راهنمای بازی

۸ نکته ضروری برای پیروزی در بازی Fortnite

آخرین بازمانده بازی باش!

بازی Fortnite را می‌توان یکی از موفق‌ترین عناوین آنلاین در تاریخ گیمینگ به شمار آورد. تمرکز اصلی و دلیل محبوبیت اصلی Fortnite بخش Battle Royale آن بوده و امروز در پیکسل‌آرتس قرار است ۸ نکته مهم را به شما بگوییم تا هرچه سریعتر به Victory Royale برسید.

Fortnite Battle Royale

۱- به سرعت مشغول Loot کردن شوید

در Fortnite همه چیز سریع اتفاق می‌افتد و اگر بخواهید اوایل بازی زنده بمانید باید هرچه سریع‌تر سلاح و مهمات پیدا کنید. آسان‌ترین روش برای انجام این‌کار این است که همان ابتدا از اتوبوس بازی پایین پریده و به سمت ساختمان‌ها حرکت کنید.

اولویت اول شما باید سلاح باشد و بعد از بدست آوردن سلاح باید به‌دنبال آیتم‌های Healing و Shieldها باشید. به هیچ وجه در اوایل بازی از کنار سلاحی که ممکن است قدرت بالایی نداشته باشد نگذرید. هر سلاحی بهتر از بدون سلاح بودن است. یک سلاح Pistol سریعتر از Pickaxe شما می‌تواند دیگر بازیکنان را بکشد.

Fortnite Battle Royale

۲– فرود آمدن در مناطق دور پریدن را نیز در نظر داشته باشید

نقشه‌ی این بازی نسبت به تعداد بازیکنان ۱۰۰ نفری آن نسبتا کوچک است. بسیاری از مناطق در بازی وجود دارند که سلاح‌های سطح بالاتر و در کل Loot بهتری دارند اما این مهم باعث جذب بازیکنان به این مناطق می‌شود مخصوصا اگر نزدیک مسیر حرکت Battle Bus باشند.

گلایدر به شما این قابلیت را می‌دهد که به هر نقطه‌ای از مپ برسید. اگر هنوز در حال یاد گرفتن مکانیک‌های بازی هستید، بهتر است با کمک گلایدر خود به مناطق دور از مسیر Battle Bus بروید. درست است که بهترین روش برای بهتر شدن در میدان نبرد، مبارزه کردن با بازیکنان دیگر است (حتی اگر بازنده آن شما باشید) اما گاهی اوقات مردن در همان لحظات ابتدایی بازی ممکن است کمی ناامیدکننده باشد.

چگونه کنترلر پلی‌استیشن 4 را به پلی‌استیشن 5 متصل کنیم
خواندن

Fortnite Battle Royale

۳- همیشه از سقف ساختمان‌ها شروع کنید

وقتی شروع به لوت کردن اولین ساختمان خود می‎کنید، همیشه روی سقف فرود آمده و از آنجا شروع به لوت کردن کنید. برخی از ساختمان‌های بازی در بام خود سلاح‌ها و جعبه‌های مناسبی برای شروع بازی دارند.

بعد از شکستن سقف و لوت کردن باید همین روند را ادامه دهید تا تمام آیتم‌های موجود در خانه را جمع‌آوری کنید. اگر جعبه‌ای در نزدیکی شما باشد شما صدای آن‌ را می‌شونید و در ساختمان‌هایی که شبیه خانه هستند اکثر اوقات این جعبه‎‌ها در شیروانی قرار دارند.

Fortnite Battle Royale

۴- از حرکت کردن دست برندارید

کمپ کردن ممکن است در PUBG جواب بدهد اما در Fortnite اینگونه نیست. اگر برای مدت زیادی در یک نقطه ایستاده و کاری نکنید به احتمال بسیار زیاد خواهید مُرد.

فرقی نمی‌کند در حال Reload کردن سلاح خود، پر کردن سلامتی یا حمله کردن به بازیکن دیگری باشید، در این عنوان همیشه باید حرکت کنید. حرکات ریزی که در هنگام Healing می‌توانید انجام دهید کار اسنایپرها را سخت‌تر می‌کنند. پریدن در هنگام مبارزه با بازیکنان شانس زنده ماندن‌تان را افزایش می‌دهد. همیشه تیر زدن به یک هدف متحرک از هدف ثابت سخت‌تر است.

همواره حواستان به محیط دور و بر باشد و این شامل بالای سرتان نیز می‌شود چون Fortnite سیستم ساخت‌وساز داشته و بازیکنان می‌توانند بوسیله ساختن به بالای سر شما آمده و از ارتفاع شما را مورد هدف قرار دهند.

همچنین در Fortnite برخلاف PUBG به شما قابلیت Free-Look کردن هنگام حرکت داده نشده و نمی‌توانید در مسیر مستقیم قرار داشته و در عین حال پشت سر خود را نیز ببینید.

راهنمای قدم به قدم بازی Star Wars Jedi: Fallen Order
خواندن

Fortnite Battle Royale

۵- با ساخت و ساز برنده شوید

یکی از ویژگی‌های نوین Fortnite سیستم ساخت‌ و ساز یا همان Build کردن است. و برای ماهر شدن در آن باید این سیستم دستتان بیاید. در ابتدا باید متریال‌های مورد نیاز برای ساخت و ساز را بوسیله Pickaxe خود جمع‌آوری کنید. در انجام اینکار باید هوشمندانه عمل کرده و به سمت درخت‌های بزرگتر یا تخته چوب‌ها بروید.

نه تنها با Build کردن می‌توانید به نقاط دور از دسترس برسید بلکه در اواخر بازی، بهره بردن از این مکانیک یکی از الزامات برای برنده شدن است. با کوچکتر شدن دایره در اواخر بازی شما بازیکنان دیگر را خواهید دید که در حال ساختن هستند؛ شما نیز باید این کار را انجام دهید.

اگر کسی روی زمین قرار داشته باشد، شما باید از لحاظ ارتفاع بر آن‌ها برتری پیدا کنید و برعکس آن نباید رخ دهد. در اواخر بازی، بازیکنان بهترین سلاح‌ها را دارند که اسنایپرها نیز شامل آن‌ها می‌شوند. بهتر است برای خود یک پناه‌گاه ساخته و از شر آن‌ها در امان بمانید.

اگر نیاز به تمرین دارید می‌توانید به بخش تمرینی بازی رفته و مشغول کار کردن برروی مهارت‌های ساخت و ساز خود شوید.

Fortnite Battle Royale

۶Inventory خود را مدیریت کنید

Inventory شما تنها می‌تواند ۵ آیتم را در یک زمان حمل کند و این پنج آیتم می‌تواند ترکیبی از تمامی آیتم‌های بازی از جمله آیتم‎های Healing و همچنین سلاح‌ها باشد.

زمانی که چند Shield Potion اول خود را برداشتید، آن‌را مصرف کرده تا Inventoryتان خالی‌تر شود و بتوانید کمی آیتم بیشتر برای بعدا نیز با خود حمل کنید. بین Medkit و Bandage باید Medkit را انتخاب نمایید و Chug Jug را بالاتر از همه‌ قرار دهید چون سلامتی و شیلد شما را بطور کامل پر خواهد کرد.

تمام کدهای تقلب GTA IV
خواندن

سعی کنید سلاح‌های مناسبی را با خود حمل کنید. بطور ایده‌آل، شما به یک سلاح مانند Tactical Shotgun برای مبارزات نزدیک، یک سلاح مانند Assault Rifle برای فاصله‌های متوسط و یک Sniper یا Assault Rifle دارای دوربین (Scoped Assault Rifle) برای فواصل دور، نیاز دارید.

۷- حواستان به دایره مرگبار بازی باشد

Fortnite Battle Royale

Fortnite مپ عظیمی ندارد اما با این‌حال ممکن است از دایره بازی عقب بیفتید. اگر به مپ بازی دقت کنید متوجه می‌شوید که به مربع‌هایی تقسیم شده است. نکته‌ی مهم این است که طی کردن طول این مربع‌ها ۴۵ ثانیه وقت می‌برد. اما این ۴۵ ثانیه موانع سر راه شما را در نظر نمی‌گیرد.

همان لحظه که طوفان به شما برسد، سلامتی شما شروع به کاهش می‌کند و Shieldها نیز کمکی به شما نخواهند کرد. به همین دلیل باید با بررسی کردن مکان خودتان و مکان دایره امن، بطور تقریبی زمان مورد نیاز برای رسیدن به آن را بفهمید.

از تایمری که هنگام حرکت دایره روی صفحه نمایان می‌شود نیز می‌توانید استفاده کنید تا مطمئن شوید از آن عقب نخواهید افتاد.

Fortnite Battle Royale

۸- با دوستان‌تان بازی کنید

مد Solo بازی سخت و بی‌رحم است. بازی کردن علیه ۹۹ بازیکن دیگر کار راحتی نیست، پس اگر هنوز در حال یاد گرفتن بازی هستید می‌توانید با انجام بازی همراه دوستان‌تان کار را راحت‌تر کنید.

مدهای چندنفره بصورت Duo (تیم‌های ۲ نفره) و Squads (تیم‌های ۲ الی ۴ نفره) هستند و در این مدها شما بلافاصله نخواهید مُرد و بجای آن در ابتدا به زمین افتاده و اصطلاحا Knocked Down شده و هم‌تیمی‌هایتان می‌توانند شما را Revive کنند. همچنین حتی اگر بطور کامل بمیرید باز هم بوسیله Reboot Van شانسی دوباره خواهید داشت. البته این در صورتی است که تیم‌تان Reboot Card شما را قبل از به اتمام رسیدن تایمر آن گرفته و به سمت یک Reboot Van ببرند.

راهنمای بازی Brawl Stars |‌ ترفندها و بهترین مبارزان در بازی Brawl Stars
خواندن

شایان ذکر است که شما قادر هستید به صورت تکی نیز وارد مد Squad شده و با انتخاب گزینه Auto-Fill با سه بازیکن رندوم تیم شوید.

Fortnite Battle Royale هم‌‌اکنون روی سیستم عامل اندروید، نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان، پلی‌استیشن ۴، رایانه‌های شخصی و iOS قابل دسترسی است.

منبع
Windowscentral
عضویت
اطلاع از
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
دکمه بازگشت به بالا
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
بستن
بستن
بستن