راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Escape Machine City

هر آنچه برای فرار از شهر ماشینی نیاز دارید

بازی Escape Machine City ساخته‌ی استودیوی Snapbreak Games، عنوانی در سبک پازل و ماجراجویی برای اندروید و iOS است که در آن بازیکنان باید سعی کنند تا از یک شهر ماشین‌زده و صنعتی بگریزند. در کل ۱۵ مرحله‌ی متفاوت برای خروج وجود دارد که در هر کدام چندین و چند معمای مختلف پیش رویتان قرار خواهد گرفت.

برای حل معماها عمدتاً نیاز دارید تا محیط را به دقت و کامل بگردید و اشیا مختلف از قبیل اهرم و لوله و دستگیره را برای تکمیل و حل پازل‌ها بیابید. وقتی تمام موارد مورد نیاز را یافتید زمان آن است که راه‌حل را بیابید که به مرور زمان دشوار‌تر و چالش‌برانگیزتر می‌شود. با راهنمای قدم به قدم پیکسل آرتس برای ۸ مرحله‌ی رایگان بازی Escape Machine City همراه باشید.

مرحله‌ی اول – اتاق ژنراتور

۱- به راهنمای بازی گوش دهید و دنبال دستگیره بگردید.

۲- روی جعبه‌ی خاکستریی که در انتهای اتاق قرار دارد بزنید. جسمی که بازی به آن اشاره می‌کند را بلغزانید تا درها باز شوند. قطعه‌ای که درون آن است را بردارید و با دستگیره ترکیب کنید.

۳- روی ژنراتوری که در سمت راست قرار دارد بزنید. در کوچک نارنجی را باز کنید و قطعه‌ی آن را به سمت راست بکشید. قطعه‌ی شکسته را دور انداخته و با قطعه‌ی جدیدی که پیدا کرده بودید جایگزین کنید.

۴- بعد از آنکه قطعه‌ی جدید را نصب کردید، آن را به سمت راست کشیده و بچرخانیدش تا روشن شود.

۵- به ماشینی که سمت چپ قرار دارد رجوع کنید. پنل‌ها را پایین داده و اهرم را بالا بکشید. حالا یک نور سبز از درون آن ساطع می‌شود و سطح آب پایین می‌آید.

۶- دستگیره را درون جایگاهی که کنار دریچه‌ی روی زمین است، قرار دهید. با چرخاندن دستگیره دریچه باز می‌شود. با پایین رفتن از نردبان این مرحله تکمیل خواهد شد.

راهنمای بازی Days Gone
خواندن

مرحله‌ی دوم – فاضلاب

۱- کارتن‌ها را بررسی کنید. ابتدا جسم پیچ-گوشتی مانند زرد رنگ و سپس کاغذی که درون یکی از کارتن‌هاست را بردارید. روی کاغذ یک سرنخ می‌یابید که نوشته شده؛ “III VI I”.

۲- از پلکان سمت راست بالا بروید. سه اهرم را بچرخانید. طبق سرنخی که روی کاغذ یافتید، اولی را روی III، دومی را روی VI و سومی را روی I قرار دهید. همچنین فراموش نکنید که تسمه‌ای که در سمت چپ است را بردارید.

۳- به عقب برگردید. جسم پیچ گوشتی-مانند را به همراه تسمه، میان چرخ‌ها قرار دهید.

۴- عقب‌تر بازگردید و به پنلی که کنار دروازه است مراجعه کنید. محورها را تا انتها بکشید و سپس روی پنل بزنید تا باز شود.

۵- اهرم وسط چرخ‌دنده را پایین کشیده و دکمه Power در گوشه‎ی سمت راست را فشار دهید. حال دروازه باز است و می‌توانید با ورود به آن، مرحله را به اتمام برسانید.

مرحله‌ی سوم – خیابان فرعی

۱- روی لوله‌های سمت چپ بزنید تا چند سرنخ پیدا کنید. علاوه بر کاغذ‌های متعدد که با فلش منقش شده‌اند، لوله‌ی خمیده و آچار را نیز می‌یابید که باید آن‌ها را از روی زمین بردارید.

۲- روی دری که در انتهای خیابان است بزنید. درِ کمد فلزی را با استفاده از آچار باز کنید تا طناب و قرقره را بیابید.

۳- وارد درِ بازی که در سمت راست و نزدیکتان است شوید. ابتدا بیل را در سمت راست بردارید و سپس لوله‌ی آسیب‌دیده را با استفاده از تکه لوله‌ای که برداشته بودید ترمیم کنید.

۴- حال برای حل پازل ریل، به کاغذ‌های پراکنده‌ی روی زمین مراجعه کنید (اگر هم حوصله ندارید طبق تصویری که قرار داده‌ایم عمل کنید).

راهنمای بازی Fallout 76: نکاتی که باید پیش از آغاز بازی بدانید
خواندن

۵- به سمت ماشین ریلی بروید. جعبه‌ای وجود دارید که روی آن ۷B درج شده است. بعد از حل معمای ریل، فلش‌های روی این جعبه با رنگ‌های سبز و قرمز روشن می‌شوند. قرقره را به دروازه آویزان کنید و طناب را به آن بپیچید.

۶- روی ماشین ریلی بزنید. با استفاده از بیل زغال سنگ بردارید و درون آتش بریزید.

۷- روی قطعه‌ی گِرد بزنید. سپس سیم‌ها را متصل کنید (ابتدا روی بالاترین، و سپس روی پایین‌ترین بزنید).

۸- اکنون اگر روی ماشین ریلی بزنید، طناب را می‌کشد و به وسیله‌ی قرقره دروازه باز می‌شود.

مرحله‌ی چهارم – گلخانه

۱- دریچه‌ای که کف گلخانه است را باز کرده و چاقو و تور را بردارید.

۲- روی درختچه‌های پرتقال در سمت راست بزنید و یک پرتقال بردارید. با استفاده از چاقو پرتقال را قاچ کنید.

۳- میزی که آبمیوه‌گیری روی آن قرار دارد را پیدا کنید. پرتقال را روی آبمیوه‌گیری قرار دهید و آن را بچرخانید و سپس آب پرتقال را بردارید.

۴- روی یکی از محفظه‎‌هایی که در پشت قرار دارد بزنید تا معمای رنگ باز شود. معما پیچیده نیست و فقط باید هر رنگ را در جایگاه خودش قرار دهید. پس از باز شدن محفظه، با استفاده از تور یکی از پشه‌ها را بگیرید.

۵- حال روی گاوصندوقی که روی میز و در کنار گلدان قرار دارد بزنید. این معما نیز مانند معمای رنگ به صورت تصویری به طور واضح قابل نشان دادن نیست، اما می‌توان آن را شرح داد. هر یک از شماره‌ها دارای یک جهت در بالایش است که اگر آن را در چرخ‌دنده قرار دهید جهت آن تغییر می‌یابد. باید آنقدر اعداد ۲، ۳ و ۴ را بچرخانید و جابجا کنید تا نهایتاً به ترتیب و با جهتی مشابه عدد ۱ در ردیف بالایی قرار گیرند. پس از حل معما، سرنگ را از درون آن بردارید.

۶- پشه را درون گیاه گوشت‌خوار قرار داده و ماده‌ی تولید شده را با استفاده از سرنگ بردارید و با آب پرتقال مخلوط کنید.

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)
خواندن

۷- ترکیب حاصل یک اسید است که می‌توانید با ریختن آن روی قفل در، آن را ذوب کرده و مرحله چهارم Escape Machine City را به اتمام برسانید.

مرحله‌ی پنجم – مرکز شهر

۱- ابتدا پازل جابه‌جایی را حل نمایید. معما سرراست و آسان است و بدون نیاز به راهنما حل خواهد شد. فقط باید جسمی که در بالا و سمت چپ قرار دارد را، با باز کردن راه به سمت مخالف ببرید.

۲- روی نیمکتی که در سمت راست قرار دارد بزنید و نردبان را بردارید.

۳- نردبان را سمت چپ تابلوی هتل قرار دهید. از آن بالا رفته و در بالا شیشه‌بُر و کلید را بردارید.

۴- به عقب برگردید. روی در بزرگ هتل بزنید و کلیدی که جلوی آن افتاده است را بردارید. همچنین به ساعت دقت نمایید (روی ۲:۵۳ قرار دارد).

۵- دوباره سراغ نیمکت بروید. قفلِ کیفی که روی نیمکت است را با استفاده از دو کلیدی که پیدا کردید باز کنید و الماس قرمز درون آن را بردارید.

۶- الماس را با شیشه‌بُر ترکیب کنید و با آن شیشه‌ای که زیر ساعت مرکزی قرار دارد را ببُرید.

۷- این مرحله تقریباً پیچیده است، اما اگر دستورالعمل مذکور را انجام دهید، نیازی به فسفر سوزاندن نخواهد بود؛

مصرف‌سنج سمت راست را انتخاب کنید.
دکمه‌ی مثبت را فشار دهید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت چپ را انتخاب کنید.
دکمه‌ی منفی را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت راست را انتخاب کنید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.
دکمه‌ی مثبت را فشار دهید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت چپ را انتخاب کنید.
دکمه‌ی منفی را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت راست را انتخاب کنید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت چپ را انتخاب کنید.
دکمه‌ی منفی را فشار دهید.
مصرف‌سنج سمت راست را انتخاب کنید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.
دکمه‌ی مثبت را فشار دهید.
دکمه‌‌ی فلش را فشار دهید.

راهنمای بازی Journey to the Savage Planet
خواندن

بعد از موارد مذکور ساعت مرکزی را مطابق ساعت هتل، روی ۲:۵۳ قرار دهید و دیسکی که درونش است را بردارید.

۸- دیسک را روی در هتل قرار دهید، آن را بچرخانید و تکه‌های در را کنار داده و کلید سبز را فشار دهید. حال وارد در هتل شوید و مرحله پنجم Escape Machine City را به پایان برسانید.

مرحله‌ی ششم – لابی هتل

۱- روی میز چرخ‌دار زوم کنید. مداد و چاقو را بردارید.

۲- به طبقه‌ی بالا رفته و ابتدا آچاری که به صندلی تکیه داده شده را بردارید. سپس با استفاده از چاقو، سیم‌ها را از باطری جدا کنید و باتری را نیز بردارید.

۳- پایین برگردید و روی میز کاغذ خالی را پیدا کنید. با مداد روی آن بکشید تا عدد چهار رقمی ۷۳۶۹ آشکار شود. عدد را به خاطر بسپارید. سپس باتری را به دستگاه بازی متصل کنید. معما ساده‌ است، اما اگر موفق به حل آن نشدید طبق تصویر عمل کنید. پس از حل معما، دستگاه به شما یک بلیت خواهد داد، که مربوط به آسانسور است.

۴- بلیت را در آسانسور وارد نمایید. در اینجا ۳ ردیف عمودی وجود دارد، که اگر چهار قطعه‌ی زرد را از بالا به پایین با ترتیب کوچک به بزرگ، در یک ردیف بچینید، در آسانسورِ آن ردیف باز می‌شود. ابتدا قطعات زرد را در ردیف سمت راست بچینید. وارد آسانسور سمت راست یا آسانسور II شوید. با استفاده از آچار، مهره را باز کرده و اندازه‌گیر را بردارید.

۵- حالا باید اندازه‌گیر و مهره را در آسانسور سمت چپ یا آسانسور I ببندید. اجسام زرد را در ردیف سمت چپ بچینید. پس از باز شدن در اندازه‎گیر و مهره را نصب کنید و عدد روی بدنه را به همان عددی که روی کاغذ آشکار کردید تغییر دهید؛ ۷۳۶۹. آسانسور I راه خواهد افتاد و شما را به مرحله‌ی هفتم Escape Machine City خواهد برد.

مرحله‌ی هفتم – تالار اصلی

۱- روی منطقه‌ای که در سمت راست قرار دارد بزنید. دو چرخ‌دنده (یکی کنار در و دیگری زیر) و جسمی که روی میز است را بردارید.

راهنمای Gears Pop! - نکات ابتدایی که باید قبل از شروع بدانید
خواندن

۲- روی پنلِ کنار در بزنید. با چرخاندن دو قفل بالا گوشه‌ی آن، پنل را باز کنید تا وارد معما شوید. تنها کاری که باید بکنید این است که با چشمتان هر سیم را دنبال کنید و رنگ هر یک از چراغ‌های بالایی را مشخص نمایید. اگر چشمانتان خسته است و انرژی لازم را ندارید فقط طبق این ترتیب از چپ به راست رنگ چراغ‌ها را معین کنید؛ سبز، آبی، قرمز، زرد. وارد در شوید و ماسک جوشکاری را بردارید.

۳- برگردید و در کنار تخت پادشاهی یک چرخ‌دنده‌ی دیگر را بیابید. فقط یک چرخ‌دنده‌ی دیگر نیاز داریم.

۴- برای چرخ‌دنده‌ی چهارم به مرکز تالار بروید و با استفاده از جسمی که از روی میز برداشتید، به آرامی آن را باز کنید. حتماً دقت داشته باشید که شتاب‌زده عمل نکنید، در غیر این صورت باید دوباره این کار را انجام دهید. پس از روشن شدن تمام دورِ دایره‌ و باز شدن آن، چرخ‌دنده‌ای که در مرکز آن است را بردارید و سپس تمام چرخ‌دنده‌هایی که گرد آورده‌اید را با ترتیب درون تصویر، درون دایره‌ بچینید تا محفظه‌ی دور تخت پادشاهی باز شود.

۵- ابزار جوشکاری را از پای تخت پادشاهی بردارید.

۶- به سمت دری که پیش‌تر باز کرده بودید بروید. ماسک جوشکاری را انتخاب کنید و با استفاده از ابزار جوشکاری، محفظه‌ی فلزیی که در پشت قرار دارد را باز کنید. جسم براق درون آن را بردارید.

۷- روی تکیه‌گاهِ تخت جایگاهی برای جسم براق وجود دارد که با قرار دادن جسم درون آن، در باز خواهد شد و خواهید توانست به مرحله‎‌ی بعد بروید.

مرحله‌ی هشتم و پایانی – رصدخانه

۱- روی پله‌ها بزنید و چراغ ‌قوه‌ای که در ورودی پله است را بردارید.

راهنمای بازی Among Us
خواندن

۲- یک سطل رنگ UV به همراه یک چراغ گرد روی زمین وجود دارد. چراغ قوه‌ را در سطل فرو ببرید و سپس چراغ کنار سطل را بردارید.

۳- روی میز بزنید و دو کشوی آن را باز کنید. در کشوی سمت چپ یک آچار و یک اره آهن‌بُر، و در کشوی سمت راست یک کاغذ شبکه‌بندی شده وجود دارد. آن‌ها را برداشته و به سراغ کاغذ‌های روی میز بروید. با کاغذ بزرگ سمت چپ فعلاً کاری نداریم. دو کاغذ کوچک در سمت چپ حاوی دو سرنخ یا به عبارتی دو مختصات هستند. چراغ‌ قوه‌ی UV را روی کاغذها بگیرید تا سرنخ‌ها آشکار شوند. روی یکی از کاغذها EW 090/270، و روی دیگری NS 320/040 درج شده است.

۴- روی ماشینی که در سمت چپ است بزنید. با استفاده از اره‌ی آهن‌بُر هندل آن را جدا نمایید. سپس با استفاده از آچار پیچ‌های پنل زیرین ماشین را باز کرده، و معمای آن را حل کنید (اگر موفق به حل آن نشدید طبق تصویر عمل کنید) تا پنجره‌ی رصدخانه باز گردد.

۵- روی تلکسوپ بزنید. هندلی که با اره‌ی آهن‌بُر جدا کردید را روی آن سوار کنید. سپس روی بخش انتهایی تلسکوپ زوم کنید تا وارد معمای بعدی شوید. معما واضح است (یک مینی‌گیم سایمون) و فقط باید توالی روشن شدن چراغ‌ها را خاطر سپرده و دوباره‌ آن‌ها را اجرا کنید. سه توالی وجود خواهد داشت و اگر یکی را اشتباه بزنید باید از اول شروع نمایید و به یاد داشته باشید که برای شروع هر توالی، کلید مرکزی را فشار دهید.

راهنمای بازی NBA 2K21 | بهترین بیلدها برای بخش My Player
خواندن

۶- پس از حل معما و بیرون آمدن جایگاه از درون تلسکوپ، چراغ گرد آبی رنگی که از کنار سطل برداشته بودید را، درون آن قرار دهید و سپس هندل را بچرخانید.

۷- روی نمایشگر تلسکوپ بزنید. کاغذ شبکه‌بندی‌شده را درونش قرار دهید و کلید قرمز را بفشارید. در پایین نمایشگر دو عبارت NS و EW دیده می‌شود، پس به سرنخی که روی کاغذها یافتید رجوع کنید تا مختصات دقیق را بیابید. با استفاده از اسلایدر بالای نمایشگر، مختصات EW را روی ۰۹۰/۲۷۰ و NS را روی ۳۲۰/۰۴۰ قرار دهید تا شش ستاره را پیدا کنید و نهایتاً کاغذ را از دستگاه خارج نمایید. دقت داشته باشید که نقش شش ستاره روی کاغذ چاپ شده باشد.

۸- به عقب بازگردید. دوباره روی میز زوم کنید و با قرار دادن و منطبق کردنِ کاغذ منقوش، روی کاغذ بزرگ سمت چپ، ترتیبِ نقوش را آشکار کنید.

۹- اکنون با ارجاع به ترتیبی که یافتید به سمت پله‌ها بازگردید، و با وارد کردن نشانه‌ها قفل در را باز کنید.

تبریک می‌گوییم! نهایتا بازی Escape Machine City را تمام کردید. این راهنما تمام چیزی بود که برای پشت سر گذاشتن ۸ مرحله‌ی رایگان Escape Machine City به آن نیاز داشتید. اگر نظر، سوال یا انتقادی دارید حتماً آن‌ها را در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن