راهنمای بازی

راهنمای بازی NBA 2K21 | بهترین بیلدها برای بخش My Player

چگونه بهترین بازیکن بسکتبال را بسازیم

توسعه و بهبود یک بازیکن در بازی NBA 2K21 می‌تواند کاری ترسناک باشد. تصمیمات و گزینه‌های بسیاری در بخش My Player بازی بسکتبال ۲K وجود داشته، و با در نظر گرفتن این حقیقت که پیشروی در این بخش زمان زیادی را از شما خواهد گرفت، بهتر است از همان ابتدا ایده‌ واضحی در مورد بازیکنی که می‌خواهید بسازید داشته باشید، زیرا تصمیمات گرفته شده در ابتدای این بخش، تأثیر زیادی روی آینده و پیشرفت‌های بازیکنتان خواهند گذاشت. در این راهنمای بازی NBA 2K21 ما نحوه توسعه بازیکن شما در بخش My Player و بعضی مواردی که باید آن‌ها را در نظر داشته باشید را شرح خواهیم داد، و همچنین تعدادی از بهترین بیلدهای بازی NBA 2K21 را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت. در ادمه با ما در پیکسل آرتس همراه باشید.

2k player builds

راهنمای بازی NBA 2K21 – نکات اساسی در مورد ساخت بازیکن

هنگام ورود به بخش ساخت بازیکن شما باید ابتدا اطلاعات پایه‌ای خود را وارد کنید. بعضی از جزئیات موجود در صفحه اول آنچنان مهم نیستند، اما بدون شک موقعیت بازیکن شما در زمین بازی از اهمیت بسیاری برخوردار است. موقعیتی را انتخاب نمایید که با توانایی‌های شما هماهنگ باشد. به عنوان مثال شما نمی‌خواهید یک بازیکن پوینت گارد با قد ۲ متر بسازید. در حالی که بعضی موارد مشابه میان پست‌های مختلف وجود دارند، نهایتاً هدف شما باید این باشد که با بازیکن خود هر تعداد مهارت که می‌توانید را پوشش دهید.

skill breakdown

راهنمای بازی NBA 2K21 – بررسی و انتخاب مهارت‌ها

در این بخش از راهنمای بازی NBA 2K21 به بررسی نمودارهای دایره‌ای می‌پردازیم. شما باید از میان این نمودارها، که شامل جزئیات مجموعه مهارت‌های بازیکن شما می‌شوند، یکی را انتخاب کنید. رنگ زرد توانایی «بازیسازی» (Play Making) است. رنگ قرمز نشانگر «دفاع/پس‌گیری توپ» (Defense / Rebounding) می‌باشد. بزرگی اندازه این نمودار دایره‌ای برای هر بخش، نشانگر حداکثر پتانسیل بازیکن شما در آن مهارت خاص خواهد بود. نمودار انتخابی توسط شما، همچنین حداکثر رتبه‌بندی قابل دستیابی توسط بازیکنانتان در بخش Career را تعیین خواهد کرد. الگوهای قابل انتخاب متفاوتی در این بخش وجود دارند.

راهنمای بازی PES 2020 - استفاده از لباس‌، لوگو و اسامی اصلی تیم‌ها و بازیکنان
خواندن

max potential

بهره‌گیری از حداکثر پتانسیل بازیکنتان

در این مرحله، انتخاباتی که انجام داده‌اید، حداکثر سطح پتانسیل بازیکنتان در ویژگی‌های مختلف او در بخش‌های تمام‌کنندگی (Finishing)، پرتاب کردن (Shooting)، بازیسازی و دفاع/پس‌گیری توپ، را نشان می‌دهند. بسته به نحوه تخصیص امتیازات خود، شما می‌توانید تعدادی نشان‌های (Badges) متفاوت را برای بازیکنتان باز نمایید.

adjust phyiscal atritbutes

تنظیم ویژگی‌های فیزیکی

آخرین مرحله در روند ساخت بازیکنتان از شما می‌خواهد تا ویژگی‌های فیزیکی او مثل قد، وزن، نوع بدن و… را تنظیم کنید. تغییر این موارد، بسته به میزان فاصله گرفتن شما از قد و وزن پیش‌فرض مورد نظر پستتان، می‌تواند پتانسیل شما را به صورت قابل توجه‌ای بالا برده یا پایین بیاورد.

راهنمای بازی NBA 2K21 – جمع‌بندی تمام موارد

بسته به بازیکنی که می‌خواهید بسازید، تغییر ویژگی‌ها انجام بعضی کارها را برای بازیکنتان ممکن یا غیرممکن خواهد ساخت. بلندی دست، وزن و ارتفاع می‌توانند سرعت بازیکن شما را افزایش (یا کاهش) دهند، توانایی (یا عدم توانایی) انجام دانک را به او ببخشند و موارد دیگر. همانطور که در بخش‌های پیشین راهنمای بازی NBA 2K21 به آن اشاره داشتیم، بسته به نحوه تخصیص امتیازات خود در بخش‌های مختلف، شما نشان‌های بیشتری برای بازیکن خود دریافت خواهید نمود. بدون شک، نشان‌ها به خوبی می‌توانند تفاوت میان یک بازیکن عالی و بازیکن متوسط را در این بازی نشان دهند.

انتخاب Takeover

Takeover شما آخرین قطعه در پازل طراحی بازیکنتان بوده و نهایتاً هنگام انتخاب این مهارت، همه چیز به سلیقه شخصی خودتان بستگی دارد. البته باید بگوییم که هنگام ساخت یک بازیکن بیلد «خالص» (Pure) مثلاً یک بازیکن Pure Sharpshooter یا Glass Cleaning Forward، احتمالاً بهتر است Take Overهای Lockdown Defender یا Glass Cleaner را انتخاب کنید، تا توانایی‌های مرتبط با بیلد بازیکنی که ساخته‌اید، بهبود یابند.

راهنمای قدم به قدم Sekiro Shadows Die Twice - قسمت پنجم
خواندن

راهنمای بازی NBA 2K21 – بهترین بیلد‌های بخش My Player

بیلدهای بخش My Player می‌توانند بد یا که خوب باشند، اما در حقیقت این امر به شخصی بستگی دارد که آن‌ها را کنترل می‌کند. در حالی که بیلدهای پایین برای ما به خوبی جواب داده‌اند، ممکن است با مهارت‌ها یا عادات شما در بازی هماهنگ نباشند. از این رو مهم است توجه داشته باشید که در صورت لزوم، می‌توانید هنگام ساخت بازیکنتان با افزودن یا کاستن بعضی ویژگی‌ها، بیلدهای زیر را بسته به سلیقه خود تغییر داده تا به نتیجه دلخواه برسید. به عنوان مثال، ممکن است از هسته یک بیلد خوشتان بیایید، اما دوست داشته باشید نشان‌های بیشتری در رابطه با توانایی تمام‌کنندگی بدست آورید، یا موارد مشابه دیگر. این بیلدها ثابت و غیرقابل تغییر نبوده، پس در آن‌ها دست آورده و چیزی را پیدا کنید که درون زمین بیشترین کارایی را برای شما داشته باشد.

playmaker

Two-Way Playmaker – پوینت گارد/شوتینگ گارد

Two-Way Playmaker (یا بازیساز دو سمته) بیلد خوبی بوده که درون زمین می‌تواند اکثر کارها را انجام دهد. همانطور که نام «Two Way» به آن اشاره دارد، این نوع بازیکنان هم در سمت دفاعی و هم در ناحیه تهاجمی عملکرد خوبی داشته، و می‌توان برای آن‌ها نشان‌های بسیاری در رابطه با ویژگی‌های دفاع/پس‌گیری توپ و/یا بازیسازی، باز نمود. این بیلد به شما اجازه بازیسازی خواهد داد، و در عین حال می‌توانید ۱۰+ نشان پرتاب کردن (Shooting) نیز بدست آورید تا خود را در حملات نیز کاربردی نمایید. در حالی که بخش تمام‌کنندگی شما از سطح نسبتاً پایین برخوردار بوده، توانایی دانک کردن و سه‌گام پیش‌رونده شما، به اندازه کافی خوب بوده تا در زمینه امتیازگیری شما را فعال نگه دارد.

راهنمای قدم به قدم بازی Resident Evil 6 - مراحل ایدا (قسمت ششم)
خواندن

زمانی که به بخش ویژگی‌های فیزیکی این بیلد رسیدید، احتمالاً بخواهید کمی تنظیمات بلندی دست و وزن خود را تغییر دهید. هرچند توصیه ما این بوده که تنظیمات خود را در قد ۶.۵ فوت (۱.۹۸ متر)، وزن پایین و بلندی دست بالا، بگذارید.

tall playmaker

Tall Playmaker – مهاجم کوچک

دلیل خطرناک بودن این بیلد برای تیم حریف، اندازه بازیکن شما است. در این بیلد یک مهاجم ۶.۶ یا ۶.۷ فوتی کوچک خواهید ساخت. این بازیکن با داشتن ۳۰ نشان بازیسازی و یک عالمه نشان پرتاب، قرار است به صورت مداوم پرتاب‌هایش درون حلقه برود. مثل موارد قبلی که در راهنمای بازی NBA 2K21 به آن‌ها پرداختیم، شما می‌توانید بسته به سلیقه خود این بیلد را تغییر داده و اگر دوست دارید، تعدادی از نشان‌های بازیسازی را کاهش داده و آن‌ها را به دفاع یا پرتاب خود تخصیص دهید.

lock sharp 2k21

Lockdown Defender/Sharpshooter – مهاجم کوچک

می‌خواهید بهترین ویژگی‌های هر دو دنیا را داشته باشید؟ دفاع خوب و پرتاب مناسب؟ Lockdown Sharp یک بیلد رقابتی بوده که با داشتن ۲۰ نشان دفاعی و ۱۹ نشان پرتاب، در هر دو سمت زمین عملکرد بهینه‌ای دارد.

pure sharp 2k21 1280x720 1

Pure Sharpshooter

اگر به دنبال آن هستید تا بیلدی تماماً براساس پرتاب و امتیازگیری داشته باشید، بدون شک باید تمرکز خود را روی Pure Sharp بگذارید. همانطور که احتمالاً می‌توانید حدس بزنید، تمرکز این بیلد روی نمودار سبز رنگ بوده و به شما ۳۰ نشان پرتاب می‌دهد، و زمانی که به رتبه‌بندی کلی ۹۹ برسید، تمام آمارهای پرتابتان بالای ۹۰ خواهد بود. این بیلد در تمام شرایط یک پرتاب‌کننده بسیار خطرناک را به شما ارائه داده، و بعضی مهارت‌های کنترل توپ نیز به شما اجازه می‌دهند تا بتوانید خودتان را از دست سایر بازیکنان آزاد کنید. می‌توان با ایجاد بعضی تغییرات در بیلد Sharpshooter، بیلدهای متفاوتی چون Playmaking Sharps ،Lockdown Sharps و موارد بیشتر را به وجود آورد. هرچند، اگر به دنبال بیلد Pure Sharp هستید، تمام امتیازت خود را روی پرتاب (Shooting) قرار داده و توپ‌هایتان را بر سر رقبا نازل کنید.

راهنمای استفاده از کنترلرهای پلی‌استیشن و اکس‌باکس بر روی دستگاه‌های اپل
خواندن

glass cleaner build 2k21

بازیکن مرکزی/مهاجم قدرتمند Glass Cleaning

بازی کردن در موقعیت‌های مرکزی و مهاجم قدرتمند (Center & Power Forward) در سری بازی‌های ۲K یک هنر در حال انقراض به حساب می‌آید، اما هنوز برای یک تیم پنج نفره از جمله موارد ضروری هستند. یک بازیکن قدرتمند و بزرگ می‌تواند تسلط خود را در زمین نشان دهد و با این بیلد می‌توانید به صورت اختصاصی روی پاکسازی موقعیت‌های بالای تور تمرکز کنید. برای رسیدن به این مهم شما تمام امتیازات خود را در مهارت‌های دفاعی و پس‌گیری توپ قرار داده، و نهایتاً پس از رسیدن به بالاترین رتبه‌بندی کلی، در بخش پس‌گیری توپ دفاعی و تهاجمی امتیاز ۹۵ را خواهید داشت. می‌توان با تغییر ویژگی‌های فیزیکی، حتی بعضی از این توانایی‌ها را بیش از پیش بالا برد. در حالی که داشتن یک بازیکن مرکزی یا مهاجم قدرتمند قد بلندتر می‌تواند جالب باشد، شاید رویکرد بهتر آن بوده تا قد او را ۶.۹ یا ۶.۱۰ فوت نگه دارید، تا سرعتش کمتر نشود.

paint beast 2k21

Paint Beast – بازیکن مرکزی/مهاجم قدرتمند

اگر می‌خواهید یک تصویر ذهنی از بیلد Paint Beast داشته باشید، کافیست شکیل اونیل در دهه ۹۰ میلادی را تصور کنید. شاید کمی کوچک‌تر از شکیل، اما خب همه از شکیل کوچک‌تر هستند. Paint Beast یک تمام‌کننده در محوطه درونی زمین (زیر حلقه) است، که دارای پتانسیل بالای ۹۰ در تمام دانک‌ها، پرتاب‌های نزدیک، پرتاب‌های پرشی و کلاً عملکرد قابل قبول در تمام حرکات پرشی، می‌باشد. ۳۰ نشان تمام‌کنندگی، به شما این اجازه را داده تا تقریباً در هر وضعیتی بتوانید توپ را درون حلقه بفرستید. البته به یاد داشته باشید که بیلد Paint Beast تماماً به حضور در محوطه درونی زیر حلقه وابسته است، و بجزء این موقعیت، در مورد پرتاب از سایر بخش‌های زمین آنچنان کاربردی ندارد. این بازیکن تک بعدی، صرفاً تلاش می‌نماید تا با زور خود بر سایر بازیکنان موجود درون محوطه، غلبه نماید.

راهنمای بازی Metro Exodus – محل یافتن تمامی ارتقا دهنده‌ها
خواندن

با معرفی این بیلد پایانی، به انتهای مقاله راهنمای بازی NBA 2K21 می‌رسیم. امیدواریم این راهنما مورد توجه شما قرار گرفته باشد.

منبع
Attack of the Fanboy
عضویت
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین دیدگاه‌ها قدیمی‌ترین دیدگاه‌ها
Inline Feedbacks
دیدن همه دیدگاه‌ها
Gh.s
Gh.s
3 سال قبل

سلام.چجوری میشه دونفره ۲k21 رو بازی کرد؟

دکمه بازگشت به بالا
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
بستن