راهنمای بازی

راهنمای بازی Ori and the Will of the Wisps

نکاتی که در دنیای این بازی به شما کمک خواهند کرد

بازی Ori and the Will of the Wisps یک عنوان در سبک «سکو بازی» (Platformer) و «مترویدوینیا» (Metroidvania) است که حوادث آن دقیقاً پس از پایان نسخه‌ی اول، یعنی بازی Ori and the Blind Forest روی می‌دهند. «موون استودیوز» (Moon Studios) در ساخت بازی Ori and the Will of the Wisps از تجارب بدست آمده در نسخه‌ی اول آن استفاده کرده و بسیاری از اشکالات را برطرف نموده است، گرچه هنوز هم اشکالات فنی‌ای در این بازی به چشم می‌خورند که قابلیت رفع آن‌ها با چند پچ وجود دارد.

فرقی نمی‌کند که از بازیکنان قدیمی مجموعه عناوین Ori باشید یا کسی که تازه قصد تجربه‌ی بازی Ori and the Will of the Wisps را دارد، در اینجا جزئیات و نکات مهمی از این بازی را با شما به اشتراک گذاشته‌ایم که می‌توانند در مسیر پیشروی در داستان این عنوان به شما کمک کنند.


نکات مربوط به سیستم مبارزه و نبرد بازی

بازی Ori and the Will of the Wisps از سیستم مبارزه و نبرد کاملاً جدیدی بهره می‌برد که از نظر تنوع و پیچیدگی، بسیار گسترده‌تر از نسخه‌ی پیشین خود است. با پیشرفت در دنیای این بازی، با طیف گسترده و متنوعی از نوع حملات و توانایی‌ها روبرو خواهید شد که به شما در مبارزه و نابودی دشمنان کمک می‌کنند.

در بیشتر اوقات، نیازی به کشتن هیچکس نخواهید داشت و به راحتی قادر خواهید بود که از کنار دشمنان عبور کرده و خود را به هدف مورد نظر برسانید. پس از کشتن هر یک از دشمنان، به واحد پولی بازی دسترسی خواهید یافت که می‌توانید از آن برای ارتقاء خود استفاده کنید، صادقانه بگوییم، این تنها علتی است که شما را مجاب می‌کند تا دشمنان را بکشید، در غیر اینصورت عملاً شاید نیازی به کشتن هیچکس نباشد!

 • حمله‌ی Spirit Sword جزء حملات اصلی و استاندارد Ori به حساب می‌آید؛ او می‌تواند بصورت نامحدود جهش بلندی کرده و حملات دوربردی را صورت دهد که تاثیر قابل توجهی روی برخی از هیولاها دارد و مانع پیشروی آن‌ها خواهد شد. وقتی Ori این حرکت را انجام می‌دهد و در هوا به پرواز در می‌آید، در زمان پایین آمدن قادر خواهد بود که پرش‌های کوچکی را صورت دهد؛ همچنین می‌توان با استفاده از Joystick، دشمنان را به هوا پرتاب کرد.
 • زمانی که حملات (ضربات) Ori به چیزی برخورد کنند، توانایی‌های پلتفرمینگ او به حالت ابتدایی بازگشته و در نتیجه می‌توان پرش‌های مضاعف و ضربات هوایی اضافی‌ای صورت داد؛ از این قابلیت برای حضور بیشتر در هوا استفاده کنید.
 • برخی از دشمنان نقطه ضعف قابل توجهی در برابر تعدادی از حملات دارند. دشمنانی که از ظاهری شبیه به «کتانجک» (Kelp: نوعی جلبک بزرگ دریایی) برخوردارند، در برابر حملات آتشین Ori بسیار ضعیف هستند؛ همچنین دشمنانی که از سپر یا زره استفاده می‌کنند، در برابر حملاتی که Ori در آن‌ها از سلاح‌های بزرگ خود بهره می‌برد، آسیب‌پذیر هستند. تشخیص اینکه در هر موقعیت از چه سلاحی استفاده شود، یکی از نکات سرگرم کننده‌ی این بازی به حساب می‌آید.
 • حملات برخی از دشمنان به شکلی است که امکان مشاهده‌ی آن‌ها در صورتی که با فاصله زیادی از صفحه نمایش نشسته باشید، ممکن نخواهد بود؛ به همین علت جهت مشاهده و دفع حملات، یا باید در فاصله‌ی نزدیکی از صفحه نمایش قرار بگیرید یا با تمرین زیاد، با حملات مختلف دشمنان آشنا شوید تا در زمان مناسب، بتوانید از خود دفاع کنید، در این صورت می‌توانید با خیال راحت در فاصله‌ی زیادی از صفحه نمایش بنشینید.
 • در هنگام مبارزه با چند تن از دشمنان، هیچوقت از مهارت Bash غافل نمانید؛ Ori با استفاده از این توانایی می‌تواند آسیب قابل توجهی به دشمنان و ادوات آن‌ها وارد کرده و همچنین در صورت پرتاب شدن چیزی از سوی آن‌ها به سمت Ori، مسیر حرکت آن چیز را با استفاده از این توانایی تغییر داده و آن را به سمت خود دشمنان پرتاب کند.
 • اگر دوست دارید که مقدار آسیب‌های وارد شده به Ori را مشاهده کنید، می‌توانید «شمارشگر آسیب» (Damage Number) را در تنظیمات بازی فعال نمایید.
راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت سوم
خواندن

راهنما و نکات مهم بازی Ori and the Will of the Wisps

نکات مربوط به گشت و گذار و کاوش در دنیای بازی

بازی Ori and the Will of the Wisps همچون هر عنوان مترویدوینیای دیگر، توجه زیادی به بحث کاوش و اکتشاف دارد. زمانی که راهنمای کامل کاوش در دنیای بازی و پیدا کردن آیتم‌های آن در اینترنت قرار گیرد، بررسی کل نقشه‌ی بازی مدت زمان زیادی را از شما نخواهد گرفت، اما می‌توانید بجای استفاده از چنین راهنماهایی، خودتان به جستجو در نقشه‌ی بازی پرداخته و خود را بدین شکل سرگرم کنید. آیتم‌های مخفی‌ای در دنیای این بازی وجود دارند که پیدا کردن آن‌ها خیلی آسان نیست.

 • هر یک از نقشه‌های بازی دارای مکانیزم منحصر بفرد مربوط به خود هستند. بسیاری از مکانیزم‌های موجود در این مناطق، بصورت اشیاء سه بعدی طراحی شده‌اند و به راحتی قابل مشاهده هستند اما برخی از آن‌ها به شکل مناسبی با محیط اطراف خود ترکیب شده‌اند و به راحتی نمی‌توان آن‌ها را مشاهده کرد. اگر در قسمتی از نقشه‌ای گیر افتادید، به اطراف خود نگاه کنید و بدنبال چیز نسبتاً جدید و خاصی در آن نقشه بگردید؛ بطور مثال در Luma Pools می‌توانید از تیر و کمان Ori برای تیراندازی به حباب‌هایی که راه را مسدود کرده‌اند استفاده کنید.
 • بسیاری از آیتم‌های این بازی در پشت دیوارهایی مخفی شده‌اند که امکان عبور از آن‌ها وجود دارد، گرچه این دیوارها در نگاه اول، ظاهری معمولی و غیرقابل عبور دارند. اگر به منطقه‌ای رسیدید که ظاهری شبیه به یک بن بست داشت و بنظر نمی‌رسید که چیزی در آنجا وجود داشته باشد، مطمئن باشید که آیتمی در آنجا مخفی شده است.
 • نقشه‌ی بازی مکان‌هایی را که بصورت کامل مورد کاوش قرار نگرفته‌اند را به رنگ خاکستری نشان می‌دهد. برچسب گذاری در ناحیه‌های مختلف نقشه‌ی بازی، راهی مطمئن جهت پیدا کردن آیتم‌های مخفی شده است.
 • در Wellspring Glades به آیتم‌های متنوعی دسترسی خواهید داشت که به شما اجازه می‌دهند تا به شکلی راحت‌تر به جستجوی نقشه‌ی بازی پرداخته و آیتم‌های مخفی شده را پیدا کنید.
 • قابلیت دسترسی به Wellspring Glades را از همان ابتدای بازی بدست خواهید آورد؛ از طریق Wellspring Glades همچنین قادر خواهید بود به توانایی نفس کشیدن در زیر آب و انجام پرش‌های سه گانه دسترسی پیدا کنید، گرچه هیچ یک از این توانایی‌ها در تکمیل بازی به شما کمکی نخواهند کرد اما جهت کاوش در تمام نقاط نقشه‌ها، مورد نیاز خواهند بود.
راهنمای بازی No Man's Sky
خواندن

راهنما و نکات مهم بازی Ori and the Will of the Wisps

نکات مربوط به پیشرفت در بازی

یکی از مهمترین ویژگی‌های جدید بازی Ori and the Will of the Wisps، سیستم پیشرفت مبتنی بر واحد پولی بازی است که به شما اجازه می‌دهد بجای منوی بازی، از طریق فروشندگان و شخصیت‌ها به خرید آیتم‌های مورد نیازتان بپردازید. این تغییر حس بهتری را نسبت به Ori ایجاد کرده و به شما اجازه می‌هد که به روش‌های مختلفی این عنوان را اجرا نمایید.

 • به مرور زمان و پیشروی در بازی، قادر خواهید بود که قابلیت‌هایی را برای Ori فعال کنید که تاثیر زیادی مخصوصاً روی استایل مبارزه‌ی او خواهند داشت.
 • معابد رزمی موجود در بازی نه تنها سرگرم کننده هستند، بلکه سوکت‌های بیشتری را جهت دسترسی به توانایی‌های Ori در اختیار شما قرار می‌دهند. با توجه به پاداش این معابد، تکمیل ماموریت‌های آن‌ها کار با ارزشی خواهد بود؛ هر چند در اوایل بازی، حضور در این معابد می‌تواند کمی سخت باشد. ماندن در هوا و وارد کردن ضرباتی به دشمنان، می‌تواند استراتژی نبرد خوبی در معابد به حساب آید؛ همچنین تلاش کنید تا در هر موج حمله، دشمنانی که بیشترین خطر و تهدید را برایتان ایجاد می‌کنند، شناسایی کرده و نابودی آن‌ها را در اولویت کار خود قرار دهید، و در گام آخر به سراغ دشمنانی بروید که از سرعت کمتری برخوردارند و به راحتی می‌توان آن‌ها را نابود کرد.
 • همچون معابد رزمی، قابلیت کسب پاداش‌هایی (Spirit Currency) را از طریق Speed Trials نیز خواهید داشت.
 • ارتقاء Wellspring Glades نیز برای شما پاداش‌هایی را به ارمغان خواهد آورد و امکان دسترسی به Spirit Currency بیشتری را فراهم می‌کند. توجه داشته باشید که قابلیت ورود به بیشتر خانه‌ها و ساختمان‌ها وجود دارد و می‌توانید همچون بازی Zelda، با نابود کردن جعبه‌ها و گلدان‌ها به واحد پول بیشتری دسترسی پیدا کنید.
 • از Wrap Points موجود روی نقشه‌ی بازی جهت دسترسی به نقاطی استفاده کنید که در گذشته در آن‌ها قرار داشتید و بدلیل عدم برخورداری از نیرو و توانایی مورد نیاز، قابلیت برداشتن پول‌های قرار گرفته در آنجا را نداشته‌اید.
راهنمای بازی FIFA 20 - معرفی بهترین مهاجمان جوان
خواندن

بازی Ori and the Will of the Wisps بسیار جذاب است

بازی Ori and the Will of the Wisps از مشکلات فنی کوچکی برخوردار است اما این مشکلات، مانع از کسب تجربه‌ای لذت بخش از دنیای این بازی نخواهند شد و به سادگی قابل چشم پوشی هستند. امیدواریم نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک کنند تا بازی را با آسودگی شروع کرده و بدون هیچ مشکلی در داستان آن پیشروی کنید؛ گرچه برخی چیزها در این بازی وجود دارند که نمی‌توان آن‌ها را پیش‌بینی کرد! در واقع همین نکات غیر قابل پیش‌بینی، منجر به سرگرم کننده شدن بازی Ori and the Will of the Wisps می‌شوند.

اگر شما هم نکته یا ترفند خاصی جهت استفاده در این بازی سراغ دارید، آن را در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید؛ همچنین مطالعه‌ی مقاله‌ی «بررسی بازی Ori and the Will of the Wisps» را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم. جهت خرید نسخه‌ی اصلی این بازی هیجان انگیز اینجا کلیک کنید.

منبع
Windows Central
عضویت
اطلاع از
guest

55 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
aimar
aimar
3 سال قبل

با سلام و خسته نباشید من مشکل عبور از مرحله baurs reach رو دارم راهنمایی نیاز دارم . چطور کمک بگیرم ممنون .

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  aimar
3 سال قبل

درود،
آیا در ورودی این منطقه هستین یا نقطه بخصوصی از Baur’s Reach؟

Saeid
Saeid
3 سال قبل

باسلام بنده در مرحله inkwater marsh گیر افتادم دوتا تنه درخت هستن باز نمیشن راهنمایی کنید غول اخر هم رفتم الان ۹۱ درصده بازی رد کردم

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  Saeid
3 سال قبل

درود،
لطفا اگر میشه عکسی در اختیار ما قرار بدین تا شما رو راهنمایی کنیم

Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

لطفن راهنمایی کنید من بلد نیستم عکس بفرستم

Saeid
Saeid
Reply to  Saeid
3 سال قبل

اگر واتساپ دارین شمارتون بفرستین

Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

ادرس ایمیل بفرستین

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  Saeid
3 سال قبل

عکس رو در مرجع فارسی اپلود کنین و لینکش رو در بخش نظرات بفرستین لطفا.

Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل
Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل
Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

چی شد

Saeid
Saeid
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

حاجی چی شد پس راهنمایی نکردی

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  Saeid
3 سال قبل

درود دوباره،
این یک پازل هست و همونطور که باید دیده باشین، چهارتا از این گیاه های نورانی بالای سرتون وجود داره.
بدین ترتیب باید ضربه بزنین بهشون با استفاده از اون قابلیتتون که که شلیک رو برمیگردونه
چپ – وسط – راست – راست – چپ – وسط – چپ
اگر همین ترتیب رو برعکس انجام بدین مسیر جلو هم باز میشه که یه قابلیت جدید داره
موفق باشید

شکوه
شکوه
Reply to  علی رجبی
1 سال قبل

من تو پیدا کردن اسیابه مشکل دارم لطفا راهنمایی کنید

مسعود
مسعود
3 سال قبل

سلام
تو قست برفی اون دیواره یخیا چجوری باید بشکنیم ؟
اینم عکسش
http://s10.picofile.com/file/8393028634/Untitled.png

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  مسعود
3 سال قبل

درود،
ابتدا بایستی قابلیت پرتاب گلوله های اتش رو بدست بیارین که در همین منطقه هست، سپس با پرتاب یک گلوله آتش سمت سازه ای که در سمت راست شما قرار داره و وسطش روشنه، یخ های اون قسمت از منطقه رو اب میکنین. اینطوری دیوار یخ جلوی شما هم میشکنه

آتاکان
آتاکان
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

سلام کجاش؟من تو تاریکی هم موندم اونجا باید جیکار کرد؟

آتاکان
آتاکان
Reply to  آتاکان
3 سال قبل

خودم پیدا کردم و بازی رو با ۹۵ درصد تموم کردم

مهراد
مهراد
3 سال قبل

سلام اون قسمت که میخای قابلیتات و مثل (بالا رفتن از دیوار) ارتقا بدی فقد ۳ تا میتونی انتخاب کنی میخام بدونم چجوری باید زیادترش کنم

بهمن
بهمن
Reply to  مهراد
3 سال قبل

سلام یه سری علامت سوال تو نقشه هست که بعضیاش یک سخرس که روش دکمه ضردبدر میاد میزنی چند مرحله جنگ میاد بعد پزروزی بالای سخره یک الماس میاد اونو بگیری زیاد میشه یک خونه

آرین
آرین
2 سال قبل

سلام خسته نباشید.
پرتاب گلوله آتشی رو از کجا باید گیر بیارم؟ آدرس دقیق بفرمایید ممنون میشم.
در پناه خدا

محمد حسین
محمد حسین
1 سال قبل

سلام
من به طرز عجیبی نمیتونم توی خاک ها شنا کنم
اون درخت قابلیت رو هم گرفتم ولی فرقی نمیکنه
نه با دسته بازی (RB) نه با کیبورد (Ctrl) برای Burrow
چه کار کنم؟!
بازی رو هم یبار بستم دوباره باز کردم فرقی نکرده
انگار شبیه باگه
نمیدونم چیکار کنم!؟

ori burrow not work!.jpg
شکوه
شکوه
Reply to  محمد حسین
1 سال قبل

بازی رو پاک کن دوباره نصب کن

موسی
موسی
1 سال قبل

سلام خسته نباشید
من تو قسمت قورباغه که میگه برو اسیاب گیر کردم چطوری ردش کنم
و اینکه دیوار های بنفش رو چطوری از بین ببرم
هر کاری میکنم از بین نمیرن

Saeid
Saeid
3 سال قبل
Saeid
Saeid
Reply to  Saeid
3 سال قبل

توی این قسمت ک عکس رو واستون اپلود کردم عرکاری میکنم. علامت سوال نمیرع

محمد
محمد
3 سال قبل

سلام،داداش تو مرحله ground wingfield (همون پرنده بزرگ)گیرافتادم اونجا که میرم توی کله اسکلت (ک داخلش کریستال ابیه س )وقتی که میخوام بیام بیرون هرجا میرم ،پرنده منو راحت میزنه ،مخم پوکید ،،چیکارکنم داداش،،دمت گرم

بهمن
بهمن
Reply to  محمد
3 سال قبل

وقتی میری زیر اون کله اسکلت دوباره باید بیای بیرون سمت راست و شیفت بگیری بری بالا یک چوب باریک هست اونو بگیری سریع بری اون وسط پارچه وایسی تا پرنده نبینت بعد حواسش که پرت شد سریع بپری سمت چپ

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  محمد
3 سال قبل

یک سری چک‌پوینت وجود دارن که میتونین پشتشون پنهان بشین. باید سریع برین پشت اونا و یکی یکی ازشون عبور کنین

بهمن
بهمن
3 سال قبل

سلام این مرحله رو نمیدونم باید چیکار کنم با این زنگ ها
و چطور اون چوب ها میکشنند تا به اون درخت بتونم برسم ؟
http://uupload.ir/files/dj7b_1.png
http://uupload.ir/files/nhep_2.png
ممنون میشم راهنمایی کنید مرسی

بهمن
بهمن
Reply to  بهمن
3 سال قبل

اگر ممکنه منو راهنمایی کنید در جواب بالایی که گفتید باید به ترتیب بهشون ضربه بزنیم به اون سه گل نورانی من ترتیب چپ – وسط – راست – راست – چپ – وسط – چپ بارها زدم عمل نکرد

بهمن
بهمن
Reply to  بهمن
3 سال قبل

دوباره زدم درست شد
ممنون

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  بهمن
3 سال قبل

خواهش میکنم، پوزش اگر زودتر پاسخ ندادم. اگر سوالی بود دوباره همین جا بپرسین.

بهمن
بهمن
Reply to  علی رجبی
3 سال قبل

ببخشید دوباره مزاحم شدم
من خیلی وقته دنبال قابلیت جون بینهایت زیر اب میگردم نمیدونم اصلا گرفتمش یا نه
۶۸ درصد از بازی رو رفتم منتظرم بتونم زیر اب بمونم تا مرحله جدیدو بتونم کامل کنم
http://uupload.ir/files/yov_3.png
اگر تو این عکس هست بگید کدومه اگه نه بگین کجا هست بگیرمش
کل نقشه رو دور زدم همینا رو گرفتم
زیر اب جونش کم نشه

مهراد
مهراد
Reply to  بهمن
3 سال قبل

سلام باید اونو از فروشنده بخری نباید پیدا کنی یه سوال اول فقط میتونستیم سه تا از این قابلیتارو فعال کنیم چجوری زیاد میشن

ely
ely
3 سال قبل

سلام من تو چند قسمت از بازی مشکل دارم چحوری عکس بفرستم براتون

علی رجبی
علی رجبی
Reply to  ely
3 سال قبل

درود،
لطفا عکس هارو در یک وب سایت اپلود و لینک عکس رو بفرستین

شکوه
شکوه
Reply to  علی رجبی
1 سال قبل

من در پیدا کردن اسیاب گیر کردم

شکوه
شکوه
Reply to  شکوه
1 سال قبل

من در پیدا کردن اسیاب گیر کردم

مهراد
مهراد
3 سال قبل

سلا یه سوال دیگم داشتم من جای اون سرزمین یخی گیر کردم نمیتونم یخارو بشکنم لطفا راهنمایی کنید

پیمان
پیمان
3 سال قبل

سلام من تو این قسمت گیر کردم چجوری عبور کنم http://uupload.ir/files/1jk6_img_۲۰۲۰۰۶۰۵_۱۴۰۶۰۲.jpg

ely
ely
3 سال قبل

سلام من تو مرحله Luma pools تو قسمت http://uupload.ir/files/rd3b_1591793694494553647570.jpg مشکل دارم کل راهام تو این قسمت بسته ن نمیدونم چجوری بازشون کنم

نرگس
نرگس
Reply to  ely
2 سال قبل

باید برگردین داخل آب جایی که تیر پرتاب میشه و سریع برگردید نزدیک همین تصویر جاییکه صخره بنفش هست با lb تیر رو برعکس کنید که بخوره به صخره که بشکنه

ely
ely
3 سال قبل

سلام تو قسمت Baurs Reachتو تیکه http://uupload.ir/files/fa8e_img_20200613_203824.jpg گیر مردم میشه راهنمایی کنید تو سرزمین یخی کلا جایی نمیتونم برم بجز همون قسمت ک با پر میشه رفت تو هردوتا ورودی این قسمت مشکل دارم

Last edited 3 سال قبل by ely
نرگس
نرگس
Reply to  ely
2 سال قبل

باید بگردید و قابلیت پرتاب گلوله آتشی رو پیدا کنید که تو همین مرحله ست

مصطفی
مصطفی
3 سال قبل

سلام
در همان ابتدای بازی مانده ام و نمی دانم چگونه دشمنان را بکشم یا از دستشان خلاص شوم ؟
لطفا راهنمایی بفرمایید
سپاس

ely
ely
Reply to  مصطفی
3 سال قبل

اول بازی باید راهتونو ادامه بدین تا مشعل رو پیدا منید بعد با اون راهتون رو باز میکنید و مبارزه هخ میتونید بکنید

محمدرضا
محمدرضا
3 سال قبل

سلام من تو این قسمت گیر کردم
http://s13.picofile.com/file/8401515276/20200630_025106.jpg

شهریار
شهریار
3 سال قبل

من اونجا که میگه هند تو هند گیر کردم چطوری باید اونجا را رد کنم؟

شهریار
شهریار
3 سال قبل

اگر واتسپ دارید شمارتونا ایمیل کنید

شهریار
شهریار
Reply to  شهریار
3 سال قبل

به چی ایمل کنم

Last edited 3 سال قبل by شهریار
سعید
سعید
3 سال قبل

سلام چرا بازی در ۹۹ درصد نیمه کاره میمونه

Hana..
Hana..
2 سال قبل

اون قستمتی که خرس خوابیده
چجوری باید خرسو بیداز کرد؟؟؟

Hav
Hav
1 سال قبل

سلام اون خرس زمستانی رو چطوری میشه بیدار کرد

شکوه
شکوه
Reply to  Hav
1 سال قبل

اتیش به سمتش پرت کنید

دکمه بازگشت به بالا
55
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن