راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل ایدا (قسمت ششم)

حضور در پشت خط مقدم دشمن

پس از به پایان رساندن سه کمپین «لیون اس کندی» (Leon S. Kennedy)، «کریس ردفیلد» (Chris Redfield) و «جیک مولر» (Jake Muller) در عنوان Resident Evil 6، بازیکنان به کمپین «ایدا وانگ» (Ada Wong) دسترسی خواهند یافت؛ بر خلاف سه کمپین دیگر که شخصیت‌ها توسط فرد دیگری همراهی می‌شدند، در کمپین ایدا، او به تنهایی مراحل بازی را پشت سر خواهد گذاشت و حتی در بعضی موارد به لیون، «هلنا هارپر» (Helena Harper)، جیک و «شری برکین» (Sherry Birkin) هم کمک می‌کند؛ در واقع ایدا بدلیل توانایی‌های ویژه‌ای که دارد، همواره به تنهایی (در تمام عناوین Resident Evil) ماموریت‌های خود را پشت سر می‌گذارد؛ از طرف دیگر، پس از تکمیل سه کمپین پیشین از سوی بازیکنان، انتظار می‌رود که آن‌ها این توانایی را بدست آورده باشند که اکنون به تنهایی یک کمپین را به اتمام برسانند؛ البته اگر این کمپین را در حالت co-op اجرا کنید، بازیکن دوم کنترل فردی به نام «مامور» (Agent) را در اختیار خواهد گرفت که در پشت سر گذاشتن مراحل به ایدا کمک می‌کند.

پس از وقوع حملات تروریستی توسط همزاد ایدا (که بدلیل شباهت آن‌ها، همه فکر می‌کنند ایدای واقعی در پشت پرده‌ی این حملات قرار دارد.)، او تصمیم می‌گیرد که به بررسی علت این موضوع بپردازد و همزمان، به سایر شخصیت‌های بازی در پشت سر گذاشتن ماموریت‌هایشان کمک می‌کند؛ در نهایت ایدا متوجه می‌شود که همزاد او، یک دانشمند به نام «کارلا رادامس» (Carla Radames) است که به اجبار «درک سیمونز» (Derek Simmons)، خود را به شکل ایدا درآورده است. در پایان بازی ایدا با کمک لیون و هلنا، آزمایشگاه و تشکیلات گروه «نئو آمبرلا» (Neo Umbrella) در شهر ساحلی «لانشیانگ» (Lanshiang) کشور چین را نابود می‌کند.

در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل ایدا در بازی Resident Evil 6 خواهید بود و در مقالات دیگری، راهنمای مربوط به مراحل لیون، کریس و جیک را مشاهده خواهید کرد؛ همچنین جهت مطالعه‌ی خلاصه‌ای از داستان این بازی، به مقاله‌ی مربوط به کمپین لیون مراجعه کنید.

 

راهنمای مراحل بازی

فصل اول: «حضور مخفیانه در زیر دریایی» (Submarine Stealth)

Resident Evil 6 Walkthrough 876

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کرده تا با اولین دشمن خود روبرو شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 877

به آرامی از پشت سر به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید (زمان مناسب روی صفحه نمایش اعلام می‌شود.) تا ایدا بدون ایجاد سر و صدایی این سرباز را بکشد؛ بصورت کلی، در این مرحله (و برخی مراحل بالاتر) تنها از دو روش زیر برای کشتن دشمنان استفاده کنید:

  • استفاده از کمان: برای دشمنانی که در فاصله‌ی دور قرار دارند و یا قابلیت رسیدن به پشت سر آن‌ها وجود ندارد.
  • به آرامی از پشت سر به هدف نزدیک شده و او را بکشید: برای دشمنانی که در فاصله‌ی نزدیکی قرار دارند و قابلیت رسیدن به پشت سرشان امکان‌پذیر است.

چراکه اگر دشمنان متوجه حضور شما شوند، بلافاصله آژیر خطر را به صدا در خواهند آورد و در نتیجه، با گروه بزرگی از موجودات جهش یافته روبرو خواهید شد که در حال حاضر توان مقابله با آن‌ها را ندارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 878

پس از کشتن سرباز گفته شده، به سمت اتاقی بروید که در سمت راست قرار دارد و سپس از راهروی کوچک مقابلتان عبور کرده و خود را به سمت دیگر آن برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 879

در گوشه‌ی راهرو مخفی شوید تا موجود جهش یافته‌ی دیگری را ببینید که در حال گشت‌زنی در راهرو است، برای کشتن او، صبر کنید تا به اندازه‌ی کافی به شما نزدیک شود، سپس براساس دستورالعمل بازی، ابتدا کلید LT را فشرده و نگهداشته و سپس کلید RT را بفشارید تا این موجود نیز کشته شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 880

پس از رسیدن به موقعیتی که لیزرهای زرد رنگ راه را مسدود کرده‌اند، به سمت چپ رفته و وارد اتاق کوچکی شوید که در آنجا قرار دارد؛ در این اتاق شاهد یک تونل باریک خواهید بود، وارد آن شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 881

پس از عبور از تونل و رسیدن به انتهای آن، دشمن دیگری که در آنجا قرار دارد را به آرامی کشته و سپس به سمت راهرو حرکت کنید و در صورت مواجه شدن با یکی دیگر از افراد دشمن، او را با استفاده از کمان خود به سرعت بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 882

کمی جلوتر، با مانع دیگری برخورد خواهید کرد، صبر کنید تا دشمنی که در آنجا قرار دارد به پشت این مانع رفته و ناپدید شود، در همین لحظه به سرعت به سمت راست حرکت کرده و وارد اتاقی شوید که در آنجا قرار دارد و از کمان خود برای کشتن دشمنی که در آن اتاق حضور دارد استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 883

وارد تونل باریکی شوید که در این اتاق قرار گرفته و خود را به سمت دیگر آن برسانید؛ پس از رسیدن به انتهای تونل، صبر کنید که موجود جهش یافته‌ای که در آنجا قرار دارد، برود، برای تشخیص این موضوع، به صدای نفس‌های او گوش کنید و زمانی که دیگر صدایی نشنیدید، بدین معنی خواهد بود که او از آنجا رفته است؛ در همین لحظه از تونل خارج شده و به سرعت در پشت جعبه‌ای که در آنجا قرار دارد مخفی شوید و سپس، دشمن را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 884

با ادامه‌ی مسیر به یک حفره‌ی عمیق خواهید رسید، در کنار آن ایستاده و کلید A را بفشارید تا به درون این حفره بپرید و سپس از سلاح «زیپ‌لاین» (Zip Line) برای رسیدن به طبقه‌ی فوقانی استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 885

با ادامه‌ی مسیر به راهرویی خواهید رسید، همچون قبل در گوشه‌ی این راهرو مخفی شوید تا دشمنی که در راهروی دیگر حضور دارد را ببینید، او را نیز با استفاده از کمان خود بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 886

مسیری که در آن قرار دارید را ادامه داده تا به راهرو دیگری برسید که یکی از موجودات جهش یافته در آن قرار دارد، منتظر بمانید تا او موقعیت فعلی خود را تغییر داده و پشت خود را به ایدا کند، سپس به سرعت به او نزدیک شده و به آرامی این موجود را نیز بکشید؛ برای تشخیص حرکت و تغییر موقعیت این موجود، از سایه‌ی او که روی زمین افتاده است کمک بگیرید، زمانی که سایه‌ی او ناپدید شد، فرصت مناسبی برای حمله خواهد بود.

Resident Evil 6 Walkthrough 887

کمی جلوتر به مخازن گاز خواهید رسید که امکان جابجا کردنشان وجود دارد، آن‌ها را از جای فعلی خود حرکت داده تا به تونلی دسترسی پیدا کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 888

زمانی که به سمت دیگر این تونل رسیدید، به سمت چپ حرکت کنید تا به کلید آژیر خطر برسید؛ حال به سمت موقعیت مشخص شده رفته و دشمنی که در مسیر حرکتتان قرار دارد را به آرامی بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 889

با ادامه‌ی مسیر به حفره و تونل دیگری خواهید رسید که شما را به سمت آپارتمان قفلی هدایت خواهند کرد. قسمت اول از فصل اول در همینجا به پایان می‌رسد.

فصل اول: «آپارتمان» (The Apartment)

Resident Evil 6 Walkthrough 890

پس از رسیدن به آپارتمان گفته شده، در ابتدا به دری که در آنجا قرار دارد نزدیک شده و کلید A را بفشارید تا ایدا آن را بررسی کند، سپس به اتاق مجاور رفته و حفره‌ی کوچکی که در آنجا قرار دارد را نیز به شکل گفته شده مورد بررسی قرار دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 891

پس از بررسی حفره، به سر بزی که در اتاق قرار دارد نزدیک شده و با فشردن کلید A، کلیدی که در زیر آن قرار دارد را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 892

حالا بار دیگر از حفره‌ی گفته شده استفاده تا تصویر پرنده‌ی سیاهی را در وسط تابلو مشاهده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 893

برای باز شدن قفل کنار در، باید تصویر این پرنده روی مکانیزم کنار این قفل بیفتد؛ برای این کار، مکانیزم‌های موجود در گوشه‌های اتاق را بچرخانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 895

زمانی که تصویر پرنده روی مکانیزم کنار قفل افتاد، قفل مورد نظر باز شده و امکان عبور از در فراهم می‌شود و پس از عبور از آن، قسمت دوم از فصل اول نیز خاتمه خواهد یافت.

فصل اول: «برجک‌های ضد نفر» (Turrets)

Resident Evil 6 Walkthrough 896

در سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید، شاهد یک برجک دفاعی ضد نفر خواهید بود که به سمت یکی از افراد دشمن که در پشت سر شما قرار دارد شلیک کرده و او را می‌کشد، برای کشتن سایر دشمنان نیز قادرید که از همین برجک‌ها استفاده کنید، تنها کافی است که آن‌ها را به سمت این برجک‌ها کشانده و سپس از آنجا فرار کنید و در نهایت، شاهد مرگ همه‌ی دشمنان باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 897

راهرویی که در آن حضور دارید شما را به سمت اتاقی هدایت خواهد کرد که پروژکتوری در آن قرار دارد؛ پروژکتور را روشن کرده و سپس شاهد فیلمی که توسط آن پخش می‌شود باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 898

زمانی که فیلم پخش شده توسط پروژکتور به اتمام رسید، توسط گروهی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت، همه‌ی آن‌ها را کشته و سپس وارد راهرویی شوید که این افراد از طریق آن به شما حمله کردند. یادتان نرود که آیتم‌های مخفی شده‌ی درون تمام جعبه‌هایی که در مسیر حرکتتان قرار دارند را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 899

در انتهای این راهرو به جعبه‌ای خواهید رسید که در کنار آن، تونل کوچکی وجود دارد، وارد آن شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 900

زمانی که به سمت دیگر تونل رسیدید، پایین پریده و سربازان را بکشید؛ برای کشتن راحت‌تر سربازان قادرید که از برجک‌هایی که در نقاط مختلف قرار دارند استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 901

برای استفاده از این برج‌ها بر ضد دشمنان، روی پلتفرم روشنی که در آنجا قرار دارد ایستاده و سپس شاهد کشته شدن دشمنان باشید، مخصوصاً آن‌ها که در پشت جعبه‌ها مخفی شده‌اند. در اینجا قسمت سوم از فصل اول پایان می‌یابد.

فصل اول: «راهروهای کشتی» (Ship Corridors)

Resident Evil 6 Walkthrough 902

دری را در سمت دیگر اتاق مشاهده خواهید کرد، از آن عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 903

در ادامه به حفره‌ای خواهید رسید که دارای دریچه‌ی سبز رنگی است، به درون حفره پریده و پس از قرار گرفتن در یک چند راهی، راهی که در سمت راست قرار دارد را انتخاب و از آن عبور کنید تا به نردبان بلندی برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 905

از نردبان بالا رفته و تمام دشمنان حاضر در آنجا را بکشید؛ یکی از این دشمنان منجر به انفجار مخازن گاز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 906

حال باید به سرعت از راهرویی که در مقابلتان قرار دارد عبور کرده و از زیپ‌لاین برای رسیدن به طبقه‌ی بالایی استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 907

پس از رسیدن به طبقه‌ی بالا، به سمت جلو حرکت کرده تا به محلی برسید که مجدداً باید از زیپ‌لاین استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 908

پس از فرود آمدن روی لوله‌های در حال نابودی، به سمت جلو حرکت کنید تا به در آسانسوری برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 909

پس از عبور از در آسانسور، از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به طبقه‌ی فوقانی رسانده و سپس به ادامه‌ی مسیر بپردازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 910

در نهایت به موقعیتی خواهید رسید که کشتی شروع به غرق شدن می‌کند؛ خود را به روی عرشه رسانده و سپس با فشردن کلید A، از روی سکویی که در حال سقوط است بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 911

با ادامه‌ی پیشروی در بازی، شاهد ورود آب به کشتی خواهید بود و کمی بعد، موجی از آب به سمت ایدا می‌آید که باید از آن فرار کنید. در اینجا قسمت چهارم از فصل اول تمام می‌شود.

فصل اول: «فرار از موج آب» (Escape From The Wave)

Resident Evil 6 Walkthrough 912

در ابتدا از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به پلتفرم بالاتری برسانید، سپس با پریدن از روی حفره‌ها و بالا رفتن از نردبان‌ها، شروع به فرار از دست موج آبی نمایید که به سمت ایدا در حال پیشروی است.

Resident Evil 6 Walkthrough 913

پس از بالا رفتن از اولین نردبان، از گذرگاه کوچکی که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید؛ در سمت دیگر گذرگاه توسط موجودی عنکبوت مانند مورد حمله قرار خواهید گرفت.

Resident Evil 6 Walkthrough 914

پس از کشتن موجود مهاجم، از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 915 e1581441096941

با ادامه‌ی مسیر با دروازه‌ی آهنی‌ مواجه خواهید شد که راهتان را مسدود کرده است، با شلیک به قفل این در، آن را باز کرده و سپس از روی آن پریده و خود را به سمت دیگر راهرو برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 916

در انتهای راهرو به شیر فلکه‌ی قرمز رنگی خواهید رسید که برای ادامه‌ی مسیر باید آن را بچرخانید؛ به شیر فلکه نزدیک شده و آن را با استفاده از کلید آنالوگ دسته بچرخانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 917

چرخاندن شیر فلکه منجر به باز شدن تونل باریکی در سمت دیگر راهرو خواهد شد؛ به سمت تونل مورد نظر رفته و از آن عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 918

در ادامه به چندین نردبان و مکان‌هایی خواهید رسید که برای گذر از آن‌ها باید از سلاح زیپ‌لاین ایدا استفاده کنید. در نهایت به جعبه‌ای می‌رسید که برای ادامه‌ی مسیر، باید روی آن ایستاده و از زیپ‌لاین استفاده و از آنجا فرار کنید. قسمت پنجم از فصل اول در همینجا پایان می‌یابد.

فصل اول: «کشتی غرق شده» (The Sunken Ship)

Resident Evil 6 Walkthrough 919

پس از رسیدن به یک موقعیت امن، روی پلتفرمی که در پایین قرار دارد بپرید، در اینجا توسط یکی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت که قابلیت پرواز هم دارد؛ برای شکست دادن این موجود، تا زمانی که تنها یک حشره‌ی بزرگ از او باقی بماند به سمتش شلیک کنید و سپس به سمت حشره‌ی گفته شده تیراندازی کنید و با کشتن او، بطور کامل از شر این موجود خلاص شوید؛ در زمان مبارزه با این موجود جهش یافته‌ی پرنده، به یاد داشته باشید که همواره فاصله‌تان را از او حفظ کرده و با حرکت مداوم به اطراف، از برخورد دسته‌ی حشراتی که توسط این موجود به سمتتان پرتاب می‌شوند جلوگیری کنید، گرچه پیش از رسیدن و برخورد این دسته به ایدا، امکان شلیک به آن و نابود کردنش را خواهید داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 920

پس از پایان نبرد با موجود پرنده، از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا بروید، این نردبان شما را به سمت یک کامپیوتر غیر فعال هدایت می‌کند؛ جهت استفاده از کامپیوتر مورد نظر، باید نیروی مورد نیاز آن را تامین کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 921 e1581441151436

جهت برقراری نیروی کامپیوتر، به سمت پایین پریده (در آنجا حشراتی را مشاهده خواهید کرد، کاری به آن‌ها نداشته باشید.) و از درون حفره‌ای که در آنجا قرار دارد عبور کنید؛ در راهرویی که در سمت دیگر حفره قرار دارد، به بررسی موانعی که در سمت راست قرار گرفته‌اند پرداخته و سپس از طریق حفره‌ای که در سمت چپ این موانع قرار دارد، به درون آب پریده و با شنا کردن، از زیر موانع گفته شده عبور کرده و خود را به سمت دیگر آن‌ها برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 922

در ادامه‌ی مسیر به پنلی خواهید رسید که قابلیت برقراری نیروی مورد نظر را دارد، آن را بکار انداخته و سپس به اتاقی بازگردید که در آن چهار را خروجی قرار داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 923

هدف شما در اینجا، عبور از راهی است که در سمت راست قرار دارد؛ در آنجا تعدادی جعبه مشاهده می‌کنید که به شما در رسیدن به راهروی دیگری کمک خواهند کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 924 e1581441185402

زمانی که به راهروی مورد نظر رسیدید، وارد اتاقی شوید که در سمت راست قرار دارد و سپس از حفره‌ای که در سمت چپ و روی زمین قرار گرفته عبور کنید و وارد آب شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 925

زمانی که به داخل آب پریدید، به سمت جلو حرکت کنید تا به در آسانسوری برسید.

در هنگام ورود به آب، در سمت راست شاهد نوار اکسیژن باقی مانده‌ی ایدا خواهید بود، مراقب باشید که این نوار به انتها نرسد چراکه منجر به خفگی او خواهد شد؛ زمانی که میزان اکسیژن باقی مانده‌ی ایدا رو به اتمام بود، از حفره‌های موجود استفاده کنید و به سرعت از آب خارج شوید و پس از افزایش اکسیژن، مجدداً به درون آب بازگشته و به راه خود ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 926 e1581441228713

با وارد کردن ضربه‌ای، درب کامپیوتری که به آن رسیده‌اید را باز کرده و با استفاده از آسانسور، خود را به سرعت به بالا برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 927 e1581441263714

به محض رسیدن به کامپیوتر فعال شده، پروسه‌ی شناسایی او بکار می‌افتد؛ برای عبور از این پروسه، باید به سوالاتی که توسط زن مرموزی پرسیده می‌شوند پاسخ دهید، برای این کار، در کنار میکروفون ایستاده و کلید B را فشار دهید؛ همزمان با پاسخ دادن به سوالات، توسط گروهی از افراد دشمن مورد حمله قرار خواهید گرفت، تلاش کنید که به محض حمله‌ی دشمنان، آن‌ها را بلافاصله کشته و به سراغ پرسش بعدی بروید؛ در اینجا باید کار خود را به سرعت انجام دهید چراکه مدت زمان محدودی را جهت باز کردن دریچه‌ی خروج در اختیار دارید. برای نابودی سریع مهاجمین، از نارنجک‌های خود استفاده و آن‌ها را به میان تجمعی از دشمنان و همچنین حشرات پرتاب کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 928

پس از پاسخ دادن به تمام سوالات و موفقیت در پروسه‌ی شناسایی، دریچه‌ی خروج باز خواهد شد، کلید A را فشرده تا ایدا از زیپ‌لاین خود استفاده کرده و از دریچه عبور کند. در همینجا اولین فصل از کمپین ایدا به پایان می‌رسد.

فصل دوم: «اولین قطعه از کلید» (First Fragment of The Key)

Resident Evil 6 Walkthrough 929

در ابتدای این مرحله، به سمت حفره یا قبری که روی زمین قرار دارد رفته و به درون آن بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 930

پس از عبور از حفره، به سمت جلو حرکت کرده تا به جعبه‌ای برسید که روی آن یک قفل طلایی رنگ قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 931

با شلیک به قفل طلایی رنگ جعبه، آن را نابود کرده و اولین قطعه از کلید را از درون آن بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 932

کمی بعد توسط دو زامبی مورد حمله قرار خواهید گرفت، آن‌ها را نابود کرده و سپس اتاق را ترک کنید؛ خود را به موقعیت مشخص شده رسانده و سپس از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی بالاتر استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 933

در انتها به نردبان بلندی خواهید رسید که شما را به سمت دری هدایت خواهد کرد که در پشت آن دومین قطعه از کلید را پیدا می‌کنید. در اینجا اولین قسمت از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «دومین قطعه از کلید» (Second Fragment of The Key)

Resident Evil 6 Walkthrough 934

جهت پیدا کردن سایر تکه‌های کلید، از مسیری که در مقابلتان قرار دارد عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 935

با عبور از راهروی زیرزمینی، به دری خواهید رسید که بوسیله‌ی دو شبکه‌ی آهنی قفل شده است.

Resident Evil 6 Walkthrough 936

از پلکانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و به قفل طلایی رنگی که روی پل قرار دارد شلیک کنید تا شاهد پایین آمدن پل باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 937

در سمت دیگر پل، به یک جعبه و یک کلید خواهید رسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 938

در اتاق دیگر، زامبی‌ را مشاهده خواهید کرد که از طریق یک اهرم، دریچه‌ای را در مرکز اتاق باز می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 9390

به سرعت این زامبی را کشته و سپس به سمت اهرمی که او در کنار آن قرار داشت بروید و آن را دو بار به سمت راست بچرخانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 9400

اکنون باید در کنار دریچه ایستاده و به جسدی که از یک مکانیزم آویزان است شلیک کنید، سپس قفل طلایی رنگی که در آنجا قرار دارد را مورد هدف قرار دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 941

به محض باز شدن حفره، به پایین پریده و از درون جعبه‌ای که در آنجا قرار دارد، دومین قطعه‌ی کلید مورد نظر را بردارید. در همینجا قسمت دوم از فصل دوم پایان خواهد یافت.

فصل دوم: «معمای قبرستان» (Cemetery Puzzles)

Resident Evil 6 Walkthrough 942 e1581441335635

آیتم‌های موجود در اتاقی که در آن قرار دارید را برداشته و سپس به سراغ دو صندلی‌ای بروید که روی آن‌ها اجسادی قرار دارند، کمی بعد با سومین زامبی روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 943

به عنوان اولین حمله، مشتی به این زامبی زده و سپس صبر کنید تا به سکوی خالی نزدیک شود، دومین ضربه‌ای که به او می‌زنید، باید زامبی را به سمت این سکوی خالی بیندازد؛ اگر در اولین تلاش خود ناموفق بودید، در انتظار زامبی دیگری بمانید تا او را به سمت این سکوی خالی بیندازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 944

به محض موفق شدن، دری که ادامه‌ی مسیر را برایتان غیرممکن کرده بود باز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 945

به سرعت خود را به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رسانده و از سکویی که در آنجا مشاهده می‌کنید بالا بروید و خود را به اهرمی برسانید که در ابتدای مرحله‌ی قبل با آن روبرو شدید.

Resident Evil 6 Walkthrough 946

پس از کشیدن اهرم، از دری که باز می‌شود عبور کرده تا وارد اتاق جدیدی شوید؛ در اینجا با سه زامبی دیگر روبرو خواهید شد، از کمان خود استفاده و به سمت زامبی‌ها شلیک کنید و آن‌ها را به دیوار بچسبانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 947

اگر تیرهای کمان شما به اتمام رسیده یا تعداد آن‌ها کافی نیست، به سمت دیگر اتاق رفته و صبر کنید که دریچه‌ای باز شود و سپس از درون سلولی که در پایین قرار دارد، مهمات مورد نیاز خود را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 948 e1581441377200

پس از استفاده از تیرهای پیدا شده بر ضد سه زامبی، به سرعت به سمت جعبه‌ای حرکت کنید که روی آن سنگ بنفش رنگی را مشاهده خواهید کرد، انگشتری که در این جعبه قرار دارد را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 949 e1581441405985

پس از برداشتن انگشتر، دروازه‌ای که در اتاق جلادان قرار دارد را باز کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 950 e1581441444481

در پشت این دروازه، میله‌ای را پیدا خواهید کرد که باید از زیپ‌لاین برای رسیدن به آن استفاده کنید و سپس از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و خود را به سطح زمین برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 951

پس از خروج از مقبره، مجدداً از زیپ‌لاین استفاده کنید تا به مقبره‌ی دیگری برسید. در همینجا سومین قسمت از فصل دوم خاتمه می‌یابد.

فصل دوم: «آخرین قطعه از کلید» (Last Fragment of The Key)

Resident Evil 6 Walkthrough 952

پس از ورود به مقبره‌ی جدید، جمجمه‌ی عجیبی را مشاهده خواهید کرد که کریستال صورتی رنگی درون یکی از چشم‌هایش قرار دارد؛ به این جمجمه نزدیک شده و با فشردن کلید A به بررسی آن بپردازید؛ از طریق این جمجمه قابلیت باز کردن دری که در سمت چپ آن قرار دارد را خواهید داشت اما برای این کار، ابتدا باید تزئینات این جمجمه را کامل کنید که شامل یک چشم صورتی رنگ دیگر و یک مجموعه دندان طلایی می‌شوند که در اختیار دو زامبی شنل پوش قرار دارند که پس از بررسی جمجمه، با آن‌ها روبرو خواهید شد. پس از مواجه شدن با دو زامبی گفته شده، شاهد فرار آن‌ها خواهید بود، در این زمان باید به تعقیب آن‌ها پرداخته و پس از نابود کردنشان، دو آیتم مورد نیاز را از کنار اجسادشان بردارید. ابتدا به تعقیب زامبی‌ که در سمت راست قرار دارد (این زامبی مجموعه دندان‌های طلایی رنگ را در اختیار دارد.) بپردازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 953

پس از رسیدن به انتهای راهرو، توسط گروهی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت.

Resident Evil 6 Walkthrough 954

تمام زامبی‌ها را نابود کنید تا دری که امکان ادامه‌ی مسیر را برایتان فراهم می‌کند باز شود؛ با عبور از این در، وارد اتاق دیگری خواهید شد، تمام دشمنان موجود در این اتاق را نیز نابود کنید. بهترین راه برای خلاصی سریع از دست این زامبی‌ها، رفتن به سمت تونل جهت فریب دادن آن‌ها است و پس از آنکه شاهد جمع شدن زامبی‌ها در کنار یکدیگر بودید، یک نارنجک به سمتشان پرتاب کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 0101

در راهروی بعدی، نبرد دیگری در انتظار شما است، تمام دشمنان موجود در آنجا را نیز کشته و در نهایت از شر اولین زامبی شنل پوش خلاص شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 956

پس از نابود کردن زامبی شنل پوش، دندان طلایی رنگ او را برداشته و پس از نزدیک شدن به جمجمه‌ای که در ابتدای این مرحله با آن روبرو شدید، دندان طلایی را در جای خود قرار دهید؛ برای رسیدن به جمجمه‌ی مورد نظر، می‌توانید از تونل باریکی عبور کنید که در انتهای پلکان قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 957

زمانی که دندان را در جای خود قرار دادید، در کنار نردبان خراب شده‌ای که در آنجا مشاهده می‌کنید ایستاده و کلید A را بفشارید تا ایدا مجدداً از زیپ‌لاین استفاده کرده و خود را به طبقه‌ی بالا برساند.

Resident Evil 6 Walkthrough 958

پس از برداشتن چند قدم، به درون تونلی سقوط خواهید کرد که در آن تیغه‌های دایره شکلی قرار دارند؛ باید به سرعت از این تونل فرار کنید، برای این کار، کلید A را مرتباً فشار دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 959

در مسیر حرکتتان با سه زامبی روبرو خواهید شد، به سرعت آن‌ها را کشته و پیش از آنکه تیغه‌ها ایدا را بکشند، خود را به اتاقی که در آنجا قرار دارد برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 960 e1581441511415

در داخل اتاق گفته شده، زامبی شنل پوش دوم را پیدا خواهید کرد که چشم صورتی رنگ را در اختیار دارد؛ پس از کشتن این زامبی، چشم را از کنار جسد او برداشته و سپس به سمت جلو حرکت کنید تا به جمجه‌ای که در ابتدای این مرحله با آن مواجه شدید برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 961 e1581441538995

پس از رسیدن به جمجمه‌ی مورد نظر، در مقابل او ایستاده و چشم بدست آمده را در جای خود قرار دهید، با این کار، راهی به سمت جعبه‌ای باز خواهد شد که درون آن، آخرین قطعه‌ی کلید را پیدا خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 962

پس از برداشتن آخرین قطعه‌ی کلید، از زیپ‌لاین استفاده کنید و به طبقه‌ی بالا بروید، سپس از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و خود را به موقعیت مشخص شده برسانید. در اینجا چهارمین قسمت از فصل دوم تمام می‌شود.

فصل دوم: «مبارزه با دبورا» (Fighting Deborah)

پس از آغاز این مرحله، باید از دروازه‌ی بزرگی که بر سر راهتان قرار دارد عبور کنید؛ در پشت این دروازه، نبرد شما با دبورا آغاز خواهد شد. برای شکست او به غده‌های زرد رنگ روی بدنش شلیک کنید، در واقع باید همان کارهایی که در کمپین لیون بر ضد دبورا صورت دادید را اینجا هم انجام دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 964

زمانی که دبورا فرار کرد، به سمت پایین حرکت کرده و در طول مسیر از کمک‌های لیون و هلنا نیز استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 965

کمی بعد، دومین مرحله از نبردتان آغاز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 96600

پس از فرار مجدد دبورا، روی سکویی که در آن نزدیکی قرار دارد پریده و به سمت پایین حرکت کنید، در طول مسیر به لیون در کشتن زامبی‌ها کمک کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 967 e1581441590891

پس از رسیدن به مقصد مورد نظر، به همراه لیون و هلنا سوار ارابه شوید و در زمان حرکت آن، مراقب دستوراتی باشید که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند و به آن‌ها عمل کنید؛ در زمان مناسب، دو کلید X و A را همزمان فشرده و سپس به دبورا که مجدداً به شما حمله‌ور شده تیراندازی کنید؛ برای شکست دادن دبورا، همچون قبل به غده‌های روی بدنش شلیک کنید، همچنین مراقب بشکه‌های دینامیتی باشید که در مسیر حرکت ارابه قرار دارند و در زمان مناسب آن‌ها را منفجر کنید، چراکه برخورد ارابه با این بشکه‌ها، منجر به انفجار آن‌ها و منحرف شدن ارابه از مسیر حرکت خود خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 968

پس از پایان ارابه رانی، به آخرین غده‌ی موجود روی بدن دبورا شلیک کرده و جان هلنا را نجات دهید تا پنجمین قسمت از فصل دوم نیز خاتمه یابد.

فصل دوم: «آزمایشگاه مخفی» (The Secret Laboratory)

Resident Evil 6 Walkthrough 969

پس از کشته شدن موجود جهش یافته، از آسانسوری که در مقابلتان قرار دارد استفاده کنید و بوسیله‌ی آن، به پایین و آزمایشگاه مخفی بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 970

زمانی که در زندان قرار گرفتید، باید کلیدی که در یکی از سلول‌ها قرار دارد را بدست آورید تا امکان ادامه‌ی مسیر برایتان فراهم شود؛ در زمان حرکت به سمت کلید مورد نظر، مراقب حملات زامبی چاق نیز بوده و از آن‌ها جاخالی دهید، زیرا اصابت ضربات او، منجر به کاهش قابل توجه سلامت ایدا خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 971

زمانی که به کلید مورد نظر دست یافتید، دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کرده و از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی فوقانی استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 97200

در انتهای راهرویی که در آن قرار می‌گیرید، دری را مشاهده خواهید کرد که در پشت آن یک موجود جهش یافته‌ی قدرتمند حضور دارد؛ در زمان حملات این موجود، درست در لحظه‌ی آخر و پیش از برخورد ضرباتش به ایدا، کلید RT را بفشارید تا از مسیر ضربات او کنار بروید؛ توجه داشته باشید که اگر زودتر از مسیر حرکت و ضربات این موجود کنار بروید، او به سرعت تغییر مسیر داده و به سمت موقعیت جدید شما خواهد آمد؛ همچنین در صورت نیاز، امکان مخفی شدن روی پلتفرمی که در سمت راست قرار دارد را نیز خواهید داشت.

Resident Evil 6 Walkthrough 973 e1581441649473

پس از شکست دادن موجود جهش یافته، به ادامه‌ی مسیر خود بپردازید؛ در مسیر حرکتتان به موجود دیگری خواهید رسید، او را نادیده گرفته و راهتان را ادامه دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 974 e1581441627995

کمی جلوتر، به اتاقی خواهید رسید که باید تمام موجودات جهش یافته‌ی حاضر در آن را نابود کنید؛ این موجودات را یکی پس از دیگری کشته و در صورت نیاز به مهمات، از جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند کمک بگیرید. برای پرهیز از حملات این موجودات، به سمت راهروهای مجاور حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 975

پس از نابودی آخرین موجود، به سمت اتاق مشخص شده بروید که پس از ورود به آن، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. در همینجا فصل دوم از کمپین ایدا پایان می‌یابد.

فصل سوم: «خیابان‌های شهر» (City Streets)

Resident Evil 6 Walkthrough 976

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کنید تا آنکه به دروازه‌ی بزرگ قرمز رنگی برسید، برای پرش از روی این دروازه، روی جعبه‌ای که در آن نزدیکی است ایستاده (در کنار جعبه بایستید و کلید A را بفشارید.) و سپس از زیپ‌لاین استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 977

در سمت دیگر دروازه با دو زامبی روبرو خواهید شد، پس از حمله‌ی آن‌ها، زامبی‌ها را کشته و سپس به سمت جلو حرکت نموده و تمام دشمنان موجود بر سر راهتان را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 978

در ادامه‌ی مسیر به در کوچک و قدیمی‌ خواهید رسید، از در عبور کرده و تمام دشمنانی که در داخل ساختمان قرار دارند را نابود کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 979 e1581439883425

یکی از دشمنانی که در داخل ساختمان قرار دارد، پس از یک جهش به موجود مارمولک شکلی تبدیل می‌شود، مراقب او باشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 980

برای مبارزه و نابودی موجود مارمولک شکل، بهتر است که از کاور (سنگر) استفاده کنید تا آسیبی به ایدا وارد نکند؛ در اینجا در پشت جعبه‌ای مخفی شده و به سمت این موجود تیراندازی کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 981

پس از کشته شدن موجود جهش یافته، به راه خود ادامه داده تا به تعداد زیادی از ماشین‌ها برسید که امکان ادامه‌ی راه را غیر ممکن کرده‌اند، در نتیجه از زیپ‌لاین استفاده و از این سد عبور کنید. در همینجا اولین قسمت از فصل سوم پایان می‌یابد.

فصل سوم: «موجود جهش یافته‌ی اره به دست» (Chainsaw Mutant)

Resident Evil 6 Walkthrough 982

پس از رسیدن به سمت دیگر موانع، با موجود جهش یافته‌ی اره به دستی روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 983

در ابتدای نبردتان با این موجود، باید از دست او فرار کنید، برای این کار روی داربست‌های «بامبو» (Bamboo) بپرید تا از طریق آن، خود را به کوچه‌ی باریکی برسانید و سپس از زیپ‌لاین استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 984

به محض رسیدن به مقصد مورد نظر، روی داربست دیگری که در آنجا قرار دارد پریده و از نردبان بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 985

پس از بالا رفتن از نردبان در راهرویی قرار خواهید گرفت که شما را به سمت کلیدی هدایت خواهد کرد، از این کلید برای باز کردن دری که در آن نزدیکی قرار دارد استفاده کنید، اما پیش از آنکه بتوانید در مورد نظر را باز کنید، مجدداً توسط موجود اره به دست مورد حمله قرار خواهید گرفت و در نتیجه، او کلید را از ایدا می‌گیرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 986 e1581439975390

برای پس گرفتن کلید و ادامه‌ی مسیر، باید با موجود اره به دست مبارزه کنید؛ در هنگام مبارزه با این موجود، به یاد داشته باشید که همواره فاصله‌تان را از او حفظ کرده و همچنین مراقب زامبی‌هایی باشید که بعضی اوقات به شما حمله می‌کنند. زمانی که در نهایت این موجود روی زانوهای خود افتاد، به سرعت به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید، این کار را دو بار دیگر نیز انجام دهید تا در نهایت به کلیدهای مورد نظر دستیابید.

پس از پایان نبرد، در مورد نظر را باز کرده و از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی بالایی استفاده کنید؛ کمی جلوتر، روی سقف اتوبوسی فرود خواهید آمد و توسط موجود جهش یافته‌ی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت.

Resident Evil 6 Walkthrough 988 e1581440085903

برای پرهیز از اصابت ضربات این موجود، کلید A را فشرده و از زیپ‌لاین استفاده کنید، این کار را چندین بار تکرار کنید تا به ریل‌های قطار برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 989

همچون مرحله‌ی قبل، در برابر حملات این موجود از خود دفاع کنید تا آنکه او روی زانوهایش بیفتد، در همین لحظه به سرعت به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 990

پس از مدتی، شاهد قطاری خواهید بود که به سمتتان حرکت می‌کند، خود را آماده کرده و در زمان مناسب کلیدهای X ،A و RT را بفشارید، بنابراین مراقب دستوراتی باشید که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند؛ پس از مدتی، دومین مرحله از نبردتان آغاز خواهد شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 991

وظیفه‌ی شما در مرحله‌ی دوم مبارزه، زنده ماندن است! پس از مدتی، بازی از شما می‌خواهد که کلید آنالوگ دسته را به سرعت بچرخانید، این کار را سریعاً انجام دهید چراکه در غیر اینصورت، شاهد مرگ ایدا خواهید بود. کمی بعد، ایدا وارد واگن قطار شده و دومین قسمت از فصل سوم پایان می‌یابد.

فصل سوم: «اسکله» (The Pier)

Resident Evil 6 Walkthrough 992

واگن قطار را از طریق حفره‌ای که روی سقف آن قرار دارد ترک کنید و پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، خود را درون کوچه‌ی متروکی مشاهده خواهید کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 993

در انتهای این کوچه به پلکانی خواهید رسید که شما را به سمت سکویی هدایت می‌کند؛ از اتاق‌هایی که در پیش رویتان قرار دارند عبور کنید تا به داربستی برسید که از روی آن قابلیت مشاهده‌ی جیک و شری را خواهید داشت که بوسیله‌ی قایق در حال ادامه‌ی ماموریتشان هستند.

Resident Evil 6 Walkthrough 994

وظیفه‌ی شما این است که بوسیله‌ی سلاح تک تیراندازتان، از جیک و شری در برابر موجودات جهش یافته محافظت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 995

حال باید به تعقیب آن دو بپردازید و از آن‌ها در مقابل تهدیدات پیش رویشان محافظت کنید؛ برای این کار، از ساختمان‌های متعددی که در مقابلتان قرار دارند استفاده و از آن‌ها عبور کنید تا به جرثقیل بلندی برسید، سپس مطابق دستورالعمل بازی، کلید A را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 99600

زمانی که شری به تنهایی روی قایق قرار گرفت، باید به او در برابر موجودات جهش یافت کمک کنید، برای این کار، با استفاده از زیپ‌لاین پرشی را صورت داده و خود را به «اسکوتری» (Scooter) که در کنار اسکله قرار دارد برسانید و در نهایت شاهد پایان فصل سوم خواهید بود.

فصل چهارم: «قفل سه گانه» (Triple Lock)

Resident Evil 6 Walkthrough 997

پس از آغاز این مرحله، به آرامی دشمنی که در سمت راست قرار دارد را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 998

دشمن دیگری را در انتهای راهرو و در پشت دریچه‌ای مشاهده خواهید کرد، او را نیز کشته و سپس به سراغ فرد دیگری که در راهرو قرار دارد بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 999

در نهایت به دری با سه قفل خواهید رسید. همینجا اولین قسمت از فصل چهارم پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «سه قطعه‌ی کد» (Three Fragments of Code)

Resident Evil 6 Walkthrough 1000

جهت بدست آوردن اولین کد، برگشته و وارد اتاقی شوید که در سمت راست قرار گرفته است؛ در این اتاق با یکی از دشمنان روبرو خواهید شد که کارت الکترونیکی‌ را در اختیار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1001

پس از کشتن سرباز گفته شده و برداشتن کارت الکترونیکی مورد نظر، از دربی که در آنجا قرار دارد عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید. در انتهای راهرویی که در آن قرار دارید، به سمت راست بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1002

با ادامه‌ی مسیر، با شعله‌های آتش و دو موجود جهش یافته روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1003

اولین موجود را با فشردن کلید A کشته و سپس از کمان خود برای نابودی دومین موجود استفاده کنید؛ زمانی که آب منجر به خاموشی آتش شد، به سمت جلو حرکت کنید تا به راهروی طولانی‌ای برسید که در آن، توسط گروه بزرگی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ پس از کشتن تمام مهاجمین، وارد اولین اتاق شده و به جستجوی آن بپردازید تا آیتم‌های ارزشمندی را پیدا کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1004

پس از برداشتن تمام آیتم‌های موجود در اتاق، از دری که روی آن اهرم زرد رنگی قرار دارد عبور کنید و سپس وارد سالن غذا خوری شوید که در سمت راست قرار دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1005

در سمت دیگر این سالن، راهرویی را خواهید دید، وارد آن شده و به سمت جلو حرکت کنید تا به درب اتاقی در سمت راست برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 011111

به سرعت وارد اتاق شده و تمام دشمنان را از بین ببرید، سپس به سمت جسد یکی از دشمنان (که چشمان زرد رنگی دارد.) بروید و کارت الکترونیکی‌ای که در کنار او افتاده است را بردارید اما درست در همین زمان، یکی از موجودات جهش یافته از کانال تهویه هوا بیرون آمده و کارت مورد نظر را می‌دزدد؛ زمانی که با این صحنه روبرو شدید، تلاشی برای تعقیب این موجود نکرده و تنها آنجایی که هستید منتظر بمانید تا این موجود برگشته و مجدداً به کارت دسترسی پیدا کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1007

پس از بدست آوردن دومین کارت، به راهرو بازگشته و مسیر را ادامه دهید و در طول آن، باید دو بار به سمت راست بروید. در نهایت به در چوبی‌ خواهید رسید که در پشت آن با اتاق لوکسی روبرو خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1008

دشمنان موجود در این اتاق را کشته و مسلسلی که روی میز قرار دارد را بردارید؛ این مسلسل در ادامه‌ی بازی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1009 1

حال به راهرویی بازگردید که در آن شاهد اتاق‌های زیادی بودید، سپس خود را به محلی برسانید که روی دیوار سمت چپ آن یک چراغ قرمز رنگ وجود دارد؛ در اینجا اتاقی را مشاهده خواهید کرد، وارد آن شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1010 e1581440219958

درون اتاق گفته شده، دشمنی را خواهید دید که سومین و آخرین کارت را در اختیار دارد، او را کشته و کارت را بردارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1011

پس از دستیابی به هر سه کارت مورد نظر، به سمت قفل سه گانه برگشته و آن را باز کنید تا دومین قسمت از فصل چهارم نیز خاتمه یابد.

فصل چهارم: «نورافکن» (Searchlights)

Resident Evil 6 Walkthrough 1012

پس از عبور از قفل سه گانه، توسط دو موجود جهش یافته مورد حمله قرار خواهید گرفت، بنابراین خود را برای مبارزه با آن‌ها آماده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1013

پس از نابودی موجودات گفته شده، به سمت جلو حرکت کرده و از زیپ‌لاین استفاده کنید تا به درب دیگری برسید که در طبقه‌ی بالا قرار دارد، این در را باز کرده و از آن عبور کنید تا به سکویی برسید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1014

در موقعیت جدیدتان، ابتدا روی طبقه‌ی بالا پریده و دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کنید؛ پس از عبور از در گفته شده، به سرعت از زیر دریچه‌ای که در سمت دیگر واقع شده و در حال بسته شدن است عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1015

مسیر خود را به سمت جلو ادامه داده تا به مکانی برسید که در آن یک نورافکن وجود دارد، در اینجا شاهد میان پرده‌ای خواهید بود؛ پس از پایان میان پرده، به سرعت به سمت جلو حرکت کرده و خود را به طبقه‌ی فوقانی کشتی برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 001016

در انتهای راهرو به تونل کوچکی خواهید رسید، وارد آن شده و پس از رسیدن به انتهای تونل، به پایین بپرید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1017

همچنان به سمت جلو حرکت کنید تا به عرشه‌ی کاپیتان کشتی برسید؛ در اینجا تلاش کنید تا بدون مبارزه، از موجودی که از تجمع حشرات تشکیل شده عبور کرده و کلیدی که روی دیوار قرار دارد را بفشارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1018

در پشت دری که در آنجا قرار دارد، در دیگری را خواهید یافت که شما را به سمت عرشه هدایت می‌کند، در آنجا مجدداً با نورافکن دیگری روبر خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1019

در موقعیت جدیدی که در آن قرار می‌گیرید، به سرعت به سمت چپ رفته و از روی موانع عبور کنید و در زیر مانعی که در آنجا قرار دارد مخفی شوید تا ایدا در نور نورافکن قرار نگیرد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1020

پیش از برگشتن نور نوافکن به مکانی که در آن قرار دارید، به سمت جلو حرکت کرده و در زیر موانع دیگری که در آنجا قرار دارند پناه بگیرید؛ پس از عبور مجدد نور، به سرعت از زیر موانع خارج شده و به سمت جلو حرکت کنید، در ادامه‌ی مسیر به سمت چپ رفته و از روی نرده بپرید؛ پس از رسیدن به انتهای مسیر، از زیپ‌لاین استفاده کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1021

زمانی که به موقعیت امنی رسیدید، کمی به سمت جلو حرکت کنید تا دشمنی را ببینید که در حال نگهبانی از نردبانی است، او را بوسیله‌ی کمان ایدا به آرامی کشته و سپس از نردبان بالا بروید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1022

در بالای نردبان به تونل کوچکی خواهید رسید، به درون آن رفته و سپس به سمت راست بروید و پس از کشتن دشمنانی که در آنجا قرار دارند، به سمت جلو حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1023

در نهایت به اتاقی خواهید رسید که درون آن فرش قرمز رنگی وجود دارد، در آنجا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود. سومین قسمت از فصل چهارم در همینجا پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «فرار از دست موجود جهش یافته» (Escaping The Mutant)

Resident Evil 6 Walkthrough 1024 e1581440266857

پس از اتمام میان پرده، برگشته و از پلکان پایین بروید و دشمنانی که در انتهای راهرو قرار دارند را بکشید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1025

در ادامه به آسانسوری خواهید رسید، از آن برای پایین رفتن استفاده کرده و سپس به بررسی بدن همزاد ایدا بپردازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1026 e1581440369808

در اینجا شاهد میان پرده‌ی دیگری خواهید بود؛ پس از پایان میان پرده، به سرعت از دریچه‌ای که در نزدیکی شما قرار دارد عبور کرده و سپس به سمت جلو حرکت کنید؛ در اینجا باید از دست موجودی که در تعقیب شما است فرار کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1027

در پشت اولین دربی که به آن می‌رسید، غده‌های قرمز رنگی را مشاهده خواهید کرد، به آن‌ها شلیک کرده و پس از نابودیشان، از در عبور کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1028

اگر در زمان فرار، توسط موجود گرفتار شدید، به سرعت کلید آنالوگ دسته را بچرخانید تا از دست او خلاص شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1029 e1581440439556

به سمت جلو حرکت کنید تا به دری برسید که روی آن چرخ دستی قرمز رنگی وجود دارد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1030

در پشت این در با صورت بزرگ موجود جهش یافته روبرو خواهید شد؛ برای اجتناب از اصابت حملات این موجود به ایدا، به آرامی به سمت او حرکت کرده و سپس به سرعت فرار کنید؛ زمانی که این موجود به سمت ایدا بازگشت، به سمت دیگر اتاق فرار کرده و مجدداً کار گفته شده را تکرار کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1031

زمانی که به راهرو رسیدید و این موجود نیز در حال نزدیک شدن به شما بود، به مخزن آبی رنگی که روی زمین قرار دارد شلیک کنید تا مواد موجود در این مخزن منجر به خشک شدن مقطعی این موجود جهش یافته شده و مانع از پیش‌روی او به سمت ایدا شوند، از همین زمان جهت باز کردن دری که در سمت راست قرار دارد استفاده کنید.

پس از باز کردن در و عبور از آن، به سمت جلو حرکت کنید تا آن که مجدداً با موجود جهش یافته روبرو شوید؛ کاری به او نداشته و به سرعت به سمت جلو حرکت کنید. اگر در طول مسیر توسط این موجود گرفتار شدید، کلید آنالوگ را به سرعت بچرخانید و پس از آزاد شدن، به راه خود ادامه دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم که در زمان عبور از تونل، از سمت راست آن حرکت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1033

پس از رسیدن به انتهای تونل، به مخزن آبی رنگی که در آنجا قرار دارد شلیک کنید تا منجر به ترس موجود شده و در نتیجه شاهد عقب نشینی او باشید. در اینجا چهارمین قسمت از فصل چهارم به پایان می‌رسد.

فصل چهارم: «مبارزه با کارلا» (Fighting Carla)

Resident Evil 6 Walkthrough 1034

با ادامه‌ی مسیر به دری خواهید رسید که روی آن چرخ دستی قرمز رنگی قرار دارد، از این در عبور کرده تا نبردتان با کارلا شروع شود.

Resident Evil 6 Walkthrough 1035

برای نابودی کارلا، در ابتدا باید به چشم‌هایش شلیک کنید، چراکه او از طریق آن‌ها، اسیدهایی را به سمت ایدا پرتاب می‌کند که تاثیر قابل توجهی روی کاهش سلامت او دارند؛ در چنین لحظاتی، بلافاصله در پشت ستون‌ها مخفی شوید تا از این اسیدها در امان بمانید. پس از نابود کردن چشم‌های کارلا، از شر این اسیدها نیز خلاص خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1036

پس از نابودی چشم‌های این موجود، مسلسل را انتخاب کرده و بصورت متمرکز به سمت یکی از نقاط نزدیک به دهان کارلا شلیک کنید، بدین شکل قادر خواهید بود که یک حفره روی صورت او ایجاد کرده و از طریق آن، به مخازن آبی رنگی دسترسی پیدا کنید؛ با شلیک کردن به یکی از مخازن آبی، نبرد پایان خواهد یافت. مراقب باشید که چشم‌ها و سایر نقاط صورت کارلا پس از مدتی بازسازی شده و به شکل اول خود باز می‌گردند، بنابراین کارهای خود را به سرعت انجام داده و همچنین از پر بودن سلاح و در اختیار داشتن مهمات کافی، اطمینان حاصل کنید تا در زمان حساس، با کمبود مهمات روبرو نشوید؛ اگر با کمبود مهمات روبرو شدید، به غده‌های قرمز رنگی که در آنجا قرار دارند شلیک کنید تا مقداری مهمات بدست آورید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1037 e1581440501496

پس از نابودی کارلا، وارد آسانسور شوید تا این مرحله و همچنین فصل چهارم بازی به پایان برسد.

فصل پنجم: «پرواز با هلیکوپتر» (The Helicopter Flight)

Resident Evil 6 Walkthrough 1038

این مرحله از بازی را در حالی شروع می‌کنید که ایدا هدایت هلیکوپتری را در اختیار دارد؛ وظیفه‌ی شما این است که از لیون و هلنا در برابر دشمنان محافظت کنید. در حال حاضر از راکت‌های هلیکوپتر استفاده نکنید چراکه آن‌ها بعداً بدردتان خواهند خورد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1039

زمانی که لیون و هلنا در امنیت قرار گرفتند، به سمت مقابل پرواز کرده و به محض مشاهده‌ی هلیکوپترهای دشمن، آن‌ها را نابود کنید، برای این کار از مسلسل هلیکوپتر استفاده کنید و تا حد امکان از بکار بردن راکت‌ها بپرهیزید، اگر هم مجبور به استفاده از آن‌ها شدید، حداقل سه راکت را برای استفاده در مرحله‌ای دیگر باقی بگذارید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1040

از راکت‌های خود بر ضد هلیکوپتر بزرگی استفاده کنید که امکان ادامه‌ی مسیر را از شما می‌گیرید؛ برای نابودی این هلیکوپتر، همزمان با تیرانداز به سمت او، به آرامی به سمت راست حرکت کنید تا از برخورد موشک‌های آن به هلیکوپتر خود بپرهیزید، زیرا در صورت اصابت این موشک‌ها، میزان سلامتتان به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت. در نهایت با شلیک چند راکت به سمت این هلیکوپتر مزاحم، به این نبرد پایان دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1041

کمی بعد، نبرد دیگری آغاز خواهد شد اما این بار حریف شما سیمونز است که با تزریق دوز بالایی از ویروس سی، به موجود غول پیکری تبدیل شده است؛ برای نابودی او، به زره پوشی که در پشت سر سیمونز قرار دارد شلیک کرده و پس از نابودی آن، به سمت غده‌های روی بدن او تیرندازی کنید (در اینجا قادرید که از یک راکت نیز استفاده کنید.) تا او مجدداً به شکل انسانی خود بازگردد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1042

پس از بازگشت سیمونز به شکل انسانی خود، چند موشک دیگر به سمت او شلیک کرده و غده‌های موجود روی کمرش را نابود کنید؛ همچنین می‌توانید از بشکه‌های مواد منفجره‌ای که در آنجا قرار دارند نیز استفاده کنید و با منفجر کردن آن‌ها، منجر به تضعیف سیمونز شوید. اگر هدف گیری خوبی در این قسمت از بازی داشته باشید و به محض بازگشت سیمونز به شکل انسانی‌اش، راکتی را به سمت او شلیک کنید، به سرعت موفق به پایان این مبارزه خواهید شد.

Resident Evil 6 Walkthrough 1043

جهت پرهیز از حملات سیمونز، تلاش کنید که در پشت ستون بزرگی که در وسط این موقعیت قرار دارد مخفی شوید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1044

پس از پایان نبرد، ایدا به سمت پشت بام سه ساختمان پرواز خواهد کرد؛ در بالای پشت بام اولین ساختمان، باید از شهروندان بی دفاع در برابر زامبی‌ها محافظت کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1045

روی پشت بام دیگر، مجدداً باید از شهروندان محافظت کنید اما همزمان باید به نابودی دشمنانی که در کنار آنتن ایستاده‌اند و به همراه خود مواد منفجره حمل می‌کنند نیز بپردازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1046

زمانی که به سومین پشت بام رسیدید، تنها باید به نابودی دشمنان پرداخته و منتظر بمانید که ایدا از هلیکوپتر خارج شود. در اینجا اولین قسمت از فصل پنجم خاتمه خواهد یافت.

فصل پنجم: «آخرین نبرد» (The Final Fight)

Resident Evil 6 Walkthrough 1047

زمانی که ایدا از هلیکوپتر خارج شد، از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به ساختمان مجاور برسانید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1048

وقتی که به ساختمان مورد نظر رسیدید، دری را مشاهده خواهید کرد که شما را به داخل ساختمان هدایت می‌کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 1049

پس از کمی پیشروی، روی آسانسوری فرود خواهید آمد، از همانجا به سیمونز شلیک کرده و به محافظت از لیون و هلنا بپردازید.

Resident Evil 6 Walkthrough 001050

زمانی که اولین مرحله از نبرد شما با سیمونز پایان یافت، خود را به راهرویی برسانید که میان دو برج قرار دارد (آن‌ها را به هم وصل کرده است.) و مراقب حملات سیمونز باشید؛ برای در امان ماندن از حملات سیمونز، تا حد امکان از او دور شده و بر لبه‌ی سقف راهرو بایستید؛ زمانی که سیمونز به شما نزدیک شد، به سمت لبه‌ی دیگر سقف حرکت کنید.

پس از جلوگیری از اصابت حملات سیمونز به ایدا، بازی از شما می‌خواهد تا او را نابود کنید؛ در حالیکه همچنان مراقب حملات سیمونز هستید، به سمت او تیزاندازی کرده و زمانی که به شکل انسانی خود برگشت، به سرعت به سمتش دویده و کلید RT را فشرده و نگهداشته و کلید A را مرتباً و به سرعت بفشارید، این کار را چند بار تکرار کنید تا در نهایت سیمونز فرار کند.

Resident Evil 6 Walkthrough 1052

در فاز بعدی نبردتان، باید به سمت سیمونز که اکنون در حال بالا رفتن از ساختمان است شلیک کنید تا لیون بتواند از دست او فرار کند. در صورت تمام شدن مهماتتان، زامبی‌هایی که در اطرافتان قرار دارند را کشته و مهمات باقی مانده در کنار جسد آن‌ها را بردارید و بر ضد سیمونز مورد استفاده قرار دهید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1053

کمی بعد شاهد آغاز آخرین مرحله از نبرد با سیمونز خواهید بود؛ در حالی که فاصله‌ی خود را از او حفظ کرده‌اید، از حملاتش جاخالی داده و بسوی او تیراندازی کنید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1054

از فاصله‌ی زیاد، بصورت مستمر به سیمونز شلیک کرده و همزمان به سمت نقطه‌ای که توسط بازی مشخص شده حرکت کنید؛ زمانی که سیمونز، لیون را به لبه‌ی پشت بام پرت کرد، به سمت سیمونز دویده و از فاصله‌ی نزدیک اقدام به کشتن او نمایید.

Resident Evil 6 Walkthrough 1055

در نهایت شاهد میان پرده‌ای خواهید بود و پس از اتمام آن، به سمت جلو حرکت کنید تا شاهد پایان این فصل از بازی باشید.

تبریک می‌گوییم در همینجا کمپین مربوط به شخصیت ایدا در بازی Resident Evil 6 را به پایان رساندید؛ جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر کمپین‌ها و شخصیت‌های این بازی، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest

4 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
حسین
حسین
3 سال قبل

من قسمت ایدا آپارتمان اونجایی که تو اتاق باید شکل عقاب یا پرنده رو روی تصویر بندازه مشکل دارم عکس پرنده رو درست روی تصویر میندازم ولی قفل عمل نمیکنه کسی میتونهدراهنماییدکنه

‌ali
‌ali
Reply to  حسین
3 سال قبل

باید عکس مارو درست کنی

رابین هود
رابین هود
2 سال قبل

سلام به دوستان
توی قسمت بازی با لئون اون جای که یه موجوده لئون رو میخاد بندازه توی چرخ گوشت من هرچی کلیدهای رو که میگه میزنم ولی نمیشه و لئون میندازه توی چرخ گوشت، کسی میتونه راهنماییم کنه (نسخه کامپیوتره)
ممنون

erfan
erfan
Reply to  رابین هود
2 سال قبل

باید با کیبورد خشن برخورد کنی و بسیار سریع جهت هارو بزنی

دکمه بازگشت به بالا
4
0
Would love your thoughts, please comment.x