راهنمای بازی

راهنمای بازی Planet Zoo

نکاتی برای مدیریت بهتر یک باغ‌وحش

همان‌طور که در جریان هستید، چند روزی است که بازی جالب Planet Zoo برروی پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر شده است و منتقدان زیادی به آن می‌پردازند. در این بازی جذاب و متفاوت، شما باید باغ‌وحش دلخواه خود را ساخته و آن را با تجهیزات مختلف مدیریت کنید. از نکات مثبت این بازی می‌توان به آیتم‌ها، منوها، حیوانات، کارگران و بازدیدکنندگان مختلف اشاره کرد. به نقل از سازندگان، استقبال از این بازی در همین مدت کم بسیار خوب بوده و آن‌ها در تلاش هستند که روند فروش و محبوبیت این عنوان را بهبود ببخشند. اگر شما نیز از دوست‌داران بازی‌های استراتژی محور هستید، Planet Zoo را به هیچ وجه از دست ندهید.

بدون شک مدیریت و رسیدگی به یک باغ‌وحش کار بسیار دشواری است. این بازی هم پیچیدگی‌های خاص خود را دارد؛ تا جایی که ممکن است در میان راه با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کنید. در این مقاله قصد داریم تا شما را با نکاتی از نحوه‌ی ساخت و مدیریت یک باغ‌وحش در بازی Planet Zoo آشنا کنیم. پس با ما در ادامه همراه باشید.

planet zoo screen 6

توقف بازی در مواقع ضروری

اگر شما هم از آن دسته بازی‌بازانی هستید که در مواقع ضروری بازی را متوقف (یا اصطلاحا Pause) نمی‌کنید، باید بگوییم که این کار در Planet Zoo ممکن است تلفات جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد! وقتی کاری مهم در حین انجام بازی برایتان پیش می‌آید، بهتر است از توقف آن به صورت کامل مطمئن شوید؛ در غیر این صورت باید انتظار بروز مشکلاتی نظیر تولد ناگهانی حیوانات یا مرگ برخی از آن‌ها را داشته باشید. پس با این تفاسیر می‌توان دریافت که Planet Zoo بازی لحظه‌هاست!

راهنمای بازی Brawl Stars |‌ ترفندها و بهترین مبارزان در بازی Brawl Stars
خواندن

آهسته و پیوسته پیش بروید

اگر از طرفداران بزرگ عناوین استراتژی هستید و این عادت را دارید که راه صد ساله را یک شبه طی کنید، باز هم به مشکل برخواهید خورد. یکی از هواداران همین بازی در تجربه‌ای جالب گفته است:

برای نخستین بار که Planet Zoo را نصب و اجرا کردم، دوست داشتم همه کارها را به سرعت انجام دهم و شرایط را برای ساخت یک باغ‌وحش ایده‌آل فراهم کنم. اقدامات به سرعت در حال انجام بود و من از این بابت خشنود بودم، اما رفته رفته مشکلات زیادی نمایان شد و ادامه‌ی بازی امکان‌پذیر نبود. نتیجه این شد که بازی را از اول اجرا کرده و این بار با آهستگی به مدیریت خود پرداختم. حال یکی از بازی‌بازان موفق در این بازی دوست‌داشتنی هستم.

از این صحبت می‌توان فهمید که هر چه تجربه‌ی شما در بازی بیشتر شود، توانایی کنترل و کسب درآمدتان هم به تدریج افزایش خواهد یافت.

planet zoo screen 9

برای قفسه‌ی برخی حیوانات شیشه بسازید

مطمئنا ساخت دیوار و شیشه امری ضروری برای بسیاری از حیوانات در بازی است. جالب است بدانید که بسته به نوع حیوان و محل زندگی آن، باید دیوارها و شیشه‌های مختلفی را به کار ببرید. این کار باعث رضایت بازدیدکنندگان نیز می‌شود؛ چرا که آن‌ها هزینه می‌کنند تا باغ‌وحش بی نقصی را ببینند. برای ساخت دیوارهای جامد نیز می‌توانید از جعبه‌ی گوشه‌ی تصویر استفاده کنید.

از Sandbox mode استفاده کنید

جالب است بدانید که بخشی در بازی تحت عنوان Sandbox mode وجود داشته که در آن به تنظیمات بسیاری از قسمت‌های بازی دسترسی دارید. به عنوان مثال می‌توانید با غیرفعال کردن برخی گزینه‌ها، از صدمه به حیوانات و یا کارگران باغ‌وحش جلوگیری به عمل آورید. البته این کار کمی بازی را از حالت واقعی دور می‌کند و از لذت آن می‌کاهد، اما در مجموع راه مناسبی برای کاهش خسارات به نظر می‌رسد.

راهنمای بازی Ori and the Will of the Wisps
خواندن

planet zoo screen 2

ماموریت‌های بخش Career را انجام دهید

شاید انجام بخش Career در نگاه اول چندان ضروری به نظر نرسد، اما بد نیست بدانید که انجام ماموریت‌ها و چالش‌های گوناگون قسمت مذکور باعث پیشرفت شما در مراحل اصلی بازی خواهد شد. با توجه به امتیازات و افتخاراتی که در Career به دست می‌آورید، به شما مدال‌هایی داده می‌شود که با استفاده از آن‌ها می‌توانید قفل برخی آیتم‌ها را باز کنید. البته طی کردن این بخش نیز به تجربه‌ی شما بستگی دارد. در گذر زمان که به مدیر قهار و توانمندی تبدیل شوید، قادر به کسب امتیازات بیشتر در Career نیز خواهید بود.

اقتصادی عمل کنید

اگر به دنبال ساخت یک باغ‌وحش پرطرفدار با کمترین میزان سرمایه و دارایی هستید، این راهکار کمک شایانی به شما می‌کند. حتما می‌دانید که Planet Zoo براساس واقعیت ساخته شده تا بازی‌بازان بسیاری را به خود جذب کند. به همین دلیل، بهتر است حیواناتی را که با هم سازگاری دارند را در فضای مشترک قرار دهید. با این که برخی موجودات به تنهایی رضایت داشته و تحمل دیگران را ندارند، اما حیواناتی نظیر زرافه‌ها و بوفالوها هم هستند که با اشتراک زندگی خود با سایر جانداران مشکلی ندارند. این دسته از حیوانات را در کنار هم قرار داده تا از هر لحاظ سود کنید.

planet zoo screen 1

کارکنان باغ‌وحش به بخش‌های جداگانه نیاز دارند

با این که قرار دادن همه‌ی کارکنان در یک بخش از لحاظ اقتصادی برای شما سودمند می‌باشد، اما جالب است بدانید که در طی انجام بازی ممکن است همه چیز آن طور که دوست دارید پیش نرود. به عنوان مثال، وجود یک مکانیک و دامپزشک در یک محل باعث کاهش سرعت در روند مدیریت شما خواهد شد؛ چرا که آن‌ها نمی‌توانند همزمان از امکانات اتاقشان استفاده کنند. با ساخت اتاق‌های مجزا، سرعت عمل شما چند برابر می‌شود و علاوه‌بر آن، میزان رضایت کارکنان نیز افزایش می‌یابد.

راهنمای بازی Lost Lands: Dark Overlord
خواندن

مردم عاشق خرید هستند

خرج کردن در بازی Planet Zoo کار آسانی است، اما به دست آوردن پول امری بسیار دشوار به نظر می‌رسد. یکی از راه‌های کسب درآمد، بازدیدکنندگانی هستند که با ذوق و علاقه‌ی خود به گردش و تفریح در باغ‌وحش می‌پردازند. آن‌ها علاوه بر بلیطی که تهیه می‌کنند، هزینه‌های دیگری هم در داخل باغ‌وحش پرداخت می‌نمایند. اگر با هوشیاری بتوانید مکان‌هایی برای فروش اغذیه و سوغاتی‌های مختلف بسازید، درآمد فوق‌العاده‌ای به دست خواهید آورد. بد نیست بدانید که یکی از بهترین راه‌های پول درآوردن در بازی، فروش کلاه‌هایی به شکل حیوانات است. این‌گونه اجناس نزد کودکان از محبوبیت بالایی برخوردار بوده و گاهی افراد بزرگ‌تر نیز از آن‌ها می‌خرند.

planet zoo screen 4

وام بگیرید

با وجود تمام نکات فوق، داشتن سرمایه و درآمد کار بسیار دشواری است. یکی از آخرین راهکارها برای سامان‌دهی به اوضاع باغ‌وحش، تهیه وام و استفاده از آن می‌باشد. خوشبختانه سازندگان در این قسمت هم به خوبی عمل کردند تا همه چیز در بازی به واقعیت نزدیک باشد. این وام‌ها در دو نوع کوتاه‌مدت و بلندمدت به شما داده می‌شوند و با توجه به نیاز خود، قادر به استفاده از آن‌ها خواهید بود. البته این راهکار در بازی چندان منطقی به نظر نمی‌رسد؛ چرا که پرداخت آن به آسانی صورت نمی‌گیرد.

بازدیدکنندگان دردسرساز را بیرون کنید

روزانه افراد زیادی از باغ‌وحش شما دیدن می‌کنند که این امر به شرایط اقتصادی شما در بازی کمک خواهد نمود. در میان مردم، عده‌ای نیز هستند که به کارهایی مانند تخریب اماکن و آسیب به حیوانات می‌پردازند که تعداد آن‌ها انگشت‌شمار است. قبل از این که به اهداف خود برسند، آن‌ها را شناسایی کرده و با استفاده از انتظامات به بیرون از باغ‌وحش هدایتشان کنید.

راهنمای بازی Cyberpunk 2077 | نکاتی برای تازه‌واردان
خواندن

planet zoo screen 3

در مورد زندگی حیوانات تحقیق کنید

با توجه به نزدیک بودن Planet Zoo به واقعیت، بد نیست قبل از قرار دادن هر حیوان در محل مخصوص در مورد زندگی آن تحقیق کنید. این حرکت در جهت افزایش کیفیت باغ‌وحش خواهد بود. به عنوان مثال، اگر قصد ساخت قفسی برای یک گوریل را دارید، بهتر است در مورد مساحت استاندارد آن در جهان تحقیق نموده تا به بهترین نتجیه دست یابید. حتی می‌توانید قفس آن‌ها را کمی بزرگ‌تر از حد استاندارد تعبیه کنید؛ به هر حال کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند.

توصیه‌ی دیگر ما به شما این است که از ساخت فضاهای مطمئن و بی‌نقص برای حیوانات اطمینان حاصل نمایید؛ زیرا برخی از آن‌ها برای فرار از باغ‌وحش بسیار فرصت‌طلب هستند.

منبع
pcgamer.com
عضویت
اطلاع از
guest

0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x