راهنمای بازی

آموزش نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

چه تفاوتی میان اکانت ایکس باکس لایو و ایکس باکس وان وجود دارد؟

چه از یک کنسول «ایکس باکس وان» (Xbox One) و یا یک کنسول «ایکس باکس سری ایکس» (Xbox Series X) جهت اجرای بازی‌های ویدیویی استفاده کنید، نیاز به یک اکانت ایکس باکس خواهید داشت. این اکانت‌های آنلاین رایگان به شما اجازه خواهند داد تا بدون مشکلی به پیشروی در دنیای بازی‌ها پرداخته، با دوستان خود ارتباط برقرار کنید و یا از تمام اطلاعات خود، روی یک فضای ابری پشتیبانی تهیه کنید تا بتوانید از آن‌ها روی یک دستگاه دیگر استفاده نمایید یا در صورت تعویض و خرید یک کنسول ایکس باکس جدید، اطلاعات خود را بدون مشکلی به آن دستگاه منتقل کنید. در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا بصورت تصویری، شما را با نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس از طریق کنسول و همچنین از طریق وب‌سایت رسمی ایکس باکس آشنا کنیم تا از مزایای بینظیر آن بهره‌مند شوید.

توجه داشته باشید که اکانت‌های ایکس باکس همان اکانت‌های «مایکروسافت» (Microsoft) هستند؛ در نتیجه اگر از Hotmail ،Outlook، مجموعه‌ی «آفیس» (Office)، «فروشگاه مایکروسافت» (Microsoft Store) یا هر دستگاه دیگری که به مایکروسافت مرتبط است استفاده می‌نمایید، قادر خواهید بود تا از اکانتی که در این نرم افزارها از آن بهره می‌برید، روی کنسول ایکس باکس خود نیز استفاده کنید؛ همچنین می‌توانید از اکانتی که جهت اجرای بازی «ماینکرافت» (Minecraft) یا هر بازی «ایکس باکس لایو» (Xbox Live) دیگر استفاده می‌کنید، روی کنسول «نینتندو سوییچ» (Nintendo Switch) یا هر دستگاه گیمینگ دیگر که از ویندوز ۱۰ برخوردار است، بهره ببرید.

اگر برای اولین بار در طول زندگی خود اقدام به خرید کنسول ایکس باکس نموده‌اید و از اکانت مورد نیاز آن برخوردار نیستید، نگران نباشید چراکه در زمان راه اندازی کنسول، بطور خودکار نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس را آموزش خواهید دید؛ اگر هم پیش از این یک اکانت ایکس باکس را در اختیار داشته‌اید، کنسول به شما اجازه خواهد داد تا به آن متصل شوید. اگر قصد استفاده از کنسولی را دارید که پیش از این راه اندازی شده است، همچنان امکان ساخت یک اکانت ایکس باکس را از طریق کنسول یا از طریق وب‌سایت خواهید داشت.

۱۰ نکته برای بدست آوردن پیروزی در بازی eFootball PES 2020
خواندن

توجه داشته باشید که از یک اکانت ایکس باکس را می‌توان روی چند کنسول ایکس باکس استفاده کرد و نیازی نیست که برای هر کنسول یک اکانت مجزا ایجاد شود؛ بجز چند کنسول ایکس باکس، از این اکانت همچنین می‌توان جهت اجرای بازی‌های ایکس باکس روی کنسول نینتندو سوییچ و استفاده از اپ‌های ایکس باکس روی دستگاه‌های دارای سیستم عامل‌های ویندوز ۱۰، iOS و اندروید استفاده کرد.

شما همچنین می‌توانید یک اکانت اختصاصی ایکس باکس برای کودکان ایجاد کنید تا ضمن بررسی بازی‌های آن‌ها، محدودیت‌هایی را روی اکانت مورد نظر اعمال نمایید. در ادامه شاهد آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس از طریق کنسول و همچنین وب‌سایت خواهید بود:

نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس از طریق کنسول ایکس باکس وان

یکی از ساده‌ترین روش‌های ساخت اکانت ایکس باکس، استفاده از کنسول ایکس باکس وان است؛ بدین شکل قادر خواهید بود که اکانت خود را تنها در چند مرحله ایجاد کنید.

۱- ابتدا روی کلید ایکس باکس موجود روی کنترلر کنسول کلیک کنید تا راهنما باز شود.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۲- به سمت چپ صفحه‌ی باز شده بروید تا شاهد عبارت «ورود به سیستم» (Sign in) باشید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۳- روی عبارت «اضافه کردن یک مورد جدید» (Add new) رفته و سپس کلید A موجود روی کنترلر کنسول را بفشارید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۴- بطور خودکار یک صفحه کلید روی صفحه نمایش ظاهر خواهد شد؛ کلید B موجود روی کنترلر کنسول را بفشارید تا این صفحه کلید حذف گردد.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۵- روی عبارت «دریافت یک ایمیل جدید» (Get a new email) رفته و کلید A کنترلر را بفشارید تا مراحل ساخت اکانت ایکس باکس آغاز شود.

کدهای تقلب Red Dead Redemption 2 – تیر بی‌نهایت و موارد بیشتر
خواندن

توجه داشته باشید که در زمان ساخت اکانت ایکس باکس برای کودکان، از وارد کردن سن خود پرهیز کرده و سن کودک مورد نظر را وارد نمایید، بنابراین قادر خواهید بود تا تنظیمات اکانت را مدیریت کرده و محدودیت‌هایی را در قسمت Xbox Family اعمال نمایید. اگر در زمان ساخت اکانت، به اشتباه سن خود را وارد کنید، ایکس باکس اقدام به ساخت یک اکانت «بزرگسال» (Adult) خواهد کرد و دیگر نمی‌توانید آن را به یک اکانت «کودک» (Child) تغییر دهید.

نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس از طریق وب‌سایت

علاوه بر کنسول ایکس باکس، شما همچنین قادرید تا از طریق وب‌سابت رسمی ایکس باکس به ایجاد و مدیریت اکانت ایکس باکس خود بپردارید. این روش به شما اجازه خواهد داد تا به سادگی از طریق صفحه کلید و موس به وارد کردن اطلاعات خود بپردازید و با دردسرهای کنترلر روبرو نشوید. در صورتیکه تاکنون هیچ اکانت ایکس باکسی ایجاد نکرده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم که پیش از راه اندازی کنسول خود، از طریق وب‌سایت اقدام به ایجاد یک اکانت نمایید تا مراحل راه اندازی کنسول را به سرعت پشت سر بگذارید.

توجه داشته باشید که امکان دسترسی به وب‌سایت ایکس باکس از طریق تلفن‌های همراه (هوشمند) وجود داشته و از این طریق نیز قابلیت ساخت یک اکانت ایکس باکس را خواهید داشت.

نحوه‌ی ساخت یک اکانت ایکس باکس از طریق وب‌سایت:

۱- مرورگر مورد نظر خود را باز کرده و به سایت رسمی ایکس باکس بروید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۲- در گوشه‌ی بالا و سمت راست صفحه‌ی باز شده، یک پروفایل خالی را مشاهده خواهید کرد، روی آن کلیک نمایید.

راهنمای بازی The Division 2 – نکات مهم پیش از شروع بازی
خواندن

۳- پس از کلیک روی پروفایل خالی، روی عبارت «ایجاد یک مورد جدید» (Create one) کلیک کنید.

۴- در صفحه‌ی باز شده، آدرس ایمیل خود را وارد نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

توجه داشته باشید که اگر ایمیلی ندارید، می‌توانید روی عبارت «ایجاد یک ایمیل جدید» (Create a new email address) کلیک نمایید تا بصورت رایگان، قابلیت ایجاد یک ایمیل Outlook برای شما فراهم شود؛ همچنین بجای وارد کردن ایمیل، می‌توانید شماره تلفن خود را وارد نمایید.

۵- پس از وارد کردن آدرس ایمیل خود، روی عبارت «بعدی» (Next) کلیک نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۶- در صفحه‌ی جدید باید یک «رمز عبور» (Password) برای اکانت ایکس باکس خود وارد کرده و سپس روی عبارت بعدی کلیک نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

نکته‌ی مهم: بدلیل مسائل امنیتی، بهتر است که از رمز عبور قدرتمند و منحصر بفردی (در جاهای دیگر استفاده نشده باشد) استفاده نمایید و اطمینان حاصل کنید که در رمز عبور خود، ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و همچنین اعداد وجود دارد.

۷- در صفحه‌ی جدید «نام کوچک» (First Name) و «نام خانوادگی» (Last Name) خود را وارد نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

نگرانی‌ای بابت نمایش نام و نام خانوادگی خود به دیگر کاربران نداشته باشید، چرا که به محض ایجاد اکانتتان، قادر خواهید بود که نام و نام خانوادگی خود را از طریق تنظیمات اکانت، از دیگر کاربران مخفی نمایید.

۸- پس از وارد کردن نام و نام خانوادگی، روی عبارت بعدی کلیک نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۹- در صفحه‌ی جدید، کشور و تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۱۰- روی عبارت بعدی کلیک کنید.

۱۱- در این مرحله ایمیلی حاوی یک کد به آدرس ایمیلی که در مراحل قبلی وارد نمودید ارسال خواهد شد. کد مورد نظر را در صفحه‌ی جدید وارد نموده و سپس روی عبارت بعدی کلیک نمایید.

راهنمای بازی NBA 2K20 - بررسی نکات اساسی برای تازه‌واردان
خواندن

۱۲- در صفحه‌ی جدید به سوال امنیتی پاسخ داده و سپس روی عبارت بعدی کلیک کنید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

۱۳- در صفحه‌ی جدید روی عبارت «قبول دارم» (I Accept) کلیک نمایید تا اکانت ایکس باکس شما ایجاد شده و بطور خودکار وارد آن شوید.

آموزش تصویری نحوه‌ی ساخت اکانت ایکس باکس

اکنون می‌توانید از اطلاعاتی که در زمان ساخت اکانت ایکس باکس خود وارد نمودید، برای ورود به اکانتتان در کنسول و همچنین کلیه‌ی اپ‌های ایکس باکس استفاده کنید.

توجه داشته باشید که یک اکانت ایکس باکس، یک اکانت مایکروسافت نیز به حساب می‌آید و از آن می‌توانید در برنامه‌هایی نظیر «اسکایپ» (Skype) و آفیس استفاده نمایید.

نحوه‌ی ساخت یک اکانت ایکس باکس جدید

با انجام مراحل گفته شده در بالا قادر خواهید بود که در هر زمان و مکان، چندین اکانت ایکس باکس ایجاد کنید اما توجه داشته باشید که قابلیت انتقال پیشرفت‌های خود در بازی‌هایتان را از اکانتی به اکانت دیگر نخواهید داشت؛ اکانت‌های ایکس باکس جدید از اطلاعات خامی برخوردار بوده و از هیچ تاریخچه و سابقه‌ی اجرای بازی بهره‌مند نیستند.

اگر با مشکلاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره کرده‌ایم روبرو هستید، نیازی به ساخت یک اکانت ایکس باکس جدید نخواهید داشت:

  • شما تقریباً قابلیت ویرایش کلیه‌ی اطلاعات (نظیر نام و Gamertag) اکانت ایکس باکس خود را دارید و جهت تغییر آن‌ها به یک اکانت جدید نیازی نخواهید داشت.
  • قابلیت استفاده از یک اکانت ایکس باکس در کنسول‌ها و دستگاه‌های مختلفی وجود دارد و نیازی نیست برای هر دستگاه یک اکانت مجزا ایجاد نمایید؛ شما همچنین می‌توانید از اکانت ایکس باکسی که روی کنسول ایکس باکس ۳۶۰ داشته‌اید روی کنسول‌های جدیدتر ایکس باکس وان، ایکس باکس وان اس، ایک باکس وان ایکس و ایکس باکس سری ایکس استفاده نمایید و نیازی نیست که در زمان خرید یک کنسول جدید، یک اکانت جدید نیز برای آن ایجاد نمایید.
راهنمای گشایش صندوق‌های قورباغه‌ای در Mortal Shell
خواندن

آیا برای اجرای بازی‌ها به یک اکانت ایکس باکس لایو نیاز خواهم داشت؟

اگر کنسول ایکس باکس خود را راه اندازی کرده‌اید و همچنین اکانت ایکس باکستان را نیز ایجاد نموده‌اید، باید بگوییم که دیگر نیازی نیست نگرانی‌ای بابت ساخت یک اکانت ایکس باکس لایو داشته باشید، چراکه اکانت ایکس باکس لایو، همان اکانت ایکس باکس است که شما در حال حاضر آن را در اختیار دارید؛ گرچه برای اجرای برخی بازی‌های آنلاین از طریق کنسول ایکس باکس، نیاز به تهیه‌ی یک اشتراک ایکس باکس لایو گلد خواهید داشت. ایکس باکس لایو گلد یک سرویس آنلاین است که به مشترکین خود اجازه می‌دهد تا به بخش آنلاین بازی‌های ایکس باکس دسترسی یابند؛ این سرویس همچنین در هر ماه عناوینی را به رایگان در دسترس مشترکین خود قرار می‌دهد.

منبع
Lifewire
عضویت
اطلاع از
guest
11 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن