راهنمای بازی

راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 (قسمت اول)

ماجراجویی در آفریقا (مرحله ۱ تا ۸)

Resident Evil 5 به عنوان هفتمین عنوان از فرانچایز Resident Evil، یک بازی در سبک سوم شخص شوتر است که توسط شرکت کپکام در سال ۲۰۰۵ معرفی و در سال ۲۰۰۹ روانه‌ی بازار شد؛ در این بازی شاهد حضور شخصیت‌های معروفی همچون «کریس ردفیلد» (Chris Redfield)، «جیل ولنتاین» (Jill Valentine) و «آلبرت وسکر» (Albert Wesker) از دنیای Resident Evil هستیم.

داستان بازی Resident Evil 5 در سال ۲۰۰۹ و پنج سال پس از حوادث بازی Resident Evil 4 روی می‌دهد؛ کریس ردفیلد به عنوان یکی اعضای «ائتلاف ارزیابی امنیت بیوتروریسم» (Bioterrorism Security Assessment Alliance یا به اختصار BSAA) به شهر «کیجوجو» (Kijuju) واقع در آفریقا اعزام می‌شود تا به همراه «شیوا آلومار» (Sheva Alomar) به عنوان همکارش و همچنین سایر اعضای گروه BSAA به بررسی یک تهدید بیوتروریسم بپردازد؛ با گذشت زمان و پیشروی در داستان بازی، کریس متوجه می‌شود که برای تکمیل ماموریت خود باید با دشمن قدیمی و خطرناکش یعنی آلبرت وسکر، و همچنین همکار پیشینش یعنی جیل ولنتاین (که بواسطه‌ی دستگاه کنترلی که برروی بدنش نصب شده، بگونه‌ای غیر ارادی از دستورات وسکر پیروی کرده و با او همکاری می‌کند.) روبرو شود. در ادامه شاهد راهنمای قدم به قدم مراحل بازی Resident Evil 5 خواهید بود اما پیش از آن مروری کوتاه بر داستان این بازی خواهیم داشت.

داستان بازی

کریس ردفیلد به شهر کیجوجو اعزام می‌شود تا به همراه شیوا آلومار «ریکاردو ایروینگ» (Ricardo Irving) را پیش از آنکه بتواند یک سلاح بیولوژیکی را در بازار سیاه بفروشد دستگیر کنند اما زمانی که آن‌ها به شهر مورد نظر می‌رسند، متوجه می‌شوند که مردم آن به انگل «لاس پلاگاس» (Las Plagas) مبتلا شده و گروه آلفا که پیش از کریس و شیوا به این شهر اعزام شده بودند را نابود کرده‌اند. پس از یک زد و خورد، آن دو توسط تیم دلتا که توسط استاد شیوا یعنی «جاش استون» (Josh Stone) هدایت می‌شود نجات پیدا می‌کنند. در اطلاعاتی که استون به کریس نشان می‌دهد، او متوجه عکسی از همکار پیشین خود یعنی جیل ولنتاین می‌شود که پیش از این فکر می‌کرد در زمان درگیری با آلبرت وسکر کشته شده است.

Resident Evil 0

زمانی که کریس، شیوا و تیم دلتا به محل استقرار ایروینگ می‌رسند، او با کمک فردی شنل پوش فرار می‌کند اما مدارکی را به جای می‌گذارد که مقصد بعدی کریس و شیوا را نشان می‌دهد؛ آن دو تصمیم می‌گیرند که مجدداً به تیم دلتا ملحق شوند اما این تیم توسط یک عامل بیولوژیکی نابود می‌شود. در ادامه‌ی بازی، آن‌ها ایروینگ را پیدا می‌کنند اما او که راه فراری نمی‌بیند، خود را به یک نوع ویروس لاس پلاگاس مبتلا کرده و به هیولای بزرگی تبدیل می‌شود که در نهایت، به دست کریس و شیوا نابود می‌گردد اما پیش از مرگش، سرنخی را در اختیار کریس و شیوا قرار داده و آن‌ها را به مقصد بعدیشان هدایت می‌کند. مقصد بعدی ماجراجویان بازی یک غار است که شرکت «آمبرلا» (Umbrella) از آن برای تولید ویروس‌های مرگباری استفاده می‌کرد (که اکنون برای ساخت ویروس جدیدی به نام «اوروبروس» (Uroboros) مورد استفاده قرار می‌گیرد.). براساس شواهدی که کریس و شیوا پیدا می‌کنند، شرکتی به نام «ترایسل» (Tricell) که از حامیان اصلی سازمان BSAA محسوب می‌شود، آزمایشگاه زیر زمینی پیشین شرکت آمبرلا را در اختیار خود گرفته و از آن برای ادامه‌ی تحقیقات آمبرلا استفاده می‌کند؛ همچنین آن دو نمونه‌های انسانی را پیدا می‌نمایند که براساس اسناد، جیل ولنتاین نیز یکی از این نمونه‌ها بوده است.

کریس و شیوا در ادامه متوجه می‌شوند که «اکسلا جیونه» (Excella Gionne) به عنوان مدیر عامل شرکت ترایسل، با همکاری آلبرت وسکر، قصد دارد تا از طریق موشک‌هایی، ویروس اوروبروس را در سراسر جهان پخش کند؛ وسکر امیدوار است که پس از این موضوع، بتواند بر مردم باقی مانده حکمرانی کرده و نسل جدیدی از انسان‌ها را ایجاد نماید. کریس و شیوا به تعقیب جیونه می‌پردازند و در نهایت به وسکر و همان فرد شنل پوش (که مشخص می‌شود ولنتاین است.) می‌رسند. پس از یک نبرد، وسکر به همراه جیونه فرار می‌کند اما ولنتاین را مامور نابودی کریس و شیوا قرار می‌دهد. پس از یک درگیری، آن‌ها دستگاه کنترل کننده‌ی ولنتاین را از روی بدنش برداشته و سپس بدنبال وسکر می‌روند.

Resident Evil 1

پس از یک تعقیب و گریز، کریس و شیوا به یک کشتی می‌رسند، جایی که وسکر به جیونه خیانت کرده و او را به ویروس اوروبروس مبتلا می‌کند؛ در نتیجه جیونه تبدیل به هیولای بزرگ دیگری می‌شود. پس از عبور از سد جیونه،، ولنتاین از طریق یک تماس رادیویی به کریس و شیوا اطلاع می‌دهد که وسکر برای حفظ سرعت و دقتش، نیاز به تزریق دوزهای معینی از ویروس دارد؛ مقادیر کمتر یا بیشتری از این ویروس منجر به مسموم شدن او می‌شود؛ شیوا سرنگ‌های حاوی دوزهای مختلف ویروس را در کنار جسد جیونه پیدا می‌کند، بنابراین آن‌ها که اکنون راه حلی برای شکست وسکر پیدا کرده‌اند، تصمیم می‌گیرند تا بدنبال او بروند؛ آن‌ها وسکر را در کنار یک پرتاب کننده‌ی موشک که حاوی ویروس اوروبروس است پیدا کرده و با تزریق دوزهای مختلف این ویروس، موفق می‌شوند که او را از پای درآورند. زمانی که وسکر تلاش نموده تا بوسیله‌ی موشک از آنجا فرار کند، کریس و شیوا آن را غیر فعال کرده و در نتیجه، به همراه وسکر در یک جزیره‌ی آتشفشانی سقوط می‌کنند.

وسکر که از کار کریس و شیوا خشمگین می‌شود، تصمیم می‌گیرد تا خود را در معرض ویروس اوروبروس قرار داده و پس از افزایش قدرتش، آن دو را تا نزدیکی آتش فشان دنبال می‌کند. در نهایت کریس و شیوا از طریق هلیکوپتری که توسط استون و ولنتاین هدایت می‌شود، نجات می‌یابند و وسکر نیز به درون مواذ مذاب سقوط می‌کند. به عنوان آخرین تلاش‌های پیش از مرگ، وسکر سعی می‌کند تا منجر به سقوط هلیکوپتر شود اما کریس و شیوا راکت‌هایی را به سوی او شلیک و وسکر را برای همیشه نابود می‌کنند.

resident evil 5 00

عوامل ویروسی موجود در دنیای بازی Resident Evil 5

ویروس اوروبروس: یک ویروس از خانواده‌ی ویروس «پروژنیتور» (Progenitor) محسوب می‌شود که در قرن ۲۱ توسط آلبرت وسکر مهندسی شد. اوروبروس یک ویروس بسیار کشنده است و در صورت ورود به بدن میزبان، فوراً او را می‌کشد؛ جیل ولنتاین تنها بدلیل وجود آنتی بادی ویروس تی در بدنش، توانست این ویروس را کنترل کند.

انگل لاس پلاگاس: نوعی انگل که پس از ورود به بدن میزبان، خود را به سیستم عصبی رسانده و کنترل آن موجود را در دست خواهد گرفت؛ به همین دلیل، سازندگان سلاح‌های بیولوژیکی تصمیم گرفتند تا با مهندسی گونه‌های جدید این انگل، از آن‌ها در حملات تروریستی استفاده کنند.

پیش از شروع بازی بخاطر داشته باشید:

  • در طول بازی با بشکه یا گلدان‌هایی روبرو می‌شوید که در درون آن‌ها آیتم‌های متفاوتی قرار دارد و برای دستیابی به این آیتم‌ها، باید آن شی‌ء را یا از طریق خنجر خود (جهت ذخیره‌ی مهمات) یا بوسیله‌ی شلیک گلوله بشکنید.
  • با فروش جواهرات ارزشمندی که در طول بازی بدست می‌آورید، قادر خواهید بود تا اقدام به خرید ابزار یا ارتقای سلاح‌های بازی نمایید.
  • جهت افزایش قدرت سلاح‌های خود، آن‌ها را هر از گاهی ارتقا دهید.
راهنمای بازی Ghost of Tsushima | افزایش Legend در بازی Ghost of Tsushima
خواندن

شروع بازی (Civilian Checkpoint)

پس از مشاهده‌ی «میان پرده‌ی» (Cut Scene) ابتدایی و رسیدن کریس به مقصد مورد نظر، کنترل او را در اختیار خواهید گرفت؛ با حرکت به سمت هدف تعیین شده، مشاهده خواهید کرد که مردم شهر، کاری به کریس نداشته و تنها به او نگاه می‌کنند، در نتیجه، بازی نیز به شما اجازه‌ی استفاده از اسلحه را نمی‌دهد؛ از این فرصت (حرکت به نقاط مختلف شهر و آشنایی با کلیدهای کنترلی) برای تغییر کلیدهای کنترلی (در صورت نیاز) و تعیین کلیدهایی که قابلیت اجرای بهتر بازی را برای شما فراهم می‌کنند استفاده کنید.

1 1

به سمت نقطه‌ی تعیین شده و قصابی که در انتهای جاده قرار دارد رفته و از در کنار آن عبور کنید و با رابطتان صحبت نمایید. پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، به سمت چمدان نقره‌ای که برروی میز قرار دارد رفته و بعد از باز کردن آن، سلاح ابتدایی و اصلی بازی که یک M92F است را بردارید؛ همزمان شیوا نیز کار کریس را تکرار و سلاح خود را بر می‌دارد؛ پیش از حرکت به سمت مقصد بعدی خود، طلای موجود در جعبه‌ی چوبی را نیز برداشته و فروشگاه را ترک کنید؛ گرچه پیش از ترک آنجا، می‌توانید برخی اسناد موجود (که در نقاط مختلف فروشگاه قرار گرفته‌اند.) را نیز مطالعه نمایید.

re5 2

پس از ترک فروشگاه، از تنها راه موجود عبور کرده تا به یک حیوان مرده برسید؛ با بررسی این حیوان از نزدیک، متوجه خواهید شد که بدن او هنوز گرم است (تازه کشته شده)؛ پس از بررسی حیوان به مسیر خود ادامه داده تا به انتهای آن برسید. وارد ساختمانی خواهید شد که درب آن، در نزدیکی حیوان مرده قرار دارد؛ در این ساختمان شاهد دو «گیاه سبز» (Green Herb) خواهید بود که برروی سلامت کریس تاثیر گذاری قابل توجهی داشته و آن را افزایش خواهند داد؛ پس از برداشتن گیاه سبز، از طریق در قرمز موجود در اتاق، آنجا را ترک کنید. پس از خروج از اتاق، صدای فریاد بلندی را می‌شنوید و در همینجا، شاهد حمله‌ی مردم شهر خواهید بود.

3

با شلیک به سمت مهاجمین، راه خود را باز کرده تا وارد خانه‌ای شوید که در آن، دو نفر فرد بی دفاعی را گرفته و او را آلوده می‌کنند؛ پس از آلوده شدن این فرد، او به کریس و شیوا حمله می‌کند؛ تا زمان کشتن مهاجم، برای در امان ماندن از حملات او، به اطراف حرکت کنید و برای افزایش مهمات خود، به اتاق کناری وارد شده و از روی قفسه مهمات را بردارید. پس از کشتن مهاجم، از پنجره به بیرون پریده و از طریق کوچه‌ای که در مقابل خود می‌بینید، به مسیرتان ادامه دهید اما پس از گذشت مدت زمانی اندک، توسط گروه بزرگ‌تری از مردم شهر مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ هیچ تلاشی برای مبارزه با این گروه بزرگ نکنید و تنها برگشته و با سرعت به سمت نزدیک‌ترین ساختمانی که می‌بینید بدوید؛ البته امکان مبارزه با این گروه بزرگ را دارید، مخصوصاً آنکه یکی از آن‌ها، جواهر گرانبهای Topaz را حمل می‌کند و در ادامه‌ی بازی کمک قابل توجهی به شما خواهد کرد، اما اگر بار اولتان است که این بازی را انجام می‌دهید، نبرد با این گروه را به شما توصیه نکرده و پیشنهاد می‌کنیم که به آن‌ها پشت کرده و فرار کنید.

4

پس از فرار و ورود به یک ساختمان، «گیاه قرمز» (Red Herb) و نارنجک را از آنجا بردارید؛ برای ادامه‌ی مسیر، باید از یک در آهنی عبور کنید که برای باز کردن آن باید از شیوا کمک بگیرید؛ پس از عبور از در، وارد اتاق دیگری شوید؛ در این اتاق، از خنجر خود استفاده تا طلای مخفی شده را پیدا کنید. تنها راه خروج از این اتاق، دریچه‌ای است که شما را به یک تونل زیر زمینی هدایت می‌کند؛ پس از ورود به تونل، به انتهای آن رفته و از نردبان موجود استفاده کرده و بالا بروید. در موقعیت جدیدی که در آن قرار می‌گیرید، یک گیاه سبز و مقداری مهمات پیدا خواهید کرد، آن‌ها را برداشته و از دری که مشاهده می‌کنید عبور نمایید.

5

از مسیر رو به پایین عبور کرده و پس از رسیدن به انتهای آن، پایین پریده و گنج‌هایی که در کنار خانه می‌بینید را بردارید. در اینجا شاهد یک میان پرده خواهید بود که در آن، رابطتان که در ابتدای بازی با او ملاقات کردید کشته می‌شود. پس از مشاهده‌ی میان پرده، توسط گروه‌های مختلفی از مردم شهر مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ در اینجا دو انتخاب در پیش روی شما قرار دارد، یا از قفسه‌های موجود در اتاق برای پوشاندن پنجره و در استفاده و از ورود سریع مهاجمین جلوگیری کنید و آن‌ها را راحت‌تر بکشید (البته اگر تصمیم به این کار دارید، باید آن را سریع انجام دهید چراکه مهاجمین خیلی سریع به اتاق خواهند رسید.)، یا آنکه سدی را بر سر راه مردم شهر قرار نداده و از همان ابتدا به سمت آن‌ها شلیک کنید.

6

پس از گذشت مدت زمان اندکی، یکی از مهاجمین که به همراه خود یک تبر بزرگ حمل می‌کند، دیوار خانه را خراب کرده و وارد می‌شود؛ به سرعت از خانه خارج شده و تلاش کنید تا از طریق مواد منفجره‌ی موجود در موقعیت و همینطور حرکت‌های مداوم، مهاجمین، مخصوصاً مهاجم تبر بدست را نابود کنید تا زمانیکه نیروی پشتیبانی به کمکتان بیاید. پیش از رسیدن نیروی کمکی، قابلیت پیدا کردن گیاه سبز، گیاه قرمز، مهمات و همچنین سلاح VZ61 (در یک چمدان نقره‌ای که در گوشه‌ی راست نقشه قرار دارد.) را در موقعیتی که در آن واقع هستید را خواهید داشت؛ سلاح VZ61 به شما کمک خواهد کرد تا مهاجم تبر بدست را راحت‌تر نابود کنید؛ پس از نابودی او، به سراغ جسدش رفته و یک حلقه‌ی طلای بسیار ارزشمند را بردارید.

7

این مرحله با نمایش یک میان پرده به پایان خواهد رسید.


مرحله دوم (Public Assembly)

پس از مشاهده‌ی میان پرده، به همراه شیوا مسیر را ادامه داده تا به خانه‌ای برسید.

8

از دروازه‌ای که در پیش روی خود مشاهده می‌کنید عبور کرده و وارد ساختمانی شوید. پس از ورود به ساختمان، مهمات موجود در آن را جمع کنید؛ با کمی دقت، شاهد نردبان خراب شده‌ای خواهید بود که امکان بالا رفتن از آن وجود ندارد، به سمت آن رفته و بوسیله‌ی کلیدهایی که بازی برای شما مشخص می‌کند، به شیوا کمک کنید تا از نردبان بالا برود، اما متاسفانه او نمی‌تواند کلید مورد نیاز برای ادامه مسیر را پیدا کند. شروع به جستجوی خانه کنید، ناگهان توسط زنی مورد حمله قرار خواهید گرفت، با شلیک کردن به سر او، زن را کشته و سپس به مقابله با مهاجمین دیگری که به کریس حمله می‌کنند بپردازید و با نابود کردن بشکه‌هایی که در خانه قرار دارند، مهمات و طلاهای مخفی شده در آن‌ها را جمع آوری کنید.

9

با جستجوی بیشتر، نردبان دیگری را پیدا خواهید کرد، مجدداً به شیوا کمک کرده تا از آن بالا برود؛ بر خلاف دفعه‌ی پیش، شیوا این بار کلید مورد نیاز جهت ادامه‌ی مسیر را پیدا می‌کند؛ پس از بدست آوردن کلید مورد نظر، به سمت هدف بعدی، یعنی ساختمان قدیمی و بزرگی که بازی برای شما تعیین کرده بروید. در مسیر خود، یکی از مهاجمین از روی سبد میوه‌ها پریده و به کریس و شیوا حمله می‌کند؛ پس از نابودی او، به سمت موقعیتی که این مهاجم از طریق آن به شما حمله کرد رفته و مهمات و گیاه سبزی که مشاهده می‌کنید را بردارید.

راهنمای بازی Dark Souls Remastered
خواندن

10

در سمت راست، ساختمانی را می‌بینید که از طریق سه در، قابلیت ورود به آن وجود دارد، دو تا از این درها خراب هستند و امکان استفاده از آن‌ها وجود ندارد اما قابلیت باز کردن و عبور از در سوم بواسطه‌ی زور، وجود خواهد داشت. پیش از هر کاری، به سراغ درهای اول و دوم رفته تا در آنجا، مهمات (نظیر مهمات شاتگان)، گیاه سبز و گیاه قرمز پیدا کنید؛ پس از برداشتن آیتم‌های گفته شده، به مسیر خود ادامه داده و به بالای پله‌ها بروید اما ناگهان توسط مهاجمینی مورد حمله قرار خواهید گرفت. در این ناحیه قابلیت پیدا کردن «ساعت عتیقه» (Antique Clock) و اولین BSAA Emblem را خواهید داشت.

11

زمانی که تمام اشیاء مورد نیاز را جمع کردید، به خیابان بازگشته و مسیر خود را با عبور از یک ساختمان ادامه دهید تا آنکه به دروازه‌ی بسته‌ای برسید که با کمک شیوا قابلیت باز کردن آن را خواهید داشت. در همینجا میان پرده‌ای را مشاهده خواهید کرد.

پس از مشاهده‌ی میان پرده، از کلیدی که در ابتدای این مرحله پیدا کرده بودید برای باز کردن دری استفاده کنید که شما را به یک خانه‌ی کوچک هدایت می‌کند؛ در این خانه اسلحه‌ی Ithaca M37 را پیدا خواهید نمود، آن را برداشته و سپس به طبقه‌ی بالا بروید تا میان پرده‌ی دیگری را مشاهده کنید.

12

با شلیک به سر زنی که پیش از این نیز با او مواجه شدید، او را متوقف کنید اما اندکی بعد، توسط مهاجمین دیگری مورد حمله قرار می‌گیرید؛ بهترین راه در این موقعیت، ایستادن در گوشه‌ی اتاق و نابودی یک به یک مهاجمین است؛ یکی از این مهاجمین به همراه خود آیتم ارزشمند Ivory Relief را حمل می‌کند که پس از کشتن او، امکان برداشتن این آیتم را خواهید داشت.

13

 

پس از کشتن موج جدید مهاجمین، از در موجود در خانه عبور کرده و وارد خیابان شوید، در همین زمان صدای رادیویی را خواهید شنید که توجه مهاجمین بیشتری را به سمت شما جلب می‌کند! آن‌ها را نیز نابود کنید. زمانی که مجدداٌ اوضاع آرام شد، به سمت هدفی که برایتان تعیین شده بروید تا به در قرمز بزرگی برسید که امکان عبور از آن وجود ندارد، اما اگر به دیوار سمت چپ نگاه کنید، حفره‌ای را برروی آن می‌بینید، از آن حفره عبور کرده و با شلیک به قفل در، آن را باز کنید. در بشکه‌هایی که در موقعیت جدید خود می‌بینید، آیتم‌های بیشتری خواهید یافت، آن‌ها را برداشته و سپس از در قرمز عبور کنید.

14

پس از عبور از در قرمز، به ساختمان عجیبی وارد خواهید شد؛ از مسیر پیش‌رو عبور کرده و خود را به طبقه‌ی بالا برسانید. با پیشروی در مسیری که در آن قرار دارید، به سربازان کشته شده‌ی BSAA خواهید رسید. آیتم‌های موجود برروی میز را برداشته و سپس از نردبانی که مشاهده می‌کنید بالا بروید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 2 را خواهید داشت.). پیش از آنکه از در جدیدی که در پیش‌روی خود می‌بینید عبور کنید، از درون جعبه‌ی سمت چپ، گنجینه‌ی مخفی شده را بردارید؛ سپس از راهروی خالی‌ای که در پیش‌روی خود می‌بینید عبور تا به یک آسانسور برسید و از آن برای پایین رفتن استفاده کنید.

15

هیچ دشمنی در موقعیت جدیدی که در آن قرار گرفته‌اید وجود ندارد و دری که در پیش‌رویتان قرار دارد نیز قفل است؛ بشکه‌هایی در این ناحیه قرار دارند که در آن‌ها آیتم‌های ارزشمندی قرار گرفته‌اند؛ پس از جمع آوری آیتم‌های موجود در بشکه‌ها، وارد راهی که در سمت چپ قرار دارد شده تا به ناحیه‌ای مربعی شکل برسید، با کمی جستجو در این ناحیه آیتم‌های دیگری را خواهید یافت؛ پس از برداشتن این آیتم‌ها، در کنار جسدها شاهد صفحه‌ی کنترلی خواهید بود که برروی آن، «کلید کوره‌ی» (Furnace Key) آتش تعبیه شده است که کوره‌ی موجود در اتاق را فعال می‌کند؛ پشت این کلید رفته و جهت مشاهده‌ی نحوه‌ی عملکرد کوره، آن را فعال کنید، سپس به سمت در قفلی که بر سر راهتان قرار داشت و ادامه‌ی مسیر را غیر ممکن کرده بود بروید و تلاش نموده تا مجدداً آن را باز کنید.

16

زمانی که کریس تلاش می‌کند تا در قفل شده را باز کند، با اولین باس بازی روبرو خواهید شد که همچون هر باس دیگری، در تلاش است تا مانع ادامه‌ی مسیر توسط کریس و شیوا شود. امکان نابودی اولین باس بازی بسیار ساده است و نیاز به شلیک حتی یک گلوله هم وجود ندارد! تنها کاری که باید انجام دهید، این است که به سمت کوره‌ی آتش بازگشته و زمانی که این باس در موقعیت مناسب (محلی که کوره‌ی آتش قرار دارد.) قرار گرفت، از شیوا بخواهید که کوره را فعال کند؛ برای آنکه این باس در موقعیت مناسب قرار بگیرد، ابتدا باید خود کریس را وارد محوطه‌ی کوره‌ی آتش کنید تا باس نیز به همراه او وارد آنجا شود و سپس زمانی که شیوا کوره را به کار انداخت، هنگام بسته شدن درب‌های آن (که به آهستگی صورت می‌پذیرد.) به سرعت از آن خارج شوید تا تنها باس بازی در آن باقی بماند.

17

پس از نابودی باس، به سمت درب بسته رفته و از کلید کوره برای باز کردن آن استفاده کنید. بعد از باز شدن درب، از راهروی مقابل خود عبور کرده و از درون چمدان موجود، مهمات را بردارید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 3 را خواهید داشت.)؛ سپس به سمت آسانسور رفته و از آن استفاده کنید. در پایان این مرحله شاهد یک میان پرده خواهید بود.

18


مرحله سوم (Storage Facility)

حوادث این مرحله از بازی در یک کارخانه‌ی ذخیره سازی روی می‌دهند. کار خود را با جستجوی محل ذخیره سازی شروع کنید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 4 را خواهید داشت.)؛ با کمی دقت، اسلحه‌ی H&K MP5 را همچون سایر سلاح‌ها در یک چمدان نقره‌ای پیدا خواهید کرد؛ همچنین جعبه‌هایی حاوی جواهر را خواهید یافت.

19

پس از جمع آوری کلیه‌ی آیتم‌های موجود، از طریق نقشه‌ی بازی راه خود را پیدا و به پیش بروید. در این مرحله از بازی شاهد حضور مواد منفجره‌ای خواهید بود که آسیب جدی‌ای را به سلامت کریس خواهند زد. برای نابودی مواد منفجره، فاصله‌ی خود را از آن‌ها حفظ کرده و سپس یک گلوله به آن‌ها شلیک کنید تا منفجر شوند. به پیشروی در این نقشه‌ی بازی ادامه داده و در مسیر خود، از طریق نابود کردن چندین حعبه، به جمع آوری مهمات و گیاهان سبز بپردازید. زمانی که به محوطه‌ی کانتینرها رسیدید، از نردبان نصب شده برروی بدنه‌ی آن‌ها بالا رفته و از بالا، ضمن نابودی دشمنان، مواد منفجره‌ی موجود در مسیر را نیز نابود کنید. با پاکسازی و ادامه‌ی مسیر، به محلی خواهید رسید که مملو از آیتم‌های قابل استفاده است.

راهنمای بازی Can You Escape The 100 Room IV
خواندن

20

بجز مواد منفجره، در این نقشه از بازی شاهد حضور سگ‌های مهاجمی نیز خواهید بود که در مسیرهای پر پیچ و تاب، به شما حمله کرده و مزاحمت‌هایی را ایجاد خواهند نمود؛ این سگ‌ها بسیار خطرناک بوده و قادرند که آسیب جدی‌ای را به کریس وارد کنند، بنابراین برای نابودی آن‌ها از اسلحه‌ی شاتگان استفاده کنید، چرا که هم تاثیر قابل توجهی برروی آن‌ها دارد و هم در زمان حمله‌ی چندین سگ، به شما اجازه می‌دهد تا در سریعترین زمان ممکن آن‌ها را نابود کنید و آسیبی نبینید.

بدلیل هدر رفت بالای گلوله در این مرحله (جهت نابودی مواد منفجره و سگ‌ها)، تمام مهمات و آیتم‌های مخفی شده در جعبه‌های قرار گرفته در طول مسیرتان را بردارید. با ادامه‌ی مسیر به نوع جدیدی از دشمنان بازی خواهید رسید، آن‌ها بسیار قوی بوده و تنها با یک مشت خود، قادرند که میزان قابل توجهی از سلامت شما را کاهش دهند؛ در صورت مواجه شدن با اینگونه از دشمنان، بلافاصله آن‌ها را از بین ببرید.

21

با پیشروی در این نقشه، با مهاجمین بیشتری روبرو خواهید شد، آن‌ها را نابود و همچنین آیتم‌های مخفی شده در جعبه‌ها را بردارید؛ در این منطقه و در میان تمام آیتم‌های موجود، جواهر گرانبهای Jewel Bangle را خواهید یافت که کمک شایانی در عبور از مراحل بازی خواهد کرد.

22

در نهایت به دروازه و سپس پلی می‌رسید؛ در زمان عبور از این پل، ناگهان با کامیونی مواجه می‌شوید که به سوی شما در حال حرکت است، برای متوقف کردن آن، بلافاصله به بشکه‌ی مواد منفجره‌ شلیک کنید تا انفجار آن، کامیون را از مسیر خود منحرف کند؛ پس از انحراف کامیون، با حمله‌ی مهاجمینی روبرو خواهید شد که برای نابودی آن‌ها نیز می‌توان از همین بشکه‌های مواد منفجره استفاده کرد تا در مصرف مهمات نیز صرفه جویی شود. یادتان نرود که تمام آیتم‌های مخفی شده در بشکه‌ها و جعبه‌ها را نیز بردارید.

23

در ادامه به پلکانی (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 5 را خواهید داشت.) می‌رسید که شما را به سمت خندق‌هایی هدایت می‌کند؛ این امکان وجود دارد که در این بخش از بازی کمی از مسیر منحرف شوید! پس مراقب مسیری که در پیش‌رویتان قرار دارد بوده و در زمان مواجه شدن با سگ‌ها، آن‌ها را نابود کنید. پس از کشتن سگ‌ها، حتماً آیتم‌هایی که در کنارشان برروی زمین قرار می‌گیرند را بردارید. در ادامه به اتاق بزرگی می‌رسید که مملو از جعبه است، آن‌ها را نابود و آیتم‌های مخفی شده را بردارید. پس از برداشتن تمام آیتم‌ها، از درب موجود در اتاق استفاده و خود را به سطح زمین برسانید.

24

پس از رسیدن به سطح زمین، مسیر سمت چپ را تا زمان رسیدن به انتهای آن دنبال کنید؛ در اینجا جواهر گرانبهایی به نام Sapphire را مشاهده خواهید کرد که برروی سطح آب شناور است؛ برگشته و مسیر مخالف را دنبال کنید تا به محوطه‌ای مملو از جسد برسید، با ورود به این محوطه، با دشمن جدیدی به نام Kipepeo روبرو خواهید شد؛ Kipepeo دشمن خطرناکی نیست اما امکان شلیک و آسیب رسانی به او کم، یا حداقل سخت‌تر از باقی دشمنان است. پس از نابودی Kipepeo، به قفل روی در شلیک و به مسیر خود ادامه دهید تا به خندق‌های دیگری برسید؛ از تنها مسیری که در پیش‌رویتان می‌بینید، عبور و از نردبانی که در انتهای آن قرار دارد بالا بروید.

25

پس از بالا رفتن از نردبان، خود را در محوطه‌ای می‌بینید که بطرز عجیبی متروک و خالی است و تنها یک دشمن در آن قابل مشاهده است! اتاق‌های موجود در این محوطه را با دقت جستجو کنید و در آن‌ها، مهمات، گیاه سبز، گیاه قرمز، «اسپری کمک‌های اولیه» (Aid Spray) و همچنین جواهر گرانبهایی به نام Topaz (این جواهر را در سمت راست ورودی این محوطه خواهید یافت.) را پیدا کنید؛ همچنین چندین قطعه طلا را برروی آب پیدا خواهید کرد. برای بدست آوردن جواهر Ruby نیز باید نارنجکی را به درون بازار میوه (واقع شده در مرکز محوطه‌ای که در آن قرار دارید.) پرتاب کنید. (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 6 را خواهید داشت.)

26

پس از آنکه به سراغ بندر بروید، با در بسته‌ای روبرو خواهید شد که کلید آن در خانه‌ کوچکی قرار دارد اما در آن خانه نیز قفل است! برای ورود به این خانه نیازی به شلیک به قفل در آن نیست، چراکه از طریق پنجره‌ی آن قادر خواهید بود تا وارد خانه شده و با کمی دقت در اجساد آویزان شده از سقف، کلید را پیدا کنید و با یک شلیک آن را پایین انداخته و بدست آورید؛ در همین زمان توسط دشمنان متعددی مورد حمله قرار خواهید گرفت اما نگران نباشید، تا زمانیکه در خانه بسته است در امان خواهید بود! آن‌هایی که تلاش می‌کنند تا از طریق پنجره وارد خانه شوند را کشته و زمانی که تعداد مهاجمین کم شد، از خانه بیرون رفته و باقی دشمنان را بکشید. پس از کشتن آخرین مهاجم، به سراغ آیتم‌های بجا مانده از اجساد آن‌ها و همچنین جواهر Jewel Bangle بروید.

27

از در موجود در محوطه عبور کرده و از طریق قایق‌ها، راه خود را ادامه داده و جهت بدست آوردن طلاها به درون آب بپرید؛ پس از مدتی، بار دیگر مورد حمله قرار خواهید گرفت که در نتیجه‌ی آن، به جواهر Jewel Bangle دیگری دست خواهید یافت.

28

با ادامه‌ی مسیر، به موقعیتی (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 7 را خواهید داشت.) خواهید رسید که توسط تعداد بیشماری از مهاجمین مورد حمله قرار خواهید گرفت، خوشبختانه در همین زمان یک هلیکوپتر به عنوان نیروی پشتیبانی به کمک کریس و شیوا آمده و آن‌ها را از مخمصه نجات می‌دهد. پس از قرار گرفتن در موقعیت جدید، به مسیر خود ادامه دهید اما مراقب راکت‌هایی که از سوی دشمنان شلیک می‌شوند بوده و پیش از رسیدن به در قرمز، محوطه را به خوبی بگردید، چراکه امکان بدست آوردن مهمات و همچنین سلاح تک تیرانداز S75 (در یک انبار در سمت راست نقشه قرار دارد.) را از درون چمدان نقره‌ای خواهید داشت.

29

به مسیر باریکی خواهید رسید، از آن عبور کرده و از طریق پنجره، به درون ساختمان بپرید؛ درون این ساختمان و اتاق‌های آن را گشته تا مقداری مهمات پیدا کنید؛ با عبور از درب موجود در این ساختمان، یک گیاه سبز پیدا خواهید کرد، آن را برداشته و به مسیر خود ادامه دهید تا شاهد سقوط یک هلیکوپتر باشید؛ در اینجا شاهد هجوم دشمنان خواهید بود، اگر می‌خواهید در امان بمانید، شیوا را به روی سقف فرستاده تا از آنجا شما را پشتیبانی کند؛ در نهایت به ساختمانی می‌رسید، وارد آن شوید.

30

باید خود را به طبقه‌ی دوم این ساختمان برسانید اما برای این کار، ابتدا باید دشمنان متعددی را که از طبقه‌ی دوم به سراغتان می‌آیند را با قرار گرفتن در نقطه‌ای مناسب از طبقه‌ی اول بکشید. پس از نابودی تمام دشمنان، طبقه را بخوبی گشته و سپس به طبقه‌ی دوم بروید؛ در این طبقه (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 8 را خواهید داشت.) باید به شیوا جهت انجام یک پرش کمک و سپس از او در برابر مهاجمین محافظت و مسیر پیشرویش را هموار کنید تا بتواند در بسته‌ شده (در طبقه‌ی اول) را باز و سپس به سوی کریس بازگردد. پس از بازگشت شیوا، به طبقه‌ی پایین رفته و از طریق در، وارد خیابان شوید.

راهنمای قدم به قدم و جامع بازی Cube Escape: The Cave
خواندن

31

در زمان خروج از ساختمان با گروهی از دشمنان مواجه خواهید شد که در انتظارتان هستند، بهترین کار برای نابودی آن‌ها، ایستادن در کنار دیوار و شلیک به سر آن‌ها است (تا حد امکان کاری به بشکه‌های حاوی مواد منفجره نداشته باشید چراکه تا دقایقی دیگر به آن‌ها نیاز پیدا خواهید کرد!)؛ پس از نابودی تمام دشمنان و جمع آوری کلیه‌ی آیتم‌ها و جستجوی محوطه، به سمت در قفل بروید.

32

در همین زمان توسط یکی از دشمنان که اره برقی‌ را در دست دارد مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ در زمان مواجه شدن با این دشمن جدید، از ایستادن در یک نقطه و اجازه دادن به او که به سمتتان بیاید پرهیز کنید چرا که او تنها با یک ضربه، کریس را خواهد کشت! از بشکه‌های مواد منفجره‌ی موجود در محوطه و همچنین نارنجک‌های خود برای نابودی این دشمن خطرناک استفاده کنید.

33

پس از نابودی مرد اره به دست، کلید Guard’s Key را در کنار جسد او خواهید یافت، از این کلید برای باز کردن در بسته استفاده و از مسیر باریکی که در پیش‌رویتان قرار می‌گیرد عبور کنید و به باز کردن جعبه‌ها و جمع آوری طلا و جواهرات گرانبهای Ruby ،Emerald ،Topaz و Sapphire پرداخته و سپس به سمت دروازه‌ی بزرگی که در مسیرتان قرار دارد رفته و آن را باز کنید. همزمان با چند Quick Time Event مرحله‌ی سوم بازی به پایان می‌رسد.

34


مرحله چهارم (Train Station)

در ابتدای این مرحله با حمله‌ی هیچ دشمنی روبرو نخواهید شد بنابراین با آسودگی کامل به جستجوی اطراف پرداخته تا مقداری مهمات و گیاه سبز پیدا کنید. ماجراجویی خود در این مرحله را با عبور از یک دروازه و سپس قطارها آغاز کنید. در همین حین با حمله‌ی سه گروه از سگ‌ها و همچنین مواد منفجره‌ای روبرو خواهید شد، پس مراقب باشید.

35

پس از نابودی سگ‌ها، از نردبان کنار قطارها استفاده و برروی سقف آن‌ها بروید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 9 را خواهید داشت.) و دشمنانی که از تیر و کمان بر ضد شما استفاده می‌کنند را نابود کرده و سپس، به جمع آوری آیتم‌های بجا مانده از آن‌ها بپردازید.

36

پیش از ادامه‌ی مسیر، از روی واگن‌های مختلف قطار پریده و در سمت دیگر آن‌ها و در جایی که دسترسی به آن از روی زمین غیر ممکن است، پایین پریده و مهمات و جواهر Jewel Beetle را بردارید، سپس نزد شیوا بازگشته و به راه خود ادامه دهید تا به آسانسوری برسید. پیش از استفاده از آسانسور، چند قدم عقب‌تر، چند قطعه طلا را مشاهده خواهید کرد، آن‌ها را برداشته و سپس از طریق آسانسور، خود را به تونل‌های تاریکی که در زیر زمین قرار دارند برسانید. زمانی که وارد تونل شدید، پیش از هر کاری از شیوا بخواهید مشعل بزرگی که در آنجا قرار دارد را برداشته تا محیط روشن شود.

37

نقشه‌ی بازی هیچ کارایی در این تونل‌ها نداشته و تا زمان خروج از آن‌ها غیر فعال خواهد بود اما خیلی بعید است که در این تونل‌ها گم شوید. در اولین چند راهی که به آن می‌رسید، ابتدا به سمت راست رفته و گیاه قرمز را بردارید، سپس به چند راهی بازگشته و این بار به سمت چپ بروید تا به محلی مملو از آب برسید.

38

در موقعیت جدیدی که در آن قرار دارید، از اسلحه‌ی خود جهت نابودی مهاجمین استفاده و زمانی که به چند راهی رسیدید، اگر به سمت راست بروید، به آیتم‌های ارزشمندی دست می‌یابید اما اگر به سمت چپ بروید، به یک پل (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 10 را خواهید داشت.) خواهید رسید.

39

پس از رسیدن به پل گفته شده، از روی آن عبور کرده و همزمان دشمنانی که سمتتان حمله‌ور می‌شوند را بکشید. یادتان نرود که با نابودی جعبه‌ها و صندوق‌ها، آیتم‌های مخفی شده در آن‌ها را جمع کنید. وقتی به چند راهی دیگری رسیدید، هر دو انتها را چک کنید و پس از مشاهده‌ی نور، به سمت آن بروید.

40

به هندلی می‌رسید که برای ادامه‌ی مسیر، باید آن را در موقعیت مناسبی قرار دهید، برای این کار از شیوا بخواهید که به شما کمک کند.

41

در همین لحظه توسط دشمنان بیشماری از گروه‌های مختلف مورد حمله قرار خواهید گرفت، بهترین راه برای فرار از این مخمصه، استفاده از نارنجک و شاتگان است، برای این کار، در گوشه‌ای از طبقه‌ی اول ایستاده و منتظر حمله‌ی مهاجمین بمانید، البته مراقب افرادی که به همراه خود دینامیت حمل کرده و آن‌ها را به سمتتان پرتاب می‌کنند باشید، چراکه اگر یکی از این دینامیت‌ها در کنار شما منفجر شود، آسیب جدی‌ای را به کریس وارد خواهند کرد. زمانی که کلیه‌ی دشمنان را نابود کردید، به سمت آسانسور رفته (در بالای نردبان‌ها) و بوسیله‌ی آن به سطح زمین بازگردید.

42

پس از رسیدن به سطح زمین، ساختمان سفیدی را دقیقاً در مقابل خود خواهید دید، از پلکان استفاده و خود را به این ساختمان برسانید اما پیش از آن، خانه‌های نزدیک را جهت بدست آوردن مهمات و گیاهان سبز بگردید. زمانی که به ساختمان سفید رنگ وارد شدید، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود. پس از پایان میان پرده، در یکی از کمدهای سمت چپ، اسلحه‌ی تک تیرانداز Dragunov SVD را خواهید یافت، از آن برای نابودی دشمنان خود در موقعیت بعدی استفاده کنید.

43

هدف اصلی جهت استفاده از اسلحه‌ی تک تیرانداز جدیدتان نابودی دشمنی بوده که در پشت یک مسلسل پناه گرفته است. در زمان عبور از محوطه‌ی جدید، بسیار مراقب باشید چرا که ممکن است چند نفر از دشمنانتان به شما حمله کنند. از نردبانی که در سمت چپ این محوطه قرار دارد استفاده و از آن بالا بروید. (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 11 را خواهید داشت.)

44

در بالای نردبان شاهد گیاه سبز و جواهر Diamond خواهید بود، آن‌ها را بردارید. از شیب مقابل خود پایین رفته و تعداد بیشماری از دشمنانتان که سد راهتان شده‌اند را نابود کنید، البته مراقب مهمات خود نیز باشید و زمانی که از امن بودن موقعیتتان اطمینان حاصل کردید، دست به تعویض خشاب بزنید. در محوطه‌ی جدید و در کنار نردبان‌ها، دو جواهر Diamond پیدا خواهید کرد، البته برای بدست آوردنشان باید به آن‌ها شلیک کنید تا به روی زمین بیفتند (برای پیدا کردن نقطه صحیح برای شلیک، بدنبال دو نقطه‌ی درخشان برروی دیوار بگردید.). برای ادامه‌ی مسیر خود، باید یک کانتینر بزرگ آشغال را حرکت داده تا مسیر باز شود، برای این کار شیوا به کمک کریس می‌آید. در زمان پیمودن مسیر، کلیه‌ی جعبه‌ها و صندوق‌ها را جهت بدست آوردن آیتم‌هایشان بررسی کنید.

راهنمای بازی Euro Truck Simulator 2
خواندن

45

زمان آن رسیده که با باس دیگر این بازی مبارزه کنید؛ برای نابودی این باس، نیاز به جمع آوری مین‌های Proximity خواهید داشت، بدون این مین‌ها شانسی برای پیروزی در برابر این باس ندارید! این مین‌ها را می‌توانید در خانه‌های اطراف پیدا کنید.

46

پس از جمع آوری مین‌ها، باید آن‌ها را در نقاط مختلفی برروی زمین نصب کرده تا وقتی باس این مرحله به آن‌ها نزدیک می‌شود، مین‌ها موجب توقف حرکت او شده و این فرصت را برای شما ایجاد کنند تا با سلاح شاتگان خود، تا حد امکان به نقاط قرمز رنگ و بدون پوشش بدن او شلیک کنید و زمانی که این باس مجدداً شروع به حرکت کرد، مراحل گفته شده را دوباره تکرار نمایید.

47

اگر فاصله‌ی شما با این باس کم باشد، او از طریق دهان خود به شما حمله می‌کند، برای جلوگیری از این حمله، بازی کلیدی را به نمایش خواهد گذاشت که باید آن کلید را در سریعترین زمان ممکن بفشارید؛ اگر فاصله‌ی شما از این باس زیاد باشد، او ماده‌ای چسبناک به سمتتان پرتاب خواهد کرد که برای جلوگیری از آن، باید از مسیر حرکت این ماده کنار بروید و در صورت برخورد آن با کریس، شیوا به کمک او می‌آید.

این مرحله از بازی با نابودی باس آن به پایان خواهد رسید.


مرحله پنجم (Savanna)

در این مرحله کار سختی را پیش‌رو ندارید و تنها وظیفه‌ی شما استفاده از مسلسل نصب شده برروی ماشین جهت نابودی مهاجمینی است که بوسیله‌ی موتور سیکلت یا کامیون به شما حمله می‌کنند.

48

در زمان تیراندازی به اهداف مختلف، مراقب باشید که سلاح شما بیش از حد گرم نشود، چراکه در این صورت، قابلیت شلیک به مهاجمین را برای مدتی از دست داده و عملاً بی دفاع خواهید شد. در این مرحله همچنین شاهد چندین Quick Time Events خواهید بود.

49

پس از مدتی شاهد پخش میان پرده‌ای خواهید بود که با اتمام آن، با باس دیگر بازی روبرو می‌شوید. برای مقابله با باس جدید، تنها قادرید که به او تیراندازی کنید؛ گرچه او یکی از باس‌های سرسخت بازی محسوب نمی‌شود اما برای کمک به او، مهاجمینی نیز به شما حمله خواهند کرد که منجر به کاهش سلامتی کریس خواهند شد.

50

در زمان حمله‌ی مهاجمین، اول آن‌ها را نابود و سپس به سراغ باس بروید اما مراقب گرم شدن بیش از حد سلاح خود بوده و بعضی اوقات برای چند لحظه دست از شلیک بردارید تا میزان گرمایش آن کاهش یابد. پس از نابودی مهاجمین، به سراغ باس رفته و به سر او شلیک کنید؛ با گذشت زمان، ناگهان شاهد خروج موجودی عنکبوت مانند از پشت باس خواهید بود، او را نیز نابود کنید تا این مرحله هم به پایان برسد.

51


مرحله ششم (Marchlands)

در این مرحله، پیش از آن که سوار قایق شوید، محوطه را بخوبی گشته تا Beast Slate و Beetle را پیدا کنید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 12 را خواهید داشت.)، سپس به همراه شیوا سوار قایق شوید. در این مرحله باید از طریق قایق به پنج موقعیت مختلف بروید.

52

در اولین موقعیت (اگر نحوه‌ی حرکتتان عکس جهت حرکت عقربه‌های ساعت باشد.)، قایق را در کنار ساحل متوقف کنید (خوشبختانه نیازی نیست که دقت زیادی را برای این کار به خرج دهید.) و سپس برروی سکوی چوبی بروید.

53

مراقب تمساح‌های بیشماری که درون آب قرار دارند باشید، چرا که اگر به آن‌ها نزدیک شوید یا آن‌ها بیش از حد به شما نزدیک شوند، منجر به مرگ کریس خواهند شد؛ توجه داشته باشید که تا زمان نزدیک شدن به این تمساح‌ها، قادر نخواهید بود که آن‌ها را ببینید.

در اولین موقعیتی که در آن قرار گرفته‌اید، آیتم‌های مهم و ارزشمندی را خواهید یافت، یکی از مهمترین آیتم‌ها در این بخش، یک «سوسک» (Beetle) قهوه‌ای رنگ در کنار درخت سمت چپ است؛ پس از برداشتن این آیتم، به سراغ نردبانی که مشاهده می‌کنید رفته و از آن بالا بروید تا به خانه‌ی تقریباً متروکی برسید.

54

در موقعیت جدیدی که در آن قرار گرفته‌اید، توسط چندین مهاجم مورد حمله قرار خواهید گرفت، بهتر است که از شاتگان استفاده و آن‌ها را به سرعت بکشید.

به جستجوی اتاق خانه‌ای که در آن قرار دارید پرداخته تا مقداری مهمات و گیاه قرمز پیدا کنید؛ از خانه بیرون رفته و از طریق پل چوبی، خود را به خانه‌ی دیگری برسانید و پس از نابودی مهاجمینی دیگر، آیتم‌هایی که در آن خانه قرار دارند و بخاطر آن‌ها به این موقعیت آمدید را بردارید که شامل یک Raptor Slate نیز می‌شود.

55

پس از برداشتن Raptor Slate، به سمت قایق برگشته و سوار آن شوید. به موقعیت بعدی که بسیار بزرگ‌تر از موقعیت اول است رفته و با شکستن گلدان‌ها، آیتم‌های مخفی شده در آن‌ها را بردارید و از مرغ‌ها جهت دستیابی به تخم مرغ (به عنوان کمک‌های اولیه کاربرد دارند.) استفاده کنید. در این موقعیت و در انتهای مسیری که مشاهده می‌کنید، دو نردبان قرار دارند، با کمک شیوا از آن‌ها بالا رفته و Idol و Shaman Slate را پیدا کنید.

56

سپس باید با تعداد بیشماری از دشمنان مبارزه کنید؛ برخی از این مهاجمین از سپرهایی جهت محافظت از خود در برابر گلوله‌های شما استفاده می‌کنند، در صورت مواجه شدن با آن‌ها، از شاتگان برای نابودی سپر استفاده و سپس فرد حمل کننده‌ی سپر که اکنون بی دفاع شده است را به راحتی بکشید. در صورتی که مهاجمین تغییر شکل داده و به موجودی با دندان‌های تیز و کشنده تبدیل شدند، ابتدا به پاهای او شلیک کرده و پس از باز شدن دهانش، به آن شلیک کنید تا نابود شود. پس از نابودی آخرین مهاجم، به سمت قایق برگشته و سوار آن شوید.

57

در موقعیت بعدی، با مهاجمین بیشماری روبرو خواهید شد که مانع حرکت شما بسوی هدف مورد نظر شده و برای این کار، بعضی از آن‌ها از تیر و کمان استفاده می‌کنند، البته بجز این دشمنان، بشکه‌های موجود در آب نیز معضل دیگری در پیش روی شما حساب می‌شوند. در موقعیت مورد نظر، جلوی یک قایق نیمه غرق شده توقف کرده و سپس آیتم‌هایی که مشاهده می‌کنید (همچون Rocket Launcher) را بردارید. به قایق بازگشته و به سمت هدفی که برروی نقشه مشخص شده حرکت کنید.

58

در موقعیت جدید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 13 را خواهید داشت.) بدنبال نردبان گشته و از آن برای بالا رفتن و بدست آوردن Collect Chalice استفاده کنید.

59

سپس مجدداً به قایق بازگردید و به سمت خانه‌ای که در قسمت‌های میانی نقشه قرار دارد حرکت کنید؛ پس از رسیدن به خانه (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 14 را خواهید داشت.)، از تنها راه موجود عبور و از نردبان بالا بروید تا Chalice دیگری پیدا کنید. به قایق بازگشته و به سمت موقعیت بعدی حرکت کنید.

60

در موقعیت جدید، از گذرگاه عبور کرده و کلیه‌ی خانه‌هایی که بر سر راهتان مشاهده می‌کنید را بگردید تا در آن‌ها مقداری مهمات و گیاه سبز پیدا کنید. با کمی دقت، پلی را مشاهده خواهید کرد که شما را به خانه‌هایی متصل به هم هدایت می‌کند، در آنجا می‌توانید یک Idol پیدا کنید. زمانی که به سراغ Idol رفته تا آن را بردارید، توسط مهاجمینی مورد حمله قرار خواهید گرفت، تمام آن‌ها را نابود و سپس به سمت خانه‌ای که در سمت چپ می‌بینید حرکت کنید تا به Warrior Slate دست یابید.

راهنمای نسخه دموی Final Fantasy VII Remake
خواندن

61

پس از برداشتن Warrior Slate، به سمت قایق برگشته و بسوی موقعیت بعدی حرکت کنید. زمانی که قصد پیشروی در موقعیت جدید خود را دارید، راهتان توسط دشمنان مسدود و توسط آن‌ها محاصره می‌شوید، خوشبختانه در این صحنه شیوا از کریس محافظت کرده و به شما اجازه می‌دهد تا به راه خودتان ادامه دهید و پس از رسیدن به دری که در مسیرتان قرار دارد، آیتم‌های جمع آوری شده از موقعیت‌های مختلف را در جای صحیحشان قرار دهید تا در باز شود.

62

در موقعیت جدیدی که در آن قرار می‌گیرید، به درون آب پریده (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 15 را خواهید داشت.) و به سمت چپ حرکت کنید، از پلکانی که در مسیر خود می‌بینید بالا رفته تا به یک دهکده‌ی بزرگ برسید؛ در اینجا می‌توانید گیاه قرمز، گیاه سبز و همچنین مقداری مهمات بدست آورید. با پیشروی در روستا، توسط مردم آن مورد حمله قرار خواهید گرفت.

63

در این دهکده با تعداد کمی از مهاجمین روبرو خواهید شد اما دو تا از آن‌ها با سایرین فرق داشته و می‌توانند حملات خطرناکی را بر علیه کریس صورت دهند، بنابراین کشتن آن‌ها باید اولویت اولتان باشد (پس از کشتن این دو دشمن، در کنار آن‌ها Blue Enigmas را پیدا خواهید کرد.). پس از نابودی تمام دشمنان، موقعیت‌های مختلف دهکده را گشته تا به تپانچه‌ی S&W M29 دسترسی پیدا کنید.

64

در نهایت به سمت موقعیتی که برروی نقشه مشخص شده حرکت و پس از رسیدن به نردبان، از آن بالا رفته و مکانیزمی که با آن روبرو می‌شوید را بکار بیندازید. از پلی که در مسیر پیشرویتان قرار دارد عبور کرده و درب بسته‌ای را باز کنید؛ سپس کلیه‌ی آیتم‌هایی که در سمت راست قرار دارند را جمع کرده و به سمت آسانسور حرکت کنید و Ceremonial Mask lying را از داخل تونل بردارید.

65

در همینجا مرحله‌ی ششم به پایان می‌رسد.


مرحله هفتم (Execution Ground)

پس از آغار این مرحله، به سمت جلو حرکت کرده و کلیه‌ی آیتم‌هایی که بر سر راهتان می‌بینید را بردارید؛ با کمی پیشروی، شاهد میان پرده‌ی کوتاهی خواهید بود و پس از آن، توسط مهاجمین مورد حمله قرار خواهید گرفت. از سلاح تک تیر انداز خود استفاده و کلیه‌ی دشمنان را نابود کنید، توجه داشته باشید که بهتر است تا نابودی آخرین فرد، در موقعیتی که در حال حاضر در آن قرار دارید بمانید، چرا که بهترین و امن‌ترین جای ممکن برای شما خواهد بود.

66

پس از نابودی تمام دشمنان، موقعیت فعلیتان را ترک کرده و در سمت چپ، آیتم‌هایی را جمع آوری کنید. با پیشروی در بازی و رسیدن به پل، توسط گروه دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ در این موقعیت، بدلیل عدم وجود خانه یا جای خاصی که بتوان از آن به عنوان یک مزیت استفاده کرد، مجبور خواهید بود که در فواصل نزدیک، با دشمنان مبارزه کنید، در این بخش از رایفل (مسلسل) استفاده نمایید.

67

پس از شکست دشمنان و ادامه‌ی مسیر، در نهایت به هندل قرمز رنگی می‌رسید، از آن استفاده نموده تا شیوا از مکانیزم بکار افتاده استفاده کند، شما نیز باید این موقعیت را دور زده و با پایین رفتن، خود را به قایق برسانید.

68

در ادامه‌ی مسیر با دکمه‌هایی برروی صفحه نمایش روبرو خواهید شد که باید با دقت و سرعت از آن‌ها استفاده کنید؛ اگر بدون هیچ خطایی از Quick Time Events عبور نمایید، از چنگ تمساح‌هایی که بدنبال شکار کریس هستند در امان خواهید بود. زمانی که به مقصدتان رسیدید، با باز کردن دری که در روبرویتان قرار دارد، شیوا را خواهید دید؛ به همراه شیوا از روی پل عبور کرده و این موقعیت را ترک کنید.

69

به آرامی از درون غار عبور کرده و با شلیک به دو چراغی که در آن قرار دارند، جواهرات ارزشمند Sapphire و Ruby را بدست آورید. زمانی که از غار خارج شدید، به سمت خیمه‌ها حرکت کنید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 16 را خواهید داشت.) و با جستجوی هر دو خیمه، مقداری مهمات، گیاه سبز، طلا و جواهر Jewel Beetle (پیش از ورود به خیمه آن را خواهید یافت.) را بدست آورید.

70

به سمت موقعیت مشخص شده برروی نقشه حرکت کرده تا به پالایشگاهی برسید. راهی که باید از آن عبور کنید مسدود است و از طرف دیگر، چندین مهاجم به شما حمله می‌کنند. در حالیکه در بالای پلکان قرار دارید، دشمنانی که از تیر و کمان استفاده می‌کنند را کشته و سپس پایین رفته و باقی دشمنان را نابود کنید. پس از نابودی تمام افراد، مهمات و آیتم‌های بجا مانده از آن‌ها و همچنین آیتم‌های موجود در موقعیت را بردارید.

71

جهت ادامه‌ی مسیر باید از شعله‌های آتشی عبور کنید که راهتان را مسدود کرده‌اند، در نتیجه، ابتدا باید منبع گاز آن‌ها را مسدود نمایید، برای اینکار، باید سه شیر فلکه گاز را قطع کنید. از نردبانی که مشاهده می‌کنید استفاده کرده تا به اولین شیر فلکه برسید. پس از بستن شیر فلکه گاز، مهاجمینی که به شما حمله می‌کنند را نابود کنید. در این موقعیت شاهد دو طناب خواهید بود که در رسیدن به دو شیر فلکه گاز باقی مانده، شما را یاری خواهند کرد؛ ابتدا طناب‌ها را به سمت چپ کشیده (اگر به سمت راست بکشید، بازی ذخیره نخواهد شد.) و پس از رسیدن به شیر فلکه دوم، آن را بسته و پس از جمع آوری کلیه‌ی آیتم‌های موجود، در را باز کنید. توسط فردی که به همراه خود یک اره برقی حمل می‌کند مورد حمله قرار خواهید گرفت؛ زمانی که او را شکست دادید، طناب‌ها را به سمت راست کشیده و شیر فلکه آخر را نیز ببندید. مجدداً توسط فرد دارنده‌ی اره برقی دیگری مورد حمله قرار خواهید گرفت.

73

بهترین راه جهت کشتن فرد اره به دست، استفاده از مین‌هایی بوده که می‌توانید آن‌ها را در موقعیتی که در آن قرار دارید بدست آورید. پس از جمع آوری مین‌ها، از آن‌ها بر ضد مهاجم جدید استفاده و پس از انفجار مین و توقفش، بسوی او رفته و مشتی به صورتش بزنید (قدرت یک مشت بسیار قوی‌تر از یک سلاح است!)؛ اگر اسلحه‌ی شما از مهمات کافی برخوردار بوده و همچنین خشاب آن پر است، از آن نیز می‌توانید استفاده کنید. بطور کلی به یاد داشته باشید که همواره در حرکت باشید و به دشمنان اجازه ندهید که شما را در گوشه‌ای به دام بیندازند.

پس از پایان نبردتان، آیتم Venom Fang را از کنار مرد اره بدست بردارید. حال که هر سه شیر فلکه گاز بسته شده‌اند، دیگر آتشی وجود ندارد که مانع پیشروی شما شود، بنابراین به راه خود ادامه داده و پس از رسیدن به یک ساختمان، وارد آن شوید. در اینجا با گروه دیگری از مهاجمین برخورد خواهید کرد و پس از مشاهده‌ی یک میان پرده، بایستی از شیوا در برابر حمله‌ی دشمنان محافظت کنید تا او بتواند به کامپیوتر نفوذ کرده و آسانسور را فعال نماید. زمانی که آسانسور فعال شد، آیتم‌های بجا مانده از جسد دشمنان را برداشته و به سمت آسانسور حرکت کنید. توجه داشته باشید که از زمان آماده سازی آسانسور تا فعال شدن آن، توسط مهاجمین مختلفی مورد حمله قرار خواهید گرفت اما وقت خود را با کشتن آن‌ها تلف نکنید و با انجام سریع کارها، از هدر رفت مهمات با ارزشتان جلوگیری کنید.

راهنمای بازی Dreams - نکاتی برای شروع
خواندن

74

آسانسور شما را به اتاق دیگری می‌رساند که در آن شاهد حضور دشمنان بیشتری خواهید بود، از مین‌ها و نارنجک‌های خود برای نابودی آن‌ها استفاده کنید. با ادامه‌ی مسیر به در بسته‌ای می‌رسید که باز کردن آن مدتی زمان می‌برد، مطمئناً همانطور که می‌توانید حدس بزنید، در این مدت زمان بیکار نخواهید بود و باید به کشتن مهاجمینی که به شما حمله می‌کنند بپردازید؛ در میان این مهاجمین، افراد اره به دستی نیز حضور دارند که برای نابودی آن‌ها، بهتر است از مین‌های موجود استفاده کنید. پس از باز شدن در، به سرعت فرار کنید اما پیش از آن، تا حد امکان آیتم‌های بجا مانده از جسد افراد کشته شده‌ی دشمن را بردارید (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 17 را خواهید داشت.).

76

اکنون زمان فعال شدن تایمر فرا رسیده، شما دو دقیقه زمان خواهید داشت تا خود را به سمت دیگر بندر برسانید و همزمان با دشمنانی روبرو خواهید شد که بر سر راهتان ظاهر می‌شوند؛ کاری به دشمنان ظاهر شده در طول مسیر نداشته و تنها به سمت مقصد خود حرکت کنید و تنها در صورتی برای مبارزه توقف کنید که یکی از آن‌ها مانع ادامه‌ی مسیرتان شود. در طول مسیر به در بسته‌ای می‌رسد که با شلیک به قفل موجود برروی آن، امکان عبور از در و فرار از مهلکه را خواهید داشت. در خانه‌ها و اتاق‌هایی که در مسیرتان خواهید دید، آیتم‌های کمی قرار دارند و شاید خیلی ارزش تلف کردن زمان و ریسک مقابله با دشمنان را نداشته باشند، به همین دلیل توصیه می‌کنیم که آن‌ها را رها کرده و به سمت مقصد مورد نظر حرکت کنید و خود را به قایقی که در بندر قرار دارد رسانده تا در نهایت شاهد پایان این مرحله باشید.

77


مرحله هشتم (Oil Field – Drilling Facilities)

در این مرحله، در حالیکه برروی قایق قرار دارید، باید دشمنانی که به طریق مختلف تلاش می‌کنند تا به شما آسیب برسانند را نابود کنید. بر خلاف مرحله‌ی قبل که از سلاح موجود برروی ماشین جهت نابودی مهاجمین استفاده می‌کردید، در اینجا باید از سلاح‌های خودتان استفاده کنید، بنابراین تا حد امکان مهمات خود را حفظ نمایید (برای اینکار تلاش کنید تا به سر افراد شلیک نموده تا سریع‌تر کشته شوند.)، چراکه اگر آن‌ها به پایان برسند، دیگر بی دفاع خواهید شد.

78

پس از رسیدن به دروازه‌ای که امکان ادامه‌ی مسیر را برای شما غیر ممکن کرده، کریس و شیوا قایق را به سمت ساحل می‌برند تا دروازه را باز کنند؛ پس از پیاده شدن از قایق، با نوع جدیدی از نیروهای دشمن روبرو خواهید شد؛ پس از نابودی مهاجمین، به سمت نقطه‌ای که برروی نقشه تعیین شده حرکت کرده تا به کلید کنترل دروازه‌ی مسدود کننده‌ی راه قایق برسید و از طریق آن، دروازه را باز کنید تا قابلیت ادامه‌ی مسیر برای قایق امکان‌پذیر گردد. در زمان بازگشت به قایق (در همین موقعیت قابلیت پیدا کردن BSAA Emblem 18 را خواهید داشت.) مجدداً با نیروهای دشمن روبرو خواهید شد؛ فراموش نکنید که پس از نابودی همه‌ی دشمنان، آیتم‌های بجا مانده از آن‌ها را بردارید.

79

پس از بازگشت به قایق، مجدداً باید مهاجمینی که تلاش می‌کنند تا به شما آسیب بزنند را نابود کنید؛ در ادامه شاهد چند Quick Time Event خواهید بود. شلیک به بشکه‌های قرمز و انفجار آن‌ها، می‌تواند جایگزین بهتر و موثرتری نسبت به شلیک مستقیم به دشمنان باشد. برای پشت سر گذاشتن Quick Time Event، با دقت و سرعت تمام، کلیدهایی که برروی صفحه نمایش ظاهر می‌شوند را بفشارید.

80

با ادامه‌ی مسیر به دروازه‌ی دیگری می‌رسید که مانع پیشروی شما می‌شود. همچون دروازه‌ی قبل، باید از قایق پیاده شده و این دروازه را نیز باز کنید اما با این تفاوت که کلید باز کردن این دروازه توسط دو مسلسل و حدود ۱۵ نفر محافظت می‌شود؛ در پشت چوب‌ها مخفی شده و بوسیله‌ی سلاح تک تیراندازتان، به افرادی که در پشت آن‌ها قرار دارند شلیک کنید تا هر دو مسلسل از کار بیفتند و سپس به سراغ باقی افراد (اول افراد دارای کمان و سپس افراد پیاده) بروید و مسیر رسیدن به کلید دروازه را هموار کنید.

81

پیش از آنکه به سراغ کلید باز کردن دروازه بروید، تمام آیتم‌های بجا مانده از محافظین آن را جمع کنید. با باز کردن دروازه شاهد هجوم نیروهای جدیدی خواهید بود که باید تمام آن‌ها را نیز نابود و آیتم‌های کنارشان (شامل گیاه سبز، گیاه قرمز و مهمات) را بردارید و سپس به سمت قایق حرکت کنید. پیش از آنکه سوار قایق شوید، سلاح M3 Shotgun نزدیک آن و همچنین جواهرات Sapphire و Emerald را بردارید.

82

پس از سوار شدن بر قایق و ادامه‌ی مسیر، شاهد میان پرده‌ای خواهید بود که نشان از مبارزه‌ای دیگر با یکی از باس‌های بازی را دارد. این باس بسیار بزرگ بوده و ظاهر خطرناکی دارد اما قابلیت نابودی آن از باس‌های قبلی سخت‌تر نیست. در زمان مبارزه با این باس، تنها از سلاحی استفاده کنید که برروی کشتی نصب شده است؛ از شیوا بخواهید که در پشت یکی از اسلحه‌ها قرار گرفته و خودتان نیز در پشت دیگری قرار بگیرید و به سمت باس پایانی این مرحله شلیک کنید و در زمان حملات او، کلید مناسب را جهت در امان ماندن کریس فشار دهید.

83

این باس از جهات مختلفی به شما حمله خواهد کرد؛ برای بیرون کشیدن او از آب، به شاخک‌هایش شلیک کنید تا او را وادار به حضور در خشکی (سطح کشتی) نمایید و در همین زمان به پشت او و محل آسیب پذیری‌اش تیراندازی کنید. زمانی که آسیب جدی‌ای به این باس وارد شود، او به سراغ بخش دیگری از کشتی می‌رود، در چنین مواقعی مجدداً سناریوی قبل را تکرار کنید. با استمرار تیراندازی‌ها، در نهایت موفق خواهید شد تا از طریق دهان این باس به قلب او دسترسی پیدا کرده و آن را مورد هدف قرار دهید؛ با این کار، باس آخر مرحله‌ی هشتم نیز نابود شده و نبرد پایان می‌یابد، اما اگر با پایان مبارزه روبرو نشدید، تمام مراحل قبل را باید مجدداً تکرار نمایید.

84

این مرحله از بازی نیز با مشاهده‌ی یک میان پرده و نابودی باس نهایی پایان خواهد یافت.

به پایان قسمت اول راهنمای قدم به قدم بازی رزیدنت اویل ۵ رسیدیم.

برای مطالعه قسمت دوم راهنمای قدم به قدم بازی رزیدنت اویل ۵ می‌توانید برروی این لینک کلیک کنید.

منبع
gamepressure
عضویت
اطلاع از
guest

5 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
محمد
محمد
3 سال قبل

سلام تشکر میکنم از سایت خوبتون من تو هر بازی گیر میکنم میام سایت شما فقط خواستم بگم ترینر ها ی بیشتری تو سایت بزارین و اگه امکان داره کرک بازی ها رو هم بتونین بزارین هم بازدید سایت میره بالا هم کار ما پلیر ها هم راحت تر میشه میخواستم پیشنهاد بدم ی گروه تلگرامی داشته باشین و از بازدید کنندگان سایتتون بخواین کرک بازی های که نصب کردن براتون بفرستن تا شمام تو سایتتون اپلود کنین

محمدرضا
محمدرضا
3 سال قبل

ممنون خیلی بدردم خورد زنده باشید

پریسا
پریسا
3 سال قبل

سلام من یه سوالی داشتم
من بازی و تو کامپیوتر بازی میکنم با دسته پلی استیشن دو همه چی درسته فقط نمیتونه تیر اندازی کنه و از چاقو استفاده کنه دلیلش چیه؟ممنون میشم راهنمایی کنید

میلاد ممببنی
میلاد ممببنی
1 سال قبل

سلام مرسی ممنون عالی بود.فقط یه سوال داشتم من بازی رو با چهار حالت آماتور،نرمال،سخت،وخیلی سخت تموم کردم،اما تو بعضی مراحل به جای امتیاز Aبه من امتیاز sداده چندین بارم هم همون مرحله رو بادقت و عالی تموم کردم ولی باز همون امتیاز sرو به من میده،میشه لطف کنید راهنماییم بکنید خیلی خیلی ممنون میشم

KASRA
KASRA
Reply to  میلاد ممببنی
1 سال قبل

اتفاقا s رتبش از A بیشتره
بهترین امتیازی ک میشه گرفت sعه

دکمه بازگشت به بالا
5
0
Would love your thoughts, please comment.x