راهنمای بازی

راهنمای بازی Far Cry 6

از انقلاب جان سالم به در ببرید

راهنمای بازی Far Cry 6 آموزش کاملی از اینکه چطور باید به تجربه این بازی بپردازید به شما می‌دهد. گیم‌پلی بخش جهان باز Far Cry 6 با نسخه‌های قبلی این مجموعه تفاوت آنچنانی ندارد، اما چیز‌های تازه و جدید بسیاری برای اکتشاف وجود دارند. در جدیدترین نسخه‌ی این سری، مکانیزم‌ها و سیستم‌های جدیدی وجود دارند که تازه کاران و همچنین کهنه کاران این فرانچایز باید با آن‌ها آشنا شوند. در ادامه با پیکسل ارتس همراه شوید.

Far Cry 6

در این راهنما، ما نکات، راهکار‌ها و ترفند‌هایی را به شما ارائه می‌دهیم تا شما را در Far Cry 6 از یک سرباز تازه کار به یک چریکی تمام اعیار تبدیل کند. شما همچنین نحوه شخصی سازی سلاح‌ها، استفاده از استراتژی‌های کارآمد، استفاده از سیستم Amigos و اینکه اصلا چرا باید از سلاح‌های Supremo و Resolver استفاده کنید را فرا خواهید گرفت.

راهنمای بازی Far Cry 6

چطور Fire Rate را تغییر دهیم؟ | راهنمای بازی Far Cry 6

همانطور که احتمالا شما و دیگر گیمر‌ها بیشتر وقت خود را صرف بازی‌های شوتر می‌کنید، می‌دانید که هر اسلحه دارای نرخ شلیک متفاوتی است. Far Cry 6 از این قاعده مستثنی نیست و با وجود تفنگ‌های متنوع که هرکدام از نرخ شلیک و لگد متفاوت بهره می‌برند، شما می‌توانید نرخ شلیک اسلحه‌ی خودتان را تنظیم کنید تا با سلیقه و سبک بازی شما تطابق داشته باشد.

برای تنظیم Fire Rate، باید منوی سلاح‌های خود را باز کنید ( در PC با دکمه Q و در کنسول‌ها با LB/L1 ) و با زدن دکمه‌ی سفید که در زیر نوع گلوله ( Ammo Type ) واقع شده است، Fire Rate های موجود برای آن سلاح را مشاهده کرده و در صورت نیاز، آن‌را تغییر دهید. به‌عنوان مثال، بعضی ازRifle ها قابلیت این را دارند که با هربار کشیدن ماشه بصورت تک تیر، سه تیر و اتوماتیک شلیک کنند.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)
خواندن

راهنمای بازی Far Cry 6

چگونه به سلاح‌های Supremo و Resolver دست بیابیم؟ | راهنمای بازی Far Cry 6

اسلحه‌های Supremo و Resolver می‌توانند به‌عنوان ناجی شما ظاهر شوند و با ظاهر عجیب و قدرت فوق العاده‌ی شان شما را همیشه در مبارزات جلوتر از رقبای خود بیندازند. ولی برخلاف سلاح‌هایی که در گوشه و کنار جهان بازی پراکنده شده‌اند، دست یافتن به این نوع اسلحه‌ها آسان نیست. این سلاح‌ها نوعی پاداش هستند که در سیستم پیشرفت بازی پیاده‌ سازی شده‌اند و بازی باز را به پیشرفت هرچه بیشتر ترغیب می‌کنند.

با به اتمام رساندن ماموریت‌ها، چالش‌ها و… کاراکتر شما Rank Up می‌شود و با پشت سر گذاشتن هر سطح، شما به Tier های جدید دست پیدا می‌کنید که به شما قابلیت ساخت این اعجوبه‌های شگفت انگیز را می‌دهند. برخلاف نسخه‌های قبلی که به شما در ازای Rank Up شدن تعدادی Skill Point می‌داد که بتوانید برای کاراکتر خود قابلیت‌های مختلف باز کنید تا قوی‌تر شوید، Far Cry 6 به‌ شما سلاح‌های Supremo و Resolver را به‌عنوان راهی برای افزایش قدرت هدیه می‌دهد.

برای ساختن این اسلحه‌ها، شما باید به دیدار Juan در پایگاه اصلی خود بروید یا با یکی از فروشندگان اسلحه در پایگاه‌های آزاد شده صحبت کنید. البته ساخت این سلاح‌های قدرتمند با یک صحبت ساده انجام نمی‌شوند و شما نیازمند چند قطعه اورانیوم تضعیف شده ( Depleted Uranium ) هستید که می‌توانید با اتمام ماموریت‌های داستانی مهم به آنها دست پیدا کنید.

Far Cry 6 beginners guide tips tricks Polygon 87

Amigo ها و قابلیت‌های شان را فراموش نکنید! | راهنمای بازی Far Cry 6

Amigoها (به اسپانیایی یعنی رفیق) همراهان وفادار شما در طول بازی هستند که به شما در موقعیت‌های مختلف و صدالبته مبارزه کمک می‌کنند. هرکدام از این رفقا، قابلیت‌های منحصر‌ به‌فرد خودشان را دارند که یعنی شما برای هر موقعیت و سناریو، یک همراه بخصوص خواهید داشت که شما را کمک کند. در کنار تیکه و پاره کردن دشمنان در مبارزه، حیوانات شما می‌توانند در طول زمان برای خود قابلیت‌های جدید باز کنند. آنها بیشتر قابلیت‌های خود را در طی زمان و به تنهایی باز می‌کنند در‌ حالی که بعضی از این توانایی‌ها به توجه شما نیازمند‌ هستند.

راهنمای بازی Warframe
خواندن

مثلا اولین حیوان شما که Guapo نام دارد، اولین قابلیت خود را بعد از ۵ بار احیا (Revive) کردن خودش بدست می‌آورد در حالی که قابلیت دوم او مستلزم این است که دستور کشتن ۵۰ نفر را به او بدهید. قابلیت‌های هر Amigo، پیش نیاز‌های متفاوتی خواهد داشت و شما می‌توانید با رفتن به منوی اصلی > بخش Amigos > رفتن روی حیوان مورد نظر و زدن دکمه ی “Details” در مورد توانایی اصلی رفیق خود اطلاعات کسب کنید و پیشرفت خود را در باز کردن ۳ قابلیت‌های دیگر او مشاهده کنید.

راهنمای بازی Far Cry 6

دود را دنبال کنید! | راهنمای بازی Far Cry 6

اگر در هنگام گشت‌ و‌ گذار در جزیره‌ی زیبای Yara متوجه دود زرد یا نارنجی در آسمان شدید حتما خود را هرچه سریع‌تر به آن برسانید چون وقتی دود هست، پاداشی برای دزدیدن هم هست. این جعبه‌ها حاوی پول و مواد اولیه برای ساخت وسایل مورد نیاز شما هستند که می‌توانید آنها را بصورت تصادفی در دنیای بازی پیدا کنید یا از طریق نامه‌ها مکان آنها را یافته و به سراغشان بروید.

اگر اتفاقی به یکی از این جعبه‌ها برخوردید، به احتمال زیاد کسی نیست که از آن محافظت کند پس به سمت آن بروید و از غنیمت‌های آن لذت ببرید. اما در صورتی که از طریق نامه‌ها یا صحبت با دیگر کاراکتر‌ها از جای یکی از این جعبه‌ها مطلع شدید، باید برای آن بجنگید. معمولا بیشتر آنها در پایگاه‌های کوچک دشمن هستند در حالی که بعضی از آنها در پروسه‌ی سقوط به یک جزیره می‌باشند و شما باید کمربند خود را سفت کنید و قبل از اینکه نیرو‌های دشمن آن‌را بگیرند، آنرا غارت کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 2 - قسمت دوم
خواندن

راهنمای بازی Far Cry 6

با کسانی که نجات می‌دهید صحبت کنید | راهنمای بازی Far Cry 6

هنگامی که یک پایگاه را از چنگ سزبازان El Presidente نجات می‌دهید، نیرو‌های آزادی آن مکان را تصاحب می‌کنند و آنجا به یکی از پایگاه‌های شما تبدیل می‌شود که نه تنها امکان Fast Travel به آنجا و گرفتن وسایل نقلیه خودتان را فراهم می‌کند، بلکه شما می‌توانید به ماموریت‌های جدید دست پیدا کنید. همچنین می‌توانید از فروشنده‌های مختلف اقلام مورد نیاز خود را مثل مهمات و… خریداری کنید تا در آزاد کردن Yara با کمبود مهمات مواجه نشوید.

وقتی در پایگاه آزاد شده قدم زدید و بوی پیروزی را به اندازه‌ی کافی حس کردید، بعضی از نیروهای خودی را خواهید دید که شما را صدا می‌زنند، صحبت کردن با این کاراکتر‌ها شما را به سمت ماموریت‌های فرعی جدید یا یک Supply Drop راهنمایی می‌کنند . انجام دادن ماموریت‌های فرعی راه خوبی برای جمع کردن منابع برای ساخت و ساز و XP مورد نیاز برای بالابردن سطح کاراکتر شماست پس به این دسته از موقعیت‌ها بیشتر توجه کنید.

Far Cry 6 beginners guide tips tricks Polygon 89

کمپ خود را بسازید! | راهنمای بازی Far Cry 6

یکی از اولین اردوگاه‌هایی که می‌توانید در Far Cry 6 بسازید، واقع در Montero Farms است. ساخت پایگاه‌های مختلف در کمپ به شما امکان دسترسی به توانایی‌ها و موارد جدید و همچنین المان‌های گیم‌پلی مثل ماهی‌گیری را می‌دهد. برای شروع ساخت‌ و ساز، پیش معمار واقع در کمپ خود بروید و با او صحبت کنید. با زدن دکمه‌ی E بر روی PC و Y/∆ در کنسول، منوی ساخت و ساز نمایش داده می‌شود و می‌توانید پایگاه خود را شخصی سازی کنید.

راهنمای بازی Battlefield V: انتخاب بهترین اسلحه‌ برای هر کلاس
خواندن

پایگاه‌ها باعث می‌شوند که جنبه‌های جدیدتری از Far Cry 6 را تجربه کنید و تجربه‌ی زیباتری از این بازی داشته باشید. شما می‌توانید پایگاه‌های زیر را در کمپ خود ایجاد کنید:

  • Hideout Network: قفل لباس Wingsuit را باز می‌کند (لباسی که با دو‌ بال طراحی شده و بازیکن می‌تواند از ارتفاعات بلند بپرد و در هوا پرواز کند.) و امکان خرید خانه‌های امن را برای Fast Travel را به شما می‌دهد.
  • Guerilla Garrison (پادگان چریک‌ها): این پایگاه لپ‌تاپ‌های جاسوسی را در نقاط مناسب نقشه قرار می‌دهد تا قبل از ورود به پایگاه‌های دشمن اطلاعات کافی را کسب کنید.
  • Fishing Hut (کلبه ماهیگیری): بنظر شما کلبه ماهیگیری به شما کمک می‌کند به جنگ آدم فضایی‌ها بروید؟ فکر نکنم اما شما می‌توانید با ساخت این پایگاه به ماهیگیری بروید.
  • La Cantina (بار): با راه اندازی این پایگاه، شما می‌توانید با دادن گوشت حیوانات مختلفی که در Yara شکار می‌کنید، برای خود غذا‌هایی تهیه کنید که بعضی قابلیت‌های شما را بصورت موقتی، ارتقا دهند.
  • Bandinos Barracks: ایجاد این پایگاه به شما کمک می‌کند تا افرادی استخدام کنید که با انجام عملیات‌های مختلف به شما در دستیابی به منابع کمک کنند.
  • The Hunter’s Lodge (خانه‌ی شکارچی): ساخت این مکان به شما زیست بوم حیوانات مختلف را در نقشه‌ نشان خواهد داد و همچنین مغازه‌ای برای خرید انواع وسایل مربوط به شکار در کمپ شما ساخته می‌شود.

همچنین شما می‌توانید با معمار صحبت کنید تا این ساختمان‌ها‌ را ارتقا دهید و قابلیت‌ها و مزیت‌های جدیدی را باز کنید. برای مثال اگر Hideout Network را ارتقا دهید، شما می‌توانید وسایل نقلیه‌ی خود را در کمپ بیاورید و یا مهمات سلاح‌های Supremo و Resolve خود را هنگام ورود به کمپ پر کنید.

عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Hamidreza barkhordari
Hamidreza barkhordari
1 سال قبل

عالی بود مطالب خوبی گفتین ممنون (:

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن