راهنمای بازیمنتخب سردبیر

راهنمای بازی Devil May Cry 5 – نکاتی در مورد شخصیت‌های بازی

جشن کشتار هیولاها...

Devil May Cry 5 بازی بتازگی منتشر شده شرکت کپکام (Capcom) است که از نظر روایت داستان نمی‌تواند بمانند عنوانی مثل God of War توقعات را برآورده کند. سبک مبارزات آن بر پایه حرکات چندضربی سرعتی و درگیری‌های شلوغ است که اغلب مسیرهای متفاوتی را جلوی پای بازیکنان می‌گذارد. در این مقاله سعی داریم نکات و ترفندهایی را در مورد هر شخصیت بیان کنیم تا در مواجهه با موقعیت‌های ذکر شده کار آسان‌تری داشته باشید.

Nero

Nero پروتاگونیست اصلی Devil May Cry 5 است و در طول بازی، مدت زمان زیادی کنترل وی را برعهده خواهید داشت. بازوهای Devil Breaker او منحصر بفردترین قابلیت‌های وی را تشکیل می‌دهند که بمانند موارد قابل مصرف و قدرت دهنده‌هایی با مدت زمان محدود عمل می‌کنند. همچنین Nero می‌تواند برای اعمال آسیب بیشتر به دشمنان از شمشیر خود با نام Red Queen و Blue Rose؛ هفت‌تیر وی استفاده نماید.

1552151106 nero

چه قابلیت‌هایی را زودتر خریداری کنیم: یک اسلات/ شکاف از Devil Breaker، Blue Rose’s Color Up و Red Queen’s Streak

Nero کاراکتری انعطاف‌پذیر است، بنابراین از همان ابتدا می‌توانید برروی قدرت‌های او حساب کنید. بعنوان مثال Streak حرکتی مهم و حیاتی است، زمانی که در حال تعقیب دشمنان هستید، می‌توانید با استفاده از آن فاصله میان خود و دشمن‌ها را کوتاه‌تر کنید. ویژگی قابل شارژ اسلحه شما Color Up نام دارد و شکاف اضافی Devil Breaker به شما امکان مدیریت هرنوع موقعیتی را می‌دهد.

Devil Breakerها

Devil Breakerها را بعنوان مجموعه‌ای از حرکات مختلف در بازی‌های مبارزه‌ای در نظر بگیرید. شما می‌توانید از Devil Breaker (دکمه B در ایکس‌باکس وان/ دکمه دایره در پلی‌استیشن ۴) به سه صورت استفاده کنید:

  • دکمه را برای اجرای حمله پایه/ اصلی بفشارید
  • دکمه را برای رها سازی توانایی نهایی نگه دارید
  • برای انجام Breakaway دکمه LB/ L1 را بفشارید

حرکت Breakaway اساسا باعث منفجر شدن بازو خواهد شد، که تمامی حملات را از سوی دشمنان خنثی می‌کند و Nero را از آسیب دیدن در امان نگاه می‌دارد. موارد دوم و سوم Devil Breaker را مصرف می‌کنند و موجب شکستن و حذف آن از فهرست تجهیزات شما می‌شوند.

راهنمای بازی Halo Infinite | بهترین تنظیمات کنترلر هیلو اینفینیت
خواندن

اگر بصورت اتفاقی Devil Breakerهای شما تمام شد، می‌توانید با دروغ‌ گفتن در طول مراحل، Devil Breaker رایگان دریافت کنید و یا با سر زدن به فروشگاه Nico (در بین ماموریت‌ها و یا استفاده از باجه‌های تلفن) اقدام به خرید آن‌ها کنید.

هر Devil Breaker قابلیت خاص خود را دارد. معمولا در اکثر موارد شاهد حمله‌ای مثل انفجار رعد و برق هستیم. اما برخی دیگر از آن‌ها دارای قدرت‌هایی نظیر مشت موشکی هستند که هنگام پرواز بدنبال یافتن دشمنان برای ضربه زدن می‌باشند. با اینکه یادگیری هر یک از آیتم‌ها نیازمند صرف زمان است، اما یک چیز را بخاطر داشته باشید: اگر در زمان ضربه زدن آسیب ببینید، Devil Breaker شما منفجر خواهد شد. این مورد شامل توانایی‌هایِ در حال اجرا و همچنین قابلیت‌های یکبار مصرف می‌شود؛ اگر دشمنی برروی حمله شما تاثیر بگذارد، احتمال از دست دادن قدرتتان وجود دارد.

قوانینی که برروی این سیستم حکم فرما هستند، در نهایت منجر به استفاده راحت‌تر از Devil Breakerها می‌شوند. با اینکه زمان‌هایی در بازی وجود دارند که نباید در استفاده از آن‌ها هراس داشته باشید، اما گاهی اوقات باید جلوی خود را بگیرید. اگر نبردی سخت شد، خوب است تا یکی دو عدد از بازوها را مصرف کرده و از توانایی نهایی استفاده کنید. تقریبا همه مراحل بازی باجه تلفنی دارند تا با Nico تماس بگیرید و منابع خود را پیش از وخیم شدن اوضاع بازیابی کنید.

Wire Snatch

یکی دیگر از کاربردهای Devil Breaker شما قابلیت قلاب کردن است که Wire Snatch نام دارد. شما حتی در زمانی که هیچ یک از بازوهایتان شارژ ندارد، می‌توانید از آن استفاده کنید – دکمه قفل کردن (RB/ R1) را نگه دارید و سپس دکمه استفاده ازDevil Breaker را بزنید. اگر دشمن کوچک باشد، می‌توانید آن را به سمت خود بکشید. اگر جثه بزرگی داشته باشند، خود را به سمت آن‌ها می‌کشید.

بررسی خرید اکتیویژن بلیزارد توسط مایکروسافت
خواندن

Wire Snatch نه تنها ابزاری مناسب برای کوتاه کردن فاصله‌هاست (با توجه به اینکه نمی‌توانید از Streak در هوا استفاده کنید)، بلکه روشی فوق العاده برای اعمال حرکات چندضربی پیوسته و تدام فشار حملات است. پس از پایان حرکات چندضربی و به پرواز درآمدن دشمنان، با Wire Snatch مجدد آن‌ها را به سمت خود بکشید و حرکات چندضربی دیگری را وارد کنید.

Red Queen Exceed Gauge

Nero می‌تواند شمشیر خود را پیش از و یا هنگام مبارزات شارژ/ تقویت کند تا کمی آسیب بیشتر اعمال کند. دکمه LT/ L2 را بزنید، رها کنید، سپس مجدد آن‌ را بفشارید تا Exceed Gauge واقع در سمت چپ بالای صفحه نمایش را شارژ کنید. نوار آن بمانند سه عدد لوله اگزوز است که هر یک از آن‌ها سطح خاصی از قدرت را نمایش می‌دهند. اگر از یکی از اگزوزها آتش شعله‌ور شود متوجه خواهید شد که عمل شارژ بدرستی انجام شده است.

همچنین Nero می‌تواند خارج از محیط مبارزه شمشیرش را شارژ کند، اما لازم بذکر است که راه چندان مناسبی برای پر کردن آن نیست. در عوض می‌توانید با فشردن کلید LT/ L2 پس از حمله، مجموعه‌ای از حرکات شارژ کننده Ex-Act را انجام دهید. با اینکه زمانبندی فشردن دکمه مذکور ممکن است نیاز به تمرین داشته باشد (می‌توانید با تمرین در حالت آموزشی The Void که در منوی اصلی بازی در دسترس است اینکار را انجام دهید)، اما با گذشت زمان بصورت خودکار ریتم حرکات چندضربی و موعد انجام شارژ Exceed Gauge را خواهید آموخت.

اگر مفهوم تقویت را نمی‌توانید بدرستی متوجه شوید، زیاد بررویش متمرکز نشوید. در اولین تجربه بازی استفاده از آن‌ها بیشتر بصورت اختیاری است. بعدها در جریان بازی امکان باز کردن قدرت Max-Act وجود خواهد داشت، که با انجام درست Ex-Act می‌توانید انرژی شمشیر را بصورت کامل بازیابی کنید.

تمام کدهای تقلب بازی GTA San Andreas
خواندن

V

V یکی از شخصیت‌های منحصر بفرد سری Devil May Cry است که در نبردها بطور مستقیم مبارزه نمی‌کند. در عوض او از سه موجود به نام‌های Griffon، Shadow و Nightmare استفاده می‌کند. اولین حرکت او کاربردی دور برد دارد و دو تای بعدی نیز نقش بازوی وی را ایفا می‌کنند.

1552151017 dante

با توجه به اینکه Nightmare بیشتر شبیه به یک قابلیت ویژه با میزان استفاده محدود است، اما Griffon و Shadow یاران اصلی او هستند و هر دوی آن‌ها نوار سلامتی مخصوص به خودشان را دارند. اگر نوار سلامتی آن‌ها خالی شود، وارد حالت Stalemate می‌شوند. یعنی اینکه برای بازگشت به محیط نبرد نیاز به شارژ مجدد خواهند داشت و این V را در معرض آسیب قرار می‌دهد.

همچنین مورد بعدی در ارتباط با شخصیت V این است که باید برای خلاص کردن دشمنان از عصای خود استفاده کند. بعد از اینکه نوار سلامتی یک دشمن خالی شد، نشانی قرمز رنگ و همچنین هاله‌ای سفید دور آن‌ها نقش خواهد بست. در این زمان است که می‌توانید با زدن کلید دایره/ B به آن‌ها حمله کنید، در واقع این حرکت میزان خسارت بسیار پایینی دارد و تنها موجب کشته شدن دشمنان می‌شود. حواستان را جمع کنید که پیش از آنکه دشمنان سلامتی خود را بازیابی کنند، آن‌ها را از بین ببرید.

برای اینکه از V به بهترین شکل بهره ببرید، باید حیوانات خود را طوری مدیریت کنید که بیش از حد درون یک مبارزه حضور نداشته باشند. نکته مهم این است که شما باید حین حمله دشمن‌ها و جای خالی دادن‌ اینکار را انجام دهید.

چه قابلیت‌هایی را زودتر خریداری کنیم: Trigger Heart، Promotion و Breakthrough.

V کاراکتری نیرومند و در عین حال بشدت شکننده است. برای پوشاندن این ضعف، قابلیت Trigger Heart را برای افزایش مدت زمان حضور Nightmare تهیه کنید. Promotion به شما امکان سواری گرفتن از Nightmare و تجدید قوا، هنگامی که باس‌ها در حال نزول حرکات با خسارت جدی هستند را می‌دهد. Breakthrough نیز یک حمله قدرتی (حرکت رو به جلو و اصابت ضربه) است، که با استفاده از آن می‌توان Shadow را به سمت دشمنان فرستاد و از رسیدن آن‌ها به V جلوگیری کرد.

راهنمای بازی Dark Souls Remastered
خواندن

Griffon

حملات Griffon شامل فشردن سریع دکمه برای پرتاب گلوله‌های سرعتی و یا نگه داشتن دکمه برای پوشش منطقه وسیع‌تری از محیط است. سریع‌ترین و ضعیف‌ترین حملات مناسب اهداف تکی هستند. حملات مبتنی بر نگه داشتن دکمه نیز با استفاده از رعد و برق موجب انفجار منطقه می‌شود و آن را برای مقابله با گروهی از دشمنان مناسب می‌کند. برخلاف دو شخصیت قابل بازی دیگر، می‌توانید بصورت همزمان از حملات نزدیک و دور برد استفاده کنید، زیرا به لحاظ فنی از دو موجود متفاوت بهره می‌برید.

در داخل و خارج از مبارزه V می‌تواند با نگه داشتن دکمه پرش با Griffon پرواز کند. با فشردن دکمه ذکر شده Griffon شما را از منطقه درگیری دور خواهد کرد.

1552151066 v and griffon

Shadow

Shadow پیشتاز و محافظ اصلی شماست. همانطور که Nero را کنترل می‌کنید، Shadow را نیز می‌توانید هدایت کنید. این موجود بمانند سایر کاراکترهای Devil May Cry قابلیت انجام حرکات چندضربی و حملات جهتدار را دارد.

کنترل شخصیت V در ابتدا شاید برایتان کمی سخت باشد، بخصوص بخاطر اینکه باید نبردها را از عقب تماشا کنید. برای عادت کردن به این موضوع از ویژگی قفل کردن برروی دشمنان استفاده کنید و به تمرین حرکات چندضربی با Shadow بپردازید. یکی از آسان‌ترین این حرکت‌ها رفتن به جلو و حمله برای استفاده از قابلیت Breakthrough، بازگشت و حمله برای به پرواز درآوردن دشمن‌ها، سپس اجرای حملات بعدی است.

اگر مورد حمله قرار گرفتید، از عقب راندن Shadow و دادن فضا به او هراسی نداشته باشید – بخصوص اگر باسی دست شما را خوانده باشد (حرکت شما را پیش بینی و خنثی کند). با رها کردن دکمه کنترل Shadow، شما او را به عقب فراخوانده و اجازه بازیابی سلامتی به وی خواهید داد. زمانی که آماده شدید، می‌توانید مجدد او را وارد مبارزه کنید.

بررسی بازی Devil May Cry 5
خواندن

1552151097 shadow

Nightmare

نوار Devil Trigger شخصیت V به شما اعلام می‌کند که چه زمانی می‌توانید Nightmare را فرابخوانید. زمانی که سه نوار کامل پر شدند، می‌توانید او را وارد بازی کنید، اما او تنها تا زمانی که نوار مربوطه خالی شود همراهتان خواهد بود. Nightmare حرکات خاص خود را دارد، او با استفاده از مشت‌های خود به دشمنان ضربه می‌زند و توسط پرتوی قدرتمندی سبب ایجاد تاخیر در حرکت آن‌ها می‌شود. برای باس‌ها نیز تا زمانی که آن‌ها را توسط مجموعه‌ای از حملات زمین‌گیر نکرده‌اید، Nightmare را احضار نکنید.

پس از خرید ویژگی Promotion، شخصیت V می‌تواند از Nightmare سواری بگیرد، این مورد او را برای مدت کوتاهی از حملات و نیاز به کنترل مستقیم دور نگه می‌دارد. همچنین می‌توانید با زدن دکمه دایره/ B بطور مستقل اقدام به کنترل Griffon و Shadow کنید و یا حمله‌های Nightmare را ترتیب بندی کنید. برخلاف نوار Devil Trigger سایر کاراکترها، زمانی که Nightmare رها می‌شود نوار سلامتی V بازیابی نمی‌شود، بنابراین به آن بعنوان یک قدرت دهنده نگاه نکنید.

1552151096 v and nightmare

Dante

Dante از مرحله ۱۰ به بعد قابل بازی است و سبک مبارزاتش در Devil May Cry 3 و Devil May Cry 4 را همچنان حفظ کرده است. با استفاده از کنترل‌های جهتی (D-pad) واقع برروی کنترلر می‌توانید بین سبک‌های مبارزه او جابجا شوید. هر یک از سبک‌ها مجموعه‌ای از حرکات و قابلیت‌های مجزایی ارائه می‌کند. Trickster مبتنی بر حرکت است، Gunslinger برروی حملات دور برد تمرکز دارد، Swordmaster در ارتباط با نبردهای نزدیک است و Royal Guard سبکی دفاعی برپایه واکنش‌های سریع است. قابلیت‌های سبک‌های مذکور یا بصورت خودکار و یا با فشردن دکمه دایره/ B اجرا می‌شوند. شما می‌توانید در طول بازی تنها از یک سبک استفاده کنید و یا دائما بین آن‌ها جابجا شوید.

راهنمای بازی Rage 2 – نکاتی که پیش از شروع بهتر است بدانید
خواندن

1552151017 dante

چه قابلیت‌هایی را زودتر خریداری کنیم: بروزرسانی سطح اول تمامی سبک‌ها.

سبک‌های مختلف Dante برروی تمامی سلاح‌ها و حرکات او تاثیر می‌گذارند. بروزرسانی سطح اول هر سبک تقریبا ارزان هستند و قابلیت‌های جدیدی را برای استفاده در اختیارتان قرار می‌دهد. به محض توانستن آن‌ها را خریداری کنید.

Trickster

Trickster سبک پیشفرض مبارزات و ساده‌ترین آن‌ها نیز است. زمانی که دکمه تغییر سبک را می‌زنید، Dante به سرعت به سمت انتخاب شما حرکت می‌کند. این مورد اساسا یک جای خالی است که نیازی به عمل قفل کردن ندارد. همچنین می‌توان پس از تهیه بروزرسانی سطح اول سبک Trickster در هوا نیز این کار را انجام داد.

اگر دشمنی خارج از تصویر قرار دارد و شما می‌شنوید که چیزی در حال پرتاب به سمت شماست، بودن در سبک Trickster به شما اجازه می‌دهد تا به سرعت جابجا شوید. با استفاده از Trickster قادر خواهید بود تا سریعتر از سایر کاراکترهای بازی به مبارزات وارد و از آن‌ها خارج شوید، بنابراین از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

Gunslinger

Gunslinger سبکی خاص است که باید بدانید چه زمانی از آن استفاده کنید، اما تقریبا همیشه تاثیرگذار است. سبکی متمرکز برروی حمله‌های دور برد است، بنابراین سبک بازی کردن شما مشخص می‌کند که چه مقدار به آن رجوع خواهید کرد. با این حال مهم است بدانید که چه زمانی این سبک مبارزه به دردتان خواهد خورد. از آن در ماموریت‌هایی که باید گروهی از دشمنان ضعیف را از بین ببرید استفاده کنید و یا هنگامی که می‌خواهید از اجرای حرکات نزدیک دوری کنید. از بین بردن دشمنانی که دارای حملات سنگین دور برد هستند و اجرای حرکات نزدیک سریع در فواصل نزدیک‌تر، همیشه بهترین راهکار است، بخصوص در درجه سختی‌های بالا که با آسیب دیدن مقدار زیادی از نوار سلامتی شما کاسته خواهد شد.

راهنمای FIFA 20 - نکاتی برای رسیدن به پیروزی در بخش Volta
خواندن

با استفاده از Gunslinger در مواقع مذکور، قدرت بیشتری را برروی حملات دور برد اعمال خواهید نمود. زمان زیادی جهت جابجایی به سبک Trickster برای جای خالی دادن در مواردی که دشمن‌ها به سمت شما می‌آیند دارید. در این زمان‌ها بهتر است بین دو سبک Gunslinger و Trickster دائما جابجا شوید.

Swordmaster

در جریان رویارویی با باس‌های سخت‌تر از آنجایی که ضربات در فواصل بسیار نزدیک اتفاق می‌افتند، ایده خوبی نیست که در سبک Swordmaster باقی بمانید. تلفیق حرکات چندضربی بیشتر در سبک مبارزه‌تان نه تنها به میزان خسارت وارده می‌افزاید، بلکه سبب افزایش امتیاز کسب شده‌تان نیز می‌شود.

زمانی که سبک تهاجمی را پیش گرفته‌اید، Swordmaster به کارتان خواهد آمد. هنگامی که به باس‌های ضعیف برخورد کردید، سبک مذکور آسیب بیشتری نسبت به Gunslinger وارد خواهد کرد و نیازی به قابلیت‌های تدافعی سبک‌های Trickster و Royal Guard نخواهید داشت.

Royal Guard

Royal Guard سخت‌ترین سبک مبارزه برای استفاده است. نیازمند واکنش‌های دقیق است و نتایج آن بمانند سبک‌های دیگر بلافاصله قابل مشاهده نیست. برای راحتی استفاده از Royal Guard و قابلیت دفع حملات آن، باید زمان حملات دشمن را یاد بگیرید و انیمیشن‌های آن‌ها هنگام اصابت ضربات را به دقت مشاهده کنید. نگه داشتن دکمه اختصاصی این سبک برای دفع پیاپی حملات کاری اختیاری است، اما فشردن دکمه مذکور در زمان مناسب نوار Royal Guard شما را پر خواهد کرد. این مورد باعث می‌شود تا بتوانید ضدحمله قدرتمندی را انجام دهید.

این سبک به گونه‌ای نیست که بخواهید تمام مدت بازی را در آن سپری کنید، بلکه بیشتر زمانی به کارتان می‌آید که در حال دفاع کردن باشید. برای دفع یکی دو حمله از آن استفاده کنید، سپس به یکی از سبک‌های هجومی جابجا شوید.

در نهایت به انتهای این راهنما رسیدیم. امیدوارم خواندن این مطلب به شناخت بیشتر شخصیت‌های Devil May Cry 5 و استفاده درست از ویژگی‌های آن‌ها منتج شود.

برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
MANIG
MANIG
4 سال قبل

عالی بود!!!

خیلی بهم داخل بازی کمک کرد، واقعا ازتون ممنونم

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن