راهنمای بازی

آموزش بازی Minecraft

نکاتی که پیش از شروع بازی باید بدانید

با وجود آنکه از زمان عرضه‌ی Minecraft ده سال می‌گذرد، اما این بازی همچنان یکی از محبوب‌ترین عناوین در میان بازیکنان به حساب می‌آید. اگر از تازه‌واردان دنیای این بازی هستید، شاید برایتان سوال باشد که چگونه باید به اجرای آن بپردازید؛ به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله نکاتی را تحت عنوان آموزش بازی Minecraft با شما در میان بگذاریم تا بدون مشکل به پیشروی در دنیای این بازی سرگرم کننده بپردازید.

ماینکرفت همچون بازی‌های متداولی نیست که به اجرای آن‌ها می‌پردازید؛ در این بازی هیچگونه هدف مشخصی وجود ندارد و سازندگان آن یک آموزش کامل جهت آشنایی شما با محیط بازی و نحوه‌ی اجرای آن را در نظر نگرفته‌اند؛ بنابراین نکات ارائه شده در این مقاله به شما کمک خواهند کرد تا خود را برای آغاز این بازی سراسر ماجراجویی آماده کنید.

آموزش بازی Minecraft

نکته‌ی جالب در مورد بازی ماینکرفت، «جهان باز» (Open World) و بی‌پایان بودن جهان آن است که به شما اجازه می‌دهد تا با آزادی کامل به هر جایی که دوست دارید بروید؛ اما پیش از آنکه به ماجراجویی در دنیای این بازی بپردازید، بهتر است که اصول اولیه‌ی آن را بیاموزید تا با مشکلی مواجه نشوید. در ادامه با آموزش بازی Minecraft با ما همراه باشید:

آموزش بازی Minecraft: اهداف و نحوه‌ی کنترل شخصیت بازی ماینکرفت

پیش از آنکه به آموزش بازی Minecraft بپردازیم، به سایت این بازی رفته و آن را خریده و دانلود کنید. این بازی را می‌توانید روی اکثر سیستم‌های مدرن و امروزی یعنی انواع کامپیوترها، کنسول‌ها و تلفن‌های همراه هوشمند اجرا کرد، بنابراین با محدودیتی جهت اجرای آن روبرو نخواهید شد. در این راهنما روی نسخه‌ی «ویندوز» (Windows)، «مک» (Mac) و «لینوکس» (Linux) بازی ماینکرفت تمرکز کرده‌ایم اما زمانی که نکات اصلی و اساسی این بازی را یاد بگیرید، قادر خواهید بود که آن‌ها را در هر نسخه‌ی این بازی اعمال کنید.

همانطور که پیش از این نیز گفتیم، در بازی ماینکرفت چیزی به اسم هدف اصلی وجود ندارد اما یک روند کلی در «گیم‌پلی» (Gameplay) آن وجود داشته که اجرای آن را به تمام بازیکنان توصیه می‌کنیم. شما در حالی کار خود را در این بازی جهان باز آغاز می‌کنید که هیچ چیز در اختیار ندارید و باید به جمع آوری آیتم‌ها و مواد مختلفی بپردازید تا برای خود سرپناه و تخت خوابی بسازید و سپس به جمع آوری غذا و خوردن آن بپردازید تا بدین شکل بتوانید روزهای بازی را پشت سر گذاشته و زنده بمانید.

پس از ساخت سرپناه، قادر خواهید بود تا جهت بدست آوردن منابع ارزشمندی چون سنگ آهن و الماس که جهت ساخت ابزار، سلاح‌ و زره‌های قدرتمند به کار می‌روند، به حفر معادن عمیق بپردازید. با حضور بیشتر در این بازی، قادر خواهید بود که به کاوش در دنیای آن پرداخته و روستاها و جعبه‌های «لوت» (Loot) مخفی‌ای را پیدا کنید و همچنین با موجوداتی که Mobs نامیده می‌شوند و دشمن شما به حساب می‌آیند، نبرد کنید.

راهنمای قدم به قدم بازی Machinarium
خواندن

آموزش بازی Minecraft

پیش از هر چیز، اجازه دهید تا شما را با اصول اولیه‌ی بازی ماینکرفت آشنا کنیم. پس از اجرای بازی، روی حالت «تک نفره» (Singleplayer) کلیک کرده و سپس روی عبارت «ساخت دنیایی جدید» (Create New World) کلیک نمایید.

آموزش بازی Minecraft

روی عبارت «حالت بازی» (Game Mode) کلیک نمایید تا عبارت «زنده ماندن» (Survival) را مشاهده کنید. در حالت «زنده ماندن» قادر خواهید بود که از دنیای سرگرم کننده‌ی بازی ماینکرفت لذت ببرید و در حالی که تلاش می‌کنید تا در دنیای این بازی زنده بمانید، به جمع آوری آیتم‌هایی جهت پیشروی در دنیای آن بپردازید. توصیه می‌کنیم که کاری به کنترل‌های استاندارد این بازی نداشته باشید و آن‌ها را شخصی سازی نکنید. مروری کلی بر کنترل‌های اصلی بازی:

 • با استفاده از کلید‌های W ،A ،S و D، به عقب، چپ، جلو و راست حرکت کنید.
 • با استفاده از کلید Space بپرید.
 • دو بار روی کلید W بفشارید تا شخصیت بازی بدود.
 • از کلید Shift جهت خم شدن و آهسته حرکت کردن استفاده کنید.
 • از کلید E جهت دسترسی به فهرست «دارایی‌ها» (Inventory) استفاده نمایید.
 • از موس برای نگاه کردن به اطراف استفاده کنید.
 • از کلید F5 جهت دسترسی به زاویه‌های مختلف دوربین بازی استفاده نمایید.
 • از کلید چپ موس جهت شکستن بلوک‌ها یا حمله به دشمنان استفاده نمایید.
 • از کلید راست موس جهت استفاده از آیتم‌ها یا مواد و همچنین قرار دادن آن‌ها در جای مناسب خود استفاده نمایید.
 • از کلید Q جهت پرتاب کردن آیتمی که در دست دارید استفاده کنید.
 • از کلیدهای ۱ تا ۹ جهت دسترسی به «اسلات‌های» (Slots) مختلف فهرست دارایی‌های خود استفاده نمایید.

اجازه دهید تا کلیدهای معرفی شده در بالا را بررسی کنیم؛ به درختی که در نزدیکی شما قرار دارد نزدیک شده و با استفاده از کلید چپ موس، آن را شکسته و نابود کنید. زمانی که بلوک‌های درخت شکستند، چهار تا از بلوک‌های آن که روی زمین افتاده‌اند را بردارید.

آموزش بازی Minecraft

کلید E را فشرده و فهرست دارایی‌های خود را باز کنید؛ در پایین فهرست دارایی‌های خود شاهد ردیفی خواهید بود که در آن چهار بلوک درختی که هم اکنون جمع آوری کردید قرار گرفته‌اند. سایر فضاهای خالی موجود در فهرست دارایی‌های شما، به ذخیره‌ی آیتم‌های دیگری اختصاص می‌یابند که در آینده به جمع آوری آن‌ها خواهید پرداخت. شما قادرید تا با استفاده از کلیدهای ۱ تا ۹، به اسلات‌های مختلف (اسلات‌های که در پایین‌ترین ردیف فهرست داراییتان قرار دارند.) فهرست دارایی‌های خود دسترسی پیدا کنید؛ همچنین می‌توانید محل آیتم‌های ذخیره‌ی شده‌ی مختلف را با «کلیک کردن و فشردن» (Click and Drag) تغییر دهید.

برای دسترسی به آیتم‌ها و منابع مختلف در دنیای ماینکرفت، یا باید آن‌ها را پیدا کنید و یا از طریق حفر معادن، به استخراج منابع مورد نیازتان بپردازید؛ مثلاً اگر قصد دارید تا ابزاری را برای خود بسازید، ابتدا باید مواد مورد نیاز آن را استخراج کنید. بطور مثال می‌توانید از بلوک‌های درختی که کمی قبل‌تر بدست آوردید، جهت ساخت ابزاری استفاده نمایید؛ برای این کار ابتدا یک Planks ساخته، سپس اقدام به «کرفتینگ» (Crafting) چوب‌ها کرده و در نهایت از چوب‌ها و Planks جهت ساخت یک ابزار استفاده کنید؛ نحوه‌ی انجام این کار و جزئیات آن، در ادامه توضیح داده شده است.

راهنمای Mortal Kombat 11 برای تازه‌واردین
خواندن

آموزش بازی Minecraft

برای انجام کرفتینگ در بازی ماینکرفت، به یک «کرفتینگ تیبل» (Crafting Table) نیاز خواهید داشت. برای ساخت کرفتینگ تیبل می‌توانید از بلوک‌های درخت استفاده کنید؛ برای این کار ابتدا بلوک‌های درخت را گرفته و به سمت چهار مربع خالی‌ای بکشید که در سمت راست شخصیت بازی (شخصیت بازی‌ای که در فهرست دارایی‌ها قابل مشاهده است.) قرار دارند.

آموزش بازی Minecraft

با انجام کار گفته شده متوجه‌ی چهار آیتم جدید در «جعبه‌ی خروجی» (Output Box) خواهید شد که Plakns نامیده می‌شوند. روی این آیتم‌های جدید کلیک راست کنید تا بلوک‌های چوبی در Planks قرار بگیرند؛ سپس آن‌ها را به فهرست دارایی‌های اصلی خود منتقل کنید. این کار شاید در ابتدا کمی عجیب بنظر برسد اما صبور باشید و همچنان ما را در آموزش بازی Minecraft همراهی کنید.

آموزش بازی Minecraft

حال روی ۱۶ عدد Planks که ایجاد کرده‌اید کلیک چپ نموده و سپس روی همان چهار جعبه‌ی کوچکی که در سمت راست شخصیت بازی قرار دارند کلیک نمایید تا در نهایت در جعبه‌ی خروجی شاهد یک کرفتینگ تیبل باشید. جهت بازگرداندن Plankها به فضاهای خالی فهرست دارایی‌های خود از کلید چپ موس استفاده نمایید؛ سپس روی کرفتینگ تیبلی که ساختید کلیک چپ نمایید؛ حال موس خود را روی «نوار ابزار» (Toolbar) که در پایین صفحه قرار دارد ببرید و کلیک چپ نمایید تا کرفتینگ تیبل به آنجا منتقل شود.

آموزش بازی Minecraft

در مرحله‌ی بعد، با فشردن کلید E از فهرست دارایی‌های خود خارج شوید. اکنون می‌توانید با فشردن کلیدهای مرتبط گفته شده در بالا، آیتم‌های مختلف را در کرفتینگ تیبل قرار دهید.

آموزش بازی Minecraft

حال نگاهی به کرفتینگ تیبل بیندازید و روی آن کلیک راست نمایید. شاهد رابط کاربری جدیدی در کرفتینگ تیبل خواهید بود. روی کتاب سبزی که در آنجا مشاهده می‌کنید کلیک کرده تا شاهد منوی گسترش دهنده‌ی کرفتینگ تیبل باشید. با کلیک روی آیتم‌هایی که در سمت چپ قرار دارند، قادر خواهید بود که نحوه‌ی کرفتینگ آن‌ها را مشاهده کنید. با پیشروی در دنیای بازی، نحوه‌ی ساخت ابزار جدیدی را خواهید آموخت، گرچه می‌توانید در اینترنت نیز جستجو کرده و در راهنماهای مشابه با این راهنما، به جستجوی نحوه‌ی ساخت ابزار مختلف بپردازید.

ابزار در بازی ماینکرفت به شما کمک خواهند کرد تا به شکل ساده‌تر و سریع‌تری به جمع آوری منابع بپردازید. اکنون باید چند ابزار ابتدایی و مهم این بازی را بسازیم. این ابزار عبارتند از:

 • «کلنگ» (Pickaxes) جهت استخراج سریع‌تر قطعات سنگی و سنگ آهن.
 • «تبر» (Axes) جهت قطع سریع‌تر درختان.
 • «بیل» (Shovels) جهت حفر سریع‌تر زمین.
 • «کج بیل» (Hoes) جهت آماده‌سازی خاک برای کاشت بذر.
 • «شمشیر» (Sword) جهت حمله و مبارزه با دشمنان.
راهنمای بازی Fall Guys
خواندن

آموزش بازی Minecraft

ابزار بسیار دیگری در بازی ماینکرفت وجود دارند که می‌توان از آن‌ها در شرایط مختلفی استفاده کرد اما در حال حاضر تنها ابزار گفته شده در بالا مورد نیاز ما خواهند بود؛ برای ساخت این ابزار، روی چوبی که در کرفتینگ تیبل قرار دارد کلیک کنید. برای ساخت ابزار گفته شده، نیاز به مقداری چوب خواهید داشت؛ برای بدست آوردن چوب باید وارد رابط کاربری کرفتینگ شده و دو بلوک چوبی را مطابق شکل بالا کنار هم (یکی روی دیگری) قرار دهید تا در جعبه‌ی خروجی شاهد چهار چوب باشید.

شما به هشت چوب نیاز دارید، بنابراین با استفاده از کلیک راست، Plankهای موجود در فهرست دارایی خود را برداشته و با کلیک چپ، آن‌ها را در فضاهای خالی موجود در کرفتینگ قرار دهید؛ پس از بدست آوردن چوب‌های مورد نیاز، آن‌ها را برداشته و Plankها را به فهرست دارایی‌هایتان بازگردانید.

آموزش بازی Minecraft

اکنون دستورالعمل ساخت ابزار ابتدایی برای شما باز خواهد شد؛ وارد رابط کاربری کرفتینگ تیبل شده و روی «تب» (Tab) ابزار کلیک کنید؛ در تب ابزار می‌توانید روی ابزار مختلفی کلیک کرده و اقدام به ساخت آن‌ها نمایید. در حال حاضر تنها به بیل، کلنگ و تبر نیاز داریم، بنابراین روی آن‌ها کلیک کرده و براساس توضیحاتی که در بالا ارائه دادیم، اقدام به کرفتینگ آن‌ها نمایید. پس از بدست آوردن ابزار مورد نیاز، آن‌ها را به فهرست دارایی یا نوار ابزار اضافه کنید.

آموزش بازی Minecraft

زمانی که ابزار گفته شده را بدست آوردید، فهرست دارایی شما باید شکلی شبیه به تصویر بالا پیدا کرده باشد. با فشردن کلید E از کرفتینگ تیبل خارج شوید. حالا که به ابزار ابتدایی بازی دسترسی یافتید، زمان آن فرا رسیده که چرخی در دنیای بازی زده و با محیط اطراف خود آشنا شوید.

آموزش بازی Minecraft: زنده ماندن در شب اول

زمانی که شب فرا برسد، دشمنان بازی ظاهر شده و به شما حمله می‌کنند. اگر بر اثر حمله‌ی موجودات مهاجم کشته شوید، در همان نزدیکی دوباره زنده خواهید شد اما باید بازگشته و تمام آیتم‌ها و ابزار بدست آمده را بردارید. بنابراین بهتر است که در دنیای بازی ماینکرفت نمیرید! چراکه یا تمام آیتم‌ها یا موقعیتی که برای خود ایجاد کرده بودید را از دست خواهید داد. برای اجتناب از مردن در اولین شب این بازی، باید به سرعت یک پناهگاه برای خود ایجاد کنید.

برای ساخت یک پنا‌هگاه در راحت‌ترین حالت ممکن، بیل را از طریق کلید مربوط به آن (این عدد برای ما در زمان تهیه‌ی آموزش بازی Minecraft یک بود.) انتخاب کرده و پس از نگاه کردن به زمین، کلید راست موس را فشرده نگهدارید تا سه بلوک را از زمین خارج کنید.

آموزش بازی Minecraft

سپس به بالا نگاه کرده و با فشردن کلید مربوطه (این عدد برای ما در زمان تهیه‌ی آموزش بازی Minecraft چهار بود.) بلوک‌هایی که به فهرست دارایی‌هایتان اضافه شده بودند را انتخاب کنید و با کلیک راست، یکی از آن‌ها را در بالای سرتان قرار دهید؛ با انجام کار گفت شده، محیط تاریک خواهد شد اما نکته‌ی مهم این است که شما اکنون در امنیت قرار دارید.

آیا قرارگیری کنسول ایکس‌باکس وان بصورت عمودی عاقلانه است؟
خواندن

اکنون باید تا فرا رسیدن صبح در پناهگاهی که برای خود ساخته‌اید منتظر بمانید؛ نگران نباشید چراکه تنها باید حدود هفت دقیقه منتظر بمانید. در مدتی که در پناهگاه خود قرار دارید، یا به صدای پای دلنواز موجودات خطرناکی که در اطراف حفره راه می‌روند گوش دهید، یا کمی استراحت کرده و منتظر بمانید که این هفت دقیقه سپری شود. توجه داشته باشید که برای گذشت زمان، بازی شما باید همچنان فعال باشد (منظور این است که از آن خارج نشوید، نه آنکه باید شخصیت خود یا موس را حرکت دهید.)، در غیر اینصورت زمان متوقف شده و هفت دقیقه‌ی مورد نیاز جهت فرا رسیدن صبح سپری نخواهد شد.

پس از گذشت هفت دقیقه و فرا رسیدن صبح، به بالا نگاه کرده و با نگهداشتن کلید چپ موس، بلوکی که در آنجا قرار دادید را بردارید تا شاهد نور صبحگاهی باشید. اگر پس از برداشتن بلوک، صبح فرا نرسیده بود و همچنان شب بود، بلوک برداشته شده را مجدداً در جای خود قرار دهید و کمی دیگر صبر کنید. پس از برداشتن بلوک بالای سرتان و مشاهده‌ی نور صبحگاهی، برای بیرون آمدن از حفره، به مقابل خود نگاه کرده و بلوکی که در مقابل شما قرار دارد را بردارید تا یک حالت پلکانی ایجاد شود و از طریق آن بتوانید با آسودگی از مخفیگاه خود خارج شوید.

پس از زنده ماندن در اولین شب بازی، اکنون زمان آن فرا رسیده است تا یک پناهگاه واقعی برای خود فراهم کنید تا ضمن استفاده از مزایای آن، دیگر نیاز نباشد در یک حفره از دست موجودات وحشی مخفی شوید. برای ساخت یک پناهگاه به چند چیز نیاز دارید؛ دیوار، سقف، در و تختخواب چیزهایی هستند که برای ساخت یک پناهگاه مورد نیاز شما خواهند بود. با ساخت یک تختخواب، شما قادر خواهید بود که تمام طول شب را خوابیده و نیازی نباشد که تا فرا رسیدن صبح منتظر بمانید؛ در واقع تختخواب به شما اجازه خواهد داد تا بصورت خودکار، مدت زمان شب را «رد» (Skip) کنید.

آموزش بازی Minecraft

دیوار و سقف را می‌توانید از هر چیزی بسازید؛ بطور مثال می‌توان آن‌ها را با بلوک‌های چوبی یا بلوک‌هایی که از کندن زمین بدست می‌آیند ساخت؛ بلوک‌های گفته شده را می‌توانید به سادگی از طریق قطع درختان یا کندن زمین، بواسطه‌ی ابزاری که هم اکنون در اختیار دارید بدست آورید. شما به بلوک‌های زیادی نیاز دارید، پس مقادیر زیادی را جمع آوری کنید. برخی مواقع همچون این زمان، بازی ماینکرفت خسته کننده خواهد شد، چراکه باید وقت زیادی را صرف قطع کردن درختان، کندن زمین و استخراج منابع از معادن نمایید اما اجازه ندهید که چنین مواردی مانع از سرگرم شدن شما در دنیای جذاب این بازی شوند.

راهنمای قدم به قدم بازی Returnal
خواندن

آموزش بازی Minecraft

حال برای ساخت پناهگاه خود، بلوک‌ها را از فهرست دارایی‌هایتان انتخاب کرده و شروع به قرار دادن آن‌ها روی زمین نمایید. درب پناهگاه یکی از ابزاری است که باید آن را از طریق کرفتینگ تیبل بسازید؛ برای ساخت درب پناهگاه، کرفتینگ تیبل را باز کرده و از تب ابزار، درب را انتخاب کنید و آن را بسازید.

آموزش بازی Minecraft

تختخواب آخرین آیتمی است که باید آن را برای پناهگاه خود بسازید. ساخت تختخواب مقداری چالش برانگیزتر از سایر ابزار است، چراکه برای ساخت آن باید به جستجوی ناحیه‌ای که در آن قرار دارید پرداخته و بدنبال چند گوسفند بگردید. زمانی که گوسفندان را پیدا کردید، به آن‌ها حمله کرده و پس از کشتنشان، پشم و گوشت آن‌ها را بردارید. کاوش در محیط و پیدا کردن گوسفند، از اولین ماجراجویی‌های شما در بازی ماینکرفت به حساب می‌آیند.

آموزش بازی Minecraft

پیدا کردن گوسفند خیلی سخت نیست، تنها کافی است که مدت زمان اندکی را با دقت به جستجوی محیط اطراف بپردازید تا آن‌ها را پیدا کنید اما یادتان باشد که مسیر بازگشت را بخاطر داشته باشید و راه برگشت به پناهگاهتان را گم نکنید! برای ساخت تختخواب به سه بلوک پنبه از یک رنگ و سه بلوک درخت نیاز خواهید داشت و پس از بدست آوردنشان، آن‌ها را مطابق تصویر بالا در کرفتینگ قرار دهید تا در جعبه‌ی خروجی شاهد یک تختخواب باشید.

پس از ساخت و تکمیل پناهگاه، می‌توان گفت که اولین خانه‌ی خود را در بازی ماینکرفت ساخته‌اید. با استفاده از تختخوابی که کمی قبل‌تر ساختید، می‌توانید در زمان آغاز شب خوابیده و این مدت زمان را رد کنید و به صبح برسید. تختخواب قابلیت مهم دیگری را نیز در اختیاز شما قرار خواهد داد؛ از این پس در صورتی که بمیرید، در کنار تخت خود زنده خواهید شد.

پیش از شروع به کاوش در دنیای این بازی، به دو چیز دیگر نیاز خواهید داشت؛ اولین چیز یک صندوق است تا بتوانید آیتم‌های خود را درون آن قرار داده و ذخیره کنید و دوم یک تنور است تا بتوانید از طریق آن غذا درست کنید.

آموزش بازی Minecraft

برای ساخت یک صندوق، به هشت بلوک چوبی نیاز خواهید داشت و پس از بدست آوردنشان، آن‌ها را مطابق تصویر بالا چیدمان کنید تا در جعبه‌ی خروجی شاهد یک صندوق باشید. پس از بدست آوردن صندوق گفته شده، قادر خواهید بود تا آیتم‌های خود را درون آن قرار دهید. برای قرار دادن آیتم‌های مد نظرتان درون صندوق، روی آن کلیک راست کرده و پس از باز شدن فهرست دارایی‌ها، آیتم‌های مد نظرتان را درون آن قرار دهید.

آموزش بازی Minecraft

برای ساخت تنور، باید به جمع آوری مقداری قلوه سنگ بپردازید؛ برای بدست آوردن قلوه سنگ باید آن‌ها را بوسیله‌ی کلنگ، از زیر زمین استخراج نمایید؛ برای این کار، ابتدا از طریق بیل اقدام به کندن زمین کنید تا به سنگ برسید. بهترین روش برای کندن زمین (و سپس بالا آمدن از آن) این است که زمین را به شکل پلکانی (مشابه تصویر بالا) بکنید تا به سنگ برسید و سپس بدون مشکلی از پلکان ایجاد شده بالا بروید و خود را به سطح زمین برسانید.

رمزها و کدهای تقلب بازی Resident Evil 8 Village
خواندن

آموزش بازی Minecraft

پس از رسیدن به سنگ، از کلنگ بر ضد آن استفاده کرده تا قلوه سنگ مورد نظر را بدست آورید؛ برای ساخت تنور به هشت قلوه سنگ نیاز خواهید داشت. پس از بدست آوردن تعداد مورد نظر قلوه سنگ‌ها، چیدمان آن‌ها را همچون تصویر بالا قرار داده تا در جعبه‌ی خروجی شاهد یک تنور باشید. تنور بدست آمده را درون خانه‌ی خود قرار دهید. اکنون زمان آن فرا رسیده است که به نوار موجود در بالای اسلات خود توجه نمایید؛ این نوارها که در تصویر زیر قابل مشاهده هستند، میزان سلامت و غذای شما را نشان می‌دهند.

میزان غذا و سلامت بازی ماینکرافت

میزان غذای شما به تدریج کاهش خواهد یافت و در صورتیکه بیش از اندازه کم شود، منجر به کاهش سلامت شما خواهد شد؛ اگر هم میزان غذای شما کامل باشد، به تدریج شاهد افزایش سلامتتان خواهید بود. برای افزایش و پر کردن میزان غذایتان، باید اقدام به خوردن غذا نمایید. در حال حاضر مقداری گوشت از گوسفندهایی که برای ساخت تختخواب کشتید، بدست آورده‌اید که برای خوردن گوشت‌ها، ابتدا باید آن‌ها را بپزید.

آموزش بازی Minecraft

برای پخت گوشت‌ها، روی تنور کلیک راست کنید، سپس گوشت‌ها را درون فضای خالی بالایی گذاشته و بلوک‌های چوبی (به عنوان سوخت تنور) را در فضای خالی پایین قرار دهید. هم چوب و هم زغال سنگ، هر دو می‌توانند به عنوان سوخت تنور مورد استفاده قرار گیرند.

اگر برای پخت غذا، سوختی برای استفاده در تنور نداشتید، می‌توانید به راحتی یک درخت را قطع و بلوک‌های چوبی بدست آورید. در نهایت غذا (گوشت) پخته شده و درون جعبه‌ی خروجی (در سمت راست) قرار خواهد گرفت. جهت خوردن غذا، آن را درون فهرست دارایی‌های خود (ردیف پایینی) قرار دهید و سپس با استفاده کلید مربوط به آن (این عدد برای ما در زمان تهیه‌ی آموزش بازی Minecraft هشت بود.) و فشردن و نگهداشتن کلید راست موس، گوشت پخته شده را مصرف نمایید.

آموزش بازی Minecraft: کاوش در دنیای بازی

اگر تمام مراحل گفته شده در آموزش بازی Minecraft را تا اینجا انجام داده باشید، هم اکنون باید کلیه‌ی ابزار اساسی و مورد نیاز جهت زنده ماندن در دنیای این بازی را بدست آورده باشید. در حال حاضر شما یک خانه، یک تخت خواب، چند ابزار مورد نیاز، صندوقی جهت ذخیره‌ی آیتم‌ها و تنوری جهت پختن غذا در اختیار دارید. اکنون زمان آن فرا رسیده است تا به ابزاری بهتر از ابزار فعلی دسترسی یابید.

راهنمای بازی The Witcher 3 | مهم‌ترین نکاتی که باید به آن‌ها توجه کنید
خواندن

شما قادرید تا ار کرفتینگ تیبل جهت ساخت ابزار مناسب‌تری استفاده کنید که نسبت به ابزارهای فعلیتان از دوام و سرعت بیشتری برخوردار هستند. ابزار جدید به شما کمک خواهند کرد تا با سرعت بیشتری به حفر معادن پرداخته و به سادگی از سنگ‌ها، قلوه سنگ‌های مورد نیازتان را بدست آورید. با حفر بیشتر و عمیق‌تر معادن قادر خواهید بود تا به الماس و سنگ آهن دسترسی یابید که در ادامه‌ی بازی به شما کمک بسیاری خواهند کرد. بصورت کلی، سنگ آهن بهتر از سنگ و الماس بهتر از هر دوی آن‌ها است. گرچه در حال حاضر که نه به سنگ آهن و نه به الماس دسترسی دارید، سنگ بخوبی نیاز شما را برطرف خواهد کرد.

حفر معادن عمیق

جهت پیدا کردن سنگ آهن و الماس، باید معادن عمیقی را حفر کنید و این کار ممکن است کمی طول بکشد. از طرف دیگر، با توجه به پیشرفتی که در بازی پیدا کرده‌اید، قادرید تا به کاوش در دنیای آن پرداخته و بیش از پیش با نحوه‌ی اجرای بازی ماینکرفت آشنا شوید. کاوش در بازی و آموختن این که چطور آن را اجرا کنید، از دیگر نکات سرگرم کننده و جذاب آن به حساب می‌آید.

اما در ادامه و با پیشروی در دنیای بازی ماینکرفت چه چیزهایی در انتظار شما خواهند بود؟ بطور مثال:

 • با حفر معادنی عمیق به معادن متروکی تحت عنوان Mineshafts خواهید رسید که مملو از لوت و دشمنان خطرناک هستند.
 • با کاوش بیشتر در دنیای بازی به دهکده‌‌هایی خواهید رسید که قادرید با آن‌ها به تجارت (از طریق لوت‌های خود) بپردازید یا معابد مخفی‌ای را پیدا کنید که در آن‌ها به تجهیزات بهتری دسترسی خواهید یافت.
 • با گشت و گذار در دنیای بازی، صندوق‌های مخفی‌ای را در برخی سازه‌ها پیدا خواهید کرد که درون آن‌ها زین‌های اسبی قرار دارند و به شما اجازه خواهند داد تا به اسب سواری در دنیای گسترده‌ی این بازی بپردازید.
 • و …

انتخاب‌های بی پایانی در بازی ماینکرفت در پیش روی شما قرار خواهند داشت. بهترین روش برای آن که ببینید چگونه می‌توان به اجرای این بازی هیجان انگیز پرداخت، مشاهده‌ی ویدیوهایی است که در یوتیوب قرار می‌گیرند، چراکه بازیکنان بسیاری از سراسر جهان به ضبط و اشتراک گذاری گیم‌پلی‌های بازی خود می‌پردازند و به شما اجازه خواهند داد تا هم با محیط بازی آشنا شوید و هم نحوه‌ی اجرای مناسب آن را بیاموزید؛ همچنین می‌توانید به مطالعه‌ی مقالاتی نظیر این مقاله اقدام کنید.

امیدواریم در این مقاله که تحت عنوان «آموزش بازی Minecraft» برای شما آماده شد، توانسته باشیم که نکات مناسب و مفیدی را با تازه‌واردان به اشتراک گذاشته و این امکان را برای آن‌ها فراهم نموده تا این بازی را بدون مشکلی شروع کنند. شما نیز اگر از نکات مهم و اساسی‌ ماینکرفت آگاهی دارید که می‌توانند برای تازه‌وارادان مفید باشند، لطفاً آن‌ها را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

منبع
OnlineTechTips
برچسب ها
عضویت
اطلاع از
guest

109 Comments
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
علی
علی
3 سال قبل

سلام اموزشتون خیلییی خیلی برای من تازه وارد خوب بود، مطمئنم اگه قسمت دو هم بسازید استقبال میشه
یه سوال هم داشتم چجوری میتونم مشخص کنم اگه مردم یه جای خاصی spawn بشم؟ کلا چجوری باید لوکیشن یه جای خاصو ثبت کنم که گمش نکنم ؟

علیرضا
علیرضا
Reply to  علی
3 سال قبل

سلام نمیشه جایی رو ثبت کرد مگه اینکه مختصات رو یادداشت کنی مختصاتم وقتی کلید f3 رو میزنی جلوی block نوشته مختصاتو و برای اسپاون شدن باید سید رو وارد کنی

Ali
Ali
Reply to  علیرضا
2 سال قبل

برای کنسول ایکس باکس باید چی رو بزنیم که مختصاتو ببینیم؟؟؟

امیرحسین
امیرحسین
Reply to  علی
3 سال قبل

یکم سخته باید بنر و نقشه داشته باشی اگه تو یوتوب بگردی میتونی پیدا کردی ویدئو براش چون توضیحش خیلی سخته

ایلین
ایلین
Reply to  علی
2 سال قبل

تخت بزاری و روش کلیک راست کنید

Mohamad972
Mohamad972
3 سال قبل

سلام یه سوال اقا من تونستم پورتال جهنم باز کنم و الان تو جهنمم ولی باید چیکار کنم؟ باید دنبال ایتم خاصی بگردم؟میشه یکی کامل توضیح بده

کمک کننده
کمک کننده
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

میتونی بلوک های مختلفی پیدا کنی که باهاش خونه هات رو از نظر داخلی بهتر کنی

پارسا
پارسا
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

هیچی ولی طلا و بلاک های عجیب تو ندر(جهنم)زیاد هستن میتونی برداری بعد برگردی به دنیای خودت

ماینکرافت پلیر
ماینکرافت پلیر
Reply to  پارسا
2 سال قبل

بهترینش خاک روح( soul block) هست که با جلو رفتن داخل ابزی پیداش میکنی. اگه تازه واردی خودتو از ghast حفظ کن. هواست باشه یهو جیغ میزنه و آتیش به سمتت میزنه و عملن به فنا میری

آنیتا
آنیتا
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

میتونی بلیز بکشی و بلیز راد بدست بیاری وباچشم آن من قاطی کنی تا بتونی به دنیای اند من ها بری

ایلیا
ایلیا
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

تو یوتوب ببین

امیرحسین
امیرحسین
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

ببین میتونی شمش طلا پیدا کنی و به پیگلین ها بدی تا بهت ایتم های نسبتا خوب بدن شاید اندرپرل بده شاید هم چیزای دری وری و اینکه تو ندر حتما باید یه زره طلایی داشته باشه حالا میخوای کفش طلایی بپوش میخوای زره کامل طلایی بپوش
اصلا به زامبی پیگلین ها ضربه نزن چون اگه یکی رو بزنی گروهی میریزن سرت❤

علی
علی
Reply to  امیرحسین
3 سال قبل

فقط مواظب باش پیش پیگلینابلاک نکنی!

علی
علی
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

فقط مواظب باش پیش پیگلینابلاک نکنی!

علی
علی
Reply to  Mohamad972
3 سال قبل

اگه باخودت تی ان تی یاتخت خواب بردی بزن بترکون اونجاروتاندرآیت بگیری ندرآیتافقط باکلنگ الماسی یادایموندی کنده میشن هیچی حتی تی ان تی هم نمیتونه نابودش کنه فقط باخودت زره کامل ببرتاوقتی که تی ان تی هاویاتحت خواب هاروزدی بترکونی کتلت نشی!

ماینکرافت پلیر
ماینکرافت پلیر
Reply to  Mohamad972
2 سال قبل

بهترین گزینه ای که داره ندر کوارتز و طلا و گلوز استون هست. فقط یه نکته هست که باعث کشته شدنت میشه! همیشه قبل از حفر معدن داخل ندر( مثلن از کف اونجایی که هستی) اول یه چن تا بلوک پایینتر بکن ممکنه خالی باشه زیرش و هر چی میکنی به فنا بره. گلوز استون برای ارتقای معجون ها خوبه. برای طلا هم باید به سقف و بالاهاش نگاه کنی گیر میاد( روی زمین هم هست) بعدش با کرفتینگ تیبل میتونی شمش ططلاش کنی و حال کنی:”)))))

نیghghg
نیghghg
Reply to  Mohamad972
2 سال قبل

ندرایت

هستی
هستی
Reply to  Mohamad972
2 سال قبل

اونجا خب طلا راحت تر پیدا میشه و می تونی بری قلمر شونو پیدا کنی من چند بار کردم

محمد
محمد
3 سال قبل

چرا اکثر سنگ هارو نمیشه برداشت دوساعت میکنی بعد نمیتونه برداره فقط ماسه و چوب ورمیداره

ایلیا
ایلیا
Reply to  محمد
3 سال قبل

با کلنگ باید بزنی که بده

ایلیا
ایلیا
Reply to  محمد
2 سال قبل

اکثر بلاک های خاص به یه حدی از ابزار نیاز دارن تا بتونی برشون داری یا به اصطلاح دراپ کنی.برای مثال بلاک آهن نیاز به کلنگ سنگی یا قوی تر داره یعنی اگه با کلنگ چوبی بکنی خراب میشه.یه بلاک هم هس که کلا کنده نمیشه که اسمش بدراکه اگه اشتباه نکنم درست یادم نیست.

......
......
Reply to  محمد
9 ماه قبل

سنگ با کلنگ سنگ آهن یا آیرون کلنگ سنگی دایمند یا الماس کلنگ آهنی آبسیدین کلنگ دایمندی ندرایت کلنگ دایمندی

amirali
amirali
3 سال قبل

سلام من توی ایکس باکس وان اس دارم اگر میشه حرکت ها و دکمه های اکس باکس رو هم بگین ممنون

کیارش
کیارش
Reply to  amirali
3 سال قبل

خیلی نوبی

ببخشید که تازه وارده??
ببخشید که تازه وارده??
Reply to  کیارش
3 سال قبل

Last edited 3 سال قبل by ببخشید که تازه وارده??
MAHDI
MAHDI
3 سال قبل

سلام من هنوز این بازی و نریختم میخوام بدونم ایا ارزش داره برای بازی کردن؟؟؟

زهرا
زهرا
Reply to  MAHDI
3 سال قبل

داره اصلن نگران نباش البته ممکنه داخل حالت زنده ماندن survival یه دفعه به خودت بیای داری از ترس میلرزی ولی واقعا عالیه توضیحات این سایت خیلی خیلی خیلی بدردتمیخوره اگه تازه واردی… من بخاطر آموزش غلط از این بازی راضی نبودم اما الان ترغیب شدم… و یه چیز دیگه سوال داشتم من یه شب که پناهگاه ساختم صبح که شد هنوز اون اسپایدر ها بودن و بهم حمله کردن. مگه روز ها نمیرن؟ ممنون از سایت خفنتون????????

زهرا
زهرا
Reply to  زهرا
1 سال قبل

نه روز ها نمیره ولی اگر آنها را بزنی بهت حمله میکنن

ایلیا
ایلیا
Reply to  MAHDI
2 سال قبل

به شدت اعتیاد آور و باحال?
بهم اعتماد کن پشیمون نمیشی

Mehrad
Mehrad
Reply to  ایلیا
2 سال قبل

داداش من تازه نصب کردم و یه نوب سگی بیش نیستم?? ی مشکلی ک هست اینه. چیکار کنم وقتی مردم وسایلم دراپ نشه؟
سرش سرویس شدم

_NIGHTMARE_
_NIGHTMARE_
Reply to  Mehrad
2 سال قبل

باید موقع ساخت دنیا بری تو قسمت تنظیمات دنیا (تنظیمات بازی نه ها تنظیمات دنیا) اونجا یه قسمت داره که فارسیش فکر کنم میشه نگه داشتن وسایل بعد از مرگ اونو رو که روشن کنی اگه هم بمیری باز هم وسایلت میمونن

K2/ir
K2/ir
3 سال قبل

میشه ۱۰-۱۲تا بلوک روی هم بزاریم و ازش بالا بریم تا دشمنا دستشون بهمون نرسه؟

علیرضا
علیرضا
Reply to  K2/ir
3 سال قبل

بستگی به نوع دشمنا داره مثلا ایکلت ها می تونن با تیر اندازی بهت شلیک کنن یا اندرمنا می تونن به اون بالا تلپورت بشن یا فانتوم ها که از آسمون حمله می کنن.
بهترین راه همون ساختن پناهگاهه

Armam
Armam
Reply to  K2/ir
2 سال قبل

اگه ۲۰ تا بلاک بزازی شاید کسی دستت بهت نرسه

ایلیا
ایلیا
Reply to  K2/ir
2 سال قبل

اره خب ولی یکم زیاده.برای زامبی ها سه تا کافیه ولی برای کریپر و اسکلتون نمیدونم چه مقدار لازمه

ایلیا
ایلیا
Reply to  K2/ir
2 سال قبل

عا راستی عنکبوت نباید تو رو ببینه وگرنه هر فاصله ای باشه میتونه بیاد بالا.میتونی برا اطمینان یکم که رفتی بالا چنتا از بلاک های پایین رو بکنی تا عنکبوت ها نیان بالا.اگه دو تا بکنی کافیه به نظرم موقع برگشت هم دمیج زیادی نمیخوری

......
......
Reply to  K2/ir
9 ماه قبل

چرا ؟ دشمن ها یا همون مانستر ها که خوبن ؟ لوت میدن وسایل اینچنین میدن !!

محمد۲۱۳
محمد۲۱۳
3 سال قبل

اقا سلام من چجوری باید برم پیش اون اژدها و بکشمش؟ هنوز اینو بلد نیستم

پارسا
پارسا
Reply to  محمد۲۱۳
3 سال قبل

باید دروازه ی اند باز کنی.پیشنهادم اینه که اصلا نری چون پر اندرمن و یک اندردراگونه که حیلی خطرناکن.اگر میخوای بری باید روی حالت creative بری که هم بتونی شمشیر الماس رو مجانی برداری همینطور زره و اینا و جون هم نداشته باشی و در کل اصلا امکان مردن نداره.روش ساخت دروازه ی اند تو گوگل و یوتیوب و … ویدیو گذاشتن

ایلیا
ایلیا
Reply to  پارسا
3 سال قبل

چرا چرت و پرت میگی خیلی راحت با وسایل سنگی و آهنی هم میتونی بزنی دراگون رو کی گفته باید تو کریتیو بری؟
هزارنفر راحت زدنش

علی
علی
Reply to  ایلیا
3 سال قبل

آخه شفادهنده داره اندردراگون واسه همین سخته

اصغر
اصغر
3 سال قبل

سلام و درود دویتان. خیلی خیلی ممنونم از سایت خوبتون من ماینکرافت پی سی رو دانلود کردم و خیلی راضی هستم. با موبایل اصلن کیفیت نداره و همین پی سی رو پیشنهاد میکنم چون مثل خیلی از اپ ها که دو نسخه دارن ، ماینکرافت هم روی کامپیوتر و پی سی بهتر جواب میده…. بگذریم من یه سوال داشتم. میشه گوشت رو بدون پختن خورد؟ یا حتمن باید پختش؟ و اینکه من سه روز داخل محیط بازی بودم اما فقط تونستم یه گوسفند گیر بیارم اونم قهوه ای بود و یه پشم بهم داد. میشه بگید گوسفندارو کجا پیدا کنیم؟من… ادامه مطلب »

GameRaaz
GameRaaz
Reply to  اصغر
3 سال قبل

سلام . چون گوسفندها معمولا به صورت گروهی ظاهر میشن ، نیاز به فضای زیادی دارن برای ظاهر شدن . در اقلیم هایی مثل Plains و Forest دنبال گوسفند بگردید . البته لزومی به پیدا کردن پشم برای ساختن تخت نیست ، میتونید روستا پیدا کنید و از تخت های روستایی ها استفاده کنید .
( البته این روش یکم زمان بره ) یا میتونید عنکبوت ها رو بکشید و بااستفاده از رشته
( String ) عنکبوت ها تخت درست کنید . با کنار هم قرار دادن ۴ تا رشته کنار هم یک پشم سفید به دست میاد .

جون
جون
3 سال قبل

خدا خیرت بده داداش خیلی بدرد خورد
من یکی که خیلی حال کردم در عرض دو روز تختخواب و صندوق و کرفتینگ تیبل و اجاق درست کردم با کلی وسیله دیگه خیلی حال کردم ماشالله

جون
جون
Reply to  جون
3 سال قبل

تازه داش اینو نگفتم رفتم کنار مواد مذاب یه صندوقچه بود، بازش که کردم کلی زغالسنگ توش بود با شمشیر طایی و هویج طلایی? ایول داداش دمت گرم

سوسن
سوسن
3 سال قبل

سلام ببخشید من با راست کلیک سوار قایق شدم… حالا چجوری از توش در بیام؟

سوسن
سوسن
Reply to  سوسن
3 سال قبل

و اینکه من الان کلی معدن کندم ولی تاحالا به آهن برنخوردم. میشه نحوه بدست آودن میوه رو هم توضیح بدید؟ چجوری حیووانرو هدایت کنیم به آغل اصلن نمیشه… نحوه ساخت تله رو هم میگید؟

Game_Raaz
Game_Raaz
Reply to  سوسن
3 سال قبل

سلام . برای پیدا کردن آهن بهتره برید توی غار . اگر میخواید خودتون معدن حفر کنید بهتره در ارتفاع ۱۱ این کار رو انجام بدید . این طوری علاوه بر آهن ، مقدار زیادی زغال ، رداستون و لپیز پیدا می کنید. احتمال اینکه الماس و زمرد سبز هم پیدا کنید هست . نحوه به دست آوردن میوه : سیب : کندن برگ های درختان ( البته Oak و Dark Oak ) . معامله با کشاورز . گندم : کندن چمن های روی زمین ، به دست آوردن دونه ی گندم ، کاشتن دونه ی گندم ، رشد کردن… ادامه مطلب »

GameRaaz
GameRaaz
Reply to  سوسن
3 سال قبل

سلام . Shift رو یک بار بزنید .

علی
علی
3 سال قبل

سلام من نمیدونم کدوم دکمه روزدم تمام دکمه های ماینکرفتم ریزشد!وهرچی نوشته های توتی لانچرهم بودپریدواگه اونجاهم بودنیست الان!
چیکارکنم؟

محمد
محمد
3 سال قبل

عالی

زهرا
زهرا
3 سال قبل

عالی بود خیلی کمکم کرد

امیر
امیر
3 سال قبل

چجوری تو گوشی وسایل رو پرت کنم

پارسا
پارسا
Reply to  امیر
3 سال قبل

برو داخل فهرست دارایی ها بعد وسیله رو انتخاب کن بعد بگیر بکشش خارج از کادر فهرست دارایی ها

یزدان
یزدان
3 سال قبل

اقا من دانلود کردم دیشب ولی هوز بالا نیومده بازی لطفا کمک کنید بهم

آنیتا
آنیتا
Reply to  یزدان
3 سال قبل

ماینکرافت آپدیت شده دیر بالا میاد

علی
علی
Reply to  یزدان
3 سال قبل

سلام اقا یزدان باید برنامه جاوا ران تایم نسخه ۸ نصب کنی بیشتر سایت ها با بازی میدن

GameRaaz
GameRaaz
Reply to  یزدان
3 سال قبل

سلام. آپدیت بودن نسخه ماینکرفت رو چک کنید. مطمئن بشید که جدیدترین نسخه جاوا روی سیستم شما نصب شده باشه. اگر مشکل حل نشد، لانچر خودتون رو یک بار حذف و دوباره نصب کنید و یا لانچر خودتون رو عوض کنید.

amir
amir
3 سال قبل

من ۲ تا سوال دارم
۱ – چرا برای من اون کتاب نشون داده نمیشه؟
۲-چرا هر وقت شب برمیگردم پناه گاه توش پره دشمنه در حالی که فقط سقفش بازه (یه قلعس توی جزیر که با ۲ تا تونل میشه رفت اونجا هر دو سر تونل ها هم در داره)

مهراد
مهراد
Reply to  amir
3 سال قبل

برای اینکه باید ترچ بزاری اگه پناهگاهت تاریک باشه زامبی و اینا اسپان میشه

آنیتا
آنیتا
Reply to  amir
3 سال قبل

برای اینکه داخل خونت یا پناهگاهت تاریکه و دشمن ها یا مثلا زامبی عنکبوت کریپر و خیلی چیزای دیگه اسپان میشن چون تاریکه باید ترج بزاری

سیاوش
سیاوش
3 سال قبل

من یک سوال داشتم ایا میشه زین رو خودمون بسازیم یا باید فقط تو قلعه و مکانای مخفی پیدا کرد؟

علیرضا
علیرضا
Reply to  سیاوش
3 سال قبل

نه فقط میشه پیداش کرد

کیان
کیان
Reply to  علیرضا
3 سال قبل

خودتم میتونی بسازی

miner
miner
Reply to  کیان
3 سال قبل

نه نمیشه زین رو ساخت

زهرا
زهرا
Reply to  سیاوش
3 سال قبل

خیلی از قلعه ها و مکان های مخفی تله دادن باید مراقب باشی

GameRaaz
GameRaaz
Reply to  سیاوش
3 سال قبل

سلام. با نصب دیتا پک ( Data Pack ) میشه این دستور ساخت رو به بازی اضافه کرد. اما در حالت معمولی فقط با گشتن صندوق های مخفی و یا با معامله کردن با روستایی چرم کار ( Leather Worker ) میشه زین رو به دست آورد.

نیما
نیما
2 سال قبل

چجوری روستا هارو پیدا کنم الان یه ماه هست تو بخش بدون زامبی دارم می گردم ۱۰ روز ماینکرافتی دارم تو بخش ابدی میگردم فقط وفقط تو بخش ابدی اون یاغی هارو دیدم بااون ایدون گالم رو توروخدا کمکم کنید ۳۰ تا هم آهن دارم با دوتا الماس

_NIGHTMARE_
_NIGHTMARE_
Reply to  نیما
2 سال قبل

میتونی داخل روستا تلپورت بشی با استفاده از کد
اول دکمه اسلش ( / ) کیبورد رو بزن بعد این متن رو با دقت وارد کن:

locate village

بعد اینتر کن یه جمله میاد پایین سمت چپ که عدد سبزه مختصات نزدیکترین روستا به توعه برای تلپورت شدن باید دوباره اسلش / رو بزنی و روی عدد سبزه کلیک کنی و اینتر کنی
یکم که صبر کنی میبینی تو روستا تلپورت شدی

آرش
آرش
3 سال قبل

چیکار کنم تا توی گوشی بتونم غذا بخورم؟؟

Melina
Melina
Reply to  آرش
3 سال قبل

خیلی راحت ، انگشتت رو روی یه جایی نگهدار.

بابابزرگ
بابابزرگ
Reply to  آرش
3 سال قبل

لیسش بزن

محسن
محسن
3 سال قبل

من تخت خواب ساختم اما بعد از دو شب اول الان دیگه نمیتونم ازش استفاده کنم. چرا؟!

علیرضا
علیرضا
Reply to  محسن
3 سال قبل

سلام من یه ماینر پرو هستم( تعریف از خود نباشه)
در پاسخ به محسن: عوامل مختلف​ می تونن از خوابیدن جلوگیری کنن مث دور بودن تخت یا وجود هیولا در شعاع ۱۲ بلوکی تخت.
در ضمن چطوری می تونم نویسنده ی سایتتون بشم تا مطالب ماینکرافتی بیشتری بذارم؟

Saman
Saman
Reply to  علیرضا
3 سال قبل
سوسن
سوسن
Reply to  محسن
3 سال قبل

روی تختخواب راست کلیلک کن تا ازش استفاده کنی. فقط شبها میشه از تختخواب استفاده کرد در صورتیکه هیولایی در ۳۰ بلوکی تو نباشه. در غیر این صورت هر کاری کنی اعلان میده.

سینا
سینا
3 سال قبل

سلام می خواستم بگم که برای شب اول حتما نباید منتظر بمانیم به نظر من میتوانیم یک روستا پیدا کنیم و توی یکی از خانه ها بریم و تخت را خراب کنیم و بر خودمان بگیریم و بریم کارمان را انجام دهیم و هر وقت شب شد به سرعت پخت را میذاریم تا رویش بخوابیم که فردا شود

کمک کننده
کمک کننده
Reply to  سینا
3 سال قبل

بله ولی بعضی وقت ها پیدا کردن روستا تا قبل از شب غیر ممکن میشه

MAHDI
MAHDI
3 سال قبل

من هنوز میترسم که نتونم درست یاد بگیرم چون جهان بزرگی داره بازی

کیارش
کیارش
Reply to  MAHDI
3 سال قبل

خیلی نوبی

سوسن
سوسن
Reply to  MAHDI
3 سال قبل

نه اصن ترس نداره خیلی هم باحاله. طبق توضیحات بالا برو جلو اما مراقب شب شدن و تاریک شدن هوا باش. و اینکه هیچ ترسی نداره تو نگران نباش اول در حالت کریتیو که مردن نداره برو و یاد بگیر بعدش برو در حالت سروایوالل و امتحان کن? ضرر نمیکنی.

زهرا
زهرا
3 سال قبل

سلام من تازه دو روز هست ماینکرافت ۲۰۲۰ رو نصب کردم… خیلی خوب هست فقط یه چیزی من یه شب دیر جنبیدم داخل حالت نجات( survival) و یه پناهگاه ساختم دور تا دورم دیوار بود بالای سرم هم کامل بلوک گذاشته بودم نمی تونستم قدم بزنم ولی خب امن بود تا اینکه یکی از اون عنکبوت ها اومد… صداشو میشنیدم. نزدیکم بود و متوجه من شده بود… خلاصه اینکه ما هم ترشان و لرزان موندبم تا اینکه دیدم داره بهم آسیب‌میزنه… انگار داشت زمین رو میکند… میشه یخرده راجع‌به قابلیت های دشمنان هم بگید؟ و اینکه آموزش هاتون خیلی خوب… ادامه مطلب »

کیارش
کیارش
Reply to  زهرا
3 سال قبل

از تو نوب تر ندیدم

Erfan
Erfan
Reply to  زهرا
3 سال قبل

دیگه از تو خنگ تر و نوب تر ندیدم..بابا مگه میشه تو ماینکرافت قطار ساخت یا واگون هارو به هم وصل کرد؟؟هیچ مابی نمیتونه زمین رو بکنه!به نظرت توی ماینکرافت پرتال ماه داره؟؟همه اش الکیه چه پرتال دوست دختر چه ماه همشون مود یا الکیه!خیلی نوبی

زهرا
زهرا
Reply to  Erfan
3 سال قبل

چی بگم والا تو نوبی حرف منو باور کردی ریپلای زدی هق

Armam
Armam
Reply to  زهرا
2 سال قبل

داداش
اسپایدر ها نمیتونن بلاک بکنن
زامبی ها تو روز آتیش میگیرن
و قطار نمیشه تو بازی ساخت البته میشه یکچی شبیهش ساخت
پورتال رفتن به پاه هم وجود نداره

MEM
MEM
Reply to  زهرا
2 سال قبل

دوست عزیز دشمن ها در محیط تاریک میتونن ظاهر شن. حتما اون جا را روشن کن. قطار هم میشه ساخت. یه چیزی هست بهش میگن ماینکارت(با شمش آهن ساخته میشه) بعد هم باید ریل بسازی و میتونی از قطارت لذت ببری. در مورد پرتال دوست دختر و ماه هم باید گفت که یه چیزی هست توی بازی به اسم “مود”. این قابلیت به بازی یه سری امکانات اضافه، اضافه می‌کنه. این قابلیت ها توی ماینکرافت معمولی نیستن اما میتونی روی ماینکرافتت نصبشون کنی. ظاهر ماینکرافت کوچیکه هست اما به مرور چیز های جدیدی یاد میگیری و متوجه بزرگ بودن این… ادامه مطلب »

Mehdi
Mehdi
3 سال قبل

وقتی میزنم روی سینگل پلی چیکار کنم تا وقتی که میمیرم بازی کاملا تموم شه یعنی دیگه دوباره زنده نشم . اینجوری هیجانش بیشتره

کیارش
کیارش
Reply to  Mehdi
3 سال قبل

خیلی نوبی

رها
رها
3 سال قبل

من نمی دونم چرا برای خودم خونه دریت کردم سقف ودر هم داره ولی نمی دونم چرا توش دشمن میاد

امیرحسین
امیرحسین
Reply to  رها
2 سال قبل

اگه تو خونت معدنی کندی یا یه جای خونت تاریکه حتما حتما اونجا شمع بزار
خلاصه که نزار هیچ قسمتی از خونت تاریک باشه وگرنه این هیولا ها (موب ها) اسپاون میشن

noob
noob
3 سال قبل

ببخشید مثلا من ۱۰ تا آیتم قرار میدم روی صفحه ۱۰ تایی زیر اون وقت چجوری ازاین آیتم برم به ان آیتم؟؟؟؟

Game_Raaz
Game_Raaz
Reply to  noob
3 سال قبل

سلام . اسکرول موس رو حرکت بدید . کلید های ۱ تا ۱۰ رو بزنید .

علی
علی
3 سال قبل

سلام مننمیدونم کدوم دکمه روزدم تمام دکمه های ماینکرفتم ریزشد!نوشته های توی تی لانچرهم پریده واگه اونجاراهنماداشته دیگه نیست لطفارهنمایی کنید.

Game_Raaz
Game_Raaz
Reply to  علی
3 سال قبل

سلام . بهتره تی لانچر رو یک بار حذف و دوباره نصب کنید . البته اگر داخل بازیتون مپ دارید ، حتما ازش بک آپ بگیرید .

آریا
آریا
2 سال قبل

لپیس تو چه ارتفاعی هست ؟ چجور زود تر پیدا کنم نمیتونم اینچینتمنت بزنم!!!!!!!

Mohammaaad
Mohammaaad
2 سال قبل

سلام خسته نباشید واقعا عالی بود
اما من وقتی با شمشیر یا کلنگ‌ میزنم به سنگ اصلا بهم سنگ نمیده میشه بگید اشکال کار از کجا بوده؟

_NIGHTMARE_
_NIGHTMARE_
Reply to  Mohammaaad
2 سال قبل

مشکل نیست بازی طوری طراحی شده که شمیشیر فقط برای مبارزه باشه و نمیتونی ازش بعنوانی کلنگ یا بیل استفاده کنی
بازی اینطور برنامه نویسی شده

ی پلیر
ی پلیر
2 سال قبل

سلام
من ی چند هفته‌ای میشه دارم بازی می‌کنم و کلی چیز میز جدید پیدا کردم و خلاصه خوب می‌گذره.
ولی مشکلی دارم من. بعد از هر صبح که پا میشم دور و بر خونم پر از اون موجود سبزا (اسمشون رو نمیدونم) که منفجر میشن هست و خیلی آزار دهنده هست و میزنن میترکونن خونم رو ???
می‌خواستم بدونم راهکار خاصی هست یا باید بسوزم و بسازم؟

نیما
نیما
Reply to  ی پلیر
2 سال قبل

فکر کنم باید دور اطراف خونتو روشن کنی بعد درخت های اطراف خونتو ازبین ببر زیر درختا اسکلتا هستن صبح ها

نیما
نیما
Reply to  ی پلیر
2 سال قبل

راستیخونتو باید از سنگ بسازی

ماینکرافت پلیر
ماینکرافت پلیر
2 سال قبل

سلام لطفن راهنمای اینچنتینگ و بریینگ رو بذارید نیازمندم. راه حل پیدا کردن الماس رو نداشتید دلخور شدم. ممنون که هستید

Lilith
Lilith
2 سال قبل

من داخل سرویوال هر مدل سنگی ک میکنم بم چیزی نمیده باید چیکا کنم؟

‌امیر
‌امیر
2 سال قبل

برای شروع معدن باید چند تا بلوک بکنم

zara
zara
1 سال قبل

با سلام . من تازه واردم و میخوام با لپ تاپ بازی کنم فعلا . میشه توضیح بدید اصلا چجوری میتونم هزینه رو پرداخت کنم . خودشم زبان سایتی که میاره المانیه چجوری میتونم عوضش کنم ؟ همش میاره ۱ دلار باید پرداخت کنیم.

ناشناس
ناشناس
1 سال قبل

سلام بنظر شما خونمو کنار یکی از ویلیج ها بسازم؟

امیر
امیر
1 سال قبل

توضیحاتتون خیلی کاربردی بود، ممنون

علیرضا
علیرضا
1 سال قبل

توام از کجا پیدا کنم

sadra
sadra
8 ماه قبل

سلام یه سوال داشتم چطور باید تو ماینکرافت غذا خورد

دکمه بازگشت به بالا
109
0
Would love your thoughts, please comment.x