راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای تروفی و اچیومنت‌های بازی Battlefield 5

تمام و کمال!

همان طور که گفته شد، بازی Battlefield 5 به تازگی در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته و حال ما در این مطلب، قصد داریم تا راهنمای کامل و جامعی برای گرفتن تمام تروفی‌های این عنوان به شما ارایه دهیم. پیش از این که مستقیم به سراغ راهنمایی برای گرفتن هر تروفی مشخص برویم، پیشنهاد می‌کنم تا نکات زیر و البته متن شناخت کلی تروفی‌ها برای گرفتن تروفی پلاتینوم (Platinum) را مطالعه فرمایید:

  • درجه سختی تقریبی برای گرفتن تمام تروفی‌/اچیومنت‌ها: ۴ از ۱۰
  • زمان تقریبی برای رسیدن به تروفی پلاتینوم یا هزار کردن بازی: ۲۰ تا ۲۵ ساعت
  • تروفی/اچیومنت‌های مربوط به بخش آفلاین: ۶
  • تروفی/اچیومنت‌های مربوط به بخش آنلاین: ۱۶
  • تروفی/اچیومنت‌های از دست دادنی: ۰
  • تروفی/اچیومنت‌های گلیچی: تروفی‌های بخش داستانی بازی، همه می‌توانند دارای گلیچ باشند و امیدواریم که با کمک ما، به مشکلی برخورد نکنید.
  • حداقل دور بازی برای گرفتن تروفی پلاتینوم/تمام اچیومنت‌ها: ۱ تروفی زیرا درجه Hardcore از همان ابتدا در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته است.

قدم اول: تمام کردن بخش داستانی روی آخرین درجه سختی 

بخش داستانی بازی Battlefield 5 بسیار کوتاه است؛ این بخش تنها ۳ فصل دارد که هر کدام از این فصل‌ها، به سه ماموریت تقسیم می‌شوند. بنابراین، ما ۹ ماموریت برای تمام کردن داریم که باید توجه داشته باشید که از همان ابتدا، داستان را با درجه سختی Hardcore آغاز کرده و به پایان برسانید. درجه سختی Hardcore از همان ابتدا در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته و تمام کردن بازی با این درجه سختی، نه تنها یک تروفی طلایی، بلکه تروفی درجات سحتی پایین تر را نیز برای شما آزاد خواهد کرد. تمام کردن بخش داستانی Battlefield 5 روی درجه سختی Hardcore خیلی هم سخت نیست؛ به این صورت که شما همچنان چکپوینت‌ها را در اختیار دارید و با این که دمیج بیشتری از دشمن دریافت می‌کنید، اما باز هم برای مردن، به ۴ تا ۶ ضربه دشمن نیاز است. در طرف دیگر، سلامتی شما نیز پس از چند ثانیه و به صورت خودکار بازیابی می‌شود و مشکل خاصی را برای شما به وجود نخواهد آورد. علاوه بر این، می‌توانید ابتدا بخش داستانی را روی درجه سختی Easy به پایان برسانید تا با مپ‌ها و چینش مراحل آشنا شوید و سپس به سراغ درجه Hardcore بروید تا پیشروی برایتان راحت تر باشد. تمام کردن داستان روی درجه سختی Hardcore، به طور متوسط ۴ تا ۵ ساعت زمان نیاز دارد.

بررسی بازی Battlefield V
خواندن

قدم دوم: بخش چند نفره

تروفی‌های سخت و چالش برانگیز برای بخش چند نفره، تنها دو عدد هستند؛ یکی گرفتن ۵۰۰,۰۰۰ امتیاز به عنوان بازی‌باز و دیگری، گرفتن ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز با هر یک از کلاس‌های بازی! امتیازی که با هر کلاس دریافت می ‌کنید، در مجموع محاسبه می‌شود و اگر با هر کدام از ۴ کلاس، ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز کسب کنید، به یک ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز دیگر نیز نیاز دارید تا تروفی را از آن خود نمایید. گرفتن این تروفی که شاید چالش برانگیزترین تروفی بازی Battlefield 5 باشد، حدود ۱۵ ساعت زمان نیاز خواهد داشت؛ البته این زمان بستگی به سطح مهارت شما نیز دارد. شما می‌توانید با رفتن به بخش Profile > Statistics > Classes > Score از نحوه پیشرفت خود مطلع شوید.

نمایی زیبا از بخش داستانی بازی Battlefield 5 به لطف جلوه‌های بصری با کیفیت این عنوان

راهنمای تروفی‌های بازی Battlefield 5

تروفی World War Two Hero (پلاتینوم): Collect all other Battlefield™ V Trophies

مشخص است که برای به دست آوردن تروفی پلاتینوم، باید تمام تروفی‌های دیگر را جمع‌آوری کنید.

تروفی Storyteller (طلایی – ۸۵ امتیاز): Complete the War Stories Under No Flag, Nordlys & Tirailleur on Medium

برای دریافت این تروفی باید سه فصل داستانی بازی یعنی Under No Flag و Nordlys و Tirailleur را روی درجه سختی Medium به اتمام برسانید.

تروفی Veteran (طلایی – ۹۰ امتیاز): Complete the War Stories Under No Flag, Nordlys & Tirailleur on Hard

برای دریافت این تروفی باید سه فصل داستانی بازی یعنی Under No Flag و Nordlys و Tirailleur را روی درجه سختی Hard به اتمام برسانید.

تروفی Sins of the Fathers (طلایی – ۹۰ امتیاز): Complete the War Stories Under No Flag, Nordlys & Tirailleur on Hardcore

درجه Hardcore، بالاترین درجه سختی بازی است و از همان ابتدا در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. بخش داستانی ۳ فصل دارد که هر کدام از این فصل‌ها، به سه ماموریت تقسیم می‌شوند. بنابراین، ما ۹ ماموریت برای تمام کردن داریم. در این حالت همچنان چکپوینت‌ها را در اختیار دارید و با این که دمیج بیشتری از دشمن دریافت می‌کنید، اما باز هم برای مردن، به ۴ تا ۶ ضربه دشمن نیاز است. در طرف دیگر، سلامتی شما نیز پس از چند ثانیه و به صورت خودکار بازیابی می‌شود و مشکل خاصی را برای شما به وجود نخواهد آورد.

راهنمای بازی Battlefield V: انتخاب بهترین اسلحه‌ برای هر کلاس
خواندن

تروفی Lovely (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): Complete Under No Flag War Story

به اتمام رساندن اولین فصل بازی که Under no Flag نامیده می‌شود روی درجه سختی دلخواه، کار بسیار ساده‌ای است. این فصل از سه ماموریت Crossing Lines و Butcher and Bolt و Onslaught تشکیل شده است.

تروفی Store fuglar fanga ingi flugor (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): Complete Nordlys War Story

برای گرفتن این تروفی باید دومین فصل داستانی بازی که Nordlys نامیده می‌شود را روی درجه سختی دلخواه به پایان برسانید. این فصل از سه ماموریت Silent و All is Ash و Wolf and Dog تشکیل شده است.

تروفی Ou La Mort (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): Complete Tirailleur War Story

برای گرفتن این تروفی باید دومین فصل داستانی بازی که Tirailleur نامیده می‌شود را روی درجه سختی دلخواه به پایان برسانید. این فصل از سه ماموریت Liberté و Égalité و Fraternité Ou La Mort تشکیل شده است.

تروفی Off-hand (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, kill 10 enemies with secondary weapons in a round

برای گرفتن این تروفی باید در یک دور بازی، با اسلحه دوم خود ۱۰ نفر از دشمنان را بکشید. توصیه می‌شود که برای گرفتن این تروفی، مود Conquest را برای بازی انتخاب کنید زیرا این مود بیش از بقیه مودها به طول می‌انجامد و فرصت بهتری برای گرفتن ۱۰ کیل دارید. اسلحه‌های دوم، پیستول‌ها هستند که توصیه می‌شود Ruby را در بین آن‌ها انتخاب کنید زیرا این اسلحه رنج بیشتری دارد و در همان ابتدای بازی در دسترس بازی‌‌بازان قرار می‌گیرد. برای استفاده از پیستول خود نیاز نیست نشانه بگیرید و دقیق باشید؛ شما می‌توانید به دشمنان شبیخون بزنید و آن‌ها را با فاصله کم از پشت غافلگیر کنید.

راهنمای بازی Anthem – پانزده نکته‌ای که پیش از شروع باید بدانید
خواندن

تروفی Enemy Attrition (برنزی – ۱۵ امتیاز): In Multiplayer, get 10 kills in a round

به مانند تروفی قبلی که باید در یک دور بازی، ۱۰ دشمن را می‌کشتید، برای گرفتن این تروفی نیز باید در یک دور بازی، ۱۰ نفر را نابود کنید، با این تفاوت که می‌توانید از هر اسلحه و جنگ افزاری برای رسیدن به هدف خود استفاده نمایید. دست یافتن این تروفی بسیار راحت است و در همان ابتدای ورود به بخش چند نفره می‌توانید آن را کسب کنید.

تروفی Hoist the Flag (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, capture 10 flags in Frontlines

برای گرفتن این تروفی باید به مود Frontlines در بخش چند نفره مراجعه کنید. در این مود شما باید پرچم‌هایی را فتح کنید و دشمن را به عقب برانید. به محض این که به یکی از قرارگاه‌های دشمن رفته و جزئی از گرفتن پرچم باشید، به راحتی امتیاز فتح پرچم را کسب می‌کنید و این کار باید ۱۰ بار تکرار شود. دقت داشته باشید که اگر هم تیمی‌های شما پرچم‌ها را بدون حضور شما بگیرند، امتیاز این کار برای شما محسوب نمی‌شود.

تروفی Globetrotter (طلایی – ۹۰): Play a round of Conquest on each of the launch maps

گرفتن این تروفی با این که سخت نیست اما می‌تواند زمان گیر باشد. برای کسب کردن آن باید وارد مود Conquest شوید و در تمام هشت نقشه زمان عرضه بازی حداقل یک بازی را به پایان برساید که این نقشه‌ها شامل Narvik و Devastation و Twisted Steel و Rotterdam و Fjell652 و Hamada و Arras و Aerodrome می‌شود. دو راه برای گرفتن این تروفی دارید؛ راه اول این که در یک سرور ثابت بمانید و نقشه‌های مختلف را یکی پس از دیگری امتحان کنید و راه دیگر این است که از طریق آدرس Multiplayer > Advanced Search > Game Modes: Conquest > Maps: Your Missing Map > View Servers > Join نقشه‌هایی که از دست داده‌اید را دقیقا مشاهده نمایید.

بهترین بازی‌های بتل رویال ۲۰۲۰
خواندن

تروفی Death from Above (طلایی – ۹۰): In Multiplayer, destroy 5 manned stationary weapons with a Airplane

این تروفی با فاصله، سخت ترین و آزار دهنده‌ترین تروفی بازی Battlefield 5 است. برای گرفتن این تروفی شما باید سوار یک هواپیما شوید و با استفاده از تیربار آن، ۵ اسلحه ضد هوایی یا AA-Gun را نابود سازید. حتما و حتما توصیه می‌شود که این تروفی را با کمک یکی از دوستانتان و به صورت اختصاصی بگیرید نه سرور عمومی! علاوه بر این، توصیه می‌شود که به سراغ مود Conquest، ترجیحا در نقشه Arras بروید. زمانی که نقشه را از بالا مشاهده می‌کنید، حتما حواستان به هواپیما باشد تا سریع کنترل آن را به دست بگیرید و پس از پرواز کردن، ضدهوایی‌های دشمن را کاملا نابود سازید. گرفتن این تروفی می‌تواند برای شما به یک دردسر جدی تبدیل شود اما سعی کنید آن را به کمک دوستانتان و با شرایط از پیش برنامه ریزی شده کسب کنید زیرا رسیدن به هدف در سرورهای عمومی می‌تواند یک کابوس باشد!

تروفی Fender Bender (نقره‌ای ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, roadkill 5 enemies

برای گرفتن این تروفی خیلی ساده باید با استفاده از وسایل نقلیه درون نقشه‌ها، ۵ دشمن را زیر بگیرید و بکشید. بهترین وسیله برای رسیدن به این هدف، تانک است که به سختی نابود می‌شود. شما می‌توانید با مشاهده نقشه از بالا، از در دسترس بودن وسایل نقلیه با خبر شوید و خیلی سریع کنترل آن‌ها را به دست بگیرید. پس از نشستن در وسیله نقلیه‌، سریع به سمت قرارگاه‌های دشمن بروید و هر دشمنی را در سر راه می‌بینید، زیر کنید.

چرا بازی GTA: The Definitive Edition عنوانی ناامید کننده است؟
خواندن

تروفی Grim Reaper (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, kill 30 enemies

شاید راحت ترین تروفی در تمام بازی، همین باشد. برای گرفتن این تروفی خیلی ساده باید به صورت مجموع، ۳۰ دشمن را در بخش چند نفره بکشید که خیلی زود می‌توانید به این هدف دست پیدا کنید.

تروفی Call ’em in! (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, as a squad leader call in 2 reinforcements in a round

برای گرفتن این تروفی، بهتر است که اسکواد خود را بسازید تا مطمئن شوید که همیشه لیدر یا سرپرست آن گروه هستید. پس از ساختن اسکواد خود، به راحتی وارد یک مود، ترجیحا Conquest شوید و خیلی سریع می‌توانید با فعالیت خود و دیگر هم‌ تیمی‌هایتان، Squad Point دریافت نمایید. برای این که بتوانید نیروی پشتیبانی خبر کنید، حداقل باید امتیاز اسکواد ۲۴۵۰ را کسب کنید و پس از کسب کردن این حد از امتیاز، با نگه داشتن کلید‌های L1 و R1، نیروی کمکی خبر کنید. با فرود آمدن تجهیزات کمکی، حتما نباید آ‌ن‌ها را بردارید و از آن‌ها استفاده کنید و تنها لازم است تا درخواست فرستاده شدن را صادر نمایید. برای دو بار درخواست کردن تجهیزات در یک راند، شما حداقل به ۴۹۰۰ امتیاز نیاز دارید.

تروفی Combat Engineer (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, build 10 fortifications in a round

با تجربه هر بازی در مود Conquest در هر نقشه، شما می‌توانید با فشردن کلید جهت پایین D-pad، جعبه ابزار خود را به دست بگیرید و خطوط دفاعی و سنگرهای مخصوصی را در هر یک از قرارگاه‌ها و نزدیک پرچم‌ها بسازید. شما به راحتی می‌توانید با فشردن کلید R2 سنگرهایی را کنار هم بسازید و ساختن هر کدام از آن‌ها به چند ثانیه زمان نیاز دارد. با ساختن این سنگرها و خطوط دفاعی به صورت نزدیک به هم شما می‌توانید در عرض ۱ تا ۲ دقیقه، ۱۰ سنگر بسازید و تروفی را دریافت نمایید.

راهنمای شخصیت‌های بازی Apex Legends (بروزرسانی شد)
خواندن

تروفی Heads Down (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): In Multiplayer, fully suppress 5 enemies

برای suppress کردن یا تحت فشار قرار دادن یک دشمن، شما باید در نزدیکی او شلیک کنید و او را در شرایط بدی قرار دهید. با انجام دادن این کار، امتیاز suppress کردن را دریافت می‌کنید و بازی این را به شما اطلاع می‌دهد. گرفتن این تروفی بسیار راحت است چرا که شما می‌توانید با هر اسلحه و جنگ افزاری دشمن را تحت فشار قرار داده و رسیدن به این هدف با استفاده از تیربارها بسیار راحت تر نیز می‌شود. فقط حواستان باشد که مستقیما به دشمن شلیک نکنید و با شلیک کردن به نزدیکی او، نیروی دشمن را تحت فشار قرار دهید.

تروفی Jack of All Trades (طلایی – ۹۰): Earn 100,000 score as an Assault, Medic, Support and Recon

در بازی چهار کلاس مختلف وجود دارد که Assault و Medic و Support و Recon نامیده می‌شوند و شما می‌توانید پیشرفت خود با هر کلاس را از آدرس Profile > Statistics > Classes > Score مشاهده نمایید. برای گرفتن این تروفی، شما باید با استفاده از هر یک از این کلاس ها، حداقل ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز تجربه یا XP کسب کنید. شما تقریبا با هر کاری که در بازی انجام می دهید، امتیاز دریافت می‌کنید و گرفتن این تروفی با بازی کردن مرتب و حرفه‌ای شدن با اسلحه‌ها و نقشه‌های بازی، کاری زمان بر اما سرگرم کننده است. با کسب کردن ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز با هر یک از کلاس‌ها، در مجموع به حداقل ۴۰۰,۰۰۰ امتیاز نیاز دارید. همچنین توجه داشته باشید که گرفتن این تروفی در راستای تروفی‌های بعدی نیز قرار می‌گیرد.

تروفی Eager Beaver (نقره‌ای – ۳۰ امتیاز): Earn 150,000 score as a Player

به راهنمای تروفی بعدی مراجعه نمایید.

تروفی Elite (طلایی – ۹۰ امتیاز): Earn 500,000 score as a Player

راهنمای بازی Chivalry 2
خواندن

برای گرفتن این تروفی باید با هر کدام از کلاس‌های دلخواه بازی، ۵۰۰,۰۰۰ امتیاز کسب کنید. این تروفی قطعا به تروفی Jack of All Trades مرتبط است چرا که شما باید با هر کدام از کلاس‌ها، ۱۰۰,۰۰۰ امتیاز کسب کنید و مجموع امتیازات خود را به ۴۰۰,۰۰۰ امتیاز برسانید. پس از رسیدن به چنین عددی نیز تنها با استفاده از کلاس انتخابی دلخواه خود به بازی کردن بپردازید تا مجموع امتیازات خود را به ۵۰۰,۰۰۰ برسانید و تروفی را کسب نمایید. برای گرفتن این تروفی به حداقل ۱۵ ساعت زمان نیاز دارید و می‌توانید برای چک کردن نحوه پیشرفت خود به آدرس Profile > Statistics > Classes > Score مراجعه نمایید. در نظر داشته باشید که برای دریافت امتیازات بیشتر سعی کنید قرارگاه‌ها را تسخیر کنید یا به هم تیمی‌های خود به طرق مختلف کمک نمایید.

تروفی Last Man Standing (تروفی برنزی – ۱۵ امتیاز): In Multiplayer, have 3 squad members spawn on you 

کسب کردن این تروفی به شدت آسان و راحت است. شما تنها باید وارد یک بازی در هر مود و نقشه‌ای شوید و در طول بازی، سه هم تیمی در محل شما Respawn شوند که کاملا غیر ارادی است و بازی‌بازان به صورت خودکار این کار را انجام می‌دهند، دقیقا همان طور که شما می‌توانید این کار را با کمک از حضور دوستانتان انجام دهید. این تروفی را بدون آن که متوجه شوید، دریافت خواهید کرد.

تروفی Not On My Watch (برنزی – ۱۵ امتیاز): In Multiplayer, perform 10 squad revives

فرقی نمی‌کند که کلاس شما در بازی چه باشد؛ شما همیشه می‌توانید در هنگام مرگ هم‌‌تیمی‌های خود، آن‌ها را Revive کنید تا یاری را از دست ندهید. گرفتن این تروفی نیز بسیار راحت است چرا که شما باید ۱۰ بار، با ضربه خوردن و به زمین افتادن هم‌تیمی‌های خود، آن‌ها را Revive کنید و احتمالا در یک دور بازی، این تروفی را کسب خواهید کرد.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن