راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Rage 2 – نکاتی که پیش از شروع بهتر است بدانید

به برهوت خوش‌ آمدید...

Rage 2 بازی ساده‌ای است – به جهش یافته‌ها شلیک کنید و جهان را نجات دهید. اما در کنار این سادگی مکانیزم‌های بازی بسیار پیچیده هستند. اغلب اوقات تصمیم‌گیری برای انجام ماموریت‌ها، ارتقای تجهیزات و نحوه انجام آن‌ها کار سختی است.

در راهنمای Rage 2 ما به شما در پیمایش منوهای پر پیچ و خم بازی و رمزگشایی واحدهای پولی متنوع کمک خواهیم کرد، همچنین پیشنهاداتی ارائه می‌کنیم تا در زمان کاوش دنیای بازی استرس و دلهره کمتری را تجربه نمائید.

 

به تمامی جعبه‌ها شلیک کنید

Rage 2
شلیک به جعبه‌ها فراموش نشود!

سخت‌ترین مورد پس از شروع بازی، عجیب‌ترین آن‌ها نیز هست. ساده‌ترین نصیحت ما این است که به هر جعبه‌ای که در  مسیر خود مشاهده می‌کنید شلیک کنید – بخصوص آن‌هایی که برروی زمین قرار دارند. جعبه‌ها را تخریب کنید، محتویات آن‌ها را بردارید و به راحتان ادامه دهید.

 

از همان ابتدای کار خود را در محیط وسیع بازی غرق کنید

پس از اتمام مقدمه بازی، کلید اتومبیلی واقع در جاده اصلی را دریافت می‌کنید. در ابتدا سه نقطه برروی نقشه مشخص است و به شما گفته می‌شود که به نزدیک‌ترین آن‌ها مراجعه کنید. شاید برایتان وسوسه برانگیز باشد که فعلا به سراغ نزدیک‌ترین محل‌ها برویم، اما اینکار درست نیست!

Rage 2 2
اگرچه تکراری شدن ماموریت‌ها و مراحل فرعی از مشکلات بازی Rage 2 است

تمام نقشه Rage 2 برایتان باز است. هیچگاه به سطح کاراکترتان محدود نخواهید شد. نقشه شما اطلاعات مختصر و مفیدی در رابطه با هر منطقه ارائه می‌کند – بعنوان مثال زیر اسم هر نقطه درجه سختی دشمنان (Enemy Difficulty) آن‌ها نیز برایتان به نمایش درخواهد آمد. نگران اعدادی که با آن‌ها مواجه می‌شوید، نباشید – ۲ یعنی آسان و ۹ یعنی سخت.

راهنمای قدم به قدم بازی Elden Ring (قسمت دوم)
خواندن

دنیای بازی به طرز عجیبی شلوغ است (ترافیک در آخرالزمان بیشتر از آنچه که انتظار داشته‌ایم است). به هر منطقه‌ای که سر می‌زنید لیستی از آیتم‌هایی که در آن می‌توان یافت برایتان نمایش داده می‌شود، چیزهایی مثل Ark Chests و Storage Containers که شامل موارد ارزشمندی هستند.

بنابراین هر منطقه‌ای که بر سر راهتان می‌بینید، وارسی کنید. اگر خود را درون مخمصه دیدید فرار کنید، اما همیشه بدنبال جستجو باشید. تقریبا هرکاری که در بازی انجام می‌دهید مهمات، مصالح ساخت و ساز، قطعات برای ارتقا و یا تجربه برای NPCها (شخصیت‌های غیرقابل بازی) را بهمراه خواهد داشت.

 

ارتقاها در زیرمنوی منوها مخفی شده‌اند

منوی بازی شامل هفت زبانه است. کاربرد Log ،Map و Inventory مشخص است. چهار زبانه دیگر شامل لیست‌ها و ارتقاهای گیج کننده است، اما همه آن‌ها از یک قاعده پیروی می‌کنند: برای باز کردن سطوح جدید ارتقا Feltrite خرج کنید، سپس برای ارتقا از واحد پولی اختصاصی استفاده نمائید.

Rage 2 3

بعنوان مثال برای ارتقای سلاح‌ها:

  1. اولین سطح (tier) را پس از پیدا کردن صندوقچه حاوی اسلحه باز خواهید کرد (هنگامی که سلاحی را بدست می‌گیرید).
  2. با خرج کردن Feltrite سطح بعدی را می‌توانید باز کنید.
  3. سپس برای استفاده از یک ارتقا باید Weapon Core Mod خرج کنید (برای اسلحه، ارتقا، Mod نامیده می‌شود).

Projects کمی تقاوت دارد (اما نه زیاد):

  1. اولین سطح از Projects زمانی باز می‌شود که NPCای را ملاقات کنید. نیازی نیست برای باز کردن سطوح بیشتر Feltrite خرج کنید. در عوض با خرید دو Projects در سطح فعلی می‌توان سطح بعدی را باز کرد.
  2. برای باز کردن Projects مشخصی در سطوح مختلف، نیاز به خرج کردن Project Points دارید.
راهنمای بازی Grim Soul: Dark Fantasy Adventure
خواندن

Rage 2 4

با ارتقای هر یک از NPCها و کامل کردن وظایفی که آن‌ها به شما محول می‌کنند Project Points دریافت خواهید نمود. لازم بذکر است که Project Pointها عمومی هستند، یعنی مهم نیست آن‌ها را با ارتقای کدام شخصیت بدست آورده‌اید. می‌توانید آن‌ها را در بخش Projects هر کاراکتر خرج کنید.

در ابتدا تمامی این بخش‌ها گیج کننده و گنگ هستند. واحدهای پولی و آیتم‌های مورد نیاز بسیاری برای جمع‌آوری وجود دارند. اما این منوها مسیر شما برای ارتقا و تقویت واکر (Walker – نام شخصیت داخل بازی) هستند. در همان آغاز چند دقیقه‌ای را صرف بررسی منوها کنید تا در آینده راحت‌تر به تجربه بازی بپردازید.

 

دکتر KVASIR را اوایل بازی ملاقات کنید

صحبت از Projects شد؛ همانطور که بالاتر اشاره کردیم هر Projects وابسته به یکی از NPC هاست – بعنوان مثال شاخه Basic متعلق به Lilly واقع در Vineland است.

بازی همان اوایل از شما می‌خواهد تا به دیدن John Marshall یکی از شخصیت‌های مرتبط با بخش Project بروید. ابتدا باید بگوییم شاخه Kill & Destroy متعلق به این شخصیت است که شامل ارتقاهای مرتبط با مهارت‌های نبرد می‌شود. نکته مهمتر اینکه در نزدیکی این شخص سه صندوقچه حاوی شاتگان و مهارت‌های Shatter و Grav-Jump Nanotrite است. همه این سه مورد ارزشمند هستند، بنابراین منطقی است که خیلی زود به او سر بزنید.

Rage 2 5

اما پیش از اینکه در محیط بازی غوطه‌ور شوید، اولویت بعدی خود را دیدن دکتر Kvasir واقع در غرب قرار دهید. شاخه Search & Recover در بخش Projects متعلق به این شخص است که تماما برروی ذرات نانو (nanotrite) تمرکز دارد و به ساده شدن هرچه بیشتر تجربه بازی شما کمک می‌کند.

راهنمای تروفی و اچیومنت‌های بازی Battlefield 5
خواندن

به محض اینکه توانستید به سمت باتلاق بروید تا با او صحبت کنید. ماموریت Ground Control او را انجام دهید، سپس Projectهای Datapad Tracking و Storage Containter Tracking را باز کنید. این دو مورد به شما کمک خواهند کرد تا پاکسازی مناطق بسیار ساده‌تر شود.

Rage 2 7

باید به این نکته اشاره کنیم که یابنده‌ای که Kvasir به شما می‌دهد مکان تمام آیتم‌های موجود در منطقه را مشخص نمی‌کند، اما پیدا کردن آن‌ها را بسیار آسان‌تر می‌کند. یابنده شما نمادی Wi-Fi شکل است که زیر قطب‌ نمای‌تان ظاهر می‌شود. هنگامی که نزدیک آیتمی باشید شروع به روشن شدن می‌کند. با نزدیک‌تر شدن شما درجه روشن شدن آن بیشتر می‌‎شود تا وقتی که کامل نزدیک آیتم مورد نظر باشید، که در این زمان به رنگ صورتی در می‌آید. اما این یابنده‌ها دوبُعدی هستند، یعنی تنها زمانی که بصورت افقی به آیتم‌ها نزدیک باشید به شما علامت می‌دهند، نه عمودی. با این تفاسیر مجبور هستید سطوح بالا و پایینی خود را برای پیدا کردن آن‌ها بگردید.

 

در هر شهر اقدام به خرید اطلاعات کنید (و با NPCها صحبت کنید)

حالا که خیلی ساده‌تر می‌توانید چیزهای مختلف را در هر منطقه پیدا کنید، بهتر است به سراغ پیدا کردن مناطق مربوطه برویم. در هر شهر سه روش برای پیدا کردن مناطق جدید وجود دارد:

  • NPCها: با هر کسی که بالای سرش حباب گفتگو نمایان است، صحبت کنید. آن‌ها اطلاعات مختلفی را به شما می‌دهند و معمولا نقطه‌ای را برروی نقشه شما مشخص می‌کنند.
  • Job Board: در هر شهر تابلوی ماموریتی (Job Board) وجود دارد که با استفاده از آن می‌توانید فعالیت‌های مختلفی را انتخاب کنید. به آن‌ها بعنوان ماموریت فرعی نگاه کنید.
  • Intel Traders: همچنین هر شهر دارای یک بازرگان اطلاعات (Intel Traders) است. شما می‌توانید با پرداخت ۲۵۰ دلار مکان Ark Chestها را خریداری نمائید.
آموزش خرید بازیکن در فیفا موبایل
خواندن

Rage

همیشه همه چیز را ارتقا دهید

اکثر نکات پرداخته شده در این مقاله (و کلیت Rage 2) درباره تجهیز کردن شخصیت اصلی بازی است. اینجا جایی است که آشنایی با منوهای بازی بدردتان می‌خورد. تمام گشت و گذارهای شما در دنیای بازی چیزهایی برایتان به ارمغان می‌آورد که می‌توانید آن‌ها را به ارتقا تبدیل کنید. همیشه منوها را بررسی کنید تا ببینید چه چیزهایی دارید و چه چیزهایی را می‌توانید ارتقا دهید.

بدست آوردن Feltrite بدین معناست که می‌توانید سطوح جدید ارتقاها را باز کنید. پیدا کردن Nanotrite Boosters بدین معناست که می‌توانید ویژگی‌های جدید را باز کنید. Weapon Mod Cores (که هم می‌توانید پیدا کنید و هم بخرید) به معنای ویژگی‌های جدیدی برای اسلحه است. کامل کردن وظایف موجب کسب تجربه (XP) می‌شود که بصورت دوره‌ای به Project Points تبدیل خواهند شد.

دائما منوی Weapons ،Nanotrites و Projects را بررسی کنید و ویژگی‌های خود را بهبود بخشید.

RAGE2 PowerShatter
یکی از بهترین ویژگی‌های RAGE 2 گیم‌پلی فوق‌العاده آن است

قابلیت‌های جذاب‌تان را فراموش نکنید

خب تا به اینجای کار مکانیزم‌ها و سیستم‌های بسیاری را پوشش دادیم، هم‌اکنون زمان آن فرا رسیده تا در مورد گیم‌پلی بازی صحبت کنیم. Rage 2 عنوانی تیراندازی است؛ اما یک بازی تیراندازی معمولی نیست.

در بازی قابلیت‌هایی دارید که فرا تر از شلیک با اسلحه هستند. این موارد به سادگی قابل فراموشی هستند، اما چیزهایی هستند که بازی را ویژه کرده‌اند. البته که شاتگان شما موجب به پرواز درآمدن دشمنان می‌شود، اما همچنین می‌توانید با ضربه قنداق اسلحه اینکار را نیز انجام دهید. در بازی شما نارنجک دارید، اما همچنین قابلیتی بنام Slam در بازی وجود دارد که شما را به یک نارنجک زنده بدل می‌کند. ویژگی Overdrive را دارید که شما را وارد فاز دیوانگی کشتار می‌کند.

راهنمای انتخاب بهترین مهاجمین FIFA 21
خواندن

تمام این موارد به شما می‌گویند: از بازی کردن لذت ببرید. در بازی هیچ قانونی وجود ندارد، هیچ شخصی هم نیست که خلاف این را به شما ثابت کند. هر چقدر Rage 2 را کمتر بعنوان یک بازی تیراندازی استاندارد تجربه کنید، بیشتر از آن لذت خواهید برد.

امیدوارم خواندن این مقاله برایتان مفید واقع شود و شما را در تجربه راحت‌تر بازی یاری نماید.

عضویت
اطلاع از
guest

3 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
قاسم
قاسم
3 سال قبل

حاجی ماشین زره پوشی ک اولش میدن رو گم کردم چجوری دوباره پیداش کنم

بازی
بازی
Reply to  قاسم
3 سال قبل

اگه ایکس باکس داری
Y رو فشار بده یه منو باز میشه
سمت راست.

Sepehr
Sepehr
3 سال قبل

من وقتی اسلحمو ارتقا میدم میتونم یه قابلیت براش بگیرم که به یه آیتم نیاز داره . میشه بگی از کجا میتونم پیداش منم

دکمه بازگشت به بالا
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن