راهنمای بازی

راهنمای بازی Clash Royale | بهترین ترکیب کلش رویال در سال ۲۰۲۰

معرفی بهترین دسته کارت‌ها با جایگزین‌های لجندری

امروز در این مقاله قصد داریم بهترین دسته کارت‌های کلش رویال برای چالش‌های بزرگ (Grand Challenges)، تورنمنت‌ها و رتبه‌بندی را معرفی کنیم! در کنار معرفی قوی‌ترین نسخه‌های مختلف از محبوب‌ترین دسته کارت‌ها، انواع متفاوت دیگری از کارت‌ها وجود داشته که در این مقاله به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت. در ادامه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

بهترین دسته کارت‌های کلش رویال در سال ۲۰۲۰

Hog Royale Delivery

پس از آنکه Royale Delivery یک برتری (Buff) کوچک دریافت نمود، جایگاه خود در این دسته کارت‌ها را بدست آورد. یک چرخه سریع اجازه می‌دهد تا کمبوهای بسیاری از Hog و Earthquake یکی پس از دیگری پیاده‌سازی شوند.

کلید موفقیت در استفاده از این دسته کارت‌های کلش رویال آن بوده که فشار را روی رقیب نگه دارید و حواستان به طلسم‌های کوچک آن‌ها نیز باشد زیرا به آسانی می‌توانند اصلی‌ترین مهاجمان شما یعنی Spear Goblinها و Batها را از بین ببرند.

این دسته کارت همچنین از نبود یک طلسم بزرگ رنج می‌برد، هرچند می‌توان در بخش‌های پایانی بازی از Earthquake برای نابودی برج‌ها استفاده کرد. از آنجایی که دو نرف (کاهش توانایی) برای این دسته در نظر گرفته شده‌اند، باید ببینیم در آینده نیز می‌تواند کارایی خود را حفظ کند یا خیر.

Classic Hog 2.6 Deck

جای تعجب دارد اگر تاکنون با این دسته کارت‌های کلش رویال آشنایی نداشته باشید. این دسته بیش از دو سال در بازی بوده است و با وجود آنکه از روزهای اوج خود دور شده، همچنان کارایی بالایی دارد.

این دسته دارای ایده و برنامه بسیار ساده‌ای می‌باشد، هرچند عمق آن بسیار بیشتر از چیزی است که به نظر می‌رسد. دوتا از مهمترین نکات استفاده از این دسته کارت‌ها، حفظ فشار و مدیریت صحیح کارت‌های آن است.

منظورم از فشار این است که اگر رقیب شما در بخش‌های پشتی خود سرمایه‌گذاری کرده، از ارسال یک Hog به پشت خط دفاعی او نترسید یا اصلا خط‌های خود را به صورت کامل تغییر دهید.

در مورد مدیریت کارت‌ها نیز بسیار مهم است که در این دسته، کارت‌های خود را بیرون نیندازید زیرا برای آسیب‌رسانی به دشمن فقط Cannon و Musketeer را در دستانتان دارید، تنها Musketeer می‌تواند با دشمنان هوایی بجنگد و Ice Golem تنها واحد تانک شما است. هیچگاه از Musketeer خود در خط پشتی استفاده نکنید، مگر آنکه در جواب به یکی از واحد‌های ارسالی از سوی رقیبتان باشد. در چنین موقعیتی، اگر استراتژی بهتری به ذهنتان نمی‌رسید استفاده از Elixir نیز موردی ندارد.

می‌توان Log را با Snowball عوض کرد، یا در آرناهای پایین‌تر به لطف رواج Skeleton Army قابلیت تعویض Log با Zap نیز وجود دارد.

۲.۹ X-Bow Deck

یکی از دشوارترین دسته کارت‌های کلش رویال که به دلیل الزام داشتن یک دفاع عالی و حفظ چرخه مداوم، استفاده از آن برای اکثر بازیکنان این بازی چالش برانگیز است. این دسته کارت‌ها همچنین در مقابل بعضی دسته‌های خاص به مشکل برخورده و برای مقابله با آن‌ها باید یه شیوه‌ای خاص بازی کنید.

هنگام استفاده از این دسته، تا زمانی که از دسته کارت‌های رقیب خود مطلع نشده‌اید همیشه به صورت منفعلانه و آهسته بازی نمایید.

در اکثر مواقع شما باید تدافعی بازی کنید، بجز هنگام روبرویی با Lava Hound و Golem. همیشه هنگام قراردهی تانک دشمن در پشت خط، از جهت مقابل با X-bow آن‌ها را تحت فشار قرار دهید. حواستان باشد که هنگام دفاع کردن از X-bow خود زیاده‌روی نکرده و آماده دفاع در مقابل هجوم آن‌ها باشید.

همانند دسته ۲.۶ Hog، در زمان استفاده از Ice Golem خود محتاطانه رفتار کرده و اطمینان حاصل نمایید که در جای دیگری به او نیاز نخواهید داشت.

می‌توان در این دسته کارت‌های کلش رویال واحد Log را با Snowball جایگزین کرد.

Royal Giant Lightning Deck

حال سراغ دسته کارت‌های ساده‌تر می‌رویم. Royal Giant همیشه یکی از آسان‌ترین دسته کارت‌های کلش رویال بوده است.

شما دفاع بسیار قویی در مقابل حملات زمینی و هوایی خواهید داشت، زیرا Royal Giantها به آسانی X-bow و Mortarها را از بین می‌برند. تنها نگرانی‌های جدی شما Pekka ،Golem و Hog Rider هستند.

کدهای تقلب Red Dead Redemption 2 – تیر بی‌نهایت و موارد بیشتر
خواندن

در مقابل Pekka، واحد Royal Giant خود را با Guards جفت کنید، تا از او در مقابل تیغه‌های مرگبار محافظت نمایند.

در نبرد با Golem، همانند X-bowها، باید با قرار دادن یک Royal Giant روی پل در سمت دیگر خط، سرمایه‌گذاری آن‌ها را به خطر بیندازید. فاصله واحد‌های خود در خط دفاع را رعایت نمایید تا از دادن مقادیر سم/رعد و برق به آن‌ها جلوگیری کنید.

Hog Rider سخت‌ترین رقیب شما خواهد بود. محافظت از کوره شما بسیار مهم است تا که بتواند برای هجوم بعدی آن‌ها دوام بیاورد، زیرا پیش از آنکه بتوانید آن را دوباره وارد چرخه کنید، Hogهای رقیب شما وارد چرخه او خواهند شد. از رعد و برق خود تنها در صورتی استفاده نمایید که توانایی آسیب‌رسانی به سه تا از واحدهای روبرو را داشته باشید: Hog ،Musketeer ،Ice Golem ،Cannon ،Princess tower.

می‌توان Electro Wizard را در این دسته با Musketeer یا Archers جایگزین کرد.

Golem Beatdown Deck

یکی دیگر از دسته‌ کارت‌های کلش رویال که بازی کردن با آن‌ها آسان است. برنامه شما بسیار ساده می‌باشد، خط تهاجمی بزرگی از Golemها ایجاد کنید که رقیبتان نتواند در مقابلشان دوام بیاورد. به نظر آسان می‌رسد اما وقتی Golemتان را بسازید دیگر Elixir برایتان باقی نمانده و رقیب شما آماده است تا از این قضیه استفاده کند. شما دو گزینه دارید، یا حمله آن‌ها را دفاع کنید، یا آنکه روی حمله خود تمرکز نموده و بگذارید برجتان را تخریب کنند.

تصمیمات زیادی وجود داشته که باید خیلی سریع آن‌ها را اتخاذ نمایید. آیا هجوم رقیب باعث نابودی برج شما می‌شود؟ به اندازه کافی Elixir دارید تا از آن دفاع کنید؟ اگر اینگونه باشد آیا می‌توانید حمله خودتان را به خوبی ادامه دهید؟ اگر شما از برج خود دفاع نکنید آیا رقیبتان می‌تواند با موفقیت علیه شما دفاع کند؟

آسان‌ترین وضعیت آن بوده که رقیبتان حمله‌ای ضعیف اجرا نماید، به عنوان مثال Hog Rider تنها یا Battle Ram بفرستد که به آسانی می‌توانید با یک گردباد یا Mega Minion آن‌ها را از سر راه خود برداشته و با حمله همه جانبه‌تان خط دفاعی رقیب را از بین ببرید. در حقیقت فدا کردن انرژی برج برای دستیابی به Elixir بیشتر یک امر حیاتی بوده زیرا بدین صورت می‌توانید با Golem خود حمله بزرگ ایمن‌تری داشته باشید. هرچند، اگر آن‌ها از حمله خود با قرار دادن یک Ice Golem در خط مقدم یا یک Bandit در بخش پشتی، حمایت کردند، شما باید بیخیال دفاع شده و بجای آن تمرکزتان را روی گرفتن برج رقیب بگذارید و احتمالاً آن‌ها را ۳-Crown کنید.

در این دسته کارت‌های کلش رویال می‌توان Lumberjack را با Night Witch جایگزین کرد.

Three Musketeers Deck

Three Musketeers بازگشته‌اند! خب، تقریباً.

افزایش زمان ارسال آن‌ها (که نرف اعمال شده بر این دسته می‌باشد)، این واحد‌ها را در زمینه تدافعی بی‌استفاده کرده و Musketeerهای واقع در مرکز نسبت به Fireball ضعف دارند.

بازی خود را با گذاشتن یک Ice Golem در بخش پشتی و سپس قرار دادن یک Bandit در خط دیگر، آغاز کنید. پس از آنکه Elixirتان کامل شد، Musketeerها را درون رودخانه قرار دهید. امیدواریم با این حرکت حریف را به استفاده از طلسم‌هایش فریب داده و در نتیجه اجازه دهند تا شما قوی‌تر شوید.

شما همچنین می‌توانید بازی رو کمی منفعلانه‌تر آغاز نموده، طلسم‌های کوچک به سمت برج‌ها انداخته و منتظر بمانید تا رقیبتان اولین حرکت را انجام دهد، یا آنکه نیروی خود را به یک پمپ تغییر دهید.

در این دسته کارت‌های کلش رویال می‌توان Bandit را با Dark Prince جایگزین کرد.

P.E.K.K.A Bridge Spam Deck

به نظرم این دسته کارت‌ها از جمله بدیهی‌ترین کارت‌های موجود در کلش رویال هستند.

سه موقعیت وجود داشته که شما باید در آن‌ها به حمله کردن بی‌اندیشید: وقتی که میزان Elixir شما بیشتر است، زمانی که رقیب در بخش پشتی خود سرمایه‌گذاری کرده و می‌توانید او را مجازات کنید، یا زمانی که واحد‌های تدافعی بیش از اندازه‌ای دارید.

راهنمای بازی Cyberpunk 2077 | راهنمای سلاح‌های بازی
خواندن

همیشه Pekka خود را برای واحد تانک حریف، یا زمانی که یک حمله بزرگ رخ می‌دهد ذخیره کنید. در مقابل دسته‌های هوایی نیز شما نیازی به استفاده از آن نداشته و به صورتی نادر از وی استفاده خواهید کرد.

مهمترین موضوع به هنگام بازی کردن با این دسته کارت‌ها آن بوده که بیش از اندازه به حمله خود اتکا نکنید. تمرکز این دسته کارت‌ها روی کنترل کردن و تحت فشار گذاشتن رقیب است، از این رو شما باید تا زمان ایجاد شدن موقعیت مناسب برای یک حمله همه جانبه، به صورت تدافعی بازی کنید. از این نظر، شباهت غیرقابل انکاری به دسته X-bow دارد.

در این دسته کارت‌های کلش رویال می‌توان Ram Rider را با Battle Ram جایگزین نمود و توانایی تعویض Electro Wizard با Musketeer نیز وجود دارد.

Ram Rider Bridge Spam Deck

این دسته کارت روی فشار، کنترل و چرخه تمرکز دارد. با داشتن یک چرخه‌ای از ۹ Elixir، شما می‌توانید سریعاً دوباره واحد‌های Ram Rider و Bandit خود را بسازید.

این دسته تمرکز بیشتری روی حمله داشته و دارای کارت‌های پل بیشتر اما ضعیف‌تری است.

به هر قیمتی که شده Musketeer خود را زنده نگه دارید – این واحد بیشترین میزان آسیب‌رسانی در میان نیروهای دور بُرد شما را دارد به دلیل بُرد بالایش، می‌تواند در وسط میدان قرار گرفته و نیروهای تهاجمی موجود در تمام جهات را مورد هدف قرار دهد.

Ram Rider یکی از کاربردی‌ترین کارت‌های موجود در کلش رویال است، که می‌تواند چه به هنگام حمله و چه در زمان دفاع، نیروهای کوچکتر را از بین برده و جلوی پیشرفت نیروهای بزرگ‌تر را نیز بگیرد. شما می‌توانید در مقابل بالن یا Hog بدون دریافت هیچ گونه آسیبی با استفاده از Ram Rider دفاع کرده و در عین حال به برج‌ رقیب خود نیز آسیب قابل توجه‌ای وارد کنید.

ترکیب Snowball و Ram Rider از جمله کاربردی‌ترین و قوی‌ترین ترکیب‌های کارتی موجود در بازی است. Snowball شوالیه یا Mini Pekka رقیب را کنار زده و اجازه می‌دهد تا Ram Rider به آسانی آن‌ها را به دام بیندازد. در مقابل گروهی از نیروهای کوچکتر، Snowball یا به صورت کامل آن‌ها را از بین برده یا چنان آن‌ها را آسیب‌پذیر می‌کند که Ram Rider به راحتی آنان را از پای در می‌آورد.

کارت‌های لجندری موجود در این دسته کارت‌های کلش رویال همگی ضروری بوده و قابل جایگزینی نیستند.

Prince Rascals Bait Deck

دو سالی می‌شود که دسته Bait نقشه کلیدی در برنامه‌ریزی‌های بازی کلش رویال داشته، هرچند این دسته حالت‌های مختلفی به خود گرفته است. حالت فعلی، تکامل یافته‌ترین نوع این دسته می‌باشد. در دسته فعلی، واحدهای Prince و Rascal به عنوان نیروهای دفاعی اصلی در نظر گرفته شده و روشی دیگر برای فریب دادن طلسم‌های کوچک می‌باشند. با وجود اینکه این دسته در مقابل حمله همه جانبه دشمن ضعیف است، امکانات بسیاری داشته که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به دشمن فشار آورده و مانع از ایجاد یک حمله قوی شوید.

یکی از نکات کلیدی در استفاده از این دسته، عدم اتکای بیش از حد است. این موضوع شما را آسیب‌پذیر کرده و عقب افتادن از لحاظ Elixir معمولاً منجر به باخت شما شده، زیرا راهی برای مقابله با وضعیت‌های پیروزی متدوال در بازی نخواهید داشت.

پیروزی در بازی با این دسته کارت‌ها کار دشواری است. Rocket به عنوان روش پایانی شما برای مقابله با تعداد زیادی از نیروهای دشمن به حساب می‌آید اما باید با دقت زیادی از آن استفاده شود.

در این دسته کارت‌های کلش رویال می‌توان Log را با یک یک طلسم کوچک دیگر عوض کرد، هرچند استفاده از آن توصیه می‌شود. حضور Princess برای تمامی دسته کارت‌های Bait لازم است.

Lava Hound Deck

دسته Lava Hound را می‌توان به صورت‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد. دسته‌های محبوب این گروه شامل Lava Hound Bait ،LavaLoon و LavaClone می‌باشند. این دسته‌ها یا روی استفاده از Lava Pupsها و یا ایجاد حملات هوایی قدرتمند تمرکز دارند. اکثر این دسته‌ها دارای کارت‌های لشکریانی چون Guards ،Barbarians و یا Goblin Gang هستند.

راهنمای انتخاب بهترین مهاجمین FIFA 21
خواندن

نحوه بازی کردن هر دسته متفاوت است، اما تمرکز تمام آن‌ها روی دفاع بسیار دقیق (به دلیل داشتن گزینه‌های دفاعی محدود) و سپس ایجاد یک حمله بزرگ با استفاده از Lava Hound است.

این نوع دسته‌ها بعضی رقبای بدی داشته و شدیداً به وضعیت فعلی بازی – متا (بعداً در این مورد توضیح خواهیم داد) – بستگی دارند، اما می‌توان در بعضی شرایط به خوبی از آن‌ها بهره برد.

مشخصاً در این دسته کارت‌های کلش رویال وجود Lava Hound الزامی است، اما این موضوع در مورد Nightwitch و Inferno Dragon صدق نمی‌کند. Lava Hound Bait نیز می‌تواند بسته به دارایی‌های شما گزینه مناسبی باشد.

راهنمای ایجاد دسته کارت‌های کلش رویال برای افراد غیر حرفه‌ای

دسته کارت‌های کلش رویال بسیاری وجود داشته و اگر شما به یک دسته کارت ویژه نیاز داشته باشید، می‌توانید وارد جدول رتبه‌بندی شده، دکمه کپی را بزنید و به همین راحتی دسته کارت مورد نظر خود را بدست آورید.

پس چرا باید کسی دسته کارت‌های کلش رویال خودش را بسازد؟

جواب‌های مختلفی برای این سؤال وجود داشته و دست کم یکی از آن‌ها در مورد شما نیز صادق است. بگذارید لیستی از دلایل را برای شما فراهم کنم:

 1. شما از تمام دسته‌های معروف و محبوب استفاده کرده و برای تنوع نیاز به دسته کارت‌های جدیدی دارید.
 2. شما سعی می‌کنید دسته کارت‌های خود را بسازید اما آن‌ها…. افتضاح از آب در می‌آیند.
 3. شما می‌خواهید رضایت‌مندی پیروز شدن بر یک چالش به وسیله ساخته‌ای که کاملاً متعلق به خودتان است را داشته باشید (یا آنکه دوست دارید در وبسایت‌ها و کانال‌های معروف یوتیوب از شما یاد شود).
 4. می‌خواهید درک بهتری از بازی داشته باشید.

دلایل بسیار بیشتری وجود دارند، اما تا قبل از آنکه حوصله‌تان را سر ببرم بیایید پروسه ساخت دسته کارت را آغاز کنیم.

انتخاب شرایط پیروزی برای دسته کارت‌های کلش رویال شما!

هنگام ساخت دسته کارت‌های مخصوص خودتان، اولین چیزی که باید به آن توجه داشته باشید آن بوده که چگونه می‌خواهید طی ۵ دقیقه در بازی برنده شوید.

 • شاید از نیرویی استفاده کنید که به طور مداوم توانایی رساندن آن به برج را دارید، مثلاً Miner.
 • شاید از ترکیب‌هایی استفاده کنید تا به حداکثر میزان آسیب برسید، مثلاً Balloon Freeze.
 • شاید می‌خواهید توپ کشنده عظیمی از نیروهای قوی ایجاد کرده که با یک حمله برج رقیب را کاملاً با خاک یکسان کنند.

تمام موارد ذکر شده، و بسیار گزینه‌های دیگر، همگی تاکتیک‌های مناسبی هستند، پس بیایید نگاهی به شرایط پیروزی موجود بیندازیم.

به صورت کلی، شخصاً ترجیح می‌دهم که شرایط پیروزی کلش رویال را به دو دسته تقسیم کنم: شرایط اصلی و ثانویه پیروزی.

 • شرایط اصلی پیروزی، حالتی بوده که طی آن در طول زمان بازی بیشترین میزان آسیب به برج رقیب وارد می‌شود.
 • شرایط ثانویه پیروزی، حالتی بوده که رقیب را تحت فشار گذاشته یا او را به انجام کارهایی فریب می‌دهد که در صورت وجود شرط دیگری برای پیروزی، برای رسیدن به آن لازم هستند.

وضعیت ثانویه پیروزی در شرایطی که رقیب بدل مناسبی برای مقابله با وضعیت اصلی پیروزی شما داشته باشد، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار خواهد بود.

در حالی که طلسم‌ها می‌توانند جزء شرایط پیروزی باشند، من برای جلوگیری از پیچیده‌تر شدن این بخش، آن‌ها را بررسی نمی‌کنم.

هنگام انتخاب شرایط پیروزی، به نظرم بهترین دسته کارت‌ها دارای ۱ شرط پیروزی اصلی و ۱/۲ شرط پیروزی ثانویه هستند. داشتن ۲ شرط پیروزی ثانویه معمولاً به معنای استفاده از دسته کارت‌های چرخه‌ای است.

در حالی که می‌توانید ۲ شرط پیروزی اصلی داشته باشید، این موضوع دسته کارت‌ها شما را بیش از حد گران کرده یا باعث فقدان در بخش دفاعی شما می‌شود. شما همچنین می‌توانید تنها یک شرط پیروزی ثانویه داشته باشید، اما در این حالت از فاقد فشار تهاجمی و قدرت آسیب‌رسانی خواهید بود.

شرایط پیروزی اصلی

در ادامه می‌توانید لیستی از تمام کارت‌هایی که شخصاً آن‌ها را به عنوان شرایط پیروزی اصلی در نظر می‌گیرم، از کمترین میزان Elixir تا بیشترین میزان آن، مشاهده کنید.

راهنمای بازی Assassin’s Creed Valhalla | چگونه شمشیر Excalibur را به دست آوریم
خواندن

Goblin Barrel – معمولاً با کارت‌های دیگر چون Princess یا Goblin Gang استفاده می‌شوند که در مقابل طلسم‌هایی چون Log یا Zap می‌میرند.

Elixir Golem – معمولاً با کارت‌های استفاده می‌شود که در صورت همراه بودن با کارت‌های دیگر بسیار کشنده هستند، مواردی چون Night Witch یا Healer. زمان استفاده از این کارت به صورت تک، بازیکنان برتری دریافت خواهند کرد پس همیشه باید آن را به عنوان پشتیبان داشته باشید.

Battle Ram – معمولاً تنها در دسته کارت‌های وابسته به پل همراه با کارت‌هایی چون Royal Ghost یا Bandit یا Dark Prince استفاده می‌شود؛ به وسیله برتری زمینی و مجازات کردن کمبود Elixir رقیب پیروز می‌گردد (این مورد برای تمام دسته کارت‌های وابسته به پل صادق است).

Hog Rider – اصولاً به عنوان شرایط پیروزی تکی استفاده شده اما می‌تواند به خوبی با Mortar عمل کند؛ نیازمند راهی برای از بین بردن بدل‌های رقیب می‌باشد از این رو با کارت‌هایی چون Earthquake یا Fireball جفت می‌شود.

Ram Rider – این کار نیز معمولاً در دسته کارت‌های وابسته به پل استفاده شده و دارای شرایط مشابه‌ای با Battle Ram است، اما می‌توان مانند Hog Rider نیز از آن استفاده کرد؛ دارای توانایی‌های دفاعی خوبی نیز می‌باشد.

Graveyard – تنها در دسته‌هایی استفاده می‌شود که یک یا چندین کارت با HP بالا دارند مانند Giant یا Knight. در حالی که Skeletonها مشغول توسعه هستند، کارت‌های ذکر شده به برج رقیب آسیب می‌رسانند.

Giant – رسیدن به برج بدون پشتیبانی برای او کار دشواری است، اما در کنار دسته کارت‌های Glass Cannon چون Musketeer، می‌تواند پشتیبان بسیار قدرتمندی باشد.

Royal Hogs – معمولاً با کارت‌های استفاده شده که می‌توانند رقیب را به استفاده از Fireball فریب داده، یا کارت‌هایی که می‌توانند بیش از یک خط تهاجمی در آن واحد را به سمت جلو حرکت دهند، مثل Hunter یا Zappies و یا Three Musketeers.

Balloon – اگر به تنهایی از او استفاده شود، در صورتی که دشمن نیروی ضدهوایی داشته باشد در رسیدن به برج دچار مشکل خواهد شد، از این رو در کنار کارت‌های تانک (نسبت به آسیب) مثل Ice Golem یا Miner استفاده می‌گردد.

Goblin Giant – دقیقاً همان نقش Giant را داشته اما بهتر می‌تواند از خودش محافظت کند.

Royal Giant – در عبور از ساختمان‌ها مشکل دارد، پس استفاده از طلسمی برای نابودی ساختمان‌ها چون Lighting یا Earthquake در کنار این کارت الزامی است.

X-bow – می‌توان به هر دو صورت دفاعی و تهاجمی از آن استفاده کرد؛ برای آنکه بتواند به برج حریف حمله کند، ابتدا باید تمام نیروهای زمینی دشمن کشته شوند؛ همچنین این کارت در صورت تنها بودن به راحتی کشته خواهد شد، از این رو به خوبی با کارت‌هایی چون Knight یا Ice Golem که می‌توانند از HP او محافظت کنند، جواب می‌دهد.

Lava Hound – اگر بدون پاسخ رها شود، می‌تواند به تنهایی آسیب زیادی به حریف وارد کند؛ به صورت کلی روی برتری هوایی (وقتی نیروهای هوایی آن از تعداد نیروهای ضدهوایی دشمن بیشتر است) برای رسیدن به برج تمرکز دارد؛ برای پشتیبانی از Lavahound از کارت‌های Baby Dragon و Mega Minion یا کارت‌های آسیب‌رسان تانک Lavapups چون کارت مثل Miner استفاده کنید.

Golem – نحوه بازی آن شباهت بسیار زیادی به Giant داشته، اما حملات Golem پتانسیل آسیب‌رسانی بیشتری دارند، هرچند نقطه منفی‌شان عدم وجود Elixir کافی برای دفاع کردن، در صورت استفاده از این کارت است.

Three Musketeers – معمولاً با ترکیبی از طلسم‌های سنگین فریبنده و دسته‌های پل، همراه با نیروهایی استفاده می‌شوند که نقش تانک را داشته و آسیب Musketeerها را به جان خریده، در حالی که Musketeerها با استفاده از قدرت آسیب‌رسانی زیادشان خط دفاع دشمن را نابود می‌کنند؛ Elixir Collector و Minion Horde ایده‌آل‌ترین طلسم‌های فریبنده برای این کارت می‌باشند.

شرایط پیروزی ثانویه

در ادامه می‌توانید لیستی از تمام کارت‌هایی که شخصاً آن‌ها را به عنوان شرایط پیروزی ثانویه در نظر می‌گیرم، از کمترین میزان Elixir تا بیشترین میزان آن، مشاهده کنید.

راهنمای بازی Ghost Recon Breakpoint - نکات و ترفندهایی که باید بدانید
خواندن

Wallbreakers – یک طلسم سبک فریبنده فشار بالا؛ عملکرد بسیار خوبی با Miner یا Goblin Barrel در کنار دیگر کارت‌های فریبنده ارزان چون Bats دارد.

Skeleton Barrel – یک کارت طلسم سبک فریبنده که این کارت نیز به خوبی با Miner یا Goblin Barrel یا دیگر کارت‌های فریبنده ارزان برای مقابله با ارتش بدلی دشمن استفاده می‌شود.

Miner – آسیبی کم اما مداوم (Chip Damage) فراهم کرده و همچنین راهی خوبی برای تانک شدن و دریافت آسیب‌های یک واحد دیگر است؛ مشابه تانک‌های کوچک چون Ice Golem و Knight بوده اما توانایی قرار دادن در هر نقطه از نقشه، او را به واحدی بسیار هجومی‌تر بدل می‌کند؛ بجزء چند مورد استثنا، تقریباً می‌توان در هر نوع دسته کارت‌های کلش رویال از آن استفاده کرد؛ همکاری بی‌نظیری با سم (Poison) دارد.

Royal Ghost – تنها تانک‌های زمینی و تعدادی ارتش‌های زمینی می‌توانند به خوبی با این کارت مقابله کنند؛ این کارت همچنین به عنوان یک کارت در دسته پل نیز عملکرد مناسبی دارد.

Bandit – یک کارت فشار بالای دسته پل که تنها واحد‌های تانک و ارتش‌های زمینی و گاهاً نیروهای هوایی که به خوبی در نقشه قرار داده شده باشند، می‌توانند او را بدل کنند.

Mortar – منبعی برای اعمال آسیب کم که به همان اندازه که به صورت دفاعی استفاده شده، همان میزان نیز کاربرد هجومی دارد؛ هماهنگی خوبی با شرایط پیروزیی مثل Hog Rider و Miner داشته که در طول بازی برج رقیب را تخریب می‌کنند.

چگونه دسته کارت‌های کلش رویال فعلی خود را بهتر کنید

پوشش دادن نقاط ضعف دسته کارت‌های خود

بهترین زمان برای کشف بزرگترین نقاط ضعف دسته کارت‌های شما، هنگام استفاده از آن‌ها در میدان نبرد است. در مقابل دسته کارت‌های بسیاری بازی کرده و متوجه شوید که دسته شما هنگام روبرویی با کدام کارت(ها) به مشکل بر می‌خورد. همیشه لازم نیست یک کارت مخصوص باشد، و امکان دارد شما در مقابل یک نوع حمله/واحد کلی مشکل داشته باشید.

وقتی نقاط ضعف خود را فهمیدید، دسته کارت‌های خود را اصلاح کرده تا آن‌ها را پوشش دهید.

شما می‌توانید اینکار را با تعویض یک کارت با کارتی دارای نقش مشابه که نقطه ضعف شما را نیز پوشش خواهد داد، انجام دهید. به عنوان مثال اگر در مقابل Inferno Dragon مشکل دارید، می‌توانید Electro Wizard را جایگزین Musketeer کنید.

گاهی اوقات در صورت مشکل داشتن با یک دسته یا نوع بازی خاص، باید سبک بازی خودتان را با آن تطبیق دهید. کارت‌های جایگزین شما همیشه جواب نخواهند داد، پس به بازی و تست کردن ادامه داده تا آنکه به بهترین نتیجه برسید.

همیشه به یاد داشته باشید: هیچ دسته کارتی بی‌نقص نبوده و پیروزی در هیچ مسابقه‌ای نیز غیرممکن نیست.

از طلسم‌های مناسب برای دسته کارت‌های کلش رویال خود استفاده کنید

طلسم‌ها یکی از مهمترین بخش‌های دسته کارت‌های می‌باشند. طلسم‌ها دفاع و حمله شما را تعریف می‌کنند. از آن‌ها برای برطرف کردن بعضی نقاط ضعف دسته شما استفاده شده و بعضی نقش‌های کارت‌ها را ایفا نموده که کارت‌های معمولی شما فاقد آن‌ها هستند.

دسته کارت‌های کلش رویال می‌توانند از یک طلسم، دو طلسم یا سه طلسم استفاده کنند.

داشتن طلسم‌های بیش از اندازه، یا نداشتن هیچ گونه طلسم، می‌تواند به یک دسته کارت آسیب برساند.

۱ طلسم – در صورت استفاده از تنها یک طلسم، شما باید طلسم تهاجمی مستقیم اما کاربردیی را برای خود انتخاب کنید. معمولاً در این حالت از Zap یا Arrows استفاده می‌شود. داشتن تنها یک طلسم، اجازه می‌دهد تا لشکریان بیشتری داشته باشید اما در عین حال توانایی آسیب‌رسانی مستقیم شما و آسیب زدن به لشکریان دشمن به واسطه طلسم را کاهش می‌دهد.

۲ طلسم – متعارف‌ترین میزان استفاده از طلسم‌ها در یک دسته، داشتن ۲ طلسم است. در این وضعیت یک طلسم قدرت آسیب‌رسانی بالا و دیگری قدرت آسیب کمی دارد. این موضوع به شما تنوع خوبی در طلسم‌هایتان می‌دهد.

راهنمای بازی Horizon Forbidden West
خواندن

۳ طلسم – داشتن ۳ طلسم به دسته شما تنوع طلسمی بالایی داده و اجازه می‌دهد تا میدان نبرد را بیشتر کنترل کنید. شما یک طلسم مخرب قوی برای شرایط ویژه داشته و ۲ طلسم متنوع دیگر برای استفاده در هر زمان دارید.

از طلسم‌هایی استفاده کنید که نقاط ضعف دسته‌ کارت‌های کلش رویال شما را می‌پوشانند

به عنوان مثال اگر از دسته کارت‌های Golem بهره می‌برید، از طلسم Lightning جهت از بین بردن یک برج Inferno استفاده کنید. اگر دسته کارت‌های شما فاقد آسیب ترشحی است، از Fireball و یا Zap/Log برای جبران این موضوع استفاده نمایید. اگر از یک طلسم «اثر ویژه» (مثل Rage ،Freeze ،Clone، موارد دیگر) استفاده می‌کنید، از Arrows یا Zap برای ایجاد تنوع بهره برده، یا دو طلسم را به کار بگیرید که به شما اجازه می‌دهند در کنار طلسم «اثر ویژه» خود یک طلسم قوی و یک طلسم ضعیف را نیز استفاده کنید.

ایجاد هم‌افزایی

هم‌افزیی چیست؟ هم‌افزایی به زمانی گفته می‌شود که اثرات کارت‌ها به صورت ترکیبی از جمع اثرات آن‌ها به صورت جداگانه بیشتر است. از جمله بعضی نمونه‌ها در این مورد می‌توان به Tank + Miner یا Miner + Minions و یا Executioner + Tornado اشاره کرد.

لازم نیست دسته کارت‌های شما در کلش رویال همیشه تمام هم‌افزایی‌ها را در خود داشته باشند. داشتن هم‌افزایی بیش از حد، ممکن است دسته شما را بسیار دفاعی یا تهاجمی کند. اکثر دسته‌ها پیرامون ۲-۳ کارت ایجاد شده که قابلیت هم‌افزایی تهاجمی مناسبی دارند. باقی کارت‌ها به هدف پشتیبانی از آن هم‌افزایی انتخاب می‌شوند. حال به دسته کارت‌های خود نگاه کنید. آیا ترکیبی دارد که به خوبی با یکدیگر هم‌افزایی کنند؟ اگر جواب شما خیر است، کارت‌های خود را تغییر دهید تا به این مهم دست یابید.

تصمیم بگیرید که می‌خواهید از طلسم‌ها یا لشکریان هم‌افزایی شده یا آنکه هر دوی آن‌ها در دسته خود استفاده کنید. هم‌افزایی طلسم‌ها به دسته‌های سریع‌تر یاری رسانده و هم‌افزایی لشکریان بیشتر برای حملات بدلی یا ایجاد حملات مستقیم استفاده می‌شوند.

مهمترین مواردی که باید برای هم‌افزایی خود در نظر بگیرید:

 • آیا هر دو کارت شما توسط یک کارت بدل می‌شوند؟
 • آیا هم‌افزایی بهتری وجود دارد؟
 • هزینه Elixir آن‌ها چقدر است؟ آیا بیش از اندازه گران می‌باشد؟

اگر متوجه نقطه ضعفی شدید، روند حذف آن نقطه ضعف به وسیله سایر کارت‌های پشتیبان را طی نمایید. به عنوان مثال، LavaLoon توسط ارتش Minionها بدل می‌شود، پس برای جلوگیری از این اتفاق کارت Arrows را در دسته خود داشته باشید.

پر کردن نقش‌ها در دسته کارت‌های کلش رویال

پر کردن نقش چیست؟ پر کردن نقش همان هدفی بوده که یک کارت در بازی کلش رویال دارد. یک کارت می‌تواند دارای یک هدف یا چندین اهداف باشد!

نقش نمونه
شرایط پیروزی
شرایط پیروزی ثانویه
پشتیبان حمله
دفاع اصلی
پشتیبان دفاعی
طلسم‌های حذف کننده
طلسم‌های کاربردی
ساختمان منفعل
ساختمان دفاعی
کارت چرخه
آسیب ترشحی
آسیب نقطه‌ای
توپ شیشه‌ای
تانک کوچک

گاهی اوقات دسته کارت‌های شما شامل کارت‌های مشابه بسیاری خواهند بود. به عنوان مثال Splashyard که شامل Baby Dragon ،Bowler و Ice Wizard و ترکیب آن‌ها با Tornado می‌باشد. این مورد اجازه می‌داد تا با کنار هم قرار دادن واحد‌های مختلف مقدار دفاعی بسیار زیادی ایجاد کرد و با استفاده از واحدهای ترشحی همه آن‌ها را یک جا از بین برد. هرچند اکثر دسته کارت‌ها، شامل کارت‌هایی بوده که مکمل هم هستند و در عین حال کاربردهای متفاوتی دارند.

هنگام ارزیابی دسته کارت‌های خود، حواستان به نقش کارت‌هایتان باشد. آیا فاقد یک نقش بوده یا کارت‌های زیادی از یک نقش دارید؟ از این دانش به نفع خود استفاده کرده و ببینید که آیا کارت‌های دیگر عملکردی بهتری خواهند داشت یا خیر.

کارت‌های رتبه‌بندی علیه کارت‌های چالش؟

بازیکنان ممکن است دسته کارت‌های کلش رویال را به دو دسته «رتبه‌بندی» (Ladder) یا «چالش» (Challenge) دسته‌بندی کنند. چه تفاوتی میان «رتبه‌بندی» و «چالش» وجود دارد؟

اصلی‌ترین تفاوت آن بوده که سطح ۹ بالاترین سطح برای کارت‌های چالش است. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا براساس کارت‌های که دارید اکثر دسته‌ها را تجربه کرده و همچنین قابلیت استفاده از دسته‌های محبوب بازی را فراهم می‌کند. پس از چند دور پیروزی، تعداد دسته‌های غیر محبوب کاهش قابل توجه‌ای می‌یابد. از دسته کارت‌های موجود در این صفحه و آن‌هایی که در جدول رتبه‌بندی‌ها به عنوان دسته‌های توصیه شده قرار گرفته‌اند استفاده نمایید، و به یاد داشته باشید که رقیب شما نیز به صورت مداوم از دیگر دسته‌های برتر کلش رویال استفاده می‌کنند.

چگونه از بخش چند نفره بازی Elden Ring استفاده کنیم؟
خواندن

همچنین، تعدادی از دسته‌ها به دلیل قابلیت روبرویی موفقیت‌آمیز با بیشتر دست‌های مختلف و داشتن یک سقف مهارت بالا، در بخش چالش‌ها عملکرد بهتری دارند. این موضوع به شما اجازه می‌دهد تا به سطوح پیروزی بالاتری دست یابید.

متای بازی را در نظر بگیرید

در نظر گرفتن متای بازی در زمان ارزیابی دسته کارت‌هایتان اهمیت بسیاری دارد.

متا چیست؟ متا به استراتژی پیدا شده توسط بازیکنان کلش رویال گفته می‌شود که در طول به‌روزرسانی‌ها و تغییرات ایجاد گشته در تعادل بازی، بیشترین کارایی را دارد. بعضی از متاهای قدیمی این عنوان شامل Giant Poison ،P.E.K.K.A Double Prince و Hog Trifecta می‌باشند.

گاهی اوقات متا ممکن است بین بُرد امتیازات مختلف متفاوت باشد. به عنوان مثال اگر در بُرد امتیازی ۳۰۰۰-۴۰۰۰ باشید، Elite Barbs تقریباً در تمام مبارزات استفاده می‌شود، در حالی که در ۲۰۰ رتبه برتر، Elite Barbs هیچ استفاده‌ای ندارد.

از آنجایی که متا بازی به صورت بسیار مداوم استفاده می‌شود، اگر دسته کارت‌های شما نسبت به متا ضعیف باشند، موفقیت زیادی بدست نخواهید آورد. اگر در بُرد امتیازی ۳۰۰۰-۴۰۰۰ هستید، از دسته کارتی استفاده کنید که توانایی بدل کردن Elite Barbs را داشته باشد زیرا در این بُرد می‌توان آن‌ها را در هر نبرد دید.

همچنین شما شاید بخواهید خودتان از متا استفاده کنید. از آنجایی که متا قوی‌ترین استراتژی بازی بوده، احتمال آنکه به واسطه آن برنده شوید بیشتر می‌باشد، درست می‌گویم؟ اکثر اوقات شما نباید خودتان دسته‌ کارت‌های متا را اصلاح کنید. معمولاً تک تک کارت‌های موجود در یک دسته متا بنا به دلیلی در آن حضور دارند، و تعویض یک کارت ممکن است یک هم‌افزایی دشوار یا برنامه کلی بازی شما را خراب کند.

به دسته کارت‌های کلش رویال خود باور داشته باشید

آخرین موضوعی که می‌خواهم در این مقاله به آن اشاره کنم این است که باید به دسته کارت‌های خود ایمان داشته باشید. هنگام استفاده از آن، به خود ایمان داشته و به اعتماد به نفس عمل کنید.

استفاده از یک دسته برای مدت طولانی به شما اجازه می‌دهد تا بسیار بهتر بازی کنید. در کنار بهبود سبک بازی‌تان، شما نقاط ضعف و اشتباهات معمول خود را نیز برطرف خواهید کرد. پس از تمرین‌های بسیار، بالاخره شما آن دسته را بهتر از هر شخص دیگری بازی خواهید نمود.

دلیل آنکه تعویض دسته کارت‌ها ممکن است تأثیری منفی روی عملکرد شما در بُرد امتیازات بگذارد، آن است که شما باید دوباره در استفاده از دسته کارت‌های جدید خود حرفه‌ای شوید. شما باید در وضعیت‌های مختلفی قرار گرفته و بدین صورت بهترین شیوه بازی در آن موقعیت‌ها را بیاموزید.

ورای آنچه که از کارت‌ها می‌دانید، هر کارت کاربردهای بسیار بیشتری دارد. استفاده مداوم و پشت سر هم از یک دسته کارت به شما اجازه می‌دهد تا تاکتیک‌های مخفی آن را کشف کنید. وقتی Three Musketeers برای اولین بار منتشر شدند، هیچکس نمی‌دانست که باید آن‌ها را از هم جدا کند. وقتی بازیکنان از این موضوع آگاه شدند و پس از عرضه تانک‌های کوچک و کارت‌های چرخه‌ای، بالاخره Three Musketeers ارزش بازی کردن را بدست آوردند.

البته، هنوز ایرادات و تخصص‌هایی در یک دسته کارت وجود دارد. زمانی که یک دسته از متای بازی خارج شده و دیگر موفق نبود، شما باید دسته کارت‌ها و سبک بازی جدیدی را امتحان کنید. با تجربه دسته‌های مختلف در بازی کلش رویال، شاید شما در یک دسته خاص تخصص بدست نیاورید، اما دست کم توانایی آن را خواهید داشت تا تمام سبک‌های مختلف را به آسانی بازی کنید.

منبع
Clash World
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest
9 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
افشین
افشین
1 سال قبل

سلام. من افشینم اگه خودت رویال داری میشه با من دوست بشی
مطالب خیلی خوبی هم داشتی

Mahdi
Mahdi
Reply to  افشین
1 سال قبل

صلم افشین اگع رویال بازی میکنی بیاباهم دوست باشیم خودم کلن دارم ولی دروارشرکت نمیکنندبیای کلنم دستیاررهبرت میکنم ممنون

Mahdi
Mahdi
Reply to  افشین
1 سال قبل

اسم کلنم سلاطین ممنون میشم بپیوندی

وحید
وحید
Reply to  Mahdi
1 سال قبل

شکلش چیه😐

وحید
وحید
Reply to  افشین
1 سال قبل

بیا جون دل

علی
علی
Reply to  افشین
1 سال قبل

سلام اگه میخوای بیا یبازی

وحید
وحید
1 سال قبل

بد نبود

محمدرضا
محمدرضا
7 ماه قبل

سلام به جای بربرها میشه ارتش اسکلتی گداشته

علی
علی
1 سال قبل

سلام هرکی رویال بازی میکنه بزنیم ب بازی باهم

دکمه بازگشت به بالا
9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن