راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 – مراحل ایدا (قسمت ششم)

حضور در پشت خط مقدم دشمن

پس از به پایان رساندن سه کمپین «لیون اس کندی» (Leon S. Kennedy)، «کریس ردفیلد» (Chris Redfield) و «جیک مولر» (Jake Muller) در عنوان Resident Evil 6، بازیکنان به کمپین «ایدا وانگ» (Ada Wong) دسترسی خواهند یافت؛ بر خلاف سه کمپین دیگر که شخصیت‌ها توسط فرد دیگری همراهی می‌شدند، در کمپین ایدا، او به تنهایی مراحل بازی را پشت سر خواهد گذاشت و حتی در بعضی موارد به لیون، «هلنا هارپر» (Helena Harper)، جیک و «شری برکین» (Sherry Birkin) هم کمک می‌کند؛ در واقع ایدا بدلیل توانایی‌های ویژه‌ای که دارد، همواره به تنهایی (در تمام عناوین Resident Evil) ماموریت‌های خود را پشت سر می‌گذارد؛ از طرف دیگر، پس از تکمیل سه کمپین پیشین از سوی بازیکنان، انتظار می‌رود که آن‌ها این توانایی را بدست آورده باشند که اکنون به تنهایی یک کمپین را به اتمام برسانند؛ البته اگر این کمپین را در حالت co-op اجرا کنید، بازیکن دوم کنترل فردی به نام «مامور» (Agent) را در اختیار خواهد گرفت که در پشت سر گذاشتن مراحل به ایدا کمک می‌کند.

پس از وقوع حملات تروریستی توسط همزاد ایدا (که بدلیل شباهت آن‌ها، همه فکر می‌کنند ایدای واقعی در پشت پرده‌ی این حملات قرار دارد.)، او تصمیم می‌گیرد که به بررسی علت این موضوع بپردازد و همزمان، به سایر شخصیت‌های بازی در پشت سر گذاشتن ماموریت‌هایشان کمک می‌کند؛ در نهایت ایدا متوجه می‌شود که همزاد او، یک دانشمند به نام «کارلا رادامس» (Carla Radames) است که به اجبار «درک سیمونز» (Derek Simmons)، خود را به شکل ایدا درآورده است. در پایان بازی ایدا با کمک لیون و هلنا، آزمایشگاه و تشکیلات گروه «نئو آمبرلا» (Neo Umbrella) در شهر ساحلی «لانشیانگ» (Lanshiang) کشور چین را نابود می‌کند.

در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل ایدا در بازی Resident Evil 6 خواهید بود و در مقالات دیگری، راهنمای مربوط به مراحل لیون، کریس و جیک را مشاهده خواهید کرد؛ همچنین جهت مطالعه‌ی خلاصه‌ای از داستان این بازی، به مقاله‌ی مربوط به کمپین لیون مراجعه کنید.

 

راهنمای مراحل بازی

فصل اول: «حضور مخفیانه در زیر دریایی» (Submarine Stealth)

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کرده تا با اولین دشمن خود روبرو شوید.

به آرامی از پشت سر به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید (زمان مناسب روی صفحه نمایش اعلام می‌شود.) تا ایدا بدون ایجاد سر و صدایی این سرباز را بکشد؛ بصورت کلی، در این مرحله (و برخی مراحل بالاتر) تنها از دو روش زیر برای کشتن دشمنان استفاده کنید:

  • استفاده از کمان: برای دشمنانی که در فاصله‌ی دور قرار دارند و یا قابلیت رسیدن به پشت سر آن‌ها وجود ندارد.
  • به آرامی از پشت سر به هدف نزدیک شده و او را بکشید: برای دشمنانی که در فاصله‌ی نزدیکی قرار دارند و قابلیت رسیدن به پشت سرشان امکان‌پذیر است.

چراکه اگر دشمنان متوجه حضور شما شوند، بلافاصله آژیر خطر را به صدا در خواهند آورد و در نتیجه، با گروه بزرگی از موجودات جهش یافته روبرو خواهید شد که در حال حاضر توان مقابله با آن‌ها را ندارید.

پس از کشتن سرباز گفته شده، به سمت اتاقی بروید که در سمت راست قرار دارد و سپس از راهروی کوچک مقابلتان عبور کرده و خود را به سمت دیگر آن برسانید.

در گوشه‌ی راهرو مخفی شوید تا موجود جهش یافته‌ی دیگری را ببینید که در حال گشت‌زنی در راهرو است، برای کشتن او، صبر کنید تا به اندازه‌ی کافی به شما نزدیک شود، سپس براساس دستورالعمل بازی، ابتدا کلید LT را فشرده و نگهداشته و سپس کلید RT را بفشارید تا این موجود نیز کشته شود.

پس از رسیدن به موقعیتی که لیزرهای زرد رنگ راه را مسدود کرده‌اند، به سمت چپ رفته و وارد اتاق کوچکی شوید که در آنجا قرار دارد؛ در این اتاق شاهد یک تونل باریک خواهید بود، وارد آن شوید.

پس از عبور از تونل و رسیدن به انتهای آن، دشمن دیگری که در آنجا قرار دارد را به آرامی کشته و سپس به سمت راهرو حرکت کنید و در صورت مواجه شدن با یکی دیگر از افراد دشمن، او را با استفاده از کمان خود به سرعت بکشید.

کمی جلوتر، با مانع دیگری برخورد خواهید کرد، صبر کنید تا دشمنی که در آنجا قرار دارد به پشت این مانع رفته و ناپدید شود، در همین لحظه به سرعت به سمت راست حرکت کرده و وارد اتاقی شوید که در آنجا قرار دارد و از کمان خود برای کشتن دشمنی که در آن اتاق حضور دارد استفاده کنید.

وارد تونل باریکی شوید که در این اتاق قرار گرفته و خود را به سمت دیگر آن برسانید؛ پس از رسیدن به انتهای تونل، صبر کنید که موجود جهش یافته‌ای که در آنجا قرار دارد، برود، برای تشخیص این موضوع، به صدای نفس‌های او گوش کنید و زمانی که دیگر صدایی نشنیدید، بدین معنی خواهد بود که او از آنجا رفته است؛ در همین لحظه از تونل خارج شده و به سرعت در پشت جعبه‌ای که در آنجا قرار دارد مخفی شوید و سپس، دشمن را نابود کنید.

با ادامه‌ی مسیر به یک حفره‌ی عمیق خواهید رسید، در کنار آن ایستاده و کلید A را بفشارید تا به درون این حفره بپرید و سپس از سلاح «زیپ‌لاین» (Zip Line) برای رسیدن به طبقه‌ی فوقانی استفاده کنید.

با ادامه‌ی مسیر به راهرویی خواهید رسید، همچون قبل در گوشه‌ی این راهرو مخفی شوید تا دشمنی که در راهروی دیگر حضور دارد را ببینید، او را نیز با استفاده از کمان خود بکشید.

مسیری که در آن قرار دارید را ادامه داده تا به راهرو دیگری برسید که یکی از موجودات جهش یافته در آن قرار دارد، منتظر بمانید تا او موقعیت فعلی خود را تغییر داده و پشت خود را به ایدا کند، سپس به سرعت به او نزدیک شده و به آرامی این موجود را نیز بکشید؛ برای تشخیص حرکت و تغییر موقعیت این موجود، از سایه‌ی او که روی زمین افتاده است کمک بگیرید، زمانی که سایه‌ی او ناپدید شد، فرصت مناسبی برای حمله خواهد بود.

کمی جلوتر به مخازن گاز خواهید رسید که امکان جابجا کردنشان وجود دارد، آن‌ها را از جای فعلی خود حرکت داده تا به تونلی دسترسی پیدا کنید.

زمانی که به سمت دیگر این تونل رسیدید، به سمت چپ حرکت کنید تا به کلید آژیر خطر برسید؛ حال به سمت موقعیت مشخص شده رفته و دشمنی که در مسیر حرکتتان قرار دارد را به آرامی بکشید.

با ادامه‌ی مسیر به حفره و تونل دیگری خواهید رسید که شما را به سمت آپارتمان قفلی هدایت خواهند کرد. قسمت اول از فصل اول در همینجا به پایان می‌رسد.

فصل اول: «آپارتمان» (The Apartment)

پس از رسیدن به آپارتمان گفته شده، در ابتدا به دری که در آنجا قرار دارد نزدیک شده و کلید A را بفشارید تا ایدا آن را بررسی کند، سپس به اتاق مجاور رفته و حفره‌ی کوچکی که در آنجا قرار دارد را نیز به شکل گفته شده مورد بررسی قرار دهید.

پس از بررسی حفره، به سر بزی که در اتاق قرار دارد نزدیک شده و با فشردن کلید A، کلیدی که در زیر آن قرار دارد را بفشارید.

حالا بار دیگر از حفره‌ی گفته شده استفاده تا تصویر پرنده‌ی سیاهی را در وسط تابلو مشاهده کنید.

برای باز شدن قفل کنار در، باید تصویر این پرنده روی مکانیزم کنار این قفل بیفتد؛ برای این کار، مکانیزم‌های موجود در گوشه‌های اتاق را بچرخانید.

زمانی که تصویر پرنده روی مکانیزم کنار قفل افتاد، قفل مورد نظر باز شده و امکان عبور از در فراهم می‌شود و پس از عبور از آن، قسمت دوم از فصل اول نیز خاتمه خواهد یافت.

فصل اول: «برجک‌های ضد نفر» (Turrets)

در سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید، شاهد یک برجک دفاعی ضد نفر خواهید بود که به سمت یکی از افراد دشمن که در پشت سر شما قرار دارد شلیک کرده و او را می‌کشد، برای کشتن سایر دشمنان نیز قادرید که از همین برجک‌ها استفاده کنید، تنها کافی است که آن‌ها را به سمت این برجک‌ها کشانده و سپس از آنجا فرار کنید و در نهایت، شاهد مرگ همه‌ی دشمنان باشید.

راهرویی که در آن حضور دارید شما را به سمت اتاقی هدایت خواهد کرد که پروژکتوری در آن قرار دارد؛ پروژکتور را روشن کرده و سپس شاهد فیلمی که توسط آن پخش می‌شود باشید.

زمانی که فیلم پخش شده توسط پروژکتور به اتمام رسید، توسط گروهی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت، همه‌ی آن‌ها را کشته و سپس وارد راهرویی شوید که این افراد از طریق آن به شما حمله کردند. یادتان نرود که آیتم‌های مخفی شده‌ی درون تمام جعبه‌هایی که در مسیر حرکتتان قرار دارند را بردارید.

در انتهای این راهرو به جعبه‌ای خواهید رسید که در کنار آن، تونل کوچکی وجود دارد، وارد آن شوید.

زمانی که به سمت دیگر تونل رسیدید، پایین پریده و سربازان را بکشید؛ برای کشتن راحت‌تر سربازان قادرید که از برجک‌هایی که در نقاط مختلف قرار دارند استفاده کنید.

برای استفاده از این برج‌ها بر ضد دشمنان، روی پلتفرم روشنی که در آنجا قرار دارد ایستاده و سپس شاهد کشته شدن دشمنان باشید، مخصوصاً آن‌ها که در پشت جعبه‌ها مخفی شده‌اند. در اینجا قسمت سوم از فصل اول پایان می‌یابد.

فصل اول: «راهروهای کشتی» (Ship Corridors)

دری را در سمت دیگر اتاق مشاهده خواهید کرد، از آن عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید.

در ادامه به حفره‌ای خواهید رسید که دارای دریچه‌ی سبز رنگی است، به درون حفره پریده و پس از قرار گرفتن در یک چند راهی، راهی که در سمت راست قرار دارد را انتخاب و از آن عبور کنید تا به نردبان بلندی برسید.

از نردبان بالا رفته و تمام دشمنان حاضر در آنجا را بکشید؛ یکی از این دشمنان منجر به انفجار مخازن گاز خواهد شد.

حال باید به سرعت از راهرویی که در مقابلتان قرار دارد عبور کرده و از زیپ‌لاین برای رسیدن به طبقه‌ی بالایی استفاده کنید.

پس از رسیدن به طبقه‌ی بالا، به سمت جلو حرکت کرده تا به محلی برسید که مجدداً باید از زیپ‌لاین استفاده کنید.

پس از فرود آمدن روی لوله‌های در حال نابودی، به سمت جلو حرکت کنید تا به در آسانسوری برسید.

پس از عبور از در آسانسور، از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به طبقه‌ی فوقانی رسانده و سپس به ادامه‌ی مسیر بپردازید.

در نهایت به موقعیتی خواهید رسید که کشتی شروع به غرق شدن می‌کند؛ خود را به روی عرشه رسانده و سپس با فشردن کلید A، از روی سکویی که در حال سقوط است بپرید.

با ادامه‌ی پیشروی در بازی، شاهد ورود آب به کشتی خواهید بود و کمی بعد، موجی از آب به سمت ایدا می‌آید که باید از آن فرار کنید. در اینجا قسمت چهارم از فصل اول تمام می‌شود.

فصل اول: «فرار از موج آب» (Escape From The Wave)

در ابتدا از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به پلتفرم بالاتری برسانید، سپس با پریدن از روی حفره‌ها و بالا رفتن از نردبان‌ها، شروع به فرار از دست موج آبی نمایید که به سمت ایدا در حال پیشروی است.

پس از بالا رفتن از اولین نردبان، از گذرگاه کوچکی که در سمت چپ قرار دارد عبور کنید؛ در سمت دیگر گذرگاه توسط موجودی عنکبوت مانند مورد حمله قرار خواهید گرفت.

پس از کشتن موجود مهاجم، از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا بروید.

با ادامه‌ی مسیر با دروازه‌ی آهنی‌ مواجه خواهید شد که راهتان را مسدود کرده است، با شلیک به قفل این در، آن را باز کرده و سپس از روی آن پریده و خود را به سمت دیگر راهرو برسانید.

در انتهای راهرو به شیر فلکه‌ی قرمز رنگی خواهید رسید که برای ادامه‌ی مسیر باید آن را بچرخانید؛ به شیر فلکه نزدیک شده و آن را با استفاده از کلید آنالوگ دسته بچرخانید.

چرخاندن شیر فلکه منجر به باز شدن تونل باریکی در سمت دیگر راهرو خواهد شد؛ به سمت تونل مورد نظر رفته و از آن عبور کنید.

در ادامه به چندین نردبان و مکان‌هایی خواهید رسید که برای گذر از آن‌ها باید از سلاح زیپ‌لاین ایدا استفاده کنید. در نهایت به جعبه‌ای می‌رسید که برای ادامه‌ی مسیر، باید روی آن ایستاده و از زیپ‌لاین استفاده و از آنجا فرار کنید. قسمت پنجم از فصل اول در همینجا پایان می‌یابد.

فصل اول: «کشتی غرق شده» (The Sunken Ship)

پس از رسیدن به یک موقعیت امن، روی پلتفرمی که در پایین قرار دارد بپرید، در اینجا توسط یکی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت که قابلیت پرواز هم دارد؛ برای شکست دادن این موجود، تا زمانی که تنها یک حشره‌ی بزرگ از او باقی بماند به سمتش شلیک کنید و سپس به سمت حشره‌ی گفته شده تیراندازی کنید و با کشتن او، بطور کامل از شر این موجود خلاص شوید؛ در زمان مبارزه با این موجود جهش یافته‌ی پرنده، به یاد داشته باشید که همواره فاصله‌تان را از او حفظ کرده و با حرکت مداوم به اطراف، از برخورد دسته‌ی حشراتی که توسط این موجود به سمتتان پرتاب می‌شوند جلوگیری کنید، گرچه پیش از رسیدن و برخورد این دسته به ایدا، امکان شلیک به آن و نابود کردنش را خواهید داشت.

پس از پایان نبرد با موجود پرنده، از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا بروید، این نردبان شما را به سمت یک کامپیوتر غیر فعال هدایت می‌کند؛ جهت استفاده از کامپیوتر مورد نظر، باید نیروی مورد نیاز آن را تامین کنید.

جهت برقراری نیروی کامپیوتر، به سمت پایین پریده (در آنجا حشراتی را مشاهده خواهید کرد، کاری به آن‌ها نداشته باشید.) و از درون حفره‌ای که در آنجا قرار دارد عبور کنید؛ در راهرویی که در سمت دیگر حفره قرار دارد، به بررسی موانعی که در سمت راست قرار گرفته‌اند پرداخته و سپس از طریق حفره‌ای که در سمت چپ این موانع قرار دارد، به درون آب پریده و با شنا کردن، از زیر موانع گفته شده عبور کرده و خود را به سمت دیگر آن‌ها برسانید.

در ادامه‌ی مسیر به پنلی خواهید رسید که قابلیت برقراری نیروی مورد نظر را دارد، آن را بکار انداخته و سپس به اتاقی بازگردید که در آن چهار را خروجی قرار داشت.

هدف شما در اینجا، عبور از راهی است که در سمت راست قرار دارد؛ در آنجا تعدادی جعبه مشاهده می‌کنید که به شما در رسیدن به راهروی دیگری کمک خواهند کرد.

زمانی که به راهروی مورد نظر رسیدید، وارد اتاقی شوید که در سمت راست قرار دارد و سپس از حفره‌ای که در سمت چپ و روی زمین قرار گرفته عبور کنید و وارد آب شوید.

زمانی که به داخل آب پریدید، به سمت جلو حرکت کنید تا به در آسانسوری برسید.

در هنگام ورود به آب، در سمت راست شاهد نوار اکسیژن باقی مانده‌ی ایدا خواهید بود، مراقب باشید که این نوار به انتها نرسد چراکه منجر به خفگی او خواهد شد؛ زمانی که میزان اکسیژن باقی مانده‌ی ایدا رو به اتمام بود، از حفره‌های موجود استفاده کنید و به سرعت از آب خارج شوید و پس از افزایش اکسیژن، مجدداً به درون آب بازگشته و به راه خود ادامه دهید.

با وارد کردن ضربه‌ای، درب کامپیوتری که به آن رسیده‌اید را باز کرده و با استفاده از آسانسور، خود را به سرعت به بالا برسانید.

به محض رسیدن به کامپیوتر فعال شده، پروسه‌ی شناسایی او بکار می‌افتد؛ برای عبور از این پروسه، باید به سوالاتی که توسط زن مرموزی پرسیده می‌شوند پاسخ دهید، برای این کار، در کنار میکروفون ایستاده و کلید B را فشار دهید؛ همزمان با پاسخ دادن به سوالات، توسط گروهی از افراد دشمن مورد حمله قرار خواهید گرفت، تلاش کنید که به محض حمله‌ی دشمنان، آن‌ها را بلافاصله کشته و به سراغ پرسش بعدی بروید؛ در اینجا باید کار خود را به سرعت انجام دهید چراکه مدت زمان محدودی را جهت باز کردن دریچه‌ی خروج در اختیار دارید. برای نابودی سریع مهاجمین، از نارنجک‌های خود استفاده و آن‌ها را به میان تجمعی از دشمنان و همچنین حشرات پرتاب کنید.

پس از پاسخ دادن به تمام سوالات و موفقیت در پروسه‌ی شناسایی، دریچه‌ی خروج باز خواهد شد، کلید A را فشرده تا ایدا از زیپ‌لاین خود استفاده کرده و از دریچه عبور کند. در همینجا اولین فصل از کمپین ایدا به پایان می‌رسد.

فصل دوم: «اولین قطعه از کلید» (First Fragment of The Key)

در ابتدای این مرحله، به سمت حفره یا قبری که روی زمین قرار دارد رفته و به درون آن بپرید.

پس از عبور از حفره، به سمت جلو حرکت کرده تا به جعبه‌ای برسید که روی آن یک قفل طلایی رنگ قرار دارد.

با شلیک به قفل طلایی رنگ جعبه، آن را نابود کرده و اولین قطعه از کلید را از درون آن بردارید.

کمی بعد توسط دو زامبی مورد حمله قرار خواهید گرفت، آن‌ها را نابود کرده و سپس اتاق را ترک کنید؛ خود را به موقعیت مشخص شده رسانده و سپس از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی بالاتر استفاده کنید.

در انتها به نردبان بلندی خواهید رسید که شما را به سمت دری هدایت خواهد کرد که در پشت آن دومین قطعه از کلید را پیدا می‌کنید. در اینجا اولین قسمت از فصل دوم پایان می‌یابد.

فصل دوم: «دومین قطعه از کلید» (Second Fragment of The Key)

جهت پیدا کردن سایر تکه‌های کلید، از مسیری که در مقابلتان قرار دارد عبور کنید.

با عبور از راهروی زیرزمینی، به دری خواهید رسید که بوسیله‌ی دو شبکه‌ی آهنی قفل شده است.

از پلکانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و به قفل طلایی رنگی که روی پل قرار دارد شلیک کنید تا شاهد پایین آمدن پل باشید.

در سمت دیگر پل، به یک جعبه و یک کلید خواهید رسید.

در اتاق دیگر، زامبی‌ را مشاهده خواهید کرد که از طریق یک اهرم، دریچه‌ای را در مرکز اتاق باز می‌کند.

به سرعت این زامبی را کشته و سپس به سمت اهرمی که او در کنار آن قرار داشت بروید و آن را دو بار به سمت راست بچرخانید.

اکنون باید در کنار دریچه ایستاده و به جسدی که از یک مکانیزم آویزان است شلیک کنید، سپس قفل طلایی رنگی که در آنجا قرار دارد را مورد هدف قرار دهید.

به محض باز شدن حفره، به پایین پریده و از درون جعبه‌ای که در آنجا قرار دارد، دومین قطعه‌ی کلید مورد نظر را بردارید. در همینجا قسمت دوم از فصل دوم پایان خواهد یافت.

فصل دوم: «معمای قبرستان» (Cemetery Puzzles)

آیتم‌های موجود در اتاقی که در آن قرار دارید را برداشته و سپس به سراغ دو صندلی‌ای بروید که روی آن‌ها اجسادی قرار دارند، کمی بعد با سومین زامبی روبرو خواهید شد.

به عنوان اولین حمله، مشتی به این زامبی زده و سپس صبر کنید تا به سکوی خالی نزدیک شود، دومین ضربه‌ای که به او می‌زنید، باید زامبی را به سمت این سکوی خالی بیندازد؛ اگر در اولین تلاش خود ناموفق بودید، در انتظار زامبی دیگری بمانید تا او را به سمت این سکوی خالی بیندازید.

به محض موفق شدن، دری که ادامه‌ی مسیر را برایتان غیرممکن کرده بود باز خواهد شد.

به سرعت خود را به سمت دیگر موقعیتی که در آن قرار دارید رسانده و از سکویی که در آنجا مشاهده می‌کنید بالا بروید و خود را به اهرمی برسانید که در ابتدای مرحله‌ی قبل با آن روبرو شدید.

پس از کشیدن اهرم، از دری که باز می‌شود عبور کرده تا وارد اتاق جدیدی شوید؛ در اینجا با سه زامبی دیگر روبرو خواهید شد، از کمان خود استفاده و به سمت زامبی‌ها شلیک کنید و آن‌ها را به دیوار بچسبانید.

اگر تیرهای کمان شما به اتمام رسیده یا تعداد آن‌ها کافی نیست، به سمت دیگر اتاق رفته و صبر کنید که دریچه‌ای باز شود و سپس از درون سلولی که در پایین قرار دارد، مهمات مورد نیاز خود را بردارید.

پس از استفاده از تیرهای پیدا شده بر ضد سه زامبی، به سرعت به سمت جعبه‌ای حرکت کنید که روی آن سنگ بنفش رنگی را مشاهده خواهید کرد، انگشتری که در این جعبه قرار دارد را بردارید.

پس از برداشتن انگشتر، دروازه‌ای که در اتاق جلادان قرار دارد را باز کنید.

در پشت این دروازه، میله‌ای را پیدا خواهید کرد که باید از زیپ‌لاین برای رسیدن به آن استفاده کنید و سپس از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و خود را به سطح زمین برسانید.

پس از خروج از مقبره، مجدداً از زیپ‌لاین استفاده کنید تا به مقبره‌ی دیگری برسید. در همینجا سومین قسمت از فصل دوم خاتمه می‌یابد.

فصل دوم: «آخرین قطعه از کلید» (Last Fragment of The Key)

پس از ورود به مقبره‌ی جدید، جمجمه‌ی عجیبی را مشاهده خواهید کرد که کریستال صورتی رنگی درون یکی از چشم‌هایش قرار دارد؛ به این جمجمه نزدیک شده و با فشردن کلید A به بررسی آن بپردازید؛ از طریق این جمجمه قابلیت باز کردن دری که در سمت چپ آن قرار دارد را خواهید داشت اما برای این کار، ابتدا باید تزئینات این جمجمه را کامل کنید که شامل یک چشم صورتی رنگ دیگر و یک مجموعه دندان طلایی می‌شوند که در اختیار دو زامبی شنل پوش قرار دارند که پس از بررسی جمجمه، با آن‌ها روبرو خواهید شد. پس از مواجه شدن با دو زامبی گفته شده، شاهد فرار آن‌ها خواهید بود، در این زمان باید به تعقیب آن‌ها پرداخته و پس از نابود کردنشان، دو آیتم مورد نیاز را از کنار اجسادشان بردارید. ابتدا به تعقیب زامبی‌ که در سمت راست قرار دارد (این زامبی مجموعه دندان‌های طلایی رنگ را در اختیار دارد.) بپردازید.

پس از رسیدن به انتهای راهرو، توسط گروهی از زامبی‌ها مورد حمله قرار خواهید گرفت.

تمام زامبی‌ها را نابود کنید تا دری که امکان ادامه‌ی مسیر را برایتان فراهم می‌کند باز شود؛ با عبور از این در، وارد اتاق دیگری خواهید شد، تمام دشمنان موجود در این اتاق را نیز نابود کنید. بهترین راه برای خلاصی سریع از دست این زامبی‌ها، رفتن به سمت تونل جهت فریب دادن آن‌ها است و پس از آنکه شاهد جمع شدن زامبی‌ها در کنار یکدیگر بودید، یک نارنجک به سمتشان پرتاب کنید.

در راهروی بعدی، نبرد دیگری در انتظار شما است، تمام دشمنان موجود در آنجا را نیز کشته و در نهایت از شر اولین زامبی شنل پوش خلاص شوید.

پس از نابود کردن زامبی شنل پوش، دندان طلایی رنگ او را برداشته و پس از نزدیک شدن به جمجمه‌ای که در ابتدای این مرحله با آن روبرو شدید، دندان طلایی را در جای خود قرار دهید؛ برای رسیدن به جمجمه‌ی مورد نظر، می‌توانید از تونل باریکی عبور کنید که در انتهای پلکان قرار دارد.

زمانی که دندان را در جای خود قرار دادید، در کنار نردبان خراب شده‌ای که در آنجا مشاهده می‌کنید ایستاده و کلید A را بفشارید تا ایدا مجدداً از زیپ‌لاین استفاده کرده و خود را به طبقه‌ی بالا برساند.

پس از برداشتن چند قدم، به درون تونلی سقوط خواهید کرد که در آن تیغه‌های دایره شکلی قرار دارند؛ باید به سرعت از این تونل فرار کنید، برای این کار، کلید A را مرتباً فشار دهید.

در مسیر حرکتتان با سه زامبی روبرو خواهید شد، به سرعت آن‌ها را کشته و پیش از آنکه تیغه‌ها ایدا را بکشند، خود را به اتاقی که در آنجا قرار دارد برسانید.

در داخل اتاق گفته شده، زامبی شنل پوش دوم را پیدا خواهید کرد که چشم صورتی رنگ را در اختیار دارد؛ پس از کشتن این زامبی، چشم را از کنار جسد او برداشته و سپس به سمت جلو حرکت کنید تا به جمجه‌ای که در ابتدای این مرحله با آن مواجه شدید برسید.

پس از رسیدن به جمجمه‌ی مورد نظر، در مقابل او ایستاده و چشم بدست آمده را در جای خود قرار دهید، با این کار، راهی به سمت جعبه‌ای باز خواهد شد که درون آن، آخرین قطعه‌ی کلید را پیدا خواهید کرد.

پس از برداشتن آخرین قطعه‌ی کلید، از زیپ‌لاین استفاده کنید و به طبقه‌ی بالا بروید، سپس از نردبانی که در آنجا قرار دارد بالا رفته و خود را به موقعیت مشخص شده برسانید. در اینجا چهارمین قسمت از فصل دوم تمام می‌شود.

فصل دوم: «مبارزه با دبورا» (Fighting Deborah)

پس از آغاز این مرحله، باید از دروازه‌ی بزرگی که بر سر راهتان قرار دارد عبور کنید؛ در پشت این دروازه، نبرد شما با دبورا آغاز خواهد شد. برای شکست او به غده‌های زرد رنگ روی بدنش شلیک کنید، در واقع باید همان کارهایی که در کمپین لیون بر ضد دبورا صورت دادید را اینجا هم انجام دهید.

زمانی که دبورا فرار کرد، به سمت پایین حرکت کرده و در طول مسیر از کمک‌های لیون و هلنا نیز استفاده کنید.

کمی بعد، دومین مرحله از نبردتان آغاز خواهد شد.

پس از فرار مجدد دبورا، روی سکویی که در آن نزدیکی قرار دارد پریده و به سمت پایین حرکت کنید، در طول مسیر به لیون در کشتن زامبی‌ها کمک کنید.

پس از رسیدن به مقصد مورد نظر، به همراه لیون و هلنا سوار ارابه شوید و در زمان حرکت آن، مراقب دستوراتی باشید که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند و به آن‌ها عمل کنید؛ در زمان مناسب، دو کلید X و A را همزمان فشرده و سپس به دبورا که مجدداً به شما حمله‌ور شده تیراندازی کنید؛ برای شکست دادن دبورا، همچون قبل به غده‌های روی بدنش شلیک کنید، همچنین مراقب بشکه‌های دینامیتی باشید که در مسیر حرکت ارابه قرار دارند و در زمان مناسب آن‌ها را منفجر کنید، چراکه برخورد ارابه با این بشکه‌ها، منجر به انفجار آن‌ها و منحرف شدن ارابه از مسیر حرکت خود خواهد شد.

پس از پایان ارابه رانی، به آخرین غده‌ی موجود روی بدن دبورا شلیک کرده و جان هلنا را نجات دهید تا پنجمین قسمت از فصل دوم نیز خاتمه یابد.

فصل دوم: «آزمایشگاه مخفی» (The Secret Laboratory)

پس از کشته شدن موجود جهش یافته، از آسانسوری که در مقابلتان قرار دارد استفاده کنید و بوسیله‌ی آن، به پایین و آزمایشگاه مخفی بروید.

زمانی که در زندان قرار گرفتید، باید کلیدی که در یکی از سلول‌ها قرار دارد را بدست آورید تا امکان ادامه‌ی مسیر برایتان فراهم شود؛ در زمان حرکت به سمت کلید مورد نظر، مراقب حملات زامبی چاق نیز بوده و از آن‌ها جاخالی دهید، زیرا اصابت ضربات او، منجر به کاهش قابل توجه سلامت ایدا خواهد شد.

زمانی که به کلید مورد نظر دست یافتید، دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کرده و از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی فوقانی استفاده کنید.

در انتهای راهرویی که در آن قرار می‌گیرید، دری را مشاهده خواهید کرد که در پشت آن یک موجود جهش یافته‌ی قدرتمند حضور دارد؛ در زمان حملات این موجود، درست در لحظه‌ی آخر و پیش از برخورد ضرباتش به ایدا، کلید RT را بفشارید تا از مسیر ضربات او کنار بروید؛ توجه داشته باشید که اگر زودتر از مسیر حرکت و ضربات این موجود کنار بروید، او به سرعت تغییر مسیر داده و به سمت موقعیت جدید شما خواهد آمد؛ همچنین در صورت نیاز، امکان مخفی شدن روی پلتفرمی که در سمت راست قرار دارد را نیز خواهید داشت.

پس از شکست دادن موجود جهش یافته، به ادامه‌ی مسیر خود بپردازید؛ در مسیر حرکتتان به موجود دیگری خواهید رسید، او را نادیده گرفته و راهتان را ادامه دهید.

کمی جلوتر، به اتاقی خواهید رسید که باید تمام موجودات جهش یافته‌ی حاضر در آن را نابود کنید؛ این موجودات را یکی پس از دیگری کشته و در صورت نیاز به مهمات، از جعبه‌هایی که در آنجا قرار دارند کمک بگیرید. برای پرهیز از حملات این موجودات، به سمت راهروهای مجاور حرکت کنید.

پس از نابودی آخرین موجود، به سمت اتاق مشخص شده بروید که پس از ورود به آن، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. در همینجا فصل دوم از کمپین ایدا پایان می‌یابد.

فصل سوم: «خیابان‌های شهر» (City Streets)

پس از آغاز این مرحله، به سمت جلو حرکت کنید تا آنکه به دروازه‌ی بزرگ قرمز رنگی برسید، برای پرش از روی این دروازه، روی جعبه‌ای که در آن نزدیکی است ایستاده (در کنار جعبه بایستید و کلید A را بفشارید.) و سپس از زیپ‌لاین استفاده کنید.

در سمت دیگر دروازه با دو زامبی روبرو خواهید شد، پس از حمله‌ی آن‌ها، زامبی‌ها را کشته و سپس به سمت جلو حرکت نموده و تمام دشمنان موجود بر سر راهتان را نابود کنید.

در ادامه‌ی مسیر به در کوچک و قدیمی‌ خواهید رسید، از در عبور کرده و تمام دشمنانی که در داخل ساختمان قرار دارند را نابود کنید.

یکی از دشمنانی که در داخل ساختمان قرار دارد، پس از یک جهش به موجود مارمولک شکلی تبدیل می‌شود، مراقب او باشید.

برای مبارزه و نابودی موجود مارمولک شکل، بهتر است که از کاور (سنگر) استفاده کنید تا آسیبی به ایدا وارد نکند؛ در اینجا در پشت جعبه‌ای مخفی شده و به سمت این موجود تیراندازی کنید.

پس از کشته شدن موجود جهش یافته، به راه خود ادامه داده تا به تعداد زیادی از ماشین‌ها برسید که امکان ادامه‌ی راه را غیر ممکن کرده‌اند، در نتیجه از زیپ‌لاین استفاده و از این سد عبور کنید. در همینجا اولین قسمت از فصل سوم پایان می‌یابد.

فصل سوم: «موجود جهش یافته‌ی اره به دست» (Chainsaw Mutant)

پس از رسیدن به سمت دیگر موانع، با موجود جهش یافته‌ی اره به دستی روبرو خواهید شد.

در ابتدای نبردتان با این موجود، باید از دست او فرار کنید، برای این کار روی داربست‌های «بامبو» (Bamboo) بپرید تا از طریق آن، خود را به کوچه‌ی باریکی برسانید و سپس از زیپ‌لاین استفاده کنید.

به محض رسیدن به مقصد مورد نظر، روی داربست دیگری که در آنجا قرار دارد پریده و از نردبان بالا بروید.

پس از بالا رفتن از نردبان در راهرویی قرار خواهید گرفت که شما را به سمت کلیدی هدایت خواهد کرد، از این کلید برای باز کردن دری که در آن نزدیکی قرار دارد استفاده کنید، اما پیش از آنکه بتوانید در مورد نظر را باز کنید، مجدداً توسط موجود اره به دست مورد حمله قرار خواهید گرفت و در نتیجه، او کلید را از ایدا می‌گیرد.

برای پس گرفتن کلید و ادامه‌ی مسیر، باید با موجود اره به دست مبارزه کنید؛ در هنگام مبارزه با این موجود، به یاد داشته باشید که همواره فاصله‌تان را از او حفظ کرده و همچنین مراقب زامبی‌هایی باشید که بعضی اوقات به شما حمله می‌کنند. زمانی که در نهایت این موجود روی زانوهای خود افتاد، به سرعت به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید، این کار را دو بار دیگر نیز انجام دهید تا در نهایت به کلیدهای مورد نظر دستیابید.

پس از پایان نبرد، در مورد نظر را باز کرده و از زیپ‌لاین جهت رسیدن به طبقه‌ی بالایی استفاده کنید؛ کمی جلوتر، روی سقف اتوبوسی فرود خواهید آمد و توسط موجود جهش یافته‌ی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت.

برای پرهیز از اصابت ضربات این موجود، کلید A را فشرده و از زیپ‌لاین استفاده کنید، این کار را چندین بار تکرار کنید تا به ریل‌های قطار برسید.

همچون مرحله‌ی قبل، در برابر حملات این موجود از خود دفاع کنید تا آنکه او روی زانوهایش بیفتد، در همین لحظه به سرعت به او نزدیک شده و کلید RT را بفشارید.

پس از مدتی، شاهد قطاری خواهید بود که به سمتتان حرکت می‌کند، خود را آماده کرده و در زمان مناسب کلیدهای X ،A و RT را بفشارید، بنابراین مراقب دستوراتی باشید که روی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند؛ پس از مدتی، دومین مرحله از نبردتان آغاز خواهد شد.

وظیفه‌ی شما در مرحله‌ی دوم مبارزه، زنده ماندن است! پس از مدتی، بازی از شما می‌خواهد که کلید آنالوگ دسته را به سرعت بچرخانید، این کار را سریعاً انجام دهید چراکه در غیر اینصورت، شاهد مرگ ایدا خواهید بود. کمی بعد، ایدا وارد واگن قطار شده و دومین قسمت از فصل سوم پایان می‌یابد.

فصل سوم: «اسکله» (The Pier)

واگن قطار را از طریق حفره‌ای که روی سقف آن قرار دارد ترک کنید و پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، خود را درون کوچه‌ی متروکی مشاهده خواهید کرد.

در انتهای این کوچه به پلکانی خواهید رسید که شما را به سمت سکویی هدایت می‌کند؛ از اتاق‌هایی که در پیش رویتان قرار دارند عبور کنید تا به داربستی برسید که از روی آن قابلیت مشاهده‌ی جیک و شری را خواهید داشت که بوسیله‌ی قایق در حال ادامه‌ی ماموریتشان هستند.

وظیفه‌ی شما این است که بوسیله‌ی سلاح تک تیراندازتان، از جیک و شری در برابر موجودات جهش یافته محافظت کنید.

حال باید به تعقیب آن دو بپردازید و از آن‌ها در مقابل تهدیدات پیش رویشان محافظت کنید؛ برای این کار، از ساختمان‌های متعددی که در مقابلتان قرار دارند استفاده و از آن‌ها عبور کنید تا به جرثقیل بلندی برسید، سپس مطابق دستورالعمل بازی، کلید A را بفشارید.

زمانی که شری به تنهایی روی قایق قرار گرفت، باید به او در برابر موجودات جهش یافت کمک کنید، برای این کار، با استفاده از زیپ‌لاین پرشی را صورت داده و خود را به «اسکوتری» (Scooter) که در کنار اسکله قرار دارد برسانید و در نهایت شاهد پایان فصل سوم خواهید بود.

فصل چهارم: «قفل سه گانه» (Triple Lock)

پس از آغاز این مرحله، به آرامی دشمنی که در سمت راست قرار دارد را بکشید.

دشمن دیگری را در انتهای راهرو و در پشت دریچه‌ای مشاهده خواهید کرد، او را نیز کشته و سپس به سراغ فرد دیگری که در راهرو قرار دارد بروید.

در نهایت به دری با سه قفل خواهید رسید. همینجا اولین قسمت از فصل چهارم پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «سه قطعه‌ی کد» (Three Fragments of Code)

جهت بدست آوردن اولین کد، برگشته و وارد اتاقی شوید که در سمت راست قرار گرفته است؛ در این اتاق با یکی از دشمنان روبرو خواهید شد که کارت الکترونیکی‌ را در اختیار دارد.

پس از کشتن سرباز گفته شده و برداشتن کارت الکترونیکی مورد نظر، از دربی که در آنجا قرار دارد عبور کرده و به سمت جلو حرکت کنید. در انتهای راهرویی که در آن قرار دارید، به سمت راست بروید.

با ادامه‌ی مسیر، با شعله‌های آتش و دو موجود جهش یافته روبرو خواهید شد.

اولین موجود را با فشردن کلید A کشته و سپس از کمان خود برای نابودی دومین موجود استفاده کنید؛ زمانی که آب منجر به خاموشی آتش شد، به سمت جلو حرکت کنید تا به راهروی طولانی‌ای برسید که در آن، توسط گروه بزرگی از دشمنان مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ پس از کشتن تمام مهاجمین، وارد اولین اتاق شده و به جستجوی آن بپردازید تا آیتم‌های ارزشمندی را پیدا کنید.

پس از برداشتن تمام آیتم‌های موجود در اتاق، از دری که روی آن اهرم زرد رنگی قرار دارد عبور کنید و سپس وارد سالن غذا خوری شوید که در سمت راست قرار دارد.

در سمت دیگر این سالن، راهرویی را خواهید دید، وارد آن شده و به سمت جلو حرکت کنید تا به درب اتاقی در سمت راست برسید.

به سرعت وارد اتاق شده و تمام دشمنان را از بین ببرید، سپس به سمت جسد یکی از دشمنان (که چشمان زرد رنگی دارد.) بروید و کارت الکترونیکی‌ای که در کنار او افتاده است را بردارید اما درست در همین زمان، یکی از موجودات جهش یافته از کانال تهویه هوا بیرون آمده و کارت مورد نظر را می‌دزدد؛ زمانی که با این صحنه روبرو شدید، تلاشی برای تعقیب این موجود نکرده و تنها آنجایی که هستید منتظر بمانید تا این موجود برگشته و مجدداً به کارت دسترسی پیدا کنید.

پس از بدست آوردن دومین کارت، به راهرو بازگشته و مسیر را ادامه دهید و در طول آن، باید دو بار به سمت راست بروید. در نهایت به در چوبی‌ خواهید رسید که در پشت آن با اتاق لوکسی روبرو خواهید شد.

دشمنان موجود در این اتاق را کشته و مسلسلی که روی میز قرار دارد را بردارید؛ این مسلسل در ادامه‌ی بازی کمک زیادی به شما خواهد کرد.

حال به راهرویی بازگردید که در آن شاهد اتاق‌های زیادی بودید، سپس خود را به محلی برسانید که روی دیوار سمت چپ آن یک چراغ قرمز رنگ وجود دارد؛ در اینجا اتاقی را مشاهده خواهید کرد، وارد آن شوید.

درون اتاق گفته شده، دشمنی را خواهید دید که سومین و آخرین کارت را در اختیار دارد، او را کشته و کارت را بردارید.

پس از دستیابی به هر سه کارت مورد نظر، به سمت قفل سه گانه برگشته و آن را باز کنید تا دومین قسمت از فصل چهارم نیز خاتمه یابد.

فصل چهارم: «نورافکن» (Searchlights)

پس از عبور از قفل سه گانه، توسط دو موجود جهش یافته مورد حمله قرار خواهید گرفت، بنابراین خود را برای مبارزه با آن‌ها آماده کنید.

پس از نابودی موجودات گفته شده، به سمت جلو حرکت کرده و از زیپ‌لاین استفاده کنید تا به درب دیگری برسید که در طبقه‌ی بالا قرار دارد، این در را باز کرده و از آن عبور کنید تا به سکویی برسید.

در موقعیت جدیدتان، ابتدا روی طبقه‌ی بالا پریده و دری که در سمت چپ قرار دارد را باز کنید؛ پس از عبور از در گفته شده، به سرعت از زیر دریچه‌ای که در سمت دیگر واقع شده و در حال بسته شدن است عبور کنید.

مسیر خود را به سمت جلو ادامه داده تا به مکانی برسید که در آن یک نورافکن وجود دارد، در اینجا شاهد میان پرده‌ای خواهید بود؛ پس از پایان میان پرده، به سرعت به سمت جلو حرکت کرده و خود را به طبقه‌ی فوقانی کشتی برسانید.

در انتهای راهرو به تونل کوچکی خواهید رسید، وارد آن شده و پس از رسیدن به انتهای تونل، به پایین بپرید.

همچنان به سمت جلو حرکت کنید تا به عرشه‌ی کاپیتان کشتی برسید؛ در اینجا تلاش کنید تا بدون مبارزه، از موجودی که از تجمع حشرات تشکیل شده عبور کرده و کلیدی که روی دیوار قرار دارد را بفشارید.

در پشت دری که در آنجا قرار دارد، در دیگری را خواهید یافت که شما را به سمت عرشه هدایت می‌کند، در آنجا مجدداً با نورافکن دیگری روبر خواهید شد.

در موقعیت جدیدی که در آن قرار می‌گیرید، به سرعت به سمت چپ رفته و از روی موانع عبور کنید و در زیر مانعی که در آنجا قرار دارد مخفی شوید تا ایدا در نور نورافکن قرار نگیرد.

پیش از برگشتن نور نوافکن به مکانی که در آن قرار دارید، به سمت جلو حرکت کرده و در زیر موانع دیگری که در آنجا قرار دارند پناه بگیرید؛ پس از عبور مجدد نور، به سرعت از زیر موانع خارج شده و به سمت جلو حرکت کنید، در ادامه‌ی مسیر به سمت چپ رفته و از روی نرده بپرید؛ پس از رسیدن به انتهای مسیر، از زیپ‌لاین استفاده کنید.

زمانی که به موقعیت امنی رسیدید، کمی به سمت جلو حرکت کنید تا دشمنی را ببینید که در حال نگهبانی از نردبانی است، او را بوسیله‌ی کمان ایدا به آرامی کشته و سپس از نردبان بالا بروید.

در بالای نردبان به تونل کوچکی خواهید رسید، به درون آن رفته و سپس به سمت راست بروید و پس از کشتن دشمنانی که در آنجا قرار دارند، به سمت جلو حرکت کنید.

در نهایت به اتاقی خواهید رسید که درون آن فرش قرمز رنگی وجود دارد، در آنجا شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود. سومین قسمت از فصل چهارم در همینجا پایان می‌یابد.

فصل چهارم: «فرار از دست موجود جهش یافته» (Escaping The Mutant)

پس از اتمام میان پرده، برگشته و از پلکان پایین بروید و دشمنانی که در انتهای راهرو قرار دارند را بکشید.

در ادامه به آسانسوری خواهید رسید، از آن برای پایین رفتن استفاده کرده و سپس به بررسی بدن همزاد ایدا بپردازید.

در اینجا شاهد میان پرده‌ی دیگری خواهید بود؛ پس از پایان میان پرده، به سرعت از دریچه‌ای که در نزدیکی شما قرار دارد عبور کرده و سپس به سمت جلو حرکت کنید؛ در اینجا باید از دست موجودی که در تعقیب شما است فرار کنید.

در پشت اولین دربی که به آن می‌رسید، غده‌های قرمز رنگی را مشاهده خواهید کرد، به آن‌ها شلیک کرده و پس از نابودیشان، از در عبور کنید.

اگر در زمان فرار، توسط موجود گرفتار شدید، به سرعت کلید آنالوگ دسته را بچرخانید تا از دست او خلاص شوید.

به سمت جلو حرکت کنید تا به دری برسید که روی آن چرخ دستی قرمز رنگی وجود دارد.

در پشت این در با صورت بزرگ موجود جهش یافته روبرو خواهید شد؛ برای اجتناب از اصابت حملات این موجود به ایدا، به آرامی به سمت او حرکت کرده و سپس به سرعت فرار کنید؛ زمانی که این موجود به سمت ایدا بازگشت، به سمت دیگر اتاق فرار کرده و مجدداً کار گفته شده را تکرار کنید.

زمانی که به راهرو رسیدید و این موجود نیز در حال نزدیک شدن به شما بود، به مخزن آبی رنگی که روی زمین قرار دارد شلیک کنید تا مواد موجود در این مخزن منجر به خشک شدن مقطعی این موجود جهش یافته شده و مانع از پیش‌روی او به سمت ایدا شوند، از همین زمان جهت باز کردن دری که در سمت راست قرار دارد استفاده کنید.

پس از باز کردن در و عبور از آن، به سمت جلو حرکت کنید تا آن که مجدداً با موجود جهش یافته روبرو شوید؛ کاری به او نداشته و به سرعت به سمت جلو حرکت کنید. اگر در طول مسیر توسط این موجود گرفتار شدید، کلید آنالوگ را به سرعت بچرخانید و پس از آزاد شدن، به راه خود ادامه دهید؛ پیشنهاد می‌کنیم که در زمان عبور از تونل، از سمت راست آن حرکت کنید.

پس از رسیدن به انتهای تونل، به مخزن آبی رنگی که در آنجا قرار دارد شلیک کنید تا منجر به ترس موجود شده و در نتیجه شاهد عقب نشینی او باشید. در اینجا چهارمین قسمت از فصل چهارم به پایان می‌رسد.

فصل چهارم: «مبارزه با کارلا» (Fighting Carla)

با ادامه‌ی مسیر به دری خواهید رسید که روی آن چرخ دستی قرمز رنگی قرار دارد، از این در عبور کرده تا نبردتان با کارلا شروع شود.

برای نابودی کارلا، در ابتدا باید به چشم‌هایش شلیک کنید، چراکه او از طریق آن‌ها، اسیدهایی را به سمت ایدا پرتاب می‌کند که تاثیر قابل توجهی روی کاهش سلامت او دارند؛ در چنین لحظاتی، بلافاصله در پشت ستون‌ها مخفی شوید تا از این اسیدها در امان بمانید. پس از نابود کردن چشم‌های کارلا، از شر این اسیدها نیز خلاص خواهید شد.

پس از نابودی چشم‌های این موجود، مسلسل را انتخاب کرده و بصورت متمرکز به سمت یکی از نقاط نزدیک به دهان کارلا شلیک کنید، بدین شکل قادر خواهید بود که یک حفره روی صورت او ایجاد کرده و از طریق آن، به مخازن آبی رنگی دسترسی پیدا کنید؛ با شلیک کردن به یکی از مخازن آبی، نبرد پایان خواهد یافت. مراقب باشید که چشم‌ها و سایر نقاط صورت کارلا پس از مدتی بازسازی شده و به شکل اول خود باز می‌گردند، بنابراین کارهای خود را به سرعت انجام داده و همچنین از پر بودن سلاح و در اختیار داشتن مهمات کافی، اطمینان حاصل کنید تا در زمان حساس، با کمبود مهمات روبرو نشوید؛ اگر با کمبود مهمات روبرو شدید، به غده‌های قرمز رنگی که در آنجا قرار دارند شلیک کنید تا مقداری مهمات بدست آورید.

پس از نابودی کارلا، وارد آسانسور شوید تا این مرحله و همچنین فصل چهارم بازی به پایان برسد.

فصل پنجم: «پرواز با هلیکوپتر» (The Helicopter Flight)

این مرحله از بازی را در حالی شروع می‌کنید که ایدا هدایت هلیکوپتری را در اختیار دارد؛ وظیفه‌ی شما این است که از لیون و هلنا در برابر دشمنان محافظت کنید. در حال حاضر از راکت‌های هلیکوپتر استفاده نکنید چراکه آن‌ها بعداً بدردتان خواهند خورد.

زمانی که لیون و هلنا در امنیت قرار گرفتند، به سمت مقابل پرواز کرده و به محض مشاهده‌ی هلیکوپترهای دشمن، آن‌ها را نابود کنید، برای این کار از مسلسل هلیکوپتر استفاده کنید و تا حد امکان از بکار بردن راکت‌ها بپرهیزید، اگر هم مجبور به استفاده از آن‌ها شدید، حداقل سه راکت را برای استفاده در مرحله‌ای دیگر باقی بگذارید.

از راکت‌های خود بر ضد هلیکوپتر بزرگی استفاده کنید که امکان ادامه‌ی مسیر را از شما می‌گیرید؛ برای نابودی این هلیکوپتر، همزمان با تیرانداز به سمت او، به آرامی به سمت راست حرکت کنید تا از برخورد موشک‌های آن به هلیکوپتر خود بپرهیزید، زیرا در صورت اصابت این موشک‌ها، میزان سلامتتان به شکل قابل توجهی کاهش خواهد یافت. در نهایت با شلیک چند راکت به سمت این هلیکوپتر مزاحم، به این نبرد پایان دهید.

کمی بعد، نبرد دیگری آغاز خواهد شد اما این بار حریف شما سیمونز است که با تزریق دوز بالایی از ویروس سی، به موجود غول پیکری تبدیل شده است؛ برای نابودی او، به زره پوشی که در پشت سر سیمونز قرار دارد شلیک کرده و پس از نابودی آن، به سمت غده‌های روی بدن او تیرندازی کنید (در اینجا قادرید که از یک راکت نیز استفاده کنید.) تا او مجدداً به شکل انسانی خود بازگردد.

پس از بازگشت سیمونز به شکل انسانی خود، چند موشک دیگر به سمت او شلیک کرده و غده‌های موجود روی کمرش را نابود کنید؛ همچنین می‌توانید از بشکه‌های مواد منفجره‌ای که در آنجا قرار دارند نیز استفاده کنید و با منفجر کردن آن‌ها، منجر به تضعیف سیمونز شوید. اگر هدف گیری خوبی در این قسمت از بازی داشته باشید و به محض بازگشت سیمونز به شکل انسانی‌اش، راکتی را به سمت او شلیک کنید، به سرعت موفق به پایان این مبارزه خواهید شد.

جهت پرهیز از حملات سیمونز، تلاش کنید که در پشت ستون بزرگی که در وسط این موقعیت قرار دارد مخفی شوید.

پس از پایان نبرد، ایدا به سمت پشت بام سه ساختمان پرواز خواهد کرد؛ در بالای پشت بام اولین ساختمان، باید از شهروندان بی دفاع در برابر زامبی‌ها محافظت کنید.

روی پشت بام دیگر، مجدداً باید از شهروندان محافظت کنید اما همزمان باید به نابودی دشمنانی که در کنار آنتن ایستاده‌اند و به همراه خود مواد منفجره حمل می‌کنند نیز بپردازید.

زمانی که به سومین پشت بام رسیدید، تنها باید به نابودی دشمنان پرداخته و منتظر بمانید که ایدا از هلیکوپتر خارج شود. در اینجا اولین قسمت از فصل پنجم خاتمه خواهد یافت.

فصل پنجم: «آخرین نبرد» (The Final Fight)

زمانی که ایدا از هلیکوپتر خارج شد، از زیپ‌لاین استفاده کنید تا خود را به ساختمان مجاور برسانید.

وقتی که به ساختمان مورد نظر رسیدید، دری را مشاهده خواهید کرد که شما را به داخل ساختمان هدایت می‌کند.

پس از کمی پیشروی، روی آسانسوری فرود خواهید آمد، از همانجا به سیمونز شلیک کرده و به محافظت از لیون و هلنا بپردازید.

زمانی که اولین مرحله از نبرد شما با سیمونز پایان یافت، خود را به راهرویی برسانید که میان دو برج قرار دارد (آن‌ها را به هم وصل کرده است.) و مراقب حملات سیمونز باشید؛ برای در امان ماندن از حملات سیمونز، تا حد امکان از او دور شده و بر لبه‌ی سقف راهرو بایستید؛ زمانی که سیمونز به شما نزدیک شد، به سمت لبه‌ی دیگر سقف حرکت کنید.

پس از جلوگیری از اصابت حملات سیمونز به ایدا، بازی از شما می‌خواهد تا او را نابود کنید؛ در حالیکه همچنان مراقب حملات سیمونز هستید، به سمت او تیزاندازی کرده و زمانی که به شکل انسانی خود برگشت، به سرعت به سمتش دویده و کلید RT را فشرده و نگهداشته و کلید A را مرتباً و به سرعت بفشارید، این کار را چند بار تکرار کنید تا در نهایت سیمونز فرار کند.

در فاز بعدی نبردتان، باید به سمت سیمونز که اکنون در حال بالا رفتن از ساختمان است شلیک کنید تا لیون بتواند از دست او فرار کند. در صورت تمام شدن مهماتتان، زامبی‌هایی که در اطرافتان قرار دارند را کشته و مهمات باقی مانده در کنار جسد آن‌ها را بردارید و بر ضد سیمونز مورد استفاده قرار دهید.

کمی بعد شاهد آغاز آخرین مرحله از نبرد با سیمونز خواهید بود؛ در حالی که فاصله‌ی خود را از او حفظ کرده‌اید، از حملاتش جاخالی داده و بسوی او تیراندازی کنید.

از فاصله‌ی زیاد، بصورت مستمر به سیمونز شلیک کرده و همزمان به سمت نقطه‌ای که توسط بازی مشخص شده حرکت کنید؛ زمانی که سیمونز، لیون را به لبه‌ی پشت بام پرت کرد، به سمت سیمونز دویده و از فاصله‌ی نزدیک اقدام به کشتن او نمایید.

در نهایت شاهد میان پرده‌ای خواهید بود و پس از اتمام آن، به سمت جلو حرکت کنید تا شاهد پایان این فصل از بازی باشید.

تبریک می‌گوییم در همینجا کمپین مربوط به شخصیت ایدا در بازی Resident Evil 6 را به پایان رساندید؛ جهت مشاهده‌ی راهنمای قدم به قدم سایر کمپین‌ها و شخصیت‌های این بازی، از لینک‌های زیر استفاده کنید:

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت اول)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل لیون (قسمت دوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت سوم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل کریس (قسمت چهارم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل جیک (قسمت پنجم)
خواندن
راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن
عضویت
اطلاع از
guest
2 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن