روی آن، با فشردن کلید LT از زیر این مانع لیز خورده و رد شوید.

برای تکمیل فاز دوم فرارتان، حرکاتی که در فاز قبلی اجرا نمودید را مجدداً تکرار کنید. در پایان مسیر شاهد پدیده‌ی جدیدی خواهید بود؛ جانور اقدام به گرفتن پلتفرمی که روی آن قرار دارید کرده و شروع به لرزاندن آن می‌کند. برای باقی ماندن برروی سکو، مرتباً کلید A را بفشارید.

زمانی که هرج و مرج به پایان رسید، خود را در اتاق جدیدی خواهید دید که در آن مجدداً توسط این موجود مورد حمله قرار خواهید گرفت. شروع به دویدن به دور این موجود کرده و تنها زمانی که قصد شلیک به سر او را دارید بایستید؛ این کار را چندین بار تکرار کنید تا او بیهوش شده و روی زمین بیفتد؛ از این فرصت استفاده و از درون جعبه‌هایی که در این موقعیت قرار دارند، مقداری مهمات بردارید.

پس از شروع مجدد نبرد، به سمت تونلی که در این موقعیت قرار دارد رفته و از طریق آن فرار کنید و زمانی که به دروازه‌هایی رسیدید که در حال بسته شدن هستند، از کلید LT استفاده تا از زیر آن‌ها سُر خورده و عبور کنید؛ همچنین در برخی مواقع شاهد جلو آمدن دست این موجود خواهید بود که قصد گرفتن کریس را دارد؛ به محض مشاهده‌ی دست این موجود، به سرعت به سمتش شلیک کنید تا دستش را جمع کند. پس از مدتی به ناحیه‌ای خواهید رسید که در آنجا از شر حملات این موجود در امان خواهید بود.

پس از پایان یافتن استراحتتان، از در دیگری که در اینجا قرار دارد عبور کرده و به فرار خود از دست این موجود بیو اُرگانیک ادامه دهید.

در نهایت توسط این موجود گرفتار خواهید شد، در این زمان پیرز از سرنگی که در آنجا قرار دارد استفاده می‌کند تا کریس از دست این موجود رها شود؛ سپس به سمت در مشخص شده حرکت کنید تا نبردتان با این باس آغاز شود.

برای کشتن این موجود غول پیکر، صبر کنید تا او پایین رفته و سپس اقدام به نابودی دو غده‌ی نارنجی رنگ او نمایید و مراقب شاخک‌هایش نیز باشید.

زمانی که دشمن شما به یک پیله تبدیل شد، به سرعت به آن شلیک کرده تا بتوانید به زره‌ی مقاوم او آسیب وارد کنید.

اگر در مرحله‌ی قبل موفق شوید، قادر خواهید بود تا به این موجود نزدیک شده و با فشردن کلید RT، ضربه‌ی سختی به او وارد کنید؛ این کار را باید سه بار انجام دهید. زمانی که مهماتتان تمام شد، از جعبه‌هایی که در آن نزدیکی قرار دارند استفاده کنید، بعضی اوقات نیز مهماتی از پیله‌های این موجود بجا می‌مانند.

زمانی که نوبت به جا خالی دادن از حملات این موجود بیو اُرگانیک رسید، به یاد داشته باشید که از ایستادن در مقابل او خودداری کنید، چون یا مقداری اسید به سمتتان پرتاب خواهد کرد یا کریس را با شاخک‌هایش خواهد گرفت. برای پرهیز از حملات این موجود، بهترین کار این است که به دور او چرخیده و در پشت جعبه‌ها مخفی شوید.

وقتی که در نهایت موفق شدید سومین ضربه را به این موجود وارد کنید، شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود.

پس از پایان یافتن میان پرده، کلید B را فشرده و همزمان آنالوگ دسته را بچرخانید تا در نهایت شاهد پایان نبرد باشید.

پس از پایان نبرد، به سمت در مشخص شده حرکت کرده و از آن عبور کنید.

کمی بعد باید از آزمایشگاه که در حال نابود شدن است فرار کنید، به سرعت به سمت جلو حرکت کرده و از مسیر حملات این موجود که در بعضی زمان‌ها روی می‌دهند کنار بروید. زمانی که به راه خروجی رسیدید، این فصل از بازی نیز به پایان خواهد رسید.

تبریک می‌گوییم در همینجا کمپین مربوط به شخصیت کریس در بازی Resident Evil 6 را به پایان رساندید؛ جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر کمپین‌ها و شخصیت‌های این بازی، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن